luperieur tiinsburgse Boys |iet op schot rdy Oosterlee idt ARC DVO tngs '32 ierde verlies op rij voor Quick Boys U W- BEE FC Lisse afgetroefd RCL op eigen wapens geklopt Valken'68 snoept Zevenhoven punt af IZO na zege op PSZaan kop Ve MAANDAG 6 FEBRUARI 1 «EK'M Na de ne gen egen Valleivo- (1-), Rijnsburgse 'hütO-len VVOG (0-1), °{JeJuic Boys nu zater- 4, npk Ij Bennekom te- iernsen verliespartij op. en fcer roege treffer (in Dit [ergste seconde tot ne°d1 Seomen) bleek na lt vJtigminuten voetbal iterpnc voor een ge- jrd Bennekomse zege. Geflatteerd, omdat Quick Boys zich na een matige start goed herstel de, ook kansen creëerde, maar die mogelijkheden niet wist te benutten. Ech ter, geflatteerd of niet: Quick Boys dreigt zo lang zamerhand wel in de hoek terecht te komen waarin aan het eind van het seizoen (traditioneel) de klappen vallen. Al na veertig seconden werd de bal vanaf links voorgezet. Door de wind gedragen zeilde het projectiel voorbij doelman Theo Guyt, maar niet voorbij Geerts die dan ook simpel kon intikken: 1-0. De niet al te best gestarte Katwijkers kregen naarmate de wedstrijd vorder de meer gelegenheden zich naar voren te werken. Johan Jonker schampte met een doelpoging de lat, terwijl Mar tin van der Plas de Benne komse doelman omspeelde, maar de bal nog juist over de lijn gewerkt zag worden. In de 38e minuut werd het spel on derbroken, omdat arbiter Hoek uit Ede een spierscheu- ring had opgelopen en niet meer verder kon. Een half uur later kon onder leiding van vervanger Arends een aan vang worden gemaakt met de resterende zeven minuten. Na een vijf-minuten-pauze ving de tweede helft aan, die geheel voor de Boys zou worden. Bennekom had zich terugge trokken voor het eigen hok en trachtte zo de voorsprong te consolideren. Martin van der Plas schoot tweemaal over uit vrije trappen en werkte de bal ook nog eens uit vrije positie naast. Maar ook Kees van Rooyen, Johan Jonker, Sis-tu- Pan en Floor van Duyn waren kansrijk. Het was niet alleen een gebrek aan doeltreffend heid, er was nog een ander ob stakel in Bennekom, Gerard Drost genaamd. De ex-amateu rinternational hield de meest „onmogelijke" ballen uit zijn doel en groeide met die red dingen uit tot de absolute uit blinker in dit zeker niet onaat- rekkelijke duel. Scoreverloop: 1 Geerts 1-0. Quick Boys: Guyt, Teun van der Plas, Rienks, Jonker, Van Delft, Hans van der Plas, Pan, Van Duyn! Hogewoning, Van Rooyen, Martin van der Plas. LISSE Tweedeklasser FC Lisse is na zaterdag nog verder in problemen geraakt. Het ging de laat ste tijd toch al niet zo best met de in de onderste re- GVW „SLECHTS" MET 2-1 VERSLAGEN thuj eind jver1 hp t/ C? J van 1 od eklo -L iop nne^URG verdg genoeg kreeg Toiirgse Boys het za- de i toch nog moeilijk igenstander GVW. Merk- Via een 2-1 overwinning belandde de zege na ne gentig minuten voetbal uiteindelijk inderdaad bij de ploeg die daar als enige recht op had. Rijnsburgse ?ac °P a^e voet- B°ys dus. Want als er ooit ioo?ten superieure een tegenstander op voet- vanurgse elf niet alleen baltechnisch én tactisch t des oefenmeester Arie vlak is overtroefd, was dat wel het Veenendaalse GVW, afgelopen zater dag op het lastige bespeel bare Rijnsburgse Sport- ferdijk een van de bes- berlstrijden van dit sei- ^jfwerkte, leefde de .jn vub tot aan het eind- n, l van de uit het park Middelmors De ie Buitenpost over- n §en scheidsrechter j^^r Horn toch in on- leid of de twee zo nis^ide winstpunten Dat de Rijnsburgers zaterdag desondanks tot aan dat laatste fluitje in onzekerheid verkeer den, kon worden terugge- vaht in de geelzwarte bracht op een simpel feit: het iet zouden verdwijnen, niet benutten van de volop rde aanwezige mogelijkheden. Tot aan de zestien meter lijn van de Veenendaalse tegenstander sneed Rijnsburgse Boys on der aanvoering van een weer onnavolgbare Huug Aande- wiel probleemloos door de GVVV-verdediging heen. Werd de tegenstander aan alle kanten overspeeld, deed de formatie van Lagendijk wat ze wilde. Eenmaal voor het vijan delijke doel verschenen ech ter, liep de tot daar zo soepel lopende machinerie volledig vast. Ook al haalde met name rechtervleugelverdediger Mar tin Toet zeer regelmatig de achterlijn, ook al wist GVVV- doel verdediger Jaap Dillen zich nauwelijks raad met het glibberige leder; de Boys wen sten zo leek het gewoon niet te scoren. Totdat Huug Aandewiel zelf in de 44ste mi nuut de ban brak. Waar onder anderen Rob Gillissen (2x), Marcel van der Blom (2x) en Jan Hogewoning zeer redelijke kansen niet hadden benut, be sloot Aandewiel een bij de middenlijn opgezette solo van af zo'n twintig meter afstand van de Veenendaalse veste wèl met een doeltreffende uit haal. Een goal die mede dank zij Jack Manuputty als ope ningstreffer in de boeken kwam. Het consequent met drie spitsen opererende GVW mocht dan zeker in die eerste helft aanvallend nauwelijks aan de bak komen, het om- haaltje dat Jan Diepeveen vijf minuten voor rust Omringd door GVVV-verdedigers haalt Huug Aandewiel hard uit. De eerste treffer van Rijnsburgse Boys is onderweg... Toen de thuisclub vervolgens, elf minuten na de pauze, op nieuw doeltreffend toesloeg, zag het er naar uit dat Rijns burgse Boys het grote krachts verschil alsnog in de score zou gaan vertalen. Die door Van der Blom gerealiseerde goal (na een door Aandewiel snel en slim genomen vrije schop), bleek evenwel niet de inlei ding van een wat verlaat hoekschop van Geo de Leeuw Rijnsburgs doelpuntenfestival. losliet was wel degelijk in het Het toch al door de Rijnsburg se suprematie gerriteerd ge raakte, voor aansluiting met de kopgroep strijdende GVW, Rijnsburgse doel verdwenen als daar niet Manuputty waak zaam op de doellijn had ge: staan. stopte vanaf dat moment een forse (over)dosis agressie in het spel en slaagde er mede door die veranderde speelwijze veel beter in het wat voorzich tig geworden Rijnsburgse Boys bij te benen. Het werd zelfs nog spannend op het moment dat GVW acht minuten voor tijd via een afstandspegel van Ruud Schuurman de achter stand tot 2-1 terugbracht. De uitgedunde formatie van trai ner Arie Schans (de evenals Schuurman al geboekte Diepe veen werd drie minuten voor tijd voor de tweede maal ge waarschuwd en dus uit het veld gestuurd) zag in het reste rende gedeelte van de chao tisch verlopende slotfase ech ter geen kans meer om Rijns burgse Boys via een tweede treffer toch nog een winstpunt afhandig te maken. Een punt dat de duidelijk bo ven haar stand levende Vee nendaalse équipe dat moge duidelijk zijn ook echt niet verdiende... GERT-JAN ONVLEE Scoreverloop: 44 Aandewiel 1-0; 56 Van der Blom 2-0; 82 Schuurman 2-1 Rijnsburgse Boys: Star, Toet. Manu putty. Driebergen. De Kroon, Hou tenkamer, Van Dijk, Hogewoning, Aandewiel, Gillissen, Van der Blom vcuk 5-24 0. K Allio EN A/D RIJN menter. dat de buit maj lijkt, viert ARC de mas| en biedt de tegen- ol"3pr nog onverwachte Dos'jkheden. Voor het ingse DVO '32, !er Bken de ploeg van i> o-?oese eerder tot een jn/nEling kwam, was iadj(»waarschuwd. Maar /tytiiARC erg snel een 2- teUhferong bereikte en de 'bevrijdende' die voor 3-1 zorg- 2.A$d DVO zicht op re- j-3J>e Alphenaren ver- 3-on de 3-2 zege, n Ardy Oosterlee en „onechte" hat- feel bijdroeg, ten- ivel. Maar vlekke- o.Üfrliep het allemaal Na twee achtereenvolgende promoties telt DVO, voor het vierde jaar geleid door de suc cesvol op prestaties mikkende Gerti Baas, ook in de derde klasse behoorlijk mee. De Vlaardingers waren dan ook bepaald niet naar Alphen ge togen om een bijdrage te leve ren aan de kampioenschaps plannen van ARC. Toch kwam die ongewilde hulp spoedig tot stand, doordat Ardy Oosterlee knap toesloeg, toen DVO de gebruikelijke 'koude start' wat al te nadruk kelijk demonstreerde. Al in de vierde minuut was Oosterlee plots vogelvrij temidden van de ietwat klunzig uitverdedi gende DVO-defensie en tikte koeltjes in de hoek: 1-0. Acht minuten later werd een voor zet van Jan Willem Bogers zeer gebrekkig verwerkt en sloeg Ardy Oosterlee nogmaals toe: 2-0. ARC nam bepaald niet onmid- delijk gas terug en enkele re kenaars op de tribune poogden te bepalen welke monsterscore ARC ditmaal zou laten aante kenen. Volledig in tegenstel ling daarmee kreeg DVO steeds meer vat op de wed strijd. En toen Aad Hanson over de rechtervleugel snelde en Wilco Wapenaar op maat bediende, was ook de spanning terug. Wapenaar kopte eerst tegen de lat, maar versloeg doelman Rob Plu (goalie Cor Prook blesseerde op de trai ning zijn enkel) in de rebound alsnog: 2-1. DVO, dat evenals ARC geens zins behoudend speelde, legde een flinke werklust aan de dag en toonde dat het enkele zeer technische mannen in de gele deren heeft. Vooral vleugel verdediger Gert Jan Pleyzier leverde knappe staaltjes, onder meer als vrije-trappen-specia- list. Omdat de Vlaardingers, alleen al door meer lengte, bij Ardy Oosterlee nam zaterdag de complete ARC-productie voor zijn rekening. kopduels heersten, hing de ge lijkmaker 'in de lucht'. Maar de tweede helft was nog nauwelijks begonnen, of juist ARC sloeg toe. Jan Willem Bo gers trok van links voor en Ardy Oosterlee maakte met het hoofd uiterst fraai zijn trio treffers vol: 3-1. DVO wist vrijwel direct bijna met gelijke munt terug te betalen, toen Gert Jan Pleyzier bij een vrije trap de onderkant van de lat geselde en ook de terugkaat sende bal tegen het houtwerk werd gekopt. Op het nu bij tijd en wijlen tot flipperkast omgedoopte gladde veld (de flinke miezerregen hield aan) creëerde ARC zich vervolgens het merendeel van de mogelijkheden, maar vond öf doelman Scheepmaker öf de Roó 3-2. deze middag onwaarschijnlijk ARC: Plu, Van de helpende hand toegstoken Eerst raakte Jelle Koolstra de bal volkomen verkeerd, ver raste zijn doelman Plu, maar mikte tot zijn geluk naast. Vervolgens was de ARC-ver- dediging niet bij de les, toen DVO-spits Rob de Roo een voorzet afleverde en niemand er tussen kwam. Ook Rob Plu niet, die het in de wind dwar relende leer in de hoek van zijn doel zag verdwijnen: 3-2. DVO drong nog eens flink aan, maar zag ARC uit de te genstoten de beste kansen put ten. Gescoord werd er echter niet meer. LEJO BUCK Scoreverloop: 4. Ardy Oosterlee 1-0 12. Ardy Oosterlee 2-0; 32. Wapenaar 2-1; 46 Ardy Oosterlee 3*1; 80 De is. Van Dijk, Lank- veel geteste doelconstructie op &-aar.' K°°'stra' Lammere, Jelle zijn weg. Het incidenteel even- c,ra "rtDrc n'"" flwtadtf eens kansrijke DVO kreeg Koolstra, Bogers, Riny Oosterlee (Van Leeuwen), Ardy Oosterlee Nico Oosterlee. tN SIZO blijft )ed doen. Zaterdag PSZ met 2-1 versla- »nda?rwijl de concurren- M3lDIN'69 en KMVZ l verloren. Gevolg de Hillegommers ieen aan kop gaan. jk bereikte een 1-1 46i bij MVV'27, maar M|peer verdiend. Ter 10 kwam in een mati- lüw'ltij tegen Die Haghe 3s\ £rcjer dan een (joej. )wa!°s gelijkspel. Jo. jPSZ 2-1 (0-1) im-fiaas-Jan Vijn als debu- l Gert Kardol, die na Holmaanden afwezigheid oHitree weer vierde, be- 3es,'SIZO in de eerste helft (Mfftig het PSZ-doel. Na oPuten counterde de gast- w' 'chter effectief. Palyama de verdediging uit en schoot de 0-1 op het bord. Na de pauze begon SIZO nog meer te drukken. Al in de 51e minuut leverde dit resultaat op. Peter Bol werd aange speeld door Hans van Mars bergen: 1-1. Nauwelijks tien minuten later was het weer Bol, die voor de winst zorgde. Hij soleerde langs vier man en werd gevloerd. Vanaf elf me ter schoot Bol zelf de stand naar 2-1. Klaas-Jan Vijn, Jan Keizers en Bol kregen nog meer mogelijkheden, maar verzuimden verder nog te sco- MVV'27 - Katwijk 1-1 (1-1) De Katwijk-spelers namen de opdracht van scheidende trai ner John Huguenin niet al te letterlijk. Floor Schaap schoot na aangeven van Peter van der Boon in de zesde minuut raak: 1-0. Er bleef echter ge jaagd worden op de tweede treffer, ondanks de trainersop dracht de tegenstander te laten komen. Omdat MVV teveel ruimte kreeg in de counter kon. de ploeg zich op gelijke hoogte werken. Huug van der Plas veranderde de bal van richting, waardoor doelman Jaap van Duyvenbode volledig werd verrast. Na de pauze be werkte Schaap de paal, waar na hij bovendien ook nog eens een kopbal van de lijn ge werkt zag worden. Die Haghe - Ter Leede 0-0 (0- echter geen gebruik van de 0) kansen. Na de rust kwamen de In de beginfase was het vooral Hagenaars steeds meer opzet- Ter Leedegoalie Jan Blanken- ten. Pim Visser scoorde voor spoor, die opviel. Inzetten van de thuisclub, doch de treffer Hans van Belle, Dick Smid en werd wegens buitenspel afge- Richard Walter werden uitste- keurd. Jan van Harskamp had kend gekeerd. Na een kwar- in de slotfase nog de beste mo tier kwamen de Sassenheimers gelijkheid, maar ook nu werd goed door. Jan van Harskamp er niet gedoelpunt. Het bleef en Rob Enthoven maakten derhalve 0-0. HARDERWIJK Omdat VVOG de 1-4 nederlaag van vorig jaar nog in het achterhoofd had en daarmee de kennis dat RCL in de tegenaanval het gevaarlijkst is, werden de juiste maatregelen getroffen. Niet al te gre tig spel en na de voorsprong RCL laten komen, zo luid de zaterdag het Harderwijkse parool. Ditmaal waren het dan ook de Leiderdorpers die met dezelfde cijfers werden verslagen. Bij de rust was het al 2-0, op het bord gebracht door Evert-Jan Jansen, die in het laatste part ook nog een derde treffer op zijn naam zou laten bijschrijven. Al vroeg brak René Kammenga door, die zich goed vrij speelde en op het punt stond in te schieten, toen hij werd getorpedeerd. Scheidsrechter Van Riel liet echter doorspelen, hetgeen direct een doelpunt aan de andere kant opleverde. Evert-Jan Jansen kon een hoog voor gegeven bal inkoppen: 1-0. Nog geen kwar tier later ging Rob Sterk in de fout. Verkeerd uitverdedigen deed het leer bij Jansen belanden, die geen moment twijfelde: 0- 2. Nog voor de rust liet VVOG zich steeds bewuster terugzak ken, waardoor RCL mocht opkomen, maar wel een overmacht aan verdedigende spelers ontmoette. Dat spelbeeld zette zich na de hervatting door. Riskant als het is, maar zonder andere mo gelijkheden, speelde RCL in die fase achterin één op één en kon Cees Ruys mee naar voren. Enig gevaar leverde dit wel op, maar veel doelrijpe situaties ontstonden er voor het massaal ver dedigde VVOG-doel toch niet. Het zou zelfs 3-0 worden, toen Jansen in een uitval diep verd gestuurd en Bram Brandt met een fraaie lob kansloos liet. Even later raakten Kammenga en Pierre van Gemerden ieder het houtwerk, maar was het vervol gens toch weer VVOG dat succesvol was. Henry van Dijk be paalde de stand in de 74e minuut op een afgetekende 4-0, waar na Eric van Doeselaar in de slotfase de eer voor de Racing van de aan het eind van dit'seizoen vertrekkende trainer Jan Dahrs alsnog redde. Scoreverloop: 14 Jansen 1-0, 29 Jansen 2-0, 65 Jansen 3-0, 74 Van Dijk 4-0, 85 Van Doeselaar 4-1. RCL. Bram Brandt, Siera, Ruys, Braat, Boendemaker, Heemskerk, David Brandt, Sterk, Van Doeselaar, Van Gemerden, Kammenga. Dames Ter Leede ten onder tegen Rijsoord LEIDEN De enige "Leidse" damesploeg die dit weekeinde in actie kwam was die van Ter Leede. De interregionale da mes verloren zaterdag met 0-2 van Rijsoord. Vice-koploper Rijsoord kwam binnen vijf minuten op geluk kige wijze op voorsprong, toen de scheidsrechter een onschul dige overtreding van een Sas- senheimse speelster met een strafschop bestrafte. Tot de rust was het vervolgens Ter Leede dat zich de beste kansjes wist te creëren. gionen vertoevende for matie van de Lisser Fusie club en zaterdag kwam Vitesse Delft tot overmaat van ramp ook nog even langs in Lisse om de dui delijk aanwezige zwakke plekken op hardhandige wijze bloot te leggen. De uit de eerste klasse gede gradeerde Delftenaren wonnen met maar liefst 0- 5 en met die uitslag mocht de thuisclub nog tevreden mee zijn. Voor hetzelfde geld was de score in de richting van de dubbele cijfers gegaan. En dat, ter wijl de pupillen van de ongelukkige oefenmeester Harrie Talsma zelf nau welijks mogelijkheden op een tegentreffer hadden kunnen scheppen. De mankementen zaten voor namelijk in de achterhoede. Vooral de vleugelbacks. Lex de Ree en Erik Wijnhout, had den het moeilijk. De snelle aanvallers van Vitesse zochten voortdurend de flanken op, waarbij het opviel, dat Wijn hout de grootste problemen had met het afstoppen van rechtsbuiten Harrie Garnaat. Lex de Ree liep aan de andere zijde te vaak met zijn ziel on der de armen, terwijl de ge vaarlijke Delftse spitsspeler Gerard Kampioen in het cen trum bijna nooit werd opge vangen door voorstopper René Warmerdam en dus vrij positie kon kiezen Het was daarom helemaal niet vreemd, dat het vroege storen van de gasten nog meer paniek veroorzaakte in de achterste gelederen van Lisse en er tevens voor zorgde, dat de blauwgelen bijna niet aan aanvallen toekwamen. Al na zes minuten was het Kam pioen, die voor het eerst werd bediend door Garnaat Uit een corner mocht de lange spits de bal via de binnenzijde van de paal inkoppen. Zeven minuten later hielp Nico Groeneweg een handje mee. De gladde bal glipte na een voorzet van Gar naat uit zijn handen, waardoor Kampioen eenvoudig zijn tweede doelpunt kon maken. Er was nog geen half uur voorbij of het saldo was al op gelopen tot 0-3. Wederom de snelle en levensgevaarlijke Garnaat 'snelde' naar de ach terlijn en legde terug op de an dere vleugelspeler Ronald Vermeulen, die geen fout maakte. Dat de ruststand 0-3 was, kan de voorhoede van Vitesse slechts worden verwe ten. Kampioen en Han Sleutel misten beiden nog verschillen de malen, waarbij Groeneweg bovendien goed werk ver richtte. Alles wat Lisse hier te genover had kunnen stellen was een diagonaal schot van zo'n 40 meter afstand van Pe ter Schalk, dat net naast het doel eindigde Het dreigde echt desastreus te worden, toen Sleutel in de 56e minuut werd diepgestuurd en zonder problemen de vierde treffer liet aantekenen. De thuisspe- lers konden zich eigenlijk geen moment onder de druk van daan wurmen. Ron de Bruin kwam Hans van Aanholt ver vangen en zorgde voor de eni ge kans van de wedstrijd om vervolgens met een hoofd wond te worden afgevoerd Hij werkte zich voor zijn botsing met goalie Paul Oortwijn op links naar de achterlijn en speelde de aanstormende Gert van der Hulst aan. De blonde spits schoot echter naast. Ook een tweede wissel (Peter Slob be voor de zwakke René War merdam) kon Vitesse er ver volgens niet van weerhouden nogmaals te scoren. Slobbe re ageerde te laks, toen Kam pioen de bal 'na een hoekschop van Garnaat langs Slobbe in de korte hoek prikte. Kort daarna poeierde Vermeulen nog een keer tegen de paal. Lisse mocht kortom niet eens ontevreden zijn over de uit slag; wel moet de ploeg zich nu echt zorgen gaan maken over een eventuele degradatie naar de derde klasse... TJEERD SCHEFFER Scoreverloop: 6 Kampioen 0-1, 13 Kampioen 0-2, 29 Vermeulen C-3, 56 Sleutel 0-4, 80 Kampioen 0-5 FC Lisse Groeneweg, De Ree. Sut- torp. Warmerdam (Slobbe). Wijn hout, Arie Schalk. Van der Laan. Van Aanholt (De Bruin). Peter Schalk, Van der Hulst. Van Kampen. LEIDEN Koploper Ze venhoven ontmoette het met veel inzet gezegende Valken'68. Na een 1-0 achterstand creëerden de Valkenburgers een voor sprong om op een 2-2 re mise te eindigen. Hazers- woudse Boys verzuimde het forse overwicht in de strijd met Rohda'76 uit te bouwen. Er werd „slechts" met 1-0 gewon nen. Zevenhoven - Valken'68 2-2 (1-1) Al vroeg in de wedstrijd werd er door Valken slecht uitver- dëdigd. Harrie de Boer be dacht zich geen ogenblik en strafte terplekke de fout af: 1- 0. René Bon knalde even later op de lat, waarmee de ploeg van trainer Wil Henskens goed weg kwam. Nog voor de pauze was het Auke Hoekstra, die voor de gelijke ruststand zorgde. Een lange bal vanuit de verdediging berëikte Theo van Rijn, die goed doorging en Valken zelfs op voorsprong zette. Harrie de Boer trok de cijfers weer in evenwicht, waarna Zevenhoven een be hoorlijk slotoffensief inzette. Bon schoot wederom tegen de paal, maar was zeker niet de enige, die mogelijkheden kreeg. Doelman Henk Jansen moest in de laatste minuut nog in actie komen om een laatste uitval van Valken ongedaan te maken. Hazerswoudse Boys - Roh da'76 1-0 (1-0) Al binnen de minuut bediende Jan Platteel Rienk Poot op maat. De laatste schoot echter volledig mis. Vanuit een hoek schop van Peter van der Niet bepaalde Rob de Roo de stand op 1-0. Poot én eveneens voor rust Chiel Kampman bewerk ten het houtwerk. In het twee de gedeelte was het eigenlijk alleen Hazerswoude, dat aan vallende pretenties toonde. Het meest kansrijk was Poot, die zelfs alleen voor de keeper niet tot scoren kwam. Ook werd de bal nog een keer ter nauwernood van de lijn ge werkt. In de slotminuten werd Rohda zelfs nog gevaarlijk. Het zou bij een te kleine zege van 1-0 blijven.

Leidse Courant | 1984 | | pagina 21