gevecht tussen planten :-in mensen in lay of the Tr Sdio/televïsïë Behoud omroep bestel overheerst media-discussie ill QeidóaOowiant VRIJDAG 27 JANUARI 1984 PAGINA 17 l' rereenstemming Euro-tv en PTT over huur satellietkanaal Zkl/tf HAAG De com- >ciële omroeporganisa- Euro-TV (Sporthuis (trum) heeft met de dt1 een overeenkomst «oten over de huur van aan Nederland toebe- i-f-rJde televisiekanaal op >lvECS-satelliet. De orga- Laitie krijgt het volledig ïiginjruik van het kanaal °P urende een periode in drie jaar met een op- ^aröfP n0S eens drie jaar- te sfteur ^ieter Minning zegt een 24-uurs Europees pro gramma te willen brengen op basis van het abonnee-tv-sys- teem, in eerste instantie be stemd voor Nederland, België, Engeland en Noorwegen. Aan vragen om in de laatste drie landen op de kabel te worden toegelaten zijn al ingediend. De aanvraag om in Nederland abonnee-tv te mogen verzor gen zal pas worden ingediend als de Medianota door de Tweede Kamer is behandeld, aldus Minning. Het program ma dat de satelliettelevisie-or- ganisatie wil brengen bestaat voornamelijk uit speelfilms en familie- en kinderprogram ma's alsmede sportevenemen ten. Minning hoopt op 1 sep tember, als het grondstation van de PTT voor de ECS-sa- telliet in Nederhorst den Berg operationeel wordt, van start te gaan. Er wordt naar ge streefd de kosten van een abonnement niet boven de 25 gulden te laten uitkomen. Eu- ro-tv was de eerste organisatie die belangstelling toonde voor het ECS-kanaal. Later kwa men daar VNU, Deltakabel en de NOS namens de omroepen bij. Aleen Euro TV was echter bereid de volle 24 uur af te ne men en kon daardoor het sa telliet-kanaal huren. Rob Houwer nieuwe kandidaat voor abonnee-tv DEN HAAG Filmproducent Rob Houwer heeft gisteren bij minister Brinkman van WVC een aanvraag ingediend om toegelaten te wor den tot abonnee-tv. Voor dit doel heeft hij „Filmnet bv" opgericht, die met een selectie van Nederlandse films, series, drama en buiten landse produkties gedurende zes uur per dag op de kabel wil. Houwer is volgens zijn zeggen met een banken- consortium tot overeenstemming gekomen over de financiering van het project. Hij mikt op een verdeling van 50 procent Nederlands produkt en 50 procent buitenlandse aankopen. Naast aanbod van speelfilms wil Houwer in volgorde van belangrijkheid Nederlandse en buitenland se series brengen, toneel, ballet en muziek en in een later stadium ook gedramatiseerde docu mentaires. In totaal zal 800 uur film per jaar worden gebracht dat in een frequentie van cir ca drie herhalingen per week. De kosten voor een abonnement op Filmnet schat Houwer op rond de 35 gulden per maand. Houwer treedt op als algemeen direkteur van de nieuwe bv. De relatie tot de geldschieters blijft beperkt tot de financiën. Het consortium zal zich volgens Houwer niet bemoeien met de inhoud van het programma. Houwer gelooft dat hij vanuit zijn positie als speelfilmproducent een aardige kijk op de wensen van het publiek heeft. Met zijn aanvraag is Filmnet de eerste serieuze concur rent geworden van de combinatie Elsevier- /VNU en V&D/Deltakabel, die al geruime tijd geleden een aanvraag voor een machtiging tot exploitatie en uitzending van abonneetelevisie hebben ingediend. tijdei vooi lie da; hunj tijdei fntUVERSUM Hoewel aiisficience-fiction-verhaal ens (8 Day Of The Trif- or ,j' spannende momen- :iali%ent, staat het ook bol ikort clichés, die in meer jjcteerde verhalen wor- ndt i gebruikt. Zo streven, m algurlijk, overlevenden perr een betere wereld, ardoje cliche-matigheid zou lder eens de redenen kun- omel troff zlJn geweest waarom n Wyndham nooit t als schrijver is door- ..roken. Dat het boek 1 dertig jaar geleden, tudi het werd uitgebracht, erg hard over de Ich&bank ging, was voor n vpBC echter geen reden hei het niet te verfilmen. werfcamenwerking met de te jjtralian Broadcasting ^mission maakte de IlerrfoeP er een mini-serie Ra\ die morgen- en zon- 't ijavond door de TROS :dt uitgezonden (Ned. I ML'21-45 uur>- Mer' Engelse schrijver John va!tidham, die in 1903 in Edg- if'Ypn, Birmingham werd ge- en en behalve science-fic- ook korte verhalen en de- ■^ive-romans vervaardigde, tkte in zijn eerste boek i plan is ontslag te ne- ook hoe Engeland sen en zich kunnen verplaat- jongen al een aanval van een sen, hebben een angel die do delijk werk verricht. De film begint als hoofdrolspeler Bill Masen (John Duttine) wakker wordt in een ziekenhuis. Hij heeft net een succesvolle ope ratie aan zijn ogen achter de rug. Zijn hoofd zit stevig in het verband, waardoor hij niet kan zien wat er gebeurt. Zo merkt hij wel de stilte op straat en in het ziekenhuis op, maar hij weet niet wat er aan de hand is. Hij denkt dat het nog heel vroeg in de ochtend is, terwijl het verkeer voorbij had moeten razen. Terugblikken Om de kijker in te wijden in wat er aan de operatie ver oorzaakt door een aanval van een Triffid vooraf ging en om belangstelling op de roe pen voor wat er gaat komen, wordt er in het eerste deel met terugblikken gewerkt. De ma kers van de mini-serie, die in Engeland in zes delen van 25 minuten werd uitgezonden, la ten Bill, die als bioloog is ver bonden aan een Triffid-kwe- kerij, de gebeurtenissen op een cassette-recorder inspreken. De band is bestemd voor een vriend, die er een boek over wil schrijven. Zo horen we dat Triffid overleefde, vertelt dat de zaden een belangrijke plantaardige olie produceren. Vandaar dat de Triffids in grote hoeveelheden werden ingevoerd vanuit Equador. De olie-ontdekking kwam voor de Triffids overigens net op tijd, want de plant was bijna uitge roeid. Leeg John Duttine als de bioloog en Triffids-kenner Bill Masen. Als Bill zijn verband er maar zelf afhaalt omdat niemand hem komt helpen, ontdekt hij een leeg ziekenhuis. Hij komt alleen de dokter tegen die hem heeft behandeld. Deze is blind geworden. Dan herinnert Bill zich het prachtige licht-spel van kometen, dat zich vlak na zijn operatie aan de hemel af speelde en waarover de dokter en de zuster spraken. Bill be denkt dat de lichtflitsen ver oorzaakt moeten zijn door de Triffids. Immers, als de men sen blind zijn, kunnen ze de de wereld veroveren en de hele menselijke beschaving vernie tigingen. Hoewel het verhaal niet echt opvallend is verfilmd, het is te vergelijken met de eerste afle veringen in Nederland van de serie „Doctor Who", hebben de verschillende medewerkers in het gezelschap inmiddels een flinke naam opgebouwd. Douglas Livingstone, die het verhaal van schrijver John Wyndham omwerkte voor te levisie, is verantwoordelijk voor zo'n dertig eigen geschre ven tv-spelen. De Australische regisseur Ken Hannam werkte mee aan de succesvolle serie „Colditz", producer David Ma- loney was verantwoordelijk voor series zoals „Z-cars" en „Dr. Who" terwijl Steve Dre- wett de man was die voor de speciale effecten zorgde in science-fiction-series zoals „Doctor Who" en „Blake's Se- Hoofdrol land vooral bekendheid kreeg door zijn rol als de kostschool- leraar David Powlett-Jones in de Engelse serie „Mijn. leven op Bamfylde". Hoewel hij door het verband om de ogen en het dragen van een baard voor de kijker niet direct herken baar is, verraadt hij zichzelf met zijn typische stemgeluid. De acteur, die in 1980 de TV- Times-onderscheiding als bes te acteur kreeg, komt in deze rol minder overtuigend over dan in de zojuist genoemde se rie. Zo moet hij de kijker ver tellen dat het zweet op zijn voorhoofd staat inplaats van dat het zichtbaar is. Alle rollen in „The Day Of The Triffids" worden overigens met een Ze kere afstandelijkheid gespeeld, waardoor het voor de kijker moeilijk wordt er echt bij be trokken te raken. De serie be hoort zeker niet tot de betere BBC-produkties. Misschien komt het wel door de te smalle basis van het verhaal: de roep om een betere wereld. Maar wie maakt zich daar druk om, wanneer alle zeilen bijgezet moeten worden om te overle ven? Goede science-fiction kan angstaanjagend zijn, of ril lingen over de rug en zweet in de handen veroorzaken. Met behulp van speciale effecten en goed acteren waarbij het constant dreigend gevaar van de gezichten van de acteurs moet zijn af te lezen, wordt dan spanning opgebouwd. In deze serie is geprobeerd deze op te bouwen door de strijd te laten zien tussen mensen en tussen mensen en gevaarlijke planten. Het eindresultaat is niet verrassend. HANS PIËT DEN HAAG De politieke discussie over de media die maan dag een voorlopig hoogtepunt bereikt bij de behandeling van de medianota in de Tweede Kamer, wordt overheerst door de wens van CDA en PvdA het huidige omroepbestel in stand te houden. De toegang van de omroepen tot abonnee-tv vormt daarin het belangrijkste punt. De VVD, die samen met het CDA het huidi ge kabinet vormt, is nooit een groot voorvechter van het huidige omroepbestel geweest. Het kabinet stelt bescherming van het huidige omroepbestel voorop in het toekomstige mediabeleid, zoals staat in de 16 pagi na's tellende medianota, die de verantwoordelijke CDA-minister L.C. Brinkman (WVC) in augustus vorig jaar publiceerde. Daar naast moet er ruimte komen voor het doorvoeren van nieuwe technische mogelijkheden voor de media. Op dat punt heeft het voornemen om het bedrijfsleven exclusief de exploitatie van het nieuwe medium individuele abonneetelevisie te gunnen, de meeste stof doen opwaaien. Abonnees kunnen tegen betaling via de kabel televisieprogramma's op de buis krijgen. De ether blijft gereserveerd voor de omroepen, aldus de Medianota. De omroepen hebben dit voornemen vrijwel unaniem (de VPRO uitgezonderd) veroordeeld. Uitsluiting van deelneming aan abonneetelevisie zal de concurrentiepositie van Hilversum ern stig ondermijnen, zowel bij het aankopen van programma's als bij de 'slag' om de kijkersgunst. Aan de vooravond van de behandeling van de medianota staat vast dat de omroepen op dit punt in elk geval in de PvdA-frac- tie een medestander hebben. PvdA-mediawoordvoerder Aad Kosto vindt de wens van de omroepen terecht. Hij voorziet een „bedrijfsmonopolie dat het winststreven centraal stelt" en een „verarming van het Nederlandse (culturele) produkt". Het CDA is enigszins verdeeld. Volgens woordvoerder Piet van der Sanden onderschrijft de partij „het vertrekpunt van de me dianota," maar moest nog onderzocht worden of de geboden be scherming van het omroepbestel voldoet. Woensdagavond laat is daarover binnen de fractie een besluit gevallen, dat echter niet door hem werd vrijgegeven. De ver wachting is evenwel dat de visie van Brinkman op abonnee-tv een goede kans maakt als de bescherming van de omroep, bij voorbeeld in de mogelijkheid van een derde net, wordt aange scherpt. De VVD, die volgens zijn woordvoerder in mediazaken, Loek Hermans, „aardig kan meedenken" met de voorstellen van Brinkman, hanteert als principieel uitgangspunt dat het bedrijfs leven een zo vrij mogelijke toegang krijgt tot de kabel. Dat bete kent, aldus Hermans, de kabel voor het bedrijfsleven en de ether voor de omroepen. Het moet dan ook raar lopen wil een door Kosto aangekondigde motie, waarin de omroepen alsnog toegang krijgen tot abonnee-tv, de steun krijgen van de libera len. Voor rariteiten kan de CDA-fractie zorgen. De christen-de mocraten zittèn in een moeilijk parket. Hun minister Brinkman zegt „nee" in zijn nota, maar de traditionele beschermersrol ten opzichte van de omroepen weegt zwaar. Het in de Medianota vastgelegde voorkeursrecht voor de omroep bij de aankoop van programma's, moet volgens de minister Brinkman bij voorkeur worden verwezenlijkt in door het kabinet voorgeschreven over leg tussen het bedrijfsleven en de omroep. Hij ziet het als een „eer, maar ook een belang voor beide partijen" om een goed overleg te voeren. Mocht dit niet mogelijk zijn, dan zou het kabi net strikte voorwaarden aan de exploitanten kunnen stellen om bepaalde evenementen niet te mogen uitzenden, aldus Brink man. De minister wil niet op voorhand kwijt of een afwijkende beslissing van de kamer over abonnee-tv voor het kabinet on aanvaardbaar zou zijn. In de discussie over de media wordt ook gespeeld met de gedachte (van Van der Sanden) een derde net voor de omroepen in te stellen als tegenwicht voor de toekomsti ge inbreng van het bedrijfsleven. VVD noch PvdA zijn daar voor te vinden. Brinkman vraagt zich af of „Nederland wel staat te springen om lokale omroep, regionale omroep, twee landelijke netten, abonnee-televisie en dan ook nog eens een verplicht der de net. Het kabinet heeft gezegd daar moeten we nu niet aan beginnen"} aldus Brinkman. Toelichting ïei j ziet maar <en onderwerpen als igdpuistjes" en de „kor- op de uitkeringen" door t in VA RA's jongerenma- iine de Amerikaanse soul- leres Tina Turner haar irj- wekkende verschijning zien. De 48-jarige Tina met „Let's stay toge- sinds jaren weer een nationale hit.. In decem- f.l. gaf zij een opzienba- concert in een uitver- t Carre, 17 februari staat de Maaspoort in 's Her inbosch voor een con- dat rechtstreeks vla de en televisie wordt uitge- s hiF uur Nederland 2. fkijk ekei uitkijk besteedt in haar }^te\ending aandacht aan het _ejfe Filmfestival Rotterdam, vandaag is begonnen. 1er de belangrijkste films 'indt zich „TArgent" van Franse regisseur Robert sson. Met deze film ver- ,c\rf hij een speciaal voor n J ingestelde prijs In Can- tetoen de Gouden Palm iouvi zijn neus voorbijging. ker k een opmerkelijke film is lut" van de Zwitserse re- seur Thomas Körfer, een biMiedrama, dat vanaf 1944 de nu speelt. Het eerste deel eve lint met het relaas van I ngois Korb, die zich ver- t met het verkopen van )ens aan Duitsland, de ge- ierden en het Zwitserse er. Het verhaal eindigt in S3, als enkele hoofdperso- jn elkaar toevallig weer ont- de eten. W5 uur Nederland 2. n pe-het-zelf-tv de Verenigde Staten be at al tien jaar ervaring met ale televisie, waarvan de ni[ken gretig gebruik maken. Episcopaalse kerk In beéoxville Is een van de mees- n ^geslaagde voorbeelden op lebied. De kerk betaalt elft van de kosten, het n tipdsbestuur de andere helft. IKON maakte een docu- Jntalre over de lokale eI< stations In Knoxville en ading, als voorbeeld voor >e leperingen In Nederland. 45 uur Nederland 2. Nederland NEDERLAND 1 De 1,2,3-Show speelt zich af in een Schevenings decor. Ned. I om 20.28 uur. (Foto: Ceee Verkerk). en leraren zoeken naar mo gelijkheden om Bruno op school te houden. 21.05 Uitkijk. Filmrubriek door Ageeth Scherphuis (zie toe lichting). 21.27 Haagse Bluf. De politiek belicht en toegelicht vanuit het HOT-theater In Den AVRO 16.00 Een paard in de hand (1). Serie over de ruiter sport. 16.15 Wordt vervolgd. Magazi ne over strips en tekenfilms. 16.50 Alleen als ik lach. En gelse komische serie. FEDUCO-TELEAC 18.25 Taal, tekens en regels. 18.40 Fobieen (4). KRO 18.55 Belfy en Lillibit (23), jeugdserie. 19.15 Tom en Jerry, tekenfilm. 19.20 Q en Q, jeugdserie. Deel 11: Spoedgeval. NOS 20.00 Journaal. KRO 20.28 De Een-Twee-Drie- •Show. Spelshow met Rudi Carrell. Vandaag In een Schevenings decor. 21.45 Brandpunt in de markt. Over de Nederlandse eco nomie. 22.45 Ik hou van jou. Pro gramma over boeiende en soms ontroerende ervarin gen in de liefde. NOS 23.35 Journaal. 23.40 Nieuw voor doven. NEDERLAND 2 NOS 18.15 Nieuws voor doven. 18.20 Paspoort voor Span jaarden. 18.30 Sesamstraat. 18.45 Jeugdjournaal. 19.00 Journaal. VARA 19.12 Nils Holgersson, serie tekenfilms. 19.37 Je ziet maar. Jongeren- -magazine (zie toelichting). 20.17 Fame, tv-serie. Afl.: Op eigen benen (2). Leerlingen NOS 22.30 Journaal. IKON 22.45 Doe-het-zelf-televisie in de V.S. Documentaire (zie toelichting). VARA 23.30-01.05 De bijenkorf. Spaanse speelfilm van Ma ria Camus, naar het gelijk namige bóek van Camilo Jose Cela. In de. Ijzige kou van de winter 42-43 verza melen zich In het populaire Madrileense cafe La Delicia een zestigtal gefrustreerde schrijvers, zwarthandelaren, roddelzieke dames en bo hémiens. De Amerikaanse soulzange res Tina Turner is te gast bij het jeugdprogramma van de Vara; „Je ziet maar". Ned. II om 19.37 uur. Duitsland DUITSLAND 1 18.00 Hier und Heute. 18.25 Rummelplatzgeechichten. 19.00 WWF-Club. 20.00 Tegeeschau. 20.15 Die neckte Frau. Italiaanse speelfilm uit 1981. Met: Nino Manfre- di, Eleonora Glnorgi, Jean Pierre Cas- sel e a. Regie: Nino Manfredi. In deze huwelijkskomedie heeft Sandro na 16 huwelijksjaren genoeg van alle pro blemen, die een huiselijk liefdesleven met zich meebrengt. Daarom verlaat hij na een twist zijn knappe vrouw Laura met de intentie nieuwe 'gevoe lens te gaan ontdekken. In plaats daarvan vindt hij allereerst een foto van een naakte vrouw, die sprekend op Laura lijkt. Op zoek naar de onbe kende schone komt Sandro in lach wekkende avonturen terecht. 22.00 Gott und die Welt 22.30 Tageethemen. 23.00 Heut' abend.... Talkshow met Joachim Fuchsberger. Gast: Frank 23.45 Die Geheimnisse von Paria (1). Een romantische tv-serie In 5 de len (herh.). Midden 19de eeuw waren de kranten in Parijs in een grote con currentiestrijd gewikkeld en met feuil letonromans probeerden zij de gun sten van de lezers te winnen. Eugene Sue, oorspronkelijk een scheepsarts, slaagde er in die tijd het beste in de krantelezer te boeien. 00.45 Tagestchau. DUITSLAND 2 18.57 Programma-overzcht. 19.00 Heute. 19.30 Auslandejournal, reportages. 20.15 Ein Fall für zwel, misdaadserie. Afl.: Dood kapitaal. In deze aflevering komt dr. Renz in aanraking met een wanhopige zakenman. De meubelma ker Willi Kunze, die meer dan twintig Jaar zijn bedrijf goed beheerd heeft, komt voor de situatie te staan, dat zijn bank een krediet-aanvraag wei gert. Dit geld heeft Kunze nodig voor de aanschaf van een nieuwe machine en de uitbetaling van de lonen. De re den van de weigering Is, dat hij een lening, die hij bij een andere bank zou hebben afgesloten, verzwegen heeft. 21.15 Der Sport-Splegel. 21.45 Heute-jownal. 22.05 Aspekte, cultureel magazine. 22.45 Sport am Freitag. Met o.a. de Rally van Monte Carlo. 23.15 Der Straefling und die Witwe (La Veuve Couderc), Franse speel film uit 1971. Regie: Pierre Gramer- -Deferre. 00.40 Heute. DUITSLAND 3 WDR 18.00 Tv-cureus maatschappijleer. 18.30 Marco, tekenfilmserie. 19.00 Aktuelle Stunde. 20.00 Tegeeschau. 20.15 Tierreport. Wlldnls der Wlsen- te. Documentaire over het Poolse na tuurreservaat Bialovjeza. 21.00 Gleiches mit Glelchem Hellen. Homeopathie nu. 21.45 Landesspiegel. Ein Rittergut fuer Biologie- Nachhllfe, filmreporta ge. 22.15 Der Doktor und das liebe Vieh (4), Engelse serie (herh.). 23.00 Rockpalast: live vanuit de pop- beurs Midem In Cannes. 23.30 Journaal. BRT 1 18.00 Tik Tak, tekenfilmserie (herh.). 18.05 Klein, klein kleutertje (herh.). 18.20 Er was een keer...: De moedige 18.30 Chapi Chapo, tekenfilm. Afl.: Het schaap. 18.35 Reddingsteam (16), jeugdserie. 19.20 Programma van de Chr.-Dem. Omroep. 19.40 Mededelingen en programma- -overzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Weerbericht. 20.15 Mini Micro Macro. 20.20 Urban Cowboy. Ame/ikaanse speelfilm uit 1980. Met: Johh Travol ta, Debra Winger en Scott Glenn. Re gie: James Bridges. Je als cowboy verkleden en Je weekend In een sa loon doorbrengen compleet met een mechanische stier is een geliefde vrij etijdsbesteding in Amerika. Ook de plattelandsjongen Bud trekt s'avonds samen met zijn collega's uit de raffi naderij, naar de Gilley's Saloon. Hier ontmoet hij de charmante Sissy waar mee hij trouwt. Ook na hun huwelijk blijven ze avond na avond de saloon bezoeken. Maar spoedig blijkt dat hun snelle verbintenis weinig basis heeft. 22.35 Premiere, filmrubriek. 23.25 Journaal en Coda: „Ion Ion" van Tudor Arghezi. BRT 2 18 50 Teletekst voor Iedereen. 19.00 Thommy's Pop-Show extra (1). 19.40 Medelingen en programma-o verzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Weerbericht. 20.15 So what?.Hoogtepunten uit vo rige programma's. 21.05 Fundamenten: Mens en we tenschap. Dr. Bengt W. Feldreich leidt een gesprek met de Nobelprijs winnaars geneeskunde, scheikunde en fysica 1983. RTBF 1 19.05 Ce solr, regionaal magazine. 19.25 Consumententips. 19.30 Journaal. 20.00 l'Antarctique, filmreporlage. 20.55 Hollywood Story. Won Ton Ton, the dog who saved Hollywood, speelfilm uit 1976. Met: Bruce Dern, Madeline Kahn, Art Carney en Phil Silvers. Regie: Michael Winner. 22.25 Journaal. John Travolta en Derba Winger la- ten hel moderne cowboyleven zien in de speelfilm „Urban Cowboy". BRT 1 om 20^0 uur. Engeland Richard Pryor gaat op lacht drugssmokkelaars in de Amerikaan se film „Hit". ITV om 004)5 uur. BBC 1 16.50 Morph. Kinderserie. 16.55 Play school: It's Friday. 17.20 Heathcliffe, kinderprogramma. 17.25 Jackanory, kinderprogramma. 17.40 Wildtreck, natuurserie. 18.05 Grange Hill, kinderserie. 18.35 Willo the wiep, kinderprogram- 18.40 Sixty minutes. 19.40 Dr. Who (8), SF-serie. 20.05 Superstars. 20.05 Sharon and Elsie. 21.25 We've got it made. 21.45 Points of view. 22.25 Remington Steele, tv-serle. 23.15 The further adventures of Luc- 23.50 The Angel Livine, Amerikaanse speelfilm uit 1979. Met Zero Mostel, Harry Belafonte en Ida Kamlnska. Re gie: Jan Kadar. BBC 2 16.30 Biljarten: B en H Toernooi (5e dag). 18.35 Nieuwsoverzicht. 18.40 The Pure Hell at St. Trinlans. Engelse speelfilm uit 1961. 20 05 Oxford Road Show '84, een rechtstreeks magazine. 20.45 The world about us. 21.35 Gardeners' world. 22.00 M.A.S.H., tv-serie. 22.25 A Family Man. 23 20 Biljarten: B en H Toernooi. 24 00 Newsnight, actualiteiten. 00 45 Whistle Test, popmuziek. 01.25 Biljarten: B en H Toernooi. ITV 16.30 Sons and daughters. 17.00 Rainbow. 17.20 Batfink: Magneto the Magnlfi- 17.25 Sooty: Bring and buy. 17.50 Freetime. 18.15 University Callenge. 18.45 Nieuws 19 00 About Anglia. 20.00 The Zodiac Game. 20 30 The A-team: White ballot. 21.30 A fine romance. 22.00 Auf wiedersehen pet: The lo- 23.00 News at ten. 23.30 Cross question. 00.05 Hit. Een Amerikaanse film uit 1973 van Sidney J. Furle. 01.15 Worlds apart TV«morgen NEDERLAND 1 NOS: 09.30 Nieuws voor doven en slechthorenden. TELEAC: 10.00 Pro grammeren met Pee cal (7. herh.). 10.30 Latijn, taal an cultuur van de Romeinen (12. herh FEDUCO-ROF: 11.00 Buter, brea en grlene tsiia (14, herh.). DUITSLAND 1 10 00 Heute. 10.00 Tagesschau en Tageethemen. 10.23 Auslandsjour nal. 11.10 Sport vom Freitag. 11.40 Tagesschau. 11.55 ARD-Sport extra. WK Skiën, afdaling heren. DUITSLAND 2 09.30 Programma-overzicht. 09.55 Sport aktuell. Wereld Cup Sklen da mes - Reuzenslalom. 11.15 Nachbam in Europa. DUITSLAND 3 RTBF 1 11.05 Interwallonie: Eilikoum. 11.30 Fitness Dance, samenvatting. 12.00 Le plat du jour. BBC 1 BBC 2 11.10-13.15 Cursussen. ITV 07.25 Good morning Britain. 10.35 Wicky de Viking. 11.05 Unicorn ta les: 11.30 The Saturday show. Hannl Wenzel doe mee met de reu ze slalom voor vrouwen. Duitsl. 1 om 9.55 uur. HILVERSUM 1 KRO: 16 03 Aan de veilige kant. 17.03 Het betere werk. NOS: 17.53 Marktber ism. KNBTB. en avondbladen 17.55 Meded. KRO: 18.06 Echo-magazine. (18435 Kruis punt- interview). 19.02 Levenslief en levensleed. 19.30 Man en paard. 20.03 Country-time. 21.02 Nine o'clock jazz. 22.02 Goal. NOS: 23.02 Met het oog op morgen. EO: 0.02 True Light. HILVERSUM 2 VARA: (15.30, 16.30. 17.30 Nws, 17.36 Dingen van de dag). (18.00 Nws.) P.P.: 18.20 Uitz. van GVP. Overheidsvoorlichting: 18.30 Onder anderen. VARA: 18.40 Hel cir cuit. (20.00 Nws.) RVU: 21.40 Over mensenrechten gesproken. Feduco: 22.00 Open School Thema 11: Lang durig ziek thuis (herh.). NOS: 22.30 Nws. 22.40 Oost-West. VARA: 23.00 Het zout in de pap. 23.55 Nws. HILVERSUM 3 VOO: (16.30 Popjour- naai. 17.30 Concertagenda. NOS: 18 04 De avond spits. VOO: 19.02 Bart en de Zwart. 22.02 Countdown Cafe. HILVERSUM 4 VPRO: 16.00 De twee de beweging. NOS: 20.00 Europees Conc. Podium. BBC Symphony Or chestra. met sol. speelt klass. muz. (In de pauze ca. 20.35-20.50 Muz- spiegel). 21.55 Horizon. Volksmuz. en niet-westerse klass. muz. 22 30 NOS- HILVERSUM S (Vla AM-zender Hilver sum 1) NOS 19.02-19.40 Nws. voor buitenlanders. (19.02 Bulletin m het Marokkaans- Arabisch. 19.10 Bulletin in het Berbers. 19.20 Bulletin in het Turks. 19.30 Bulletin in het Spaans) Morgen HILVERSUM 1 leder heel uur nieuws VARA: 7.03 Halk) hier Hilversum! (8.06 Dingen van de dag. 8.50 Gebo ren en getogen. 9 03 Het socialistisch strijdlied). 10.03 De stand van zaken. 11.03 Wie in 't Nederlands wil zingen. HILVERSUM 2 TROS: 7.00 Nws. 7.10 TROS Nws.show. (7.35, 8.35 en 9.35 Aktua, 7 30. 8 00 en 8.30 Nws.). NOS: 9.05 NOS-sportief. 9.24 Waterst 9.30 Nws. TROS: 9 33 TROS Nws.show (10.00, 10.35. 11.00 en 11.35 Aktua. 10.30 en 11.30 Nws). Feduco: 11.56 Fobieen. herh. 3. HILVERSUM 3 leder heel uur nieuws. NCRV 7.02 Vroegop 7.30 Rabarba- ra. 8.03 Pop non stop. 9.03 Gospei- -rock. 10.03 Popsjop. (ca. 11.45 Weerman Hans de Jong). HILVERSUM 4 AVRO: 7 00 Nws. 7.02 Septiem 8.00 Nws. 8.05 Mooi zo. kin derprogramma. 9.00 In de kaart ge speeld. 10.15 Europiade: Concerto Mattinale. 11.30 Kurhausconcert.

Leidse Courant | 1984 | | pagina 17