Jules en Jim voor Adriaan en Jan te slim -ï Wettelijke basis voor kindertelevisie bepleit rtüADIO /TELEVISIE QeidwQowuvnt MAANDAG 30 JANUARI 1984 PAGINA 9 Nieuw bloed op de buis is nooit weg en sinds eni ge tijd met twee verse praters erbij horen en zien we het ook weer eens van een ander. An- driaan van Dis bij de VPRO en Jan Lenferink bij de VOO zitten kort genoeg op het scherm om nog als nieuw over te komen, maar voldoende lang om door de zwakke plekken heen te kunnen prikken. Een interviewer op televisie wordt pas echt boeiend als hij door de mand valt. Dat werpt nu net de enige smet op de volmaaktheid van Jaap van Meekren: hij blijft steeds baas over het ge- spreksverloop of hij nu de minister-president aan het gebit voelt of de adjudant van dienst in „Opsporing verzocht". Interviewers op radio en televisie worden pas ïcht mens als zij ook eens mistasten. Een geringe mis greep kan volstaan, zoals wij dezer dagen een ondervrager bezig hoorden op een radiopi raat, die een om zijn leuke baan interessante man aan het slot van het gesprek veel succes in zijn loopcarrière toewenste. Er moet wel even bij vermeld worden, dat het niet om een postbode ging. Dit zal Jaap niet gebeuren. Die houdt de touwtjes strak in handen, touwtjes waarin hij uiteindelijk zelf blijft han gen, want ofschoon hij elk jaar opnieuw wordt genomi neerd door de Nipkow-jury kreeg hij die prijs nooit. Geen krans voor goede wijnen. Adriaan van Dis maakt op dit punt betere kansen. Net als Jan Lenferink trouwens. Die zagen we de laatste ke ren op gasten stuiten die slimmer bleken dan zij zelf. De eerste kreeg het te kwaad met theaterman Jim v.d. Woude, ook filmacteur in „De illusionist" van Freek de Jonge. En Jan kreeg het voor zijn kiezen van de dichter Jules Deelder, een man die, als hij op dreef is, drie dich ters te erg is. Lenferink sloeg aan het slot nog wel even kwink tegen Sonja door zich lekker in te laten met haar gezonde nachtrust, maar Ju les had de show toen al gesto len. Toch een toepasselijke grap van Jan met Sonja, want Jan had zich juist tevoren al de kaas van het ontbijt laten eten door Fred v.d. Spek. Dit Kamerlid van de PSP, deze marxistisch denkende socia list, wijst uit persoonlijke stellingname alle persoonlijk bezit af. Alles behoort toe aan de gemeenschap. Vroèg Jan hem hoe dat dan zat met diens eigen huis. Dat noemde v.d. Spek een consumptief goed, iets voor eigen gebruik dat je mag bezitten. Toen liet Jan een steek vallen. En daarmee dit hele maatschap pelijk probleem door er niet op te wijzen, dat dit nou net de manier is waarop de kapi talist over zijn miljoenen praat. Een consumptief goed, maar daarom nog niet con sumptief goed. Zo blijkt links toch weer dichter bij rechts te staan dan ook Jan ooit had gedacht. Dat Jan hier niet scherp riposteerde, heeft er mee te maken, dat hij wel met voorgebakken grappen naar zijn eigen show komt, maar te weinig slagvaardig in de weer is tijdens het ge sprek. Adriaan heeft de gewoonte ontwikkeld zijn gasten met enige pathos aan te kondigen. Jan met voorgebakken grappen. Dit met het persoonlijke ver toon van: ik ben er al, nu nog een paar andere personages en we kunnen aan de gang. Hij komt voort uit de journa listiek van de NRC, de krant die de feiten aanpast bij de formulering en niet anders om, wat meer voor de hand zou liggen. Zo verpakt Adri aan zijn gasten in wollige vragen. Dat wekt weerstan den. En slaat als een boeme rang op hem zelf terug. De schrijver W.F. Hermans nam in het vorige seizoen op ze ker moment eens het woord om dat niet meer af te staan, waarbij Adriaan handen wringend rond zijn eigen showtafel liep. En kortgele den nog gaf Freek de Jonge op geen enkele vraag recht streeks antwoord, omdat Adriaan niet blijkt te weten waar Freek de stof voor zijn Adriaan liever glas wijn dan vraag. shows vandaan haalt. Adri aan zei, dat hij in de zaal naast een man had gezeten, die voortdurend op de knieën sloeg van de pret onder de uitroep: „Waar haalt hij het vandaan?" Op die voorzet voor open doel scoorde Freek gevat: „Die man had ik daar tegen betaling juist naast jou neergezet". En zo zie je Adri aan vaker door een zijdeur En nu laatst weer met Jirn v.d. Woude. Wat steekt er in en achter die jongen met dat getekende gezicht, die doe- het-zelver in zijn theater shows van Hauser Orkater, die stomme figurant in Freek's film? Van Dis kreeg dat niet boven zijn spraakwa ter. Jim klapte van de weer omstuit al zijn kiezen op el kaar en pleegde ter verho ging van de hilarische ver warring een stuk muzikale expresie op eigen-bouwin- strumentarium. Het gesprek werd sprakeloos in de kiem gesmoord, op een fonetisch braaksel aan klanken na in het begin. Jim nam Adriaan in de veiling en duidelijk niet serieus. Toch had Adriaan slagvaardig die kat de bel moeten aanbinden. Hij had gelijk moeten overstappen op de zogenaamde informatieve vragen, zoals in het parle ment te doen gebruikelijk is, als men in het openbaar kwijt wil waarop de minister toch nee zegt. Is het de mi nister bekend, dat alle politi ci, zowel links als rechts, uit eindelijk allemaal uit zijn op een mooie burgemeesters- baan? Zo had hij Jim kunnen vragen of hem bekend is, dat er over hem wordt verteld, dat hij zonder enige voorop leiding op het toneel is gaan staan en dat hij over een bij zonder vindingrijke geest moet beschikken om dat een leven lang vol te houden. Adriaan offreert in zulke ge vallen liever een glas wijn dan een verse vraag. GROTE HOOP En Jan Lenferink gooit zijn gasten liefst met drie tegelijk op een grote hoop, drie schietschijven voor zijn toe gevoegde grappen. Altijd wordt wel ergens een roos geraakt. Jan praat met die getuite mond, die grote te vredenheid verraadt, met zijn eigen kwinkslagen. Hij richt zijn praatplaats in tot een soort soos waar het zo goed toeven is, dat diepgang in het gesprek geen vat mag krijgen op de gevatheid. Geen doordenkers op zon dagavond laat. Jan zit er toch wat losser bij in zijn zelfstrij- kende overhemd dan Adri aan in zijn keurige colbert en vlotte strop, reden waarom hij intussen ook wel wordt aangeduid als Adriaan van Dasje. Jammer voor Jan, maar hij zit nog niet op het niveau van zijn titel. We bedoelen dit: hij noemde zijn rubriek RUR; Rechtstreeks Uit Rich ter. Dat heeft iets te maken met de geleerde geoloog Richter, die alles wist van aardbewegingen en deze op schaal vastlegde. Jan blijft ergens ver weg op de schaal van Richter zweven. Hij heeft nog geen schokken te weeg gebracht, laat staan aardverschuivingen. Met zijn grappen als losse flodders laat hij zich liever in de kaart kijken dan die in kaart te brengen. Tot hij op de dichter Jules Deelder stuitte. Die had meer verhalen in huis dan Jan aan vragen voorhanden had. Dat was geen spelletje vraag en antwoord meer, eerder kat en muis, waarbij Jules op de staart van Jan trapte. Hij liep met zijn verhalen vooruit op de vragen van Jan. Als het kijkvolk nog eens naar de macht van het tv-medium zal grij pen met voorbijgaan van de presentatoren, zullen Jules en Jim gelden als grensverleggende voor lopers. AMSTERDAM Om de positie van de kindertelevisie te ver beteren is het nodig dat wettelijk wordt vastgesteld dat elke om roeporganisatie minimaal 10 procent van haar totale zendtijd be steedt aan kindertelevisie. In het verlengde daarvan zou een zelfde percentage van het totale programma-budget besteed moeten worden aan kindertelevisie om de kwaliteit daarvan te garanderen. Dit zijn enkele conclusies uit een onderzoek, dat twee deskundi gen in opdracht van de Stichting voor het Kind in Amsterdam hebben verricht op het punt van televisieprodukties voor kinde ren tot twaalf jaar. De twee zijn dr. J.P. Boorsma van de Vak groep Onderwijskunde van de Universiteit van Amsterdam en Prof. dr. J.J. van Cuilenburg, van de Vakgroep Massacommuni catie van de Vrije Universiteit in de hoofdstad. Het ging bij dit onderzoek niet om programma's waar kinderen (graag) naar kijken maar om programma's die bedoeld zijn voor kinderen. Volgens de onderzoekers zou in de Omroepwet onderscheid moeten worden gemaakt tussen volwassenen en kinderen. Het volledige programmavoorschrift (het leveren van een totaalpro gramma) zou ook voor kinderen moeten gelden, menen de on derzoekers. Dit betekent dat educatie en cultuur, al of niet met een verstrooiend karakter, meer zendtijd moeten krijgen dan puur,amusement. Om de positie van de kindertelevisie te verbeteren is het vol gens dr. Boorsma en prof. Van Cuilenburg ook gewenst dat in de statuten van de omroeporganisaties nadrukkelijker dan nu het geval is de zorg voor de kinderen van hun achterban tot uit drukking wordt gebracht. Dat zal ook in het programmabeleid zichtbaar moeten worden gemaakt. Voorts pleiten beide onderzoekers voor het in het leven roepen van een beleidsgroep van de gezamenlijke omroepen voor kin derprogramma's. Deze zou onder meer tot taak moeten hebben de jaarlijks voorgenomen kinderprogramma's voor de televisie met de omroepen te bespreken. Aan het Omroepcommissariaat, dat in de Medianota van de re gering wordt voorgesteld, moet een raad voor de kindertelevisie worden toegevoegd. Deze zou advies moeten geven over onder andere geschikte tijden voor kinderprogramma's en het naleven door de omroepen van het programmavoorschrift. Voorts menen de onderzoekers dat het wenselijk is dat omroep organisaties in hun aankoopbeleid minder aandacht besteden aan Amerikaanse produkten. Dit met het oog op het vergroten van de culturele verscheidenheid. Vanuit een oogpunt van werkgelegenheid is het gewenst het aandeel van de Nederlandstalige kindertelevisie-produkties in het totale aanbod te vergroten, zegt het onderzoeksrapport. De aandacht voor kinderprogramma's kan worden verbeterd door daarover in omroepbladen meer informatie te geven. Als blijk van maatschappelijke erkenning dient naar het oordeel van Boorsma en Van Cuilenburg een Staatsprijs voor het beste Ne derlandstalige kindertelevisieprogramma te worden ingesteld. Bij hun onderzoek hebben de twee deskundigen gesproken met omroepmedewerkers, zij hebben de omroepen doorgelicht en een maand lang televisie gekeken met het oog gericht op kin derprogramma's en hun bevindingen geanalyseerd. De onderzoekers pleiten voor een groter aandeel Nederlandstali ge kindertelevisie-produkties (zoals de Familie Knots) op tv. Nederland Andrew Manson gaat als Ben Cross weer studeren om zo doende hoger op te kunnen komen. Ned. I om 21.00 uur. familie Knots luize Knots houdt ledereen adem in. Neef Herbert mix Kappers), die de fami- illeen maar kent als een 'ige nette ambtenaar met lts een hobby, heeft plot- ig andere dingen aan zijn d. Het zoeken of vinden en hebbedingetjes etaleesseert hem niet meer> eeJ een verloofde eist al zijn lacht op. En wanneer hij iKlaver (Carolien van de j) in huize Knots komt stellen, denkt de familie: liefde is blind. henJ uur, Nederland 1. iet I tmaCitadel ew heeft het niet gemak- ijgoet onder dr. Llewellyn. Als wbajtent moet hij het zwaarste opknappen en bovendien nau] hij, dat hij onderbetaald ti|t. Hij ziet het als een grote dat hij een oedgeite van zijn salaris aan moet afstaan. b wanneer Jiet hem niet optorn daar véFandering in te vthen, volgt hij de raad van en ftine op. Hij gaat verder Ven, waardoor hij mis- a kijn in de toekomst een be- zwerkkring zal kunnen krij- beej ern^rtussen dreigt in zijn on- >ol v»ek naar longziekten on- ^Hiifnijnwerkers stagnatie te >ok aan. De bond tegen vivi- ov© heeft namelijk ontdekt, ik (Andrew levende dieren >p özijn proeven gebruikt, noetl uur, Nederland 1. bij l) 1 Ins| 'LSCO Bakker tenteert... 1Jgy5n Interim van twee maan- bresenteert Marco Bakker 'fond een show, die aan ostenrijkse muziek gewijd solisten, die hij hiervoor hodigd heeft, zijn de |s-Zwitserse Eliane Coelho i Duitse tenor Hans Peter d(witz. bfc Coelho is als lyrische tan verbonden aan de e e&urgse Staatsopera, waar 1 kafien in de opera's „Turan- etari- en „Mimi" vertolkt. aeu»witz is een bijzonder :me^jdig man. Hij is afgestu- naal in zang en de computer- ot de. zijn zangtalent beperkt keipiet alleen tot de opera, ïenqweegt zich tevens op het 5 vah van het oratorium. Bin- Beiört komen een serie pla- hem uit met opnamen Plaile passies van Telemann. uur, Nederland 2. NEDERLAND 1 VOO 16.00 Tineke. Programma van Tineke Vos. TELEAC 18.25 Latijn: Taal en cultuur van de Romeinen (13). NCRV 18.55 De familie Knots, tv-se- rie. Afl.: Liefde is blind. Neef Herbert komt zijn nieuwe verloofde Aaf Klaver voorstellen. 19.25 Chinees variété. 19.30 De Roze Panter presen teert. NOS 20.00 Journaal. NCRV 20.28 Farce Majeure. Met Fred Benavente, Ted de Braak, Jan Fillekers, Henk van der Horst en Alexander Pola. 21.00 De Citadel, Engelse tv- -serie. Deel 5: Andrew gaat verder studeren. 21.50 Hier en Nu, actualitei ten. 22.30 Kerk vandaag, actuali teiten over kerk en samen leving. 22.50 Hill Street Blues, poli tieserie. Een uitbarsting van geweld in een plaatselij ke bar heeft ernstige slacht offers tot gevolg. NOS 23.40 Journaal. 23.45 Nieuws voor doven en slechthorenden. NEDERLAND 2 NOS 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.30 Sesamstraat. 18.45 Jeugdjournaal. 19.00 Journaal. TROS 19.12 Dierenmanieren. Pro gramma van Martin Gaus. 19.35 Kieskeurig. Consumen tenrubriek. 20.00 Marco Bakker presen teert... Show met muziek uit Oostenrijk. Gasten zijn o.a. Eliane Coelho, sopraan en Hans Peter Blockwitz, te nor. 20.45 Het A-Team, Ameri kaanse serie. Het A-Team helpt drie gehandicapte Vietnam-veteranen en een vrouw een opdringerig heer van hun land en stadje weg te houden. 21.30 TV-Prive. Verrassende ontmoetingen van Henk van der Meijden. NOS 22.30 Journaal. 22.45 Den Haag vandaag. 23.15 Nieuws voor doven en slechthorenden. TELEAC 23.05 Tekenen en schilderen (4). DUITSLAND 1 18.00 Hier und Heute. 18.25 WWF-Musik-Convoy. 19.00 Auf Achse: Arrivederci. 20.00 Tagesschau. 20.15 Smileys Leute (Smiley's Peop le), Engelse tv-serle naar John Ie Car re. Afl. 3. Aansl: Eln Platz an der Son- 21.15 Die „Washington Post". Por tret van een wereldblad. 22.00 Souvenirs, Souvenirs, show programma met Chris Howland. 22.30 Tage9themen. 23.00 Logik des Gefuhis, tv-film van Jutta Sartory en Ingo Kratisch. De wereld van Georg, een zelfbewuste man van veertig jaar, stort in als zijn vrouw Anna hem verlaat. Zij heeft zijn overheersing zo lang verdragen tot het moment dat ze zich sterk genoeg voelde om hem de rug toe te keren. Voor Georg komt die slag zo onver wacht, dat hij zich diep gekwetst 00.35 Tagesschau. DUITSLAND 2 18.57 Programma-overzicht. 19.00 Heute. 19.30 Helden oder Spinner, reporta ge over Greenpeace. 20.15 Die Rache des Herkules, Itali aans-Franse speelfilm uit 1960. Met: Mark Forrest, Broderlck Crawford, Eleonora Ruffo e.a. Regie: Vittorio Cottafavi. 21.45 Heute-joumal. 22.05 Das todliche Patt (1), tv-film In twee delen van Gerald Seymour naar zijn roman „Harry's game". Voor zijn huis in Londen en voor de ogen van zijn gezin wordt Harry Danby, de mi nister van sociale zaken, neergescho ten. Danby was, voordat hij deze post bekleedde, verantwoordelijk voor Long Kesh, een gevangenkamp voor IRA-leden in Belfast. Voor de regering In Londen is het duidelijk, dat hierin het motief voor de moord gezocht moet worden. 23.20 Zeugen des Jahrhunderts. Axel Eggebrecht In gesprek met Hans Abich. 00.25 Heute. DUITSLAND 3 WDR 17.00 Schooltelevisie. 18.00 Tv-cursus scheikunde. 18.30 Sesamstraat. 19.00 Aktuelle Stunde. 20.00 Tagesschau. 20.15 Auslandsshow: Treffpunkt Bu dapest. 21.45 Landesspiegel: Von Gegner zum Freund, reportage over een bui tenlands cultuurinstituut in Keulen. 22.15 Chapiteau, Duits-Zwitserse speelfilm van Johannes Flutch. Max, die begin dertig is, speelt als violist bij een groot Hamburgs Orkest. Sa men met zijn vriendin Marion leidt hij een rustig, burgerlijk bestaan, on danks alle reizen, die hij met het or kest'onderneemt. Op een dag komt Max toevallig in een woonwagenkamp terecht. 23.40 Journaal. België BRT 1 18.00 Tik Tak, tekenfilmserie. 18.05 Merlina, Jeugdserie (herh.). 18.30 Geschiedenis van de kleine man (11). 19.00 Juke Box. 19.10 Programma van de Protes tantse Omroep. 19.40 Paardekoersen, mededelingen en programma- overzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Weerbericht. 20.15 Mini Micro Macro. 20.20 Met voorbedachten rade (3): Het begon met mishandeling. Laatste deel misdaadserie van Jan Matterne. 21.20 De Benny Hill Show. 21.50 Wikken en wegen, consumen tenmagazine. 22.30 Paardekoersen, Journaal en Coda: „Sportvlieger" van Ed Hoor- BRT 2 18.50 Teletekst voor Iedereen. 19.00 Oude adel, nieuwe rijken (11), Engelse comedy- serie. 19.30 Tijdrover: Lieve plantjes, de Dieffenbachia. 19.40 Mededelingen en programma- -overzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Weerbericht. 20.15 Extra-Time, sportprogramma. 22.00 Toto-prognose. 22.05 Thommy's Pop Show Extra (2). Tommy Gottschalk met hits uit 1983. RTBF 1 16.35 ONEM-vacatures. 16.50 Schooltelevisie. 17.30 Plein Jeu, kinderprogramma. 19.05 Ce soir, regionaal magazine. 19.24 Consumententips. 19.30 Journaal. 20.00 Le tournant de la vie (The tur ning point), Amerikaanse speelfilm uit 1977. Met: Shirley MacLaine, Anne Bancroft en Mikhail Baryshnlko- f.Aansl.: Studiodiscussie n.a.v. de film. 23.15 Journaal. Benny Hill als schooljongen in „De Benny Hill Show". BRT 1 om 21.20 Leo Sayer presenteert zijn eigen te levisie-show op BBC 2 om 21.10 uur. BBC 1 16.15 Face the music, spelprogram- 16.50 Magic Roundabout. 17.20 Heathcliffe, kinderserie. 17.25 Jackanory, kinderprogramma. 17.40 Finders keepers. 18.05 John Craven's newsround. 18.10 Blue Peter, kinderserie. 18.40 Sixty minutea, actueel magazi- 19.40 Cartoon. 19.50 Rosie, tv-serle. 20.20 Dukes of Hazzard, tv-serle. 21.10 Panorama, actualiteiten. 22.00 Journaal. 22.25 Blood Feud (1). 00.00 Film '84. 00.28 Nieuwsoverzicht. 00.30 Wheels of fire. Five million Children. 01.00 Weerbericht. BBC 2 18.35 Nieuwsoverzicht met onderti teling voor doven en slechthoren- 18.40 Charlie Chan in City In Dark ness, Amerikaanse speelfilm uit 1939. Met: Sidney Toler, Lynn Barl, Richard Clarke e.a. Regie: Herbert I. Leeds. 19.50 Onbekend. 20.30 A question of education, infor matieve serie. 21.10 Leo Sayer. 22.00 Call my bluff. 22.30 Horizon, wetenschappelijk programma. 23.20 Preservation Hall Jazz Band. 23.50 Newsnight, actualiteiten. ITV 17.45 Chocky. 18.15 Emmerdale farm. 18.45 Nieuws. 19.00 About Anglia. 19.30 Survival. 20.00 The real world. 20.30 Coronation Street. 21.00 Never the twain. 21.30 World in action. 22.00 Quincy. 23.00 News at ten. 23.30 Anglia reports. 00.00 Thriller: One deadly ownar. 01.25 Epiloog. NEDERLAND 1 NOS 09.30 Nieuws voor doven. 10.00 NOT Schooltelevisie. 13.00 Nieuws voor doven. 14.00 NOT Schooltelevi sie. NCRV 16.00 James Herriot, tv- -serie. Afl.: Een vreemde explosie (herh.). 16.50 Anna, Ciro en Co, jeugdserie. Afl. 4: Het spookhuis. DUITSLAND 1 08.10 Schooltelevisie. 09.25 Sesam straat. 10.00 Heute. 10.05 Souvenirs, Souvenirs, herh. 10.35 Die Rache des Herkules, herh. 12.00 Umschau. 12.10 Die „Washington Post". Por tret van een wereldblad. 12.55 Pers overzicht. 13.00 Heute. 13.15 Tele- tekst-overzicht. 16.00 Tagesschau. 16.10 Sie-er-es, vrouwenprogramma. 16.55 Spass am Dienstag: Funkes Werkstatt (4), 17.50 Tagesschau. DUITSLAND 2 10.00 Zie Duitsland 1. 13.15 Video- text fur alle. 15.57 Programma-over zicht. 16.00 Heute. 16.04 Mosaik, voor de oudere generatie. 16.35 Peppino (5), tv-serie. 17.00 Heute. 17.15 Tele-lllustrierte. 17.50 Wald- heimat (5), tv-serie. RTBF 1 12.00 Teletekst. 14.00-15.30 School televisie. 16.35 ONEM-vakatures. 16.50 Schooltelevisie. 17.20 Plein Jeu, kinderprogramma. BBC 1 07.00 Tetetekst-overzicht. 07.30 Breakfast time, actueel magazine. 10.00 Craft of the potter, informatie ve serie. 11.30 Play school, kinder-, programma. 13.30 Journaal. 13.55 Weerbericht. 13.57 Financieel- en nieuwsoverzicht voor doven. 14.00 Pebble Mill at one, lunchprogramma. 14.45 Chock-a-Block, kinderserie. 15.00 That was the year 1745. 15.25 Spitfire, Amerikaanse speelfilm uit 1934. Met Katharine Hepburn, Robert Young, Ralph Bellamy e.a. Regie: John Cromwell. 16.50 Magic Rounda bout. 17.20 Heathcliffe, kinderpro gramma. 17.25 Jackanory, kinder programma. 17.40 Jigsaw, kinderse- BBC 2 09.55 The orchestra speaks, infor matieve serie. 10.26 Schooltelevisie. 13.03 Informatieve series. 14.19-16.00 Schooltelevisie. ITV 07.25 Good morning Britain. 10.30 Schooltelevisie. 13.00 Cockleshell bay. 13.10 Rainbow. 13.30 Gardens for all. 14.00 News at One. 14.20 An glia News. 14.30 A plus. 15.00 Crown court. 15.30 That'9 Holly wood. 16.00 Mister and misses. 17.00 Cockleshell bay. 17.15 Bat- fink. 17.20 On safari. 17.45 CB-tv Channel 14. HILVERSUM 1 TROS: 16.05 Maan dagmiddagmagazine. 17.05 Piekuur. 17.55 Meded. (NOS) 18.06 Aktua. 18.15 Het journalistenforum. 19.02 TROS-country. 20.05 Marco Bakker, presenteert. 21.02 Coulissen, 22.02 Aktua Sportcafe. NOS: 23.02 Met hef oog op morgen. AVRO: 0.02 Easy lïsJ tening. 2.02 AVRO's Service Station: 6.02 Auto in? Avro aan. HILVERSUM 2 18.00 Nws. 18.30 Uitz, van het Nederlands Israëlitisch Kerk genootschap. 18.45 Uitz. van de Bond zonder Naam. VOO: 18.50 Ve ronica sport. (19.00 Nws). 19.30 Vero nica nws.radio. 19.33 Confrontatie. 20.30 Veronica nws.radio. 20.33 Trend. Teleac: 21.30 Innovatie-krea- tief ondernemen, les 9. 22.00 Werken met audio-apparatuur, les 6. VOO: 22.30 Nws. 22.40 Veronica nws.radio. 23.00 Het zwarte gat. NOS: 23.55 HILVERSUM 3 leder heel uur nws, AVRO: 16.03 Toppop Disco Show. 17.56 Per saldo. NOS: 18.04 De avondspits. AVRO: 19.02 Stennes. 20.03 Folklive. 21.02 Elpee-uur. 22.02 Candlelight. 23.02 AVRO's Swingti- HILVERSUM 4 17.00 Overname Hil versum 2. VARA: 20.00 Musica Anti- qua Koln: Klass. kamermuz. 21.00 Composities van Stravinsky. 22.00 Jazz-op-vier. HILVERSUM 5 (Via AM-zender Hilver sum 1) NOS: 19.02 Bulletin in het Ma rokkaans- Arabisch. 19.10 Bulletin in het Berbers. 19.20 Bulletin in het Turks. 19.30 Bulletin in het Spaans. Morgen HILVERSUM 1 NOS: 7.00 Gelukwens t.g.v. de verjaardag van Koningin Be atrix. AVRO: 7.04 Auto in? AVRO aan, verv. (7.02, 7.30, 8.06 en 8.30 AVRO's Radiojournaal. 7.33 en 8.33 Per saldo). 9.03 Steunpunt. 9.08 Ar beidsvitaminen. (10.03 Duimeland). 11.15 Uit is in. 11.30 Rita en Daphne. 12.03 Muzikaal onthaal. 13.06 AVRO's Radiojournaal. 13.20 De AVRO-diligence. 13.57 Per saldo. 14.03 Mazzel. 15.03 De tweede ron de. 16.02 Hersengymnastiek. HILVERSUM 2 NOS: 7.00 Gelukwens t.g.v. de verjaardag van Koningin Be atrix. KRO: 7.04 Nws. 7.11 Echo-kort. 7.13 Het levende woord. 7.21 Echo. (7.30, 8.00 en 8.30 Nws.) 8.55 Post bus 900. NOS: 9.05 NOS-Sportief. 9.24 Waterstanden. 9.30 Nws. KRO: 9.33 Als je haar maar goed zit. 10.00 Angels en klemmen (10.30 Nws.) 11.00 Ouder worden we allemaal. 11.30 Nws. 11.33 Met Anne. 12.00 Kruispunt. Overh.voorl.: 12.16 Uitz. v.d. landbouw. NOS: 12.26 Meded. voor land- en tuinbouw. 12.30 Nws. KRO: 12.36 Echo. 13.00 Nws. 13.10 Echo-politiek. 13.30 Nws. 13.33 Schoolradio. NOS: 14.30 Nws. Fedu- co: 14.32 Open Schooltijd Thema 12: Creativiteit. NOS: 15.03 NOS-om- budsman. 15.30 Nws. 15.32 Een le ven lang. TROS: 16.00 TROS HILVERSUM 3 leder heel uur nieuws. NOS: 7.00 Gelukwens t.g.v. de ver jaardag van Koningin Beatrix. Aansl.: Wilhelmus. VARA: Van 7.00-18.00 Aktuallteiten vla Dingen van de dag. 7.04 Gesodemeurders. 9.03 In af wachting van... 11.03 Doorloper. 12.03 Paviljoen 3. 14.03 Peter Hol land. 16.03 De verrukkelijke 15. HILVERSUM 4 TROS: 7.00 Nws. 7.02 Een goede morgen met Pieter Alfe- rink. (8.00 Nws). 9.00 Continu klas siek. 11.00 TROS Concertzaal. 13.00 Nws. 13.05 De klass. Top Tien. NCRV: 14.00 In kleine bezetting. 15.00 Beroemde soloconcerten: Muz. v. Mozart. 16.00 Literama, oh Het Kunstbedrijf.

Leidse Courant | 1984 | | pagina 9