rgse Boys int saaie derby: 1-0 Quick Boys „vergeet" te scoren RCL krijgt te weinig Titel daagt voor ARC ^venhoven moet fors inleveren [AP HERSTEL FC LISSE ta— VAN DIJK „MATCHWINNAAR" TEGEN NOORDWIJK IXVEEN FC 'stelde zich uitste- lexa* de 'afdroogpar- itesse Delft. De itige uitwedstrijd lak fair leverde de regeigkers de volle °ordv i_3 Omdat de v^Stie niet veel vanr1^ boekte, kan reedir even opgelucht endelen, alvorens te 1 de %en aan een per- ans a herstel. Her Harrie Talsma die Lisse na dit seizoen zal verlaten, had Bram van Zoest, Ron de Bruin en Peter Slobbe in de basis geplaatst, hetgeen een solider geheel tot gevolg had. Wel was het Be Fair, dat de voorsprong pakte. Aad Bos was de maker van de ope ningstreffer. De hele eerste helft was voor de thuisspelers, waarbij de Lisser defensie dit maal goed werk verrichtte en ervoor zorgde dat de achter stand beperkt bleef. Direct na de pauze kon Peter Slobbe met een kopstoot de stand op gelij ke hoogte brengen. Dit bete kende de ommekeer in de par tij. FC Lisse kwam vaker goed door, wat al snel weer succes had. Arie Schalk profiteerde in de 49e minuut van een fou tieve terugspeelbal van zijn bewaker Peter Konijn: 1-2. Be Fair kwam steeds meer opzet ten. Het was goalie Nico Groe- neweg, die zijn vorm tot grote hoogte zag groeien en Lisse door de moeilijke periode heensleepte. Be Fair raakte steeds meer ontmoedigd. Vijf minuten voor het einde werd de wedstrijd beslist, toen Arie Schalk de bal ontving. Hij speelde zijn directe tegenstan der Konijn knap uit en liet 1-3 aantekenen. SPAKENBURG Quick Boys liep zaterdag tegen de vijfde nederlaag op rij aan. De kustformatie nes telde zich door dit resul taat steviger in de proble- menzóne. Hoewel de Kat- wijkers wederom niet on derdeden voor de tegen stander in dit geval Spakenburg kon er geen doelpunt begroet worden. De 1-0 eindstand geeft het schrijnende pro bleem van Quick Boys goed aan. Ook nu verga ten de Katwijkers te sco ren, verschillende kansen, ontstaan vanuit een veldo- verwicht voor de pauze, werden op soms wel erg knullige wijze om zeep ge holpen. De hele eerste helft werd be heerst door de Van Vianen- pupillen. De thuisploeg moest toestaan, dat Martin van der Plas na een minuut of twintig doorbrak en alleen voor de Spakenburgse goalie ver Trainer Martin van Vianen en het bestuur van Quick Boys zijn het eens geworden over een contractverlenging. De Ha genaar blijft nog een seizoen in Katwijk. Als gevolg van de op het moment tegenvallende prestaties is in de bepalingen wel opgenomen, dat het trainersbeleid van Van Vianen meer prestatiegericht zal moeten worden.... scheen. Omdat hij de bal te ver voor zich uitspeelde, kon de blonde spits niet anders dan de bal naast te schieten. Even later ontbrak alle zuiverheid bij een actie van Kees van Rooyen. Eerst passeerde Van Rooyen enkele verdedigers, stuitte toen op de doelman om de bal vervolgens via de voet van een Spakenburger naast te zien gaan. Na de pauze kwam Spakenburg met een fors of fensief opzetten. Een en ander had 'slechts' een groot aantal corners tot gevolg. Tot de 61e minuut. Toen was het de op komende 'laatste man', Arjan van der Groep, die na een uit braak van Struyck op links de bal vanuit de rebound door een woud van benen in het doel van Theo Guyt werkte: 1- 0. Quick Boys moest risico's gaan nemen. Twee kopballen van Arnold Boers kwamen net niet goed genoeg door, terwijl verschillende scrimmagesitua- ties ook al niets opleverden. Aan de andere zijde werd dankzij prima keepende Guyt ook niet meer gescoord. Scoreverloop: 61 Arjan van der Groep 1-0. Quick Boys: Guyt. Teun van der Plas. Jonker, Rienks, Van Delft (Hans van der Plas). Hogewoning. Pan, Van Duyn, Van Rooyen, Boers, Martin van der Plas. HUIZEN RCL verdiende meer dan de uiteindelijke doelpuntloze remise, die werd bereikt in de confronta tie met Huizen. Vanuit de verdediging op snelle coun ters gokkend, kwamen de mannen van aanvoerder Dick van der Bijl regelmatig goed door. Doelpunten bleven, mede omdat de Leiderdorpse aanvallers twee- maal op de lat mikten, echter uit. Dat ook tegenstander Huizen niet tot scoren kwam, was voor een groot deel *te danken aan de straffe mandekking, die David Brandt op de gevaarlijke spits Leo Ruyters uitvoerde. Met diens uitschakeling was de angel uit de aanval van de thuisploeg gehaald. Hoe Ruyters doorgaans tot doelpunten komt, toonde hij halver wege de eerste helft aan door enkele verdedigers (inclusief Brandt) uit te spelen. De afwerking liet echter te wensen over. want de bal verdween in het zijnet. Het zou één van de weinige Huizer mogelijkheden blijken. Ben Heemskerk testte Bram Brandt nog wel met een terugspeelbal in de kruising, maar de Leiderdorpse goalie wilde ook voor zijn ploeggenoot niet wijken. Aan de andere zijde van het veld waren aanmerkelijk meer doelrijpe situaties te aanschouwen. Peter Siera en Pierre van Gemerden kwamen goed door, terwijl Eric van Doeselaar even voor de rust de bal na een schot op de lat zag belanden. Na de i auze bleef het spelbeeld gehandhaafd. René Kamminga kopte et leer wederom tegen de lat, waarna vooral Van Gemerden regelmatig voor de Huizer doelman verscheen. Er zou niet ge scoord worden. De Racing kwam organisatorisch even in de pro blemen, toen Dave Brandt met zijn 'schouder uit de kom' het veld een kwartier voor tijd moest verlaten. Kamminga nam de dekking van Ruyters over, terwijl Rob Sterk het middenveld opvulde. Ook in de slotfase kwam het winstpunt niet meer in gevaar. RCL: Bram Brandt, Siera, Ruys, Braat, Boendemaker, Heemskerk, David Brandt (Sterk), Van der Bijl, Kamminga, Van Doeselaar, Van Gemerden. - OOK PERSPECTIEVEN VOOR SIZO LEIDEN Voor ARC ziet de toekomst er na de regel matige 4-0 zege op het als derde geklasseerde Die Ha- ghe zeer gunstig uit. De titel daagt eens te meer omdat naaste rivaal Hoekse Boys verloor. Bovendien verloor Katwijk, de nummer vier in de derde klasse, op eigen terrein van het onderaanstaande Sportlust'46 (1-2). Ter Leede kwam met SVPTT na een matige wedstrijd een 0-0 remise overeen. Voor SIZO geldt hetzelfde als voor ARC. De uitwedstrijd bij de nummer twee, KMVZ, werd afgesloten met een voor de Hillegommers uiterst voordelige 2-2 gelijke stand. ARC - Die Haghe 4-0 (2-0) Nico Oosterlee blijft voor een groot deel van de ARC-productie zorgdragen. Hij schoot in de 25e minuut raak vanaf de penalty- stip: 1-0. De Haagse formatie kon maar moeilijk onder de druk van de Alphenaren uitkomen. Sterker nog, ARC schoot de rust stand zelfs naar 2-0. Nico Oosterlee bediende via Joop Lankhaar broer Riny, die doelpuntte. Die Haghe kwam na de pauze goed terug, maar de press werd door ARC uitstekend opgevangen om halverwege dat tweede stuk weer zelf initiatief te nemen. Van de rand van het 16-metergebied knalde Nico Oosterlee het leer voor de tweede keer binnen, waarna verdediger Rob Koolstra met een kopstoot de 4-0 eindstand op het bord bracht. De voor Ze il cruciale ont- met Berkel liep verkeerd af. On- •ed spel ging de Bt 2-1 verloren. Ie andere zich in 3at )n de ranglijst op- ble£ ploegen wel tot hel/amen, moest Ze- druki fors inleveren. ,n vtte plaats moest eUj ingewisseld voor de stek. Hazers- puntëo jwakke VVOR: 0- 1 ^idekerk verloor """3 (2-0 bij HBSS). eist en Valken'68 jrke1' elkaar een punt Nadêen pover partijtje ntnet 0-0 te beein- /alk kreef i twë ""^Zevenhoven 2-1 (0- m<Stief lag ei8enhjk de élmaltnjd lan8 biJ de 8ast" ho Vroe8e pass (7e mi- Harrie Splinter be- iuh Koppel, die der halve niet eens verrassend 0-1 kon scoren. Ook Harrie en Bert de Boer. nog enkele ke ren Koppel en Splinter creëer den verschillende mogelijkhe den. De tweede treffer bleek echter moeilijker dan de eer ste. Een kwartier voor het ein de kwam Berkel op fortuinlij ke wijze langszij. Via de rug van een Berkelaar rolde de bal over de doellijn. In de voor laatste minuut kaatste de bal uit een scrimmage voor de voeten van de Berkelse spits, die geen moment twijfelde: 2- 1. Hazerswoudse Boys - VVOR 0-1 (0-0) Het scoren blijft een groot pro bleem voor Hazerswoudse Boys. Jan Platteel, Rienk Poot, Chiel Kampman en Sjaak van Dorp verschenen voor een leeg doel, maar faalden ook in dergelijk riante posities. Paal, lat of een inderhaast richting doellijn gesnelde verdediger voorkwamen treffers. De mi sère werd compleet toen VVOR, in een van z'n spaarza me uitvallen, halverwege het laatste part, scoorde en dat doelpunt ook nog eens win nend bleek te zijn. Ruud van Iterson bestookt tevergeefs het Valkenburgse doel. Oegstgeest en Valken'68 kwamen tot weinig enerverend voetbal en bleven od 0-0 steken. HBSS - Koudekerk 2-0 (0-0) onder voor de thuisclub. Er Ron Weyman lobde in kansrij- Met name in de eerste helft werd regelmatig gevaar ge- ke positie net niet goed genoeg deed Koudekerk bepaald niet sticht voor het HBSS-doel. en Jeroen de Bruin was met zijn vrije trappen weinig ge lukkig. Na de pauze kwam HBSS wat feller opzetten, waar vooral het jonge Koude- kerkse middenveld nogal moeite mee had. Toch kwam Arie Westmaas een keer goed door. Hij kopte de bal op de lat. Tien minuten voor het ein de verdween het leer knullig vanuit een warboel van spe lers in het Koudekerkdoel. De alles-of-niets poging die Kou dekerk vervolgens inzette, le verde niets op. Integendeel, HBSS stelde de winst veilig door via een uitval voor 2-0 te zorgen. Oegstgeest - Valken'68 0-0 (0- 0) Het enige sterk opererende deel van de ploeg, was de de fensie van Oegstgeest. De ove rige spelers, ook die van Val ken, kwamen maar moeilijk los. Zodat de streekderby uit mondde in een saaie midden veldpartij zonder veel doelrij pe situaties. Theo van Rijn en Joop Visser waren dichtbij een Valkenburgs doelpunt, terwijl Gert Kramers vijf minuten voor het einde alleen voor de Valkengoalie verscheen, maar faalde Katwijk - Sportlust'46 1-2 (1-2) Het veel te hard spelende Sportlust kwam ietwat gelukkig op voorsprong. Vanuit een kluwe van spelers werd de bal uit het strafschopgebied gewerkt, waar een middenvelder stond om in te schieten: 0-1. Halverwege het eerste part werd het 0-2, toen doelman Jaap van Duivenbode zich bij een volgende uitval ver keek. Door aandringen van Jan Verloop werd een hoge bal door een verdediger van Sportlust vlak voor de pauze in het eigen doel gewerkt. Na de hervatting ontstonden er verschillende kansen voor de Katwijkers. Het zou echter bij de verliezende cijfers van 1-2 blijven. Ter Leede - SVPTT 0-0 (0-0) Het thuisspelende Ter Leede kende gedurende de volle negentig minuten een veldoverwicht. Het gebrek aan doeltreffendheid was er echter voor verantwoordelijk, dat er geen treffers te mel den zijn. Pieter van der Plas, Eric Grossman en Jan van Hars kamp verschenen wel voor het Haagse doel, doch verzuimden te doelpunten. Aan de andere zijde had SVPTT eveneens mogelijk heden. Invallerdoelman Pieter Idenburg, Jan Blankenspoor is geblesseerd, bleef overeind. KMVZ - SIZO 2-2 (1-2) Het zeer goed spelende KMVZ werd prima afgestopt, zodat via een counter SIZO de openingstreffer kon verzorgen. Peter Bol speelde Klaas-Jan Vijn aan, die de bal het doel inliep. SIZO- voorstopper Scott van der Belt was erg ongelukkig, toen hij in een periode waarin KWVZ nadrukkelijk aandrong in eigen doel schoot: 1-1. Even later was het ook 'laatste man' Dick van der Waal, die de bal via zijn zij langs eigen doelman Henk Nieuwen- huis over de lijn zag rollen. Na de thee hervond de gastformatie zich en was het Peter Bol, die via een fraaie kopstoot 2-2 liet noteren. Doelman Nieuwenhuis zou daarna de man van de wed strijd worden. Met uitstekende acties voorkwam hij een neder laag. in L/ er w ezit i De me- looïïRG er. Jcaren verdeeld na e KBn de door Rijns- ie ddoys met 1-0 ge- erd derby tegen k. De Rijnsburg- tom,'llees,ter Arie La' sprak over een speeldiende overwin- treff „een laf spelend kersjk". Noordwijk- g- Mohn Eelman pa- >ns "wij hebben e he zoals Rijnsburgse tomjuitwedstrijden al- n Sjcf' en meende, dat „met twee doel- n .^"[erschil had moe- inen". Met wat Liteitszin en een 4M%re blik hadden f trainers echter B ait één conclusie 'dgP^komen: de over- c aan was naar de nmslukkige ploeg ge lijk- een wedstrijd, die ïs m< 4MC 2-1 ut len i 2,ndewiel kreeg tien opevoor tijd de kans Boy naar 2-0 te tillen. gel echter niet in sla- oek<*lman Dick Dort- aan) passeren, cmak eigenlijk geen winnaar verdiende. De opvatting van Eelman, dat de zege naar Noord wijk had moeten gaan, was gebaseerd op het groter aantal doelrijpe kansen, dat zijn ploeg creëer de. De allerbeste mogelijkheid kreeg Klaas Vink in de eerste helft. John Marijt had van af stand een stuiterend schot los gelaten, doelman Kees Star kreeg het leer niet onder con trole, waarna Geert-Jan Bak ker de bal in de richting van het lege doel schoot, maar de hand van Jack Manuputty op zijn weg vond. Vanaf elf meter liet Vink de kans op 0-1 lig gen, zijn slappe schot ver dween naast het doel. Een paar minuten eerder had Van Hensbergen luttele meters voor het doel de bal voor het intikken na een corner van Bakker, die door Gerlof han dig werd verlengd. Overwicht Na het „Noordwijkse" kwar tiertje kreeg Rijnsburg meer vat op het spel. De thuisploeg was meer aan de bal, had ook een veldmeerderheid, maar dat overwicht leidde niet tot doelrijpe kansen. Lagendijk: „De conditie van het veld speelde daarbij een belangrijke rol, de laatste pass kwam er niet goed uit". Toch kwam Rijnsburgse Boys, dat Rob Gil- lesen aan de kant moest laten, nog voor rust aan de leiding. Iets buiten het strafschopge bied mocht Huug Aandewiel een vrije trap nemen. De Noordwijk-verdediging reken de op een schot op doel, maar Aandewiel bediende de uit de muur wegspurtende Arie van Dijk op maat. Met een vlekke loos schot passeerde Van Dijk Noordwijk-goalie Dick Dort- mundt: 1-0. „Opgelegd" Ook in de tweede helft vol hardden de bezoekers in hun behoudende spelletje. Van Hensbergen beperkte zich tot het afstoppen van de offensief ingestelde Arie van Dijk, Sjaak Sluis, die door Jan Ho gewoning een middenvelders- rol opgedrongen kreeg, ver richtte evenmin aanvallende activiteiten. Eelman: „Waarom zou ik alles op z'n kop zetten. We kregen toch drie opgelegde kansen". Die „opgelegde" kan sen waren overigens niet het gevolg van creatieve Noord wijkse momenten. Eerst mocht Vink een foutieve terugspeel bal oppikken om vervolgens tegen doelman Kees Star te schieten. Even later leidde het eerder beproefde recept corner van Bakker, doortik ken door Gerlof tot een kopkans voor Vink; hij mikte te hoog. De. Eelman-brigade was voor de derde maal dicht bij een treffer, toen René van Hensbergen de bal vanaf twin tig meter ineens uit de lucht nam en Kees Star tot een su blieme redding noodzaakte. Eelman wilde overigens niet aan de stelling, dat een zo ont stane treffer in de categorie „lucky goals" zou moeten wor den gerangschikt: „Wedden, dat wanneer hij er op de trai ning tien krijgt, er negen in gaan". Bij Van Hensbergens actie had Noordwijk inmiddels al alle schroom van zich afgeworpen. Arie van Dijk is door Huug Aande wiel op maat be diend en haalt uit voor de enige tref fer van Rijnsburgse Boys tegen Noord- wijk. Yvan Hermans en Andries Wendt hadden de plaatsten in genomen van Geert-Jan Bak ker en de leeggespeelde John Marijt. Met drie spitsen en de zich in de voorste gelederen meldende Anton Marijt slaag den de Noordwijkers er niet meer in iets aan die achter stand te doen. Huug Aande wiel had aan de andere kant wel iets aan die stand kunnen veranderen. Met twee ploeg maats mocht hij alleen op Dortmundt afgaan, maar de Rijnsburgse spelbepaler zag zijn slalom om de vijandelijke doelman mislukken. Scoreverloop: 45 Arie van Dijk 1-0 Opstelling Rijnsburgse Boys: Star. Manuputty. Toet, Driebergen, De Kroon. Hogewoning, Aandewiel, Houtekamer, Van Dijk, Arroyo en Marcel van der Blom. Opstelling Noordwijk: Dordtmund, Ton Marijt, Mare Vink, Van Veen, Sluis, Hensbergen, John Marijt( Wendt), Gerlof. Smits, Bakker (Her mans), Klaas Vink.

Leidse Courant | 1984 | | pagina 19