TAFEL Zelfbeschikkingsrecht grondslag nieuw „Humanistisch Perspectief SetdócSomo^v HP deHJflENE Verhalen over buitensporige stijging huurachterstanden zijn niet kerk wereld KORTE METTEN Hoopvolle ontwikkeling DE TIJD weer ACHTERGROND Ccid6c(SotMftnt DONDERDAG 19 JANUARI 1984 PAGljf In het vernieuwde „Hu manistisch Perspectief" is meer plaats voor het gevoel. Verder is het vooruitgangsgeloof, dat voor het „Humanistisch Perspectief" van 1977 kenmerkend is, vervan gen door een vooruit gangsdenken. Dat zei de voorzitter van het Huma nistisch Verbond, Rob Tielman, gisteren bij de presentatie van het voor ontwerp van een ver nieuwd „Humanistisch Perspectief", dat een uit werking is van de maat schappelijke doeleinden van het Humanistisch Verbond. Het huidige perspectief is volgens het verbond verouderd, om dat zich sinds 1977 be langrijke veranderingen in de maatschappij heb ben voorgedaan. Het voorontwerp, dat door Tielman is geschreven, wordt op grote schaal binnen en buiten het verbond ver spreid. Op grond van de re acties zal een nieuw ontwerp worden gemaakt voor de dis cussie binnen het verbond. De definitieve tekst van het nieuwe perspectief zal op het congres in 1985 worden vast gesteld. Het is de bedoeling, dat de tekst voortaan elk jaar kritisch wordt bekeken. Het voorontwerp gaat uit van het zelfbeschikkingsrecht van de mens. Het is inge deeld in vier hoofdstukken rond de begrippen vrijheid, rechtvaardigheid, verdraag zaamheid en verbondenheid. Vrijheid wordt in het per spectief niet gezien als de af wezigheid van dwang, maar als de aanwezigheid van wer kelijke keuzemogelijkheden. Voor rechtvaardigheid is het beginsel van non-discrimina tie een eerste eis. Verdraag zaamheid betekent opkomen voor het zelfbeschikkings recht van de ander. Met het begrip verbondenheid ten slotte keert het voorontwerp zich tegen vervreemding en vereenzaming die een verde re individualisering van de samenleving tot gevolg kan hebben. Gepleit wordt voor decentra lisatie van het bestuur en voor afschaffing van het kostwinnersbeginsel. Burger lijke ongehoorzaamheid en desnoods gewelddadig verzet worden in het voorontwerp gerechtvaardigd geacht als verzet tegen een bedreiging van menselijke waardighe den. Tielman noemde het ver nieuwde „Humanistisch Per spectief" een antwoord op de toenemende onkerkelijkheid in Nederland. Hij wees erop, dat uit onderzoek is geble ken, dat ongeveer 45 procent van de bevolking buitenker kelijk is. Hij verklaarde, dat sommigen weloverwogen uit de kerk gaan en daardoor „ethisch weerbaar" zijn, maar dat vele anderen uit onverschilligheid en onwe tendheid onkerkelijk wor den. Deze laatste groep men sen komt in een levensbe schouwelijk vacuüm en dat is gevaarlijk, omdat zij in een tijd van crisis sneller bevatte lijk is voor autoritaire ten densen, aldus Tielman. Hij voegde eraan toe, dat de kerken en het Humanistisch Verbond als levensbeschou welijke organisaties een ge meenschappelijk belang heb ben bij de bestrijding van het nihilisme in de Nederlandse samenleving. Het vooront werp wordt ook aan de ker ken voorgelegd. Het Humanistisch Verbond telde op 1 september 14.944 leden. Er zijn ongeveer vijf tigduizend contribuanten. Mariënburggroep gaat door na drieduizend reacties Gesterkt door drieduizend merendeels enthousiaste re acties heeft de Mariënburg groep besloten haar activitei ten voort te zetten. Vorig jaar november bepleitten 44 voor aanstaande katholieken in de brochure „Getuigen van de Geest die in ons leeft" voort zetting van de vernieuwings beweging in de kerk in Ne derland. Tot de onderteke naars behoorden dekens uit alle bisdommen. Later heeft hulpbisschop J. Niënhaus van Utrecht verklaard het document „met enige aarze ling graag te willen onder schrijven". De groep wil de beweging die zij hiermee heeft veroor zaakt. uitbouwen en verdie pen. Daarbij zullen de be staande organen en instellin gen van de r.-k. kerk in ons land worden betrokken. Ver der zoekt de groep naar uit breiding, waarbij gedacht wordt aan werkgroepen. Eind maart zullen de plan nen nader worden uitge werkt. Dat heeft de groep dinsdag in Den Bosch beslo ten. Bij het secretariaat van de Mariënburggroep zijn tot nu toe drieduizend reacties bin nengekomen. Daarnaast ont vingen de ondertekenaars zelf nog reacties; vooral Her man Bode, vice-voorzitter van de FNV, die in een arti kel in een vakbondsblad on der meer had opgemerkt, dat de r.-k. kerk „verloedert". Bijna tweederde van de reac ties zijn afkomstig van „ge wone" gelovigen, vaak be trokken bij katholieke orga nisaties, kerk- of parochiebe sturen en werkgroepen. Der tig procent van de reacties kwam van parochiepriesters, dekens en religieuze commu niteiten. Er komen overigens nog dagelijks reacties en be stellingen van de oproep bin nen. Minder dan honderd reacties waren afwijzend. De hoofd punten van kritiek zijn, dat de Mariënburggroep een be weging. los van Rome, zou voorstaan en dat te weinig de fouten van katholiek Neder land in het verleden zijn gea nalyseerd. De Mariënburggroep wijst er echter op, dat zij geen polari satie nastreeft en ook geen schaduwbeweging naast de bestaande kerkelijke organi saties wil. Zij wil een podium zijn voor loyale oppositie bin nen de r.-k. kerk in Neder land. De groep zegt verheugd te zijn, dat verscheidene pasto rale raden, die de gelovigen in de bisdommen vertegen woordigen, de oproep hebben besproken of zullen bespre ken. Aartsbisschop Simonis van Utrecht wil eerst de dis cussie in de Diocesane Pasto rale Raad afwachten, voordat hij zal reageren. Mgr. Simonis heeft gisteren zijn domicilie definitief verplaatst van het Kon. Emmaplein 3 in Rotterdam naar de Maliebaan 40 in Utrecht. Hij handelde daarbij niet geheel in overeenstem ming met het bijbelwoord „Draagt elkanders lasten", maar nam ook een deel van de last voor eigen rekening. Ongetwij feld ook een symbolisch beeld deze foto, want een deel van de Rotterdamse bisdommelijke zorgen gaat mee naar de lan delijke verzamelplaats van het aartsbisdom. Spaanse bisschoppen veroordelen Deens leerboek voor seksueel onderwijs De Spaanse rooms-katholieke bisschoppen hebben gisteren hun veroordeling uitgespro ken over een Deens seks- handboek dat op scholen in Andalusië is ingevoerd. In een verklaring van de onder wijscommissie van de Spaan se bisschoppenconferentie staat, dat het handboek „aan vaardbare grenzen voor het christelijk geweten en gren zen die gelden voor degenen die een minimum aan respect eisen voor het fatsoen en de waardigheid van een kind, verre overschrijdt". De socialistische regionale re gering van Andalusië is ook door ouderverenigingen en andere groeperingen aange vallen voor het verspreiden van het handboek „Seksuele Informatie voor Kinderen" van de Deense auteur Benth Claesson. Een burger in Se- villa diende dinsdag een klacht in tegen de onderwij- sautoriteit van Andalusië we gens het „in omloop brengen van een pornografisch ge schrift". Twaalf kerkelijke organisa ties in de Bondsrepubliek (Aktion Sühnezeichen/Frie- densdienste, Pax Christi, de Evangelische Studentenge meente, de Duitse Francisca nen en enkele oecumenische groeperingen) zijn een cam pagne begonnen tegen de wapenexport. De campagne richt zich in eerste instantie op voorlichting aan kerkelijke groepen en kerkelijke ge meenten en parochies. De ini tiatiefnemers wijzen er op, dat de wapenexport beslag legt op de schaarse financiële midde len van de ontwikkelingslan den en leidt tot meer onder voeding en ziekte bij de be volking. Voorts betogen zij, dat investeringen voor civiele goederen meer arbeidsplaat sen scheppen dan investerin gen in de wapenindustrie. Voor de eerste maal is in Oostenrijk een vrouw be noemd tot gewoon hoogleraar aan een r.-k. theologische fa culteit. De 51-jarige mevrouw dr. Herlinde Pissarek-Hude- list, moeder van vier kinde ren, heeft de benoeming aan vaard tot hoogleraar kateche- tiek en godsdienstpedagogiek aan de universiteit van Inns bruck. In dezelfde stad stu deerde zij, onder anderen bij Karl Rahner. Als eerste vrouw promoveerde zij in 1960 aan de Innsbruckse uni versiteit. Vervolgens werd ze wetenschappelijk medewerk ster bij Rahner. Sinds 1978 is zij docente aan de theologi sche faculteit. De bisschoppen van Peru hebben stelling genomen te gen de in hun land gebruikte methoden ter bestrijding van terreur. In een in alle dagbla den opgenomen advertentie met als kop „Ter verdedi ging van het menselijk leven" zeggen zij, dat de autoritei ten de indruk wekken, dat zij terreur beantwoorden met niets ontziende tegenterreur. Zij betogen, dat de tegenter reur des te minder te verant woorden valt, nu zij in naam van de staatsoverheid wordt uitgeoefend. „Men zou de uit sluitend militaire reactie moe ten vervangen door een glo baal onderzoek naar alle pro blemen van de regio, waarbij ook burgerlijke en sociale in stanties worden betrokken", zo schrijven de bisschoppen. De nieuwe generaal overste van de paters dominicanen, Damian Aloysius Byrne heeft de leden van de orde gewaar schuwd voor actieve politieke werkzaamheid. Het verkondi gen van het evangelie is het enige wapen van de kerk, zei hij bij het begin van zijn reis door Latijns-Amerika. Een priester moet zich tot alle mensen zonder onderscheid kunnen richten in naam van Christus. Pater Byrne brengt tot 10 februari een bezoek aan leden van de orde in twaalf Latijnamerikaanse landen. Hij begon zijn reis in de Domini caanse Republiek, omdat van daaruit vijfhonderd jaar gele den dominicaner missionaris sen het gebied betraden. HeT tekort in de schatkist over het afgelopen jaaif"cu miljard gulden minder dan werd aangenomen. Het klif m een heel groot bedrag en dat is het natuurlijk ook. Iprc houding tot het jaarlijks terugkerend overheidstekort in het echter ook weer niet worden overschat; van datovi overheidstekort is het nog geen tiende deel. Na jaren leen maar gigantische tegenvallers voor de schatkistr meevaller van miljarden guldens niettemin een ho^Js c ontwikkeling, die een ommekeer markeert. bed /a *T 1 '1 Het is ronduit onwaarachtig en een sterk staaltje va - tiek opportunisme als daaruit zoals de PvdA gistek deed de conclusie wordt getrokken, dat alle bezuini| van de overheid vorig jaar overbodig en overdreven j weest. Er is vorig jaar immers voor een veelvoud vi voordeel van 2,8 miljard bezuinigd en bovendien is hei rende overheidstekort, zoal^ gesteld, ruim tien keer zc als de meevaller. Ondanks die meevaller blijven de rei j gesproken bezuinigingen daarom noodzakelijk. k/ VAN de andere kant heeft minister Ruding van Fin| wel wat erg zuinig gereageerd op zijn eigen meeval) J minimaliseert het onverwachte voordeel bijvoorbeeld I betwijfelen, of de meevaller ook in volgende jaren zaf werken. Hij wijst er bovendien op dat het onverwacht* deel ook best kan zijn ontstaan doordat veel departen een deel van hun uitgaven hebben uitgesteld tot dit japjï is een pessimistische kijk op de zaak waar we, als we tfy beeld premier Lubbers mogen geloven, niet veel verd^ei komen. Ook Lubbers betoogt immers keer op keer, bedrijven moeten worden aangemoedigd tot meer invewj gen. En daartoe kan zeker moed worden geput uit de^n kend geworden cijfers van het staatshuishoudboekje. js len Ul rvUDING en de PvdA ten spijt: de mededeling over jal ste meevaller in de schatkist sinds jaren duidt er op,! ja een nieuwe ontwikkeling aan de gang is. Al is het danwi dank zij het aantrekken van de economie in het buit^o ook de economie in ons eigen land begint weer tekenwd opleving te vertonen. Dat is niet alleen economisch^ ook sociaal heel belangrijk. Het is bijvoorbeeld een p<).# ontwikkeling, als al in januari alle grote fracties het |- eens zijn zoals gisteravond uit de eerste reacties bl dat er dit jaar voor het eerst geen reden is in de voorjj ta extra bezuinigingen aan te kondigen. (ADVERTENTIE) 7?, DE VOLGENDE KEER DURFT U 'TRUST/GTE, ALS UW MENING GEVRAAGD WOW. Ontspannen spreken kan je Ie informatie over mondelinge kursussen Spreekvaardighei^ INSTITUUT RHETOR fuMtse/i iiiMhtk Gebakken scholfilet met knolselderijsalade en gebakken aardappelen ranille-rijstevla Wie met tweeën is heeft nodig;: 300 g scholfilet, zout, bloem, olie, 15 g mar garine, paar teentjes knof look, halve citroen; 3 lepels yoghurt, 1 lepel azijn, zout, peper, selderij blad of peterselie, 1 kleine grapefruit, 250 g knolselde rij; '/t tot 1 kg gekookte aard appelen, olie, margarine, zout; Vt liter melk, 25 g rijst, 12 g custard, 30 g suiker. Spoel de scholfilets af met koud water, laat ze uitlekken en strooi er zout over. Haal de vis na vijf minuten door de bloem. Laat een bodem olie warm worden met de margarine en bak er even de hele teentjes knoflook in. Haal de knoflook uit de pan en bak er de filets in bruin en gaar in circa zes minuten. Til de stukken vis steeds op tijdens het bakken en schuif ze ook heen en weer. Leg de filets dakpansgewijs op el kaar en garneer ze met par ten citroen. Meng een sausje van de yog hurt, azijn, zout. peper en fij- geknipte selderij of peterse lie. Maak boven het sausje de grapefruit schoon: haal de parten uit de vliezen (die ge ven de bittere smaak) en snijd ze een keer door. Schil vervolgens de knolselderij, spoel de groente schoon en r$sp haar boven de saus en grapefruit. Spoel de rijst in een zeef af tot er helder water afkomt en laat hem uitlekken. Breng de helft van de melk aan de kook, strooi er al roerende de rijst in en laat hem in een half uur zacht koken gaar worden. Roer in die tijd een paar keer en houd het deksel zo veel mogelijk op de pan. Meng custard, suiker en iets koude melk, schenk dit papje bij de gare rijst en kook het even mee. Voeg van het vuur de rest koude melk toe en laat de vla koud worden. JEANNE Hervormd Nederland valt Kamerlid Faber voorzichtig bij in zijn mening dat CDA- politici kerkgangers moeten zijn. „Het is toch verre van denkbeeldig dat het christe lijke karakter gaandeweg wordt uitgehold en dat de mogelijkheid verdwijnt el kaar aan te spreken op basis van het Evangelie". Elders aandacht voor de stijgende woonlasten. Directeur Van Velzen van de Nationale Wo ningraad: „Waar dit op uit draait, weet ik niet. Ik weet niet wat de mensen nog kun nen verdragen. Hun feitelij ke gedrag is tegen alle suggestieve verhalen in dat ze nog steeds proberen hun woonlasten naar beho ren te betalen. Verhalen over buitensporige stijging van huurachterstanden zijn niet waar". Een ander artikel gaat over het derde televisienet voor cultuur. „Het nadeel is dat alweer wordt uitgegaan van een geïsoleerde plaats voor kunst tegenover amuse ment. Liever zou je een inte gratie hebben, waarbij niet meer gelet wordt op klassiek en modern, licht of zwaar, maar uitsluitend met kwali teit rekening wordt gehou den. Maar dat vereist een omturnen van de omroepba zen". Het blad ging op bezoek bij de Braziliaanse bisschop Helder Camera. „Mijn vader, een onderwijzer, keek vlak voor mijn geboorte in een en cyclopedie en zijn oog viel op Den Helder, een stad in Noord-Holland. Hij werd zo aangesproken door die naam, waarin geen vertroebeling voorkomt, dat hij besloot mij zo te noemen". Het omslagartikel van Else vier gaat over de Surinaamse volkswoede tegen tiran Bou- terse. „Hij is met de rug te gen de muur geplaatst een gevangene van zichzelf. Elke toenadering in de richting van de stakers zal door de links-radicale militairen en adviseurs worden beschouwd als verraad jegens de revolu tie. In hun opvatting geldt daarvoor maar één straf: het vuurpeloton". Met bestuurs lid Dries van Agt wordt ge praat over het Foster Parents Plan en de aanval van Nieu we Revu en consumenten man Frits Bom daarop. „Ne derlanders vormen een cu rieus volk. Naast vele deug den blijken er ook ondeug den te vinden te zijn. Nog steeds leeft de aandrift om succes af te schaffen. Als een kopje zich boven het maai veld verheft, staat de zeis al weer gauw klaar. Succes mag niet". Elders spreekt staatsse cretaris Scherpenhuizen de bewering van mr Pieter van Vollenhoven tegen dat het kabinet te weinig aandacht heeft voor verkeersveilig heid. „Verkeerseducatie krijgt een belangrijker accent dan voorheen en vormt één van de speerpunten van mijn beleid. Voorts komt er een vergrote aandacht voor die groepen die het meeste ge vaar bij verkeersdeelname lopen". Een interview ten slotte met regisseur Meyer van de geruchtmakende atoombomfilm „The day af ter". „Niemand pleegt zelf moord als hij de film heeft gezien. En wie het toch doet, had het toch wel gedaan, bij de eerste de beste volgende aanleiding. Trouwens: als wij met zijn allen de boodschap van deze film negeren, ple gen we massaal zelfmoord, in slow motion". De Haagse Post praat met de Tilburgse econoom prof. Schouten over zijn gedurfde Regisseur Nicolas Meyer van „The Day After" in Elsevier: „Als we met zijn allen de boodschap van deze film ne geren, plegen we massaal zelfmoord, in slow motion". herstelplan dat hij later in trok, maar nu opnieuw lan ceert. „Als binnenkort de winsten stijgen, brengt dat te weinig in het laatje, omdat de winstbelasting is verlaagd. En als de investeringen aan trekken, kost dat miljarden aan investeringspremies. Dan wordt het financieringstekort eindeloos groot. Dat is pas echt chaos". Aan de CDA- Kamerleden Gerritse en Weijers („de Snuf en Snuitje van de partij") wordt de vraag voorgelegd waarom hun fractie zo weinig kritiek heeft op het beleid. „Als ik op dit moment zou bezwijken onder de druk die op ons wordt uitgeoefend om dwars te liggen, dan is dat voor mij de weg van de minste weer stand. Ik weet zeker dat ik dan een situatie in het leven roep, waarin de mensen niet eens meer dat rotbeetje kun nen krijgen dat ze nu heb ben. Dan ben ik onchristelijk bezig. Dan ben ik pas echt een ploert". Het omslagarti kel pretendeert het laatste woord over drugs te spreken. De verslaggever spoot en slikte zelf om te weten hoe het voelt. „De tweede keer duurde de kick al een stuk korter. Ik had toen gewaar schuwd moeten fijn. Maar zoals elke junk eigenlijk steeds weer doet, heb ik nog tien dagen gejaagd op de ene, eerste, fantastische flits. De eerste keer komt nooit meer terug". Elders worden de kansen van klein links gewo gen. Van der Spek (PSP): „De onzinnige gedachte dat je samen sterker bent, speelt mee. Er zijn ook mensen die in vliegende schotels gelo ven. Ik geloof dat er hier sprake is van een verzieking in het wiskundig en politiek denken die door de D'66-on- zin in de Nederlandse poli tiek heeft toegeslagen". Vrij Nederland over de situ atie in Suriname: „Onze bronnen aldaar zijn het er met elkaar over eens dat de positie van Bouterse niet spe ciaal versterkt is, en dat er te Paramaribo weer eens veran deringen op til zijn. Maar dan toch veranderingen onder leiding van en niet zonder de geprangde legerleider". El ders het verhaal hoe zwart Afrika en zijn magie de ka tholieke missionaris Matthijs Schoffeleers bekeerd heeft tot de antropologie, waarin hij nu hoogleraar is. „Voor de meeste samenlevingen daar is hekserij nog steeds het grootste vraagstuk. Het is hun manier om uit te leggen wat mensen elkaar kunnen aandoen. Er zijn maar heel weinig westerlingen die dat willen inzien. En toch is dit de enige manier om hun pro blemen serieus te nemen. Dan pas zie je hoe het grote probleem voor Afrikaanse gemeenschappen is om met dit alles in het reine te ko men". Aandacht ook voor het gif in de bodem van Twente. „Na twee jaar waren alle beesten onvruchtbaar. Ze hadden ook zenuwstoornis sen. Ze werden helemaal gek. Geneesmiddelen hielpen niet. We hebben er vier jaar mee geworsteld". Het blad stelde een onderzoek in naar de kerkgang van CDA-politi- ci. Kamerlid Gerritse: „Gaat u geen bal aan. En als Faber het aan mij vraagt, zeg ik hetzelfde. Ik sluit niet uit dat het in de fractie aan de orde komt, maar ik zal het niet aankaarten. Wat ik van Fa- bers opmerking vind? Laat ik daar maar niet op ingaan". De Groene Amsterdammer over Suriname: „Er doet zich de situatie voor dat het volk staakt, niet alleen tegen de dictatuur, maar ook tegen de voorwaarden van het Inter nationaal Monetair Fonds (IMF) dat iedere progressieve ontwikkeling frustreert en daarbij links tegenover zich vindt". Drie pagina's aan dacht in het blad voor de ar beidsverhoudingen in Japan. Metaalwerkgeversvoorzitter Wim ter Hart daarover: „Ik vermijd angstvallig de woor den werkgever en werkne mer. We staan op de drempel van een nieuw tijdperk. Waarden van vroeger komen heel anders te liggen. Leiding en medewerkers, dat zijn al lemaal kleine ondernemertje die het samen doen". Een in terview ook met de vroegere Leidse studentenactivist Edu- ard Bomhoff, die nu econo mie doceert. „Op de universi teiten heerst de terreur van Prof. Schouten in de Haagse Post: „Dat is pas echt cha os". de middelmatigheid. Er kan flink bezuinigd worden, niet zoals Deetman wil per afdeling, maar per persoon. Neem onze faculteit, dat is de grootste economische facul teit ter wereld. Die zou wel gehalveerd kunnen worden". Het dubbelartikel gaat over de computerisering van kleu ter en zuigeling, ofwel de vroegtijdige onderkenning van afwijkingen. "„Maar wie gaat die kennis beheren? En waar ligt de grens tussen de zorg voor gezondheid en een ongezonde zorg?" In De Tijd aandacht voor de school voor filosofie te Zeist, waarachter een nieuwe secte schuil blijkt te gaan. „De vrouw wordt gezien als min der dan de man. In een later leven reïncarnatie is één van de geloofspunten zal zij op een hoger plan kunnen terugkomen, dus als man. Een vrouw wordt bovendien niet geacht een man in de ogen te kijken wanneer zij tot hem spreekt". Voorts een reportage over randgroepjon geren. „Zij hebben eigenlijk allemaal het gevoel dat ze zich moeten verdedigen. Al tijd die messen... Ze lokken gevaar ook graag uit. Het is een groepje mensen in het duister. Ze hebben hun an tennes naar de negativiteit uitstaan". Uit Parijs wordt bericht over de heiligverkla ring door de muziekwereld van popidool Frank Zappa. „Een hoger cultureel doel, daar hebben die gasten het over, die hun naam in zoveel mogelijk geschiedenisboekjes willen terugzien. Daar leven ze voor. Maar ik vind het stom". GRATIS ELKE WOENSDAG E|m BIJLAGE BIJ UW KRANT M INFORMATIE OVER FILMS.MI THEATER, RECREATIE,EXPOS C EN EEN COMPLETE AGEND^ de Lichte vorst ke DE BILT Ten west? de Britse eilanden kof hogedrukgebied tot ontj^ ling. Het trekt het kcS< etmaal naar Schotland.1 volg daarvan wordt dJse in het Noordzeegebied ine lijk. Met de noordelijken wordt vrij koude lucht voerd. Daarin kan heten: mende nacht licht gaade zen met een minimumva ratuur rond min 3 iet Morgenoverdag kan de ge ratuur oplopen tot iets n het vriespunt. Boven staan in de noordelijk^], ming enkele sneeuw- ,r(j gelbuien. Vooral in dt^, provincies zal daarom up! en dan een bui vallen. de buien door is er ooi toe zon te verwachtee noordelijke wind is rn matig en aan de kust'e nacht en ochtend nu krachtig. 1 te Weerrapporten van vanmorgen 0„n Wear Max Mir" temptetlW; Amsterdam geh bew. 5 L De Bilt h.bew. 6 -ls. Dealen zw bew. 5 Uit Eelde zw.bew. 1 (m Eindhoven h.bew. 5 lm Den Helder zw bew. 6 d Brussel Franktort Genéve Helsinki Casablanca Las Palmas I f I Jdi o -mi E 12 en 5 -dv -8 22 in .5 ie n

Leidse Courant | 1984 | | pagina 2