r usie tussen oetbalclubs oshuizerkade Verdaagd Moser komt weer W verder Dertien sportlieden naar Winterspelen 3oeve en Houtman verrichten loting .onder loep Minister gaat lawaai motorsport aanpakken ;»iPORT CckbcSoivuMit DINSDAG 24 JANUARI 1984 PAGINA 13 Ïnateurploeg Parijs-Nice ■HaNDAM Ploeg- Her Frans Klardie ^ft gisteren zeven titeur-wielrenners gewezen, die zullen 149iedoen aan de etap- 23ii'edstrijd Parijs-Ni- die van 7 tot en .'jt 14 maart in 3jinkrijk wordt ge- 7?|den. De ploeg be- ®5|t uit: Piet Kleine, -rrie Takens. Frits 3444ür, Toon van der 332Geert Schipper, 273lës Klein en Abel i62izer. MJtSk Kooien: EK niet haalbaar. Jur Kooien interim-bondscoach DEN HAAG Na twee weken be denktijd heeft Jur Kooien besloten voorlopig als interim-bondscoach van de nationale heren-volleybalselectie te willen fungeren. Kooien, die een half jaar geleden als assistent van de on langs opgestapte Rob Hachmang werd aangesteld, heeft verklaard het pro gramma voor 1984 als eerste trainer te kunnen volbrengen. Voor 1985, het jaar dat de Europese kampioenschap pen in Nederland worden gehouden, acht Kooien een combinatie van het trainerschap en zijn maatschappelijke verplichtingen niet haalbaar. De vol- leybalbond is naarstig op zoek naar de opvolger van Hachmang. maar ver wacht niet op korte termijn te slagen. Avanti loot opnieuw Hongaarse ploeg HAZERSWOUDE Het damestafeltennisteam van Avanti heeft in de halve finales van de Europa Cup 2 een zware tegenstander geloot. Bettine Vriesekoop en Ellen en José Bakker, die in de kwartfinale afre kenden met het Kanizse Bütorgyar, komen nu uit te gen Spartacus Budapest. Opnieuw dus een Hongaarse tegenstander, al dient deze hoofdstedelijke formatie hoger te worden aan geslagen dan Kanizse. Deze laatste ploeg werd door Avanti met 5-1 verslagen en mag zich de vijfde ploeg van Hongarije noemen. Spartacus behoort tot de ab solute top. Maar niet alleen dat gegeven maakt de doorgang naar de einderonde van het Europees tafel tennis toernooi moeilijker. De Hazerswoudse forma tie speelt de halve eindstrijd bovendien in Budapest. De wedstrijd dient voor 25 februari te zijn afgewerkt. Een exacte speeldatum zal in onderling overleg wor den vastgesteld. Zweden voorop in rallye Monte Carlo MONTE CARLO Na de eerste van twintig klassementsproeven hebben de Zweden Stig Blomq- vist en Björn Caderberg de lei ding in de rallye van Monte Car lo. De Fins-Zweedse combinatie Hannu Mikkola/Arne Hertz is tweede, de Westduitsers Walter Röhrl en Christian Geistdorfer bezetten de derde positie. De eerste proef, over een lengte van 14,4 kilometer, werd gehou den tussen Veniper en La Feclaz in het zuidoosten van Frankrijk. Van de 209 gestarte combinaties zijn er al vijf uit de strijd. BERT JACOBS NAAR FORTUNA DEN HAAG Bert Jacobs, die nu nog Sparta onder zijn hoede heeft, zal de ko mende twee seizoenen onder contract staan bij Fortuna S. De trainer, die eerder zes jaar aktief was bij Roda JC en één jaar in Hongkong, keert de Rotterdamse club na één seizoen alweer de rug toe. Hij woont in Limburg en verwacht bij zijn toekomstige werkgever meer armslag te krijgen voor versterking van de selectie. Jacobs wordt in Sittard de opvolger van Frans Körver. Clemens Westerhof keert Limburg de rug toe. Hij verwisselt MVV na afloop van dit seizoen voor het eveneens in de eerste di visie uitkomende Vitesse, waar de al eer der in Arnhem werkzame Westerhof de opvolger wordt van Leen Looijen. Daniela Zini wint slalom LIMONE PIEMONTE De slalom van Limone Piemonte, meetellend voor de strijd om de we reldbeker bij de dames, heeft gisteren een dubbe le Italiaanse zege opgele verd. Daniela Zini was over de twee manches met een totaaltijd van 1 minuut en 42,39 secon den de snelste. De twee de plaats was voor de Ita liaanse Rosa-Maria Qua- rio (1.42,51) en de Ameri kaanse Christine Cooper bezette in 1.42,62 de der de plaats. O gjDEN De definitieve 36'j>jlising over een fusie iioSen de drie Boshuizer- il jeclubs, Oranje Groen, TJJA en Leidse Boys, is i52;«e weken verdaagd. Dit Üojiat slechts de Algeme- Leden Vergadering ,V) van de voetbalver- ging Oranje Groen tot nming over plannen .rtoe kon overgaan. Bij en Leidse Boys werd J daarvoor vereiste quo- driekwart van de leden, ïjt gehaald. er bij Oranje Groen wel werd, kwam omdat van die club niet dat driekwart van de i02rn aanwez'g behoeven te 10;( om zo'n beslissing rechts- 72'fig te maken. Bij Oranje 126;fn had men voldoende aan i9.Jijfde van de in totaal 87 4gjgerechtigden. Aanwezig waren 41 leden. Wat zij heb ben besloten is niet bekend ge maakt. De stembriefjes ver dwenen direct in een envelop pe, die pas op 6 februari om tien uur 's avonds zal worden geopend. Dit omdat de leden van VN A en Leidse Boys op die datum door hun respectie velijke besturen opnieuw voor een ALV zullen worden uitge nodigd. Tijdens die bijeenkom sten zijn beide clubs niet ge bonden aan een minimaal quo rum van driekwart van het to taal aantal stemgerechtigde le den. Dan is een meerderheid van tweederde van het aantal aanwezigen voldoende. In de VNA kantine waren gis teravond overigens slechts 27 stemrecht hebbende voetbal lers aanwezig. Aanzienlijk gro ter was de opkomst bij Leidse Boys. Daar verzamelden zich 82 leden, maar ook dat aantal was onvoldoende om tot stem ming te kunnen overgaan. Daarvoor waren 175 bij de vereniging aangesloten voet ballers nodig. De bij Leidse Boys aanwezigen mochten dan weliswaar geen beslissing over de toekomst van hun club nemen, lang ge praat werd er wel. Vooral de geheimhouding van de uit spraak van de Oranje Groen leden was onderwerp van dis cussie. Dit omdat op voorhand was besloten dat ongeacht eventueel benodigd uitstel ie dere beslissing openbaar ge maakt zou worden. De Oranje Groen leden schoven deze tus sen de drie besturen onderling gemaakte afspraak echter ter zijde, met het argument de uit eindelijk op 6 februari te ne men beslissing niet te willen beïnvloeden. Overigens lijkt afgaande op de meningen zoals die gister avond bij Leidse Boys werden verkondigd een fusie niet di rect aanstaande. De ruim tach tig aanwezigen, door het be stuur getypeerd als „de actieve leden", zagen niet zoveel in een samensmelting en de mo gelijke heilzame werking daarvan.... IN HAAG De Ne derlandse internationals 23-ter Boeve (Ajax) en g6}er Houtman (Feye- 96!brd) zullen vanavond het VARA-televisie- 33Jgramma „Achter het 96|uws" (te beginnen om 95^0 uur op Nederland 96.i 96-* 95.: PSV, Fortuna S, Haarlem FC Groningen, NEC en Ajax of Feyenoord. De wedstrijd Ajax-Feyenoord wordt pas morgenavond in Amsterdam gespeeld. Mochten de weersomstan digheden dat verhinderen, dan wordt het duel een week uitgesteld. 1) de loting verrichten voor de kwartfinales van het toernooi om de KNVB-beker. De clubs, die in aanmer king komen voor een plaatsje bij de laatste vier, zijn: FC Twente, AZ '67, Francesco Moser op weg naar zijn nieuwe record van 51,151 meter. MEXICO Francesco Moser zal de geschiedenis ingaan als de eerste wiel renner, die in een tijdsbe stek van vijf dagen twee maal het werelduurrecord verbeterde. De Italiaan stelde gisteren in Mexico zijn eigen record scherper en bracht het op 51 kilometer. 151 meter en 35 centimeter. Vorige week ver beterde Moser met 50,808 me ter ruim de tot dan toe beste wereldprestatie, die op naam stond van de Belg Eddy Merckx, die in 1972 in één uur 49,431 kilometer aflegde. Mo ser was de tweede renner, die een aanval ondernam op zijn eigen record. In 1957 en 1958 ging de Fransman Roger Re- viere hem voor. Van der Duim start op drie afstanden DEN HAAG Het Ne derlands Olympisch Co mité vaardigt dertien sportlieden af naar de Olympische Winterspelen, die begin volgende maand in Sarajevo worden ge houden. Het NOC maakte gisteravond bekend na overleg met het bestuur van de KNSB te hebben besloten elf schaatsenrij ders naar Joegoslavië te sturen: zeven heren en vier dames. De Olympi sche afvaardiging wordt gecompleteerd door de twee bobsleeërs Job van Oostrom en John Drost. Als enige Nederlandse schaat ser komt Europees kampioen Hilbert van der Duim op drie afstanden uit: 1500, 5000 en 10.000 meter. De rest van de Olympische schaatsploeg bij de heren bestaat uit Yep Kramer (10.000 meter), Geert Kuiper (500 meter), Frits Schalij (1500 en 5000 meter), Hein Vergeer (1000 meter), Robert Vunde- rink (5000 en 10.000 meter) en Jan Ykema (500 meter). Bij de dames start Ria Visser op twee afstanden: 1500 en 3000 meter. De overige drie rijdsters in Sarajevo zijn Alie Boorsma (500 meter), Yvonne van Gennip (1500 meter) en Thea Limbach (1500 meter). Tjeerd van Wimersma Greida- nus, de chef de mission van de Olympische ploeg, lichtte toe, dat alleen de afstanden zijn opgegeven, waarop de kandi daten zich tot op heden heb ben geplaatst. Het is de bedoe ling, dat per afstand het maxi mum van drie Nederlanders wordt ingeschreven. Vraagte kens bij de heren zijn nopg de derde plaats op de 1500 meter (Vergeer of Kramer) en bij de Ria Visser start in Sarajevo op ten minste twee afstanden. dames de tweede en derde plaats op de 1000 meter (Van Gennip, Limbach of Visser). Het komende weekeinde heb ben de all-rounders in Davos en de dames bij het wereld kampioenschap in Deventer nog de kans zich te kwalifice ren voor een afstand, die nog niet „vol" zit. In de samenstel ling van de ploeg komt even wel geen verandering meer. Dat betekent, dat van de door de KNSB voorgedragen veer tien sporters drie volgens het NOC niet hebben voldaan. In de selectierace vielen de Lieu- we de Boer, Ron Ket en Ina Steenbruggen af. Van Wimersma Greidanus: „Ina Steenbruggen is de enige potentiële kandidate, die is af gevallen. Zij heeft niet aan de verwachtingen voldaan. Dat geldt tevens voor De Boer, on danks zijn bronzen medaille van vier jaar geleden. Voor sympathie is geen plaats. Ket is eigenlijk vrij plotseling uit de lucht komen vallen. Zijn resultaten waren evenwel niet beter dan van de mensen, die nu zijn aangewezen". 9s!t de anderen hun vrije ffl hadden, riep Bobby- 92;<rms, hier met die Denen. ®£-isch. We kwamen na- 9 Olijk nogal wat tekort, ®z-8itioneel. Dan werden we 95;gepakt. Zodat we van el- op het laatst net zo >n zagen als het gras. Het natuurlijk helemaal een van de Deense jteurs naar de Amster- a|se profs. Op een keer 4ik iets in m'n rug. Ik kon 5 schoenveters nog niet 1]^ken. Michels keek even 2zei, hup, rondjes lopen. J zei hij altijd als je wat 38 T T Ti. 5 143 Loop het er maar uit. Ik 0 4C drie kwartier nodig in de 4}dkamer om in m'n trai- 1 i«;spak te komen. Ik kwam 3 fveld op als een man van 5 sïtig- Toch lopen. Na tien 0 juten zei Michels, nee, die ft echt wat, naar binnen. tte het me weer drie Irtier om m'n normale aan te trekken". ,8 ,/en Lerby in de Haag- 45 sche Courant) 8 67 1 aéheb helemaal niet zo veel 2jnet dat emancipatie-ge- i2 36 Ik biljart gewoon omdat ;8 3Cet fijne sport vind. Biljar- '8 47 is evenwel geen sport zt mannen alleen, dat wil 44,och wel even duidelijk 4<en". En: „Ik denk dat 3(nen meer zenuwen heb- 17 gehad omdat ze tegen 3t vrouw moesten spelen. $aren mannen bij die nog sit tegen een dame hadden 3<eeld. Bovendien was ik Sören Lerby: „Man van tachtig". als laatste geplaatst. Nee, ik heb erg veel geluk gehad". (Nationaal kampioene Joke Zinger in de Emmer „Natuurlijk is het leuk als journalisten met je willen praten, mensen je in de trein herkennen en je na afloop handtekeningen moet uitde len. Maar het gaat allemaal zo snel met mij, dat ik moeite heb om mijn plaats te bepa len. Ik kan mij nog niet goed een houding geven tegenover journalisten. Ik ben bang dat ik verkeerd overkom. Het gaat nu al een stuk beter. In het begin wist ik echt niet wat ik moest zeggen, was ik ook bang voor de pers en hoopte ik maar dat zij mij aardig vonden. Veel zinnige teksten kwamen er niet over mijn lippen. Als betaald voet baller moet je alles leren". „Ik beleef elke dag veel vol doening aan het omgaan met de schaatsers. Dat komt denk ik doordat ik er zelf ook ar beid in stop. De afgelopen zo mer waren we met de ploeg in Oostenrijk. De jongens zei den, Henk. die steile klim van 32 kilometer tegen de Gross Glockner red je niet meer. Er werden onderlinge weddenschappen op me afge sloten. Je moet eens weten wat er toen door me heen ging. Ik weet wel dat ik bere trots stond te glunderen op de berg toen die gasten wa ren afgebluft". (Bondscoach Henk Boer in het Algemeen Dagblad) „Ik kan zowel rechts als links worden opgesteld. Maar Rijvers koos voor Broeken en Erwin Koeman. Ik zeg niet dat het anders zou zijn gelo pen wanneer ik had ge speeld, maar ik was in vorm. Ik had er al een voorgevoel van dat de bondscoach het in mij ondanks alles niet meer zag zitten. Dat heeft niet al leen met de affaire bij Saint Etienne te maken, de club die hem zo lief was. Rijvers wil geen lastige jongens in de groep. En hij vindt westerlin gen lastig, dus ook mij. Hij werkt liever met jongens uit de provincie". „Het is weer zo ver. Hoewel vaststaat, dat de Olympische Spelen van 1992 in de dan ju bilerende woonplaats Barce lona van voorzitter Sama ranch van het IOC worden gehouden, hebben ook Am sterdam en Rotterdam zich opgeworpen als eventuele kandidaten voor de organisa tie. Dat zit zo: iedere vier jaar worden de Spelen gehouden en iedere twee jaar wordt er Henk Boer: „Voldoening". in Nederland over gedacht ze weer eens te organiseren. En dan blijkt dus altijd, na een lunch op rijkskosten, dat zo'n grap onbetaalbaar is gewor den. Niemand zit te wachten op stadions voor te veel toe schouwers en met een te dure atletiekbaan waar later alleen nog voor een handje vol kijkers gehold zal gaan worden, sporthallen met te veel ruimte voor het publiek en Olympische doorzonwo ningen in Almere". „Hoewel de belangstelling er voor stijgende is, moet golf in Nederland nog altijd worden uitgelegd. Als het gezelschap tijdens een verjaardag of an dere bijeenkomst er lucht van krijgt dat ik golf, kan ik rekenen op een spervuur van vragen. Ook u zult dit wel eens aan den lijve ondervin den. Alle vragen zijn het bes te te herleiden tot die ene, telkens terugkerende vraag van de leek: „Kun je me nu eens uitleggen wat er dan ei genlijk zo mooi is aan golf?". En dan draai je geduldig het hele verhaal maar weer af. Vanaf 1984, zo heb ik beslo ten, ga ik de zaken anders aanpakken. Ik heb het ant woord op de vraag opge schreven en fotocopiën ge maakt die ik kan uitdelen als het weer zo ver is. Terwijl zij lezen ga ik putten op het ta pijt. want golf moet je in de praktijk bregen en niet bele ren, tenzij op schrift". „Ik lees veel en ik ben een liefhebber van films. Ik ga vaak naar de bioscoop, dat is echt veel leuker dan naar een voetbalwedstrijd, je ziet toch zelden een aardige voet balwedstrijd". Arabisch aanbod Johan Cruijff DEN HAAG Johan Cruijff beslist aan het eind van dit sei zoen of hij zijn carrière voort zet. De Feyenoorder heeft een aanbod van zijn huidige werk gever en tevens van een club uit Saoedie Arabie. NAC heeft Geert Meijer van DS '79 gehuurd. De kans be staat dat Meijer bij de Dordtse eredivisieclub wordt opge volgd door Koos Waslander, die met de trainer van NAC in onmin leeft. De transactie van Meijer, die bij DS op de bank was beland, is een gevolg van een initiatief van de onbezol digd bij NAC aan de slag gega- ne Bob Maaskant. Naast John Rep neemt ook Wim Rijsbergen deel aan een wedstrijd van Seiko vanavond in Hong Kong tegen het Brazi liaanse Corinthians. Rep kan daar spelen, omdat hij bij PEC Zwolle is geschorst. Rijsbergen probeert donderdag terug te zijn om de voorbereiding van Helmond Sport voor komend weekeinde mee te maken. Bij Excelsior is Frans Struis gead viseerd te stoppen met betaald voetbal vanwege een ernstige knieblessure. Bij Feyenoord heeft Willy Carbo voorzichtig de training hervat. Wanneer de met een liesblessure kam pende „huurling" van Club Brugge kan spelen is onbe kend. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Er komt een nieuwe regeling voor de aanpak van geluidoverlast die door de motorsport wordt veroorzaakt. Een de afgelopen zomer door het ministeries van WVC en VROM met motorsportbonden afgesloten regeling blijkt niet te werken. Dit heeft mi nister Winsemius (VROM) de Kamer laten weten. De nu bestaande regeling voorziet er in dat de circuits van As sen en Zandvoort gezien worden als terreinen die onder de Wet geluidhinder vallen. Volgens die wet hebben de terreinen een vergunning nodig waarbij men een heffing moet betalen voor de veroorzaakte geluidoverlast. Ook motocross-terreinen, die geen openbare weg zijn en meer dan veertien uur per week in ge bruik, vallen onder deze wet. Ten aanzien van de cross-terreinen zijn problemen opgetreden. De overeengekomen regeling blijkt per provincie en per ge meenten anders uitgelegd te worden. Om daar een eind aan te maken komt er een nieuwe regeling waarbij aan de hand van de uren waarop het terrein open is bepaald wordt of het onder de wet valt.Er zijn ongeveer 100 motocross-terreinen in ons land die door 350 verenigingen met 35.000 leden worden gebruikt. Alle terreinen zijn minstens vijf maanden open, meer dan de helft het hele jaar. Het NOC laat het aan de schaatsbond over, wie van de Olympiërs op welke vrije plaats wordt ingezet. Voor 4 februari moet het definitieve „plaatje" aan het organiserend Joegoslavisch comité worden opgegeven. Van Wimersma Greidanus: „Tot vijf dagen voor de opening van de Spelen mag er worden geschoven. De KNSB heeft tot die datum de mogelijkheid de laatste open plaatsen in te vullen". Namens de KNSB waren inte rim-voorzitter Jan Klok. trai ner Tjaart Kloosterboer (na mens de beleidsgroep trai ning), de bondsbestuursleden Schuurmans en Bom alsmede bondsdirecteur Wim Comello aanwezig. Op Herman van Laer na was het gehele be stuur van het NOC present. Van Wimersma Greidanus. als chef de mission deelnemer aan het gesprek: „Alles is be spreekbaar geweest. Klooster boer heeft gesproken namens de trainers. We hebben bijna zes uur vergaderd en zijn in goede verstandhouding uit el kaar gegaan". De grote winnaars zijn Hein Vergeer en in mindere mate Geert Kuiper en Jan Ykema geworden. Het trio was voor dit seizoen geen potentieel kandidaat en heeft de moge lijkheden optimaal gegrepen. Bij de dames start Yvonne van Gennip vermoedelijk op vier afstanden, nadat zij voor het NOC na vorig seizoen voor geen enkele afstand op de no minatie stond. Tips voor Nootdorp DEN HAAG Elf draverijen staan morgenmiddag op het programma van de draversBaan in Nootdorp. De eerste start is om 14.30 uur. Onze tips voor deze meeting luiden: PIJNACKERPRIJS: Wilster K. Yvonne Six en Yvonne Hazelaar. RIJSWIJKPRIJS: Wembley. White Star en Wimpy Amersfoort. STOMPWIJKPRIJS: Winston. Wies- ie L en Wjerljocht A. 's-GRAVENHAGEPRIJS (eerste af deling): Vriend K. Wonder Willem en Vitalis VOORBURGPRIJS. Venit. Volomes en Uschi Fibber LEIDSCHENDAMPRIJS: Weisbuch du Bois. The Player en Trijntje. DELFTPR1JS; Torero Cavaljos. Ulonka Bella en Tara Fortuna WILSVEENPRIJS Teraling du Bois. Tulipier du Bois en Veldbloem NOÓTDORPPRIJS Super Boy La ren. Vip D en Tanja H. GROTE PRIJS VAN HET GEWEST. Unie Loe. Poetje Patje en Terry N s-GRAVENHAGEPRIJS (tweede af deling): Wangura du Bois, Velis en Wajda Hazekamp. Sportwereld Voetbal Ivanoe Fraizzoli heeft zijn functie als president van Inter Milaan neergelegd. Hij werd opgevolgd door de 25 jaar jongere Ernesto Pellegri ni. Fraizzoli heeft Inter vijf tien jaar geleid.

Leidse Courant | 1984 | | pagina 13