man Cruijff als een vaderlijke dribbeldocent ^O/TELEVISIE £cidóc Souoant WOENSDAG8FEBRUARI 1984PAGINA IS jnstations in 'oorijkheden i raJ e SDAM Het nieuwe piratenstation [e vLri dat ten zuiden van Radio Caroline Drdzee ligt, is nog niet klaar om met te beginnen. Het slechte weer van ^Wen twee weken is er de oorzaak van, [ijj voet hoge zendmast naar beneden is K* De test-uitzendingen, die inmiddels 180 voet grote schip de Communica- feb1 begonnen, zijn weer gestaakt. Hoe- duurt voor dit met Amerikaans geld trde radiostation echt in de lucht Kiet bekend. Radio Caroline zendt ook 5®!^ problemen uit. Hoewel de zendmast Ope?d houdt, is van de week de ankerket- ensiroken. Nadat het schip enige dagen lagse.eeft rondgedobberd, heeft de beman- uinsti SC^'P kunnen vastleggen met een huis!r Nieuwe studio voor elektronische muziek HILVERSUM De Nederlandse om roep beschikt sedert begin januari over een zowel door de Raad van de Kunst als de omroep zelf reeds geruime tijd gewenste eigen studio voor elektroni sche muziek en verbosonica (elektroni sche bewerking van gesproken woord). Deze zgn. SVEM (Studio Verbosonica en Elektronische Muziek) is onderge bracht in VAR A-studio 2 aan de Heu vellaan in Hilversum en werd tijdens de vierde PromeNOS-manifestatie van dit seizoen op 6 januari voor het eerst gebruikt. Hoewel zo'n kleine twintig jaar geleden binnen de omroep al de behoefte aan een eigen elektronische studio werd ge uit. heeft het tot 1983 geduurd, alvorens aan deze wens in voorlopig nog be scheiden mate ruimtelijk en financieel gevolg kon worden gegeven. Een vorm van elektronische muziek, die zich onder invloed van componisten als Peter Schat. Jan van Vlijmen, Louis Andriessen, Misha Mengelberg en Reinbert de Leeuw in Nederland heeft ontwikkeld, is de zgn. live elektroni sche muziek, waarbij het muziekinstru ment en de menselijke stem de basis blijven, doch tevens elektro-akoestische middelen te hulp worden geroepen om de klankmogelijkheden van instrument en stem uit te breiden. Het publiek wordt aldus geconfronteerd met een mengeling van instrumentale en vocale klanken enerzijds en gelijktijdig via luidsprekers gereproduceerde elektro nische bewerkingen van diezelfde klanken anderzijds. Subsidie voor Nooy's Volkstheater AMSTERDAM Bij Nooy's Volkstheater in Amsterdam heerst grote vreugde nu het ministerie van welzijn, volksgezondheid en cultuur (WVC) heeft besloten het gezelschap een rijkssubsidie toe te kennen. Deze toekenning komt vier jaar na de oprichting van het gezelschap. Het ministerie is tot deze beslissing gekomen na een gewijzigde opstelling van de Raad voor de Kunst, nadat de raad een voorstelling van De Jordaan had bezocht en met een afvaardiging van Nooy's Volkstheater had gesproken, aldus het gezelschap. Nooy's Volkstheater is nu in staat in het seizoen 1984/1985 de door Dick Nooy en Jaap van de Merwe te schrij ven musical „Had je me maar" uit te brengen, eventueel aange vuld met één of meer kleinere produkties. De groep heeft en thousiast gereageerd op de mededeling van WVC, maar beseft dat voor een verantwoord presenteren van alle facetten van het volkstoneel een structurele subsidie nodig is en zal daar ook voor blijven strijden, zo betoogt de directie. Nooy's Volkstheater wil het publiek in de vreugde laten delen. Zo zullen alle bezoekers van „De Jordaan" deze week in het Luxor Theater in Rotterdam voor aanvang van de voorstelling een kop koffie met een gebakje krijgen. Appe— ep)' iUM Wekelijks ^_de Feyenoorder Jo- bij Ajax in de Meer ^^ijn zoon op een bij- ^^iet werk te zien, het fop hij zelf ook be- (St Naar uit Ajax-krin- ,9)j9^ vernomen kan die strarflent niet ontzegd ay «naar vader Johan 15- tiet onderste uit de :|5 afeen toptalent te ha ften koste van alles, .30. vader ziet er op toe, i4*oon ook op school Is best doet. Je mag £-^ge handen staan als I. I2?ar de voetbalcarriè- 0, 19. imershjke .adviezen heeft 14 3^ verPa^ct 'n.de serie voetballessen, die hij )-tv heeft gemaakt. EN Rten vrijdagavond op an B 19.20 uur verschijnt .29l2(: het scherm samen ,'roq de KNVB geselec- isgdspelers om de fij- EUFfepjes van de balbe- d a door te nemen. Dit i ne'der de titel „Cruijff (bel£n naam als een fir- ecialiseerd leveran- ELLIIbepzuivere passes en "l: lisleidende lobs. Jennifer van Oost- Giop het KNVB-sport- «oistrn Zeist, waar de op- Glferden gemaakt, een ELLlVe camera-°PsteNing in hed om de wonderen D. .unnen plukken van iwerk van Johan en de ballen in de ,a,",.le zien verdwijnen 'en pass over de hele »or het inschieten ge- rA (Sjjgen. Zij laat weten, i fi* altijd even gemak lik. Vooral ook omdat 0. Wpnwege voetbalver- pui h in en buiten de '®y 'zo royaal in zijn tijd gi gtj steeds op het voet- ,n» verschijnen als zij BAS. Johan Cruijff een voetbalvader in het diepst van zijn gedachten. In elke aflevering neemt Jo han een onderdeel van het voetbalspel onder handen. De eerste keer de pass en de trap- techniek, de juiste plaatsing van de wreef tegen de bal, vergelijkbaar met de manier waarop men een queue tegen een biljartbal aanlegt. Bij een foutloze toepassing kan men de bal terecht laten komen waar men dat wenst, mits men de kneepjes onder de knie heeft. Later komen aan de beurt het dribbelen, de pas- seertechniek, de corner, het effect van de bal, maar ook de sportiviteit en de juiste menta liteit van de sportman. Vol gens Johan spreekt de per soonlijke stijl van de man ook uit de manier waarop hij voet balt. Dribbeldocent Er schuilt in Johan meer dan een dribbeldocent. Wanneer men hem vraagt naar zijn leukste voetbaljaren, dan noemt hij niet zijn Ajax-tijd inclusief de wereldbeker, waar Jacques Swart kortgeleden nog mee rondliep in de 1-2-3- show. Zijn mooiste jaren be leefde hij in Barcelona, waar hij binnen en buiten het veld zeven dagen in de week als een ster op handen werd ge dragen. Zijn pupillen in die eerste uitzending, jongens uit Limburg, dromen hardop met hem mee. Zegt ene Wimpie: „Ik droom wel, dat ik in het veld sta in een beroemde wed strijd en dat ik dan scoor. En dat dan het hele stadion „Wimpie, Wimpie" brult". Voor dat soort eer bleek Johan nimmer ongevoelig. Maar als vader van een voetballende zoon worden momenteel ook andere elementen in hem aan gesproken. Hij voelt zich een voetballeraar en zegt, dat hij ook een mooie voetbaltijd be leefde in Washington, waar hij bij The Diplomats behalve als voetbalster ook was ingehuurd voor het onderrichten van ta lentvolle jongelieden. Eenmaal terug in ons land was hij dan ook blij, dat hij voor de KRO- tv dit kon gaan maken. Zegt regisseuse Jennifer: „Dat trekje van de docent is heel duidelijk in hem aanwezig. Hij heeft iets van een vaderfiguur in zich. Hij geeft graag en dui delijk les vanuit een zekere bekommerdheid om jonge voetballers. Hij is didactisch erg goed en soms zelfs een beetje streng, zoals hij jongens terecht wijst die de bal er naast schoppen". De beelden die op het veld zijn gemaakt komen per video op het scherm in de studio. Daar zit Johan met zijn pupillen bij om aan te wijzen, waar de fou ten werden gemaakt en hoe het voortaan beter moet. Zijn maatschappelijke en men selijke interesse in die jongens is nauwelijks geringer. Hij praat met hen ook over school, betrekt zelfs de ouders erin die er op moeten toezien, dat zij hun schoolwerk als nummer één blijven beschouwen. Als je Johan tegen die jongens hoort zeggen, dat als zij op woensdag moeten trainen, zij dan op dinsdagmiddag hun huiswerk af moeten hebben, dan is het alsof je hem tegen zijn eigen zoon hoort praten. Johan maakt er geen geheim van, dat hij zelf veel te vroeg van school is gegaan, omdat hij voetballen in die jaren toch belangrijker vond. Daar heeft hij nu nog spijt van. Sketches Dit soort zaken wordt in sket ches ook nagespeeld door Piet Romer en Maarten Spanjer, kleine conflicten rond de voet bal. Die sketches hebben tel kens een open slot, waarna Jo han met zijn jongens samen de goede antwoorden gaat zoe ken. Wie is het verstandigst, de vader of de zoon, de pupil of de jeugdleider? Johan levert menig verstandig advies af met het gemak waarmee hij passes verzendt. Over zichzelf praat hij ook zeer openhartig als Dieuwertje Blok, die samen met Johan de presentatie doet, hem scherpe vraagjes stelt over zijn persoonlijke kijk op de zaken. Dieuwertje pleegt diep door te tasten en Johan toont zich welwillend genoeg om eigen fouten toe te geven. Ondanks zijn talenten acht hij zich technisch niet volleerd. Zo komt hij tot het advies aan de jeugdige voetballers om veel zorg te besteden aan de techniek. Overigens toont hij redelijk vertrouwen te hebben in de kwaliteiten van de huidige jonge voetballers. Om zijn les sen te benadrukken zet hij soms de videoband stil om een bepaalde situatie, lichaams houding, beenstand of het con tact bal/voet' nog eens helder toe te lichten. Van tijd tot tijd richt Johan zich ook tot kij kende ouders met de aanbeve ling er bij hun voetballende zonen achter heen te zitten, dat zij alle zorg aan hun schoolwerk geven. Zegt regisseuse Jennifer ook nog: „We hebben ontzettend prettig kunnen samenwerken met Johan. Ik hou van voetbal en heb er ook wel verstand van. In mijn eerste contact met Johan al kwam hij met ideeën waar ik veel mee kon doen. Omdat hij niet steeds van het trainen op het bijveld naast de Rotterdamse Kuip weg kon lopen, zocht ik hem daar voor besprekingen op, telkens als de spelers een pau ze maakten. Hij weet precies wat hij wil. Neemt van nature gemakkelijk de leiding en dan zit er ook lijn in. Op die ma nier kun je met die man uit stekend werken. Vooral over de doelgroep onder de kijkers waren we het helemaal eens en daarvoor koos hij de juiste benadering. Alle voetballende jongere jongens en hun vaders die hun eigen voetbaldromen in hun zonen vervuld zouden willen zien". TON OLIEMULLER WILLIAM Het Engelse koningshuis blijft niet gespaard als op radio, televisie of in publi caties de spot gedreven moet worden. Door de jaren heen gingen heel wat leden van koninklijke bloede over de hekel. De Britten volg den de gebeurtenissen altijd goedlachs. Nu lijkt een aan tal televisie-makers echter te ver te zijn gegaan. Zij hebben zich in ieder geval de woede van een aantal parlements-leden op de hals gehaald. Die zijn boos om dat de zoon van prins Char les en Lady Diana, prins William, het middelpunt vormt van een satirisch programma. In de show, die door het commerciële Cen tral Television-net wordt uitgezonden, wordt de rol van William gespeeld door een pop. Geen blij ventje, maar nogal een huilebalk. De parlementariërs vinden dan ook dat het programma, dat volgende maand van start gaat, in zijn huidige vorm niet mag worden uit gezonden. „Een huilende prins geeft een scheef beeld van de werkelijkheid", is hun mening. ANNETTE Annette van Trigt en Al fred Lagarde hebben voor Veronica vier weken ach tereen zich op het Beton ge stort en groepen naar de studio gehaald, die muzikaal werkzaam zijn op het ter rein van de hard-rock, hea vy metal en headbanger. Dit leidde vorige week vrij dag tot de uitreiking van de gouden oorknop. Groepen als Bodine, Picture, Merci ful Fate en Raven boksten en improviseerden om het hardst tegen elkaar op. Er ontspon zich een helse com petitie tussen de gitaristen van de verschillende groe pen. Henk van Jaarsveld van Picture zit voorlopig goed. Hij kreeg die bel en loopt er momenteel mee rond aan zijn oor. En An nette en Alfred kregen de toezegging een jaarlijkse traditie te maken van die beton-trofee. ADJE Adje Roland en Hugo van Gelderen liepen vorige week te Cannes op de Mi- dem rond, waar veel te zien en te horen is op gebied van radio en tv. Liepen zij daar tegen de hoofdredactie van het Britse muziekblad „Mu sic Week" op, die hen prompt bedacht met een on derscheiding vanwege hun verdiensten voor de popmu ziek. Die eer kwam de he ren vooral toe vanwege hun inspanningen voor de Euro popparade. Verschillende omroepen in Europa zijn in het kielzog van Adje en Hugo die parade ook gaan uitzenden. Dat was in Lon den niet onopgemerkt ge bleven. ichttng 18. itch 18-muziek in de vierde 21. van Herrie" in het 41 van de rock 'n' roll )nd the Cattleshow, oo. liDfye en Wout samen esspr gevonden. Syl moet i2.is iets zien te vinden. s\wplan 's van huis we9 5. 16, c\NEiNederland 1. 30637 lijmden o'Iai achtereenvolgende jur, 1 en brengt de VPRO esaJ van mensen, die om i (Car radenen hun land ,Ver peten verlaten en in 3, 18. verblijven. 2: documentaire komt •3° it. Verhoeft en 9aat LieTtP~jarige joodse jour- o. 18vertaler Isaac Kapla- 5: Luitouwen, die zeven 20.Qjen naar ons land ™-xplanes was geen ver- 35 f dissident. Hij heeft ei 45 geconformeerd aan zo. m. Desondanks werd reus Stalin tot vijftien jaar veroordeeld. Nederland 1. 77 uziek Sanist Misna Mengel- lag werk er Han Ben- In tig jaar samen mu- ?n, komen ze van- r het eerst op de te- tweede concert van nv is aan het bijzon- 'ewijd. Ze staan be te best op elkaar in- jmuzikanten en heb- de jaren zestig een stempel op de te- ge jazz- en geïmpro- nu ziek gedrukt. In \ding is een concert '•hten, waarin slag- oianospel elkaar op wijze aanvullen en af- Nederland 1. jumper speelt Wout od°i>". Ned. lom 19.00 Nederland Mischa Mengelberg (r) treedt samen met Han Bennink op in „VPRO-muziek". Ned. I om 22.26 uur. 23.38 Journaal. 23.43 Nieuws voor doven en slechtorenden. NEDERLAND 1 AVRO 16.30 Stuif eë in. TELEAC 18.25 Por Favor (9). IKON-KRO-RKK 18.55 Het verhaal. Vandaag: Het slavinnetje Hagar. 19.00 Herrie, tv-serie (4). Syl moet ergens onderdak zien te vinden. (Zie toelichting). 19.26 Kenmerk. Actualiteiten. Gesprek met de voormalig ambassadeur van de Vere nigde Staten in El Salvador Robert White. White heeft gegevens gepubliceerd over de moord op de Salvado- raans bisschop Romero. 20.00 Journaal. 20.28 Socutera. Een filmpje van het Koningin Juliana Fonds. 20.33 Van Kooten and De Bie. Kreateam voor multi-media- le attitude-deformatie. 21.25 Ontheemden. Documen taire over mensen die om politieke redenen hun land hebben verlaten. Deel 1: Isaac Kaplanas uit Litou wen. (Zie toelichting). 22.25 VPRO-Muziek. Heden daagse muziek van Misha Mengelberg (piano) en Han Bennink (slagwerk en ande re instrumenten). (Zie toe lichting) TELEAC 23.03 Programmeren met Pascal (9). NEDERLAND 2 NOS 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.30 Sesamstraat. 18.45 Jeugdjournaal. 19.00 Journaal. 19.12 Studio Sport. O.S: Her haling opening Spelen plus interviews vanuit de studio in Sarajevo. 20.00 PP: Uitzending van het CP. 20.10 Paard, mijn paard (At), Turkse film. In een dorpje in Anatolie woont een vader (Genco Erkal) met zijn zoon (Harun Yesilyurt) in bittere armoede. De jongen be wondert het paard van de grootgrondbezitter en droomt ervan eens in zijn leven ook zo'n paard te be zitten. Regie: Ali Ozgen- tuerk. 21.40 Cinevisie, filmrubriek met aandacht voor de Ame rikaanse regisseur Joseph L. Mankiewicz. Fragmenten uit ..People will talk", „The Honey Pot" en ..All about Eve". 22.30 Journaal. 22.45 Den Haag Vandaag. 23.00 Studio Sport. 23.25 Nieuws voor doven en slchthorenden. Duitsland DUITSLAND 1 17.50 Tagesschau. 18 00 Hier und Heute. 18.25 Der Androjaeger, tv-serie. 19.00 Brack Report. 20.00 Tagesschau. 20.15 Das schóne Irre Judenmad- chen, tv-spel naar „Biographlen der Wahnsinnigen" van Christian Heinrlch Spiess. In dit liefdesdrama wordt graaf Frederik von Schwerin verliefd op Esther Lopez, een jodin, die zijn liefde om religieuze redenen en het standsverschil afwijst. Nadat de oor log is uitgebroken en de graaf naar het slagveld Is getrokken, verneemt Esther, dat hij deserteerde en met een andere vrouw is getrouwd. In haar wanhoop bekeert zij zich tot het katholicisme en wordt non. Op een goeie dag wordt ze dan door Frederik ontvoerd, want hij was niet getrouwd. Na hun huwelijk begint een avontuur lijke tocht door Europa. 22.00 Brennpunkt. 22.30 Tagesthemen. 23.00 Franz Hohler - Schubert Abend, amusementsprogramma rond de Zwitserse cabaretier (herh.). 23.45 Tagesschau. DUITSLAND 2 17.50 Brett Maverick. Amerikaanse western-serie. 18.57 Programma-overzicht. 19.00 Heute. 19.30 Die Zeit wird kurz, Amerikaan se speelfilm uit 1981. Regie: Arthur Allan Seidelman. Deze film werd met meerdere Emmy Awards en andere waarderingen onderscheiden. De achttienjarige Lisl staat voor haar eindexamen. Haar moeder Jean, schilderes en docente kunstgeschie denis leeft, helemaal voor haar be roep. Ook Lisl droomt van een artis tieke carrière. Als Lisls moeder op een dag een dokter bezoekt, hoort ze, dat ze longkanker heeft en nog maar een paar maanden te leven heeft. 20 15 Olympische Wintersplele 1984. Voorbeschouwing. 21.00 Der Denver-Clan (Dynasty), tv-serie 21 45 Heute-journal. 22 05 Midweeklotto - 7 uit 38. 22.10 Don Xavier - das soil unser Pfarrer sein? Portret van een priester in Baskenland. 22.40 Deines Nachbarn Sohn, tv-film. Met: Michael Petrou, Spyros Moustaklis, Anastasios Minis e.a. Re gie: Erik Stephensen en Jorgen Flindt DUITSLAND 3 WDR 17.00 Schooltelevisie. 18.00 Tv-cursus Engels. 18.30 Sesamstrasse. 19.00 Aktuelle Stunde. 20.00 Tagesschau. 20.15 Mittwochs in... informatie 21.45 Eff-eff, vrije tijd en fitness. 22.30 Der Whistier, Amerikaanse speelfilm uit 1944 van William Castle. Na de dood van zijn vrouw huurt een vertwijfelde Earl Conrad (Richard Dix) een beroepsmoordenaar om zich te laten doden. Deze man denkt een duivels plan uit. Hij wil dat Conrad van angst sterft. 23.15 Journaal. BRT 1 17.00 Grizzly Adams (6). Amerikaan se jeugdserie met Dan Haggerty. 17.45 Juke Box. 17.55 Journaal. 18.00 Tik Tak, tekenfilmserie (herh.). 18.05 Zeppelin, informatief kinder programma. 18.30 Xenon (5), Vlaamse Jeugdserie. 18.55 Chapi Chapo: De autobus. 19.00 Programma van de KTRO. 19.40 Paardenkoersen, mededelin gen en programma- overzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Weerbericht. 20.15 Mini Micro Macro. 20.20 Namen noemen, spelprogram- 20.55 Zomer in Alaska, documentair over het leven van de rendieren in Alaska. 21.25 Pluk de dag (8), komische se- 21.40 Het gerucht: Kunstshow. 22.40 Nationale Loterij, paardekoer- sen. Journaal en Coda: „Perspectief" van Bernard Dewulf. BRT 2 16.50 Teletekst voor ledereen. 19.00 Tegen de verwachting in, do cumentaire serie. Vandaag: Pele en Jacky Robinson. 19.25 Tijdrover. Afl.: Bloemschikken. 19.40 Mededelingen en programma- -overzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Weerbericht. 20.15 Filmmenu: The Nickelodeon, Amerikaanse speelfilm uit 1975. Over de pionierstijd van de film maakte Peter Bogdanovich een grappige nos talgische film met Ryan O'Neal In de hoofdrol. „Nickelodeon" beschrijft de avonturen van een Newyorkse advo caat, die per ongeluk met de eigenaar van een filmstudio en diens scenario schrijver kennismaakt. Hl) raakt zo geboeid, dat hij zijn beroep eraan geeft en regisseur wordt. 22.15 Voor de Nickelodeon, Ameri kaanse documentaire over Edwin Porter, een van de pioniers van de film. RTBF 1 19.05 Ce soir, regionaal magazine. 19.24 Consumententips. 19.30 Journaal. 20.00 Risquons tout, spelprogram- ma. 21.05 La Parrain (8), tv-serie naar de speelfilm The Godfather vam Francis Ford Coppola. 22.00 Le Club Alpin, documentaire. 22.50 Journaal. 23.05 Un autre regard. TV 5 19 00 Numero Un. Gevarieerd pro gramma Presentatie Jacgues Martin. Gasten Mireille Mathieu en Diane Du- 20.05 Tenue de solree de rigueur. Komedie van Daniel Colas en Yves Renier. De handelingen spelen zich af in casinos en luxueuse hotels. 21.40 Gustave Dore sous toutes re serves. Half uur durend programma waarin een professor Engels vertelt hoe illustrator Gustave Dorè het da gelijkse leven in Londen herschiep. Engeland BBC 1 16.55 Play school, it's Wednesday. 17.20 Kuifje, kinderserie. 17.25 Tottie, kinderprogramma. 17.40 Rentaghost, kinderserie. 18 05 John Craven's newsround. 18.10 Think of a number, kinderpro gramma. 18.40 Sixty minutes, actueel magazi- 19.40 Cartoon. 19.45 Dr. Who, tv-serle. 20.35 Medical Express. 21.05 Cockles, tv-serie. 22.00 Journaal. 22.25 The other half. 23.05 Sportsnight met de Olympi sche Winterspelen. 00.18 Nieuwsoverzicht. 00.20 The Rockford Files, Ameri kaanse detective-serie met James Garner. 01.10 Weerbericht. BBC 2 18 35 Nieuwsoverzicht met onderti teling voor doven en slechthoren den. 18.40 The First Rebel, Amerikaanse speelfilm met o a. John Wayne. 19.50 Cartoon two. 20.00 Open Space: Prison letters. 20.40 What on earth..., natuurserie. 21.05 Fly on the wall: Sailor, docu mentaire serie. 21.35 Geoffrey Smith's world of flo wers. Afl.: Paeonies. 22.00 Pot Black '84, sportprogram- 22.25 Strangers en Brothers, tv-se rie. 23.20 Newsnight, actualiteiten. 00.05 Embassy World Bowls - hoog tepunten. ITV 16.30 Sons and daughters. 17.00 Flicks. 17.15 Batfink. 17.20 Luna. 17.50 Razzmatazz. 18 15 Family tree. 18 45 Nieuws. 19 00 About Anglia. 19 35 Crossroads. 20 00 Name a tune. 20.30 Coronation Street. 21.00 This is your life. Presentatie Eamond Andrews. 21.30 Foxy Lady. Tv-serie. 22.00 Minder. 23.00 News at ten. 23.30 The detective. Amerikaanse speelfilm (1968). 01.20 The living world. Frank Sinatra speelt Joe Letand, een van de beroemdste Newyorkse detectives In „The detective". ITV om 23.30 uur. TV-morgen NEDERLAND 1 NOS 09.30 Nieuws voor doven. 10.00 NOT Schooltelevisie. 13.00 Nieuws voor doven. VARA 16.00 Poldark, tv- serie Afl. 5. Ross is er in geslaagd Dwight Enys te redden. 16.50 Het donkere bos „Brendon Chase", tv- -serie. Afl. 5: Robin. John en Harold houden zich al verscheidene weken schuil in de oude eik in het bos, wan neer ze kennis maken met regen en slecht weer. NEDERLAND 2 NOS 09.25 Studio Sport. O.S: Schaatsen 1500 m. dames. 11.55 Studio Sport. OS: Afdaling heren skiën. DUITSLAND 1 08.10 Schooltelevisie (9.25 Het pro gramma met de Muis). 10.00 Tages schau und Tagesthemen. 10.23 Das schóne irre Judenmiidchen, herh. 12.10 Frauenberufe: Die Zukunft be- gann voor 100 Jahren, herh. 12.55 Persoverzicht. 13.00 Tagesschau. 13.15 Teletekst-overzicht. 16.00 Ta gesschau. 16.10 Expeditionen ins Tierreich. Vandaag: Vlinders (herh.). 16.55 Was ist was? (10), kinderpro gramma. 17.20 Alpha 5, computer spel-show voor kinderen. 17.50 Ta gesschau. DUITSLAND 2 08.50 Olympische Winterspelen In Sarajevo 1984. 08.50 Langlaufen: 10 km. voor dames. Hardrijden op de schaats: 1500 m voor dames. 11.30 ZDF-Olympla-Studio Sarajevo. 11.50 Skiën: afdaling voor heren. 14.00 IJs hockey: Polen-Duitsland. 15.25 Enorm In Form. Afl. 5 (herh 15.40 Teletekst-overzicht. 15 57 Program ma-overzicht. 16.00 Heute. 16 04 Re- ligionen (1). Joden, reportage (herh 16.35 Kuscheibaren, poppenserie 17.00 Heute. 17.15 Tele-lllustrierte. 17.50 Flohmarkt, tv-serie BBC 1 07.00 Teletekst-overzicht. 07.30 Breakfast time. 10.00 The genuine article. 11.30 Play school. 11.55 Olympische Winterspelen. 13.30 Journaal. 13.55 Weerbericht. 13.57 Financieel- en nieuwsoverzicht. 14 00 Pebble Mill at one. 14.45 King Rollo. 14.50 Bric-a-Brac, 15.00 After noon show. 15.40 Dynasty. 16.25 Ar thur Negus enjoys. 16.50 Magic Roundabout. 16.55 Play school, it's Thursday. 17.20 Tin Tin. 17.25 Tot tie. 17.40 Rentaghost. ITV 07 25 Good morning Britain. 10 30 Schooltelevisie. 13 00 Emma and Grandpa. 13.10 Get up and go. 13 30 The Sullivans. 14.00 News at One. 14.20 Anglia nieuws. 14.30 A. plus. 15 00 Crown Court. 15.30 The Agat ha Christie hour 16 30 Sons and daughters. 17.00 Flicks. 17.15 Bat fink. 17.20 Luna. 17.50 Razzmatazz. HILVERSUM 1 leder heel uur nieuws. EO: 17.02 EO-onderweg. 17.55 Me- ded. (NOS) 18.06 Tijdsein. 18 30 Het reisjournaal. 18.50 De wolkenwagen. 19.02 Ronduit-radiokrant. 19.20 Van U wil ik zingen. 19.40 De bijbel open. NOS: 20.03 Langs de lijn, sport en muziek. 23.02 Met het oog op mor gen. NCRV: 0.02 Volgspot. 1.02 Me tropolis. 2.02 Nachtexpress. 6.02 In 't voorbijgaan. 6.09 Vandaag...donder- HILVERSUM 2 NCRV 16.32 Studio 55. 17.30 Nws. 17.36 Hier en Nu. (18.00 Nws.) P.P.: 18.20 Uitz. van de VVD. Hum.Verb.: 18.30 Het voordeel van de twijfel. NCRV: 19.00 Steen in de vijver. (19.00 NCRV-Leerhuis. 19.15 Liederen van het begin. 19.30 Rondom het woord). 20.00 Nws. 20.03 Leger des Heilskwartier. 20.18 De wereld zingt Gods lof. 21.00 Bij de tijd. 21.25 Onder de kop. RVU: 21.40 Colours of English. Feduco: 22.00 Fo bieën, afl. 5. 22.15 Taal. tekens en re gels. afl. 13. NCRV: 22.30 Nws 22.40 Nederland en z'n buren 23.00 Sonate no. 31 in As gr.t., op 110. Beethoven. 23.20 Muziek van eigen tijd. 23.55 Nws. HILVERSUM 3 leder heel uur nieuws. KRO: 17.04 Weeshuis van de hits. NOS: 18.04 De avondspits. KRO: 19.02 Krachtvoer. 21.02 Demo. 22.02 Rocktempel. HILVERSUM 4 17.00 Overname Hil versum 2. NCRV 20.00 Muziek uit de Barok. 21.45 Hedendaagse muz. van Goffredo Petrassi. RADIO RIJNMOND 16 30 Inform, ma- gaz. Van 7.00 tot en met 18.00 leder uur Rijnmond-nws in aansluiting op het AN P-nieuws. Morgen HILVERSUM 1 leder heel uur nieuws. NCRV: 7.02 Vandaag... donderdag (verv.). 8.06 Hier en Nu. 8.54 Hebt U dat ook weieens?. 9.03 Wie weet waar Willem Wever woont? 10.03 Muz. bij de koffie. 11.30 Twaalf-uur- tje. 12.40 Middagpauzedienst. 13.06 Hier en Nu. 13.20 NCRV- Globaal. 16.02 Goudenregen Ensemble o.l.v. Ferry Wienneke. 16.30 Kletsmajoor. 16.40 Van stad en land. HILVERSUM 2 AVRO: 7.00 Nws. 7.10 De AVRO-nieuwsklok (7.30. 8 00 en 8.30 Nws.) NOS 9 05 NOS-sportief. 9.24 Waterstanden. 9 30 Nws Fedu co 9 33 Leerwijzer AVRO: 10 03 De AVRO-klok-..Buiten' 11.00 AVRO s radiojournaal 11.03 Duimeland 11 10 De Nederlandse schoolradio. 11.30 Nws 11 33 Kijk op kunst. 12 00 De AVRO-nieuwsklok 13.00 Nws. 13 10 De Slag bij Nieuwspoort. (1330 Nws.). 13.57 Per saldo RVU: 14 00 Nou en. 14.30 Nws. 14.33 Allemans veren. KRO: 15.00 Nws. 15.03 Te rade gaan. 15.20 Kruispunt. 15.30 Nws. 15.32 Misdaad, fantasie en rea liteit. 16.00 De wereld op donderdag. HILVERSUM 3 leder heel uur nws. TROS: 7.02 De Havermoutshow. 9.03 De Hugo van Gelderen show. 11.03 De Polderpopparade. 12.03 De Ne derlandstalige Top Tien. 13 03 50 pop of een envelop. 15.03 TROS Top 50. HILVERSUM 4 VARA: 7.00 Nws. 7 02 Morgenrood. (8 00 Nws 9 00 Muz. van Haydn en Salierl 10 10 Rondom concert met werken van Cage en Sa- tie 11.20 Sonates van Haydn en Cle- menti 12.25 Operette 13 00 Nws. 13.05 Voor mensen met twee linkero ren (27). EO: 14.30 Klass. klankjuwe len 15.30 Zeggen en schrijven. 16.00 Licht en uitzicht. 16.40 Theologische verkenningen. RADIO RIJNMOND 7.30 Inform, ma- ?azine. 16.30 Inform magazine. Van 00 t/m 18.00 ieder uur Rijn mond-nws in aansluiting op het ANP-nws.

Leidse Courant | 1984 | | pagina 15