Honderd theaters en concertzalen te boek IN EN OM DE KAS Hoge prijzen voor tal van gewassen Veel snijbloemen tegen te lage prijs BEPERKT AANBOD EN GROTE VRAAG NAAR SLUITKOOL binnen de perken Mimosa KUNST CcidóeSotruMit VRIJDAG 20 JANUARI 1984 PAGINAL DEN HAAG Minister Brinkman van WVC heeft gisteren in de Haagse Ko ninklijke Schouwburg het eerste exemplaar in ont vangst genomen van de uitgave „Theaters en con certzalen", in de wandel gang bekend geworden als het theater-technisch handboek. Van dit hand boek, waarin alle techni sche kwaliteiten van de Nederlandse concertzalen en theaters uitvoerig aan dacht krijgen, worden voorlopig 500 exemplaren in de handel gebracht. Het handboek, dat deze kwaliteiten in negen hoofdstukken omschrijft, wordt uitgebracht in vier delen. Aan het kostbare werkstuk, dat 375 gulden moet opbrengen, is ruim zes jaar gewerkt. In de negen hoofdstukken worden omschreven, met ge tallen, naam en toenaam, alge mene gegevens, faciliteiten en voorzieningen, afmetingen, to neeltechnische gegevens, ge luid, audiovisuele hulpmidde len, licht, toneeltoren, trek- kenlijst. Wie van dit vierdelige handboek gebruik zullen ma- ken, staat zelfs de samenstel lers nog niet duidelijk voor ogen. Gedacht wordt aan schouwburgdirekties, agent schappen, toneelgezelschap pen, vrije producenten en ar chitecten. Vice-voorzitter W.P.M. Voor man van de VSCD (Vereni ging van Schouwburg- en Concertgebouwdirekties in Nederland) stelde tijdens de overhandiging aan Brinkman: „Dat de inventarisatie nodig was, werd niet zo direkt als vanzelfsprekend gevonden. Immers, je kent je eigen be drijf en wat moet ik, als tech neut of direktie, met de afme tingen en het lichtplan van de Stadsschouwburg doen. Daar bij niet beseffend, hoe doel treffend een bredere kijk op techniek is - en weten wat er aan de hand is - teneinde daarna een verbetering in zijn algemeenheid van de theater- Hazerswoude doet wat aan werklozen HAZERSWOUDE De ge- meenteraad van Hazerswoude praat donderdag tijdens de raadsvergadering over de mo gelijkheden die de gemeente heeft om de werkloosheid te bestrijden. Eventueel daarna zou een commissie of een werkgroep kunnen worden opgericht op zich over deze problemen te buigen. B en W gaan hiertoe over op aandrang van de gemeenteraadsfracties. De eerste vraag die B en W moeten beantwoorden is wat de gemeente kan doen om werk te scheppen. Na ruim zesjaar voorbereiding techniek te bevorderen. Daar naast geeft een inventarisatie een goed overzicht wat de Ne derlandse accommodaties aan techniek te bieden hebben en het is een vademecum voor al die mensen die op enigerlei of misschien allerlei manieren met theater te maken hebben of er in werkzaam zijn". Oplossing Met gepaste trots stelde de heer Voorman dat voor het vinden van een oplossing, op welke manier de grote ver scheidenheid van gegevens zo goed mogelijk konden worden genormaliseerd, een systeem is ontwikkeld dat in Europa uniek is en voor zover hij wist, onbekend. De heer Voorman doelde op de werkwijze van Kees van de Wilk, die bij me tingen gebruik maakte van koperen spijkers, die hem de bijnaam gaf van „Koperen Kees". De vice-voorzitter ging ook in op het nut van een dergelijk uitvoerig handboek. „Het gaat er toch alleen maar om dat ie mand zijn stukje goed speelt of zijn deuntje goed fluit. Maar het ligt natuurlijk in werke lijkheid anders. Geleverde prestaties op het toneel zijn ten minste voor 50 procent afhan kelijk van een vlekkeloos ver lopende technische begelei ding, het uitgekiende lichtplan en andere zaken. Die kunnen, als het niet goed gebeurt, ram pen veroorzaken. Juist door deze inventarisatie willen we aangeven en laten zien, dat het over het algemeen met de theatertechniek in Nederland niet slecht is gesteld. Engelse en Duitse adviseurs zijn daar over best te spreken". Het handboek is losbladig ge maakt om periodieke wijzigin gen mogelijk te maken. De heer Voorman hoopte, juist door het verschijnen van dit vademecum, op veel wijzigin gen. Hij had voorts begrepen dat ook buurlanden het nu in Nederland ingevoerde systeem graag willen toepassen/ Compagnon Op het voorstel van de heer Voorman aan minister Brink man bij het vormen van be leidsuitgangspunten voor de podiumkunsten zijn compag non te kunnen zijn, ging de minister aanvankelijk met veel komische woorden in, tot zijn grapjes plaats maakten voor zijn waarschuwende tekst: „De schouwburgen brengen de spreiding en daar mee de verscheidenheid van het aanbod van gesbusidieerd A Van het technisch theaterhandboek kreeg minister Brinkman gistermiddag in de Haagse Koninklijke Schouwburg het eerste exemplaar, hem aangeboden door de vice-voorzitter van de Vereniging van Schouwburgdirecties, M. Voorman. toneel in gevaar. Ze moeten terugkomen op hun voorne men om door onverwijlde af schaffing van de vaste vergoe ding de financiële risico's ge deeltelijk af te wentelen op de gezelschappen". Minister Brinkman vond dat het omvangrijke handboek het gezelschappen gemakkelijker maakt voorstellingen zo goed mogelijk te monteren op de bestaande accommodaties. Dat biedt voordelen voor de en sembles en voor de theaters, die misschien meer maar in elk geval beter passende pro- dukties in huis krijgen, meen de hij. Maar dit laatste kon hij be paald niet aflezen uit de plan nen van de VSCD om voor het volgend seizoen uitkoopsom men, vaste vergoedingen, af te schaffen. Hij vond dat de schouwburgen daarmee voor uitlopen op zijn herstructure ringsplannen waarover nog geadviseerd wordt en waaro ver de volksvertegenwoordi ging nog haar oordeel moet vellen. Toneelaanbod Brinkman stelde met nadruk ook te studeren op mogelijkhe den om de spreiding van het toneelaanbod veilig te stellen. Structureel lijkt dit te kunnen als er een nieuw financierings systeem voor het toneelbestel komt. Dan kunnen mogelijk heden worden gevonden om de gezelschappen niet langer afhankelijk te laten zijn van uitkoopsommen. Dit kan even wel zeker niet voor het seizoen '85-'86 worden verwezenlijkt. De schouwburgen mogen hier op niet vooruitlopen meende Brinkman. Zet de VSCD haar plannen door dan komen de gezelschappen het volgende seizoen in ieder geval in finan ciële problemen. Daarvoor kan het Rijk geen soulaas bieden, aldus de bewindsman. „Daar mee wordt dan het toneel als geheel slachtoffer van ge noemde plannen", meende hij. Brinkman bood nog aan geza menlijk te bezien hoe uit de problemen is te komen. En dat moest gisteren zijn boodschap zijn. „Maar", zei hij met een terugkerende lach, „een minister zonder bood schap brengt het tegenwoordig ook niet ver". „Happy birthday" voor Simon Rattle Rotterdams Philharmonisch Orkest o.l.v. Simon Rattle in de 10e symfo nie van Sjostakowitsj. Solist Alfred Brendel in het 4e pianoconcert van Beethoven. Herhalingen vanavond in de Rotterdamse Doelen en zondag in het Amsterdam Concertgebouw. Overdonderd was dirigent Si mon Rattle, toen gisteravond enkele seconden voor de con certopmaat een paar moedige Doelengangers zich van hun stoelen verhieven en „Happy birthday to you" inzetten, zaal en orkest volgden, 't Was de 29e verjaardag van Rattle en zoveel Rotterdamse spontani teit zal hij niet licht vergeten. Het was zijn landgenoot Al fred Brendel die hem een ver jaardagsgeschenk aanbood in de vorm van een magistrale weergave van Beethovens vierde pianoconcert waarin alle noten fonkelden en straal den, vol vuur en gloed, rijk aan intensiteit en muzikale zeggingskracht. Rattle gaf - en tal van dirigenten met hem - de blazers wat teveel de vrije hand anders had men nog meer kunnen genieten van de schoonheid van dit uitzonder lijk hoogstaande pianospel, met uitzondering van de onei genlijke cadenz in het eerste deel van het concert. In de korte tijd dat Simon Rattle in Rotterdams vaste gastdirigent is heeft hij al meerdere spectaculaire vertol kingen op zijn naam gebracht. Daaraan kan zijn visie op de 10e symfonie van Sjostakowitsj worden toegevoegd. Deze in 1975 overleden Russische com ponist krijgt in het Westen meer en meer aandacht. In ons land is dat met name Haitink die zich voor zijn symfonische oeuvre heeft ingezet. Rotter dam wil kennelijk niet achter blijven en heeft in Rattle een dirigent gevonden die deze 10e glashelder uiteen heeft gezet, groots van opbouw en met een prachtig verzadigde orkest klank. Hij beheerst de parti tuur tot in details en het bleek, dat hij zijn affiniteit met dit werk op het orkest had over gebracht. ADR. HAGER Noordwijks bouwbedrijf verhuist]? (R! NOORDWIJK Het gemeentebestuur wil medewerking vekk nen om het bouw- en aannemingsbedrijf Klein Gunnewiek Üng te verplaatsen naar een terrein aan de Schiestraat. Thans isj E bedrijf gevestigd aan de Van Limburg Stirumstraat, maar dj. I kan het niet voldoen aan de voorwaarden op grond van de Hlei derwet. [én [te Daar Noordwijk nog altijd een zogenaamd industrieterrein nel - de gemeente en de provincie zijn het met elkaar oneens orec de plaats van een dergelijk terrein - is men genoodzaakt ui(kk kijken naar vestigingsplaatsen, waar de omgeving van heter, drijf geen overlast ondervindt. De grond, die men op het ipe heeft, ligt ongeveer vijf en zeventig meter van de bestaande g bouwing. hei Burgemeester en wethouders achten een beperkte bedrijfjn bouwing langs de Schiestraat aanvaardbaar. De grond waal v het bouwbedrijf van Klein Gunnewiek zal worden gevestrda ligt in het bestemmingsplan Buitengebied. Dit plan staat altyie bebouwing toe voor agrarische doeleinden. Om de vestiging niet-agrarische bedrijven mogelijk te maken, is een voorbed, dingsbesluit tot wijziging van het bestemmingsplan nodig. I gemeester en wethouders stellen aan de gemeenteraad voor ontwerp-besluit vast te stellen. Kans op nieuw seizoen Nooy's Volkstheater AMSTERDAM Een gesprek tussen het bestuur vai z Nooy's Volkstheater en de Raad voor de Kunst heeft didt hoop gewekt dat de toneelgroep toch kan blijven bestaarcc.' Volgens het gezelschap lijkt het er op, dat er toch nog karige sen zijn voor een nieuw seizoen. De kunstraad had de groep aanvankelijk als „kwalitatié onsubsidiabel" bestempeld. Het bestuur besloot daarnf voor het seizoen 1984/'85 geen nieuwe theaterproduktiep meer op stapel te zetten. Het Volkstheater zie gisteren dat de Raad voor de Kuni zeer geïnteresseerd was in de toekomstplannen van het ge& zeischap en op korte termijn advies aan het ministerie vat Welzijn, Volksgezondheid en Cultuur zal uitbrengen. Ai dit gunstig uitvalt, neemt Nooy's Volkstheater voor het k<£eI mende seizoen de muzikale produktie „Had je me maaide, op het repertoire. Het stuk gaat over de bekende Amstei; damse straatfiguur met die bijnaam, geschreven door Dicj Nooy en Jaap van de Merwe, met Wim Wama in de titej rol. Gouden Notekrakers AMSTER DAM De Gouden No- tek raker, de prijs van de Nederlandse toonkunste- naarsbond (NTB) voor bevordering en instand houding van levende amu sementskunst, is dit jaar toe gekend aan de zangers Eddie Christiani en Oscar Harris. Rotterdam krijgt beeld De Kooning ROTTERDAM In Rotterdam komtiir bronzen beeld te staan van de vermas en van oorsprong Rotterdamse, beeldt kunstenaar Willem de Kooning. De Pu terdamse gemeenteraad heeft gisteren?11 sloten het ontbrekende bedrag van tt111 ton voor de aankoop beschikbaar te s i len. Het merendeel van het niet nader?1 noemde aankoop-bedrag is vrijgekoir uit particuliere fondsen. lsc Het beeld, 'The seated woman' (bijirP meter hoog en 4 meter breed) zal won 1 aangekocht door de Stichting Boymr® -van Beuningen. Waar het komt te sl is nog de vraag, maar de gemeente Rot111 dam denkt onder meer aan het Ween/?, de binnenstad bii het Hofolein. 11 .ïej e I LAND EN TUINBOUW De bloemenveiling Westland had het deze week zwaar te verduren. Voor alle snijbloemen was de totale omzet acht procent minder dan vorig jaar deze tijd. Dus geen dure bloemen voor de klant. Voor de bloemenhandel is het ech ter een harde klap die moeilijk verklaarbaar is. De aanvoer was, in tegenstelling tot de omzet, drie procent hoger dan het jaar ervoor. Ook de chrysant verkoopt weer redelijk. Deze bloemen worden niet langer getroffen door de Engelse maatregel om de invoer tegen te gaan. Zonder problemen kunnen ze nu weer de Britse grens over. Ook op de Nederlandse markt is de chrysant op het moment erg in trek. De totale omzet deze week bedroeg 16,6 miljoen gulden bij een aanvoer van 26,6 miljoen bos of stuks, tegen vorig jaar in dezelfde week een omzet van 17,6 miljoen gulden bij een aanvoer van 27,7 miljoen bos of stuks. De gemiddelde prijzen van de belangrijkste produkten wa ren de afgelopen week (tussen haakjes die van vorig jaar): chrysantentros jc 81 (91); freesia 28 (33); iris 26 (30); lelie- tak 121 (111); grote rozer. 74 (73); kleine rozen 46 (49); tulp 27 (26). De lelietak heeft als enige in de afgelopen week een hoge re opbrengst behaald dan het jaar daarvoor. Deze prijs heeft de markt niet beïnvloed. De bloemenveiling ver wacht dat in voorjaar de prijzen van de snijbloemen weer wat beter worden. „Gouwe Kreuge* voor VBA- bloemenveiling Aalsmeer De Stichting Carnavalsviering van de Brabantse gemeente Heesch heeft besloten de Bloemenveiling Aalsmeer (VBA) te onderscheiden met de „Gouwe Kreuge". Deze onder-, scheiding, een gouden kruiwagen, wordt jaarlijks toege kend aan een onderneming, stichting of persoon op grond van verdiensten op nationaal of internationaal niveau. De „Gouwe Kreuge" werd tot nu toe onder meer uitgereikt aan Daf, Fokker, Lips, de Leerdam-kristalfabriek, ir. P. Lardinois, Smit International en de Wegenwacht. Voor de Bloemenveiling Aalsmeer werd dit jaar gekozen met, al dus het juryrapport, „creativiteit, inventiviteit, welvaart en plezier brengend" als criteria. De „Gouwe Kreuge" wordt tijdens een bijzondere zitting in het Heesche ge meenschapshuis De Pas uitgereikt. Een delegatie van de VBA-directie neemt de caranavalsonderscheiding daar op zaterdag 28 januari uit handen van prins Poreus XIII in ontvangst. Na de offiële overhandiging barst in Heesch, in carnavalstijd beter bekend als Krullendonk, een bloemrijk voorproefje op het carnaval los. Voor veel gewassen wer den in de afgelopen week hoge prijzen be taald. De aanvoer van spruiten werd wat klei ner en de vraag bleef uitstekend. Hierdoor lie pen de prijzen gezien het niveau flink op. De sor tering A steeg in prijs van 96 cent naar 1.22 per kilo. Vorig seizoen lag de prijs voor deze sortering op 43 cent per kilo. De B sortering liep op van ƒ1.14 naar 1.38 per kilo. Vorige seizoen bracht deze sortering 61 cent per kilo op. Het aanbod neemt verder af, de prijzen lijken hoog te blij ven. Bij een ruim aanbod van prei zwakte de vraag wat af, hierdoor daalde de prijs naar 1.04 per kilo. Ook in de ko mende week zal de prijs rond een gulden per kilo blijven schommelen. De aanvoer van witlof verandert niet veel, wekelijks wordt er zo'n 1500 ton aangevoerd. De vraag naar witlof houdt redelijk stand, de prijs daalde licht maar is bij het huidige aan bod beslist niet slecht te noe men. De sortering I bracht 2.25 per kilo op en de sorte ring II noteerde 1.60. Vorig seizoen lagen de prijzen bij een gelijk aanbod op 1.60 en 1.23 per kilo. De aanvoer van kroten is weer groeien de, dit had echter geen nade lige uitwerking op de prijs vorming. Gemiddeld werd er 35 cent per kilo betaald. Het aanbod blijft'groeien en een lichte prijsdaling in de ko mende week is niet uitgeslo ten. Voor een gewas als knol selderij bestaat er op het ogenblik een grote buiten landse belangstelling. Gemid deld werd er zelfs 73 cent per stuk betaald. Het aanbod wordt kleiner en ook deze hoge prijzen lijken zich goed te handhaven. Spitskool deed het ook in de afgelopen week weer uitstekend. De prijs liep naar 1.39 per kilo op. Boe renkool steeg in prijs naar 1.19 per kilo. Glassla weer uitstekend betaald Ook in de afgelopen week werden er voor de sla weei uitstekende prijzen betaald Er kwamen op de sla-markl wel enkelè verschuivingen tot stand. Zo viel de Belgi sche export in de tweede week van januari met bijna 700 ton ton terug naar 356 ton. De Franse export nam met ruim 200 ton toe en kwam op 312 ton. De Fran se export,is nog niet op het niveau van vorig seizoen, toen lag de weekexport op zo'n 900 ton. Er kwam dus meer ruimte op de West- duitse markt. Ondanks de hoge prijzen werd er ook meer sla afgezet naar de Scandinavische landen en het ziet er dan ook naar uit dat het ook in de komende week weer gunstig uit zal pakken voor de sla-telers. Er wordt weinig verande ring in de prijzen verwacht. Het aanbod van andijvie neemt nog steeds af, dit had tot gevolg dat de prijzen verder opliepen. Er werd gemiddeld 2,72 per kilo betaald. De hoge radijsprij- zen van de vorige week hebben waarschijnlijk de vraag wat onder druk ge zet, want de prijs daalde naar 98 cent per bos. Het aanbod neem verder af waardoor de prijs in de ko mende week weer wat aan zal trekken. Raapstelen brachten gemiddeld 27 cent per bos op. Bospeen noteer de 2,95. Spinazie werd iets goedkoper met een prijs van 3,30 per kilo. De vraag naar witlof houdt redelijk stand. Het jaar 1983 is teelttechnisch voor de teelt van sluitkool een erg moeilijk jaar geweest. Door het zeer natte vooijaar kon er op de meeste percelen pas laat gepoot worden. Daarop volgde een droge zo mer en de telers die de moge lijkheid hadden om te bere genen konden zo met kunst en vliegwerk hun gewassen aan het groeien houden. In september was het weer raak, het regende toen weer volop. Vooral de oppervlakte met witte kool kromp in, na melijk met 15 bij de rode kool werd er een uitbreiding gerealiseerd van 6 Niet al leen in Nederland viel de to tale oppervlakte kleiner uit, maar dit was ook het geval in West-Duitsland en Engeland. Zo ontstond en bestaat er nog steeds een uitstekende mark tsituatie voor deze gewassen. Een beperkt aanbod en een uitstekende vraag zijn het beste recept om tot goede prijzen te komen. In de afge lopen week trok de prijs voor rode kool zelfs nog verder aan. Op donderdag 19 januari werd er gemiddeld maar liefst 72 Cent per kilo betaald. Vorig seizoen lag de gemid delde prijs in dezelfde ver- slagweek op 26 cent per kilo. Voor witte kool lag de prijs op nagenoeg hetzelfde ni veau, namelijk 73 cent per kilo. Witte kool wist vorig seizoen niet verder te komen dan een gemiddelde prijs van slechts 9 cent per kilo. Er worden nu dus wel prijzen met een gouden randje be taald. Naast de export van witte kool naar West-Duits land valt het op dat vooral Engeland meer belangstel ling voor dit gewas heeft. Zo werd er in de eerste week van januari 233 ton geëxpor teerd tegen 92 ton in 1983. Voor groene savooie kool liep de prijs op naar 46 cent per kilo, de gele savooie kool bracht dezelfde prijs op. Er zijn van rode en witte kool nog wel voorraden, het aan bod kan wat groter worden. Gezien het huidige prijspeil zullen de bewaarkooltelers de markt beslist niet over voeren. De voorraden zullen geleidelijk over het seizoen uitgesmeerd worden. Er wordt daarom weinig veran dering in prijs verwacht. 4P »0< sei Wat moet ik doen om de mimosatakken, die ik in de knop op de vaas tot volle wasdom te brengen? Dat is de min of n wanhopige vraag van een lezeres van deze rubriek. Het is t| wens opvallend hoe veel meer lezeressen vragen stellen aata krant dan lezers. Toch een teken dat vrouwen nieuwsgier zijn dan mannen? De mevrouw die belde, vertelde erbij dat/ej zes plantenboeken die in haar boekenkast staan, geen enkel(a. formatie over deze zoetruikende pluizige bloemetjes geven/yÉ marktkoopman, waar ze haar snijbloemen pleegt te kopen ii donkere jaargetijde, heeft wel regelmatig mimosa maar verify/- dat allesbehalve graag. Hij zegt dat mensen er altijd over ko zeuren dat"de bloemknoppen niet opengaan en daar is hij: van gediend. Bovendien weet hij zelf niet precies hoe hij mimosatak moet behandelen. Aldus de dame aan de tele" Mensen die 's winters en in het vroege vooijaar wel een Zuid-Europa zijn geweest, kennen de mimosa als een soms f boom of heester, die zodra het een beetje zonnig wordt zijn? ken overlaadt met een vracht van gele donzige bloemetje' heerlijk ruiken en elk plein waar zo'n struik of boom staat/o bijzondere feestelijke aanblik geven. De mimosa die wij als Vit bloem kennen behoort tot de familie van de mimosaceae, dep* mosafamilie. De acacia is daar onderdeel van. Die tak va ba familie heeft gele meeldraden. De albizia is een broertje (ofj? je), maar heeft rose meeldraden. De eerste soort is inheenta/ Australië; dat betekent dat die daar in het wild voorkomt. EHc le familieleden komen van oudsher voor in West-Indië. Valie albizia is bekend dat ze oorspronkelijk uit Azië en tropisch Én ka komt, maar al in een ver verleden als sierboom is aangep ii in het gebied rond de Middellandse Zee. Daar komen ook dö mosatakken vandaan, die mevrouw bij haar marktkoopmau ook bij de bloemist) kan kopen. Nog niet zo lang geleden we» de mimosatakken in volle bloei aangevoerd uit Zuid-FranWc en Italië. Eenmaal in ons gure klimaat aangekomen, bleee van die vrolijke gele bolletjes niet veel over: ze schrompd/r als sneeuw voor de zon weg tot kleine vaak bruine bolletjespu gen deze teloorgang van de zomerse versiering viel niet ver/?, doen. Sommige mensen probeerden het met zout of warm wis Pas de samenstelling van de kunstmest die wij als heester-ce kennen, bracht uitkomst. Tegenwoordig wordt de mimose* knopvorm aangevoerd. De meeste takken komen van Eujn Mimosa, een bedrijf dat gevestigd is in Cannes-La Bocca e; i kwaliteit van de geleverde waar zeer goed in de gaten houd/c< elke (groene) zak, waar de takken in verpakt zijn, bevindwfc een zakje kunstmest. Dat is voldoende voor een liter water, tl mimosa snel en mooi van knop naar bloem wil trekken,?/?, niet zonder deze kunstmest. Uit eigen ervaring weet ik, din bloemen op hun mooist worden, als direct na aankoop de st(ki goed schuin wordt aangesneden, zodat er voldoende wond staat om de stengels hun dorst te laten lessen. Los de heer mest op in goed heet water: de warmwaterkraan op volle tof Plaats daarin de mimosatakken die niet bevreesd zijn voor me voetjes. Doe dan de plastic verpakking over de kno)£| heen en sluit de onderkant bij de vaas af met een elastiekjf die manier ontstaat een soort broeikasje om de mimosatal heen waarin de pluisjes heel snel tot volle wasdom komen, Mimosa houdt van warmte en niet van tocht. Bij bijvullen f de vaas (dit heestertje hoort tot het dorstige type en dat zuidelijke landen niet zo vreemd natuurlijk) water met hem mest geven. Mimosa die op deze manier behandeld wordt, c veertien dagen tot drie weken een uitbundige toets in eenL. ters binnenhuis in Holland zijn. J P' Weer naar Grüne Woche 'tQ Dit jaar neemt ons land voor de 32ste maal deel aan de Intfe/, tionale Grüne Woche, die van 27 januari tot 5 februari in Efye wordt gehouden. De Nederlandse inzending beslaat 1520 7 kante meter. Hierin tonen alle overkoepelende propaganóf/ ganisaties op agrarisch- en voedingsmiddelengebied sameijjö het Ministerie van Landbouw en Visserij in Den Haag, wap de Nederlandse industrie in deze sectoren in staat is.

Leidse Courant | 1984 | | pagina 16