illem Nijholt: hoef t Jeroen in Willem n Oranje"niet makkelijk te maken DIP/TELE VISIE CeicW Soutant DONDERDAG 19 JANUARI 1984 PAGINA 17 AAG „Ik ben kfanaat. Ik kan niet ingen kijken naar feigen werk. Noem ar een beroepsde- ie. Bij mij is er vaak van het tegendeel :n tevreden gevoel, erd ik na de opna- •an „Willem van vanuit de monta- ler opgebeld door (ur Walter v.d. Volgens hem zou 'n verschrikkelijk rol van Filips II, van Spanje, heb- jergezet. Toch blijft ds weer fouten en ïaaktheden zien, die rol". jt Willem Nijholt over k j. En toch, in de derde van „Willem van I, vanavond op Ned. 1 uur, komt men als >og in oog te staan met |te confrontatie tussen Oranje en Filips Jde acteurs toegespitst ^lijholt en Jeroen Krab- jpn de man die al vroeg werd als de natuurlijke r van Ko van Dijk en air, die via het jeugd tv- aebele" op KRO-tv via «cal toegroeide naar het werk, naar een rol als hysterische Salieri, in Ivan de Haagse Come- ïadeus" de moordenaar zart. En zoals destijds tmoeting Ajax-Feye- ;xtra glans ontleende confrontatie Cruijff- inegem, zo staan in de I aflevering van „Wil- I wee groten tegenover Jin een gevecht om de st van het woord. Drie |i maar, die Jeroen 5 na de opname ertoe aan zijn collega te „Willem, waarom Ie het mij zo moeilijk", i Nijholt: „Niet dat ik bij over de vloer kom, n de collegiale sfeer zijn we grote vrienden. In ons vak achten we elkaar hoog. In de serie „Willem van Oranje" draait het maar om één figuur, de hoofdrol. Die wordt natuur lijk gemaakt door Jeroen, maar in wezen toch door de spelers om hem heen. Als alle bijrollen goed zijn, kan „Wil lem" niet mislukken. Het gaat als met tennissen: wie goede slagen geeft, krijgt prachtige ballen terug. Als Jeroen die niet van ons zou krijgen, zou hij niet meer zijn dan een ko ning in zijn eigen kleine kip penhokje. Daarom hoef ik het hem niet gemakkelijk te ma ken. Ik ben met sterk spel op hem afgegaan. Daardoor ont staat drama. We hebben nooit samen op het toneel gestaan, maar we weten van elkaar wat het vak eist. Drama ont staat uit confrontatie. Filips II is een bijrol. Maar ook die moet je in je vingers zien te krijgen". Schuldgevoel „Ik heb veel over hem gele zen. Streng, jezuïtisch opge voed, werd zijn leven gete kend door schuldgevoel. Met mijn eigen katholieke opvoe ding ben ik daar ook niet hele maal vrij van. Dat herken ik in Filips. Hij zal best eens een grap gemaakt hebben tegen vrouwen in wie hij verleid sters zag, maar die staan niet in mijn script. Daar ben ik als acteur ook van afhankelijk. Bovendien zijn mijn scènes erg kort. Dan kun je niet snel overgaan van een verbeten kop in een glimlach. Filips was een uitermate uitgemeten man, die niet aan tafel kwam als niet elk servetje precies op zijn plaats lag. Hij voelde zich de heilige hoeder van het roomse geloof tegen Luther en Calvijn en daarom moesten er van hem steeds meer ketters op steeds beter georganiseerde brandstapels. Daarin was hij hysterisch. Ik had van de zo mer net twee korte scènes met Walter v.d. Kamp gemaakt, toen de vakantie aanbrak. Ik naar Italië. Dan denk ik altijd: dichter bij God. Ook een soort dankbaarheid. In mijn toneel carrière heb ik een paar keer volkomen vastgezeten. Vol strekt uitzichtloos. Dan kwam er hulp uit de hemel. Zo voel de ik dat aan. Het laatst toen ik van de Haagse Comedie de rol van Salieri in „Amadeus" kreeg, maar niet minder deze Filips-rol. Ik kan wel zeggen, dat ik het geloof wil verlaten, omdat er met het aangeprate schuldgevoel iets niet in orde is, maar het geloof laat mij niet los. Op mijn kamer staat de beeltenis van de Moeder van de Altijddurende Bijstand. Die heb ik hard nodig. Naast haar staat de afbeelding van de H.Genesius, de patroon van de toneelspelers. Na die twee kor te scènes in „Willem" was ik niet tevreden over mijn Filips- rol. Die onvrede nam ik mee naar Italië. Dan bezoek ik ook musea. En daar, in het stede lijk museum van Florence, stond ik plotseling tegenover een drie meter hoog staatsie portret van Filips, geschilderd door Titiaan. Verbijsterend. Ik was daar dagen niet meer weg te slaan. Mijn gezelschap be gon mij al voor gek te verslij ten. Maar ik dacht: die Titiaan heeft alles uit zichzelf gegeven en geworsteld om Filips te schilderen, met wie hij oog in oog stond. Ik sta voor dezelfde taak. En toen ging alles weer door me heen wat ik over hem had gelezen. Een man met verfijnde hofmanieren, maar tegelijk van een ontstellend sa disme in de vervolging van ketters. Hij is ook vreselijk aan zijn einde gekomen. Maanden lag hij op zijn doodsbed met zweren, die onderhuids ont stonden en builen veroorzaak ten, waardoor de etter naar buiten brak. De koning van Spanje, heerser over een we reldrijk, die altijd wel ergens oorlog voerde om het geloof te beschermen. Zijn werkkamer leek meer op een Mariakapel. Uiteindelijk die totale verla tenheid op zijn doodsbed. Die man, zulk een mens, moest ik neerzetten. Die confrontatie Willem Nijholt: „Jeroen kan alleen maar een waardige Willem zijn als de bijrollen hem dat maken". Willem van Oranje-Filips II heeft in werkelijkheid nooit plaatsgehad. Die heeft Walter v.d.Kamp verzonnen om dra ma te krijgen door Jeroen en mij tegenover elkaar te plaat sen, let maar op in die scène, Filips grijpt Willem bij zijn mouw. Dat is tegen elke hofre- gel van die dagen in. Je vatte een prins niet bij zijn kleding". S 5(tig) Heeft Jeroen een jaar lang niet anders gedaan dan Willem zijn, Willem Nijholt had meer aan zijn hoofd. De vrede en onvrede in zijn vak. De vrede met een stuk een paar hon derd maal. omdat je elke avond opnieuw kunt doen wat de avond eerder fout ging. De onvrede voor de tv, waar scè nes in principe niet over mo gen, behalve als er toevallig een hengelmicrofoon in het beeld hangt. Ook elke avond weer de angst om het toneel op te gaan. Een angst, die hij heeft leren waarderen als een drijfveer om er iets van te ma ken. Hij vreest die nu al heel erg, als hij volgend jaar het po dium op moet voor zijn soloto neel „S 5(tig)", waarin hij in zijn 50e levensjaar zijn leven speelt, de wegens labiliteit ont slagen soldaat, ongeschikt voor de samenleving. Samen met Linda van Dijck, stiefdochter van wijlen grote Ko, heeft hij zojuist 180 maal „Succes" ach ter de rug. Met Linda beleefde hij op het toneel, wat hij eer der had met Rick Nicolet in voorstellingen van de Haagse Comedie, het elkaar toespelen van de tekst als een tennisbal. Je slaat elkaar niet 'murw. Je stoot elkaar juist op. In het af gelopen Willem-jaar deed hij de regie voor de vrije produk- tie „Koppen dicht". Daarna volgde de repetitie voor op 3 maart de première van de Haagse Comedie „Ware liefde" van Tom Stoppard. Hierin speelt Nijholt de rol van een toneelschrijver, die uitstekend slaagt in theaterstukken over de liefde, maar in zijn per soonlijk leven jammerlijk faalt in de liefde. Van de zomer in het Holland-Festival gaat Wil lem Nijholt de monoloog doen van „De val" van Camus in een bewerking van diens boek „La chute". Aan al die zaken zet hij zich, altijd weer bang als het doek open gaat, gemak kelijk te kwetsen door onrede lijke kritiek. Willem: „Ik maakte na de to neelschool een trage carrière. En met een foto van de Holly- wood-ster Deanne Durbin bo ven mijn bed zag mijn moeder het niet met me zitten. Op haar sterfbed twijfelde ze nog aan mijn roeping. Later kwa men toch de successen. Nu is ze er niet meer. Elke avond opnieuw mis ik mijn moeder in de zaal". En toch, hoeveel maakt Wil lem niet los. Stond hij met An- net Nieuwenhuizen in een stuk, waarin zijn laatste woor den voor het doek valt zijn: „Ik zal nog even bij je blij ven". Krijgt hij een paar dagen later een brief van een meisje dat schrijft: „Ik kon de zaal niet uit. Ik ben blijven zitten. Je had gezegd, dat je nog even bij me zou blijven". Willem: „Zo kan toneel de mensen aangrijpen. Mij ook. In Florence voor dat schilderij voelde ik ineens die Filips he lemaal in me. Ik wilde onmid dellijk naar Hilversum om die rol te kunnen doen. Nog nooit is een veertiendaagse vakantie mij zo lang gevallen". TON OLIEMULLER Minister Brinkman geeft omroepen laatste waarschuwing over reclame DEN HAAG Minister Brinkman (WVC) heeft de omroepen gisteren voor het laatst gewaarschuwd dat zij minder reclame in hun programma's moeten doen. In een gesprek met de voorzit- v ters van de omroeporganisaties en de NOS liet de minister we ten dat omroepen die te ver gaan zich op korte termijn moeten beteren. Als de reclame, zowel voor de eigen omroep als met commerciële doeleinden, op de oude voet wordt voortgezet, zul len er straffen gaan vallen. De minister denkt daarbij vooral aan geldboetes. De omroepen hebben de minister laten weten dat zij zich in eigen kring nog eens over het inperken van de reclame zullen buigen. TROS-voorzitter mr H. Minderop liet gisteren weten dat er bij de omroepen voldoende wil aanwezig is om iets *1 te doen aan (sluik)reclame in radio- en televisieprogramma's. Vooral de commerciële reclame vindt Minderop een slechte zaak, temeer omdat het de inkomsten van de STER (waaruit de omroepen voor een deel worden gefinancierd) kan drukken. „Maar - en dat moet de minister toch ook begrijpen - je kunt het niet altijd verhinderen", aldus Minderop. De omroepen nemen de regels die het ministerie van WVC aan reclame op radio en televisie heeft gesteld zeer serieus, zo verze kerde hij. Er is in dat opzicht dan ook geen verschil van mening tussen de minister en de omroep. Wat betreft de reclame voor het eigen bedrijf deelde Minderop mee dat de omroepen binnenkort met de regeringscommissaris overleggen over de maximale hoogte van de geschenken voor nieuwe tientjesleden en ledenabonnees. Nu kan elke omroep zelf nog bepalen hoe goedkoop of duur dat geschenk is. Handtekeningenactie voor behoud zendtijd NOS DEN HAAG Een groep le den van de vier grootste poli tieke partijen onder leiding van het D'66-Eerste-Kamerlid Tiesinga-Autsema is een hand tekeningenactie gestart om het NOS-aandeel in de totale zendtijd op radio en tv te handhaven. De groep heeft een groot aan tal mensen met belangstelling voor of kennis van het om roepbestel benaderd om het initiatief te ondersteunen. Het is de bedoeling dat zij een brief ondertekenen die zal worden toegestuurd aan de leden van de Tweede Kamer, die 30 ja nuari de Medianota behandelt. In de brief wordt erop aange drongen de zendtijd van de NOS op zijn minst op het hui dige peil te handhaven (twee maal die van een A-omroep). Volgens de initiatiefnemers waarborgt de NOS de nauw keurigheid, betrouwbaarheid en onpartijdigheid in de lawi ne van informatie die op kij ker en luisteraar afkomt. Omdat de NOS op een beperkt aantal gebieden (wetenschap, sport, internationale politiek, cultuur, minderheden) speci fieke deskundigheid heeft op gebouwd wordt de continuïteit in vooral achtergrondinforma tie verzekerd, aldus de initia tiefgroep. Bovendien verzorgt de NOS de samenwerking met de buitenlandse omroepen. De initiatiefgroep zegt te willen voorkomen dat de NOS wordt gedegradeerd tot een soort ser vice-instituut voor de omroep organisaties. Oud-VARA-bestuurder overleden HILVERSUM Oud-VARA- -bestuurder Jan Willem Le- bon, die op 1 november 1925 een van de oprichters van de socialistische omroep was, is zondag op 85-jarige leeftijd overleden. Dat heeft de VARA bekend gemaakt. Lebon was tot zijn pensione ring in 1963 secretaris-pen ningmeester van de VARA. van Oranje 1erde aflevering krijgt van Oranje nauwelijks I genheid de dood van 1 iw, Anna van Buren, te I in. In september 1558 I lij naar Frankrijk ge- met de opdracht vre- irhandelingen met ko- fidrik II te voeren. deel van de bespre- wordt hij echter uitge- ïïevenals trouwens van Jrleg over geloofskwes- j|f de hertog van Al va Franse afgezanten Sit in opdracht van Phi- |/e Willem vanwege zijn afkomst niet ver- Hij wordt ten opzichte Iters als te meegaand ywd. 11559 gaan Willem, de 7 Egmont en de hertog i op weg naar Parijs fyrede te bekrachtigen. i een jachtpartij ont- Jnendrik II hem Alva's f/j de ketterij met geweld je/en. Ir Nederland 1. kijkerd iltaat van de tweede Istrijd voor ama- ie deze zomer onder \o „In de kijkerd" door werd uitgeschreven, Wim Bosboom bekroonde films en \aar van de „Gouden I totaal van 500 films, 1 20 procent uit vide- bties bestond, werden j eindklassement 9 in- |n uitgekozen. In de fn filmproducent Mat- Heijningen, Willeke -nelrooy, TROS-direc- den Daas, presenta- Bosboom, program- h Rene Stokvis en Jan ■oorzitter van de Ned. \ig van Amateurfilmers r Nederland 2. mm id brengt „Markant" 'tret van een van de Belzijdige artiestes van ld, Conny Stuart. Als van Meygaard in Wij- ren, groeide ze in Den waardoor ze zich ook \e Haagse voelt. In het t komt haar jeugd ter haar familie haar d, haar eerste optre- vooral haar contact 7 Sonneveld. ::V Nederland 2. Nederland Oma Fladder gaat in de gelijknamige jeugdserie, samen met Diewertje, naar de stad om een nieuwe jurk te kopen. Ned.l om 18.55 uur. naar de strafkolonie Austra- NEDERLAND 1 VARA 16.00 Poldark (3). Tv-serie naar de boeken van Win ston Graham. Demelza wacht met spanning op de baby, terwijl Ross in Frank rijk gevangen is genomen op beschuldiging van spio nage. 16.50 Het donkere bos „Bren- don Chase" (3). Jeugdse rie. Op het terrein van tante Ellen landt een tweedekker met een verslaggeefster. 18.25 Teleac: Innovatie - kreatief ondernemen, les 8. AVRO 18.55 Oma Fladder. Afl. 3: De bruidsjurk. 19.05 Toppop. De Nationale Hitparade. NOS 20.00 Journaal. AVRO 20.28 Blokletters, spelprogr- mma. 21.00 Willem van Oranje, 10-delige serie door Walter van der Kamp. Deel 3: 1559-1560. De nieuwe ko ning Philips II groeit met Oranje langzaam maar ze ker naar een confrontatie. (Zie elders op deze pagina en de toelichting). 21.50 Televizier Magazine, ac tualiteiten. 22.30 Kort commentaar van de week. 22.35 Levenslang (2), tv-serie naar het boek van Marcus Clarke. Richard Devine is beschuldigd van moord op zijn natuurlijke vader en wordt daarom veroordeeld tot levenslange verbanning lië. 23.20 Ontdek je plekje. Van daag: Oirschot. NOS 23.35 Journaal. 23.40 Nieuws voor doven en slechthorenden. NEDERLAND 2 NOS 17.45 Feduco: Medelanders Nederlanders: Sedjarah Moluku. 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.20 Paspoort voor Turken. 18.30 Sesamstraat. 18.45 Jeugdjournaal. 19.00 Journaal. KRO 19.12 Op volle toeren, Neder landse artiesten gepresen teerd door Chiel Montagne. 20.10 In de kijkerd, de be kroonde films van de TROS amateur-smalfilmwedstrijd om de Gouden Camera en de bekendmaking van de winnaar. (Zie toelichting). 21.00 Wordt U al geholpen?, Engelse comedy-serie. Afl.: Vreugde en verdriet. NOS 21.30 Markant, portret van Conny Stuart. (Zie toelich ting). 22.30 Journaal. 22.45 Goedemorgen, meneer Orwelll, een intercontinen tale satelliet-schakelshow met New York en Parijs, waarin prominente verte genwoordigsters van di verse kunsten optreden. 23.25 Nieuws voor doven en slechthorenden. DUITSLAND 1 18.00 Hier und Heute. 18.25 Drei Damen vom Grill, tv-serle. 19.00 Hart aber herzlich, tv-serie 20.00 Tagesachau. 20.18 Konzern der Menschlichkeit. Reportage. 21.00 Bei Bio, door Alfred Biolek. 22.00 Titel, Thesen, Temperamente. 22.30 Tagesthemen. 23.00 Der Mëdchenkrieg (1). Een twee delige tv-film naar het boek van Manfred Bieler over een Duitse fami lie In Praag gedurende de oorlogsja ren. (herh.). De eerste aflevering be gint als een Saksische bankier een hoge post bi) een bank in Praag krijgt. Met zijn drie dochters en zijn blinde zoontje betrekt de weduwnaar een deftige villa en voor iedereen be gint een nieuw leven. De politieke ontwikkelingen brengen het gezin al vlug in een moeilijke positie, want Hit- Ier is Praag binnengevallen. 00.25 Tagesschau. DUITSLAND 2 17.50 Flohmarkt, tv-serie. 18.20 Mann, halt die Luft an. 18.57 Programma-overzicht. 19.00 Heute. 19.30 Der groste Preia. 20.50 Die grosse Hilte. Balans aktie Zorgenkind. 21.00 Das Liebesleben der Pflanzen. 21.45 Heute-Journal. 22.05 Die Bonner Runde. 23.05 Kalteschock. Een tv-satire van Martin Morlock die speelt in een ver re eeuw na de grote katastrofe. Het is een grote dag voor de universiteit, want Inge en Franz Schmidt twee diepvriesmensen uit de tachtiger ja ren van de 20e eeuw. zullen worden ontdooid om informatie over „over- kill-mensen" te verschaffen. Centrale vragen voor het team van experts zijn: hoe stond het destijds met de milieubescherming, met de voortplan ting, met de individuele arbeids plaats? Martin Morlock pakt met „Kalteschock" hete hangijzers van deze tijd aan. Met Lore Lorentz, Gün- ter Meisner, Evelyn Hamann e.a. Re gie: Wolf Müller-Scherak. 23.50 Heute. DUITSLAND 3 WDR 18.00 Tv-cursus natuurkunde (42). 18.30 Die Sendung mit der Maus. 19.00 Aktuelle Stunde. 20.00 Tagesschau. 20.15 Hilfe, ich bin Millionar (Brew ster's Millions), Amerikaanse speel film uit 1945. Met Dennis O'Keefe, June Havoc, Eddie Rochester Ander son e.a. Regie: Allan Dwan. Aan de vooravond van zijn huwelijk met Peg gy Gray wordt de jonge Monty Brew ster, die net uit de oorlog is terugge keerd, door een ongewone erfenis verrast. Een ver familielid heeft hem acht miljoen dollar nagelaten. Monty Brewster mag over zeven miljoen be schikken, als hij binnen twee maan den tot zijn 30ste verjaardag een mil joen kan uitgeven zonder daar iets materieels voor terug te krijgen. 21.30 Demnachst... Karlheinz Böhm over „Augen der Angst" 21.45 Landesspiegel. Reportage over computers en hun uitwerking op de arbeidsmarkt 22.15 Köpfe der Geschichte. Film portret Rosa Luxemburg. 23.00 Die neuen Rosas. 23.45 Journaal. BRT 1 18.00 Tik Tak, tekenfilmserie (herh.). 18.05 Rondomons: Onze vrienden in Engeland. Hoe leven kinderen in En geland? 18.30 VIP-Info. Tiener-programma. 19.05 Tijdrover: Kwizien. 19.20 Programma van ACV-Informa- tief. 19.40 Mededelingen en programma- -overzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Kunst-Zaken. 20.15 Hoger - Lager, spelprogramma. 21.00 Panorama, actualiteiten 21 50 Dallas, afl. 119. 22.40 Journaal en Coda: Three Pie ces van Stravinsky door Freddy Ar- teel, klarinet. 18.50 Teletekst voor iedereen. 19 00 Het ABC van de computer (1). 19.25 De schat op de zeebodem, Canadese tekenfilm. 19.40 Mededelingen en programma- -overzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Kunst-Zaken. 20.15 'k Gaf content mijnen eersten kreet. Liederen door en van de Inter nationale Nieuwe Scene. Het toneel gezelschap brengt al tien jaar met succes liederen, die de geschiedenis van het Vlaamse volk en hun uitbui ting tot onderwerp hebben. De lijn van de geschiedenis loopt evenwel door naar het heden. Onstaan uit het initiatief van twee acteurs van de Ant werpse Koninklijke Nationale Schouwburg en regisseur Arturo Cor so werd in 1976 het huidige gezel schap gesticht, dat tot doel had een autonoom strijdend politiek volksthe ater te worden. 21.15 Mobiele Mensen: Autosalon 1984. 21.45 Schooltelevisie. RTBF 1 19.05 Ce soir, regionaal magazine. 19.24 Consumententips. 19.30 Journaal. 20.00 Autant savoir. 20.30 Une etrange affaire, Franse speelfilm uit 1981 van Pierre Granier- -Deferre met o.a. Michel Piccoli, Nat halie Baye en Gerard Lanvin. Recla meman Louis Coline's leven veran dert als het warenhuis, waar hij werkt, een nieuwe directeur krijgt. 22.05 Carrousel aux images; Le monde du cinema, filmrubriek. 23.00 Journaal. 23.15-23.25 Politieke uitzending. Priscilla Presly is Jenna Wade het vroegere vriendinnetje van Bobby in de tv-serie „Dallas". BRT 1 om 21.40 Engeland Jean Simmons speelt de hoofdrol in de Britse speelfilm „Solong at the Fair". BBC 2 om 20.05 uur. BBC 1 16.50 Morph, kinderserie. 16.55 Play School: It's Thursday. 17.20 Heathcliffe, kinderprogramma. 17.25 Jackanory, kinderprogramma. 17.40 Fonz and the Happy days gang 18.05 John Craven's Newsround 18.10 Blue Peter, kinderprogramma. 18.40 Sixty minutes, actueel magazi- 19.40 Dr. Who (5), SF-serie voor de 20.05 Tomorrow's world, weten schappelijk magazine. 20.30 Top of the pope, muziekpro gramma. 21.05 The living planet: Een portret van de aarde. 22.00 Journaal. 22.25 Diana (2), tv-serie. 23.20 Question time. 00.20 Letting go, informatieve serie. 00.45 Nieuwsoverzicht en weerbe richt. BBC 2 18.35 Nieuws 18.40 School proms. 19.35 Hooked 20.05 Solong at the Fair. Britse speelfilm uit 1950 van Terence Fisher 21.30 Out of court, tv-serie. 22.00 The Hallo Goodby Man. 22.30 Forty Minutes, school gaan in Zwitserland. 23.15 Rowan and Martin Laugh In. 22.40 Newsnight, actualiteiten. ITV 16.30 Sons and daughters. 17.00 Emma and Grandpa. 17.15 Batfink. 17.20 Do it. 17.45 This is me. 18.15 Happy days. 18.45 Nieuws. 19.00 About Anglia. 19.20 Arena. 19.35 Crossroads. 20.00 Benson: down the drain. 20.30 Carry on laughing. 21.00 The Steam Video Company. komische serie. 21.30 Hotel. Amerikaanse tv-serie met Bette Davis. 22.30 TV-eye. 23.00 News at ten. 23.30 Newhart: Shall we gather at the river? 00.00 Squash. Het Pro Kennex toer nooi 00.30 The Streets of San Francisco: Going home 01 30 The big question. TV-morgen NEDERLAND 1 NOS 09.30 Nieuws voor doven. 10.00-10.10 Schooltelevisie. 13.00 Nieuws voor doven. AVRO 16 00 Dag huis, dag tuin, dag opbergschuur. Peuterprogramma. afl.: Gerard (herh.). 16.15 Wordt vervolgd. Maga zine over strips en tekenfilms. 16.50 Alleen als ik lach (2). Engelse komi sche serie. Afl.: Norman moet een operatie ondergaan en zijn kamerge noten leven van harte mee. DUITSLAND 1 10.00 Heute. 10.23 Konzern der Menschlichkeit. 10.45 Bei Bio, herh. 11.45 Umschau. 12.10 Das Liebens- leden der Pflanzen, herh. 12.55 Persoverzicht. 13.00 Heute. 13.15 Vi deotekst für alle. 16.00 Tagesschau. 16.10 Jon und Jan. IJslandse tv-film. 17.50 Tagesschau. DUITSLAND 2 10.00 Zie Duitsland 1. 13.15 Teletek- st-overzicht. 15.25 Enorm in Form. Afl. 2 (herh 15 40 Teletekst-over- zicht. 15.57 Programma-overzicht. 16.00 Heute. 16.04 De Smurfen, te kenfilmserie. 16.15 Pfiff, sportstudio voor jonge kijkers. 17.00 Heute. 17.15 Tele-lllustrierte. 17.50 (ZW)Pat und Patachon, slapstick. DUITSLAND 3 WDR 08.00 Tele-Gymnastik (58). 08 10-11.25 Schooltelevisie. 18.00 Tv-cursus sociologie. 14.00-16.00 Schooltelevisie. 17.55 Journaal. 18.00 Tik Tak, tekenfilmse rie (herh.). 12.00 Teletekst, nationaal magazine. 14.00-15.00 Schóól-televisie. 16.34 ONEM vakatures. 17.30 Plein Jeu. BBC 1 07.00 T eletekst-overzicht. 07.30 Breakfast time, actueel magazine. 10.00 My music, spelprogramma. 11.30 Play school, kinderprogramma. 11.55 Play ideas, kinderprogramma. 13.30 Journaal. 13.55 Weerbericht. 13.57 Financieel- en nieuwsover zicht voor doven. 14.00 Pebble Mill at one, lunchprogramma 14.45 Bag- puss, tekenfilm. 15.05 Henry Fonda cyclus: The Fugitive. Am speelfilm uit 1947 16.50 Morph. 16.55 Play school: It's Friday. 17.20 Heathcliffe. 17.25 Jackanory. 17.40 Wildtrack. ITV 07.25 Good morning Britain. 10.30 Schooltelevisie. 13.00 We'll tell you a story. 13.10 Rainbow. 13.30 Consi der yourself. 14.00 News at One. 14 20 Anglia news. 14.30 About Bri tain 15.00 The big job. Speelfilm 16.30 Sons and daughters. 17 00 Rainbow. 17.20 Dangermouse. 17.25 Sooty. 17.50 Freetime. HILVERSUM 1 NCRV: 16.40 Van stad en land. 17.05 Hier en nu. 17.15 Oud zeer. NOS: 17.30 Nws. NCRV: 17.32 Douce France. 17.50 Hier en nu. 17.55 Meded. (NOS). 18.06 Hier en nu. 18.15 Hier en nu-magazine. 18.55 Politiek Den Haag. 19.02 Muziek in vrije tijd. 20.03 Mengpaneel. 21.02 Op de vrije toer 22.02 NCRV-donder- dag-sport. 22.55 In 't voorbijgaan. NOS: 23 02 Met het oog op morgen. KRO: 0.02 Oogluik 1.02 Niemands land. 6.02-7 00 Ontbijtshow. HILVERSUM 2 16.00 De wereld op donderdag. KRO: 18.00 Nws. 18.10 Grenzeloos. P.P.: 18.20 Uitzending van het CDA. IKON: 18.30 Kleur. KRO: 19.00 Tussen de regels. 19 10 Sporen in het achterland. 19.30 Sen- sus. 20.00 Nws. 20.03 Radio Vitrine. 20.30 Da Capo. 21.20 Ter Overwe ging. Teleac: 21.30 Latijn, (les 11). 22.00 Programmeren met Pascal, les 6. 22.30 Nws. 22.40 Elkander dragen in geloof. 23.00 Spektakel. 23.55 HILVERSUM 3 NOS: 18.04 De avond- spits. TROS: 19.02 Poster. 20.02 Fer ry Maat s soul show. 22.02 Sesjun. 23.02-24.00 De L.P.-show. HILVERSUM 4 17.00 Overname Hil versum 2. NOS: 20.00 Donderdag avond muziekmagazine. (20.00 Euro pees kamermuziek podium Muz. van Haydn en Brahms. 20.45 Onder de groene linde. 21 00 Med.muz. 21.45 Muz. uit de Middeleeuwen en Renais sance.) 22.15-23.00 Nieuw Macedo- HILVERSUM 5 (Via AM-zender Hilver- sum 1) NOS: 19 02 Bulletin in het Ma rokkaans-Arabisch. 19 10 Bulletin het Berbers 19.20 Bulletin Turks. 19.30 Bulletin in het Spaans. het Morgen HILVERSUM 1 leder heel uur nieuws. KRO: 7 02 Ontbijtshow (verv.). 8.30 Nws. 8.32 Scheer je weg. 8.53 Pas toor A.C. Raadschelders. 9.03 Neder landse volksmuz. en uitleg regio-ex periment. 9.10 Adres onbekend. 10.03 Muz. op bestelling. 11.03 Pro- gr.-overz. 11.05 Ratel. 11.53 Pastoor A.C. Raadschelders. 12.03 Spelen maar! 12 55 Weekend- agenda. 13.06 Echo. 13.16 Muz. om op te schieten, een kwestie van aksent. (13.30 Nws). 14.03 Progr.-overz. 14.05 The com plet. 15.03 Bijplaten. 15.50 Kiekeboe. 16 03 Voorbeschouwing KRO-Televi- sie. 16.05 Aan de veilige kant. HILVERSUM 2 VPRO: 7.00 Nws. 7.10 Radionieuwsdienst VPRO. (7.30. 8.00 en 8.30 Nws.) NOS: 9.05 NOS-spor- tief 9.24 Waterstanden. 9.30 Nws. VPRO: 9.33 Het lot van de Noord- amerikaanse Indianen. (10.30 Nws). AVRO: 11.00 AVRO's denksportpro- gramma. AVRO-VARA: 11.10 De Ne derlandse schoolradio. NOS: 11.30 Nws 11.33 Homonos. 12.00 NOS- -werkbank. 12.26 Meded. voor land en tuinbouw. 12.30 Nws. 12.36 Tus sen het nieuws. 13.00 Nws. 13 10 Meer over minder. 14.20 Voor blin den en slechtzienden. 14.30 Nws. Te leac: 14.33 Por Favor, cursus Spaans, les 6. VARA 15.03 Radioweekblad HILVERSUM 3 leder heel uur nieuws. EO: 7 02 Ronduit op 3. 8.03 Tijdsein. 9.03 De muzikale fruitmand. 10 03 Muziek motief NCRV: 10.30 Popsta tion. VOO: 12.03 Mono. 13.03 Tippa- rade. 15.03 Top 40. HILVERSUM 4 VOO: 7.00 Nws. 7 02 Ochtendstemming. (8.00 Nws.) 9.00 Veronica's meesterwerken (op com pact-disc). 10 30 Muz. voor miljoe nen. 11 58 Strauss en Co. 13.00 Nws. 13.05 Veronica klass.: Radio Kame- rork., met solist Klass. muz. VPRO: 14.30 Muziek op vier: Vier pianisten aan twee vleugels 16 00 Willem de Ridders Radiola Improvisatie Salon

Leidse Courant | 1984 | | pagina 17