Kloosterboer vestigt jioop op Ria Visser a Kortsjnoj slaat aanval Beljavski af Conny van Bentum voor eerste test VAN DER REIJDEN: GEEN SPECIALE STATUS VOOR GENEESMIDDELEN et set-systeem sportuitslagen ijan der Smissen iet blij Sportwereld ORT QeidwOowuvnt VRIJDAG 27 JANUARI 1984 PAGINA 15 e raff en betaald n jietbal [ST Ton van de Ven illem II) is door de tucht- i €Amissie van de KNVB yjfc drie wedstrijden ge- •anprs1- Tilburgse voet- gevfer liep zaterdagavond in e afredstrijd tegen Ajax zijn iiape gele kaart op. Chris bctker (Fortuna S) blijft een eustrijd langer aan de kant. te [werd vorige week voor wi wedstrijden geschorst. oen| tuchtcommissie voegde rtg 'fc gisteravond één duel !ertrtoe door een voorwaar- s '^ke straf om te zetten in ■P\onvoorwaardelijke. Tafeltennisdames halen kwartfinales BRIGHTON Tijdens het ta- feltennistoernooi om de open Engelse kampioenschappen is de Nederlandse damesploeg gis teren tot de kwartfinales geko men. Na een bye in de eerste ronde, won Nederland in Brigh ton met 3-0 van West-Duitsland, maar vervolgens werd met de zelfde cijfers verloren van Ja pan dat later in de eindstrijd met 3-0 van de Sovjet Unie zou verliezen. De Nederlandse he ren werden in de tweede ronde uitgeschakeld door een neder laag van 3-1 tegen de Sovjet- -Unie. De finale werd gewon nen door Japan door een zege van 3-1 op Polen. VEEL CHINEZEN IN LOS ANGELES LOS ANGELES De Volksrepu bliek China heeft zijn deelneming aan de Olympische Zomerspelen de finitief toegezegd. Na een tiendaags bezoek aan Los Angeles verklaarde delegatieleider Chen Xian van het Olympisch Comité van China, dat de ploeg voor de Zomerspelen uit rond de 300 atleten en begeleiders zal be staan. De Volksrepubliek zal overi gens voor de eerste keer aan de Zo merspelen deelnemen. Na de toetre ding tot de Olympische beweging nam China in 1980 wel deel aan de Winterspelen in Lake Placid, maar boycotte het de zomerse uitvoering in Moskou wegens de Russische inter ventie in Afghanistan. Recordaantal landen naar Winterspelen LAUSANNE Een recordaantal van vijftig landen heeft officieel ingeschreven voor de veertiende Olympische Winterspelen, die op 8 februari in Sarajevo worden geopend. Het Internationaal Olym pisch Comité liet giste ren vanuit Lausanne weten, dat de aanmel ding van Marokko en Portugal vlak voor het sluitingsuur was bin nengekomen. da^ DEN HAAG Staatssecretaris Van der Reijden (WVC) ziet geen mogelijkheid geneesmiddelen, die als doping in de sport gebruikt worden, in het kader van de Geneesmiddelenwet een speciale sta tus toe te kennen. Ook is het niet moge lijk op basis van het feit, dat bepaalde geneesmiddelen als doping gebruikt kunnen worden, de afgifte er van an ders te regelen dan nu net geval is (vrij verkrijgbaar of op recept). Dit blijkt uit antwoorden van ae bewindsman op vra gen van het Kamerlid Hennekam (CDA) over het gebruik van geneesmid delen als doping. Van der Reijden er kent dat doping voor sporters schadelij ke effecten voor de gezondheid kan hebben. Hij zegt het ook als zijn taak te zien dopinggebruik terug te dringen. Uit de antwoorden blijkt dat de be windsman in overleg met het Nationale instituut voor de sportgezondheidszorg beziet welk onderzoek naar het gebruik van doping nodig is. Het gaat om ethi sche, juridische en medische aspecten van dopinggebruik, organisatie van do pingcontroles en de opzet van analyse technieken om dopinggebruik vast te stellen. Van der Reijden zegt het Ka merlid van mening te zijn dat interna tionaal de regels voor het verstrekken van geneesmiddelen gelijk getrokken moeten worden. Ook wijst hij op over leg in de Europese Raad voor sporminis- ters over het dopingprobleem. Het ge ven van een bijsluiter bij die geneesmid delen, die ook als doping gebruikt kun nen worden, om op dit feit te wijzen, wijst de staatssecretaris af. Volgens hem zouden mensen dan juist op dopingge bruik worden geatendeerd. hui<| INTER Samen Yvonne van Gennip :ht Ria Visser in een leerslachtige bui het B.etje een advertentie te 'natsen voor een baan. nogal gedurfd ver want van werken oek| als sportvrouw in de niet veel. Waar luitsen en Russinnen kostje hebben ge it als studente of huis- daar ploeteren de ove^rlandse vrouwen op zoek naar een ge- ïn °kte combinatie. it systeem wordt het ver met het Oostblok nooit verzuchtte dames- Tjaart Kloosterboer aan jravond van het wereld- oenschap in Deventer, leitte, ook namens het kutfdeel van zijn ploeg, voor irbraak in trainingsme- naar Oosteuropees JM&eeld. De constante aan- 'heid van een arts en fy- (erapeut naast een coach Har Nederland echter nog PVekt ondenkbaar. Zodat bepaling van belastbaar s—van een rijder of rijdster, opnieuw in, al is dat niet erg waarschijnlijk. ook vaak over die enorme achterstand", verklaart Visser. „Maar ons probleem is dat we ook nog moeten eten, drinken en wonen. Ik kom elke keer weer voor de keuze te staan: schaatsen of werken. Die keu ze zou niet eens mogen be staan. Van de zijde van de KNSB is daar weinig begrip derlandse op het Europees kampioenschap. Toen ontbra ken echter ook de beste Oost- Natuurlijk hebben we het duitse en Russische deelneem sters. Een plaats in het klasse ment (bij de eerste zestien) is daarom een realistisch uit gangspunt in Deventer. Het EK leverde Van Gennip nog meer op: een ticket voor Sara jevo. Daar had ze enige weken geleden, na het NK, zelfs nog niet aan gedacht. „Toen had ik °P geen enkele afstand een voor. Op die manier blijf je op uitschieter. In Alma Ata reed een bepaald niveau hangen". ik echter opeens die 2.06,92 op Terwijl Visser's ploeggenotes de 1500 meter. De ogen rolden Van Gennip en Stam eenstem- bijna uit mijn hoofd. Ik wilde mig knikten, hield Thea Lim- het eerst helemaal niet gelo- bach zich afzijdig. De rijdster Marieke Stam, Yvonne van Gennip en Ria Visser (van links naar rechts) hebben de schaatsen geslepen voor het WK In Deventer. uit Emmeloord heeft een baan als gymnastieklerares en wenst die niet voor het schaat sen op te geven. „Ik ben zelf standig en hoef niemand aan de jas te trekken om geld. Ik pas er voor om te moeten be delen". Voor de moeilijkste keuze staat ongetwijfeld Yvonne van Gennip. De eerste jaars-stu- In 1982, haar eerste jaar in de kernploeg, maakte Van Gen nip een topseizoen door met als uitschieter de vierde plaats op het WK sprint. Daarna ging ze echter door een diep dal. „Ik had in de zomer af en toe huilbuien en liep soms halver wege de training weg omdat ik het niet langer kon opbrengen. Achteraf is het misschien wel pijler om waarop ons schaat sen rust. Dan is Nederland ge doemd tot meedoen". Veel meer doen de Nederland- se dames momenteel ook niet, iverformule naar het getuige de uitslagen van het dente medicijnen uit Haarlem goed geweest om mee te ma- heeft haar leerboeken voorlo- ken, maar toen vond ik het pig opzij geschoven en richt .schaatseji helemaal niet leuk zich volledig op het schaatsen. restje strijdvaardigheid. Volgend seizoen zal de 19-jari- w De hoop van de schaatstrainer ge recordhoudster op de 1500 ook met leeftijd en ervaring te ter niet eens deelnemen", ver slond Kloosterboer zijn laatste 'itrTv, Erk blij het hedendaagse voorlopig nattevin- blijft. je dan ook nog eens riep Kloosterboer ver- |d uit, „dat de interim- Jitter van de schaatsenrij dend er voor is om de loegen pas na het Neder- kampioenschap samen te chi dan stoot je de laatste recente EK in het verre Alma Ata. Als elfde (Van Gennip), twaalfde (Limbach), dertiende (Steenbruggen) en zeventiende (Boorsma) was het kwartet van Kloosterboer terug te vin den in het eindklassement. uit Heerenveen is, hoewel hij dat nooit hardop zal beweren, gevestigd op Ria Visser. De met afstand beste rijdster van Nederland mocht zich zelfs de lange reis naar Alma Ata be sparen om de voorbereiding op de Olympische Winterspelen niet in gevaar te brengen. Vier meter de knoop evenwel moe ten doorhakken, omdat uitstel van studie dan niet langer mo gelijk is. „Ik hoop in de tussentijd maken", aldus Van Gennip. In leeftijd heeft het Neder landse vrouwenschaatsen met dat er Visser (22), Van Gennip (19) en Stam (19) nog toekomst. In „We zullen vëchten tot we er jaar geleden won Visser in bij neervallen. Doorgaan tot de Lake Placid immers Olym is gevonden. Misschien via de trainingsmethoden niet. „Geef NSF of het NOC. Eigenlijk is me de tijd", verzocht Klooster- het toch absurd. Ik wist niet boer al eens, niet bijster origi- wat ik hoorde toen mijn de- neel. Hij realiseerde zich ech- caan vertelde dat ik moest kie- ter de betekenis van zijn woor- den: „Met deze warrige bond 'et nooit". KOEN NIJMEIJER Bij afwezigheid van Visser weet je het nooit", werd Van Gennip de beste Ne- Bert sdaafr voornaamste favorieten voor de Europese titel band- de b- Van links naar rechts: Christ van der Smissen, Jos ournjrs, Ludo Dielis en Raymond Ceulemans. gea kkig< gkaj ij dEKER De drie beste biljarters ter wereld - in ?22,5tde van reputatie Raymond Ceulemans, Ludo r' ren Christ van der Smissen - brengen een schat Blhraring in bij de strijd om het 32e kampioenschap juropa in het bandstoten. o verdeelde de laatste twintig jaar alle Europese titels in Jelsoort, waarbij Ceulemans als oudste (46) tien kampioen en achter zijn naam kreeg. Dielis telde zeven successen pugdige Van der Smissen drie. In Franeker zal de routine jt gelouterde trio zwaar op de proef worden gesteld. Voor st, en waarschijnlijk ook voor het laatst in de biljarthisto- in trdt het Europees kampioenschap in deze spelsoort betwist Dit it set-systeem. voorljtere lengte van de partijen (2 x 75 caramboles in plaats og" 4 gebruikelijke 200 punten) levert ongekende buitenkan- penjvoor spelers van lager niveau, die bij de gewone wed- ie-oobgte nauwelijks tot verrassingen in staat zijn. Christ van fissen ondervond dat in de eerste ronde nog het pijnlijkst e duP nederlaag in de eerste set tegen de oude Oostenrijkse omdjfden-specialist Johann Scherz: 75-72. In de tweede set verkl Van der Smissen zich over de tegenslag heen en liet rokk#ruim achter zich: 75-22. Het gelijke spel (1-1) kwam voor „But* Smissen niet als een verrassing. „Dat is het gevaar van te bt*e sets. Je kunt trainen wat je wilt, maar daar is echt revfeen te doen", is de mening van de Nederlander van het 1984*sPraak van de Zwitserse voorzitter van de Europese bil- )armfratie, André Gagnaux, ingevoerde systeem, i meiPSers, de tweede Nederlander in het Friese toernooi, was iandde speler die de eerste dag zonder aanpassingsproblemen Je Nijmegenaar nam resoluut een voorsprong in groep C LEE1É Westduitse Wildförster met dikke cijfers te verslaan. WIJK AAN ZEE Vik tor Kortsjnoj heeft giste ren de aanval van Alek- sander Beljavski op zijn leidende positie in het Hoogovens-schaaktoer nooi afgeslagen. Het duel in de elfde ronde tus sen de koploper en zijn naaste concurrent eindigde in Wijk aan Zee na 45 zetten in remise. Daardoor behield Kortsjnoj met nog twee ronden te spelen zijn minimale voorsprong van een half punt. Kortsjnoj moet achtereenvolgens nog aantre den tegen Andersson en Van der Sterren, Beljavski krijgt nog twee Nederlanders (Van der Wiel en Ree) tegenover zich. Het treffen tussen Beljavski en Kortsjnoj begon overigens 25 minuten latër dan de bedoe ling was. Al die tijd was Vik tor de Verschrikkelijke Viktor de Afwezige. Zou de ex-Rus op zijn beurt een boycot-actie zijn begonnen nu zijn vroegere landgenoten van hogerhand toestemming hebben gekregen wel tegen hem te spelen? De waarheid was prozaischer. Besneeuwde straten en een verlaten taxi hielden Kortsjnoj vast in het ziekenhuis van Heemskerk waar hij deze week al eerder een bezoek heeft gebracht. Rond het begi- nuur meldde hij telefonisch zijn malheure aan arbiter Con stant Orbaan, die terstond de wel aanwezige Beljavski infor meerde. „Als hij er om vraagt, wil ik de klok wel stilzetten", opperde de Rus behulpzaam. Maar dat had Kortsjnoj niet gedaan en dat deed hij ook niet toen hij uiteindelijk met hoed en open jas aan het podi um van de sporthal van Wijk aan Zee beklom. Hij plofte op zijn stoel, deed een zet en drukte de voortdurend lopen de klok in. Een uur of drie la ter had hij het verschil in tijd al weer goed gemaakt, wat Beljavski denkt, Kortsjnoj schrijft. niet wegnam dat hij aan het einde van het vijfde uur in he vige tijdnood geraakte. Nadat de partij aanvankelijk werd afgebroken, kwamen Kortsjnoj en Beljavski in de hervatting al spoedig remise overeen. De partij voor de elfde ronde tussen Beljavski (wit) en Kortsjnoi (zwart) had het vol gende zettenverloop: 1. d2-d4, Pg8-f6; 2. c2-c4, e7-e6; 3. Pbl-c3, Lf8-b4; 4. e2-e3, 0-0; 5. Lfl- d3, c7-c5; 6. Pgl-f3, d7-d5; 7. 0-0, Pb8- c6; 8. a2-a3, Lb4xc3; 9. b2xc3, Dd8-c7; 10. Ddl-c2, d5xc4; 11. Ld3xc4, e6-e5; 12. Lc4-d3, Tf8-e8; 13. d4xe5, Pc6xe5; 14. Pf3xe5, Dc7xe5; 15. f2-f3, Lc8-d7; 16. a3-a4, Ta8-d8; 17. e3-e4, Ld7-c6; 18. Ld3-c4, Td8-d7; 19. Tfl-el, Te8- d8; 20. Lcl-e3, h7-h6; 21. a4-a5, Pf6- h5; 22. Dc2-cl, g7-g5; 23. Dcl-a3, b7- b6; 24. a5xb6. a7xb6; 25. Da3-b3, b6- b5; 26. Lc4xb5. Lc6xb5; 27. Db3xb5, Ph5-f4; 28. Db5-c4, De5-e6; 29. Dc4xe6, Pf4xe6; 30. Tal-a4, Td7-d3; 31. Ta4-c4, Td8-b8; 32. h2-h4, Tb8-b2; 33. h4xg5. h6xg5; 34. e4-e5, Kg8-h7; 35. Tc4-g4, Kh7-h6; 36. c3-c4, Tb2-c2; 37 Kgl-h2, Kh6-h5; 38. Kh2-g3. Kh5- g6; 39. Le3xg5, Pe6xg5; 40. Kg3-h4. Td3-d4; 41. f3-f4, Tc2xg2; 42. Tg4xg2, Td4xf4; 43. Tg2-g4. Kg6-f5; 44 Tg4xf4 schaak, Kf5xf4; 45. Kh4-h5, Tralnster Rianne Smit over haar pupil: „Conny van Bentum heeft bij de Europese kampioen schappen vorig jaar bewezen mee te kunnen". BARNEVELD Voor Conny van Bentum betekent de Spee- do Meet, het dit weekeinde in Amersfoort plaatsvindende zwemgala, één van de vele evenementen op weg naar de Olympische Spelen. De wed strijden vallen eigenlijk wat te vroeg en derhalve wordt er geen extra aandacht aan ge schonken. Haar trainster Rianne Smit: „Het is natuurlijk een eerste test dit jaar op een 50-meter baan en een leuke wedstrijd. Maar er mag geen extra waar de aan worden gehecht. De prestaties, die in deze fase worden geleverd, kunnen van dag tot dag verschillen. Dat is wel eens eerder gebleken. Hoewel met een jaarplan wordt gewerkt, is er bijvoor beeld toch wel eens een tijd van onder de twee minuten zomaar tevoorschijn geko men". De 31-jarige trainster uit Bar- neveld zal er dan ook niet echt vreemd van opkijken wanneer Conny van Bentum onver wacht toch met een toptijd op de proppen zal komen, maar voorlopig wordt daarvan niet uitgegaan. Een eventueel min der goede prestatie zal even eens geen reden zijn om in pa niek te raken. Zowel Smit als Van Bentum zijn gelouterd. De trainster over haar pupil: „Conny is een geweldige meid. Ze heeft prima karakter-ei genschappen. Ze is doelbewust bezig, heeft een grote werk lust, toont inzet en doorzet tingsvermogen. In de loop der jaren heeft zij verschillende tegenslagen overwonnen. Er is ook een jaar geweest dat zij minder heeft gepresteerd. Elke zwemmer of zwemster krijgt dat. De oorzaken zijn soms moeilijk te achterhalen. Conny is goed uit die periode tevoorschijn gekomen. Zij heeft zich ontwikkeld tot een zelfstandig meisje". Rianne Smit heeft zich altijd gerealiseerd als leidster slechts belangrijk te zijn wanneer een worden gewerkt. Later wordt dat minder. Rianne Smit heeft er doelbewust voor gezorgd dat Conny van Bentum geen „schootkindje" is geworden. Ze verheelt overigens niet dat de omstandigheden voor Van Bentum gunstig zijn geweest. Na een vlot doorlopen VWO- opleiding is de 18-jarige zwem ster thans eerstejaars-studente van anderen. „Ik sta open voor andere gedachten. Ik voel me niet te noog om iets te vragen". Rianne Smit onder scheidt zich trouwens nog in meerdere opzichten van som migen van haar collega's. In de loop der jaren heeft zij Con ny van Bentum er bijvoor beeld herhaaldelijk op gewe zen dat het niet altijd goed kan gaan. Zij vindt dat je topzwem mers of -zwemsters daarop terdege moet voorbereiden. medicijnen in Utrecht. Smit Het is trouwens volgens haar constateert echter goedkeu- één van de redenen waarom rend: „Toch heeft zij weinig - ■»- trainingen gemist. Ze zorgt zelf voor een goede dag-inde ling. Ik heb natuurlijk wel ge luk dat Conny er zoveel ple zier in heeft. Ze stimuleert tij dens de groepstrainingen ook de anderen. Ze is voor mij ei genlijk een volwassen klank bord geworden". Gezien de nog altijd aanwezige trainingsijver - zwemmen, on dersteund met licht halter- werk - dringt zich uiteraard de vraag op waartoe die weke lijks op te brengen tien uur vergende inspanningen alle maal kunnen leiden. Rianne Smit weet het eigenlijk zelf niet precies: „Ik weet niet of haar mogelijkheden precies meetbaar zijn. Zij zit al jaren aan de top. Ik zorg elk jaar tij dens de training voor een ons land zoveel talent verlo ren is gegaan. „We barsten van het talent. Alleen de men taliteit lijkt mij soms twijfel achtig. De huidige zwemgene- ratie heeft er dikwijls niet zo veel meer voor over. Mis schien komt dat ook wel om dat die jeugdige talentjes te veel in de watten zijn gelegd. De jeugd moet bovendien niet te snel worden opgefokt. Het groeiproces naar een volwas sen topsporter moet geleidelijk plaatshebben. Natuurlijk, als een 13- of 14-jarige op die leef tijd al op topniveau kan zwem men, moet je dat niet tegen houden. Maar dat zijn uitzon deringen. We moeten er voor waken dat te jonge kinderen te snel op de grote toernooien worden losgelaten. Eer en de roem moeten hen slechts met nieuwe impuls. Voeg er iets mondjesmaat ten deel vallen", nieuws aan toe, maar het' Of Rianne Smit haar pupil tij- eit houdt natuurlijk een keertje op. Bij de Europese kampioen schappen in Rome heeft Con ny bewezen nog meer te kun nen. De factor kracht gaat na tuurlijk ook een voorname rol spelen, maar mijns inziens moet het plezier voorop blij ven staan. Ook de intensiteit van de training zal hoog moe ten liggen". Mentaliteit In het streven haar pupil zo goed mogelijk voorbereid aan de start te krijgen maakt zij gretig gebruik van de kennis dens de Olympische Spelen in Los Angeles zal kunnen bij staan is ook voor haar nog een vraag, hoewel ze de laatste ja ren vaste begeleidster is van de nationale ploeg. „Daarover is nog niet gesproken. De nieuwe bondscoach Ruud Beele moet zijn assistenten nog aanwijzen. Ik zal gewoon moe ten afwachten. Mensen die worden aangewezen moeten natuurlijk wel in de groep val len. Ik heb me altijd op het standpunt gesteld dat ik er voor de zwemmers ben. Niet voor mijn eigen belang". PETER VAN PUITEN Voetbal De Rotterdamse eredivisieclub Excelsior heeft Cees Spaans van stadgenoot Feyenoord overgenomen. De 21-jarige Spaans speelde in het C-elital van de club uit de Kuip. Voetbal De Internationale Voetbal Federatie (FIFA) heeft voor 1985 een wereldtitelstrijd voor nationale elftallen, bestaan de uit spelers tot 16 jaar, op de agenda gezet. Als gastheer van het WK zal China optreden. Volleybal De damesploeg van Deltalloyd/AMVJ heeft gis teravond in Amstelveen voor de halve finales van het toernooi om de NeVoBo-beker met 3-0 (15-10, 15-10, 15-7) gewonnen van Set Up '65. Volleybal In de finalepoule van het toernooi om de Europa Cup voor bekerwinnaars speelt Brother/Martinus van 24 tot en met 26 februari in het Oostenrijkse Innsbruck tegen Robe di Kappa Turijn (Italië), Asnières Sports (Frankrijk) en Son Amar (Spanje). Olympische Spelen Het hooggerechtshof van Quebec heeft de Franse architect Roger Taillibert - de ontwerper van het Olympisch stadion, het zwembad en de wielerbaan van 1976 in Montreal - een aanvullend honorarium van 2,8 miljoen dollar (ongeveer 9 miljoen gulden) toegewezen. Biljarten De voorzitter van de technische commissie van de Koninklijke Nederlandese Biljart Bond, Jo Hermans, is gisteren om gezondheidsredenen met onmiddellijke ingang opgestapt. Atletiek De Oostduitse Sabine Paetz zorgde tijdens de in- door-interland tegen de Sovjet-Unie in Senftenberg voor een of ficieus wereldrecord op de zevenkamp met een totaal van 4862 punten. BILJARTEN EK bandstoten in Franeker Groep A: Vierat (Fra)-Grethen (Lux) 1-1, eerste set 69-75 in 15 beurten, tweede set 75-30 (5); Thogersen (Den)-Dielis (Bel) 0-2, 55-75 (15) en 15-75 (7); Grethen-Thogersen 2-0, 75-44 (5) en 75-31 (5). Groep B: Zenkner (Wdl)-Zanetti (Ita) 0-2. 30-75 (15) en 23-75 (4); Ceule mans (Bel)-Esteve (Spa) 2-0, 75-29 (9) en 75-54 (9); Zenkner-Esteve 0-2, 75-75 (11) en 60-75 (12). Groep C: Wildförster (Wdl)-Bongers (Ned) 0-2. 32-75 (5) en 2-75 (2). Van der Smissen (Ned)-Johann Scherz (Oos) 1-1, 72-75 (13) en 75-22 (10). Andersson 6; 7. HUbner, Ree 5,5; 9. Adorjan. Sosonko. Toekmakov 5; 12. Ligterink, Torre 3,5; 14. Van der Sterren 3. Meestergroep, 5e ronde; Hartoch (Ned)-Gutman (Isr) 1-0. 6e ronde: Georgiev (Bul)-Gutman (Isr) 0,5-0,5. 7e ronde: Langeweg (Ned)-Georgiev (Bul) 1-0; Ilic (Joe)-Andruet (Fra) 1-0; Van Mil (Ned)-Paolozzi (Ita) 0,5-0,5; Hartoch (Ned)-De Wit (Ned) 0,5-0,5; Gutman (Isr)-Kuijf (Ned) 1-0. Stand: 1. Georgiev 5,5; 2. Gutman, Hartoch, Langeweg 4.5; 5. Ilic 3,5; 6. Van Mil. De Wit 3; 8. Kuijf, Paolozzi 2,5; 10. Andruet 1,5. SCHAKEN Hoogovens-toernooi G rootmeestergroep. 'oekmakov (Sov)-Sosonko (Ned) 0,5-0.5; Miles (Gbr)-Hübner (Wdl) 1- 0; Nikolic (Joe)-Ree (Ned) 1-0; Torre (Phi)-Van der Wiel (Ned) 0,5-0,5. Bel javski (Sov)-Kortsjnoj (Zwi) 0.5-0,5; Andersson (Zwe)-Van der Sterren (Ned) 0.5-0.5. TENNIS Open Amerikaanse indoor-kampl- 11e ronde: oenschappen 8e finales: Lendl (Tsj)-S. Simonsson (Zwe) 6-3, 6-0; McEnroe (Vst)-Fle- ming (Vst) 6-4. 6-2, Noah (Fra)-Solo- mon (Vst) 6-3, 6-4, Anas (Vst)- Fromm (Vst) 6-4, 7-6, Tim Gullikson (Vst)-Gottfricd (Vst) 6-0, 6-3. Günt-

Leidse Courant | 1984 | | pagina 15