Heiden ziet Karin Enke als zijn opvolgster de Nederlanders durven niet in nieuwe bob .onder loep Mertens beslist snel Sportwereld HSV beboet twee spelers QeidócQowumt DINSDAG 7 FEBRUARI 1984 PAGINA 13 arajevo? VIER IJSHOCKEYERS UITGESLOTEN VAN DEELNEMING SARAJEVO Het Internationaal Olympisch Comité heeft gis teren bekend gemaakt, dat vier ijshockeyers niet mogen deelne men aan de Olympische Winterspelen. De vier spelers, die wer den gediskwalificeerd zijn Mark Morrison en Don Dietrich uit Canada, alsmede Jim Corsi en Rich Bragnalo uit Italië. Zij heb ben ooit als prof gespeeld in de National Hockey League, de profcompetitie van de Verenigde Staten en Canada. Vijf andere spelers, van wie de amateurstatus door Finland werd betwist, kregen wel toestemming om aan de Spelen deel te nemen. Deze zijn Rich Cunningham en Greg Holst uit Australië, Dan Wood uit Canada, Thomas Milani uit Italië en Björn Skaare uit Noorwegen. Geen van hen speelde in de National Hockey League met een profcontract. Morrison speelde twee jaar geleden negen wedstrijden voor de New York Rangers en Dietrich kwam eerder dit seizoen uit voor Chicago Blacks. Corsi, een doelverdediger, kwam een sei zoen uit voor de Edmonton Oilers en Bragnalo speelde delen van twee seizoenen voor Washington Capitals. Sarajevo op TV VANDAAG: 13.25-16.00 uur (Duitsland 1): ijshoc key USA-Canada 19.12-20.00 uur (Ned. 2): ijshockey USA-Canada, TsJechoslowakije-Noor- wegen. 20.00-22.30 uur (Duitsland 1): ijshoc key West-Duitsland - Joego-Slavlë. 23.00-23.55 uur (Ned. 2): ijshockey Polen-Rusland met goals uit middag wedstrijden plus Interviews etc. stu dio Sarajevo. MORGEN: 14.00-16.00 uur (Ned. 2): studiopro gramma met gasten vanuit Hilversum en live-beelden Opening Olympische Winterspelen. 14.25-16.00 uur (Duitsland 2): ope ning Olympische Winterspelen. 19.12-20.00 uur (Ned. 2): herhaling opening Spelen plus interviews etc. studio Sarajevo. 20.15-21.00 uur (Duitsland 2): Infor matie over Olympische Winterspelen. Van der Duim vlaggedrager SARAJEVO Hilbert van der Duim draagt morgenmid dag in het Kosevo-Stadion in Sarajevo de Nederlandse vlag tijdens de openingsceremonie van de veertiende Olympische Winterspelen. De Nederlandse schaatskampioen was met Ria Visser kandidaat voor deze taak. Ria Visser verklaarde echter niet zo nodig de drie kleur te moeten dragen, omdat zij een dag na de opening al op de 1500 meter start. Dat is het nummer waarop zij vier jaar geleden in Lake Placid de zil veren medaille won. Bobsleerijder buiten levensgevaar CERVINIA De zondag in Cervi- nia zwaar ten val gekomen West- duitse bobsleerijder Michael Sperr is buiten levensgevaar. Dit hebben art sen van een ziekenhuis in Turijn, waar de voormalige Europese jeugd kampioen is opgenomen, bekendge maakt. Sperr heeft breuken aan zijn neus- en een jukbeen opgelopen. Aanvankelijk werd gevreesd dat de 21-jarige Sperr de schedel had gebro ken. Sperr was in het „Grote Laby rinth" van Cervinia uit de baan ge raakt. Daarbij was de helm van de Westduitser gespleten. De tweede man in de bob, Klaus Schmuck, kwam met de schrik vrij. NOG GEEN DATUM VOOR HONGARUE-NEDERLAND WENEN Hongarije-Nederland staat nog open in het programma uit de Europese groep 5 van de voorronden in het toernooi om het wereldkampioenschap voetbal 1986, waarvan de eindfase zich in Mexico afspeelt. De vertegenwoordigers van de voetbalbonden van Neder land, Hongarije, Oostenrijk en Cyprus hebben over de data van elf van de twaalf duels tijdens hun vergadering in Wenen overeenstemming bereikt, maar niet over de ontmoeting die beslissend kan zijn voor plaatsing. Als Nederland en Hongarije niet tot een akkoord komen, zal de FIFA een datum moeten bepalen. Het programma voor groep 5 ziet er als volgt uit: 1984: Cyprus-Oostenrijk; 12 of 26 september: Hongarije-Oostenrijk; 17 oktober: Nederland-Hongarije; 14 november: Oostenrijk-Neder- -Hongarije; 23 december: Cypn land; 27 februari 1985: Nederland-Cyprus; 3 april 1985: Hong i-Neder- larije-Cy- prus; 17 april 1985: Oostenrijk-Hongarije; 1 mei 1985: Nederland-Oos tenrijk; 14 mei 1985: Oostenrijk-Cyprus. Z itien dagen ,ooa Olympische Winter- •oo zullen voortaan >n dagen in beslag ooo in. Dat heeft het ooe Btbesloten. Van 1988 70 p de Winter- en de 2)rspelen even lang - ocj. Voor de Spelen in 30 i pvo is twaalf dagen oo ipvkken. In Calgary oo a) zal het programma oo '-en aangevuld met oo ^ns tra ties op het ge- oo ia van curling, short- "fr schaatsen en 3 t'yJeski- 30b 109 >0b 109 r later 3piympische medaile- >o 4aars zullen ook in *pekomst de dag na yo 3i wedstrijd worden ,2ldigd. Dit heeft het >o 39 besloten. Een voor- 1 van het Bulgaarse io 6-lid Stoitsjev eerst Resultaat van de do- •oo zscontrole af te wach- tyerd verworpen. zin mee r het eerst in de ge- o 2l*denis van de Olym- o i3ie Spelen logeert er o uCompleet gezin in het o isnpisch Dorp. De we- o kampioene skiën, de o 2pse Berit Aunli, heeft 0 144t haar sport-zorgen o s^nog te zorgen voor o 144 man en twee kinde- 1]|ydie met haar in het lonpisch Dorp wonen. echtgenoot, Ove Ji, is ook lid van de 12ue Olympische Ove Aunli start op ^fross-country. Waar :iënde echtpaar ook het drie jaar oude tje en de baby van 'n maanden gaan al mee. bokverbod 9en tienduizend gezin- ly in Sarajevo hebben 99 het stadsbestuur een l^kverbod" gekregen. 9]particulierendie in tjjjirecte omgeving van 9skipistes wonen mo- Hhun open haarden of 94ire kachels niet ge leken. Het stadshe er van Sarajevo 93/71 tot dit besluit om 93meeuw echt wit te Uien. Eric Heiden (rechts) wordt naar zijn commentaar gevraagd. De Australiër Colin Coate9 (mid den), die aan zijn vijfde Olympische Winterspelen begint, luistert geboeid. SARAJEVO In Karin Enke ziet Eric Heiden zijn opvolgster. De Amerikaan is van oordeel, dat de Oostduitse wereldkam pioene op alle (vier) af standen goud kan winnen. „Zij steekt ver boven de rest uit. Niemand kan haar bedreigen. Alleen haar landgenote Andrea Schöne kan wellicht op de drie kilometer met haar wedijveren", aldus Hei den. Bij de heren weet Heiden geen man, die het Olympisch toer nooi zal beheersen. „Hilbert van der Duim behoort tot de wereldtop, maar ik ben bang, dat hij zijn zenuwen niet in bedwang kan houden. De Olympische Spelen betekenen iets anders dan een meer- kamps". Frits Schalij daaren tegen geeft hij een goede kans op de 1500 meter. Eric Heiden heeft vier jaar ge leden in Lake Placid een erfe nis achtergelaten. Tijdens de vorige Olympische Winterspe len won hij de vijf gouden me dailles die te verdelen waren bij het schaatsen. De verplich tingen, die de „goudrace" met zich mee brachten, beteken den dat hij op het WK daarna in Heerenveen niet meer de concentratie kon opbrengen. Hilbert van der Duim nam de wereldtitel over. Het was ook het laatste wapenfeit van het Amerikaanse fenoneem op Op sportief gebied zette hij zonder succes zijn loopbaan voort op de fiets. De superman van de schaatssport mislukte. In Sarajevo, waar hij voor het Amerikaanse tv-station ABC als commentator werkzaam is, verklaarde de 25-jarige stu dent biologie: „Door mijn werk en mijn studie kwam ik aan te weinig trainingsuren. Dat breekt je op. Ik wil de ko mende twee jaar nog één keer alles op alles zetten om als wielrenner te slagen". Financieel gezien ging het Heiden voor de wind na Lake Placid. Tenminste, op zijn bankrekening staat drie mil joen gulden. Hij sloot drie con tracten af met ABC, de schaatskledingfirma Descente en de winkelketen Seven-Ele ven en richtte zich voorts op zijn studie. Na zijn studie bio logie aan de Stanford-Univer- siteit in Californië, die hij deze zomer hoopt af te ronden, gaat Heiden zich verder bekwamen in de tandheelkunde. In Sara jevo richt hij zich evenwel nog, als commentator, volledig op het schaatsen. Niets veranderd Zelf heeft Heiden het ijs van Sarajevo het afgelopen week einde even getest. Hij neemt het schaatsen niet meer se rieus, maar wanneer zich een mogelijkheid voordoet, trekt hij nog een baantje. In de Ver enigde Staten hebben zijn prestaties niet de verwachte verbreiding opgeleverd. Hei den: „Het enige voordeel van mijn optreden is geweest, dat de huidige generatie Ameri kaanse schaatsers weet, dat het mogelijk is zich te meten met de Europeanen. Voor de rest is er niets veranderd". Niet alleen de Nederlandse bobformatie ondervond in de aan loop naar de olympische strijd problemen, ook die van Japan. Hiroshi Okachi hield er zelfs een uit de kom geschoten schou der aan over. SARAJEVO De Neder landse tweemansbob van Job van Oostrum en John Drost heeft zich gisteren geplaatst voor de Olympi sche race, die vrijdag en zaterdag in vier manches wordt afgewerkt. Het duo voldeed op de Trebevic- -baan bij Sarajevo aan de voorwaarden voor deelne ming door in totaal drie keer het traject te voltooi en. Nadat Van Oostrum zaterdag een manche had volbracht, kantelde de bob in de tweede en kwam niet reglementair door de finishlijn. Vanwege een nekblessure moest de Utrechtse stuurman de trai ningen van zondag laten lo pen. Van Oostrum en Drost raas den gisteren één keer met de oude bob naar de eindstreep en één keer met de nieuwe, die door de materiaalverzor gers na de crash zo goed moge lijk was gerepareerd. In de eerste manche bereikte de „Holland I" de vierde plaats in 53,83 seconden (gemiddelde snelheid 86,940 km per uur) en met de nieuwe bob kwam de équipe niet verder dan de 25e positie in 54,19 seconden (86,363 km per uur). Coach Van Spaandonk zei na afloop, dat men tijdens de Olympische races hoogstwaar schijnlijk de oude bob zal ge bruiken. Van Spaandonk: „De bestuurbaarheid van de nieu we bob bleek niet optimaal. Wij zijn tevens van mening, dat hij te weinig is getest. Het risico is derhalve te groot. Dat is spijtig, want zaterdag in de eerste training werd duidelijk dat het nieuwe materiaal be duidend sneller kan zijn". Van Oostrum ondervond wei nig hinder meer van zijn bles sure. De voormalig oud-cou reur is een stootje gewend en nam zonder vrees weer plaats in zijn ijzeren „superslee". Van belang was echter dat de Ne derlandse tweemansbob twee keer zonder problemen de fi nish haalde. Dat is gebeurd. De tijd was minder interes sant. Jijkt mij de meest ideale Jidaat. Zijn uitstraling, at, het Nederlands elftal in Rinus Michels is een erkende persoonlijkheid. 3 "kt Michels af dan ben ik 5 jid met het KNVB-be- 7 jr te praten over een 5 14|omschrijving, verant- 5 3rdelijkheden. Ja, de posi- *|an technisch coördinator 1 urne, maar Rinus Michels 3 beste". sjorg Kessler in de Tele- 10 graaf) rij als amateurwielrenner ^dmatig een prijsje. Als ik ^iwrbeeld eerder was ge- Ut met schaatsen zou ik ze- 63 nog een hebben gehad 2 «te nemen aan de Olym- 4 2/ie Zomerspelen. Twee 4 43 geleden zei coach Gis- 2 H al dat hij me graag in de 2 4serlandse ploeg voor de 4 34'^ over kilometer zou 8 2i®n opnemen. Maar omdat 4 ssparkoers toen te heuvel- a 3?ig voor mii was, zag hij sanaf. Misschien valt het 'fCt in Los Angeles wel in i voordeel als wielrenner 1 5!Dan hoor ik het wel". 2 Kleine in het Alge meen Dagblad) „Voetbal krijgt in de media bovenproportionele aan dacht. Daarvoor slik je de na delen en pak je de voordelen. Een gevaar is dat bepaalde mensen kunnen gaan denken inderdaad net zo belangrijk te zijn als het beeld dat de pers van hen oproept. Dat leidt in de praktijk tot grote misverstanden. Ik hoop daar van niet het slachtoffer te worden". En: „Verwijten in de richting van Hogewoning zijn volstrekt misplaatst. Hij heeft nooit iets buiten de an deren om ondernomen of iets gedaan wat hem niet was ge vraagd. Hij heeft me ook nimmer informatie onthou den. Dan praat ik niet over karakter-eigenschappen, want dan kunnen we het wel over iedereen hebben. Hoge woning is absoluut een cor rect bestuurder gebleken". (André van der Louw in de Volkskrant) „Omdat ik verder niets kan, moet ik dus wel proberen om trainer te worden. Op mijn zestiende heb ik nog even op kantoor en in een magazijn gewerkt. Vanaf die tijd altijd tuil-prof, enkel voetbal. Ja, mensen als Willem van Ha- negem, Wim Jansen, Rinus Israel en mijn persoontje moeten wel in de voetballerij blijven, omdat ze ergens an ders gewoon niet terecht kunnen. Maar we zullen ons werk op het veld toch altijd met enorm veel plezier doen. Omdat we nu eenmaal voet- baldieren zijn, zoals dat te genwoordig geloof ik heet". (Theo de Jong in de Haag- sche Courant) Georg Kessler: Michels de beste. „Ik had het werk als Chef de Mission ruim twaalf jaar ge daan. En dat gaat je niet in je koude kleren zitten. Het is een bijzonder tijdrovende baan, ook in de niet- Olympi sche jaren. Ik was veel week einden kwijt aan vergaderin gen van sportbonden. In mijn vakantie bezocht ik wedstrij den. Dat is toch moeilijk vol te houden voor een volbloed amateur als ik. Daarbij kwam dat ik op een gegeven mo ment geen nieuwe elementen meer zag. Je krijgt toch last van een soort vakblindheid". (Bram Leeuwenhoek in NRC/Handelsblad) „Vorig jaar hadden we hier in Joegoslavië de WK voor junioren. Dat was me wat. Als er een viel dachten ze dat-ie half dood was. Er viel een Russisch meisje. Met z'n tienen kwamen ze de baan op rennen, brancard tussen zich in. Zo van het smerige beton af, de gladde piste op. Het werd een grote chaos op het ijs. Het kost heel wat tijd om dat soort dingen weg te praten, vooral ook omdat ik dat moet doen in een men gelmoesje van Duits en En gels". (Schaatstrainer Ab Garret- sen in het Parool) „Ik luister naar de spelers. Dan willen ze bijvoorbeeld weer eens geen voorberei ding op een wedstrijd, dan weer willen ze een dag eer der weg en soms willen ze graag vóór de wedstrijd bij mij thuis komen. Dat is een paar keer gebeurd. Dat is een paar keer gebeurd. Wat zoe tigheid eten, want biefstuk hoeft niet voor mij. Nee, daar zit geen patroon in, de ene keer neem ik suggestie over, de andere keer niet. Ik doe zoals ik het aanvoel, hoe de rug naar de tijd, dat er alleen jongens uit Deventer in Go Ahead Eagles speelden en jongens uit Groiningen bij FC Groningen. Ik wil dat alle goede voetballers uit De venter en omstreken naar Go Ahead Eagles komen, het pu bliek volt zich verbonden met zo'n elftal. Als club moet je durven te degraderen, geen gekke paniekaankopen doen, gewoon met de eigen Willem Kieft: goudvink. jeugd verder gaan. Je wordt toch ziek van dat gepraat over Europees voetbal spe len, iedereen wil Europees voetbal spelen, in de eerste ronde vliegen ze er uit en dan heeft het nog geld gekost ook". (Henk Wullums van GA Eagles in VI) „Willem, zeg ik soms tegen mezelf, je bent een goudvink. Salaris, auto, huis vrij. Ben ik Platini of Maradona? Welnee, ik kan lekker tegen een bal trappen. En is het mijn schuld, dat er niet wordt ge scoord? Wacht even, in der tien wedstrijden één reële scoringskans. Die miste ik dus. Trouwens, Pisa maakte in al die dertien wedstrijden vijf goals. Kan je nagaan hoe er wordt gevoetbald". (Wim Kieft in Voetbal To taal) Tips voor Nootdorp NOOTDORP Elf draverijen staan er woensdagmiddag op het program ma van de draversbaan van Noot dorp. De eerste start is om half drie. Onze tips voor deze meeting luiden. MAARNPRIJS: Yvo, Wantonnes en Wisky. MAASSLUISPRIJS: Wonder Attack. Wimpy Amersfoort en Wens Ko- ningsland. MARKELOPRIJS: Wallis, Winst punt en Wiggert Kwik MEDEMBLIKPRIJS: Vain Beauty. Victor Labora en Vriend K. MEPPELPRIJS: Valda S, Willywir en Vacquero D. MIDDELBURGPRIJS: Weisbuch du Bois, Victory van Epse en Ureck Eberhof. MIDDELHARNISPRIJS: Teraling du Bois, Unos Cavaljos en Whopper Oostwijck. MOERDIJKPRIJS: Ultimo W. Ukas Way en Udo Buitenzorg. MONTFORTPRIJS: Theo Albo, Sal Geluk en Super Boy Laren. MUIDENPRIJS: Terry N. Tafna en Tindemans W. MEPPELPRIJS(tweede afdeling): Uhera V, Uno Princehof en Ulexis W. Nederlands record Chris Leeuwenburgh EL PASO De Haagse atleet Chris Leeuwenburgh, die in de Verenigde Staten studeert, heeft bij internationale atle tiekwedstrijden in El Paso het Nederlands record polsstok- hoogspringen (indoor) verbe terd. Leeuwenburgh kwam over 5,05 meter. Het oude re cord stond sedert 27 februari van het vorig jaar met 4,90 meter op naam van Gijsbert de Rftter (VLTC, Den Haag). ROTTERDAM De boks kampioenschappen van Zuid- Holland stonden gisteravond in de Rotterdamse sporthal Oostervant in het teken van de snelle beslissingen. Mertens van De Houtzagerij was zeer rap verzekerd van een plaats in de halve finale van het halfzwaargewicht. De Haagse nieuweling besliste het duel met Zandbergen van DTS in amper vijftien seconden. Bij een nogal vreemde stoot van Mertens ging Zandbergen door de knieën en scheidsrechter Cees van der Sluis legde direct het gevecht stil. De leidsman, die leek overrompeld door de vreemde situatie, was echter een beetje te snel met zijn be slissing. Leidenaar Zandber gen was in elk geval niet ge lukkig met het feit dat hij de ring al zo spoedig diende te verlaten, zéker ook omdat hij door Mertens in de nek werd getroffen. Een partij eerder had Van Vliet van Hoboken de kroon gespannen door Westerduin van Boxing '82 - ook in de nieuwelingen-klasse van het halfzwaargewicht - binnen tien seconden te verslaan. De verzorger van Westerduin gooide onmiddellijk de hand doek toen Van Vliet een of fensief inzette. Ook hier werd wel erg snel gehandeld, want het geroffel van Van Vliet leek wel imponerend, maar Westerduin werd amper ge raakt. Succes was er niet voor Land heer van Kristalijn. Hij werd in de kwartfinale uitgescha keld door Schouten. Trainer John Kristalijn gooide in de tweede ronde de handdoek, toen Landheer na een links- rechtse combinatie van zijn te genstander acht tellen rust moest nemen. Zo was het avondje toch rede lijk snel afgelopen. Voor de pauze had zich een zeer matig programma ontwikkeld. Hage naar Van der Plas van Te Pas toonde wél zijn kracht door Bontje van Leiden reeds in de tweede ronde uit te schakelen. Nieuweling Bontje moest acht tellen incasseren en even later greep scheidsrechter Boom- kens definitief in. Van der Plas bleek veel te sterk voor zijn tegenstander en plaatste zich voor de halve finale van het zwaarweltergewicht. Voetbal - Bij een auto-ongeluk in de buurt van Lekkerkerk is Andries van Dijk (48) om het leven gekomen. Van Dijk ge noot twintig jaar geleden be kendheid als doelman van Sparta en Feyenoord en de amateurclub Xerxes. Hij was ooit secretaris van de VVCS en had zitting in de arbitrage commissie van de KNVB. Voetbal - In zijn woning in IJsselstein is zondag Cor Hes- selberth, na een langdurige ziekte, overleden. Hesselberth (51) is manager geweest van FC Den Bosch en FC Utrecht. Tennis - De Tsjechoslowaakse Hana Mandlikova heeft ook het internationale damestoer- nooi van Houston op haar naam geschreven. Zij versloeg in de finale de zestienjarige Bulgaarse Manuela Maleeva in twee sets, 6-4, 6-2. Tennis - De Amerikaan John McEnroe heeft het toernooi van Richmond gewonnen. In de eindstrijd versloeg McEn roe zijn landgenoot Steve Den ton in twee sets: 6-3, 7-6. Voetbal - De zondag afgelaste duels Wageningen-Vitesse en SVV-FC Twente worden inge haald op 4 maart. Voetbal - Real Madrid heeft belangstelling voor Pierre Littbarski van FC Köln. De Spaanse club zou eventueel ge negen zijn tot een ruil met de Nederlander Johnny Metgod plus een forse bijbetaling. Voetbal - Theo Vonk en AZ '67 hebben in overleg besloten dat aan het einde van het sei zoen het contract van de assis tent-trainer niet zal worden verlengd. AZ'67 gaat nu op zoek naar een part-time assis tent-trainer. Titelstrijd in nieuwe biljartzaal DEN HAAG In de nieuwe speelzaal van de 's-Graven- haagse Biljartclub aan de Laan van Meerdervoort 1158 wordt deze week gestreden om het Haags kampioenschap libre jklein eerste klas. Er wordt [morgen om "19.00 uur begon- jnen. De andere speeldagen zijn donderdag, zaterdag en zon- 'dag. De deelnemers zijn P.C. Ber- genhenegouwen (Select), P.J.M. Schalke (EGBV), A.M.M. van der Klaauw (HDV), J.P. Bos (Wilhelmina), H.O.G. Boerma (Select), M. de Nijs (CBC), J.F. van Bilzen (Select) en W. Pronk (Zuider kwartier). Derde zege van handbalheren BRIXEN De Nederlandse zaalhandbalheren hebben te gen Turkije hun derde over winning behaald in het toer nooi om het wereldkampioen schap in de C-groep. De winst van 22-15 (12-7) betekent dat Nederland in ieder geval om de vijfde en zesde plaats speelt en dus kan promoveren naar de B-groep. De Nederlandse doelpunten in de wedstrijd tegen Turkije werden gemaakt door Lam bert Schuurs en Jan-Willem Hamers (ieder 5), Winy Schmeitz (4), Nico Beekman (3), Kees Boomhouwer, Bert Bouwer, Patrick van Olphen, René Kivit en Henk Groener. sportuitslagen BOKSEN ZuidhollandM kampioenschappen, te Rotterdam: Halve finale Jun. C- klasse. vedergewicht: Boeters (Croos- wijk) w.o.p. van Batenburg (Hobo ken); halve finale. N-klasse. vederge wicht: Andrade (Boxing '82) w.o.p. van Demir (Dordt), Van der Mout (Westland) w.o.p. van Almeida (Hobo ken); achtste finale N-klasse welter- gewlcht: Van der Kruik (Westland) wint door walk over van Pfeiffer (Delft). Kreune (Westland) w.o.p. van Steenvoorde (DTS); kwartfinale N- klasse, zwaarweltergewicht: Rozen- daal (Schlldkamp) w.o.p. van Jordaan (Bouhuizen); Mendes (Crooswijk) wint door disk. in derde ronde van Schoots (Boxing '82), Kraanen (Huize naar) wint door walk over van Koenen (Delft), Van der Plas (Te Pas) wint door r.s.c. In tweede ronde van Bon tje (Leiden); kwartfinale N-klasse, halfzwaargewicht: Van Vliet (Hobo ken) wint door opgave In eerste ron de van Westerduin (Boxing '82), Mer tens (Houtzagerij) wint door ko van Zandbergen (DTS), Bosschaart (Ho boken) wint door opgave in derde ronde van Van der Vlist (Goudse BV). Schouten (Boxing '82) wint door op gave in tweede ronde van Landheer (Kristalijn); kwartfinale C-klasse. zwaargewicht: Van der Heide (Hobo ken) w.o.p. van Van Os (Westland); halve finale A-klasse, zwaarwelterge wicht: Weerman (Crooswijk) wint door r.s.c. In tweede ronde van Böhm (Ho boken); finale, prestatie, A-klasse lichtwelter: A-klasser Bachau (Dordt) w.o.p. van Esajas (Boxing '82). die echter wel kampioenswaardig is be vonden. VOETBAL Engelse beker (4e ronde, 3e wed strijd): Gillingham-Everion 0-3. Schotse beker (2e ronde, 2e wed strijd): Stirlng-Arbroath 0-0 (na ver lenging); 3e- ronde: Dundee United- Ayr 1-0, Falkirk-Clyde 1-2, Hearts- Partick Thistle 2-0, Morton-East Stir ling 2-0, Motherwell-Queen's Park 3- 0. Raith-Dumbarton 1-4; 3e ronde, 2e wedstrijd: St. Mlrren-Meadowbank 2- 2 (na verlenging). IJSHOCKEY Promotie-degradatiecompetitie: Den Bosch-Eindhoven 5-3 (1-0, 2-1, 2-2). ZAALHANDBAL WK groep C (heren): F3r Or - Groot- -Brittannie 19-21 (poule B) Neder- land-Turkije 22-15 (poule 2); Israe- l-lerland 62-3 (poule A). Luxemburg- -Finland 24-21 (poule A). HAMBURG Het bestuur van Hamburger SV heeft doel verdediger Uli Stein en Jim my Hartwig een boete van 2000 mark (ruim 22Q0 gulden) opgelegd. Volgens het bestuur hadden beide spelers zich ge dragen op een manier die schadelijk was voor de club. Hartwig zou zich niet voldoen de hebben ingezet bij de verlo ren wedstrijd in Uerdingen en hij zou meer belangstelling hebben voor een carrière in de showbusiness dan in het voet bal. Het verwijt aan Stein gold dat hij in Krefeld nodeloos een gele kaart had opgelopen door zich tegen de doelpaal te pos teren toen de tegenpartij een strafschop moest nemen en dat hij zich in een televisiepro gramma onvriendelijk over zijn medespelers had uitgela ten. Het bestuur gaf Stein bo vendien een laatste waarschu wing. Bij een volgende over treding van de regels van sportiviteit en kameraadschap, die de naam van HSV in op- Spraak brengen, zal hij kun nen rekenen op ontslag op staande voet.

Leidse Courant | 1984 | | pagina 13