[eerburg klopt S JZ in kleurloze derby SU erloop opnieuw winnaar \MES GEMINI AAN KOP Opleving dames LMHC ationale iwlingtitel 'ank Scheffer CASPER VAN DER MEER ONHOUDBAAR HZC/De Robben troeft AZC af NKS-Cup naar oppermach tige SJZ junioren MAANDAG 16 JANUARI 1984 d^N Bataaf Jan Verloop obwederom de driekamp van tcub gewonnen. Ditmaal wist ehjn enkele afstand te winnen, t jVas wel steeds voorin te vin- ^Jlarian van Klink won aan- fofijk wat overtuigender. Bij de iklen was er winst voor Willem icljbergen, Ruby Jansen won 10|nement voor junioren. IS koud Duinrell werden de langste n »n van de jaarlijks rond nieuwjaar te verwerken driekamp gehouden. Gele genheidsloper Han Kulker kon zich lange tijd in het gezelschap van Verloop en Kees van Klink verheugen, maar schudde uiteindelijk ook deze twee af. Verloop was uiteraard de snellere in de sprint om de tweede plaats en had daar ruim voldoende aan om de driekamp te winnen. Een tweede plaats scoorde de Noordwijkse po litieagent ondanks een val ook op de 1500 meter. Alleen op de 500 meter was Ver loop niet bij de eerste drie te vinden, maar toch kreeg Verloop uiteindelijk de terech te hulde. Tweede werd na de 500, 1500 en 5000 meter Kees van Klink gevolgd door Ton van de Berg. De winnaar van de 1500 meter, junior Henk van de Oever werd ook beste junior in het klassement ruim voor Luuk Jansen. Gert Velthuizen kwam na de 500 meter, die hij in 69,9 se conden won, niet meer in het stuk voor en werd uiteindelijk zelfs negende. Bij de dames weer Marian van Klink die alleen de 300 meter niet won, maar in de andere lopen de drie seconden achter stand ruim goed maakte. De strijd om de tweede plaats tussen Thea Kouwenhoven en Lidy van Schie was spannend tot op de laatste meters waar bleek dat van Schie te weinig voorsprong had genomen. Bij de derde wedstrijd in de afdeling Gou da om de crosstitels waren nu wel de meeste atleten aanwezig. Bij de heren lijkt Aad Stigter onbedreigd op de titel af te stevenen, hij won opnieuw en duldde nie mand in zijn buurt. Op het winderige en zware parkours in Waddinxveen kwam Ed van Gemeren in de laatste ronde nog voorbij Rut Stigter die evenwel voor Rob van Schooten bleef. Door dit resultaat zal de laatste wedstrijd de beslissing over de tweede plaats moeten brengen. Bij de da mes is de beslissing al gevallen en kreeg de Zoetermeerse Ciska van Velzen de bloemen. Zij won deze wedstrijd met rui me voorsprong op juniore Laura Bosman. Direkt na de jonge Alphense kwam Karin Douma binnen die daarmee de tweede plaats in de competitie definitief opeiste. Bosman heeft de eerste wedstrijd laten gaan en moet nu ook de laatste wedstrijd winnen om de als beste veldloopster van de afdeling gekroond te kunnen worden. Bij de overige junioren wel al een titel voor B-meisje Tanja Boere en een erg sterk optreden van Tony Verkade bij de jongens B. Met zijn spektakulaire eind sprint wist hij zich ook aan de kop van de ranglijst te nestelen, maar beslist is er ook hier nog niets. Tijdens de traditionele nieuwjaarsrecep tie kondigde Bataven-Leiden voorzitter Joop Kleine al ruim van te voren zijn af treden aan waarmee hij laat zien dat het na dertien jaar genoeg is. Met het al eer der aangekondigde vertrek van Jef Ros- dorff als penningmeester valt er ruim 25 jaar bestuurservaring weg, wat door de le den moeilijk op te vangen lijkt. Bij de Spartaan kwam ing. A. Paardekooper met een uniek boekwerk waarin alle cijferma teriaal vergaard is van de afgelopen 23 jaar atletiek in Lisse. GERT VELTHUIZEN SRWOUDE Ach- iroeg men zich gis- |n Zoeterwoude af, iu wel zo verstan- geweest de plaat- erby tussen Meer- SJZ (3-1) door te (aan. Het veld was iar goed bespeel- aar het duel ont- alle kleur door het mis aan toeschou- - slechts honderd itseerden de koude loor de nadrukke- inwezigheid van de vind, die een inte- partij voetbal de weg stond. spelpeil laag lag, :iet alleen door de ar voor een groot ge- Ü|tk door het gebrek aan Een kwaal waar beide jaan leden, en die een g duel tot gevolg had. st liet de groen-witte ïich al te snel uit het an, toen de goed spe- on Wijers kort na de foute pass van gele- i laatste man Wim Bos lepte en dat meedo- afstrafte. Tot op dat hadden beide ploegen ehoorlijk in evenwicht n, hetgeen in de 1-1 tot uitdrukking In de eerste helft was de eerste reële kans voor het technisch sterkere Meerburg. Ger van der Werff plaatste de bal ech ter voorlangs het doel van Ron van Deth. Even later kreeg Olaf Hoenson aan de andere kant een goede mogelijkheid, maar hij wachtte te lang. Het duel leek er één van de gemis te kansen te worden, totdat Ton Wijers na ruim een half uur een voorzet van Hans Boom op fraaie wijze onhoud baar langs Van Deth kopte. Daarmee was SJZ meteen wakker geschud, zij het dat de tot dan toe onzichtbare Ronald Vermont pas op slag van rust de gelijkmaker kon inkoppen na een vrije trap van René van der Poel. Daarmee was de koek zo goed als op, want na de 2-1 van Wij ers was de strijd het aanzien niet meer waard. De fel spe lende thuisploeg maakte een herhaaldelijke verzorging van haar tegenstanders noodzake lijk, en Hans Boom bepaalde middels een goede solo de eindstand terecht op 3-1. PIETER EVELEIN De opstellingen Meerburg: Han- naart. Van der Werff, Straathof. Ro- mijn, Meyer, Pielanen, Van Veen, Van der Meer. Boom. Hagenaars, Wijers. SJZ: Van Deth. Van der Poel (Gerard Bos). Wim Bos, De Boer, Van der Meer, Hoenson, Van Tonge ren, Peter Bos, Pieterse (Van Nierop), Opdam, Vermont. - Ronald Vermont haalt uit. Van links naar rechts - zullen Jos de Boer. Erik Hoenson en Ger Straathof zijn inzet over het doel van Meerburg zien gaan. AMERSFOORT Waar vol gens „insiders" Barcelona en AZC/Microlife dit weekend om de eerste plaats in de 28e editie van het Van Haselen- toernooi zouden strijden, kwam HZC/de Robben als winnaar uit de bus. De Hilver- sumse ploeg deed het nodige zelfvertrouwen op door zowel de Alphense Europacup-fina list als CN Barcelona te ver slaan. Voor AZC restte een tweede plaats, de Spanjaarden werden derde. De wedstrijd tussen de twee Nederlandse rivalen speelde zich zaterdagavond af. Beide coaches kenden in die partij de nodige wisselmoeilijkheden. George Geurtsen, zelf overval len door een virus, moest het stellen zonder de geblesseerde John Jansen en Arco Verboom (militaire dienst). Bovendien zat Ewoud van Winsen al bin nen drie minuten met evenzo- vele persoonlijke fouten aan de kant. Robben coach Wim Hermsen kon op ziin beurt wijzen op de afwezigheid van aanvoerder Dick Nieuwenhui- zen en een licht geblesseerde Nico Landeweerd. In deze sleutelwedstrijd had AZC drie perioden lang het initiatief (2- 1, 4-3, 5-4). Drie minuten voor tijd scoorde Ronald Hermsen, uitblinker bij de Robben 6-6, waarna in de laatste minuut AZC bij een numerieke meer derheid de bal verspeelde en Hans Blikslager gretig profi teerde: 6-7. In de laatste poloseance, gis termiddag, troffen de Alphe- naren een bekende tegenstan der. Barcelona tijdens de kwartfinales van de Europa Cup in Joegoslavië nog met 12-10 geklopt, werd ook nu verslagen. Ditmaal zelfs met een iets ruimere marge (13-9). Jan Evert Veer had met vijf doelpunten een groot aandeel in de overwinning. Het Spaanse supertalent Ma nuel Estiarte werd overigens algeheel topscorer met 21 doel punten in vijf wedstrijden. Stan van Belkum, gastspeler bij organisator AZPC, kwam op de derde plaats (18 doel punten), vlak voor Jan Evert Veer, die 16 treffers produ ceerde. Overigens eindigde Van Belkum met „zijn ploeg" AZPC op de voorlaatse plaats. De Amersfoorste formatie hield het Hongaarse Eger SE achter zich dankzij een 13-11 overwinning. Stan van Bel kum in die partij de eerste ze ven doelpunten voor zijn reke ning.... !N De dames van ^vi zijn in puntenver- djlijk gekomen met {lopers in de tweede .dankzij een over- tijk bij Van Santen- °|f 0-3. LUSV ver- J de kansen op een mjassering door met tel Madjoe te verlie- 'Bemini behield het oekansje op promotie een 3-1 neder- og bezorgen. Onderin :a)motieklasse heren scüe positie van Ley- n£ thon zorgelijk. De Leider- dorpse volleyballers ver loren met 3-1 van Zovoc. LUSV verloor met 0-3 van Madjoe. De opslag en aanval waren de zwakke punten bij LUSV, terwijl coach John Groen falend naliet om de sterkste opstelling binnen de lijnen te brengen: 11-15, 18-20, 5-15. Gemini kreeg in de eerste set geen voet aan de grond tegen DAC, dat in Wim Schouten en Rudolf Haitsma de sterkste pionnen had: 7-15. Gemini herstelde zich onder aanvoe ring van de prima spelverde- lende Matty den Tombe, won de tweede set en maakte in de derde set een 10-14 achter stand goed. In de vierde set kwamen de Alphenaren er niet meer aan te pas: 15-11, 16- 14, 15-6. Bij de dames rekende NOVO vlot af met AV'40: 15-10, 15-6, 15-8. Leython had het traditio neel moeilijk in het uitduel met Ruiter. Ook deze keer le den de dames een nederlaag. Alleen de derde set kon Ley thon een vuist maken: 15-10, 15-4, 7-15, 15-7. Gemini 2 kwam dieper in de degradatie- zorgen door de nederlaag bij Van Santen 3: 15-8, 15-9, 15-6. Promotieklasse Donar behaalde een prima overwinning op Zevenhuizen 2. Ron Groen brak in de derde set de ban door serverend vijf punten achtereen te vergaren: 15-11, 9-15, 15-7, 15-9. Leython leed een kansloze nederlaag tegen kopploeg Zovoc: 15-12, 7-15, 15-9, 15-9. De derby tus sen Gemini 2 en WVC eindig de in een overwinning voor.de Voorschotenaren: 15-11, 11-15, 15-9, 15-10. Bij de dames heeft DAC nog volop kansen. De Alphense ploeg wees Gemini 3 met 3-0 terug: 15-11, 15-4, 15-8. LUSV speelde onder aanvoering van Ineke Havinga een goede par tij tegen Skania: 15-11, 9-15, 15-11, 15-6. Standen Tweede divisie D heren: Kalinko 12- 30; Madjoe 12-29; Krimpen 12-28; WW. Thor 12-21; LUSV 12-19; Star- lift/Voorburg 2 12-16; Spirit/B 12-14; Ruiter/VSC 12-13; Martens/Lekker- kerk 12-10; HSV Spon 12-8. SVC 12- Derde divisie G heren: Ekspalvo 12- 34; Broleco/Vlaardingen 13-32; Ge- mini/Kangeroes 12-25; Sliedrecht Sport 12-24; DAC 12-21; B en G/Vol- lido 12-19; The Smash. Rangers 12-13; Tonegido SC 12-12; Van Santen- /Haag, Radius 12-11; SVC 2 13-4. Tweede divisie D dames: DVO 12-25; Tonegido SC 12-25; Madjoe 12-23; Ge- mini/Kangeroes 11-22; Van Santen- /Haag 2 12-21; Broleco/Vlaardingen 11-20; Deltalloyd/AMVJ 12-20; Star- lift/Voorburg 3 12-18; Be Fair 12-14; KDS 12-12; PVC/Blokkeer 11-9; Alli- des 13-4. Derde divisie G dames: Ruiter/VSC, Brother/Martinus 2 12-29; Zevenhui zen 12-23; Sliedrecht Sport 12-22; Leython. De Meteoor 12-19; AV '40 12-18; NOVO 12-17; RVC/Libanon 12-16; Gemini/kangeroes 12-11; Van Santen/Haag 3 12-10; Amsterdam- Boemerang 12-3. ojT I In de bowling van Rotterdam-Hofplein veroverde najr Frank Scheffer zaterdag het nationaal kampioen- 1 Jglebowlen bij de jeugd, terwijl Bas Menken beslag legde creede plaats. De spelers van het Hans Menkenjeugdteam, jaar al de Nederlandse teamtitel binnensleepte, sloten ;s uitstekend af met resp. 221 en 211 en bleven daarmee —ge toppers ruim voor. Scheffer plaatste een totaal van games), terwijl Menken 1172 liet noteren. Marco Maas- lit Vlaardingen werd derde met 1154. Ibbelcategorie vielen de Leidenaars niet in de prijzen, iet finaleklassement tot stand kwam. Daarin bezet de S titelhouder een vierde plaats achter de Haarlemmer 'empe. Het totaal van de nummer één is 1884 (tien ga- wijl Scheffer daar vijf pins achter staat. Jan Cornet van het Menkenteam en vorige maand met Scheffer etermeerse dubbelkampioen) en Bas Menken plaatsten deze hoogste groep met achtereenvolgende series van _jl801. De finale voor het algehele kampioenschap wordt )oüIc League adwijkerhoutse bowlers van Oostdam kwamen na een h in de eerste klasse van de Nationale League toch nog dtoevredigend dagresultaat. In Amsterdam-Noord werd lef uit Haarlem met 3-0 verloren, waarna met sterk spel ?rWinningen werden geboekt op BE Stripes (Groningen) opt de hoofdklasse gedegradeerde BCV Sports uit Volen- ruit huidige puntentotaal is goed voor een vijfde plek. iett Rijswijk staat aan kop. bn (Holiday Inn) speelden zowel tweedeklasser Hans tdals Lions niet best. De Menkenéquipe vergaarde vier ten door van Kinneging uit Heemskerk te winnen, ter- is niet verder kwam dan twee gewonnen games tegen I Scheveningen. Menken staat geklasseerd als zesde, ter- iliis op een uitzichtloze tiende stek geposteerd staat en srks meer aan degradatie lijkt te kunnen ontkomen. In de n asse veroverde team Joop Visser in Rijswijk 'slechts' de ijier punten. Het Leiderdorps vijftal bezet hierdoor de :eiaats. In de vierde klasse sloeg Sauna Vijf Mei zijn slag. aflstrijden werden in winst omgezet, zij het dat de laatste n§t verloren ging. Koploper Malle Jantjes uit Noordwij- 'Dkwam niet verder dan de schamele buit van één punt, dï op Majcto uit Alphen aan de Rijn. Gevolg van dit ver gt, dat Sauna de koppositie veroverde en Malle Jantjes ooderde stek verhuisde. De Leidenaars staan nu 5,5 punt ?r Clowns uit Amstelveen. Ook BLF-team greep acht potten. In Hellevoetsluis werd de tweede positie nog veili- st?ld. Fighting Machine uit Rotterdam, dat met acht pun- feprong eerste staat, lijkt echter niet meer in te halen. LEIDEN Dit weekeinde vond in de Groenoordhallen de tweede en afsluitende ronde plaats van de vijf tiende Sportinstuif van de NKS. Na afloop van twee zeer geslaagde da gen kon de voorzitter van de NKS Afdeling Leiden, de heer Pieterse, de Wisseltrofee uitreiken aan de ju nioren van SJZ, waarvan zowel het Dl als het El-elftal de eerste plaats had behaald. Alphense Boys werd tweede in de eindstand voor VVSB. Zaterdag kwamen na afloop van de on derdelen trefbal, lijnbal, estafette, zaal hand- en zaalvoetbal de volgende poule winnaars uit de bus: VVSB E2, Teylingen E2, SJZ E3, Alphense Boys E3, Alkmania E3 en Alphense Boys E4. Gisteren gingen de dagprijzen naar Voorschoten El, Al phense Boys El, SJC El, SJZ El en SVLV E2. Het debuut van de F-junioren, 6- en 7- jarigen, was een groot succes, dat zeker voortzetting zal vinden. SJZ F1 was in deze categorie de eerste winnaar. De organiserende commissie nam dit jaar afscheid van de heer en mevrouw Mulder, die hier zes jaar plaats in hadden. De heer Janson van SJZ werd hun vervanger. F-junioren in actie op het onderdeel es tafette tijdens de vijftiende Sportinstuif van de NKS. LEIDEN - De opleving van dit weekeinde was LMHC dames. De ploeg stond in de eerste klasse puntloos onderaan, ipaar vergaarde in twee wed strijden nu drie punten, waarmee de formatie naast concurrent Alecto kwam. De enige andere zege viel te bewonderen bij Noord wijk dames, die streekgenoot Roomburg versloegen. Alecto stelde in de derde klasse teleur door tweemaal te verliezen. Tegen Alphen leden de Leiderdorpers een 4-1 nederlaag. De Alphena ren speelde de eerste helft afwachtend en namen mak kelijk een 2-0 voorsprong. Vlak na de pauze bracht Cees van de Made de span ning terug. In de laatste mi nuten probeerde Alecto nog een alles of niets poging, wat echter niets werd, omdat Al phen in twee snelle uitvallen wel succesvol was. Van Wad dinxveen verloor Alecto met 5-3, ook hier had Alecto weer snel een 2-0 achter stand te pakken. Nu herstel de de ploeg uit Leiderdorp zich sneller en en gaf Michiel Blans met twee treffers de ruststand een dragelijk aan zien, 2-3. Waddinxveen bleek na de pauze echter doelgevaarlijker te zijn en stelde twee doelpunten te genover een strafcorner van Roland de Jong. Dames De eerste klasse begon met het onderlinge duel tussen Alecto en Leiden, wat door de Leidse ploeg met 4-2 ge wonnen werd. Daar zag het in de eerste helft niet naar uit, tegenover twee doelpun- ven van Ninette Kokke stel de LMHC slechts een treffer van Hester van Groningen. In de tweede periode bleek Leiden echter wat koeler in het kansen benutten. De strijd ging gelijk op. maar al leen LMHC scoorde, twee maal via Gemma van Schaik en eenmaal door Kiki Tesse- laar. Tegen Hudito sleepte Leiden een 2-2 gelijkspel uit het vuur door in de laatste minuut via Hetty Bonga te scoren. Het grootste aandeel in het punt had echter de Leidse keepstèr Paula Zand vliet, die zeer goed op dreef was. Alecto verloor ook zijn tweede partij, tegen Klein Zwitserland gingen met 4-2 ten onder. Bij een 3-0 achter stand scoorde Marjolein van Aldewerelt en Ninette Kok ke nog tegen, maar daarmee was het Leiderdorpse kruit verschoten. Roomburg was met 5-3 de mindere van het technisch sterkere Craeyenhout. Joke van de Drift en Marja Spreij zorgden in de eerste helft tweemaal voor een voor sprong en na de rust maakte Joke van de Drift uit een strafbal ook nog eens 3-2, maar daarna was het afgelo pen met de Roomburgers. De technische vaardigheid zege vierde vervolgens over de te geringe conditie. Na een 0-0 ruststand verloor Roomburg met 3-1 van Noordwijk. Re- nate van de Bent opende de score, maar Arienne Rietveld egaliseerde snel. Twee tref fers van Loki Faassen gaven echter het Noordwijkse over wicht van de laatste tien mi nuten weer. Tegen Rijswijk kwam Noordwijk er niet aan te pas, na eerst twee strafbal- len gemist te hebben zorgde Nicole Brouwer voor 1-1. Hierna liep Rijswijk makke lijk weg naar een 5-1 zege. LEIDEN Junior Casper van der Meer (zaterdag negende in Amersfoort) won gisteren met over macht het clubkampioen schap veldrijden van Swift voor Plans Kolen brander en Cees Kerk vliet. De Katwijkse junior Eddy Kouiss was goed op dreef met twee derde plaatsen in Amersfoort en Stein. Vlieggewicht Van der Meer (1 meter 68 lang en 46 kilo licht) was op de oude vuilnisbelt Roomburg niet te houden. Toen in de vierde van elf ron den naaste concurrent Hans Kolenbrander moeite had om in zijn toe-clips te komen en deze ook de juiste versnelling niet snel genoeg vond, sloeg de Vener direct een onoverbrug baar gat. Het zware parcours was hem dan ook op het lijf geschreven, en bood hem de optimale gelegenheid zijn prestatie van vorig jaar op glanzende wijze te herhalen. Achter de twee junioren ver wachtte men eigenlijk ama teur Hennie van der Maat. Deze moest echter een grote achterstand goedmaken nadat hij in het begin van de koers pech kreeg, wat in het voor deel was van veteraan Kerk vliet, die de derde stek pakte voor zijn plaatsgenoot. Verras send was de vijfde plaats voor de derde junior Rudy Zomer- veld, die daarmee Cock van der Hulst als tweede veteraan achter zich liet. Ook Van der Hulst moest pech verwerken. Hans Los, algemeen achtste achter derde veteraan Piet Overdevest, werd eerste lief hebber na twee lekke banden. BéPé 'Visser en Jos Turk be zetten de plaatsen twee en drie in die categorie. Eddy Kouiss lijkt sinds de kerstcross van Soestduinen de grote vorm te pakken te heb ben. Zaterdag streed hij in Amersfoort vanaf het begin in de voorste linies met de vrij wel onklopbare Drent Martin Hendriks en Stolwijker Peter Voshol. Na enkele vruchteloze pogingen zijn vluchtgenoten van zich af te schudden maak te een valpartij een einde aan alle winstillusies van de Kat wijkse junior. Hij hield de der de stek echter vast. In het Limburgse Stein bleek de snel gestarte John van Gcssel niet meer in te halen. Zo restte de strijd om de tweede plaats met Peter Kant, totdat ook ditmaal een valpartij op de gladde leemgrond de derde plaats be tekende. Plaatsgenoot René Guyt ontbeerde het juiste schoeisel voor het gladde par cours en bleef steken op de twaalfde plaats.

Leidse Courant | 1984 | | pagina 15