Toekomstmuziek van Victor Wentinck vol electronica Lori Spee: reeks van 16 concerten door Nederland Aantal luisteraars naar Concertzender onbekend brieven van lezers ift Diana Ross aan New York .NNEN VAN DEN DAM IT 'GAT IN DE KOP' ^NST/SPORT EcidoeSom<mt DONDERDAG 19 JANUARI 1984 PAGINA 7 .J voor uitleen van kunst inze parlementaire redactie) 1AAG Minister Brinkman (WVC) e drie miljoen gulden die hij dit jaar ovincies en gemeenten wil geven als ;e in de kosten van kunstuitleen, ver- Volgens de berekeningen van de mi- krijgt de provincie Gelderland het voor de activiteiten, ruim 490.000 gul- be provincie wordt gevolgd door de ge le Amsterdam, die ruim 243.000 gulden £et kan zien. Haarlem komt op een der- aats in de verdeling met een kleine j) gulden. Saai krijgen ondermeer de volgende ge len geld: Delft krijgt 15.000, Gouda 41.000, Den Haag ruim 96.000, Rot- n ruim ƒ8000, Rijswijk ƒ800, Zoeter- Leiden 1500 en Voorburg PARTNER WIL POLYGRAM AAN BANDEN LEGGEN UTRECHT De platen- en muziekuitgeverij Polgram, dochteronderneming van Philips en Siemens, mag plannen om met het Amerikaanse bedrijf Warner Communications te fuseren, niet doorzetten als de Nederlandse partner Strengholts Uitgeversmaatschappij bv dat niet goed vindt. Evenmin mag Polygram zijn belangen in de muziekuitge verij verkopen zonder toestemming van Strengholt. Dat eiste Strengholt gisteren op straffe van een dwangsom van tien miljoen gulden voor de Utrechtse rechtbank. Strengholt heeft volgens de raadsman van Polygram geen enkele reden tot wantrouwen. „Voor een geding als dit is het nodig dat er een belang geschonden is of dat er daar voor een aantoonbare kans bestaat. In de dagvaarding van Strengholt staat echter niet veel meer dan: „Je weet maar nooit met die multinationals en we zullen wel weer achter het net vissen". Daarvoor bestaat echter geen enkel be wijs", zo betoogde hij. De uitspraak volgt op 1 februari. Handschriften „even"gestolen ENSCHEDE Twee prachtig versierde en zeer kostbare handschriften, een uit de dertiende en een uit de vijftiende eeuw, ziin, naar eerst nu bekend is geworden, „even" gestolen geweest uit het Rijksmuseum Twen- the. De schrik bij het gedupeerde museum (de handschriften waren niet verzekerd) duurde slechts kort, want een dag na de diefstal kon de En- schedese politie de beide exemplaren terugbezorgen bij de directie van het Rijksmuseum Twenthe. De diefstal werd ontdekt op vrijdag 23 december. De beide handschriften lagen tentoongesteld onder een glazen koepel. Naar men aanneemt is de diefstal gepleegd tijdens de bezoekuren, omdat het eerste onderzoek geen sporen van een braak opleverde. Op die 23ste december werd eenvoudig op een bepaald moment geconstateerd dat de handschriften op onverklaarbare wijze uit de vitrine verdwenen waren. Het merkwaardige was, dat de kostbare cultuurgoederen echter even plotseling weer opdoken als ze verdwenen waren. Heeft de dader (hebben de daders) spijt gekregen van zijn daad, heeft men zich kort na de diefstal gerealiseerd wat voor schade men had aangericht? De politie heeft geen notie waarom de handschriften reeds de andere dag keurig werden terug bezorgd aan het politiebureau zelf. Waarna het speurwerk omtrent de ware toedracht in het kader van de „prioriteitstelling" ook op het laagste pitje werd gezet. Per slot van rekening waren de prachtige stukken terug op de plaats waar ze hoorden: in het Rijksmuseum Twenthe. Tijdschriften in Hongarije achter Orwell BOEDAPEST Twee Hongaarse literai re tijdschriften hebben onlangs gepleit voor de rehabilitatie van de Britse schrij ver George Orwell en voor het publiceren van zijn roman „1984". Het werk van Or well is nog steeds verboden literatuur in Hongarije. Het tijdschrift „Elet es Iroda- lom" (Leven en Literatuur) wijdde een hele pagina aan George Orwell, hoewel de schrijver door de Sowjet-pers als een „spion van de reactie" wordt afgeschil derd. Het Hongaarse tijdschrift schrijft dat Orwell onder andere „een grote solidari teit met de arbeidersklasse ten toon spreidde". Dit gezichtspunt wordt gedeeld door een ander Hongaars tijdschrift, „Uj Tukor" (Nieuwe Spiegel). CLEEN Opvallend opvallend. Zo zijn de tiviteiten van Lori ee (37) het best te om- ïrijven. Zonder veel imbarie er omheen iuwt zij heel constant rustig aan haar repu- zonder een alles irheersende carrière te streven. ,,In het be- [Xfi was dat wel anders", vilt zij aan. „Ik kan heel Deilijk nee zeggen te- jn allerlei aanbiedin- ^■ak na mijn debuut in „Mu- I Gallery" van Pim Jacobs ngen niet alleen platen maatschappijen aan de tele- ^Én, maar ook allerlei ande- mensen. Daardoor deed ik ^fsnel een hoop andere, on- ^Fiiullige dingen die alles et show maar niets met uziek te maken hebben", "'oen ik met „How many ti es" een hitje scoorde kwam lar nog een aantal verve nde dingen bij. Er waren ïn ook mensen die meen- n om half drie 's nachts te beten opbellen. Door de (om hoorde je dan alleen t nummer, dat keihard ïrd afgespeeld. Ik heb me |n wel afgevraagd waar ik se bezig was". Dotball team uziek heeft haar altijd ge- »kken. Toen zij nog Lori esen heette en in het Ame- „Niet als een blik hondevoer rikaanse Oklahoma woonde, hield zij zich daar al intensief mee bezig. „Ik deed aan alle revues op school mee. Dat vond ik ontzettend leuk. Toen ik tien jaar was heb ik eens een soort minstreel show gedaan en uiteraard was ik ook één van die meis jes die het school-football- team aanmoedigde tijdens de wedstrijden. Dat was écht keihard. We oefenden voor schooltijd; we begonnen om zes uur 's ochtends. Als ik er nu achteraf op terug kijk dan had het wel een militaristisch karakter, maar dat neemt niet weg dat ik er erg veel plezier aan beleefd heb". „Als ik mijn ouders vertelde dat ik later zangeres wilde worden, dan moesten zij la chen. Zij konden de dingen die ik deed wel waarderen, maar echt gestimuleerd heb ben zij mij nooit. Dat had tot gevolg dat ik zelf ook niet in een carrière als zangeres ge loofde". „Tijdpns mijn highschool-pe- riode dacht ik altijd dat ik journaliste zou worden. Mijn opa was de uitgever van een plaatselijk dagblad in Okla homa, „The Ardmoreitte" heette het. Dat intrigeerde mij ontzettend. Elke zater dagavond ging ik in de druk kerij kijken naar het druk ken van de zondagseditie. Ik vond dat fantastisch. Mijn journalistieke ervaring is nooit boven het schoolkran tenniveau uitgestegen, omdat de muziek mij toch dichter aan het hart lag. Nadat ik twee jaar universiteit had ge daan, geloofde ik het wel en ben gaan zingen". Leuke tijd Met een jazz-trio trok zij door het immense land van Uncle Sam om in clubs te spelen. „Het was een ontzettend leu ke tijd. We speelden gewoon wat de mensen wilden horen. Als er iemand uit het publiek vroeg om een evergreen als „Yellow Rose of Texas", dan speelden we dat. Dat is echt totaal het tegenovergestelde van wat ik op een gegeven moment hier in Nederland deed, nadat m'n eerste elpee, „Behind those eyes", was uit gebracht". „Ik ging met een orkestband het land door om op allerlei feestjes te spelen. Je bent dan geen zangeres meer, maar een gewone entertainer die moet proberen om de zaak op z'n kop te zetten. Elke keer dezelfde nummers in dezelf de volgorde, met dezelfde teksten tussendoor. Na een paar keer doe je zoiets hele maal zonder gevoel". „Zo'n orkestband is niet inte ressant. Het vervlakt alle maal zo snel: het is geen con cert of optreden, het is puur schnabbelwerk. Toen ik dat een tijdje gedaan had en merkte hoe het me begon te gen te staan, ben ik er mee gestopt. Ik wil muziek ma ken, maar niet tegen elke prijs. Dat is een principe dat ik heb ingenomen. Je zult mij ook niet in een spotje ho ren zeggen: „Ik ben Lori Spee en ik was mijn haren met die shampoo". Dat is het exploiteren van je naam, dat heeft niets meer met muziek te maken". Hokjesgeest Lori schrijft en componeert haar muziek zelf. „In Ameri ka speelde ik altijd nummers van anderen, maar toen ik in de delicatessenzaak stond ben ik plotseling gewoon begon nen zelf liedjes te maken. Dat vond ik leuk om te doen, ge woon zomaar. Toen ik later ook een contract kreeg heb ik gesteld dat ik mijn eigen nummers schrijf en compo neer. Dat geeft een extra di mensie aan het vak. Bij het schrijven en componeren ga ik helemaal van mijzelf uit. Mijn eigen gevoel, mijn eigen smaak, mijn eigen ideeën, mijn eigen stemming". „Behind those eyes" was easy listening muziek, terwijl mijn derde LP duidelijk wat vlot ter, wat meer popachtig klinkt. Dat is iets. dat ik pas constateerde, toen ik alle drie LP's na elkaar afluisterde. In het dagelijks leven, in mijn karakter, ben ik ook zo ge- Lori Spee: „Ik ben toch geen blik hondevoer?" groeid. De verandering van de muziek heeft alles te ma ken met mijzelf en niets met commercialiteit". „We gaan nu proberen om de derde LP, „Intuition", in Duitsland en de Scandinavi sche landen uit te brengen. Dat vind ik natuurlijk ont zettend leuk en spannend, maar ik ga daar niet naar toe om mezelf te verkopen. Ik zie me al twee maanden lang daar rondtrekken, van studio naar studio en van club naar discotheek, alleen maar om succes te hebben. Volgens mij heeft het weinig zin om jezelf te verkopen. Sommige arties ten zien zichzelf als het pro- dukt, ik zie mijn muziek als het produkt. Mijn muziek moet zichzelf verkopen: ik ga mezelf niet verkopen. Ik ben toch geen blik hondevoer?" Angst Binnenkort start Lori een se rie van zestien concerten in schouwburgen, waarbij haar heldere stem begeleid zal worden door een live-orkest. „Angst heb ik eigenlijk al leen voor het eerste concert. Niet alleen omdat het het eerste is, maar ook omdat het hier in Geleen in de schouw burg is. Iedereen zegt altijd dat een thuiswedstrijd het ge makkelijkst is, maar ik denk juist dat er thuis extra veel van je verwacht wordt. Bo vendien heeft iedereen hier de kans om persoonlijk te re ageren". EDWIN BAKKER Ondemocratisch gedrag Herrieschoppers hebben het nodig gevonden de beëdiging van nieuwe raadsleden in Al- mere te verstoren met geweld. De raadsleden zijn lid van de Centrumpartij, een partij die is toegelaten tot de verkiezingen. Leuk of niet leuk. Veel leden van de PPR en de PSP waren onder de herrieschoppers, ter wijl de PPR en de PSP een verkiezingsafspraak willen aangaan met de CPN, een par tij waarvan je de democrati sche gezindheid kan betwijfe len. Fascisme is evenals com munisme verwerpelijk en on democratisch. P. de Jong, DEN HAAG Kerkbezoek De Kerk staat momenteel even wee in het middelpunt van de belangstelling, mede door de gehouden enquête. De ontkerkelijking van de laatste jaren is dan ook niet nieuw. Het Humanistisch Verbond is op deze materie ingesprongen om het zgn. gat van nihilisme op te vullen. Dit past dan ook geheel in het kader van de anti-christelijke climax. De mentaliteitsverandering en de deconfessionalisering zijn de voornaamste oorzaken dat de kerken minder bezocht worden. Ook de grote ver scheidenheid aan kerken in ons land is bij een groot ge deelte van de bevolking altijd al een doorn in het oog ge weest. En terecht! Daarbij komt dat het oecume nisch licht nooit is gaan bran den, doch steeds een pover brandend kaarslicht is geble ven. Geen resulaat van de reeks achter ons liggende ja ren om naar huis te schrijven. Geen wonder dat ook het CDA met deze problematiek worstelt. Met een gezamenlijke zang- dienst met Kerst en een cursus over dit onderwerp per jaar brengt men nog geen vlam mend élan te weeg. H. Buinings, DEN HAAG )g niet veel", lijkt burgemeester Ed Koch van New k te denken, wanneer hi'j de cheque bekijkt die zan- es Diana Ross hem overhandigde voor het herstel i de speelplaats in Central Park. Ross had daar per- (nlijk 250.000 dollar voor over en met deze cheque akte zij een belofte waar die zij had gedaan na een teert in het park. Maar toen de cheque gisteren in het neentehuis van New York werd overhandigd, leek gemeester Koch daar niet van ondersteboven. Of hij id het zielig voor Ross, zo'n heel bedrag. IAAG Van donderdag 26 t/m zaterdag 28 januari speelt en van den Dam" in het Theater aan de Haven in Sche ien het stuk „Gat in de kop", een passiespel van Wolfgang el, in de regie van Sam Bogaerts. In dit spel wordt een a een nachtje doorzakken wakker, zonder zich te kunnen eren wat tijdens zijn uitstapje is voorgevallen. Wanneer Ier zijn bed een hem onbekende damesschoen aantreft en richt wordt omgeroepen over een afschuwelijke moord op ïge vrouw, van wie maar één schoen is gevonden, is zijn rring compleet. Met gissingen, komische situaties, ver- interpretaties en chaos ontrolt zich voor het oog van de ïuwer een decadent wereldje. Begrippen als liefde, schap en solidariteit bestaat niet meer en de enige ge- rhappelijke noemer die de mensen hierin bindt heet ei- ang. Hun wereldje steunt op bedrog, leugen en corruptie dt in een kwalijk riekende geur van immoraliteit. AMSTERDAM Als alle Amsterdammers zouden zijn voorgelicht over de program ma's die de Concertzender in de hoofdstad november vorig jaar een week lang heeft uitge zonden, zouden omgerekend 42.000 Amsterdammers naar de uitzendingen hebben ge luisterd. Het aantal mensen, dat werkelijk heeft geluisterd, is echter niet bekend gewor den. Dit zijn volgens de Stichting Concertzender enige conclu sies uit het luisteronderzoek onder 582 Amsterdammers dat het Instituut voor Sociale Kommunikatie en Markton derzoek (ISK) voor, tijdens en na de uitzendingen heeft ge houden. De programma's wer den 's avonds van 18.45 uur tot middernacht via de kabel uit gezonden. De resultaten van het onder zoek werden gistermiddag be- kend gemaakt tijdens een bij eenkomst in het Amsterdamse muziekcentrum De IJsbreker, vanwaar de programma's van 7 tot en met 13 november wer den verzorgd. Op die bijeen komst maakte de Concertzen der tevens plannen tot eind 1984 bekend. Het ISK bezocht voor de uit zendingen 207 mensen en lichtte ze door middel van een boekje voor. Daarvan zei na afloop 19 procent te hebben geluisterd. Omgerekend op een bevolking van 700.000 mensen zouden in dat geval 140.000 mensen de zender heb ben beluisterd. Dat lijkt ISK teveel. Volgens een IS- K-woordvoerder is het beter de vuistregel te hanteren dat één derde (ongeveer 42.000 mensen) als reeel kan worden aangemerkt. Met toestemming van minister Brinkman van Welzijn, Volks gezondheid en Cultuur zond de Concertzender een week lang „serieuze muziek" uit, dat wil zeggen onder meer klassie ke muziek, jazz, geïmprovi seerde en volksmuziek. Uiteindelijk wil de Concert- zender in Amsterdam en om streken 24 uur per dag en ze ven dagen per week serieuze muziek in stereo via ether en kabel presenteren. Volgens de onderzoekers voor ziet uitzending 's avonds van 20.00 tot 23.00 uur in de groot ste behoefte. Daarop volgen 's morgens van 7 tot 12 uur en 's middag van 12.00 tot 17.00 uur. Binnen de huidige wetgeving konden de programma's van de Concertzender alleen op de kabel worden gevolgd. Bijna één op de drie voorgelichte Amsterdammers had de pro gramma's ook graag via de ether ontvangen, dus in de auto en met draagbare radio's. DEN HAAG Victor Wentinck, 35-jarige Haag se componist, heeft Lo- chem gevonden als de plaats waar hij zaterdag zijn „Discours voor elec- tronische klanken en pro jecties" kan vertonen. „Als een soort try-out te beschouwen, voor het werk naar Italië gaat, Cannes en Parijs". Zijn composities worden „toe komstmuziek" genoemd, al zullen hedendaagse componisten tegenwerpen dat deze muziek allang niets meer met de toe komst te maken heeft. Wentinck: „De Haagse Vrije academie is al jaren een vergaarbak van com ponisten van dit soort mu ziek, gegroepeerd rond Michel Waisvisz. En na 1968 heb ik zelf een gere gelde produktie". Opvallend druk doet Wen tinck er niet over. De voorma lige leraar compositie electro- nische muziek aan het Haags Koninklijk Conservatorium moet er aan gewend zijn, dat hedendaagse electronische muziek niet in de oren van een groot publiek kan worden gegoten. Maar hij is wel bereid zijn werk steeds opnieuw ge duldig uit te leggen. „Voor de muziek zoals die in zijn oervorm werd gemaakt, werden hout- en metaalbewer kers ingeschakeld. Zij maak ten de instrumenten waardoor de muziek in vaste banen kon worden gelegd, hanteerbaar werd gemaakt. Een viool (hout) kun je stemmen, een zilveren dwarsfluit heeft zijn vaste tonen. Daar hebben mu sici, componisten, eeuwen ge bruik van gemaakt. Nu is daar de electronica bijgekomen, waardoor een nieuwe muziek cultuur kon ontstaan. Heel eenvoudig, zoals je electronica als natuurkracht in de muziek kunt trekken". In feite maakt de componist van electronische (toekomst- ?)muziek gebruik van dezelfde factoren als zijn componeren de voorgangers: tijdsduur (me tronoom), frequentie (noten schrift), timbre (soort instru ment) en amplitude (sterkte van het geluid). Maar de ge bruikelijke schrijfwijze van noten en rusten binnen vaste maten op vijf lijntjes heeft hij verlaten. Hij zet generatoren als toonbronnen in werking, waarvan het resultaat over eenkomt met hetgeen hij in zijn hoofd had en dat hoorbaar wilde maken. Victor Wentinck: „Die heel moderne muziek kan agressief klinken, omdat het geluid re latief kaal en onbekend is. Maar daar wordt aan gewerkt en voor de rest is het een kwestie van wennen. Wie mu ziek beluistert die gisteren is geschreven, zal er in het begin wat moeite mee hebben. Maar wie wat vaker luistert, zal heel spoedig beginnen te herken nen en dan is de overeen komst met de oudere muziek heel groot geworden. We heb ben een aardige ewrvaring met Radio Amsterdam. We zonden een bepaald stuk he dendaagse muziek vijf keer uit en toen kwamen de telefoon tjes: wat het was en of het niet wat vaker kon worden uitge zonden. Dat krijg je niet, als het niet aanspreekt Steeds anders Het draaiboek van werk van Wentinck geeft uitvoerenden veel vrijheden. Omdat hij niet noteert in het exact aangege ven notenschrift, maar in symbolen met relatieven als hoger of een beetje lager, lager en korter, sterker en zwakker en niet wordt uitgegaan van toonsoorten en beginhoogten, kan iedere uitvoerende er zijn eigen gang mee gaan. Wentinck: „Het is juist dat niet één uitvoering exact gelijk is aan de ander. Maar omdat de uitvoerende zich aan aanwij zingen moet houden, zullen sfeer en structuur gelijk blij ven. Spanning en ontspanning zitten complex inelkaar, maar steeds volgens het draaiboek". Met zijn Discours geeft Wen tinck zijn visie op de sociale strijd rond de industriële revo lutie. Met zijn muziek, maar ook met projectie van herken- .bare beelden, talloze dia's. Over electronische muziek uit luidsprekers is al vaker ge schreven dat het zo'n kille be doening was, omdat alleen stil te luisteren viel naar muziek uit nogal statische luidspre kers, via erg veel draadjes ver bonden aan electronische ap paratuur. Maar met lichtbeel den wordt de zaak al een stuk levendiger. sportprogramma ZATERDAG BASKETBAL Heren eredivisie: Landlust-Rotter- dam Zuid. Leiden-Werkendam, Noordkop-Orca's. Weert-Haaksber- gen. Eerste divisie B: Blue Eagles- Rowic, BOB-Voorne, Voorburg-DAS. Leiden Lions-Green Eagles. Dames eredivisie: Amstelveen-Rotterdam Zuid, Jolly Jumpers-Noordkop, Voor burg-Hoofddorp. Den Bosch-Land- lust, BOB-Zeemacht. TAFELTENNIS Heren eredivisie: Middelburg-Alk maar, TT Amsterdam-Valkenswaard, De Veluwe-Scylla. Eerste divisie: Avanti-Sjaardema, JCV-Odion, TT Amsterdam 2-Shot. Tweede divisie A: LUTO-De Veluwe 2. Quick '32- NOAD 2, Scylla 2-Onkyo. Dames ere divisie: Avanti-Amsterdam '78, Ko- ningslust-Torenstad. TT Amsterdam-' Vice Versa. Eerste divisie: Middel- burg-Megacles, Hoonhorst-Alkmaar, Treffers-Scylla. VOLLEYBAL Heren eredivisie: Zaan '69-AMVJ.' Voorburg-Geldrop. Brevok-Maas- tricht, VVC-Animo, Orion-Lycurgus,! Martinus-Reflex. Eerste divisie A:- Sudosa-DAK. EAW-SOS/DPC.- PVC/Blokkeer-Verdan, SSS-Dynamo, Ovra-Molenwiek. Martinus 2-The Smash. B: Tornado-P P, Broleco-j Nijmegen. Valbovol-Zevenhuizen, VCH-DOS, Polaris-Udenhout, Radius-? VCS. Dames eredivisie: Set Up '65-- AMVJ. Voorburg-Sudosa. DVC-VVC," Dynamo-Valbovol, Orion-VCH. Marti-. nus-Oikos. Eerste divisie B: Hulst-P: P, Longa '59-Voorburg 2, Were Di-* Berkel, VCH 2-DOS, SVV-Haag '68.: VCE-Sarto. ZAALKORFBAL Hoofdklasse A: Samos-KVS. B: LDO- PKC. Overgangsklasse A: De Drie hoek-Vriendenschaar. HKC (H)-DWA, VEO-Dalto. OVVO-Pernix. C: DTV- DKOD. D: Trekvogels-Rust Roest. ZONDAG RUGBY Ereklasse: Castricum-AAC, DSRC-. West Friesland. RCH-LSRG. NFC-TeJ Werve. DIOK-HRC. Promotieklasse Noord: OIOK 2-Ascrum. Delft '74-"t Gooi. Be Quick-Haarlem, USRS-RRC. Zuid: URC-HRC 2. Thor-KMD, RSRC- Oemoemenoe, REL-RRC. TAFELTENNIS Heren eredivisie: Scylla-Middelburg. Alkmaar-TT Amsterdam, Valkens- waard-De Veluwe. Dames eredivisie: Vice Versa-Avanti, Amsterdam '78^ Konlngslust, Torenstad-TT Amster- ZAALHANDBAL Dames eredivisie: Swift A-Niloc, Quintus-SEW. Sittardla DVO-Hellas, Quick '20-PSV, Ookmeer-Swift R. Eerste divisie A: Enscheda-Treffers, E O-DSVD, HMS-BDC. V K-Fore- holte, Slotervaart-Wings. B: DES-Her- cules. lason-ESCA, V L-Hellas 2. Oranje Wit-Mosam, Animo-Loreal. ZAALKORFBAL Hoofdklasse A: Deetos-SCO, Archi- pel-DOS '46. Allen Weerbaar-LUTO. B: Ons Eibernest-Blauw Wit, PAMS- Fides Pacta. Fortuna-Rohda. Over gangsklasse C: Westerkwartier-HKV, AKC-Steeds Hooger. BEP-Groen Geel. D: OEC-Die Haghe, DETO-SDO, PSV-Ready. Zondagvoetbal Hoofdklasse A: VUC-AFC'34. AFC- Unitas, Zeeburgia-DHC, EDO-Xerxes, CVV-Elinkwijk, Blauw Wit-Wilhelmus, RCH-DWV. Hoofdklasse B: De Bataven-WKE, Quick '20-Achilles '29. Appingedam- Zwolsche Boys, Enschede-ROHDA, t De Treffers-Leones, Rheden-Drach- ten. Hoofdklasse C: DESK-Geldrop. Wil- helmina '08-Venray, Caesar-Rood Wit (W), TOP-Longa, Hapert-VoerendaaL Eerste klasse A: Aalsmeer-SDW, Lugdunum-Stormvogels. DCG-Hilver- sum, JOS-RKAVIC. SEW-Rooden- burg. Rood Wit (A)-De Spartaan, DWS-DRC. Eerste klasse B: Nieuwenhoorn- VIOS. HION-ADO. Papendrecht-RVC, Spartaan '20-Sliedrecht, Hermes- DVS-Westlandia, HOV-Oud Beijer- Tweede klasse A: SJC-GSV. Blauw Zwart-Gouda. LENS-FC Lisse. Olym- pia-UVS, VELO-Hellevoetsluis, Al- phense Boys-Verburch. Derde klasse A: Quick-WSB. BTC- GDS. Tonegido-UDO. Celeritas» Schipluiden. DOCOS-HVV, LFC- RKDEO. Derde klasse B: Scheveningen-Rijs- wijk, Oliveo-HS-Texax/DHB, Leoni- das-HMSH, Delfia-Laakkwartier, DHL-Den Hoorn. RAVA-VOC. Vierde klasse A: Alkmania-DOSR. Foreholte-Hillegom, LDWS-Alphen, Altior-ROAC '79. ASC-VTL, Van Nis-! pen-Teijlingen. Vierde klasse B: Bernardus-HBS, SJZ-VVP, SVLV-ODB, DSO-RKSVM.; Cromvliet-Randstad Sport, PDK-' Meerburg. Vierde klasse C: Vredenburch-SMV. De Postduiven-Hoek v. Holland, WCR-Wlppolder. Hillegersberg-DWO. Alblasserdam-Alexandria '66, Oranje- plein-GDA. Vierde klasse D: TOGB-Spoorwljk. SVDP-DONK, BEC-Delft. BMT-St. Volharden. CKC-Voorburg, Quick Steps-VCS. Res. 1e klasse: UVS 2-Nieuwenhoorn 2. Papendrecht 2-CVV 2. RKAVV 2- Excelsior '20/2, Xerxes 2-De Mus- schen 2. DHC 2-Neptunus 2, Unltas 2-Westlandia 2 Res. 2e klasse A: Wilhelmus 2-VUC 2, Blauw Zwart 2-VELO 2. LENS 2- DHL 2. Lugdunum 2-Verburch 2, RVC 2-Roodenburg 2. ADO 2-SJC 2. Res. 3e klasse A: Lugdunum 3- RKDEO 2. VCS 2-ADO 3. Rooden- burg 3-DOSR 2. DSO 2-VIOS 2. Ar chipel 2-HVV 2, Wassenaar 2-Blauw Zwart 3. Res. 3e klasse B: VOC 2-Quick 2. Westlandia 3-GDS 2. DWO 2-CKC 2. Delfia 2-DHC 3. UNIO 2-Schevenin- gen 2. Alphense Boys 2-VEP 2. Res. 4e klasse A: Vredenburch 2- ROAC '79/2. VVSB 2-LFC 2. UVS 3- Alphen 2. FC Lisse 2-RVC 3. DOCOS 2-Altior 2. ASC 2-Tonegido 2. Res. 4e klasse B: VUC 3-HBS 2. Quick 3-ODB 2. De Postduiven 2-DO- COS 3. GDA 2-Laakkwartier 2, Crom- vliet 2-Westerkwartier 2, RAVA 2- Rljswijk 2. Res. 4e klasse C: Olympla 3-Qulck 4. Ollveo 2-Voorburg 2. HMSH 2-SV Den Hoorn 2. Laakkwartier 3-RKAW 3. VUC 4-GDA 3. Gouda 2-VCS 3 Res. 4e klasse D: DONK 2-Woerden 2. Nieuwerkerk 2-Groenewea 2. Nieuwkoop 2-Moordrecht 2. WSE 2- Haastrecht 2, GSV 2-Lekkerkerk 2. Regionale jeugd Klasse A-1: Feyenoord-Sparta, ADO- FC Lisse. Quick Boys-RIjswijk, Rood- enburg-Qulck. VUC-Katwijk, UVS- Xerxes. Klasse A-2: DFC-Olympia, De Mua- schen-HOV. ZwIjndrecht-RVC. SVV- RKAVV, Unltas-Excelslor, DHC-Pa- endrecht. lasse B-1: Sparta-Feyenoord, ARC- UVS. Excelsior-DSO. RKAVV-Rood- enburg, RVC-Quick Boys. Overmaas- ADO. Klasse B-2: Olympia-VEP. Xerxes- DHC. Spijkenlsse-Sliedrecht. Alblas- serdam-VVSB, HOV-Floreant. Zwijn- drecht-VUC.

Leidse Courant | 1984 | | pagina 7