Een goede song is als een vriend voor mij tUN-LOUIS A UBERT (TELEPHONE): BRT verliest geen kijkers teilen zoals jij en k"°iden alleen hun H. Landins in Californie V tV lichaam van Jenny hJ gevonden. Ze is door ',?nd, een Dobermann- een0p het strand 9etrok- dat haar lichaam hon- vertoont, denkt men ond de dader is. Maar de chef van de lokale 0 Abel Marsh (James haar lichaam onder- \tdekt hij, dat Jenny in R^'er 's verdronken. '«Pon esluit de ex-echtge- 5201 het slachtoffer, Lee ganq/ (peter Lawford), op - war Nederland 2. ADIO/TELEVISIE CëkbeSomant VRIJDAG 20 JANUARI 1984 PAGINA 17 INSEN KLAGEN MINDER StgR ETHERRECLAME IrLEM De reclameraad heeft in 1983 min- vejdaehten binnengekregen over reclame-uit- 'k Bngen op radio en televisie dan het jaar er- is, De reclameraad heeft dit gisteren meege- ir d. In 1982 waren het 121 klachten. In achttien Ie Hlen kwam het tot een uitspraak, vijf klachten en toen gegrond verklaard. Van de 109 iten in 1983 zijn er 52 terzijde gelegd wegens nelijke ongegrondheid'. Twintig bezwaren te- oeclame-uitzendingen zijn door de klager in- ui kken na een reactie van de betrokken adver- Van de 19 uitspraken waarin zeven bood- pen ontoelaatbaar zijn verklaard betrof het ide gevallen misleiding dan wel strijd met de ïeid, twee maal strijd met de wet dan wel rijfs n en goede smaak terwijl in één geval ie- vaa viel over het voor hem onverkomelijke ver- restrdat zou worden gelegd tussen drank en ge- all ïeid. Speelfilms en series op tv meest in trek HILVERSUM Speelfilms en eenmalige se ries mogen zich in de gunst van een meerder heid van het Nederlandse televisiepubliek ver heugen als het gaat om keuzes van de kijker uit het culturele genre. Bijna zestig procent van het publiek zegt zeer veel belangstelling te hebben voor speelfilms en veertig procent voor eenma lige series. Eveneens veertig procent zegt zeer veel belangstelling te hebben voor komedies en volkstoneel. Dit blijkt uit het onderzoek 'Televisiekijkers en hun kijk op kunst', dat Erik Lohmann en Mi chel Simons hebben uitgevoerd in opdracht van de afdeling kijk- en luisteronderzoek van de NOS. Zij hielden een zogeheten representatieve steekproef naar de belangstelling van 520 Ne derlanders van 15 jaar en ouder voor culturele televisieprogramma's. Vertrossing of - in hedendaagser jargon - ver- VOOzing lijkt het Nederlandse kijkerspubliek nog steeds in de greep te hebben, zo valt uit het onderzoek af te leiden. Bijna veertig procent van de kijkers (4,1 miljoen mensen) heeft vrij wel geen kennis van of belangstelling voor kunst. Slechts vijftien procent van de kijkers kan worden beschouwd als echt geïnteresseerd in kunstprogramma's. In vergelijking met de anderen, kijkt deze groep selectiever en gerich ter naar de televisie. De onderzoekers stellen dat programmamakers deze geïnteresseerde groep vanuit een 'doelgroepgerichte' benade ring kunstprogramma's moeten voorschotelen. ,,Het is een illusie te veronderstellen dat het publiek binnen één kunstprogramma verenigd kan worden", aldus het onderzoek. Italiaanse tv-serie over pausenleven ROME De Italiaanse televisie is van plan een 26-delige serie te maken over het leven van minstens dertig pausen. Iedere afleve ring zal worden gemaakt door een andere regisseur, aldus producer Achille Manzotti gisteren op een persconferentie. Manzotti zei te denken aan filmregisseurs als Fellini, Antonioni en Stanley. Fellini zou zijn medewerking al hebben toegezegd. Over welke pausen de serie zal gaan, werd niet bekend gemaakt. „Er is nog nooit een staat geweest met een dergelijke glorieuze, lange en bewogen geschiedenis als die van de pau sen. De dynastie heeft 264 soevereine vor sten voortgebracht die door de hele wereld zijn erkend,", aldus een van de schrijvers. 9? $SEL „Optreden Revisie is heel belang- vaj zegt Jean-Louis Au- dide zanger, gitarist en taamchrijver van de karipe groep Telephone. stimuleert mensen 'arSar onze concerten te ktiin kijken. Daarom gen we ook platen lun^e geloven niet dat ê6& roll geschikt is om 1 langspeler te ver- t k(?en- De nummers die evolueren con- Daarom is het een Di4uurlijke handeling titejeer je een compositie plaat vastlegt. Dat is """jliik definitief. Daar- stop je die evolutie, pet dan ook eigenlijk de concerten van Te- ine komen kijken, daar zijn de num- nog steeds aan ver dingen onderhevig". •eHJpfielijkheid Telephone te Treden wordt vanavond door Duitsland 3 om iur. Het concert van de te groep duurt een uur. het kwartet in eigen superstatus heeft met ische plaatverkopen in de rest van de we- ig niet gelukt een door- te forceren. De pogin- ^n de platenmaatschappij in Telephone in ons land 'slinkende naam te ma- .iepen tot nu toe op niets Franse taal, die Telep- inteert, lijkt een door- sijifl stoten naar het grote publiek nog steeds in de weg te staan. Wanneer de groep echter in het Engels zingt, zoals gebeurt op de langspeler „Telephone", verdwijnt het stukje magie dat het kwartet als Franstalige band zo uitzonderlijk maakt. Bovendien zit Jean-Louis Au- bert met de handicap van zijn Engelse uitspraak. Dat de taal geen onoverkome lijk probleem blijkt te zijn, mag worden geconcludeerd uit de uitnodigingen die de groep regelmatig krijgt om in New York te spelen, „We zingen dan gewoon in het Frans. Om de teksten een beetje begrijpe lijk te maken, leg ik in ge brekkig Engels uit waar het om gaat of ik laat bassiste Co- rinne Marienneau, die wel goed Engels spreekt mijn Frans vertalen. Het voordeel van New York is, dat het een internationale stad is. Daar hoor je zoveel talen, dat de mensen het veel eerder van je accepteren als je geen Engels spreekt". Jean-Louis Aubert zou niet in Amerika willen wonen. Hij zegt: „Als 18-jarige ben ik de Atlantische Oceaan overgesto ken omdat ik carrière wilde maken in Amerika. Ik heb er een prima tijd gehad en erg veel gezien, maar na een tijdje kreeg ik heimwee. Eenmaal terug in Frankrijk was ik er zeker van dat ik alleen daar thuishoor. Ik besloot dat als ik weer zou oversteken, dat zou zijn om te werken". Een aantal jaren later gebeur de dat ook. Hij denkt nog met enige weemoed terug aan dat bezoek aan New York met Te lephone. „Er waren helemaal geen concerten geboekt, we gingen als toeristen, al namen we instrumenten mee. Onze manager regelde concerten door met wat langspeelplaten clubs binnen te lopen, er iets van te laten horen en te ver tellen wie we waren. Toen we weer terug waren in Frankrijk zeiden we tegen elkaar: het zou leuk zijn als dat in Parijs ook zou kunnen, maar daar zijn we te beroemd voor. Con certen zoals we ze in New York gaven, zijn een verade ming. Het is goed om af en toe vreselijk hard te moeten wer ken om het publiek voor je te winnen. Daarom treden we ook in de Europese landen op waar we niet bekend zijn. We zouden gemakkelijk alleen in Frankrijk kunnen blijven spe len. Alleen al van de plaatver koop kunnen we goed leven, maar het is heel verfrissend om in kleine clubs voor 250 mensen te staan. We zouden doodgaan als we alleen maar zouden spelen voor mensen, die nog voor je een noot hebt gespeeld al luid staan te ap- plaudiseren, zoals in Frankrijk regelmatig gebeurt. We vinden dat een concert een bijzondere gebeurtenis moet blijven". Telephone is op het podium een hechte eenheid, die de Franse taal op voortreffelijke wijze weet te mengen met af wisselend ruige en vindingrij ke rock roll-structuren. De lichtshow, volledig afgestemd op de muziek, is perfect. Het songmateriaal is voor het grootste deel afkomstig van Jean-Louis Aubert. Hij zegt: „Met de Franse taal kun je veel meer spelen dan met het Engels. Met een paar simpele woorden kun je een aardig klinkende Engelse tekst ma ken. In het Frans moet je wel overwogen te werk gaan. Dat betekent wel eens dat een tekst maanden blijft liggen. Er zijn veel mensen die vragen om een bepaalde tekst uit te leggen, maar daar begin ik niet aan. Een goede song is als een vriend voor mij. Hij blijft zijn hele leven bij me. Er zijn composities die op de eerste el pee staan, waarvan ik nu nog dingen leer en waarin ik nu andere betekenissen van de tekst zie. Het zijn ook de num mers die je stimuleren nieuwe songs te schrijven". Telephone ontstond in 1976. „Connne Marienneau, Louis Bertignac (gitaar), Richard Kolinka (drums) en ik kennen elkaar al zo'n jaar of vijftien en we speelden vóór Telepho ne al vaak met elkaar samen. Op een gegeven moment kre gen Louis en ik een contract aangeboden voor een concert. Als veertienjarige, geïnspi reerd door een Who-concert, dat ik had bijgewoond, wilde ik al in een groep spelen. Ik had een aantal nummers en zo tekende ik zonder na te den ken het contract. Gelukkig wilden Louis, Connne en Ri chard mij helpen. Het eerste concert vond plaats in het American Centre in Parijs. We speelden voor vierhonderd man. We hadden toen nog geen naam en schreven op een aantal Parijse muren aankon digingen als „Rock tonight in The American Centre". Het concert werd een succes en Telephone was geboren". HANS PIËT BELGIË: 15 TV-NETTEN: (Van onze correspondent Aad Jongbloed) BRUSSEL De verslaafde televisiekijker in België heeft, voor een groot gedeelte van het land, de weelde van een keuze uit niet minder dan vijftien netten. En hoewel men dat met een dergelijk aanbod zou verwachten, worden de twee Vlaamse en de Waalse netten daar niet het slachtoffer van. De bestede kijk tijd naar BRT 1 en BRT 2 in Vlaanderen en naar de beide RTBF-netten in Wallonië stijgt nog steeds. De nieuwste aan winst op het kabelnet, gevormd door de beide BBC-netten, die weliswaar tot voor kort de kust bereikten, maar inmiddels „uit waaiert" over geheel België, lijkt voornamelijk de kijkers weg te plukken van de drie Duitse zenders. Keiharde cijfers daarover bestaan nog niet, voornamelijk door dat de kabeltelevisiemaatschappijen in België nog steeds niet al te veel haast maken met het doorprikken van de BBC, hoewel daartoe al vanaf het begin van het jaar de mogelijkheid bestaat. Aanvankelijk strandde de BBC-ontvangst in België op het pro bleem van de auteursrechten, maar toen die drempel werd opge ruimd door het verhogen van de kijkgelden met 15,- per jaar, lieten de kabelmaatschappijen de nodige steken vallen. Pas sinds enkele weken „hangt" Brussel nu aan de BBC-kabel, maar tal van gemeenten rond Brussel bij voorbeeld nog niet. In het uitrekenen van kijkpercentages hanteert de BRT een sy steem, waarbij uitgegaan wordt van het totaal van de bestede kijktijd, het zogenaamde kijkvolume, dat honderd is, waarna er een deling per zender plaats vindt. De meest recente cijfers, die hieruit te voorschijn kwamen waren, voor wat betreft Vlaande ren: BRT 1 en -2 samen: 63,5 RTBF 1 en -2 samen: 3,6 de beide Nederlandse zenders: 20,3 %;de drie Franse zenders TFA, Antenne 2, en France 3: 4,2 %;de drie Duitse zenders ARD, ZDF en WDR: 4,0 BBC 1 en -2: 0,9 maar dat cijfer dateert nog uit de periode dat alleen de kuststreek de BBC kon ontvangen. Ook ten opzichte van de Nederlandse zenders zit de BRT nog steeds in de lift. De absolute piek van Vlaamse kijkers naar Ne derlandse zenders werd beleefd in 1976 met 25,7 procent. Maar sinds de BRT in 1977 een tweede zender in gebruik nam, zijn steeds minder Vlamingen naar Nederland gaan kijken. Nu dus een op vijf. Raad voor de Kunst: zendtijd cultuur vooral voor kunstprogramma's DEN HAAG De zendtijd voor cultuur - volgens de medianota twintig procent van alle zendtijd - zal grotendeels moeten wor den gevuld met kunstprogramma's. Alleen dan krijgt het Neder landse kunstleven voldoende kans zich via de media te weer spiegelen. Dit heeft de Raad voor de Kunst gesteld in zijn onge vraagd advies, dat hij gisteren aan minister Brinkman van WVC heeft uitgebracht. Het krijgt de instemming van de Raad, dat de minister in de medianota de culturele taak van de media erkent. Wel vindt hij dat voor de culturele programma's moet worden voldaan aan ei sen met betrekking tot kwaliteit, evenwicht, redactionele lijn, hoeveelheid en continuïteit van zendtijd. Daarbij zou de pro grammastichting van de NOS een verplicht aandeel in de cultu rele programma's moeten hebben. Aanvullend zou de NOS in het televisiejournaal kunstuitingen onder de algemene aandacht moeten brengen. Ze dient voorts evenementen op het gebied van muziek, opera, ballet en toneel te verspreiden. Dit moet ze doen juist met het oog op grote groepen gehandicapte, oudere en in verhouding arme mensen die geen kennis kunnen nemen van wat op de planken komt. Een eventueel commissariaat voor de media en/of de wetgever moet de samenstelling van het NOS-bestuur kunnen veranderen als blijkt, dat bij de nieuwe sa menstelling van dit bestuur, de culturele rol van de NOS in de klem komt. Onafhankelijkheid en slagvaardigheid van het com missariaat moeten worden gegarandeerd. De Raad gaat ook in op randgebieden tussen de kunsten en de media. Vernieuwing kan belangrijke impulsen geven aan zowel kunstenaars als programmamakers. Hij dringt in dit verband aan op instelling van een werkplaats, waar nieuwe mogelijkhe den worden onderzocht zonder dat die tot uitzending moeten leiden. Regionaal en lokaal moeten omroepen verder op hun ei gen manier over kunst en cultuur kunnen informeren, als podi um kunnen fungeren en nieuwe zaken kunnen aanpakken, al dus de Raad voor de Kunst in zijn advies aan minister Brink man. live-uitzending van bijna \r brengt de AVRO een ige van het marathon- sen, waarvoor steeds belangstelling gaat be rt n Vanavond wordt het is kei in Groningen verre- aaWaarbij een speciale >gie1a/ te winnen is. Veel dat /ent komt aan de start, 'ke'!a. Jos Pronk, Dries van een ms 1 zijn? serie eenacters van ïetje' Reinecker, die de itaaVorig jaar uitzond, wor- als vier herhaald. Zoals be- 3, depeelt Henk Brusse in va halen de hoofdrol. (ofn vrouw is het einde" Merckens ziet EHopman het als huis- Va liet meer. zo zitten. Ze en hoe ze nog bij de ngep in de markt ligt. k dö geslaagde Kees de imar (Michiel Kerbosch) wei ,,Het rijbewijs" een 'raiiïkocht. maar durft er bleee te rijden. Zijn vader mpèm een mentaal en een vèhaal „Opdracht voor m wjs de geschiedenis van er-ce boekhouder, die de imosesse van de directeur Ed moet nemen om ach- ca er gevoelens voor haar louókomen. Bij „Een dagje indtiten" wankelt de ver gier, tussen Harry en Mari- ken,Ihris Lomme), omdat k, din vriendin heeft. Wor- e svkinderen het slachtof- ond heer Nederland 2. tof 1 ïekjf satai Nederland Garner (r) en Hal Holbrook (I) als respectievelijk poli- tie-inspecteur Abel en Mr. Watkins in „Thet only kill their mas ters," Ned. II om 23.15 uur. slechthorenden. 18.20 Paspoort voor Span jaarden. 18.30 Sesamstraat. 18.45 Jeugdjournaal. 19.00 Journaal. NEDERLAND 1 AVRO 16.00 Dag huis, dag tuin, dag opbergschuur. Peuterpro gramma, afl.: Gerard (herh.). 16.15 Wordt vervolgd. Magazi ne over strips en tekenfilms. 16.50 Alleen als ik lach (2). Engelse komische serie. Afl.: Norman moet een ope ratie ondergaan en zijn ka mergenoten leven van harte mee. FEDUCO-TELEAC 18.25 Taal, tekens en regels, afl. 11. 18.40 Fobieën, afl. 3. KRO 18.55 Belfy en Lillibit. Jeugd serie. Afl. 22: Naar de verre regenboog. 19.15 Tom en Jerry, Teken filmserie. 19.20 Q en Q. Serie voor de jeugd. Deel 10: Gasten op het tuinfeest. NOS 20.00 Journaal. KRO 20.28 De een-twee-drie-show. Grote spelshow gepresen teerd door Rudi Carrell. 21.45 Brandpunt. Actualitei ten. 22.30 De Alles is Anders Show. Gespreksprogramma met Aad van den Heuvel. NOS 23.35 Journaal. 23.40 Nieuw voor doven en slechthorenden. NEDERLAND 2 AVRO 19.12 Doctor Snuggles. Te- kenfilmsrie (herh.). 19.40 Alleen als ik lach (3). Komische serie. Afl.: De man zonder gezicht. 20.05 AVRO's Sportpanora- ma. Marathonschaatsen vanuit Groningen (zie toe lichting). 20.55 Mensen zoals jij en ik. Vier korte verhalen van Herbert Reinecker met in de hoofdrol Kees Brusse (herh.). 1. Mijn vrouw is het einde. 2. Het rijbewijs. 3. Opdracht voor Donk. 4. Een dagje naar buiten (zie toe lichting). 22.10 Gesprek met de minis ter-president. NOS 22.30 Journaal. HUM.VERBOND 22.45 Dood normaal. Gesprek ken met mensen over de naderende dood, stervens begeleiding en begeleiding van nabestaanden. AVRO 23.15-00.50 „Ze doden alleen hun baas". Amerikaanse speelfilm uit 1972. Het hoofd van de plaatselijke politie (James Garner) volgt met grote vasthoudendheid het vage spoor van een aantal moorden. Regie: Ja mes Gladstone (zie toelich ting). Duiteland DUITSLAND 1 18.00 Hier und Heute. 18.25 Bei uns liegen Sie richtig. 19.00 WWF-Club. 20.00 Tagesschau. 20.15 Der Herr im Haus. Duitse speelfilm uit 1940. De congierge Sic- tus Bader zwaait de scepter in het pand Amalienstrasse 47, dat door zeer uiteenlopende mensen worflt be woont: een graaflijk paar met een zwakzinnige zoon. een operazanger met zijn knappe dochter en een ka mergeleerde, die spiritistische bijeen komsten houdt. Wat er gebeurt, is niet altijd naar de zin van Bader. Daarom besluit hij het lot een handje te helpen. 21.40 Plusminus. Ec. magazine. 22.30 Tagesthemen. 23.00 Die Sportschau. 23.25 Heut' abend...: Die ARD-Talk- show. Joachim Fuchsberger ontvangt vanavond de bekende industrieel en oprichter van de Duitse handbalbond, Willi Daume. De thans 70-jarige Dau- me was in zijn jeugd een veelzijdig sportbeoefenaar. Door de organisatie van de Olympische Spelen in 1972 in München kreeg hij internationale be kendheid. 00.10 Columbo: Alter schutzt vor Morden nicht (Try and catch me). Amerikaanse speelfilm uit 1977. 01.20 Tageaschau. DUITSLAND 2 18.20 Watt en Half-Watt. 18.57 Programma-overzicht. 19.00 Heute. 19.30 Auslandsjournal, reportages. 20 15 Derrick. Politieserie van Her- bert Reinecker. AflHet meisje in spijkerbroek. De 24-jarige vrachtwa genmonteur Alwin Hauff is door het eten van een vergiftigde bobons om het leven gekomen. Derrick praat met Rita, de zuster van het slachtoffer, die het oude huisje met haar broer deel de. Zij weet weinig over de vele men sen met wie Alwin omging. De ham vraag is echter, of de bonbons wel- icht voor Rita bedoeld waren, zodat Alwin ongewild het slachtoffer werd. 21.15 Kunst in Athiopien, reportage. 21.45 Heute-journal. 22.05 Aspekte, cultureel magazine. 22.45 Das Testament von Dr. Mabu- se. Duitse speelfilm uit 1932. „Das Testament von dr. Mabuse", dat door Goebbels verboden werd en pas in 1951 in Duitsland verscheen, wordt in een nieuwe, gereconstrueerde versie vertoond. De film is een vervolg op „Dr. Mabuse, der Spieler": nog steeds in de inrichting opgesloten, doet dr. Mabuse opnieuw een greep naar de macht. Door middel van hyp nose maakt hij van een aantal men sen willoze werktuigen, die misdaden voor hem plegen. 00.35 Heute. DUITSLAND 3 WDR 18.30 Marco, tekenfilmserie. 19.00 Aktuelle Stunde. 20.00 Tagesschau. 20.15 Lander-Menschen-Abenteuor. 21.00 Kein Schutz vor Atomwaffen. Hoe beschermt men zich tegen de uitwerking van een atoom-oorlog? 21.45 Landesspiegel. 22.15 Der Doktor und das liebe Vieh (3), Engelse serie (herh 23.00 Rockpalast. Vandaag: Telepho ne. (Zie elders op deze pagina.) 00.00 Journaal. BRT 1 17.55 Journaal. 18.00 Tik Tak, tekenfilmserie (herh.). 18.05 Klein, klein kleutertje. 18.20 Er was een keer...Het sleutel- 18.30 Reddingsteam, jeugdserie. Afl. 16: Happiness is... 19.20 Programma van de Liberale Radio- en TV- Omroep. 19.40 Mededelingen en programma- -overzicht. 19 45 Journaal. 20.10 Weerbericht. 20.15 Mini Micro Macro. 20.20 Coogan's Bluff. Amerikaanse speelfilm uit 1968. Met: Clint East wood, Don Stroud en Susan Clark. Regie: Don Siegel. De politiefilm, waarin een plattelandssheriff in een grote stad verdwaalt, is voor alles een aanklacht tegen de onmenselijk ge worden samenleving. Clint Eastwood komt als Walt Coogan uit Arizona naar New Vork om er een gangster op te halen. De naïeve Coogan, die nog nooit buiten zijn eigen staat is geweest, maakt daar kennis met to taal andere levensgewoonten, een hem vreemde mentaliteit en een enorme ambtelijke molen. 21.55 Premiere, filmactualiteiten. 22.45 Journaal. BRT 2 18.50 Teletekst voor iedereen. 19.00 Elektron (21). 19 40 Medelingen en programma-o- 19.45 Journaal. 20.10 Weerbericht. 20.15 Encyclopedie (1), herh. 20.45 Kijk mensenl 21.25 Mobiele mensen: Autosalon 1984. 21.55 So what? Met: Frank Foster Quartet, Elvin Jones Jazz Machine, George Coleman en het Teddy Ed wards Trio. RTBF 1 16.34 ONEM vakatures. 17.30 Plein Jeu, kinderprogramma. 19 05 Ce soir, regionaal magazine. 19.25 Consumententipa. 19.30 Journaal. 20.00 A suivre, informatief magazine. Vandaag: Melaatsheid. 21.05 L'arbre de la connaissance (Kundskabens trae). Deense speel film uit 1982 van Nils Malmros. 22.50 Journaal. Clint Eastwood speelt de hoofdrol in de western „Coogan's bluf". BRT 1 om 20.20 uur. Engeland Paul Newman en Pier Angeli in de film „Somebody up there likes me". BBC 1 om 23.50 uur. BBC 1 16.50 Morph. 16.55 Play school: It's Friday. 17.20 Heathcliffe, kinderprogramma. 17.25 Jackanory, kinderprogramma. 17.40 Wildtrack, natuurserie. 18.05 Grange Hill, kinderserie. 18.40 Sixty minutes. 19.40 Dr. Who (6). SF-serie. 20.05 Match of the day live: Aston Villa - Liverpool. 22.00 Journaal. 22.25 Remington Steele, Amerikaan se tv-serie. 23.15 The Chieftains Image of Ire land (6). 23.46 Nieuwsoverzicht. 23.50 Somebody up there likes me. Amerikaanse speelfilm uit 1956. BBC 2 18.40 Blue Murder at St. Trinian'a, Engelse speelfilm uit 1958. 20.05 The Oxford Road Show '84. 20.45 The world about us. 21.35 Gardeners' world. 22.00 M.A.S.H., Amerikaanse serie. 22.25 A family Man: home truth 23.05 Cricket: New Zealand Tour (hoogtepunten). 23.35 Newsnight, actualiteiten. 00.20 The Old Grey Whistle Test. ITV 07.25 Good morning Britain. 10.30 Schooltelevisie. 13.00 Jaime and the magic torch. 13.10 Rainbow. 13.30 A better read. 14.00 News at One. 14.30 About Britain. 15.00 The big job. speelfilm. 16.30 Sons and daughters. 17.00 Rainbow. 17.20 Batfink 17.25 Sooty: It's a cold world. 17.50 Freetime. 18.15 University Callenge. 18.45 Nieuws. 19.00 About Anglia. 20.00 The Zodiac Game. 20.30 The A-team: steel. 21.30 A fine romance, komische se 22.00 Auf wiedersehen pet. 23.00 News at ten. 23.30 Cross question. 00.05 The 25th hour, speelfilm uit 1967 van Henri Verneuil. 02.30 Worlds Apart. TV-morgen NEDERLAND 1 NOS: 09.30 Nieuws voor doven en slechthorenden. TELEAC: 10.00 Pro grammeren met Pascal. Les 6 (herh 10.30 Latijn: Taal en cultuur van de Romeinen. Les 11 (herh.). FEDUCO-ROF: 11 00 Buter, brea en griene tsiis. afl. 13 (herh.). DUITSLAND 1 10.00 Heute. 10.03 Der Herr im Haus, herh. 11.30 Die Sportschau. 11.55 Persoverzicht. 12.00 Heute. DUITSLAND 2 11.50 Programma-weekoverzicht. DUITSLAND 3 BBC 1 BBC 2 11.10-13.05 Cursussen. 07.25 Good morning Britain. 10.35 Wicky de Viking. 11.05 Unicorn ta le». 11.30 The Saturday show. Franz Klammer doet mee met de af daling van de mannen in Kitzbühel in het kader van de styrijds om de wereldbeker skieën. BRT 1 om 12^0 Lex Tondeur is een van de presen tatoren van „Country time" op Hilv. 1 om 20.03 uur. HILVERSUM 1 KRO: 16.05 Aan de veilige kant. 17.05 Echo. 17.15 Het betere werk. (17.30 Nws). NOS: 17.50 Marktber. i.s.m. KNBTB. en avond bladen 17.55 Meded. KRO: 18.06 Echo. (Met om: 18.15 Echo-magazine. 18.55 Echo-politiek). 19.02 Levenslief en levensleed. 19.30 Man en paard. 20.03 Country Time. 21.02 Nine o'clock jazz. 22.02 Goal. NOS: 23.02 Met het oog op morgen. VOO: 0.02 Erik de Zwart. 2.00 In the mix. 3.00 Peter Teekamp. 4.00 Jeroen van In- kel 5.00 Komt voor de bakker. HILVERSUM 2 VARA: 16.30. 17.30 Nws en 17.36 Dingen van de dag. (18.00 Nws.) P.P.: 18.20 Uitz. van het D'66. Overheidsvoorlichting: 18.30 De Nederlandse Antillen VARA: 18.40 Het circuit. (20.00 Nws.) RVU: 21.40 Over mensenrechten gesproken. Fe- duco: 22.00 Open School Thema 10: Vegetarisch eten (herh.). NOS: 22.30 Nws. 22.40 Oost-West. VARA: 23.00 Het zout in de pap. 23.55 Nws. HILVERSUM 3 17.30 Concertagenda NOS: 18.04 De avondspits. VOO: 19.02 Bart en de Zwart. 22.02 Count down Cafe. HILVERSUM 4 16.00 Willem de Rid ders Radiola Improvisatie Salon. NOS: 20.00 Europees conc. podium. Radio Symf. Ork. van Saarbrucken, met solist: Klass. muz. (In de pauze ca. 20.30-20.45 Muz.spiegel). 21.55 Horizon. 22.30 NOS-jazz. HILVERSUM 5 (Via AM-zender Hilver sum 1) NOS 19.02 Bulletin in het Ma rokkaans- Arabisch. 19.10 Bulletin In het Berbers. 19.20 Bulletin In het Turks. 19.30 Bulletin in het Spaans. Morgen HILVERSUM 1 leder heel uur nieuws. VARA: 7.03 Hallo hier Hilversuml (8.06 Oingen van de dag. 8.50 Gebo ren en getogen. 9.03 Het socialistisch strijdlied). 10.03 De stand van zaken. 11.03 Wie in 't Nederlands wil zingen. HILVERSUM 2 TROS 7.00 Nws. 7.10 TROS Nws.show. (7.35, 8.35 en 9.35 Aktua, 7.30, 8.00 en 8.30 Nws.). NOS: 9.05 NOS-sportief. 9.24 Waterst. 9.30 Nws. TROS: 9.33 TROS Nws.show. (10.00, 10.35, 11.00 en 11.35 Aktua. 10.30 en 11.30 Nws). Feduco: 11.56 Fobleen, herh. 2. HILVERSUM 3 leder heel uur nieuws. NCRV: 7.02 Vroegop. 7.30 Rabarba- ra. 8.03 Pop non stop. 9.03 Gospel- -rock. 10.03 Popsjop. (ca. 11.45 Weerman Hans de Jong). HILVERSUM 4 AVRO: 7.00 Nws. 7.02 Septiem. 8.00 Nws 8.05 Mooi zo. kin derprogramma. 9 00 In de kaart ge speeld. 10.15 Europiade: Concerto Mattinale. Muz. van Belgische comp. 11.30 Kurhausconcert.

Leidse Courant | 1984 | | pagina 17