ipC Den Haag hardleers Van Bracht herovert titel bij driebanden 1 Cees de Leeuw succesvol op baan Hilversum 'AG" MAANDAG 6 FEBRUARI 1984 PAGINA 9 tnfinalisten op één bekend ie 3UDE Dollekamp, Bronstring, ff.in, Goudt, Jansen en Van den hebben zich zaterdag in de halve karaifrijd te Abcoude geplaatst voor de pen om de Nederlandse titel dammen. gespernooi wordt van 17 tot en met 28 in; in Huissen wordt gespeeld. Eerder 1 al vijf spelers zeker van het eind- ■idsrer0'' Clerc, Stokkel, Scholma, Basti- schojt en Van de Wal. De twaalfde Wellpmer komt uit twee herkampen. spelen Geurtsen en Heusdens, die MaHcoude in groep twee op een gedeel- plaats eindigden een herkamp. holt).!innaar ontmoet in een tweekamp immer vier van groep één uit Ab- 1, Palmer. De winnaar van het laat- wordt de twaalfde finalist. Slalom voor Girardelli BOROVETS Mare Girardelli, de voor Luxemburg uitkomende Oostenrijkse skiet1, heeft de laatste wereldbeker-slalom voor de start van de Olympische Winter spelen gewonnen. In Borovets bleef Girar delli de als tweede eindigende Zweed Stenmark 0,19 seconde voor. Voor Girar delli was de zege in Bulgarije zijn derde triomf van dit seizoen. De strijd om de we reldbeker slalom is een tweegevecht tussen Girardelli en Stenmark. De Zweed heeft met 106 punten de leiding in het klasse ment. Girardelli staat met 95 punten op de tweede plaats. Stenmark schreeft zaterdag een reuzenslalom, tellend voor de strijd om de wereldbeker, op zijn naam. Het was de 78e keer dat de Scandinaviër een race voor de wereldbeker winnend afsloot. In het al gemeen klassement heeft Zurbriggen uit Zwitserland de leiding. Eervolle invitatie voor cricketteam DEN HAAG Het Nederland se cricketteam heeft de eervolle invitatie ontvangen om op 11 juli op de „heilige" cricketgrond van Lord's in Londen een wed strijd te spelen tegen de Maryle- bone Cricket Club (MCC). De wedstrijd maakt deel uit van een trip door Engeland, die een week in beslag neemt. In die periode staat Oranje ook tegen over formaties van Surrey en Essex. Ter gelegenheid van het honderdjarig bestaan van Her mes DVS speelt Nederland op 25 augustus in Schiedam yoorts een wedstrijd tegen het prof team van het Engelse graaf schap Derbyshire. Tweede winst handbalploeg ROVERETO De Nederlandse handbal ploeg (heren) heeft in Rovereto ook de twee de tegenstander uit het toernooi om het we reldkampioenschap in de C-groep ruim ver slagen. Tegen het zwakke Groot-Brittannië werd na een ruststand van 11-7 met 22-13 ge wonnen. De Nederlanders behoefden niet sterk te spelen om te winnen. Kees Boomhou wer werd topscorer met negen treffers. De andere doelpunten werden gemaakt door Lambert Schuurs, Henk Groener en Winy Schmeitz (allen 3), Paul Louwers, Nico Beek man, Jan Majoor en Hans Wiltenburg. De Ne derlandse damesploeg heeft na afloop van het internationale toernooi in Cheb met 24-21 ge wonnen van een Tsjechoslwaaks gelegen heidsteam. Bij de rust stond Nederland met 12-9 voor. Met zes treffers was Cecile Leenen topscorer aan Nederlandse kant. TWEE TWEEDE PLAATSEN HENNIE STAMSNUDER MERCHTEM Nationaal kampioen Hennie Stamsnijder is het afgelopen weekeinde tweemaal tweede geworden bij een veldrit. Zaterdag finishte hij achter de Belg Ludo de Rey en gisteren moest hij Roland Liboton voor zich dul den. Zaterdag werd Stamsnijder in het Belgische Merc- htem in een veld van 46 renners net geen winaar. Robert Vermeire werd derde en Reinier Groenendaal, vorige week bij het Nederlands kampioenschap uitgevallen met een enkelblessure, eindigde als zevende. In het Zwitserse Hertzogenbuchsee was Liboton goed op dreef. Na 22 kilo meter kon hij toch slechts een kleine voorsprong opbou wen, want Stamsnijder kwam slechts vier seconden later over de eindstreep. Groenendaal kwam als negende over de finish. Frank van Bakel, de nationale kampioen bij de amateurs, zette gisteren de veldrit van Moergestel naar zijn hand. De Brabander nam van de start de kop en bouwde een grote voorsprong op. Huub Koosl uit Baarle Nassau werd tweede. Cora van Gent nog ongeslagen NUENEN Dit weekeinde is in Nue- nen een begin ge maakt met de halve finales om het schaakkampioenschap van Nederland voor vrouwen. Na twee ronden zijn in groep A Cora van Gent en Astrid Riemslag nog in het bezit van een score van honderd procent. In groep B voeren Jessica Harm- sen en Anke Bark de ranglijst aan met twee punten. aAN WOEDEND NA NEDERLAAG BU MW <2-0, rs -'1STRICHT FC Den Toesj is druk bezig zich- aarcuit de markt te prij- g. j De hardleersheid uijes.mee de ploeg diverse over- n 'd zet, kan tot weinig %-s leiden dan een va," in deze competitie, Rier Rob Baan is de i zo'n beetje in de d-ignen gezonken, nadat *n Maastricht 47o; de zoveelste keer en. it moeten toezien hoe arjjJiare eigenschap van Erteam tot een neder- ,r Li' leidde: 1-0 tegen Den J. Dat verlies alleen deL helemaal niet zo erg jen zijn, als er ten ite maar zicht was ge- Jlt op verbetering. d!Le<[: „Maar hoe door- k je dit? Door voort- ngb aan uit te gaan van sterk verdedigend voetbal, waardoor er in elk geval op de nul kan worden ge speeld?". FC Den Haag schijnt maar niet te willen begrijpen, dat concentratie onmisbaar is voor succes. Eerder dit seizoen brak dat de formatie al ettelijke ke ren op en tegen MVV was het opnieuw mis. Het begon al bij de eerste de beste aanval van de Maastrichtenaren, waarbij linksachter Purvis de bal zo ongeconcentreerd terugspeel de, dat doelman Havenaar slechts met gevaar voor de no dige botbreuken Van Bommel van een treffer kon afhouden. Daarna wenste FC Den Haag consequent de buitenspeval te hanteren tegen de nota bene behoedzame Maastrichtse speelstijl. Baan woedend: „We konden achterin alles doen, en dan worden er dit soort fouten gemaakt. Ongelooflijk toch!". Een aantal keren ging het nog op het nippertje goed: door in grijpen van Havenaar, een paar bikkelharde overtredin gen en twijfelgevallen van buitenspel waarbij de ontstel lend zwakke scheidsrechter Bannet respectievelijk de ogen sloot en risicoloos affloot. (Bannets optreden zou later ook Bouwens nog een gele kaart kosten, omdat die zich niet kon inhouden nadat Zwart straffeloos was aange pakt.) Rob Baan was toen al lang schreeuwend en gebarend de Haagse dug-out uitgekomen. Maar niemand wilde luisteren. Tot grote tevredenheid van MVV, dat in de 39e minuut naar verwachting toch profi teerde. Dijkstra speelde na een getolereerde handsbal waarvoor Bannet later in een identieke pituatie Tempelaar wél zou bestraffen Adam in het centrum aan. De mid denvelder kon dank zij de mislukte buitenspelval ij de illeen op Havenaar aflopen en de wat wild uitlopende doelman omspelen. Moeite om daarna het lege doel te vinden, had hij niet (1-0). Sanctie De sanctie van Baan volgde in de rust. Laatste man Pot moest het veld ruimen voor Bou wens. „Die wissel was niet om meer aanvallende kracht te krijgen", expliceerde de trai ner, „maar omdat Pot weiger de te luisteren". De Vroedt .werd laatste man, Treling voorstopper en FC Den Haag in zijn geheel eindelijk wat pittiger. Het kwaad was toen al ge schied. FC Den Haag was nau welijks in staat kansen te scheppen, ook niet toen Bram Rontberg eindelijk weer zijn vertrouwde linkervleugel mocht opzoeken ten koste van Van Delft. Daarmee was er van de ploeg die zo verrassend bij Cambuur won, niet veel meer over. En die zal waar schijnlijk ook niet meer terug keren. Bouwens, Bram Ront berg en gezien de woede van Baan op de de verdediging misschien ook Leo Ront berg zullen er volgende week in de uitwedstrijd tegen FC Twente vast weer vanaf het begin bij zijn. Of dat de toekomst voor FC Den Haag in één klap beter maakt, moet echter worden betwijfeld. Baan zei weliswaar zoals een goede trainer be taamt dat hij een stunt in En schede beslist niet uitsluit, maar hij toonde even later ook twijfels over de terugkeer van Bouwens. Hij was niet zo dwingend aanwezig als je van hem mag verwachten. Maar dat verwijt mag elke speler (ook die van een opmerkelijk zwak MVV) zich aantrekken. Inclusief spits Linford, die de hele ontmoeting tegen zijn me despelers liep te zeuren en in de laatste minuut op twee me ter van het Maastrichtse doel zijn enige kans miste. Het was, ook al voor de zo veelste keer, niet toevallig dat Baan na afloop opmerkte het typerend te vinden dat mid denvelder Van Alphen weer zijn beste man was. Waarbij dan nog de vermelding dat ook Pen, zeker in de tweede helft, opviel door zijn doorzet tingsvermogen. Wat Baan er een tijdje na afloop niet van kon weerhouden op te mer ken, dat er „ontzettend slecht is gevoetbald, maar dat dit blijkbaar het maximale is wat FC Den Haag in huis heeft". DICK HOFLAND MVV-FC Den Haag 1-0 (1-0): 39. Adam 1-0. Scheidsrechter: Bannet. Toeschouwers: 5.000 Gele kaart: Bouwens MVV: Baetsen; Maas, Van Marwijk, Dijkstra, Delahaye; Penders, Adam, Van Staveren; Van Bommel, Nannin- ga, Driessen (Janssen). FC Den Haag: Havenaar; Tempe laar, Pot (Bouwens), De Vroedt, Pur vis; Van Alphen, Pen, Treling; Zwart, Linford, Van Delft (Bram Rontberg), Rob Baan: „Er is ontzettend slecht gevoetbald, Den Haag kan blijkbaar niet beter'" rs. (Schipper ^•eede in Malaga .AGA Jos Schipper, uit irofploeg van Sjaak de Ie. is gisteren bij de ope- van het Spaanse wieler- twee dagen voor het Ti van de etappewedstrijd \del Sol, als tweede geëin- in een criterium te Mala- arai?? Nederlanders, die met ilwei enc^ Spaanse profploe- e v^an de start stonden, ein zen ook als tweede in de [entijdrit, die het criteri- 1-0 6 morgens was voorafge- lsrecj 'ploegentijdrit was een tussen het Spaanse team Echevarri en de Neder- r"j ïrs, die met Schipper, i/jerijs, Van Vlimmeren en r (jij de profs debuterende isre<Snijders op het traject van 2 50 7000 meter een seconde toegeven. 66et criterium slaagde geen eidsje ontsnapping, ondanks pogingen van onder re Jos Schipper. In de Hejprint van dé volledige ter: was de Belg in Spaanse 500 it Noël Jonckheere het Jos Schipper en Ron 2-o |ers gingen direct na hem de streep. kblessure (24;jimy Connors der L 42. ONTO Jimmy Connors hHzich zaterdag wegens een %Jessure moeten terugtrek- voor de halve finales van nvitatie-tennistoernooi in Tito. De Amerikaan had Vetsuur vrijdag opgelopen jn partij tegen de Span- p-j- José Higueras. Zaterdag ^Connors te veel last van (knelde zenuw in zijn nek ïgen Lendl aan te treden. Tsjechoslowaak won ten- de finale met 6-0, 6-2, 6- scKi de Fransman Yannick kil- val McEnroe had tijdens het tennistoernooi Richmond geen enkele zich te kwalificeren hë de halve finales. De Stefan Edberg werd 1-3, 6-2 verslagen, j), s eerste geplaatste Ameri- Wepe Andrea Jaeger verloor •enj kwartfinales van het da- itvipernooi in Houston ver- 'elehd van de Australische jy Turnbull: 4-6, 6-2, 6-2. LU, iel Hopman ook in Alkmaar .MAAR Emiel Hopman 1 op de kunstijsbaan in .paar voor 4.500 toeschou- zijn twaalfde overwin- een wedstrijd voor de -beker marathon schaat- (haald. Hopman was op- superieur onder bijzon- slechte omstandigheden, egende en er stond een iachtige wind, die het rij- bijzonder zwaar maakte, 'nan versloeg in de sprint 'ronk, met wie hij vijf en voorsprong op het pe- had. dames zegevierde Ineke .an voor Joke van der en Atje Keulen, die nog ^°jeiding in het klassement De supertriokoers op Hilversum werd gewonnen door Sara du Bois, die Wanda Pluto met een halslengte klopt. HILVERSUM Cees de Leeuw uit Hoofddorp kwam gistermiddag op de draversbaan van Hilver sum verrassend goed voor de dag. Hij won drie dra verijen. Eerst zegevierde hij in de Ber ber-prijs met de grote outsider Vigoroso met een winnende cote van 41,30 voor elke gul den. In de Hackneyprijs won hij met de,favoriet Way Jewell Laren en geen half uur later leverde de gastrit achter Tydi Flower een overwinning op. De oud-Voorburger Giel van der Togt won met Sara du Bois verrassend de supertriodrave- rij voor de grote favoriet Wan da Pluto en Ultra Nimble. De trio-uitkering op de baan bracht maar liefst 544,20 en SUPERTRIO In supertrio 7 van komende zondag op de draversbaan van Hilversum komen veertien paarden aan de start. In deze draverij met vele kanspaarden zijn onze favorieten: Tantieme, Vryo Buitenzorg en Vanka Pride. Onze outsiders: Viviana, Worthy Boy Laren en Tamara Rita. Kees van de Ven zorgde weer voor de nodige hoog standjes met zijn machine, die hij opnieuw naar over winningen stuurde. Drievoudige zege Van de Ven VENRAY Met grote overmacht heeft Cees van de Ven gisteren in Venray een internationale motor cross in de halve-literklas- se gewonnen. De Neder landse KTM-crosser zege vierde in drie manches. Alleen in de derde om loop werd Van de Ven enigszins bedreigd door Gert-Jan van Doorn. De buitenlandse tegenstand in deze internationale ont moeting mocht nauwelijks naam hebben. De Engelsman Dave Watson slaagde er in in één van de manches de vier de plaats te behalen. Peter Herlings en Toon Karsma- kers speelden voor de vier duizend kijkers op het nieu we circuit bij vliegveld De Peel geen rol van betekenis. Bij de zijspannen wonnen de nieuwe combinaite Jan Ba- kens/Cor van de Bijl. EERSEL Zijn dertiende finalepartij om de natio nale titel driebanden heeft Van Bracht gisteren geen ongeluk gebracht. De Waalwijker werd in Eersel opnieuw Neder lands kampioen in deze spelsoort, nadat hij er vo rig jaar in Berkhout de brui aan had gegeven uit onvrede over het gehan teerde poule-systeem. Tegen Piet de Jong bewees Van Bracht, ondanks een erg stroeve start, andermaal de beste driebander in Nederland te zijn. De Jong, die wel voort varend startte, verkrampte naarmate de eindstrijd vorder de en produceerde een reeks missers, juist toen Van Bracht het fijne gevoel hervond. Dat was voor de man uit Hendrik Ido Ambacht fataal. De Jong moest daardoor ge noegen nemen met de bronzen medaille. De plaatselijke favo riet Eddie van de Looy, die kan terugzien op een regelma tig toernooi zonder uitschie ters, streefde hem voorbij door aan de andere tafel gedeci deerd af te rekenen met de te genvallende Ad Verlouw. Met Van Bracht zal Van de Looy daarom worden ingeschreven voor het Europees kampioen schap, dat van 11 tot 13 maart in Leuven wordt gehouden. Het blijft overigens de vraag of Nederland twee deelnemers mag afvaardigen. De zesde titel in zijn 18-jarige loopbaan begroette Van Bracht met matig enthousiasme. Niet blase geworden door de vele lauwerkransen, maar omdat hij nog steeds geen gehoor vindt bij het bestuur van de Koninklijke Nederlandse Bil jartbond voor zijn ideëen en wensen. „De titel zegt me niet zoveel, al heb ik er weinig voor getraind. Mijn zaak is momenteel belangrijker", rea geerde Van Bracht, die vaak wordt afgesphilderd als het „zwarte schaap", dat graag in het rood wil spelen om het bil jarten meer fleur te geven. „Ik sta bekend als een lastige jongen. Echter alleen omdat ik mijn mond open doe. En niet om onredelijke eisen te stellen. Het is toch vreemd, dat de bond, zonder mij daarin te kennen, iemand aanwijst, die mij moet begeleiden naar de grote toernooien. Niets ten na dele van de persoon, maar ik heb alleen iets aan een ver trouwensman. Verder vind ik, dat er eens over een vergoe dingssysteem moet worden ge praat. Ik wil nu eindelijk de biljartsport op niet amateuris tische wijze promoten. Het is echter of ik tegen de muur praat en daar wordt ik wel eens moe van". Van Bracht slaagde er niet in het evenement ongeslagen te besluiten. Verantwoordelijk voor zijn enige nederlaag was debutant Frans van Kuijk. Hij blufte in een eerder stadium eveneens Christ van der Smis sen af, die die klaD niet meer te boven kwam. Van Bracht: „Ik had geen motivatie er een rotpartij van te maken en Van Kuijk door te verdedigen uit het evenwicht te brengen. Die jongen heeft een stijl, waar ik van houd. Soms is hij nog te stijf in het lijf en vaak erg traag. Dat werd hem voortdu rend voor de voeten gewor pen. Ten onrechte, want ner gens staat hoe lang de bedenk tijd is voor een stoot". Rini van Bracht: „Ik had geen motivatie om er een rotpartij van te maken Sportwereld Atletiek De Italiaan Dona- to Sabia liep in Genua een we reldrecord op de (incourante) 600 meter: 1.15,77. Zijn landge note Giuliana Salce noteerde op de mijl wandelend 6.43,59. Voetbal Kameroen verte genwoordigt de Afrikaanse zone tijdens het voetbaltoer nooi op de Olympische Spelen in Los Angeles. Mede-finalist Ethiopië werd uitgeschakeld. Voetbal Marokko speelde in Casablanca met 1-1 gelijk tegen Bulgarije. De doelpunten kwamen van respectievelijk Khalifa en Mladenov. Voetbal AC Milan heeft gisteren in een vriendschappe lijke wedstrijd gelijk gespeeld tegen de selectie van de Sov jet-Unie: 0-0. Bridge Halverwege de strijd om het NK bridge voor paren hebben Cees Sint en Max Rebattu de leiding met 601 punten voor Frans ten Brink/Bas de Bruyn met 591 en Carol van Oppen/André Mulder met 582 punten. Atletiek Drievoudig we reldkampioen Carl Lewis werd bij indoorwedstrijden in Dallas op de 60 meter versla gen door zijn landgenoot Ron Brawn, die won in 5,66 secon den. Volleybal Bondscoach Jur- riaan Kooien heeft zaterdag de 23-jarige Ron Boudrie, speler van het Amstelveense Marti- nus, aan de nationale selectie toegevoegd. Schermen CSKA Moskou heeft in Boedapest het sabel- toernooi om de Europa Cup voor landskampioenen gewon nen. In de finale werd Honved Boedapest met 9-6 verslagen. Atletiek De Oostduitse at lete Marlies Göhr bleef tijdens internationale indoorwedstrij den in Boedapest met een tijd van 7,12 seconden slechts tweetiende seconde verwijderd van de beste wereldprestatie op de 60 meter. Voetbal Italië won zater dag in Rome een oefenwed strijd tegen Mexico met 5-0 door treffers van Rossi (3), Bagni en Conti.. Rugby Schotland won in het vijflandentoernooi met 18- 6 van Engeland. In Dublin verloor Ierland met 18-9 van Wales. Tijdens deze wedstrijd werden enkele honderden ponden uit de kleedkamer van de bezoekers ontvreemd. Kruisboogschieten Neder land heeft gisteren in Zundert de landenwedstrijd tegen Bel gië gewonnen met 5578 tegen 5492 punten. Wielrennen De Francaise Jeanie Longo heeft in Parijs met een tijd van 3 minuten en 58,90 seconden een nieuw we reldrecord over drie kilometer gevestigd. Bobslee De Westduitser Michael Sperr verkeert met zware verwondingen in een kritieke toestand na een zware valpartij tijdens de EK twee mansbob voor junioren in Cer- Atletiek Unitas (Sittard) is in Portugal als veertiende ge-, ëindigd in de strijd om de Eu ropa Cup veldloop voor lands kampioenen. Winnaar werd Sporting Lissabon.

Leidse Courant | 1984 | | pagina 19