inderen nemen het op >or Pino-Piet Hendriks gekleurd gezien Het amateurisme slaat om zich heen 34 pact" dlO/TELEVISIE ËaidóaQowumt dinsdag 7 februari 1984 pagina 15 irijs slechthorenden Ui,gebeducatieve omroep voor di 1 raadtSUM Nederlandse Vereniging Voor Slechthoren- e qrati'^S) heeft de televisieprijs 1983, de zilveren oorhanger, ia van'»d aan de RVU educatieve omroep. De vereniging zal de 14 februari aan de RVU uitreiken. ontvangt de prijs voor haar zesdelige serie educatieve -uitzendingen 'Horen, zien en zeggen'. Deze serie gaat S^B^SSgidicaps als slecht zien, slecht horen, stotteren en afasie I j|| in staat zijn te spreken). De serie is van 18 februari tot, AiÉA4 maart op Nederland 1 (15.30-16.00 uur) te zien. De i vierde aflevering gaan over slecht horen. Volgens de wam geen enkel programma, dat in 1983 werd uitgezon- (Statlqanmerking voor de prijs. De prijs wordt nu aan de RVU 9)-Sudd>d voor de wijze waarop de nog uit te zenden serie tot straat 3p?ekomen' iy a(ter|isiePrys van de NWS is ingesteld om personen, groe- 15. Ll|enigingen of andere organisaties die zich inzetten voor r againjstoorden op televisie, te belonen. De prijs is in 1969 fa fv eerst Ultgereikt. 30. Ut 14.30,1 1 (Steen Ifargame 5. TRI/ 123875, 19.00, U Een halve eeuw AVRO's radio-journaal HILVERSUM AVRO's Ra dio Journaal bestaat zaterdag 50 jaar. Het radio-journaal is daarmee de oudste aktualitei- tenrubriek op de radio ip Ne derland. In de uitzending (Hil versum 2, 17.30-18.00 uur) wordt hierover gesproken met onder andere premier Lub bers, oud-premier Van Agt, minister Brinkman van WVC, minister Smit-Kroes van Ver keer en Waterstaat, S. Orlan- dini van de KLM en VNO- -voorzitter Van Veen. Vreugde en verdriet over mediadebat in kamercommissie AMSTERDAM Het debat in de Tweede-Kamercom missie over de Medianota van de regering heeft aange toond dat zich een kamermeerderheid aftekent voor het verlenen van zendmachtigingen voor regionale en lokale op centraal niveau, door het te vormen commis sariaat voor de media. Dit zegt het Samenwerkingsor gaan van de Regionale Omroepen (ROOS) in een reac tie op het debat in de kamercommissie. Het samenwerkingsorgaan dat verheugd is over de rui me aandacht die is besteed aan de problematiek van de regionale omroep heeft echter ook zijn zorgen. Het her innert er aan een dergelijk centraal toekennen van zendmachtigingen altijd te hebben bepleit in samen hang met een centrale financiering. ,,De vreugde over het centraal toekennen van zendmachtigingen wordt echter danig getemperd door het ontbreken van initia tieven in de kamercommissie voor het veilig stellen van de centrale financiering", aldus ROOS. „Sesjun" ook in Amerika HILVERSUM Het wekelijkse TROS-jazzprogramma „Sesjun" is sinds vorige week donderdag ook in Ameri ka te horen. De Amerikaanse producer Gene Parrish brengt op het radiosta tion KUSC.-FM in Los Angeles in to taal een serie van 26 „Sesjun"-concer- ten op de zender. De uitzendingen zijn ook op een aantal andere Amerikaanse radiostations te horen. Het pakket zoals dat in Los Angeles en de omgeving te beluisteren zal zijn, bestaat voor 80 pro cent uit Europese jazz. Uitgezonden worden o.m. concerten van het Joego slavische Marcovic/Gut Sextet, Sex Trombones and Rhythm, Jasper van 't Hof Kwintet, Dany Doriz Sextet, het Bill Evans Trio en Toots Thielemans, het Louis van Dijk Trio en het Cees Slinger - Piet Noordijk Quartet. De meer 21.11 v°gel a gentiin de kinderserie ,never>!,straat'' *S laatste beh. ma:eds minder in het inma te zien! Dat .ling omdat de acteur lil: Pii»of liever in de vo- ik J. Meijer samen n collega Piet Hen- plotseling te horen Ghandidat zijn medewer- lingi iet meer °p prüs het langesteld. Wat er nu n Pino op de televi- nt zijn afleveringen (t oktober 1982 zijn nieuwe zullen de jeugdige i en de ouders die hun schoudertjes (npacfken Piet Hendriks o. ek J. Meijer moeten i?152' Achter- 27, geboren en getogen "babI *n Hilversum wo- siation acteur Erik J. Meij- (16); ip z'n zachtst gezegd SS» tevreden over de 3: óer waarop hij en zijn ON 2:1 Hendriks uit de 066): dijn gewerkt. ODE! «eik zijn kinderen voor i.6'i Akeer van Erik en Piet idtekeningenactie be- say e. Zij willen de helden 2)e jongelui willen niet 45 Ul^° van een anc*ere stem I 30 y°orzien en missen Piet PAfks- Erik Meijer vindt 65èik dat de ieugd actief o'r. Misschien bereiken de jongelui wel, wat hem en zijn collega Hendriks niet is ge lukt: opening van zaken. Een duidelijk antwoord op de vraag waarom zij aan de kant zijn gezet. „Ik vind het prachtig wat die kinderen doen. Altijd heb ik al gezegd dat mensen die kijk geld betalen en die kinde ren doen dat indirect via hun ouders als ze het ergens niet mee eens zijn, dat even duide lijk te maken. Nou dat ge beurt. Ook volwassenen zou den vaker voor de poorten van de NOS moeten staan met dit of dat pikken we niet", zegt Erik J. Meijer. De acteur kan zich nog steeds opwinden over het feit dat hij en zijn collega Piet Hendriks opeens van re gisseur John van de Rest te horen kregen dat op hun me dewerking in Sesamstraat geen prijs meer werd gesteld. Erik Meijer is in de creatie van de meer dan levensgrote vogel Pino de laatste tijd steeds minder in de serie te zien. Dat klopt. De opnamen worden steeds kleiner, alles wat nu nog wordt uitgezonden dateert van voor oktober 1982 toen de acteur met onmiddel lijke ingang de laan werd uit gestuurd. Niets wees er op dat het lot hem boven het hoofd hing. „Een week voor het gebeurde had ik net voor 500,- wijn van de NOS voor de deur ge kregen. Als blijk van waarde ring voor de stimulerende werking die ik op de ploeg had. Ik heb me ook jaren voor die serie uit de naad gewerkt. En dan opeens een week later was ik nergens goed voor", vertelt Erik Meijer. Wat hem nog steeds steekt is dat hem nooit officiëel is mee gedeeld waarom hij aan de kant werd geschoven. Erik Meijer: „Regisseur John van de Rest heeft te kennen gege ven dat hij met mij niet wenst te werken. Ik zou nog steeds willen weten waarom. Mis schien kunnen de kinderen daar achter komen. Het zou helemaal niet zo erg zijn als die zaak eens werd opgeblazen en doorgeprikt zou worden. Er zullen wel weer boze tongen zijn die rondvertellen: die Meijer zal wel niks te doen hebben. Daarom vinden we het leuk dat de kinderen iets ondernemen. Maar zo is het gelukkig niet, ik heb het ont zettend druk. Ik, heb een hoofdrol in een nieuwe TROS- serie die voorlopig als werkti tel heeft „De machinist op dood spoor". De opnamen zijn net achter de rug. Ik ben bezig met een NCRV-film van 50 minuten. Waarom ik er na vijf jaar, ik mag wel zeggen trou we dienst, fuut (Meijer maakt een fluitend geluid) „uitvloog" weet niemand". De acteur heeft een vaag vermoeden. „Het schijnt om een kop koffie te gaan die ik niet mocht drin ken van John van de Rest. De rol van Pino is fysiek ontzet tend zwaar. Je loopt de hele dag in een pak van vijftien kilo, je moet het vergelijken met twintig keer per dag in een sauna zitten. Vantevoren had ik met John van de Rest dan ook afgesproken dat als ik mijn hand zou opsteken we even zouden pauzeren om wat te drinken. Zo'n vijf dagen lang was dat niet nodig. Op een gegeven moment gebeurde dat wel. John van de Rest is toen ontzettend uitgevaren. Wie ben je dan wel, dat jij vijf tig mensen op je kan laten wachten, zei hij. Ik heb hem gevraagd zijn excuus aan te bieden. Hij zei: „Nee, je moet mij jouw excuus aanbieden. Zo simpel ligt dat. Vervangers ge noeg, kreeg ik te horen. Ik zat nog geen vijf minuten bene den in de kantine van de NOS-studio of de vervangers kwamen al binnen". Weinig solidair Acteurs onderling bleken wei nig solidair. De kindervriend Aart Staartjes die hoofdredac teur van de serie is bleek net zo weinig aanspreekbaar als John van de Rest. Hij kwam de kantine binnen met: Ben je nu helemaal bezeten. Je weet niet eens wat er is gebeurd, zei ik. Wil je dat niet weten. Nee, zei hij. Die mensen kunnen al leen maar vloeken en schel den". Piet Hendriks valt hem daarin bij. Hii spuwde ook al eerder zijn gal. Meijer verwijt Van der Rest feodaal gedrag. „Gewone ac teurs durven daar niets van te zeggen. Iedereen is ontzettend bang voor zijn hachie. Ze zijn bang dat ze niet meer aan de bak komen. Het is zo'n klein wereldje hier. Op de een of andere manier kan die Van de Rest zich allerlei dingen per mitteren. In Sesamstraat laten beesten en mensen zien dat Piet Hendriks: „Een heleboel acteurs durven niets te zeggen over het feodale gedrag van John van de Rest". alle problemen op te lossen zijn. Dat verkopen ze aan de kindern. Maar in hun eigen kantoortje kan het niet. John van de Rest zegt dat hij alleen met kijkcijfers heeft te maken. Maar dat zegt hij alleen als het hem uit komt. Bij de NOS zeg gen ze ook: ja hoor, we luiste ren naar alles wat van buiten komt. In een jaar tijd zijn over Sesamstraat vijftigduizend brieven bij de NOS binnen ge komen. Een hele camping heeft vorig jaar geprotesteerd. Kinderen van een Brabantse school hebben een kilo teke ningen gestuurd. Dat gaat zo de afvalcontainer in. Die brie ven gaan ook zo weg. de af zender krijgt een stenciltje te rug gestuurd. Ze kregen vorig jaar een antwoord in de trant van: Wat zeurt u. Pino is er toch nog steeds? Waar doet u moeilijk over? Pino is nog vol op op de teevee. De kinderen merken nu pas de gevolgen van het gebeurde in het najaar van 1982. Ze zeggen nu: Pino is haast nooit meer te zien". Erik Meijer hoopt dat de kin deren die de handtekeningen staks persoonlijk bij de NOS gaan afleveren meer kunnen bereiken dan hij en zijn colle ga Piet Hendriks. „Een fat soenlijk antwoord". De acteur voegt er aan toe: "Ik vind het prachtig dat de kinderen het niet pikken, al was het alleen maar dat je een keer een be vredigend antwoord van de NOS krijgt. Dat van de Rest een keer lik op stuk krijgt". LO REIZEVOORT Het moet toch als een misvatting worden beschouwd, dat het Olympisch gebeuren de omroepen een vrijbrief geeft om allerlei zaken nu ook maar op amateurbasis te gaan aanpakken. Behalve het gebruikelijke gestuntel en gezeur waren daar in de afgelopen dagen twee schrijnende voorbeelden van te zien: Pro gramma's die door beunhazen werden gepresenteerd. In beide gevallen werd duidelijk, dat ook presenteren een volwaardige professie is en dat je niet straffeloos iemand met een aardig voorkomen de microfoon kunt toevertrouwen om een discussie te leiden of artiesten aan te kondigen. Eerst was daar André van der-Louw, die een soort feestdiscussie over journalistiek mocht voorzitten van de NOS. Een hoogst zwakke vertoning werd dat, met niets anders dan voorspelbare: klachten over gebrek aan aandacht van de media voor de belan-, gen en belangetjes van al die groepen in de samenleving die zo graag die aandacht willen hebben. Van der Louw had er geluk aan, dat de deelnemers was verteld, dat het een feestprogramma was en dat het dus niet uit de hand mocht lopen, want dat dat niet gebeurde lag zeker niet aan hem. Waarom niet een vakman of een vakvrouw ingehuurd voor zo'n discussie? Omdat dat journalisten zijn en dat zou juist in dit pro- gramma niet kunnen. Wat een onzin. Een haast nog pijnlijker geval was dat van de violiste Judy Schomper, die in het kader van de Show van de Maand bij de AVRO een aantal door haar zelf uitgezochte artiesten presen teerde. De voorgaande vertoningen in deze reeks (met Anton Geesink en Joop Doderer) waren al onbedoeld lachwekkend, maar hier was sprake van een hoge mate aan zieligheid. Ze speelt heel mooi viool, die Judy, maar ze ziet geen kans om zinnen van meer dan een woord of vijf onbeschadigd uit te spre ken. Dat is niet erg, maar zo'n AVRO moet in zo'n geval de des betreffende artiest tegen zichzelf in bescherming nemen. Maar dat doet zo'n AVRO niet, integendeel. Die zet er Fred Oster naast, die het arme kind met zijn onsamenhangende babbeltjes nog verder van haar a propos brengt. Je zag de wanhoop in haar blik toen ze niet meer wist waarover het ging en wat ze moest antwoorden. Eigenlijk een schande dat een omroep zo met ie- mand omspringt. Veel in het nieuws deze week: Frits Bom als konsumentenman. Ik heb heel snel afgehaakt als kijker nadat ik in de eerste afle vering die Bom met de armen vol speelgoedbeestjes een showde cor zag binnenrennen. Maar ik heb er nooit zo goed over durven klagen, omdat ik er van uit ging dat de bedoeling van dit gedoe wel goed zou zijn en dat de konsumenten tussen het gekakel door misschien wel wat konden opsteken. Maar dat blijkt nu ook al niet het geval te zijn. Een aantal be langrijke konsumentengroeperingen heeft officiëel geprotes teerd tegen de aanpak van Bom en de zijnen, op inhoudelijke gronden. In de Alles is Anders-show werd er vrijdag even over gediscussiëerd, maar niemand durfde eigenlijk goed te zeggen waarom het ging: „Weg met Frits Bom". Nogmaals: de bedoeling van de VARA met de show zal zeker boven twijfel verheven zijn, maar het blijft jammer dat de zake lijke aanpak van het voormalige Koning Klant is opgeofferd aan egotripperij van Bom, die op brallende toon pretendeert op te komen voor de verschopten van deze aarde en dat onderbouwt door een aantal scholieren op zeer onwetenschappelijke wijze te laten proeven van verschillende merken frisdrank. Dat soort onderzoek lijdt aan hetzelfde amateurisme waarmee Van der Louw en Schomper hun programma's presenteerden. Dat amateurisme mag in Sarajevo en in Los Angeles hoogtij vie ren (hoewel daar nou net weer rellen uitbreken omdat een aan tal sporters toch schijnt te worden betaald), maar „gewone" pro gramma's verdienen een „gewone" dus professionele aanpak. Desnoods door journalisten. RENE DE COCQ lur, i Ie Jul leu8,1'/IS AAA 16); 11 .45. 2en Mien Dobbelsteen megi&over met hun dansop- 45 2 9evorderd> dat de Zeiig wedstrijd voor de deur MEiMaar wat moeten ze en hoe komen ze aan 45 hding? Dokter Lydie dw'igSad. Ze heeft een uit- de .oplossing op het oo6ir Hans er maar niet film {komt. Bovendien is er 9900)|s wat Hans niet weten s/aar ja, Hans komt het toch te weten. Nederland 1. (GEN lood; oA; meesterspion 3in H7, na de oorlog met Ja- ïbben de Russen vrij- """""b hele vloot verloren. _ja/- wil nieuwe schepen bouwen. Met het doel [dj te versieren zijn mSÉbouwers en wapenfa- _Jen uit heel Europa Flf. Petersburg gereisd, die de Engel- Mjheepsbouwers verte- iprdigt, is ervan over- Is dat de Engelsen de M eten krijgen. s_ Sidney Reilly is in de 1 ~naar niemand weet ei- wat hij uitvoert. De je ambassadeur ver- 2a, dat Reilly voor de -rs werkt. Deze is er in- ^Js in geslaagd tot de i|Pche minister van Mari- **r-,aaf Massino, door te I p. Zijn vriendschap 'assino en diens mooie Nadia heeft slechts iel: de scheepsorders. uur, Nederland 1. 9 pei Green bs°g|pec/'a/e aflevering van woohit" brengt een portret (a'kB zanger en componist Green- een van de •te gospeltalenten van ■r\ei'Jjd. Hij kwam vorig jaar l00j-jarige leeftijd bij een ïrdtgongeluk om het le- tenWrs dat hij een hekel edef commerc'ele kant van seiyziekmaken had en zijn aat i gratis weggaf, wist hij P- air te worden. In dit imma vertelt zijn wedu- elody over hun beider JÊjw's/e. Er zijn ook een liederen te horen, die 5e6iWa/c voor zijn dood op- i•■jo.a. „The Lord is my :6üuur, Nederland 2. Nederland NEDERLAND 1 NCRV 16.00 James Herriot, tv-serie. Afl.: Leer om leer. Siegfried houdt James tot vervelens toe voor, dat hij nooit zijn geduld mag verliezen met cliënten. 16.50 Anna, Ciro en Co (5). Ciro kaart met een stel kin deren om geld. TELEAC 18.25 Follow me (16), herh. 18.40 Follow me (17). VARA 18.55 Nils Holgersson, teken filmserie. Afl.: Gorgo, de 19.20 Zeg 'ns AAA, tv-serie. (Zie toelichting.) NOS 20.00 Journaal. VARA 20.28 Reilly (5), meester spion, tv-serie. (Zie toelich ting.) 21.20 Achter het nieuws, ac tualiteiten. 22.00 Pisa, met Henk Spaan en Harry Vermeegen. 22.15 Sonja op dinsdag. 23.15 Simon Carmiggelt, ver telt het verhaal „Een hele diepte". NOS 23.30 Journaal. 23.35 Nieuws voor doven en slechthorenden. NEDERLAND 2 NOS 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.20 Paspoort voor Joego- slaven. 18.25 Paspoort voor Italianen. 18.30 Sesamstraat. 18.45 Jeugdjournaal. 19.00 Journaal. 19.12 Studio Sport. O.S. IJs hockey: U.S.A.-Canada en Tsjechoslowakije-Noorwe- gan. EO 20.00 Keith Green in concert, muzikale documentaire. (Zie toelichting.) 20.30 De toren van Babel, een confrontatie met Hal Lind- sey. 21.20 Dorp van de hoop. Film impressie over de opening van een kinderdorp in Haïti, waar 24 kinderen leven en leren. Het dorp kon worden opgebouwd door de actie die de Stichting Hart voor Haïti voerde in januari 1983 en die 500.000 gulden ople verde. 21.35 Tenslotte, korte overwe- 9'n9- NOS 21.40 Omnibus, kunstrubriek. Theo Stokkink bezocht Hoofddorp waar een sym posium over kunst en cul tuur werd gehouden. Ande re onderwerpen zijn een portret van de Lyrische Ko medie, het nieuwe program ma van Poëzie Hardop en de architectonische theater voorstelling van Ton Pom- pert. 22.30 Journaal. 22.45 Den Haag vandaag. 23.00 Studio Sport. O.S. IJs hockey: Polen-Rusland met goals uit middagwedstrijden plus interviews etc. 23.55 Nieuws voor doven en slechthorenden. Duitsland DUITSLAND 1 16.55 Spass am Dienatag: Funkes Werkstatt (5). kinderprogramma. 17.50 Tage8schau. 18.00 Hier und Heute. 18.25 Sag das noch mal Darling. 19.00 Falcon Creet, tv-serie. 20.00 Olympische Winterspelen. IJs hockey: Duitsland- Joegoslavië. (In de pauze: ca. 20.45 Tagesschau.). 22.30 Tagesthemen. 23.00 Kulturwelt: Boekenrubriek. 00.00 Tagesschau. DUITSLAND 2 17.00 Heute. Aansl.: Aus den Lan- 17.15 Tete-lllustrierte. 17.50 Waldheimat (6), tv-serie. Aansl.: Heute- Schlagzeilen. 18.20 Mein Name ist Hase, tekenfilm met Bugs Bunny. 18.57 Programma-overzicht. 19.00 Heute. 19.30 Sauerbruch - Das war mein Leben, Duitse speelfilm uit 1954. Deze op de Sauerbruch-biografie ge baseerde film laat een aantal perio des zien uit het leven van de beroem de Duitse chirurg, die van 1875 tot 1951 heeft geleefd. Op een aantal flashbacks na beperkt de film zich tot Sauerbruchs werk voor de Berlijnse kliniek Charite in de eerste naoorlog se jaren. Nadat een jonge vrouw (Hei- demarie Hatheyer) een mislukte zelf moordpoging heeft ondernomen, is toevallig dokter Sauerbruch in de buurt. Hij zorgt, dat ze naar de kliniek Charite wordt gebracht. Wanneer hij de volgende dag naar haar vraagt, blijkt ze naar de psychiatrische afde ling overgebracht te zijn. Om haar over haar depressie heen te helpen vertelt hij over zijn eigen leven. Deze verhalen zijn een onderdeel van zijn therapie. 21.15 Wiso, economisch en sociaal magazine. 21.45 Heute-journal. 22.05 Der Botschafter, toneelstuk van Slawomir Mrozek. Plaats van handeling is de hoofdstad van een to talitair geregeerde oostelijke staat. De ambassadeur van een westers land ziet zich plotseling volkomen geï soleerd van zijn thuisland Zelfs kan hij zijn president niet meer bereiken Een speciaal gevolmachtigde van het regiem probeert de ambassadeur duidelijk te maken, dat zijn taak zin loos is geworden. Met omkoping en bedreigingen probeert hij hem te be wegen zijn functie op te geven. 23.50 Heute. DUITSLAND 3 WDR 17.00 Schooltelevisie. 17.30 Lehrerprobleme - Schulerpro- bleme (herh.). 18.00 Wiskunde - algebra. 18.30 Sesamstraat. 19.00 Aktuelle Stunde. 20.00 Tagesschau. 20.15 Auslandsreporter: SHAPE, een dorp in uniform, reportage uit België. 20.45 Ruckblende: Vor 30 Jahren. Vaccin tegen kinderverlamming. 21.00 Formal Eins. De ARD Hitpara de. 21.45 Landesspiegel: lm Stand der Unruhe, reportage over de V.U.T.. pensioen en arbeidstijdverkorting. 22.15 Theme dea Monats. Aansl.: Journaal. BRT 1 18.00 Tik Tak, tekenfilmserie (herh.). 18.05 Klein, klein kleutertje (herh.). 18.20 Er was een keer...: Het jongen tje en de reiger (herh.). 18.30 De Smurfen, tekenfilmserie. 18.55 Juke Box. 19.05 Kunst en kunst maken. Afl. 5: Steen en hout. 19.35 Kijk uitL Afl.: 1984, het jaar van de verkeersleefbaarheid. 19.40 Lotto-winnaars, mededelingen en programma- overzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Kunst-Zaken. 20.15 I.Q., quiz. 20 45 Zal ik es wat vragen?: Beval ling. Jonge ouders en toekomstige ouders wisselen van gedachten met gynecologen, huisartsen en vroed vrouwen over de normale bevalling. 21.45 Programma van de Chr.-Dem. Omroep. 22.35 Journaal. BRT 2 19.00 Webster (6), komische serie. 19.25 Tijdrover. 19.40 Mededelingen. 19.45 Journaal. 20.10 Kunst-zaken. 20.15 Vizier (2), magazine voor smal film en video. 21.00 MASH. Amerikaanse speelfilm uit 1970. De oorlogssatire MASH zul len de meesten als tv-serie kennen, maar de film van Robert Altman was er het eerst. Donald Sutherland, Elliot Gould en Sally Kellerman spelen hier in de rollen van resp. Hawkeye, Trap per John en Hot Lips. De film ver diende in 1970 op het festival van Cannes een Gouden Palm. De Ameri kanen in de Koreaanse oorlog krijgen er drie nieuwe chirurgen bij, kapitein Hawkeye, kapitein Duke en kapitein Trapper. De drie zijn bijzonder knap pe doktoren, maar ze moeten niets van de militaire discipline hebben. Deze eigenschap en de druk van de oorlog geven vaak aanleiding tot de meest waanzinnige toestanden. RTBF 1 19.05 Ce soir, regionaal magazine. 19.24 Con8umententips. 19.30 Journaal en toto-uitslagen. 20.00 Contacts, verkeersinformatie. 20.05 Les oiseaux se cachent pour mourir (The Thorn Birds), Ameri kaanse tv-serie. Afl.: 4. 21.05 Videogam, videoclip-magazine. 21.55 Ecritures, literair magazine. 22.55 Journaal. 23.10 Tribune economique et socia le: de FGTB. TV 5 19.00 Les aventures d' Arthuro. Kin derprogramma. 19.10 Si on chantait. Gevarieerd pro gramma, dat een stad uit Frans-Zwit serland introduceert en artiesten uit die streek laat horen. Vanavond de stad Evolène. Gasten zijn Henri Ta- chan, Richard Sanderson, Simon Go- bès en Martine Clémenceau. 20.00 Temps present. Russische te levisie. 21.00 La Suisse au fil du temps. Les feux du Carnaval. Documentaire over één van de oudste tradities van Zwit serland. Engeland BBC 1 16.50 Magic Roundabout. 16.55 Play school, it's Tuesday. 17.20 Kuifje, kinderserie. 17.25 Tottie, kinderprogramma. 17.40 Jigsaw, kinderserie. 18.05 John Craven's newsround. 18.10 Grange Hill, jeugdserie. 18.40 Sixty minutes, actueel magazi- 19.40 Harty, door Russell Harty. 20.10 District Nurse (5), serie. 20.40 A question of sport. 21.10 Dallas, Amerikaanse serie. 22.00 Journaal. 22.25 Variety Club Awards. 23.15 Olympische Winterspelen in Sarajevo. Vooruitblik. 23.50 Film. 01.05 Nieuwsoverzicht. 01.07 Weerbericht. BBC 2 18.35 Nieuwsoverzicht voor doven. 18.40 The discovery of animal beha viour. 19.35 Cartoon two. 19 40 Tucker's Luck, kinderserie. 20.10 Travellers in time. 20.40 Schooltelevisie. 21.10 Chronicle. 22.00 Alias Smith an Jones, wester- 22.30 Your live in their hands. 23.00 Cricket: Tweede test match: Nieuw Zeeland Tour - hoogtepunten. 23.30 Newsnight. 00.15 Embassy World Bowls. Hoog tepunten. ITV 18.15 Emmerdale Farm. 18.45 Nieuws 19.00 About Anglia 19.35 Crossroads. 20.05 Bygones. 20.30 Mickey Spillane's Mike Ham mer. „More than a murder." 22.00 The jewell in the crown. 23.00 News at ten. 23.20 Anglia late news. 23.30 First Tuesday. Actuele docu- 01.15 Tuesday Topic. Tanya Roberts speelt Velda In „Mic key Spillane's Mike Hammer". ITV om 20.30 uur. TV-morgen NEDERLAND 1 NOT 09.00 Schooltelevisie. 13.00 Nieuws voor doven. FEDUCO 15.00 Thema 13: Werkloos thuis zijn. AVRO 15.30 Kinderbios. 16.30 Stuif es In. NEDERLAND 2 NOS: 13.00 Nieuws voor doven. 14.00 Studio Sport. OS: Studiopro gramma met gasten vanuit Hilversum en live-beelden van opening Spelen. DUITSLAND 1 08.10 Schooltelevisie. 10.00 Tages schau en Tagesthemen. 10.23 (ZW) Sauerbruch Das war mein Leben, herh. 12.05 Umschau. 12.25 Wiso, herh. 12.55 Persoverzicht. 13.00 Ta gesschau. 13.15 Teleteket-overzicht. 16.00 Tagesschau. 16.10 Wunder- land '84. De 35e Internationale speel goedbeurs in Neurenberg. 16.55 Ga- heimprojeckt Doombolt (4). 17.20 Der 17. Mann des F.C. Bayern. Van daag: de voetballer Sepp Schmidt. 17.50 Tagesschau. DUITSLAND 2 10.00-13.15 Zie Duitsland 1. 13.15 Teletekst-overzicht. 13.35 Program ma-overzicht. 13.40 Spass, Splel, Sport und Spuk, spelprogramma. 14 25 Opening van de Olympische Winterspelen 1984. 16.00 Heute. 16.04 Rappelklste, kinderprogramma (herh.). 16.35 Die Biren slnd los (6), tv-serie. 17.00 Heute. 17.15 Tele-lllu- strierte. 17.50 Brett Maverick. Ame rikaanse western-serie. Afl.: „De nieuwe partner." BRT 1 17.00 Grizzly Adams (6), Amerikaan se jeugdserie met Dan Haggerty. 17.45 Juke Box. 17.55 Journaal. BBC 1 07.30 Breakfast time. 10.00 Animals marvels, natuurserie. 11.30 Play school, kleuterprogramma. 11.55 Gharbar. 13.15 Bod. 13.30 Journaal. 13.55 Weerbericht met overzicht landbouw. 13.57 Finan.- en nieuwso verzicht voor doven. 14.00 Pabble Mill at one. 14.25 Olympisch# Win terspelen openingsplechtigheid. 15.50 Paardeeport vanuit Ascot. 16.55 Play school, it's Wednesday. 17.20 Kuifje, kinderserie. 17.25 Tot tie. 17.40 Rentaghoet. ITV 07.25 Good morning Britain. 10.25 Sesamstraat. 11.25 Europese volks verhalen. 11.40 Portrait of a legend: 12.05 Mysteries, myths and legends. 12.30 Hernessing the past. 12.55 Wattoo wattoo. 13.00 Flicks. 13.10 Sounds like a story. 13.30 Three litt le words. 14.00 News at One. 14.20 Anglia News. 14 30 A plus. 15.00 Crown court. 15.30 A country prati- ce. 16.30 Sons and daughters. 17.00 Flicks. 17.15 Batfink. 17.20 Luna. 17,50 Razzmatazz. HILVERSUM 1 AVRO: 17.52 Per sal- do. 17.55 Mededelingen (NOS). 18.06 AVRO's radiojournaal. 18.25 Scha- duwparlement. 19.02 Pirn Jacobs' platenscala. 19.45 Hollywood Boule vard. 20.03 Het Metropole Orkest o.l.v. Rogier van Otterloo. 21.02 At tentie voor Roger West. 21.29 Lichte grammofoonmuz. 22.02 AVRO's sportpanorama eretribune. NOS: 23.02 Met het oog op morgen. VARA: 0.02 Elpee-tuin. 2.02 Groot licht. 5.02 Truck. HILVERSUM 2 P.P.: 18.20 Uitzending van de CPN. Hum. Verb.: 18.30 Het voordeel van de twijfel. TROS: 19.00 TROS Klantenservice. 20.00 Nws. 20.03 Finale. 21.00 Om het boek. Te- leac. 21.30 Tekenen en schilderen, les 5. 22.00 Por Favor, herh. les 8. TROS: 22.30 Nws. 22.40 Een dode uit het Oosten (22), hoorsp. 23.00 Proef lokaal. 23.55 Nws. HILVERSUM 3 leder heel uur nieuws. VARA: 16.03 De verrukkelijke 15. NOS: 18.04 De avondspits. VARA: 19.02 Hof van Heden. 20.02 Pop krant. 21.02 Moondogs. HILVERSUM 4 17 00 Overname Hil versum 2. TROS: 20.00 Internationaal Brucknerfestival Linz 1983 (1). Koor en Symf. Ork. van de Tsjechische Omr., met solisten: Klass. muz. 21.30 Literama. 22.25 Kerkorgelconcert. RADIO RIJNMOND 16.30-18.20 Infor maties programma. Tot en met 18.00 elk uur Rijnmond-nieuws na ANP- nieuws. Morgen HILVERSUM 1 leder heel uur nieuws. VOO: 7.02 Ook goeiemorgen. (7.30 en 8.30 Veronica nws.radio). 9.30 Mu ziek terwijl u werkt. (10.30 Veronica nws.radio.) 10.32 Kletskop. 12.03 Will wil wel. (12.30 Veronica nws.radio.) 14.03 De Jukebox. 15.03 Nederland muziekland. HILVERSUM 2 VARA: 7.00 Nws. 7.10 De wekkerradio (7.30. 8.00 en 8.30 Nws.). NOS: 9.05 NOS-sportief. 9.24 Waterstanden. 9.30 Nws. Teleac: 9.33 Follow Me I. les 17. VARA: 10.03 Schoolradio. 10.23 Hoor Haar! (10.30 Nws.) 11.30 Nws. 11.33 Leef-tijd-ge- noeg. Overh.voorl.: 12.16 Uitzending van het Ministerie van Buitenlandse Zaken. NOS: 12.26 Meded. v. land en tuinbouw. 12.30 Nws. VARA: 12.36 Dingen van de dag. 13.00 Nws. 13.10 Leef-tijd-genoeg. (13.30 Nws.) 14.00 De Schuurpapier vanuit Diergaarde Blijdorp. NOS-RVU: 14.33 't Gif en ik. NOS: 15.03 Zo kan het ook. 15.30 Nws. 15.32 NOS-wereldwijzer. 16.00 Wat een taal. HILVERSUM 3 leder heel uur nieuws. KRO: Het progr. kan tussen 8.0O- 17.00, na nieuws en reklame, onder broken worden voor aktual. van Echo. 7.04 Het leven begint na zeven, met Peter Koelewijn. 9.04 Formul 3. 11.04 Radio „De Zwarte Roos". 12.04 Vraag en antwoord. 13.04 Seeburg en Wurlitzer. 14.04 Don't stop the music. 15.04 Komt er nog wat van? HILVERSUM 4 NCRV: 7 00 Nws 7.02 Het levende Woord. 7.10 Preludium. 8.00 Nws. 8.05 Platennws. 8.45 Musl- ca sacra. 9.15 Onder de Hoogtezon. 10.00 Kamermuz. uit de Barok. 10.30 Orkestpalet. 12.05 De symfonieën v. Mozart (38). 12.45 Promenade Ork., met sol. speelt hedendaagse muz. 13 00 Nws. 13 05 Kerkorgelconcert. AVRO: 13.30 Gennady Rozdestven- sky dirigeert. 14.30 Klass. en moder ne muz. voor viool en piano. 16.00 Muz. van Da Palestrina. RAOIO RIJNMONO 7.30 Informatief magazine. 16.30 Informatief magazi ne. Van 7.00 tot en met 18.00 ieder uur Rijnmond-nieuws In aansluiting op het ANP-nieuws.

Leidse Courant | 1984 | | pagina 15