Wraak Cruijff niet toereikend Fiscus legt besla? op van oopmans PSV gelukkige winnaar Klampar mag niet naar Top Twaalf portwereld Wereldrecord voor Bubka Replay beslissend IMPORT Ceidae Somcwt DONDERDAG 2 FEBRUARI 1984 PAGINA 9 KERKRADE PSV blijft, zij het op enige af stand, de race om de land stitel met Feyenoord nog even volhouden, terwijl Roda JC voorlopig heeft moeten afhaken in de strijd om de vierde plaats. Deze vierde positie kan straks bij de eindafreke ning nog belangrijk zijn met het oog op Europees voetbal. Dat is het resul taat van de de inhaalwed strijd tussen de Eindhove- naren en Roda JC gister avond op Kaalheide, die door PSV met 2-1 werd gewonnen. Gelukkig en een beetje onverdiend, dat is de kwalificatie, die past bij de overwinning van de Eindhovenaren, want de thuisclub dicteerde lange tijd het spel. Al direct na het begin nam Roda het initiatief en na drie minuten was Doesburg kans loos op een inzet van Hofman. De lat bracht echter uitkomst voor de Eindhovenaren. En zoals zo vaak in het voetbal, viel de eerste treffer aan de andere kant. De eerste de bes te Eindhovense counter lever de meteen succes op. Via Koolhof en Lokhoff belandde de bal voor de voeten van Thoresen, die in de achtste mi nuut maar hoefde in te tikken (0-1). Roda had even tijd nodig om die tegenslag te verwerken en Smits moest handelend op treden bij een doorbraak van Koolhof. Acht minuten voor rust kon Marijnissen echter toch nog de gelijkmaker sco ren, na een verre pass van Eh- len. In de tweede helft veranderde het spelbeeld nauwelijks, al was PSV nu van tijd tot tijd gevaarlijk bij hoge voorzetten omdat de kopsterke Brandts de geblesseerde Stevens was komen vervangen. Een kwar tier voor het einde verving trainer Jan Reker de tegenval lende Haan door aanvaller Van den Boogaard en dat bleek uiteindelijk de gouden greep. Van den Boogaard zorg de vier minuten voor het ein de voor de winnende treffer. Roda JC-PSV 1-2 (1-1): 8. Thoresen 0-1, 37. Marijnissen 1-1, 86. Van den Boogaard 1-2. Scheidsrechter Tho mas. Toeschouwers: 9.000. Roda JC: Smits; Hansen (Klein), De- fens, Ehlen, Van der Ven; Poortvliet, lanjnissen, Van Geel; Eriksen, Guthrie, Hofman. PSV: Doesburg; Van Aerle, Stevens (Brandts), Hysen, Heintze; Lokhoff, Valke, Van de Kerkhof, Haan (Van den Boogaard); Koolhof, Thoresen. Stand eredivisie BOEDAPEST De Hongaarse tafeltennisbond heeft Tibor Klampar uitgesloten van deelneming aan de Top Twaalf, de strijd tussen de beste tafeltennissers van Europa, dit weekeinde in Bratislava. De 31-jarige Klampar, tweevoudig wereldkam pioen en drie keer Europees kampioen in dubbelspelen en team wedstrijden, had zich afgelopen zondag wegens een schouder- blessure afgemeld voor het toernooi om de kampioenschappen van de stad Boedapest. De Hongaar speelde echter tegen een aanzienlijk honorarium demonstratiewedstrijden in het provin ciestadje Lajosmisze. Voor Klampar werd oud-wereldkampioen Istvan Jonyer, de nummer veertien van de Europese ranglijst, aangewezen voor de Top Twaalf. Klampar wacht nu ook nog een zware schorsing. Nederlaag handbalteam CHEB Het Nederlandse da- meszaalhandbalteam heeft bij het zeslandentoernooi in de Tsjechische plaats Cheb met 16-10 (7-7) verloren van de Tsjechoslowaakse B-ploeg. De debuterende Inge Tulp van Quintus zorgde voor twee tref fers. Voor Oranje scoorden verder Tulps clubgenote Diane Niemantsverdriet (4), Georgi- na van Iersel (2), Hanneke van Eyl en Marianne Bult. /sportuitslagen VOETBAL NEDERLAND Kwartfinale KNVB-beker: Ajax-Feye- noord 2-2. Eredivisie: Roda JC-PSV 1-2. ENGELAND FA Cup, vierde ronde: Derby-Telford 3-2; Huddersfleld-Notts County 1-2; West Bromwich-Scunthorpe 1-0. Re play: Norwich-Tottenham Hotspurs 2-1. Eerste divisie: LIverpool-Watford 3-0. HANDBAL Zeslandentoernooi dames in Cheb Tweede ronde: Nederland-Tsjecho- Slowaklje B 10-16; Hongarlje-Tsje- cho-Slowaklje A 23-23; Oost-Duits- land-Joegoslavië 22-27. BASKETBAL Eredivisie heren: Lelden-Haaksber- gen 86-69; Orca's-Werkendam 124-96; Den Bosch-BC Weert 94-65. Eredivisie dames: J. Jumpers-Den Bosch 65-64. Promotie divisie: MSV- AMVJ Amsterdam 74-68. VOLLEYBAL Halve finales NeVoBo-beker Dames: Orlon-Voorburg 1-3 (14-16. 15-4, 7-15, 9-15) Heren: Orion-Martlnus 1-3 (5-15, 15-12, 8-15, 9-15) PAARDESPORT Koersen Nootdorp EERSTE KOERS. 2380 meter: 1. Wis taria Bonusan (N.Knoll) 1.27.2, 2. Wings K, 3. Walter Spencer. Niet ge start: Way Tulpenburg.' Wilfred en Woman. Toto winnend f. 2.40, plaats f. 2.80, f. 4.50, koppel f 10.50, trio f. 203.10. TWEEDE KOERS. 2000 meter: 1. Win van Neerbeek (W.A.M. van Buytene) 1.24.7, 2. Widowed La Fusee. 3. Wa- nita Uit Best. Toto winnend f. 2.50, plaats f. 1.60, f. 4.70, f. 1.60, koppel f. 12.50, trio 60.70. DERDE KOERS. 2000 meter: 1. Var- gar Amabilis (W.C.M. Duivenvoorden) 1.26.0, 2. Ungula, 3. Usla. Niet ge start: Vino del Sol. Vitesse d'Aster. Wish Buitenzorg. Toto winnend f. 2.20, plaats f. 170, f. 2.30, koppel f. 8.80, trio: geen. VIERDE KOERS, 1660 meten 1. Ursu la Laren (A.T. Knljnenburg) 1.24.1. 2. Thamara, 3. Urban Fortuna. Niet ge start: Vedette Hanover. Toto winnend f. 8.30, plaats f. 1.80, f. 2.30, f. 2.80, koppel f 83,00, trio f. 993.50. VIJFDE KOERS. 2000 meter: 1. Utella Uiterdijk (A.C.M. Ri|nen) 1.23.5. 2. Sida du Bois, 3. Speedy Baarlo. Niet gestart: Vrijbuiter Six en Rally Tefka. Toto winnend f. 4.20, plaats f. 2.30, f. 2.00, f. 1.80, koppel f. 12.90, trio I. 116.90. ZESDE KOERS. 2380 meter: 1. Van- da Cornelia (M. Bouwhuis) 1.25.5, 2. Susanne Gregor, 3. Veldbloem. Niet gestart: Umbertomes. Unit Fortuna en Tatum R. Toto winnend f. 1.80, plaats f. 1.80, f. 1.70, koppel f 7.50. trio f. 49.50. ZEVENDE KOERS, 1660 meter: 1. Very Good (A.J. Mollema) 1.24.2, 2. Vakier, 3. Volla Fortuna. Niet gestart: Ulalne Sunshine en Terralse D. Toto winnend f. 3,00, plaats f. 1.20, f. 1.30, f. 1.20, koppel 1. 3.10, trio f. 14,00. ACHTSTE KOERS. 2000 meter: 1. Thor Wolfrath (W.A.J.Veils) 1.22.9, 2. Udo Buitenzorg, 3. Urjos Shadow. Niet gestart: Super Fortuna. Santiago en Topper Berkum. Toto winnend f 4.30, plaats f. 2.60, f. 5.20, koppel f. 27.00, trio f. 202,00. NEGENDE KOERS. 2000 meter: 1. Useful Prince (G.W. van Eykelenborg) 1.23.0, 2. Solid Speed, 3. Tina Gold. Niet gestart: Telma Prise. Toto win nend f. 4,00, plaats f. 1.60, f. 1.30, f. 1.80, koppel f. 6.30, trio f. 70.10. TIENDE KOERS. 2000 meter: 1. Son- ja Morgan (Mej. M. Vos) 1.22.3, 2. Tl- voli Hazelaar, 3. Tindemans W. Niet gestart Nico Bloemlust. Toto winnend f. 2.80, plaats f. 2.40, f. 2.10, f. 3.80, koppel f. 17.80, trio f. 171,60. ELFDE KOERS. 2380 meter: 1 Vro- gan Albo (J.G. Offenberg) 1.28.5, 2. Vip Sprookjeshof, 3. Victory Laren. Niet gestart: Wladimlr en Winnie Lo- bell Toto winnend f. 1.10, plaats f. 1.50. f. 1.30. koppel f. 7.50, trio f. 25.10. TOTALISATOR-OMZET: f. 280.430.-. p? ormule-1 races ng 17- Seh?~ onder kwalificaties !deR17\RIJS Aan de Grand-Prixstrijd om het wereldkampioen- Mojio?ap in de formule-1 races nemen dit jaar vijftien renstallen, 6-58, ft 26 rijders, deel. Dat heeft de internationale autosportfedera-, 76 17-1 (FISA) gisteren in Parijs bekend gemaakt. Het afgelopen sei- en waren 29 coureurs in de slag om deze belangrijkste titel uit autosport. De afslanking van het startveld houdt in, dat dit 7-9l?n;zoen. voor het eerst sinds elf iaar- tijdens de trainingen geen i7-84.falificaties meer plaatsvinden. Per race worden door de FISA laven iximaal 26 formule-l-wagens toegelaten. Slechts voor de sP°rt and-Prix van Monaco wordt een uitzondering jgemaakt. Of lgo smalle stratencircuit van het mini-koninkrijk in Zuid rankrijk worden slechts twintig bolides toegelaten. renstallen hebben nog tot 28 februari de tijd om de namen fin n hun rijders aan de FISA bekend te maken. De belangrijkste g niet bezette cockpit is die van de tweede Brabham/BMW; de [m rste wagen van de stal van Bernie Ecclestone wordt gereden Th or de regerend wereldkampioen Nelson Piquet. De Italiaan o Fabi is favoriet voor de positie van tweede rijder. De teams 'rrell en Spirit hebben zelfs nog geen enkele rijder aangewe- i. Tyrrell en RAM (vroeger March) zijn de enige teams in de pewereld, die het komend seizoen nog niet de beschikking bben over een motor met turbo-compressor. >r itto In de Westduitse dweekslotto zijn gisteren de Igende winnende getallen trokken: 3 4 5 12 21 25 30. ^servegetal: 32. Winnend ge- „Spiel 77": 0881648. :nnis De tennisbond van ,van lina heeft Zuid-Korea voor- »teld hun wedstrijd uit de Jiatische zone van het toer- oi om de Davis-beker op utraal terrein te spelen. Als iats werd Hong Kong gesug- reerd, terwijl de Koreanen in min of meer op hadden ge rekend in Peking te zullen tennissen. IJshockey Voor de ijshoc- keycompetitie heeft Amster dam gisteren thuis Groningen geklopt met 7-5 (0-1, 2-3, 5-1). Er waren 500 toeschouwers en topscorers waren Currie (4/Groningen) en Berteling en Collier (2/Amsterdam). Zwemmen Annemarie Verstappen geeft om tacti sche redenen geen gehoor aan de invitatie om tijdens de zogenaamde NOK-wedstrijden in Oost-Berlijn (11 en 12 fe bruari) onder meer uit te ko men op de 200 meter vrije slag. lamcompromis j)st Wiersma ïreldtitel j)SKOU Harm Wiersma zijn werelddamtitel kwijt, t is het gevolg van een com- bmis, dat de voorzitter van 1 Internationale damfedera- 1 de Nederlander Wim Jurg: keren in Moskou met de ftegenwoordigers van de mbond van de Sovjet-Unie •eikte. Jurg volgde hierbij de zienswijze van de Russen die Jannes van der Wal alsnog als wereldkampioen erkenden. Dit als gevolg van diens over winning bij de strijd om het wereldkampioenschap in Rio de Janeiro, waar de Sovjet- -Unie als gevolg van visum- -moeilijkheden niet aanwezig was. Inmiddels verloor Van der Wal zijn titel in een tweekamp aan Harm Wiersma, maar die titel is nu vacant verklaard. Dat maakt de weg voor tweekamp tussen Wiersma en de Rus Wirny. MILAAN De Russische atleet Serge Bubka heeft gisteren bij internationale indoorwedstrijden in Milaan met 5.82 een nieuw indoor wereldrecord polsstokhoogspringen gevestigd. De twintigjarige Rus verbeterde met deze prestatie zijn eigen wereldrecord, dat hij op 15 januari van dit jaar in Vilna bracht op 5.81 meter. Nederlandse atleten behaalden gisteren tijdens indooratle- tiekwedstrijden in Sindelfingen enige successen. Nellie Coom- an won de 60 meter in 7,42 seconden. In de series was ze een fractie sneller geweest: 7.39. Met die verrichting bleef ze 9/100e van een seconde boven het Nederlands indoorrecord van Els Vader. Paul Wijnbergen finishte als vijfde op de 60 meter horden in 8,19 seconden. De Haagse atlete Elly van Hulst liep in Sindelfingen een uit stekende race over 1000 meter, een in Nederland niet erken de indoor-afstand. Van Hulst werd achter de Roemeense crack Doina Melinte (2.40,51) tweede in 2.42,50. Spurs uitgebekerd LONDEN Tottenham Hotspur, de winnaar van de Engelse voetbalbe ker in 1981 en '82, is dit seizoen niet verder gekomen dan de vierde ron de. De Londense club verloor de be slissingswedstrijd in en tegen Nor wich met 2-1. Bij Norwich maakte oud-international Mike Channon zijn 250e doelpunt in de nationale competitie. De treffer van Channon betekende op slag van rust 2-0 voor Norwich. Het eerste doelpunt was vier minuten eerder gemaakt door de Nederlander Dennis van Wijk, de zoon van de zondag gewond geraak te Ajax-trainer Hassie van Wijk. In de nationale competitie won rang- lijstaanvoerder Liverpool met 3-0 van Watford. Latchford naar NAC LONDEN/BREDA Bob Latchford, een voormalige En- glese voetbal-inter national, heeft gis teren een contract getekend bij de Bre dase eerste-divisie- club NAC. De 33-ja- rige Latchford speelde dit seizoen voor de Britse twee de-divisieclub Swansea City. Het grootste deel van zijn loopbaan voet balde hij bij Ever- ton. Argentinië trekt zich terug BUENOS AIRES De Argentijnse Voet bal Associatie heeft besloten het nationale Olympische team terug te trekken voor het kwalificatietoernooi voor de Spelen van Los Angeles. De wedstrijden voor de Zuidamerikaanse groep waarin de Argen tijnen waren ingedeeld, beginnen volgen de week. De beslissing is genomen wegens de onlangs doorgevoerde reglementswijzi ging van de Zuidamerikaanse Voetbal Confederatie, dat ook spelers die vorig jaar meededen aan het toernooi om de Zuidamerikaanse beker, gerechtigd zijn in het Olympische kwalificatietoernooi uit te komen. De Argentijnse bond stelt dat het op zo korte termijn niet meer mogelijk is de selectie van het team aan te passen. Ruygrok weg bij SVV SCHIEDAM' Trainer Huib Ruygrok en eerste-di- visieclub SVV hebben beslo ten met onmiddellijke in gang de samenwerking te verbreken. De trainer had al eerder meegedeeld bij SVV te willen vertrekken aan het einde van het seizoen. SVV zal Ruygrok zijn salaris beta- i len tot het einde van de overeengekomen periode. Pim Visser, die ook van '77 tot '80 bij de Schiedamse club werkte, zal tijdelijk en vermoedelijk; tot het einde van dit seizoen, de taak van Ruygrok overnemen. AMSTERDAM De wraak van de meester mocht er zijn, maar bleek niet toereikend om Ajax gisteravond al uit het toernooi om de KNVB-be ker te stoten. In een uit puilend stadion de Meer eindigde de onvervalste voetbal-thriller Ajax-Fey- enoord in 2-2 en dus komt er volgende week woens dagavond een vervolg in de Rotterdamse Kuip en krijgt Johan Cruijff (36) een hernieuwde (financië le) kans te laten zien, dat hij in het vaderlandse voetbal nog altijd nummer één is. Een klein half jaar geleden, op zondag 18 sep tember, werd Cruijff als nieuwbakken Feyenoor- der in het Amsterdamse Olympisch stadion nog tot in de punten van zijn voetbalschoenen verne derd door de „kleuter klas" van Aad de Mos, waarvan hij enkele maan den eerder nog toeziend voogd was geweest. Het werd op die gedenkwaar dige middag 8-2 en Cruijff stond erbij en keek er naar. Gisteravond maakte Johan Cruijff duidelijk, dat niet tweemaal met hem te spotten valt. Tijdens de winterpauze waren er nog twijfels over de architect van de Kuip. Goed, Feyenoord was koploper, maar echt overtuigend was het spel van de Rotterdammers in zijn algemeenheid en van Cruijff in het bijzonder zelden. Zou de maestro het wel kunnen? Na de competitiewedstrijden te gen Volendam en Helmond Sport kon de vraag eigenlijk al met „ja" worden beantwoord. Het bestuur van Feyenoord toonde zich in elk geval zo overtuigd, dat onmiddellijk met een contract werd gewap perd. In de Meer werd gisteravond ook het van huis uit tamelijk cynische Amsterdamse pu bliek met de neus op de feiten gedrukt: Cruijff kan nog altijd schitteren. Loepzuivere passes, indrukwekkende solo's, over tuigend leiderschap, Cruijff was weer zeer nadrukkelijk aanwezig op de plaats waar zijn ster geboren is. Vooral de snelle André Hoekstra en Ruud Gullit konden van Cruijffs topvorm profiteren. Hoekstra had zelfs meermalen voor Ajax' uitschakeling kun nen zorgen, maar faalde in de afwerking. Aad de Mos „Hoekstra kreeg te veel ruim te van Gasselich", mopperde trainer Aad de Mos van Ajax later. Echt teleurgesteld was AMSTERDAM De beslis singswedstrijd tussen Feye noord en Ajax, uit de achtste finales van de strijd om de KNVB-beker, is door competi tieleider Huybregts vastgesteld op volgende week woensdag (8 februari). De replay van het duel van gisteravond (2-2 in Amsterdam) móet een win naar opleveren. Is na negentig minuten de stand nog gelijk, dan volgt een verlenging. Is dan ook geen beslissing be reikt, dan wordt de wedstrijd beslist door strafschoppen. De wedstrijd in het Feye- noord-stadion begint om 20.15 uur. In verband met het be kerduel in Rotterdam is de in haalwedstrijd uit de eredivisie- -competitie tussen Sparta en FC Groningen, ook in de Maasstad, uitgesteld. De wed strijd zal hoogstwaarschijnlijk zaterdag 4 maart worden ge speeld. treffer van Peter Houtman wankelde Ajax vele minuten lang. Uiteraard stond Cruijff aan de basis van dat doelpunt. Hij draaide weg bij drie tegen standers, legde breed op Gul lit, wiens voorzet door Peter Houtman met een schitterende halve omhaal werd uitgebuit: 0-1. Niet mopperen Vanaf dat moment had Feye noord het bekeravontuur defi nitief veilig kunnen en moe ten stellen. Stafleu mikte op de buitenkant van de paal, Hoekstra op de lat en Brard in het zijnet, zodat Ajax niet mocht mopperen. De genadek lap bleef evenwel uit en in de beginfase van de tweede helft konden de Amsterdammers te rugkrabbelen. De in de 40e minuut gebles seerd uitgevallen Peter Boeve werd vervangen door Frank Rijkaard. Sonny Silooy nam de bewaking over van Ruud Gullit en Rijkaard groeide op het middenveld uit tot de besté Ajacied. Rijkaard bekroonde zijn optreden in de 49e minuut Marco van Basten maakt zijn rentree bij Ajax met deze gelijkmaker tot een onbetaalbaar succes. met de gelijkmaker, een doel punt, waarbij Feyenoords Joop Hiele overigens niet geheel vrijuit ging. Twee minuten eerder had ook Ronald Koe man Hiele kunnen passeren, maar hij miste voor de tweede maal dit seizoen (eerder in Groningen) de strafschop, na dat Troost volkomen onnodig eerst Olsen onderuit had ge haald. Vier minuten na de ge lijkmaker had Feyenoord het antwoord klaar en aan de basis stond Johan Cruijff. De routi nier draaide om Dick Schoe naker heen, tikte op Hoekstra/ die prima verlengde op dé sprintende Ruud Gullit: 1-2. In de fase die volgde deed trai ner Thijs Libregts van Feye noord iets, dat zijn collega De Mos vrolijk stemde. Hij wissel de Houtman voor Van Til en reduceerde daarmee de aan- valskracht van de Rotterdam mers. Een beetje voorbarig, want nauwelijks tien minuten na die omschakeling was het weer gelijk. Uit een hoekschop van Gasselich zorgde Van Bas ten met een schampende kop bal voor 2-2. Daar bleef het bij, omdat Cruijff een schitterende solo acht minuten voor het einde niet kon afronden en een hard schot van Gasselich door Joop Hiele uitstekend werd gekeerd. Eigenlijk geluk kig maar, want een extra con frontatie tussen Ajax en Feye noord is natuurlijk nooit te versmaden. BERT DIJKSTRA Aiax-Feyenoörd 2-2 (0-1): 20. Hout man 0-1, 49. Rijkaard 1-1, 53. Gullit 1-2, 68. Van Basten 2-2. Scheidsrech ter: Keizer. Toeschouwers: 29.000 (uitverkocht). Ajax: Galjé; Molby, Silooy, Koeman, Boeve (Rijkaard); Schoenaker, Op- hof, Gasselich; Vanenburg (Van 't Schip), Van Basten, Olsen. Feyenoord: Hiele; Troost, Van de De oude meester Johan Cruijff stuurt de bal op maat tussen een muurtje van verdedigers van Ajax door. De Mos overigens niet, getuige Feynoord in september het zijn opmerking: „Ach, er zijn meest frequent ringeloorde, in elk geval twee blijde pen- Jesper Olsen, nauwelijks in ningmeesters". Hij doelde het hoofdstuk voorkwam. De daarmee op de voorspelling kleine Deen werd door Troost dat ook de Kuip volgende prima in bedwang gehouden, week zal volstromen. Opval- Naast Olsen was bij Ajax de op lend was dat de Ajacied die verrassende wijze zojuist van de ziekte van Pfeiffer herstel de Marco van Basten opge steld. Uiteraard kwam de in ternational nog krachten te kort, tot genoegen van zijn be waker Ivar Nielsen. Toch pik te Van Basten zijn goaltje mee. Een heel belangrijke, dat wel, die Ajax op 2-2 bracht en het Nederlands voetbal een aan trekkelijk extraatje bezorgde. „We hebben in de eerste helft de mogelijkheid gehad om het karwei af te maken", stelde Johan Cruijff later. Niet over dreven, want na de openings- -*• [ARSEILLE Het ziet naar uit, dat Rudy ,ro5oopmans aan zijn laatste ^tvecht vanavond in ^Marseille waar hij zijn Eu- 5seHpese titel in het half- t£fyaargewicht vrijwillig R°%rdedigt tegen de Frans- °^Jan Richard Caramanolis ot geen stuiver zal over- gouden. De Ontvanger de Directe Belastin- pn in Rotterdam heeft Leiamelijk beslag gelegd op e, teP volledige gage van reediim 93.000 gulden van de l eeuropese kampioen. Gis- plop^ren arriveerde in de daabidfranse havenstad, l^dpar het al lente is, een achtjlegram waarin de be- c eeaglegging werd aange- iddepndigd. tege 'arti%t is niet de eerste keer dat )r "bopmans 's-Rijks Belastingen de zijn weg vindt. Daags voor 1 vojj op 15 november 1982 in het rel ej)tterdamse sportpaleis Ahoy' :r e4n titel tegen Alex Blanchard spoojrdedigde. legde de Belas ts Phgdienst beslag op de volledi- ovej recette van de avond, die kwajteindelijk door ruim 7600 )k Ofeschouwers werd bijge- P'°pond. Koopmans heeft een °lëe(rse belastingschuld en het 5t 2|jk Wii dat die wordt afgelost. arm% de beslaglegging van no- e koimber 1982 heeft de Belas- Möifcgciienst een regeling getrof- n- «n met de profbokser, waarin ac rrd bepaald, dat Koopmans zijn manager Henk Rüh- steeds twintig procent van gages van zijn gevechten afdragen. Die regeling d gisteren in het telegram vallen verklaard. De ver- 54, Ijaring van Koopmans afgelo- |n zondag, dat zijn partij te- Caramanolis de laatste zou zal zeker niet vreemd zijn 'eest aan de maatregel van Ontvanger. Bij de Belasting het ook bevreemding heb- Veteri n gewekt, dat Koopmans de wou"ge van 105.000 gulden, plus 1 zekerheid dat hij van elk igangsbewijs boven de vier- ig 17- izend 25 gulden ontvangt, te ig vond voor een tweede ge- 7.53cht tegen Alex Blanchard. e Wefet is dom geweest van popmans zijn afscheid aan te indigen. Hij denkt dan dat $ereu£er mensen zullen komen tijnegjken naar zijn laatste ge- bswojcht. Je haalt alleen maar de r-52, Ikarde van zo'n gevecht om- n|17"ig", aldus Rtlhling, die Hier nog onwetend wat hem boven het hoofd hangt, drinkt Europees bokskampioen Rudy Koopmans met zichtbare con centratie zijn glas jus d'orange Koopmans het slechte nieuws niet wilde vertellen. „Boven dien krijg je natuurlijk een re actie van de Belastingen, zoals uit dit telegram blijkt". Het was in het Parijse hotel waar Koopmans logeert, toch een vreemde toestand. In de loop van de middag werden plotseling de koffers van het gezelschap van Koopmans in de hal gezet en dreigde men zonder dat er om de titel zou worden gebokst te vertrekken, wanneer niet een aantal zaken zou worden geregeld. Koop mans had zich al eerder be klaagd over een vreemde lucht in zijn kamer, waardoor hij twee maal van kamer ver anderde. Verder dreigde Rühling te zul len vertrekken, wanneer niet alles rond een eventueel ge vecht tussen Blanchard en Ca ramanolis geregeld zou zijn. De Fransman had zich name lijk contractueel verplicht, in het geval dat hij van Koop mans zou winnen, de Europese titel op 27 februari in Neder land tegen Blanchard, die offi cieel door de Europese Boksu- nie (EBU) is aangewezen, te verdedigen. Rühling zei te twijfelen aan de waarde van het contract en ejste een nieu we verklaring. Alles werd echter geregeld en de koffers gingen weer naar de kamers. Kort daarna werd Rühling ge confronteerd met het tele gram, dat overigens eerst in een ander hotel in Marseille was bezorgd en Koopmans' manager pas veel later bereik te.

Leidse Courant | 1984 | | pagina 9