apanners plengen al hij ontbijt tranen voor plevisieheldin Oshin Japan lanceert kunstmaan voor rechtstreekse televisie idt1®: gekleurd gezien GEHANDICAPTEN PORTRETTEREN ZICHZELF OP TV TV-morgen II Radio IfcDIO/TELEVÏSÏÈ" Ccidóc Qowuint DINSDAG 24 JANUARI 1984 PAGINA 15 ^TELLITE TV OP EDERLANDS KABEL? ,VERSUM De kans bestaat dat binnen ,ele maanden een positieve beslissing •dt genomen over het toelaten van de Wse particuliere televisiezender Satellite tv het Nederlandse scherm. Dit zei J. Rei- I, hoofd van de directie radio, tv en pers het ministerie van WVC gisteravond in actualiteitenrubriek van de TROS-radio. een van de gestelde voorwaarden, dat rogramma ook te zien is in het land van ;cofomst, lijkt nu te zijn voldaan. Satellite tv "flt uit op een klein net met zo'n 1200 aan- ;aaptenen. Bekeken moet worden of ook aan dere voorwaarden wordt voldaan. Deze n met auteursrechten en reclame te in. Komt het tot een positieve beslissing hangt het verder van kabelexploitanten zij al of niet gaan doorgeven. NOS wil programma's van nationale allure verbieden voor abonnee-tv DEN HAAG Programma's van „nationale allure" en evene menten met een nationaal karakter moeten verboden worden voor uitzending via abonnee-tv in Nederland. Het gaat daarbij om programma's en evenementen die in elk geval voor het open net beschikbaar moeten zijn, zoals belangrijke sportevenemen ten (Olympische Spelen) of belangrijke toespraken en nieuw sprogramma's. Dit stelt het NOS-bestuur in zijn definitieve com mentaar op de Medianota, die volgende week maandag door de Tweede Kamer wordt behandeld. Alleen een voorkeursrecht voor de omroepen bij de aankoop van dit soort programma's, biedt, aldus het commentaar, onvoldoende bescherming. De prijsopdrijvende werking van meer potentiële kopers zal er niet door worden vermeden. De NOS is verder van oordeel, dat de omroepen betrokken moeten worden bij de exploitatie van abonnee-tv. Ook moeten er strengere richtlijnen komen die ver hinderen dat op abonnee-tv een programmapakket wordt gebo den dat vergelijkbaar is met datgene wat de huidige etherom- roepen aanbieden. TOKIO Japan heeft een kunstmaan gelanceerd voor rechtstreekse televisie- -uitzendingen. De satelliet, die de naam BS-2a draagt, is gisteren in een geosta tionaire baan gebracht, waardoor hij op een vast punt ten opzichte van de Aarde blijft 'hangen'. Voor de BS-2 is dat 36.000 km boven Nieuw Guinea. Nadat de kunstmaan door een Japanse drie trapsraket in de ruimte was gebracht meldde het ruimtevaartcentrum op het eiland Tanegashima.in het zuiden van Japan, dat alle systemen normaal func tioneerden. De BS-2a, die in mei in ge bruik wordt genomen, is uitsluitend voor programma's van het Japanse tv-net NHK bestemd. Hij kan op twee kleurentelevisie-golflengten tegelijk uit zenden, die met een eenvoudige para boolantenne kunnen worden ontvan gen. De BS-satelliet betekent een uit komst voor tv-kijkers in bergachtige ge bieden, waar ontvangst via de tot dus ver gebruikelijke weg meestal slecht of zelfs onmogelijk is. Japan zal in 1985 weer een BS-satelliet in de ruimte bren gen. Zuid-Korea heeft inmiddels bezwa ren tegen een dergelijk Japans tv-net kenbaar gemaakt. De autoriteiten vre zen voor „culturele agressie". inen felijk (CIO Japanners en doorgaans voor hun gevoelens borgen houden, zeker ichtends vroeg. Maar televisiedrama over smartelijke leven van vrouw heeft die regel Tbroken. De soap-ope- )shin die dagelijks, he le op zondag, om irt over acht 's och- is wordt uitgezonden, ft bij veel ontbijtende ers dan ook kwalijke jen voor het zoutge- |e van hun bonenpap. ïrvican geen hap naar binnen O0;en door de tranen die 3in| mijn gezicht stromen", >r ^pef een kijker naar de na- jile televisie-omroep NHK. ■kijkcijfers van meer dan reiVocent dreigt Oshin de re- te worden dat de Japan- 1 stj massaal te laat op hun strfc verschijnen, anjn is de naam van de hel- jettvan het verhaal. Ze is de digijrijke eigenaresse van een pinrmarktketen die op 83-ja- ie i leeftijd in 300 afleverin- ev(vertelt hoe ze van bittere lenoede is opgeklommen tot tiese rijkdom. Dat ze pas nu engblikt. komt doordat ze al- stte druk bezig was zich te :etten tegen de wrede ont beringen die het lot voor haar in petto had. beproevingen Reeds op 7-jarige leeftijd werd Oshin het huis uitgestuurd om te gaan dienen. Hiermee ver diende ze één zak rijst per jaar, waarmee ze niet alleen zich zelf, maar ook hongerende broertjes en zusjes in leven moest houden. Het was de eer ste van een reeks beproevin gen in een leven vol ellende. De kijkers volgen Oshin, die in de serie wordt gespeeld door drie verschillende actri ces, op haar levenspad en met het verstrijken van de afleve ringen is de vrouw een heel eigen leven gaan leiden en uit gegroeid tot een nationale be kendheid. Het verhaal kan in zekere zin worden gezien als een parabel van Japans eigen ontwikke ling. van onderontwikkeling en feodalisme aan het begin van deze eeuw tot rijkdom, succes en respect in de jaren zeventig en tachtig. Oshin zelf past helemaal in de lange traditie van lijdende hel dinnen. Het kost de Japanse vrouwen geen enkele moeite zich te identificeren met een vrouw die wordt onderdrukt door een ongevoelige schoon moeder en genegeerd door haar man die nog steeds aan moeders rokken hangt. Maar Oshin lijkt met name een ge voelige snaar te raken bij de wat oudere Japanners die met weemoed terugdenken aan de dagen dat het leven materieel gezien veel armer was, maar geestelijk veel meer had te bieden. De heldin wordt door hen gezien als de belichaming van bepaalde waarden van voor het economisch wonder, waarden die bij de egocentri sche, op plezier beluste en niet te regeren generatie van het hedendaagse Japan ver te zoe ken zijn. Voorbeeld De Japanse premier Nakasone heeft gezegd dat hij graag zou zien dat de hedendaagse jeugd een voorbeeld nam aan Oshin. Net als zijn collega-ministers lijkt hij wantrouwend te staan tegenover de na-oorlogse grondwet, waarin de nadruk wordt gelegd op persoonlijke vrijheid, de emancipatie van de vrouw en de afschaffing van de slavernij Vorig jaar nog schreef de mi nister van onderwijs een groot deel van de kwalen van het moderne Japan toe aan de na oorlogse Amerikaanse bezet ting. Het terugverlangen naar de waarden van voor de oor log zoals blinde gehoorzaam heid aan het gezag en onzelf zuchtige arbeid leeft heel sterk bij regering en zakenmensen Zelfs de Japanse premier Nakasone is onder de indruk van de soap-opera Oshin. Onlangs liet hij weten dat hij graag zou zien dat de hedendaagse jeugd een voorbeeld zou nemen aan Oshin. die herhaaldelijk het gebrek aan vaderlandslievendheid bij de moderne Japanners betreu- De jongeren in Japan zijn minder onder de indruk van Oshin. Zij zien helemaal niets karaktervormends in het leeg- schrappen van een rijstschaal of het oogsten van rijst als je zwanger bent. (Oshin kreeg een miskraam als gevolg van haar harde werken) „Vele Ja panners vinden dat soort din gen prachtig en denken dat ontberingen goed zijn voor de geest", zegt de 20-jarige ste wardess Mari Tezuka. „Er zit van president en een Chinese par- tijleider. In een door de televi- Toch hebben de politici zich sie uitgezonden „boodschap als één man achter Oshin ge- aan het Japanse volk" vorig schaard. Ex-premier Tanaka jaar november verzekerde schroomde zelfs niet zichzelf president Reagan de Japan met haar te vergelijken als ie- ners dat hun „wonderbaarlijke mand die eveneens veel ellen- economische succes" te dan- de moet doorstaan. Kort voor- ken was aan het geduld en de dat hij door het Gerechtshof ijver zoals beschreven in de te- van Tokio schuldig werd be- levisieserie Oshin. Later die vonden aan het aannemen van maand prees de Chinese partij- steekpenningen in het Lock- leider Hu Yaobang het opge- heed-schandaal riep hij in een wekte weerstandsvermogen vlaag van zelfmedelijden: „Ik van Oshin in tijden van grote ben een mannelijke Oshin". tPOPnsnnpH Oshin zal ook wel de enige te levisieheldin zijn die ooit is ge citeerd door een Amerikaanse Mensen die in een rolstoel zitten, mensen die niet kunnen zien, mensen met een spraakstoornis, mensen die spastische armbe wegingen maken, slechthorenden, kortom: gehandicapten, wor den in onze zogenaamde tolerante westerse samenleving nog- steeds niet als volwaardige medemensen beschouwd. Op z'n.- gunstigst valt hun in veel gevallen een soort medelijden tèn deel, dat de meeste gehandicapten op hun beurt helemaal niet zien zitten. De motorisch gehandicapte mevrouw Blokker-Veggerby, een van de hoofdpersonen in de film „Zoals het is" (door de NOS afgelopen woensdag uitgezonden), vertelt in een interview een van die ervaringen die ze deelt met vele van haar lotgenQten: ze doet samen met een vriendin boodschappen in een supermarkt in haar woonplaats en het meisje aan de kassa richt uitsluitend het woord tot de vriendin. Een voorbeeld van de manier waarop „gewone" mensen in de meeste gevallen gehandicapten als een soort debielen beschou wen. Mevrouw Blokker: „En ik was nog wel degenen die de cheque moest uitschrijven". Een opmerkelijke filmproduktie overigens, die andermaal de noodzaak aantoont van het op sterkte houden van de NOS. Im mers: wie anders dan deze omroep kan de middelen ophoesten (en doet dat ook) om zo'n film te (laten) maken. In dit geval werd het project bedacht en uitgevoerd door Werktheater-actri ce Jolanda Bertsch, die de bewuste familie Blokker had „ont- dekt" en was getroffen door hun manier van leven. Het gaat hier om een gezin van vier personen, die alle vier met een zwa re handicap door het leven gaan. In „Zoals het is" leveren ze allemaal een bijdrage, een soort zelfportret op film. waarin ze met felheid, zelfkennis, cynisme, humor en openhartigheid pra ten over zichzelf en hun leven binnen en buiten de eigen kring. Het resultaat was een tegelijk schrijnende en ontroerende film, die een hernieuwd pleidooi is voor de stelling, dat de niet-ge- handicapte mens hard toe is aan een herziening van zijn ideeën over hoe je met wél-gehandicapten moet omspringen. Niet an ders dus dan met „gewone" mensen, dat is de boodschap. En er is geen enkele reden om de ogen te sluiten, verstoppertje te spe len, of te zwelgen in misplaatst medelijden. dicapte levert AVRÓ's Ria Bremer in haar magazine De vinger aan de pols. In dat programma treedt Bremer, patiënten en ge handicapten tegemoet (Televizier Magazine, Stuif es in): met la conieke zakelijkheid, gelardeerd met persoonlijke interesse. En in het geval van Vinger aan de pols wil daar ook nog wel eens - een dosis puur-menselijke emotie aan worden toegevoegd. Ria Bremer toont in haar programma's beelden van ziekten en handicaps, die niet alleen onalledaags zijn, maar veelal ook on bekend. Omdat er maatschappelijke taboes op rusten, en omdat de betrokkenen er meestal niet over durven of willen praten. Dat dit soort ziektebeelden op deze manier toch op de televisie wordt behandeld, breekt de op dit terrein nog vele bestaande taboes af. Respect verdienen die patiënten, die de moed hebben in Vinger aan de pols te verschijnen, respect verdient ook Ria Bremer om de manier waarop zij met die patiënten omgaat en de ingetogen manier waarop ze ook de meest emotionele zaken durft aan te snijden. Ik herinner aan de afleveringen over stoma's (kunstma tig aangebrachte uitgangen van het spijsverteringskanaal) en over jeugdkanker. Uitvindingen van heel hoog informatief gehalte, functionele bij dragen aan het begrip voor de behandelde ziektebeelden, aan grijpende getuigenissen van patiënten en hun omgeving. RENE DE COCQ r tlregel nwe i geit spelprogramma van de e o\jat de bedoeling heeft -r "arate kennis van vereni- ersttn te testen, komen in bpelarde aflevering de zang- ^■^liging „God is liefde" uit !n- telo en een EHBO-team wolle naar de studio. De m in de eerste ronde daarom over zingen en hulp gaan, waarna de thuis de kans krijgen 'uiskamervragen te be korden. Het Blik- en \goedmuseum in Deven- >rmt het onderwerp van lerde ronde. Hiervoor een bezoek aan het >m gebracht. I uur Nederland 2. pezen is eten is bij ons be- r dan de Chinezen zelf. het kleinste gehucht wel een Chinees restau- waar vaak uit tijdnood 'akzucht even een war- ip wordt gehaald. De 3 ■edactie wil graag wat facetten van de Chine- Nederland en China ielichtenOfschoon de ren met meer dan een inwoners een kwart e wereldbevolking uit- i, weten we weinig van id en zijn cultuur. Voor D is China vooral een waarin de mogelijkhe- WiHot evangelieverkondi ger en -beleving beperkt uur Nederland 2. tibus Stedelijk Museum van a, dat vanavond de lo- van Omnibus vormt, a enonlangs een bijzondere ce" ng geopend. Naast de Oudheidkundige vond- tWüibezit het museum te- ti^ordig een collectie mo- rw^ kunst, die voornamelijk ijn ji'rouwen is vervaardigd. ieriogenblik wordt er een •ustVtie gehouden van pas- uithpningen van de Amster- Bene Neet Korteweg, waar- Ruji Omnibus verslag uit- >ordi t. uur Nederland 2. NEDERLAND 1 Henk Spaan en Harry Vermeegen zijn te zien in een aantal sketches in het korte maar hevige programma „Pisa". Ned. I om 22.00 uur. VARA 20.28 Reilly, meesterspion, tv- -serie. Afl. 3: „Duitse plan nen voor de Britse vloot". Op een werf in Hamburg wordt een nieuw kanon ont wikkeld dat in staat zal zijn de Britse vloot binnen af zienbare tijd in de grond te boren. Als Herr Fricker moet Reilly zien de bouw plannen in handen te krij gen. 21.20 Achter het nieuws, ac tualiteiten. 22.00 Pisa. Programma met Henk Spaan en Harry Ver meegen. 22.15 Sonja op dinsdag. Een uur Sonja Barend met gas ten. NOS 23.20 Journaal. 23.25 Journaal voor doven en slechthorenden. NCRV 16.00 James Herriot. Afl.: Moederliefde. 16.50 Het leven van Jezus (2). Het evangelie van -Lucas in beeld gebracht. TELEAC 18.25 Follow-Me 1, les 14 (herh.). 18.40 Follow-Me 1, les 15. VARA 18.55 Popeye, tekenfilm. 19.00 Nils Holgersson, teken filmserie. Afl. 29: De boze zusters. 19.25 Zeg 'ns AAA, tv-serie. Afl.: Koos wil een maat aan nemen voor de verbouwing van het doktershuis, maar Mien is het hier niet mee eens. NOS 20.00 Journaal. NEDERLAND 2 Carry Tefsen speelt Mien Dobbelsteen in „Zeg 'ns AAA". Ned. I om 19.25 uur. NOS 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.20 Paspoort voor Joego- slaven. 18.25 Paspoort voor Italianen. 18.30 Sesamstraat. 18.45 Jeugdjournaal. 19.00 Journaal. EO 19.12 EO-Kinderkrant. 19.45 Spelregel (4), spelpro gramma. (Zie toelichting). 20.20 Chinezen. Programma over eten en de mensen die het maken. (Zie toelichting). 21.35 Tenslotte. Slotwoord door ds. G.M.A. Hendriksen uit Westbroek. NOS 21.40 Omnibus, kunstrubriek. (Zie toelichting). 22.30 Journaal. 22.45 Den Haag Vandaag. 23.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. DUITSLAND 1 18.00 Hier und Heute. 18.25 Sag das noch mal Darling. 19.00 Falcon Crest, tv-serie. 20.00 Tagesschau. 20.15 Alles oder Nichts, spel met Max Schautzer 21.00 Report: Baden-Baden. 21.45 Dallas, Amerikaanse serie. 22 30 Tagesthemen. 23.00 Kulturwelt: Internationaal. 23.45 Tagesschau. DUITSLAND 2 17 50 Waldheimat (4). tv-serie. 18 20 Mein Name ist Hase, tekenfilm. 18.57 Programma-overzicht. 19.00 Heute. 19.30 Unser Mann vom Südpol. Met o.a. Jan Fedder. Dit amusante tv-spel van Walter Karger en Michael Ried- ner handelt over twee sympathieke dromers, die een eigen zaak willen beginnen, maar daar nooit in slagen op grond van eigenschappen, die hen juist zo aardig en menselijk maken 20.59 Jagdszenen in Hollywood. Met Tom and Jerry, tekenfilm. 21.15 Wiso, econ. en soc. magazine. 21.45 Heute-journal. 22.05 Eine unmogliche Liebe (El Nido), Spaanse speelfilm uit 1980. De rijke weduwnaar Alejandro woont in een afgelegen, maar comfortabel huis en brengt zijn dagen door met scha ken. muziek en paardrijden. Op een dag ontdekt hij in het bos de dertien jarige Goyita. Tussen hem en het vroegrijpe meisje ontwikkelt zich een merkwaardige verhouding, weliswaar platonisch, maar toch met een eroti sche spanning geladen. 23.50 Heut#. DUITSLAND 3 WDR 18.30 Sesamstrasse. 19.00 Aktuelle Stunde. 20.00 Tagesschau. 20.15 Auslandreporter. In deze ru briek bericht de Nieuwzeelandse jour nalist John Keir over het moeizame onderzoek naar het verongelukken van een DC 10 van Air New Zealand. Op ongeveer 1400 km van de Zuid pool verwijderd stortte op 28 novem ber 1979 het Nieuwzeelandse toestel tijdens een toeristische tocht op raadselachtige wijze neer. waarbij 257 mensen de dood vonden. 20 45 Riickblende: Vor 60 Jahren. 21 00 Formel Eins. Hitparade 21.45 Landesspiegel: Vor der Tür das grosse Geld. 22.15 Deutscher Alltag. 23 00 Grenada - Invasion oder Be- freiung, filmreportage. Scène uit de Spaanse speelfilm „La Colmena" met Francisco Algora (r) als Ramon Maello. BRT 2 om 21.15 18.00 Tik Tak, tekenfilmserie (herh 18.05 Klein, klein kleutertje: De kas teelgeesten (3), herh. 18.20 Er was een keer... Het sleutel- 18 30 De Smurfen, tekenfilmserie. 18.55 De leeuw en de vogel. Korte 19 05 Kunst en kunst maken (3). 19 35 Kijk uit) 19.40 Lotto-winnaars, mededelingen en programma- overzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Kunst-Zaken. 20 15 I.Q., kwis. 20.45 Zal ik es wat vragen, doktor? Afl Zwangerschap 21 45 Programma van de VNO. 22.30 Journaal. BRT 2 18.50 Teletekst voor iedereen. 19.00 Webster (4), komische serie 19.25 Tijdrover-Doe het zelf: Inleve ren? Inbinden! 19.40 Mededelingen en programma- -overzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Kunst-zaken. 20.15 De-steek-er-wat-van-op-show (5). 21.15 De bijenkorf (La Colmena) Spaanse speelfilm uit 1982 Deze film, winnaar van de Gouden Beer op het festival van Berlijn 1983, geeft een milieuschets van het na-oorlogse le ven in Madrid. Gebaseerd op het be kende boek van Camilio Jose Cela schildert regisseur Mario Camus het kleurrijke leven tegen de achtergrond van een pikant bordeel en het cafe „La Delicia'. waar een doorsnede van de bevolking elkaar ontmoet RTBF 1 16.34 ONEM-vakatures. 16.55 Schooltelevisie. 17.20 Plein Jeu, kinderprogramma. 19.05 Ce aoir, regionaal magazine. 19 24 Lottogetallen en consumen- tentips. 19.30 Journaal en toto-uitslagen. 20 00 Contacts, verkeersinformatie. 20.05 Les oiseaux se cachent pour mourir (1), Amerikaanse tv-serie naar de best-seller The Thorn Birds van Colleen McCullough. 21.05 Videogam, filmmagazine 21 50 Ecritures, boekenmagazine. 22 05 Journaal. 23.10 Tribune economique et socia- BBC 1 18.05 John Craven's newsround. 18 10 Grange Hill, jeugdserie. 18 35 Willo the wisp. 18.40 Sixty minutes. 19.40 Harty, amusementsprogramma. 20.10 District Nurse (3), tv-serie 20.40 No place like home, tv-serie. 21.10 Dallas, tv-serie. 22.00 Journaal. 22.25 Play for today: The visit: P.C. Olds. 23.50 Coffee, tea or me, Amerikaan se speelfilm uit 1973. Regie: Norman Panama 01.00 Nieuwsoverzicht. 01.02 Weerbericht. 16.00 Biljarten. 18.35 Nieuwsoverzicht. 18.40 Animal behaviour, natuurserie. 19.35 Cartoon two. 19.40 Tucker's luck, kinderserie. 20 05 Biljarten. 20.30 Simulation exercise. 21 00 Chronicle. Afl.: The Inca trail. 22 00 A kick up the eighies. 22 25 Biljarten: B en H toernooi (2e dag). 23 10 First Test: Hoogtepunten Nieuw Zeeland toer. 23.40 Newsnight, actualiteiten. 00.25 Biljarten: B en H toernooi. 16.30 Miracles take longer. 17 00 Cockleshell bay. 17 15 Batfink. 17.20 On safari. 17 45 CB-tv Channel 14. 18.15 Emmerdale Farrjv 18.45 Nieuws 19 00 About Anglia 19.35 Crossroads. 20.05 Bygones. 20.35 Mickey Spillane's Mike Ham mer. Am. tv-serie over Mike Hammer die in de eerste aflevering de op dracht krijgt een belangrijke getuige te bewaken 22.00 The jewell in the crown. 23.00 News at ten. 23.20 Anglia late news. 23.30 The Standard Drama Awards. 00 30 The mysteries of Edgar Walls- 01.40 Tuesday Topic. Mjppiip Tracey Uil man is voor een groot deel verantwoordelijk voor de grap pen in het satirische programma „A kick up the eighties". BBC 2 om 22.00 uur. NEDERLAND 1 09.35 NOT: Ik zoek, ik zoek een kin derboek (2). 10.00 NOT: Europa van uit de lucht (1). 10.30-11.00 NOT: Natuurkunde-proeven (1). 13.00 Nieuws voor doven en slechthoren den. FEDUCO: 15 00 Thema 11: Langdurig ziek thuis. TR03: 15.30 Calimero's bioscoop, met Calimero, Circus Gusto. 16.00 Zoo is de die rentuin. 16.35 De Blufkwis. DUITSLAND 1 10.00 Tagesschau en Tagesthemen. 10 23 Unser Mann vom Südpol, herh 11.55 Umschau. 12.10 Report. 12.55 Persoverzicht. 13.00 Tages schau. 13.15 Videotex! tür alle. 15.40 Videotex! für alle. 16.00 Ta gesschau. 16.10 Suchen, retten, bergen. 16.55 Geheimprojeckt Doombolt (2), 17.20 Andy schraubt fuer Martin. DUITSLAND 2 15.25 Enorm in Form (3), herh. 15.40 Teletekst-overzicht. 15.57 Program ma-overzicht. 1600 Heute. 16.04 Rappelkiste. 16.35 Die Baeren sind los (4). tv-serie. 17.00 Heute. 17.15 Tele-lllustrierte. 12.00 Teletekst. 15 00 Schooltelevi sie. 15.20 Pauze. 15.50 Graffiti, 17.20 Plein Jeu, BBC 1 07.00 Teletekst-overzicht. 07.30 Breakfast time. 10.00 Animals mar vels. 11.30 Play school. 11.55 Ghar- bar. 13.30 Journaal. 13.55 Weerbe richt met overzicht landbouw. 13.57 Financieel- en nieuwsoverzicht voor doven en slechthorenden. 14.00 Pebble Mill at One. 14 45 Bod (2). 15.00 Star Movie. 16.50 The ama zing adventures of Morph. 16.55 Play school: It's Wednesday. 17 20 Heathcliffe. 17.25 Jackanory. 17 40 Grandad. 10 10 Informatieve serie. 10.38 Schooltelevisie. 13.05 Informatieve serie. 14.21 Schooltelevisie. 16.00 Biljarten. ITV 07.25 Good morning Britain. 10.30 Sesamstraat. 11.25 Europese volks verhalen. 11.40 Portrait of a legend. 12.05 Mysteries, myths and legends. 1230 Hernessing the past. 12.55 Wattoo wattoo. 13 00 Flicks. 13.10 Sounds like a story. 13 30 Three litt le words. .14 00 News at One. 14.20 Anglia News. 14 30 A plus. 15.00 Crown court. 15 30 A country prati- ce. 16.30 Sons and daughters. 17 00 Flicks. 17.15 Batfink. 17.20 Luna. 17.50 Razzmatazz. HILVERSUM 1 leder heel uur nieuws. AVRO: 16.02 Hersengymnastiek. 16.30 Kom er maar 'ns bij. 17.52 Per saldo. 17.55 Mededelingen (NOS). AVRO: 18.06 AVRO's Radiojournaal 18.25 Schaduwparlement. 19.02 Pim Jacobs' platenscala. 19.45 Hollywood boulevard 20.03 Galaconcert Ko ninklijke Militaire Kapel II. 20.35 Ar nold Loxam bespeelt het AVRO Con certorgel. 21.02 De Coltmoorden.. 21.31 Lichte grammofoonmuz. 22.02 AVRO's Sportpanorama Eretribune NOS: 23.02 Met het oog op morgen. VARA: 002 Elpee-tuin. 2.02 Groot licht. 5.02 Truck. HILVERSUM 2 TROS: 16.00 TROS Nws.show. (16.30. 17.30 en 18.00 Nws. 16.00. 16.35, 17.00 en 17.36 Ak- tua). P P 18.20 Uitzending van de CPN. Hum. Verb.: 18.30 Het voordeel - van de twijfel. TROS: 19.00 TROS Klantenservice. 20.00 Nws. 20.03 Het witte vest van de week. 20.56 Om het boek. Teleac: 21.30 Tekenen en schil deren, les 3. 22.00 Por Favor, herh. v. les 6. TROS: 22.30 Nws. 22.40 Een dode uit het Oosten (20), hoorsp. 23 00 Proeflokaal. 23.55 Nws. HILVERSUM 3 VARA: 16.03 De ver rukkelijke 15. NOS: 18 04 De avond- spits. VARA: 19 02 Hof van Heden. 20.02 Popkrant. 21.02 Moondogs. HILVERSUM 4 NCRV: 16.00 Litera- ma. of: Het kunstbedrijf. 16.45 Woord in de middag 20 00 Radio Filharmo nisch Ork met voc. sol.: Missa So- lemnis in D gr.t. op. 123, Beethoven. 21 30 Literama. 22.25 Kerkorgelcon- Morgen HILVERSUM 1 leder heel uur nieuws VOO: 7 02 Ook goeiemorgen. (7 30 en 8.30 Veronica nieuwsradio). 9.30 Muziek terwijl u werkt. (10.30 Veroni ca nieuwsradio.) 10.32 Kletskop. 12.03 Will wil wel (12.30 Veronica nieuwsradio.) 14.03 De Jukebox 15.03 Nederland Muziekland. (16 30 Veronica nws.radio) EO: 17.02 EO-Onderweg. 17.55 Meded. HILVERSUM 2 VARA: 7.00 Nws. 7 10 De wekkerradio (7.30, 8.00 en 8.30 Nws.). NOS: 9.05 NOS-sportief 9.24 Waterstanden. 9.30 Nws. Teleac: 9 33 Follow Me I. les 15. VARA: 10.03 Schoolradio. 10.23 Hoor haar! (10.30 Nws.) 11.30 Nws. 11.33 Leef-tljd-ge- noeg Overh.voorl.: 12.16 Uitz. van het Ministerie van Financien. Meded v land- en tuinbouw. 12.30 Nws. VARA: 12.36 Dingen van de dag. 13 00 Nws. 13.10 Leef-tijd-genoeg. (13.30 Nws.) 14 00 De Schuurpapier vanuit Diergaarde Blijdorp. NOS-R- VU 14 33 't Gif en ik NOS 15 03 Zo kan het ook 15 30 Nws 15.32 NOS- -wereldwijzer 16 00 Wat een taal 16 30 Nws. NCRV: 16.32 Studio 55. 17 30 Nws 17.36 Hier en Nu. HILVERSUM 3 leder heel uur nieuws 7.04 Het leven begint na zeven, met Peter Koelewijn. 9.04 Formule 3. 11 04 Radio „De Zwarte Roos". 12.04 Vraag en antwoord. 13.04 Seeburg en Wurlitzer 14.04 Don't stop the music. 15.04 Komt er nog wat van? 17.04 Weeshuis van de hits. HILVERSUM 4 NCRV: 7 00 Nws.7.02 Het levende woord. 7.10 Preludium 8.00 Nws, 8.05 Platennieuws. 8.45 Musica Sacra. 9.15 Onder de hoogte- zon 10.00 Kamermuz. door het En semble „Concert Royal". 10.30 Or- kestpalet 1145 De symfonieën v Mozart (37) 12.20 Promenade Orkest met sol speelt moderne muz. 13 00 Nws 13 05 Kerkorgelconcert. 1983. AVRO: 13.30 Suisse Romande Ork. speelt werken van Franse comp 14 30 Kamermuz. 15.45 Muz. van El- gar Portret van Ernest Bloch (1880-1959).

Leidse Courant | 1984 | | pagina 15