Rijnsburgse Boys eenvoudig naar zege lphense oys ?Ujdt Ipepel mgs erburch lï m Quick Boys weer onderuit ARC neemt afstand van Katwijk 1 cS Dames LSVV '70 raken achterop f - -t'? ■=tl=!*:*l* MAANDAG 23 JANUARI 1984 venhoven verkijkt zich op Jodan Boys ENHOVEN De enige zaterdagvierdeklasser, die in actie m, leverde een matige prestatie. Zevenhoven liet zich na een al g bereikte 1-0 voorsprong verrassen door het zwakke Jodan Boys. de 'hete' slotfase bracht de thuisclub niet meer dan het door de 1- sek ndstand ontstane remisepunt. Trainer André Eggerdink, die in vijf jaren bij Zevenhoven deze ploeg naar de KNVB leidde, houdt overigens aan het einde van dit seizoen voor gezien. maauitstekende start van de Zevenhovenaren leverde enkele fraaie 5eul|elijkheden op. René Bon knalde het leer tegen de lat. In de vijfde 111 uut werd Jan Wouters bediend door Frans Visser en werkte de >cho(beheerst in het Jodandoel. Na ongeveer een half uur raakte het po uit het spel van Eggerdink's pupillen, hetgeen zich na de pauze zette. Ook was er van enige onderschatting sprake. Tot de 80e .but. De linksbuiten van Jodan Boys 'gooide' de bal voor het doel, simpel werd ingekopt: 1-1. De laatste tien minuten gaven wel r een ontketend Zevenhoven te zien, doch een geldig doelpunt zat iet meer in. Wel werd een treffer afgekeurd, omdat bij de vrije de Jodanmuur niet op afstand stond. 2h» Jan van Daal opvolger van Rien Tamerus ALPHEN AAN DEN RIJN Jan van Daal zal komend sei zoen als oefenmees- ter van Alphense Boys fungeren. De 41-jarige Van Daal volgt in die functie Rien Tamerus op. Van Daal in het bezit van een A-di- ploma is op dit moment nog werk zaam bij het Utrecht se UW. JEUGD KATWIJK GEEFT MOED OP LEIDEN Met slechts één punt uit dertien wedstrijden heeft men bij de regionale jeugd van Katwijk de moed opgegeven. Zaterdag werd met 6-0 van VUC verloren. Quick Boys boekte een te genvallend 1-1 gelijkspel te gen Rijswijk, terwijl Rooden- burg Quick H. eenvoudig met 4-0 versloeg. FC Lisse speel de goed. maar ging met 3-1 onderuit bij ADO. Met beter schoeisel nam Roodenburg vanaf het eer ste fluitsignaal op overtui gende wijze het initiatief te gen Quick H. Dat resulteerde binnen de kortste keren in twee treffers van Gé Tege laar. Het overwicht bleef groot, zij het dat de Hage naars na de thee een kwar tier lang in de aanval waren. Halverwege scoorde Remco van der Maat echter van af stand het derde Leidse doel punt. Kort voor tijd bepaalde Roger James de eindstand op 4-0. Rijswijk bleek een lastige te genstander voor Quick Boys, dat na een gelijkopgaande eerste helft (0-0) het wind- voordeel niet ten volle benut te. De pupillen van Cor van Duivenbode kregen na een kwartier zelfs een tegendoel punt te incasseren, en moch ten achteraf gezien nog blij zijn met de gelijkmaker van Kees Haasnoot. FC Lisse kwam goed voor de dag tegen ADO, maar moest toch het onderspit del ven. Léon van der Zwet kon de tweede rondgang de stand nog rechttrekken uit een vrije trap, voordat foutjes in de Lisser verdediging ADO de kans boden alsnog met 3-1 te winnen. Bij Katwijk heeft men het roer radicaal omgegooid: met het oog op de toekomst is be sloten tot een drastische ver jonging, zonder verder op handhaving in de interregio nale klasse te letten. Mede omdat het huidige elftal nog niet is ingespeeld, leidde dat alles tot een geflatteerde 6-0 nederlaag bij VUC. (iS k 1.10,1 a JpH Mtirc (Tva™fUn wlni^nd «f ind li n 'EN Alphense bleef gisteren aan- Ilijk beter op de been iei). 2 Verburch. Een ver- k'ecind ruime 5-0 over- filing was het resultaat. Lisse deelde de punten i'e si» LenS (1-1), terwijl j^fcnheimse scheidsrech- 3.). W. Hartman bij het coaten tussen SJC en na tien minuten tot •«oeiconclusie kwam dat zwelIJballen echt onmoge- i was jr)e spelers kten bewegingen die lelemaal niet wilden :en", aldus de leids- met overzicht. Boys - Verburch 5- rio f. de motivatie bij de Ver grijp-spelers vóór de wed- istadl reeds ver te zoeken, na Var*i minuten „glijden" was piaatïjwel geen enkele Poeldij- 2i.2meer te bekennen op de )0 m(ïe, witte mat, die heil zag Krotfhte voetbal-daden. In die ?fud^ periode namelijk had nend'- van v,iet voor de Alphe- 1.10,1 al tweemaal doeltref- titgehaald. Erg veel heeft rch niet gedaan en ook funnen doen om de stand inder aanzien te geven. |annen van trainer Tame- even nu eenmaal beter nd op de spekgladde Even leek het of Ver- nog iets terug ging doen. toen hun enige mooie )o meylak na de rust om zeep nevr. hen werd, restte nog gestat de vraag met welke cij- >end Mphense Boys zou gaan 1- In. Het werd uiteindelijk 000 moor doelpunten van Jo- laraR^3" Capel, Nick Ver- org. ii en Frank Bakker. De eri5of werc* k>ij zijn doeltref- 26.20 inzet geholpen door de 90Ó mijkse sluitpost, die de ze- ^■jiet onhoudbare, van af- van - geschoten, bal door de schieten. nv M. y FC Lisse 1-1 (1-0) jH- Den Haag waren de pndigheden waaronder 20,6Md moest worden erbar- mi De beslissing van de om desondanks ier.Tolden, kwam vooral Lisse i. 3.70juit. Geplaagd door bles- 4011mjvan Peter van Ruiten, ia) 1 a Meiland (hersenschud- :i3 TOW en Laurens van der trio t. i traden de Lissenaren ET: rie bankspelers aan. Een dat in de loop van de ■'ijd tot vijf zou oplopen, Fred Bon en Ron Mes- knie) zich Toch hield de FC staande. Vooral in lede helft (LenS was tien n voor rust op voor- gekomen) bepaalde het van trainer André van ji het spelbeeld. In die was het ook invaller Koomen, die op aange- In collega-invaller Dorus r Voort de gelijkmaker jende. Een winstpunt nder aanvoering van ieepende Mark van Ber- ;rd vastgehouden. artwereld Menno Boelsma orp) won zaterdag tij de short-trackinterland Nederland het onder- .000 meter. Velthoven n) werd tweede voor de Nederlanders Bosch en li Engeland wil pro- de positie als leidende Inatie te heroveren door F ld te pompen in een oor talenten van 14 en De opzet werd moge- Jiaakt door een vierjarig scontract. il Brian Clough, de manager die Notting- rest van de tweede di- 'aar de Engelse titel en Europese bekertriomfen heeft zijn contract met J tot mei 1986 verlengd. RIJNSBURG Na de iet wat fortuinlijke zege op Quick Boys werd Rijns- burgse Boys door staart- ploeg Volendam weinig in de weg gelegd om op nieuw de beide winstpun ten binnen te halen. Op het harde, moeilijk be speelbare park Middel- mors was fraai voetbal nauwelijks mogelijk Maar dat er door de formatie van Arie Lagendijk zoveel slordigheden werden af geleverd, valt niet alleen daaraan toe te schrijven. Omdat het zeer pover ac terende Volendam geen enkele vuist kon laten zien, boekte Rijnsburgse Boys toch een royale 3-0 overwinning. Daarmee passeerde de ploeg het niet spelende Spakenburg en staat nu alleen aan kop van de ranglijst. Terwijl de uiterst kille bries de toeschouwers toch al niet ple zierde, was ook het duel niet hartverwarmend. Zonder de omstandigheden daarvoor alle schuld te geven, leverde de ge steldheid van het terrein een fikse handicap. Vooral de wendbaarheid van de spelers was op de bevroren onder grond tot een minimum gere duceerd. Dat de thuisploeg al rap op voorsprong kwam, deed de wedstrijd evenmin uitgroei en tot een enerverend spekta kel. Het direct ontstane overwicht van Rijnsburgse Boys leverde geen grote mogelijkheden op totdat Martin Toet aanlegde voor een vrije trap. De door hem verzonden bal kon door Ton Arroyo in riante positie net niet worden ingekopt, maar wel door Rob Gillissen in het doel worden „gelopen". De thuisploeg bleef tegen het machteloos spelende Volen dam de boventoon voeren en toch was daar ineens bijna de gelijkmaker. Ook hier ver zorgde Martin Toet de inlei ding, ditmaal door wat al te beheerst terug te spelen op goalie Kees Star. Toet had het geluk dat het slechts tot een chaotische situatie voor het doel leidde en dat de Volen dam aanval hier liet zien wat het bij vrijwel elke incidentele kans opnieuw toonde: een enorme schotloosheid. Volendam kwam langzamer hand onder de druk uit en was bij vlagen zelfs de betere ploeg. Het met enig klasse of risico creëren van behoorlijke kansen schijnt de ploeg, waar in Klaas Lamberts via zijn techniek en inzicht eenzaam een rol van enige klasse ver vulde. evenwel volkomen vreemd. Zo hield Rijnsburgse Boys ruimer zicht op een doel punt, maar verslikte zich nog al eens bij schietpogingen of in kansrijke 1-tegen-l situaties. Na de rust toonde de thuis ploeg orde op zaken te willen stellen. Nadat Jan Zwarthoed voor Volendam met een pri ma, juist naast het doel ver dwijnende, kopbal voor een opvallend intermezzo had ge zorgd, drong Rijnsburgse Boys flink aan. Gillissen legde knap terug op Aandewiel, die met een hard afstandschot evenwel de paal trof. Ook Wim Drie bergen was dicht bij een tref fer, toen hij bij een hoekschop net naast kopte. Op vreemde wijze werd ver volgens toch gescoord. Jan Ho- gewoning soleerde als zo vaak langs de zijlijn (evenals bij Arie van Dijk gingen de artis tieke kunsten op dit veld ove rigens veelvuldig de mist in) en zette strak voor. Via Rob Gillissen en Volendam-doel- man Jan Tol, die de voorzet onschadelijk wilde maken, maar ongewild zijn medewer king verleende, belandde de bal in de touwen: 2-0. Even la ter vermorste Arie van Dijk een 'droomkans' door van kor te afstand recht op Jan Tol te knallen. De goed, maar nog niet zo sterk als voor de win- terpauze spelende Huug Aan dewiel bouwde de score uit. Hij zag het gat in de voor hem opgestelde verdediging, legde de bal breed en haalde stevig uit naar de uiterste linker hoek: 3-0. Daarmee was het verhaal in feite ten einde. Zij het dat het kansen vermorsen (ook enkele mogelijkheden voor Volen dam) grootse vormen aannam. Rob Gillissen leverde de dui delijkste illustratie door bij een strafschop (Ton Arroyo was onderuitgehaald) op de paal te mikken. LEJO BUCK Scoreverloop: 8. Gillissen 1-0; 57. Gil lissen 2-0; 65. Aandewiel 3-0. Rijnsburgse Boys: Star, Toet, Manu- putty. Driebergen, De Kroon, Hoge- woning. Houtekamer, Aandewiel, Van Dijk, Gillissen, Arrovn. yii MÉÉ iiiiMBM fiiipi «ii Wim Guyt II neemt namens Katwijk het doel van ARC onder vuur. Ook deze poging zou de Katwijkers evenwel geen treffer opleveren. KATWIJK ARC heeft zaterdag een belangrijke stap gezet op de weg die leidt naar promotie naar de tweede klasse. De Al phense koploper versloeg in Katwijk de tot zaterdag op één winstpunt volgen de club van die naam met 0-3. Een overtuigend ogende zege die echter niet zo overtuigend tot stand kwam. Weliswaar mochten de Alphenaren zich na negentig minuten matig voetbal op een vrij wel onbespeelbaar veld een verdiende winnaar noemen, geflatteerd was de eindstand wel. „Deze uitslag geeft de ware ver houdingen in deze wed strijd niet juist weer", stel de verliezende coach John Huguenin na afloop dan ook volkomen terecht. De Haagse oefenmeester wees vervolgens de eerste helft van het trelfen aan als het gedeelte waarin Katwijk de strijd had verloren. „Na die enorme blunder die ARC op 1-0 bracht, hebben we kansen ge had om de stand weer recht te trekken. Omdat die gelijkma ker voor rust uitbleef, kwam de ploeg in de tweede helft in de problemen. Er werd toen veel te gehaast, veel te gretig gespeeld. Het elftal miste in die fase duidelijk het overzicht en vooral de rust om op de goede manier op zoek te gaan naar die 1-1". De door Huguenin gememo reerde „blunder" werd al in de vijfde minuut van het duel een feit. Katwijks voorstopper Huig van der Plas verslikte zich toen in de op het half be vroren toch merkwaardig springende bal en Joop Lank- haar was attent aanwezig om het leer met een knappe lob over doelverdediger Jan Var- kevisser te bogen. De in de re gel toch knap counterende ARC-ploeg leek vanaf dat mo ment op rozen te zitten, maar in de praktijk viel dat duide lijk tegen. De tegenaanvallen van de Alphenaren kwamen nauwelijks uit de verf. De „straffe" tegenwind en het las tige terrein veroorzaakten maar al te vaak Alphens bal verlies en het agressief spelen de Katwijk kon dan ook het initiatief nemen. Het veldo- verwicht bracht de thuisclub wel een achttal hoekschoppen, maar niet die zo gewenste ge lijkmaker. ARC-goalie Cor Prook was stijlvol aanwezig bij afstandspegels van Amerik van Duivenvoorde en Jack Hoogkamer en zag de rechter- staander redding brengen bij weer een poging van Van Dui venvoorde. In de tweede helft had ARC de zaken beter onder controle. Ook al omdat het door diverse blessures verzwakt aantreden de Katwijk verzuimde de vleugels optimaal te benutten, kwamen Prook en de zijnen nauwelijks meer in de proble men. Aan de andere zijde wa ren de offensieve acties in dat tweede part beter verzorgd. Een spelbeeld dat in de 66ste minuut van de ontmoeting door twee Alphense treffers nog meer gestalte kreeg. Eerst verzorgde Nico Oosterlee het beslissende tikje nadat Lank- haar de bal al langs doelman Varkevisser had geplaatst en nog geen zestig tellen later was het diezelfde Oosterlee die na een passje van Jan Willem Bogers opnieuw doeltreffend toesloeg: 0-3. Hoewel Huguenin via een dubbele wissel en het opschui ven van laatste man Wim Guyt I nog trachtte iets aan de score te doen. was de partij vanaf dat moment gelopen. Katwijk had de slag om de eerste plaats verloren. „Maar een slag verloren, is nog geen oorlog verloren", bleef Hugue nin later optimistisch. „De competitie is nog zo lang dat een achterstand van drie pun ten in deze fase nog maar wei nig zegt. Er kan, zeker in deze klasse, nog van alles gebeu ren". GERT-JAN ONVLEE 0-3. Katwijk: Varkevisser. Nijgh, Wim Guyt I. Van der Plas (Van Duivenbode), Vlieland. Verloop, Wim Guyt II, Hoog kamer, Haasnoot (Groeneweg), Schaap. Van Duivenvoorde. ARC: Prook. Jelle Koolstra. Lammers. Rob Koolstra, Van Es. Van Dijk. Van Leeuwen. Lankhaar. Bogers, Ardi Oosterlee (Key). Nico Oosterlee Alphense raadsleden op „golfbezoek" in Spaarnwoude Op initiatief van de „Stichting Recreatie Gebied De Kromme Aar" was zaterochtend een groot gedeelte van de Alphense ge meenteraad op het golfcomplex van het Noordhollandse Spaarn woude te vinden. De groep liet zich daar informeren over het rei len en zeilen van een openbare golfaccommodatie, dit naar aan leiding van de plannen die de Stichting enige tijd terug heeft ge lanceerd om in het Alphense Zegersloot tot de aanleg van een dergelijk complex te komen. Het bleef voor de Alphense bezoe kers in Spaarnwoude overigens niet alleen bij papieren informa tie", er was tijdens de excursie ook enige tijd gereserveerd om wat praktijkervaring op te doen. Op de foto krijgt Alphens burge meester M. Paats de eerste instructies. HARDERWIJK Voor de derde achtereenvolgende keer liep Quick Boys een nederlaag op. Na Valleivo gels en Rijnsburgse Boys was het zaterdag VVOG dat de Katwijkers de volle winst ontfutselde. De Katwijkse formatie, gewend om in de top van het klassement te vertoeven, zakte hierdoor naar een „armoedig" plaatsje onderin de middenmoot. De 1-0 winst werd door de Harderwijkers gegrepen op een keihard en haast onbe speelbaar terrein. De enige treffer ontstond uit een strafschop. Zowel VVOG. als Quick Boys had grote moeite met het bedie nen van de voorwaartsen. Het Katwijkse midden, dat was opge bouwd uit Koos Schoonewille, Sis-tu Pan, Arie en Floor van Duyn. had bepaald niet de vorm en viel vooral in organisato risch opzicht tegen. Spitsen Martin van der Plas en Peter Hoge- woning waren gepasseerd, zodat slechts Arnold Boers en Kees van Rooyen zich in de 'punt' ophielden. Al met al leverde de ploeg een bijzonder matige eerste helft af, hetgeen ook gold voor de periode direct na rust. De blauwwitten waren al goed wegge komen. toen Hennie van Dijk met zijn schot de paal schampte en de bal na een inzet van Joop Cunz ternauwernood van de lijn kon worden gewerkt. De druk, die na de rust op het doel van Theo Guyt ontstond, ebde weg, waarna aanvaller Jansen in de counter diep ging. Teun van der Plas en Johan Jonker stopten hem volgens de arbiter te fel af. zodat de bal op de stip werd gelegd. Henk Drost maakte in de 78e minuut gebruik van het buitenkansje. Martin van der Plas was even daarvoor ingebracht voor de geblesseerde Leo van Delft, terwijl ook Peter Hogewo- ning het ten koste van Van Rooyen nog even mocht proberen. Van der Plas lepelde in een alles-of-nietsoffensief de bal juist over de lat. De Harderwijkse goalie stond in de weg, toen Hoge- woning gevaarlijk het 16-metergebied inkwam. Deze situaties waren overigens zo ongeveer de enige noemenswaardige doel kansen voor de pupillen van oefenmeester Martin van Vianen. Scoreverloop. 78 Drost 1-0. Quick Boys: Guyt. Teun van der Plas. Rienks. Jonker. Van Delft (Martin van der Plas). Schoonewille. Pan. Arie van Duyn, Floor van Duvn. Boers, Van Rooyen (Hogewoning). LEIDEN Na de geflat teerde 7-0 nederlaag bij Groote Lindt, begint het er somber uit te zien voor de interregionale dames van LSVV '70. Zij zullen de tweede competitiehelft alle zeilen moeten bijzet ten om niet reeds na één seizoen weer af te dalen naar de eerste klasse. Met twee tegendoelpunten viel de schade voor de Leidse stu dentes zaterdag aanvankelijk nog mee. Het uitvallen vdn de ernstig aan het been gebles seerde Helen Stout - het veld was erg hard - betekende ech ter een fors verlies: reserves ontbraken en één van de tien resterende speelsters moest met haar mee naar het zieken huis. Groote Lindt kon daar om na de thee zonder moeite nog vijfmaal scoren. In de eerste klasse maakte ook vice-koploper Zevenhoven een vervelende dag mee. De 2- 0 nederlaag bij koploper RAS vergrootte de achterstand op die ploeg tot vijf punten, zij het dat RAS eén wedstrijd meer heeft gespeeld. KRv moest het zonder haar doel- vrouwe stellen tegen Monster, bovendien misten Arien Schaap en Maija van Duiven bode doelrijpe kansen. Na de rust scoorde Monster wel: 1-0. Ter Leede 2 zag in de tweede klasse drie treffers afgekeurd tegen Randstad Sport, maar de scheidsrechter keurde er daarnaast evenveel goed. Zij kwamen van Anja van der Weijden (terug na een langdu rige blessure), Carla van der Niet en Cisca Knetsch. Wou- brugge klopte SVLV 2 met 2- 3. .De zusjes Tina (tweemaal) en Trudy Buntsma namen de winnende goals voor hun re kening. Miriam Roeleven en Mariëlle Wittebrood scoorden tegen. Debutante Christine Vissinga scoorde voor LSVV '70 2, dat met 1-2 verloor van Sportief. Gisteren vond één wedstrijd doorgang: NSV '46 leed in de interregionale klasse onder abominabele omstandigheden een 5-1 nederlaag bij DCL.

Leidse Courant | 1984 | | pagina 15