£eicUc (Bowuvnt Vishandel; gevaarlij ke garnalen verbranden iüHet Motorhuis Leiden Noorwegen wijst vijf Russen uit Vrijdag 3 en zaterdag 4 februari verlaagt Het Motorhuis de BTW met 3%* op alle nieuwe Opeis.' Krabbende kat BON: i rucK van Bedrijfsauto-RAI. Het opmerkelijke is dat de zeer comfortabele trekker zich onder de Dus geen 19%, maar 16% BTW. vondellaan 80, Leiden. Tel. 071-769313. GIRO5657 Krakers uitgekocht Uitgave Westerpers, behorende tot Sijthoff Pers. Apothekersdijk 34,2312 DD Leiden, Postbus 11,2300 AA, tel.071 -122244. Giro 103003 Bank:Amro-bank N.V. Leiden. Directeur-hoofdredacteur J.J.Hallewas, Chef-redacteur: Wim Buijteweg. Advertenties: (excl.5% BTW) f 0,59 per mm, kleintjes f 0,41 per mm. Abonnementen: (incl.5% BTW) per maand f 20.61 (uitsl.aut.betaling),kwartaal f 61,84, jaar f 235,75. Klachten bezorging: maandag t/m vrijdag van 18.00 lot 19.00 uur, zaterdag van 14.00 tot 15.00 uur tel,071-122248. Donderdag 2 februari 1984, 75e jaargang no. 22800 In de nacht en ochtend nog een enkele bui, daarna opkla ringen. Middagtemperatuur ongeveer 6 graden. Matige Zon op: 08.18; onder: 17.31 Schev. hoog water: 4.01 en 16.00; laag water: 12.17 uur. Losse nummers 11,00. -p Een in Lexmond gebouwde truck wordt ongetwijfeld de sensatie van de komende oplegger bevindt, waardoor de maximale lengte van 18 meter geheel voor de lading j _i kan worden gebruikt. Aan de truck een ontwerp van Steinwinter in Stuttgart is oe lOSKOmSI vier jaar gewerkt. Het prototype heeft 2,5 min DM gekost. Al begin volgend jaar wor den de eerste 20 vrachtwagens opgeleverd. Kosten: 4,5 ton per stuk. ADVERTENTIE Maar beste mensenAlleen op vrijdag 3 en zaterdag 4 februari en geen dag langer Dus dat betekent snel beslissen als u wilt profiteren van deze éénmalige BTW verlaging van 3% op alle nieuwe Opeis Natuurlijk geven we een uitstekende inruilprijs voor uw Citroen, Ford, Opel, Peugeot, Renault, VW, Fiat, Talbot, Tbyota, Mazda, Mitsubishi, Datsun of elk ander bekend merk. Zo n unieke aktie kunt u natuurlijk alleen van Het Motorhuis verwachten. Tbt ziens op vrijdag 3 of zaterdag 4 februan. De wettelijke afdracht van de 19% BTW aan de fiscus vindt natuurlijk gewoon plaats. (Geldt niet voor aanbiedingsauto's) ,,Toby", hier op de foto met zanger Boy George van de popgroep Culture Club, is niet welkom op de grootste Britse hondenshow. His Masters Voice voor dichte deur LONDEN Crufts, de tempel van het Britse hon denwezen, heeft zijn deuren dichtgegooid in de snuit van de dubbelganger van 's werelds bekendste hond, „Nipper", de bastaard die op talloze etiketten van de platenmaatschappij „His Master's Voice" met scheef- gehouden kop naar de stem van zijn baas luistert. Aangezien het etiket 100 jaar oud is, vatte de maat schappij het plan op een hond die op „Nipper" leek als reclame te laten meedoen aan de jaarlijkse grote hondententoonstelling van Crufts. Na lang zoeken vond men „Toby", een witte terriër met één zwart oor. Maar de Kennel Club, het verheven college dat de grootste hondententoonstelling van Engeland in Crufts organiseert, strooide roet in het eten. „Toby" blijkt namelijk een Jack Russell, en dat is een soort terriër dat niet door de club wordt erkend. De platen maatschappij is nu zo boos, dat ze zich als sponsor van de tentoonstelling heeft teruggetrokken. Chili weigert uitwijzing Rauff SANTIAGO Chili is niet van plan de voormalige SS-commandant Walter Rauff uit te wijzen. De Chileense mi nister van buitenlandse zaken,. Jaime Del Valle, heeft gisteren het verzoek tot uitwijzing, dat Israël die dag officieel indien de, afgewezen. Het Chileense hooggerechtshof weigerde in 1963 al de ex-nazi uit te leve ren. „Ik zie niet in waarom er nu een andere maatregel moet worden genomen dap in 1963", aldus Del Valle. Rauff, sinds 1958 in Chili, wordt ervan be schuldigd verantwoordelijk te zijn voor de dood van onge veer 200.000 personen, onder wie 97.000 joden. Hij wordt de uitvinder genoemd van rijden de gaskamers. DEN HAAG De garna- del zijn gekomen, te ver- over het vernietigingsplan te Bij het onderzoek van de 17 gekost. Uit een nadere analyse lenhandel wil trachten zamelen en te vernietin- vernemen en ook om een in- ton garnalen van de Volen- van de ziekmeldingen is geble- eem rlcfinitipvp ctrppn tP een in een destructiebe- zicht te verkrijgen in de hoe- damse firma Crevettes heeft ken dat de betrokkenen gar- een definitieve streep te veelheden waarom het gaat. men geen besmetting met de nalen hadden gegeten die af zetten onder de kwestie uriji- pjet pjan betreffende shigella-bacil kunnen aanto- komstig waren van het Volen- van de besmette garnalen. handelaren voor de ingelever- nen. Volgens de Amsterdamse damse bedrijf. Over eventuele Er is een plan om alle ge- Het Produktschap voor Vis en de partijen een vergoeding officier van justitie mr. H. strafrechtelijke gevolgen van importeerde garnalen die Visprodukten heeft de groot- krijgen, die later door de be- Wooldrik staat niettemin vast de zaak is nog niets bekend, tussen half decemher en handelaren, die garnalen uit trokken bedrijfsgenoten zelf dat een deel van deze partij de de tropen importeren, aange- weer zal moeten worden opge- epidemie heeft veroorzaakt die medio januari in de nan- schreven om de opvattingen bracht. aan 14 mensen het leven heeft Artsen en medicijnen sturen is goed- de mensen leren voor zichzelf tezorgen is nog beter Geef een man eenvis: 'tij heeft een dag te eten. Leer hem vissen en hij heeft Memisa Gezondheidszorg in de Derde Wereld Gezin prinses Christina defini tie f naar Nederland DEN HAAG Prinses Christina vestigt zich binnen kort met haar man Jorge Guil- lermo en hun drie kinderen in Nederland. Het precieze tijd stip kon de Rijksvoorlichtings dienst niet zeggen. Voorlopig zal het gezin Guillermo op Pa leis Soestdijk verblijven. Vol gens een woordvoerder van de RVD is nog niet zeker waar het gezin gaat wonen. De kin deren zullen waarschijnlijk naar een internationale school gaan. In het verleden is de vestiging van het gezin in een nog te bouwen villa op het koninklijk landgoed De Horsten in Was senaar ter sprake geweest. Een woordvoerder van de gemeen te Wassenaar wilde daar giste ren verder geen mededelingen over doen. Het gaat om be schermd gebied. Voor wijzi ging van het bestemmingsplan dient volgens de woordvoer der de zogenaamde artikel- -19-procedure op gang te ko men. Hij zei niet de indruk te hebben dat dat ook is gebeurd. De reden van de verhuizing is dat Jorge Guillermo in de tweede helft van dit jaar op zijn verzoek wordt overge plaatst van Golden Tulip Ho tels in New York naar het hoofdkantoor in Hilversum. Hij is momenteel vice-presi dent van de hotelketen in New York. ;d", is een waarschuwing, die q naar de brievenbus. Dat is bekend. Maar in Barneveld zou een bordje „Pas op voor de kat" misschien beter op zijn plaats zijn. Een familie heeft daar zelfs van de PTT te horen gekregen, dat er geen post meer vi jers van de Leidse Courant kennen in hun rayon alleen maar honden en katten die de krant keurig bij hun baas afleveren. Maar daar is het dan ook de Leidse Courant voor. De Leidse Courant wil ik best 14 dagen proberen. Gratia en geheel vrijblijvend b een open envelop tonder postzegel opsturen naar Leidse Courant, Antwoordnummer 998,2500 VD Den Haag. HAARLEM Zestien krakers van het voormalige hotel Beatrix in Haarlem hebben vanmorgen het veld geruimd, nadat zij ongeveer 30.000 gulden ha- den ontvangen om uit hun kraakpand te vertrek ken. Directeur J. Hoes van het bouwbedrijf Roest uit Maarssenbroek, de eigenaar van het pand, ver klaarde dat het bedrag in overleg met de krakers tot stand is gekomen. Volgens Hoes is er een eco nomische afweging gemaakt en stond het bedrijf met de rug tegen de muur. Hij zei het wel pijnlijk te vinden een eigendom te hebben moeten vrijko pen. Het voormalig hotel wordt nu gesloopt. Er komt een kantoorpand voor in de plaats, dat voor het einde van dit jaar moet worden verhuurd. CDA boos over nieuwe plannen echtscheiding DEN HAAG Het CDA is boos op minister Kort hals Altes (Justitie) omdat Je ze de echtscheidings procedures wil verande ren zonder inspraak van maatschappelijke organi saties als de verenigingen voor gescheiden mensen. Vorig jaar maakte de minister plannen bekend om de proce dures te vereenvoudigen door een mindere rol toe te bedelen aan advocaten. Echtparen die willen scheiden zouden zo veel mogelijk rechtstreeks via de rechter tot een vergelijk moe ten zien te komen. Gisteren maakte de minister in de Ka mer een ommezwaai met de mededeling dat de advocaten toch weer een belangrijke rol moeten gaan spelen bij echt scheidingen, omdat 'anders de rechters teveel overbelast zou den worden. „Wij zijn hier ontdaan over", aldus CDA-vertegenwoordig- ster mevrouw Evenhuis-van Essen. Zij verweet de minister dat hij alleen maar had geluis terd naar adviezen van rech ters en advocaten en niet naar ndere maatschappelijke orga nisaties. Overigens wordt in de nieuwe voorstellen van Kort hals Altes de procedure bij een echtscheiding ook verkort en vereenvoudigd. ADVERTENTIE OSLO Noorwegen heeft vijf leden van de ambassa de van de Sovjet-Unie gelast het land te verlaten. De maatregel volgt op de recente arrestatie van het hoofd van de afdeling voorlichting van het Noorse ministerie van buitenlandse zaken, Arne Treholt. Deze heeft in middels toegegeven dat hij vijftien jaar lang voor de Sovjetrussische geheime dienst heeft gewerkt. Ambassadeur Dimitry Polynski, was woensdag op het ministerie van buitenlandse zaken ontboden om een scherpe nota van pro test tegen de Russische spionage-activiteit in Noorwegen in ont vangst te nemen. In 1977 wees Noorwegen ook vijf Sovjet-diplo maten uit. Dat hield verband met de ontmaskering als spion van een secretaris van het ministerie van buitenlandse zaken. Een van hen, Gennadi Titov, is thans generaal bij de KGB, de Russi sche geheime dienst, zo bleek uit de bekentenis van Treholt, die zei veelvuldig contact met hem te hebben gehad. In een reactie op de maatregel noemde de Sovjet-ambassade deze „ongefun deerd". Naast de vijf uitgewezenen mogen vier andere leden die in de Sovjet-Unie zijn, niet naar Noorwegen terugkeren. Tot hen behoort ambassaderaad Leonid A.Makarov, sinds 1976 in Noor wegen en als chef van de KGB in Noorwegen bestempeld. Hij zou het land met spoed hebben verlaten toen Treholt op 20 janu ari werd gearresteerd. ^Januari: nat en stormachtig 51 DE BILT De afgelopen I maand is de op een na natste januari-maand van de eeuw geweest. Over het hele land is een gemiddelde neerslag var ongeveer 130 millimeter geme ten. Alleen in januari 1948 viel er mee regen, aldus het KNMI. Ondanks het onstuimige en natte weer kwamen in de eer ste maand van dit jaar toch zo veel opklaringen voor dat de zonneschijnduur op de meeste plaatsen vrijwel normaal was. De gemiddelde maandtempe- ratuur was bijna 1,5 graad bo ven normaal, aldus het weer- nstituut. Opvallend was het grote aan tal stormen, waarbij op elf da gen langs de kust stormkracht werd bereikt en op 4 dagen de wind aanwakkerde tot zware storm, met windstoten van 125 tot 150 km per uur. PTT mijdt snoezepoes Barneveldse familie BARNEVELD Een agressieve poes is er de oorzaak van dat voorlopig bij een familie in Barneveld geen post meer wordt bezorgd. Het diertje, met de onschuldige naam „snoesje", zou al verschillende postbestellers goed te grazen hebben genomen. De pijnlijk getrof fen PTT-beambten moesten zich dan bij de buren laten verbinden. Volgens de Barne veldse familie wist „snoesje" altijd precies wanneer de postbode kwam. Dan zat ze al met haar voorpoten door de brievenbus heen op de ambtenaar te wachten en kon vaak trefzeker toeslaan. De familie in Barneveld heeft alle begrip voor de terughoudendheid van de PTT-bezorgers. Overwogen wordt nu een bus aan de straat te plaatsen. Tot die tijd moet de familie zijn post zélf bij het postkan toor komen ophalen. Vrachtwagen ws met gif gekanteld Een Nederlandse vracht wagen, geladen met va ten zeer giftige stoffen, is gisteren op weg van Zwe den naar Frankrijk bij het Deense plaatsje Rodekro op Jutland geslipt en om geslagen. De chauffeur is met vergiftigingsver schijnselen in een Deens ziekenhuis opgenomen. Zoals de foto laat zien, werd meteen na het on geluk de gevaarlijke la ding van de gekantelde vrachtwagen gelost.

Leidse Courant | 1984 | | pagina 1