indsprint baat Fides Pacta niet Opnieuw nederlaag Scylla TOP ziet titelkansen stijgen Werkendam verrast Den Bosch PORTTRIBUNE wélHC ^Impioen l V( Meerderheid Swiftleden achter Yan der Hulst MSV nipt onderuit tegen Sea Devils Slechte dag bowling team Travelers MAANDAG 6 FEBRUARI 1984 PAGINA 13 "ft C 2-1J besp an inutJNDRECHT Het Landes Pacta niet gelukt clings kampioenskandidaat irechite bedwingen, zoals J^UIj n Leiden via 7-7 wèl ;s4op -te' *n eigen hal nam anee onverdroten met 9-4 iede 2|ding, maar zij kan de E Sne opleving hierna ui- faL eeinoeizaam weerstaan: 8hO0 l, 'aar, 11-10. Een frusterend re sultaat voor de Bps-briga de, die opnieuw niet weg gespeeld werd maar geen punten won. In de eerste helft was Fides Pacta niet in staat om een we zenlijke inbreng in het duel te krijgen. Binnen vijf minuten stond zij met 2-0 achter, wat een groot overwicht voor PKC inluidde, ook al omdat de Leidse aanval vaak de bal na één schot al verspeelde. Het was dan ook typerend, dat de eerste langere aanval na een kwartier direct een doelpunt opleverde van Ronald van der Velden (2-1). Niettemin bleek dit een incidenteel succes, aan gezien het schot bij Fides Pac ta opnieuw onzuiver was. Bo vendien werden er in het op brengen van de bal teveel plaatsfouten gemaakt, die PKC bekwaam aangreep om naar 9-3 weg te spurten. Na rust (9-4) stak Fides Pacta meer tijd in haar aanvalsopzet, wat haar meteen voordeel bracht. Het verschil werd niet meer groter en PKC bleek bij 11-7 zelfs aangeslagen door het betere verweer. Zij ging op dat moment, acht minuten voor tijd, reeds over op spelbevrie zen, wat de verdere opmars van de Leidse hoofdklasser niet kon afremmen. Met twee strafworpen bracht Ronald van der Velden de stand op 11-9, waarna Robin Somme- ling de tiende treffer vervaar digde. Toen was de slotminuut al ingegaan, zodat het her nieuwd rondspelen van PKC wel succes moest hebben: eindstand 11-10. De overige goals aan Leidse zijde waren van Hennie Piket (3), Robin Sommeling (2) en nogmaals Ronald van der Velden. Michel van Gent orwar~ S€ DEN - LMHC heren rh/" z'c^ °P maken voor *7 promotiewedstrijden, twee grote zeges haal- ■nttr^eiden het kampioen- lenhrjp binnen. Bij de da- )p en viel in de eerste klas- ?s. 1 qet doek voor Alecto, loek fdoor de dames van >erd 0jen hun plek behiel- Liss Spa|en haalde door twee ae overwinningen het l-ijpioenschap van de klasse binnen. Pro- vach.e zal in het laatste :w_wtKeinde van februari in Ljvenhhal Zuid bewerkstel- spe® moeten worden. Te- v* het onderaanstaande vier*j Pass werd nu met 10- /oor.wezen ^at Lejclen ook itwIJ]verdedigingen open m?*r spelen. Topscorers K%n hier Johan van A^ijk Kooij met drie e Hcorners en Dirk Drij fnet drie velddoelpun- Victoria probeerde .Jen wel met een man man te verslaan. Op junt, individuele tech- bleek Leiden echter beter en dat leverde 11-4 dan ook ruim het t nat n de|P10ensc«aP corers waren weer |ij en Drijver, met uit ende rollen voor q® i van de Meer en Jo- on jius Boele van Hens- enig^ Forescate leed gpP duidelijke nederla- 3 van Hudito werd met verloren. Teveel ge- te kansen en weggege- elde strafcorners zorgden iet K>or dat Forescate niet Op de wedstrijd kwam. te Bp benutte strafcorners lft 1) de teruggekeerde ovirfk van 't Nordende wa- uit. het enige positieve i det. Tegen Rotterdam i sco? Forescate met 6-4 ten n, her, na tot 4-4 goed ge- arvc?d te zijn. Forescate Oogden via Hans Streder de Niek Sinke tegen, maar ielft,te de kracht om ook de RogÊte vijf minuten gelijke no| te houden, istarfniburg behaalde twee iizame zeges, eerst ieeldld Rijswijk met 8-5 ver gelijken, nadat het zes mi- lsioien voor tijd nog 5-5 ge- me stond. Twee doelpun- *C r van Kees Wendt en -2 n solo van Lucas van twiik gaven uiteindelijk an. doorslag. Ook tegen >rdwijk was het tot minuten voor tijd ge- alleen het scorever- was wat vreemd, een I Roomburg voorsprong I rust, binnen een kwar- gegaliseerd door jVdwijk. De beslissende 'en 6-4 kwamen weer I de stick van Kees fidt. Ook de tweede Itij ging voor Noord wijk loren. Tot aan de rust jen de Noordwijkers 2 Fred Beuk en Ralf Bbrun met 2-2 gelijk Groen Geel, daarna ien de Wassenaarse keyers weg naar 5-2. d Beuk bepaalde uit- Üelijk de eindstand op ,uto startte zijn laatste jkeinde tegen Rotter- uit een gesloten verde- *ng aangepakt, in de ,j>te helft maakte Alecto fer eenmaal een fout hetgeen meteen 1-0 achterstand ople- dru t de. Zelf kansen schep- et lukte de Leiderdor- ar vniet, zodat een tweede dedigingsfout een 2-0 erlaag betekende. Ten pe zich te handhaven enfide Alecto Spirit te plaan. Voor de rust den Marjolein van Al- erelt (2), Ninette Kok- ?n Annette Vassbinder 4-1 voorsprong opge- wd In de tweede helft Alecto de Rotterdamse ;g echter nog langszij ïen, 4-4. Mededegrada- andidaat LMHC kon jhaar plaats veilig stel- door op haar beurt wel te verslaan. Dit voor Leiden nodig zij de eerste partij l 6-2 van Klein Zwit- nd verloren hadden, ljineke Kamsteeg en ima van Schaik red de eer hier. Tegen 'it verliep het Leiden Hanneke Kamsteeg lOuise Snippe scoorden de rust en Hetty Bon- (2), Kiki Tesselaar en - vipma van Scjjaik bouw- *1 de 2-1 voorsprong uit een 5-1 zege en plaats- loud voor LMHC en flies voor Alecto. net TT" ter L :el f" v N?ai LEIDEN Voor diverse korfbalclubs beloven de laatste vier speeldagen in de zaal erg spannend te worden. Fides Pacta en Zuiderkwartier, die dit weekeinde beide verlo ren, zullen erg hard moe ten werken om degradatie te voorkomen. Daarente gen hebben TOP, Ons Eiland, Fiks, De Danaïden en Tempo nog goede kan sen op kampioenschappen. Dit vijftal won ook haar wedstrijden op de tiende competitiedag. Sinds enkele weken etaleert Pernix een grote schotvaar digheid en dat kwam haar bij HKC uitstekend van pas. Het achttal van Engel kon geen af stand nemen van de degrada tiekandidaat (rust 88), die zelfs op gelukkige wijze naar 1513 doorstootte. Dat bracht de Leidenaren niet van hun stuk; sterker zelfs, door toe doen van Denise Smits en tweemaal Kees Hortensius werd het alsnog 1515. Laatstgenoemde speler had al driemaal gescoord, iets wat verder ook Kees Brokaar (4), Jenny van der Laken (2), Jan- neke Mulder, Geerten Breed- veld en Peter Kuipers deden. Nog één punt scheidt TOP van koploper Albatros, dat voor de tweede opeenvolgende maal verloor. De Sassenhei- mers hoorden dit bericht tij dens de rust van hun wedstrijd bij Kinderdijk, toen de stand nog 33 was. Hierdoor danig geïnspireerd werkten zij zich in de tweede helft naar de 5-9 zege, waarmee hun kampi oenskansen aanmerkelijk ste gen. De benodigde doelpunten werden gemaakt door Anne van der Zaag (3), Stella van der Zaag (2), Sjoerd van der Klauw (2), Karin Baak en Gerco Langelaan. De hoop van Zuiderkwartier op lijfsbehoud is nog niet ver vlogen, al verloor zij met 56 uiterst ongelukkig van OSCR. Interim-coach Simon Boot kon constateren, dat de bezielde werklust geheel terug was bij zijn spelers, maar het schot bepaald niet. Het was dan ook kenmerkend, dat drie van de vijf doelpunten uit strafworpen ontstonden, ter wijl er voorts nog twee stippen gemist werden. Goals van Erik van Lunteren (3) en Wil de Wit (2) konden nu niet voor komen, dat OSCR in de aller laatste minuut de volle en dure punten winst meenam. Een uur lang slaagde Ons Eiland erin om Jodan Boys onder druk te houden en daar had de staartclub uit Gouda niet van terug. Even na rust vergrootten de volgelingen van Van der Water hun voor sprong van 2-5 naar 27, wat de basis werd voor de 612 eindstand. Beide aanvalsvak- ken scoorden zesmaal en wel in de personen van Huib Has- selbach (4), Olga Soudan (2), Rob Hasselbach (2), Patrick Verra (2), Julia Arnoldus en Piet Beekman. Dank zij haar zuivere af standsschoten kon Fiks de stugge verdediging van NIO afdoende doorbreken, hetgeen een 148 triomf opleverde. Hierbij viel de beslissing in het derde kwartier toen de acht van Berendes van 52 naar 115 uitschoot. Voor de Oegstgeester produktie teken den Robert van der Kraan (5), Jacqueline Anholts (3), Theo Vreeken (2), Nico van Weizen (2), Gwenny de Best en Sandra van Gelderen. Alleen in de beginfase kon De Danaïden enige afstand ne men van De Regenboog (52), maar daarna gingen de strijd en de bijbehorende score in deze enerverende topper gelijk op. Het was pas in het laatste kwartier, dat Monique Slin gerland en Cees Christiaanse, viermaal scorend, de beslissing konden forceren. Ook Anne- marie van Dijk (2), Hans van der Leek (2), Hennie Devilee en Erik Peters toonden zich trefzeker wat derhalve in een 11-9 overwinning resulteerde. Aanvankelijk speelde De Al gemene tegen lijstaanvoerder Rozenburg haar eigen spel, wat getuige de 44 score in de rust ook vruchten afwierp. In de tweede helft ging de Leidse acht evenwel mee in het hoge tempo van de thuisclub, met als gevolg dat zij voorbij werd gelopen (114). Uiteindelijk werd het 126 via Martin Fi- lippo (2), Sannie Rusman, En rico Mud, Ruud Swaak en Wim van Vliet, waarbij nog te vermelden valt dat Wilma Sinteur geblesseerd uitviel. Gezien het spelverloop mocht Velocitas niet ontevreden zijn met het 88 gelijke spel, dat zij overeenkwam met Kwiek. De ploeg van De Haas moest steeds een kleine achterstand goedmaken, maar acht minu ten voor tijd werd het even wicht definitief hersteld. Dit gebeurde door de derde treffer van Aad van Poelgeest, die hiermee Rien van Poelgeest (2), Marjolein Zaagman, Je roen van Driel en Ron Goud smit een goed voorbeeld gaf. Vóór de pauze verzuimde Tempo afstand te nemen van staartclub GKV (Hg), dat de Cees Christiaanse had met vier treffers een groot aan deel in de zege van De Danaïden op De Regenboog. koploper op 33 wist vast te pinnen. Nadien misten de Al- phenaren opnieuw veel kan sen, maar zij konden hun on geslagen status toch bestendi gen door met 46 te zegevie ren. Hiervoor waren wel goals nodig van Bob Bergshoeff (2), Marinde Dijk, Aad Haagsman, Ernst van Hooidonk en Bert Jan van Weeren. Bij rust bezat Fluks al een 2 7 voorsprong tegen Phoenix en dat deed de scheepte in haar spel in het vervolg geen goed. De Noordwijkers lieten de teugels bijna schieten (5 8), maar niet de overwinning, die tenslotte in 510 werd vastgelegd. Met vier treffers werd Tjaard Sijpkes topscorer, op de voet gevolgd door Ada van der Meulen (3), Kees Im- thorn (2) en Anne Passchier. kregen Crescendo en gezamenlijk te nemen, zonder dat zij hard korfbalden. Dit hoge aantal onderstreepte niet alleen de arbitrale gulheid, maar ook de wederzijdse ma laise: er werden namelijk acht stippen gemist. Dat gaf enige opwinding aan deze vlakke derby, waarin de aanvallen ook andere kansen zorgeloos om zeep hielpen. Uiteindelijk had Crescendo de meeste re den tot vreugde, want zij won via Debbie Blog, Liesbeth Kok, Carolien van Noort, Henk Alberts, Peter Baak en Wilfred Cornelisse met 63. KNS moest het doen met twee doelpunten van Peter Siebers en één van Rudolf Ligtvoet. MICHEL VAN GENT LEIDEN Ook in de vierde wedstrijd lukte het Scylla niet te winnen. On danks een goed spelende Patrick Swier pakte te genstander Nikon de volle buit: 63. Sjaardema be haalde een enigszins te leurstellend gelijkspel te gen Tempo Team 2. De Scylla-reserves bleven met een 82 zege op De Veluwe 2 op het goede pad. Bij de dames bleek Avanti zonder José Bak ker uiterst kwetsbaar. Za terdag verloren de Ha- zerswoudsen met 46 van Koningslust, terwijl ze zondag tijdens het inhaal- duel tegen Tempo Team niet verder dan een pun- tendeling kwamen. Scylla had weinig moeite met 't Hooge Huys: 62. Juist op het moment dat Pa trick Swier een goede wed strijd speelde was Anne Vlieg iets minder. Swier zorgde voor een knap staaltje door naast Frank Boute, de sterke Bob Potton te verslaan. Vlieg pakte alleen Boute en daarmee was de koek voor Scylla op want Han Gootzen bleek voor ieder een te sterk en Potton maakte tegen Lingen en Vlieg geen tweede misstap. 36 dus. In de eerste divisie had Sjaar dema op meer gerekend dan Patrick Swier een remise tegen Tempo Team 2. Tegen Sang Ajang kwamen Friso Reitsma, Herman van der Broek en Joop van der Borg allen te kort, al had tweede man Dudock zowel door Reitsma als door Van den Broek verslagen moeten wor den. Dit gebeurde niet zodat Sjaardema enigszins teleurstel lend op 55 bleef steken. De Scylla reserves zijn goed op dreef. Nog steeds zonder Frits Kantebeen bonden ze De Veluwe 2 met 82 aan hun zegekar. Rob Regeer scoorde een fraaie hattrick terwijl Erik noest en Rob van der Zeeuw ieder een foutje maakten. In de derde divisie kwam het tweede van Sjaardema in de derby tegen een verzwakt Do- cos tot een zelfde resultaat. Sjaak den Elzen was sterker dan Jaap Polak en Walter En- gelbert pakte Douglas Janssen, maar verder maakten de Oegstgeestenaren met een on geslagen Thomas van Nes geen vergissingen. Ook Avan ti 2 vergaarde twee punten. Tegen Shot Wageningen 2 wees Ronald Rijsdorp met een hattrick Piet de Groot en Tim Steenbergen, die het ieder res pectievelijk eenmaal minder deden, de goede weg. Met 64 gingen de Hazerswoudse reser ves met de hakken over de sloot De Treffers speelden te gen hun naamgenoten uit Bo- venkarspel. Ronald Kuipers, Ron en Rico van Veen smaak ten allen slechts éénmaal het zoet der overwinning en gin gen derhalve met 387 ten on der. Eén divisie lager was Sjaarde ma 3 het enige team uit de re gio dat punten overhield aan de ontmoeting van zaterdag. Terwijl Scylla 3 met 3—7 te gen Middelburg Zuid 3 en De Treffers 2 met 2—8 tegen VVV de boot ingingen, bleven de Oegstgeesters dankzij een ongeslagen Bill van Alphen Phoenix 2 met 73 voor. Joep Groenendijk liet één veer ter wijl invaller Robert Thijssen verdienstelijk één keer aan de positieve zijde van de score bleef. Overige uitslagen: Onkyo 4- Avanti 3 55, De Salaman dersDocos 2 82, de Tref fers 3Amroba 55, Scylla 4Combi'67 73, Papen- drecht 2Sjaardema 4 19. Dames Ellen Bakker rolt zo goed als iedereen op in de eredivisie. Zonder haar zusje José is het echter moeilijk voor Avanti om te winnen. Zaterdag bleek dat tegen Koningslust. Naast Bakker's hattrick kwam na melijk alleen Marijke Olst- hoorn eenmaal tot een positief resultaat. Claudia Verschoor werd driemaal gewogen en te licht bevonden. Zondag tegen Tempo Team ging het iets be ter, dat wil zeggen: Verschoor liet zich, net als Olsthoorn éénmaal feliciteren, waardoor Avanti één punt aan dit in- haalduel overhield. Het is ove rigens nog steeds niet duidelijk of Avanti nu wel of niet een boete en twee punten in min dering krijgt omdat de eerste keer het treffen met Tempo Team niet door kon gaan. De scheidsrechter keurde toen na melijk de batjes van Ellen Bakker en Claudia Verschoor af. Beide speelsters spelen nog steeds met hetzelfde materiaal waarvan nu niets meer gezegd wordt. In de eerste divisie maakten Sandra de Kruiff (3x) en Pa tricia de Groot (2x) samen alle punten tegen 't Hooge Huys. Invalster Corine de Jong liet tweemaal tegenscoren toe: 6 2 derhalve voor Scylla. Overi ge uitslagen: Swift Deventer Avanti 2 37, Shot Wagenin gen—Avanti 3 100, Hotak '68Scylla 2 82, Taverzo Docos 19. LEIDEN Cock van der Hulst blijft voorzitter van de Leidse Wielervereni ging Swift. Op de algeme ne ledenvergadering, die naar aanleiding van de gerezen bestuurscrisis de drukst bezochte sinds vele jaren was, stemden 58 van de 90 aanwezigen op de Zoeterwoudse aannemer. Op Cees Valentijn, afgelo pen jaar voorzitter van de sportcommissie, stemden 31 man. Aanvankelijk kwam de com missie van onderzoek met het voorstel om het huidige be stuur aan te vullen met de he ren Koornstra en Van Duiven- bode. Dat was voor Van der Hulst na overleg onaanvaard baar: hij wil slechts met men sen in het bestuur, die geen binding hebben met Joop Rie thoven. Zoals bekend zitten Koornstra en Riethoven sa men in het comité dat de Tour de France in 1985 naar Neder land wil halen en maakt Wim van Duivenbode deel uit van het Leids Wielercomité, onder het toeziend oog van Rietho ven. Daarom kwam de commissie met een alternatief: Cees Va lentijn. Deze was zeker bereid samen te werken met mensen als Koornstra en Riethoven, "omdat zij van groot belang kunnen zijn voor Swift". Zo doende werden de leden voor de keus gesteld: of Van der Hulst zou voorzitter blijven, maar dan was samenwerking met Koornstra vooralsnog uitgesloten, of Valentijn zou hem vervangen, wat zou bete kenen dat Koornstra zonder meer een bestuursfunctie zou kunnen krijgen. Na een dis cussie waarbij de emoties af en toe hoog opliepen, werd de zaak in stemming gebracht met voornoemde uitslag. Daar op kon de teleurgestelde Koornstra bekend maken, dat Swift daarmee om te beginnen een clubsponsor is misgelopen: in samenwerking met Joop Riethoven had hij het aanne mersbedrijf Du Prie bereid ge vonden Swift te sponsoren. Zoals het er nu naar uit ziet zal dat bedrijf in plaats daar van een gastrennersvereniging op poten zetten, waarin overi gens wel de nodige Leidse ren ners een plaats in zullen vin den. Opvallend was wel, dat voor zitter Cock van der Hulst op aandringen van de vergade ring meedeelde altijd bereid te blijven tot overleg met Koorn stra. Op zijn beurt meende deze, dat Van der Hulst dan geen condities vooraf had moeten stellen. De vraag is nu, of beiden alsnog tot een vruchtbaar overleg kunnen en willen komen. Guyt winnaar Terwijl er op bestuurlijk ni veau druk werd gediscussieerd in het Swiftclubhuis, was ju nior René Guyt vrijdagavond op weg naar een trainings weekend in Rosmalen. Met het WK voor ogen besloot de Kat- wijker gistermiddag ondanks de reeds gedane inspanningen ook nog van start te gaan in Moergestel. Daar bleek hij nog zoveel energie over te hebben, dat hij haast spelenderwijs naar de overwinning reed. De Swiftrenner nestelde zich na een snelle start in de kopgroep en sloot aan bij nationaal kam pioen Reumer toen deze daar uit ontsnapte. Nadat het beslis sende gat was geslagen, liet Guyt vervolgens zijn selectie- genoot in de steek, om met ge ringe inspanning een ruime voorsprong bijeen te fietsen. Eddy Kouiss kwam als achtste over de streep. LEIDEN Landskampioen Nashua Den Bosch heeft zaterdagavond zijn eerste thuisnederlaag moeten incas seren. Werkendam verraste de lijstaanvoerder in de eredivisie (79-82) en bleef daardoor op afstand van mede-degradatie kandidaat Rotterdam-Zuid. Gister avond moesten de Bosschenaren opnieuw aantreden. In dat treffen tegen het Helderse Noordkop herstelde Den Bosch zich enigszins. Na een 35-30 achterstand bij rust, won de ploeg van coach Ton Boot met 63-77. Rotterdam- Zuid boekte de vierde achtereenvolgende overwin ning door in eigen hal Kuipers/Orca's met 97-93 te kloppen. De Rotterdammers, die tot voor kort slechts twee punten bezaten, hebben de succesreeks nog niet bekroond gezien, omdat naast Werkendam ook Den Helder is gaan stunten. Den Helder ver sloeg zaterdagavond play-off kandidaat Hatrans in Haaksbergen met 84-89. De grootste winnaar van het afgelopen weekeinde werd Coveco Weert, dat tegen BV Canadians de laatste kans om nog aansluiting te krijgen met het leidende viertal met beide handen aangreep. Weert klopte de Amsterdammers voor de tweede maal dit seizoen in de verlenging (102-92), waardoor het gat met Haaksbergen weer wat is verkleind. Weert speelt woensdag in Leiden tegen Elmex, dat dit weekeinde vrij was. De onverwachte nederlaag van Den Bosch geeft de ploeg van Ruud Harrewijn nog een minieme kans om de play-offs als eerst geplaatste ploeg binnen te gaan. Beide ploegen ontmoeten elkaar over twee weken in Den Bosch. De stand: Den Bosch 23-40, Leiden 23-38, Canadians 23-30, Haaksbergen 23-26, Weert 23-22, Orca's 23-16, Den Helder 24-14, Werkendam 23-12, Rotterdam 23-10. LEIDEN Na een zeker niet simpele 74-68 zege op AMVJ Amsterdam kwam de MSV vrouwenbasketbal- ploeg tegen een ander team van het kwartet Volgers' juist tekort. Sea Devils versloeg de Noordwijksen nipt met 71-72. Het drukke LUSV-programma leverde winst op DAS en nederlagen tegen Dragons en JRC Boxtel op. Blitz zette in Hilversum een flinke stap naar de halve finale in het bekertoernooi. In de eerste ont moeting werd met 42-60 van Dunckers gewonnen. Het als derde geklasseerde AMVJ was voor MSV een fors obsta kel. De Amsterdamsen gingen de confrontatie met de bekende man-to-man verdediging van MSV zonder schroom aan en haal den daar verrassend veel resultaat uit. Ook tegen de zo vaak succesrijke press van MSV kwam AMVJ niet in grote proble men. Vooral op basis van een weergaloze wedstrijd van Renate Sluys (onder meer 35 punten tegen 73% en 12 rebounds) plaatste MSV enkele uiteindelijk doorslaggevende demarrages. Na 38-36 bij rust werd de winst op 74-68 bepaald. Ook Sea Devils uit Cas- tricum maakte het MSV lastig. Bij rust was op de nu minder op dreef zijnde Noordwijkse ploeg een 29-40 voorsprong genomen, enkele minuten na de pauze was het zelfs 35-54. Langzaam knabbelde MSV vervolgens wat van het verschil af. Halverwege de tweede rondgang werd vol aangezet. Fel jagend werd binnen zeven minuten de score volledig omgebogen: van 49-60 naar 68- 64. In de staart zat toen toch nog het venijn Enige 'flutballen' van MSV boden Sea Devils de kans opnieuw toe te slaan en met een 71-72 zege af te sluiten. Topscores MSV: Renate Sluys 23, Tineke Vos 13, Carla Krauwel 12. Na dit weekeinde prijken BV Groningen en MSV aan de kop van de ranglijst en hebben flink zicht om gezamenlijk naar de eredivisie te promoveren. Dit ten zij één van het viertal 'volgers', AMVJ, Cheetah, Sea Devils of US, de forse achterstand van 8 punten nog zal goedmaken. De LUSV vrouwen leden tegen het Ridderkerkse Dragons, on danks 32 punten van Irene Wouters, een 62-73 nederlaag. De ploeg van Titus Flapper speelt de laatste tijd erg slordig en lijdt daardoor overmatig balverlies. De grote inzet is veelal niet in staat dat voldoende te compenseren. Bij het Delftse DAS was eerder de zwakte van de thuisploeg dan de kracht van LUSV goed voor een 49-68 resultaat. In Boxtel liep de Leidse formatie eerst een achterstand van 14 punten op alvorens pressend terug te knokken. Dat reikte juist niet ver genoeg: 58-57. In het beker toernooi trad rayon eerste klasser Blitz in Hilversum aan tegen de aanvoerder van de tweede klasse, Dunckers. Omdat in een kleine zaal werd gespeeld en de thuisploeg beschikte over de lichtelijk gevreesde Amerikaan Rogers, speelde Blitz overwe gend met steeds wisselende vormen van zoneverdediging. Met een op de break gerichte 1-3-1 zone werd tegen de rust het eer ste duidelijke gat geslagen: 22-30. Toen de Voorschotenaren ver volgens verder uitliepen, naar 26-40, ging Dunckers pressen en kwam naderbij: 32-40. Tegen het eind bouwde Blitz het verschil, ook met een press, weer uit. Het einde kwam bij 42-60. Topscore Blitz: Ton Kallenberg 14. De return is komende zaterdag in de Voorschotense Vliethorst. LEIDEN De zesde speeldag in de eerste klasse van de natio nale bowlingleague verliep voor Oostdam Travelers desastreus. Door nederlagen tegen Amstelveen (0-3), Intergrafipak uit Zwaanshoek (0-3) en Capri uit Amsterdam (1-2) kon slechts één winstpunt aan het totaal van 25 worden toegevoegd. De Noord- wijkerhouters zakten hierdoor van de vierde naar de zevende stek. De eerste en tweede klassen hebben nog drie wedstrijdda gen te goed, terwijl de overige klassen er nog één te gaan heb ben. In de tweede klasse lijkt Lions weer aan de traditionele herop standing bezig. In Alkmaar werden maar liefst zeven van de ne gen mogelijke winstpunten veroverd, waardoor er nu weer aan sluiting mogelijk is met de middenmoters. De punten werden vergaard door te winnen van het Hans Menken Team (3-0). De Menkenéquipe kwam overigens niet verder dan vier punten, waardoor een plaatsje moest worden prijsgegeven. Toch werd het verschil met de dagradatiezöne groter (vier punten), terwijl ook de derde plek nog altijd haalbaar is (drie punten verschil). In Haarlemmerliede kwam de Leiderdorpse, derdeklasser Joop Visser niet verder dan twee winstpunten. De eerste partij tegen de nummer één, Houtsma uit Rijswijk, werd in 2-1 winst omge zet. De overige ontmoetingen, die met Van der Meij (Noordwij- kerhout) en ABC (Den Haag), werden prijsgegeven (0-3). In de vierde klasse lijkt Tramps het kampioenschap niet meer te kun nen ontgaan. Door het dagsaldo van zeven punten werd de voorsprong uitgebouwd naar vier en een half punt op TSZ uit De Lier. Met nog één wedstrijddag voor de boeg heeft Tramps nog vijf punten nodig. Sauna Vijf Mei staat er bijna net zo roos kleurig voor. Orion (Rotterdam) en EVA/Toyota (Den Haag) werden kansloos gelaten, waardoor de eerste plaats werd vastge houden. Clowns uit Amstelveen heeft drie en een half punt minder, waarna Malle Jantjes (Noordwijkerhout) de derde plaats bezet. In Rijswijk was BLF in de eerste confrontatie met Figh ting Machine kansloos (0-3). De overige duels werden in winst omgezet. Fighting Machine uit Rotterdam veroverde gisteren al de titel in de vierde klasse, waarachter BLF als tweede geklas seerd staat.

Leidse Courant | 1984 | | pagina 23