jnsburgse Boys pakt volle in stormachtige derby Half werk FC Utrecht jelen 1992 i dood ontsnapt OC denkt aan Schermer aan |libbele kater voor quick boys Rode kaart voor Rep MAANDAG 16IANUARI1984 Loggie mist nummer vier ALKMAAR AZ '67 zorgde gisteren voor aan aanvulling van de lijst gemiste straf schoppen. David Log gie gaf AZ '67 gisteren tegen Sparta de weinig fraaie score van vier missers uit vijf straf schoppen. Loggie schoot tegen de lat. Van der Meer en Tik tak (2x) waren eerder dit seizoen weinig ac curaat. Mede door de misser van Loggie bleef de marge van 1-0 voor Sparta in tact. AMSTERDAM Koos van Tamelen, de verdediger van FC Utrecht, die Ajax gistermiddag aan de beslis sende vierde treffer hielp, had het er niet gemakkelijk mee dat zijn naam na afloop van de wedstrijd zoveel over de tong ging. Net zoals trainer Barry Hughes, die na afloop van de met 5-2 geflatteerd verloren wedstrijd zei: „Als je in zo'n situatie de bal in eigen doel kopt moet je wel Noorse garnalen gegeten hebben". En over de hele wedstrijd: „We hebben half werk geleverd. Ik heb zoiets nog nooit gezien. Direkt na rust krijgen we drie kansen om dichterbij te komen. Het enige dat er gebeurt is die pantomime-show aan de andere kant". Trainer Aad de Mos van Ajax kreeg de lachers niet op zijn hand. Op zijn eigen, bijna droefgeestige wijze deelde De Mos mede, dat hij uiteraard blij was met de overwinning, zeker na de afgang tegen Excelsior vorige week. „Maar ik ben blij, dat ik de concur rentie in mijn spelersgroep nu kan vergroten. Dat heeft dit Ajax nodig". De Mos doelde op de terugkeer van Keje Molenaar en Marco van Basten, die ophanden is. „We hebben gespeeld, zoals Utrecht dat op eigen terrein doet. Door brutaalweg de tegenstan der op eigen erf terug te dringen. Als we dat volhouden, komt de tegenstander er niet aan te pas. Maar owee als het even te genzit. Dan weet in deze spelersgroep niemand wat er gebeuren moet om de zaak weer te ordenen. Vanmiddag kwam de omme keer toen Utrecht bij 3-0 tegen scoorde. Maar dat mag toch geen reden zijn om in paniek te raken". Ook diep Aad de Mos had, zoals iedere winnende coach, uiteraard gelijk Want Ajax verleidde de aanhang binnen een kwartier tot een gescandeerd „tien, tien, tien". Om vervolgens terug te zakken. Niet om de voorsprong te gaan verdedigen, maar gedwongen door FC Utrecht, dat eindelijk ging beseffen dat er behalve breed ook diep gespeeld mocht worden. Voor die tijd was alleen de Utrechtse helft gebruikt. Via Vanen burg (alleen), Bosman (op aangeven van Schoenaker) en Schoe naker zelf uit een pass van Gasselich, kwam Ajax op rozen te zitten. En als Jan Mölby het aangedurfd had, om uit te halen vanuit een positie waaruit Sjaak Swart heel vroeger zijn banana- shots losliet, had Ajax wellicht door kunnen stoten. Nu mocht FC Utrecht, zoals gezegd, komen. Rob de Wit liet zien op rechts net zo goed uit de voeten te kunnen als aan de linkerkant van het veld. Boeve en Galjé kwamen er niet aan te pas en FC Utrecht was terug in de race, 3-1. Na de rust opende FC Utrecht met twee hoekschoppen en ant woordde Ajax met paniek. Hughes bleef zijn mannen aanvuren, maar de kopbal van Van Tamelen, die via de binnenkant van de paal zijn eigen doelman passeerde, maakte een einde aan de Utrechtse illusies. Overigens zal het wel een raadsel blijven wat Van Ede pal achter zijn verdediger deed. Zelfs het tweede Utrechtse doelpunt, van de voet van de agressief spelende Van der Ham, kon de hoop in de Utrechtse harten niet terugbrengen. „We liepen toen te veel naar de klok te kijken", zei Barry Hug hes, „een klein kwartier is dan te weinig". Het Amsterdamse strafschopgebied bleef intussen druk bezet totdat Felix Gasse lich, door Aad de Mos samen met Gerald Vanenburg bij de uit blinkers ingedeeld, er definitief een einde aan maakte. Aange speeld door Olsen nam hij de bal in de draai mee en haalde ver volgens zo effectvol uit, dat Van Ede er geen kijk op had. In de laatste minuten knalde Van der Ham nog een keer op de vuisten van Galjé en moest Boeve zijn doelman op de lijn assi steren. FC Utrecht verdiende de derde treffer wel, maar kreeg hem niet. „Eigen schuld", zei Hughes, „we hebben afspraken ge maakt dat we op de bal zouden spelen. Constant een man naar de bal toe. Maar wat deden ze. ze lieten maar aannemen. En dat kan tegen Ajax niet. Maar moet ik ze dat dan iedere keer weer zeggen? Net zo goed als we hadden afgesproken, dat Leo van Veen het spel zou verdelen. Hij kreeg geen bal". BERT DIJKSTRA Ajax - FC Utrecht 5-2 (3-1): 7. Vanenburg 1-0. 10. Bosman 2-0. 17. Schoenaker 3-1, 33. De Wit 3-1, 57. Van Tamelen (eigen doel) 4-1, 77. Van der Ham 4-2. 84. Gasselich 5-2. Scheidsrechter Mulder. Toeschouwers; 8400. Gele kaart Du Chatinier (Utrecht). Ajax: Galjé; Silooy, Ophof, Koeman, Boeve; Mölby (Rijkaard), Schoenaker, Gasselich; Vanenburg, Bosman (Haatrecht). Olsen. FC Utrecht: Van Ede, Van Tamelen, Du Chatinier, Advocaat, Flight; Wouters. Kruijs (Rietveld), Adelaar; Van der Ham, Van Veen, De Wit. Dick Schoenaker kopt Ajax in de thuiswedstrijd tegen FC Utrecht naar 3-0. Doelman Jan-Willem van Ede is kansloos. De 43-jarige Joke Zinger uit Hooge- veen vero verde de Ne derlandse biljarttitel 5e klasse libre. rifhorst overleden Evert Grifhorst is zaterdagmor- jbnverwacht op 62-jarige leeftijd in een thts ziekenhuis overleden. Grifhorst, vrijdag in het ziekenhuis was opgeno- was sinds 1971 in dienst van de ?B, belast met de voorlichting en de ic relations. Nadat de bond in 1978 be- i^jtot het uitgeven van het blad Voetbal sal werd Grifhorst benoemd tot hoofd- labteur. Evert Grifhorst, geboren in de pierdamse Spaarndammerbuurt is altijd !®voetbalman geweest. Voor de oorlog Öde hij in het eerste elftal van DWS. Na |firlog werkte hij als sportjournalist eerst M De Waarheid en daarna voor Het j|| Volk, waar hij chef van de sportre gie werd. De laatste vijf jaar maakte K^orst ook deel uit van de onderne- ™Sraad van de KNVB. Zeven man te sterk ETTEN-LEUR De 43-jarige ho- telhoudster Joke Zinger uit Hooge- veen is de eerste vrouwelijke bil jartkampioen van Nederland. In het dit weekeinde in de biljartzaal van Jan Arnouts in Etten-Leur ge houden kampioenschap klein bil jart vijfde klas libre was zij zeven mannelijke tegenstanders de baas. Joke Zinger behaalde de titel met elf matchpunten en een algemeen gemiddelde van 1.38. Haar naaste concurrenten waren Schouten (Westerland) met tien punten en 1.19 en Haesen (Maastricht) met negen punten en 1.43. Alle finalis ten promoveerden naar de vierde klasse. HAAG Het Nederlands Olympisch Comité 1 onderzoekt de mogelijkheden de Randstad kan- te stellen voor de organisatie van de Olympische i. «spelen in 1992. Voor die Spelen hebben zich ijk acht steden aangemeld, onder andere Barcelona, Melbourne en New Delhi. De officiële kandidaat- moet voor 1986 bij het Internationaal Olym- Comite (IOC) binnen zijn. oorzitter Jaap van der Krol verklaarde, dat het NOC de jkheden nagaat. „Als je over huisvesting van de zomer- -in Nederland denkt, gaan je gedachten allereerst uit naar dstad. Amsterdam met Almere en Rotterdam zijn in onze tengang de enige kernen, waar de Spelen zouden kunnen gehouden". van het NOC heeft nog geen overleg gepleegd met van genoemde steden. „De steden zullen zich moeten stellen, niet het NOC. Zij zullen de kar moe- jÉïtken". De rode kaart van John Rep (geheel links) tijdens Haarlem-PEC Zwolle veroorzaakte de nodige opwinding. DEN HAAG Johnny Rep kan na een onderbreking van één week opnieuw naar de wintersport. De ex-international liep gis teren in de wedstrijd tegen Haarlem tegen een rode kaart op, omdat hij zeer bewust de bal in de richting van scheidsrechter De Schepper schopte. Vlak daarvoor had De Schepper al een gele kaart getrokken voor Rep, toen deze te veel commentaar leverde op de strafschop, die Haarlem kreeg toegewezen. In de eredivisie kregen nog drie spelers, Wildschut (PSV), Vincent (Helmond Sport) en Dekker (Fortuna S) hun derde gele kaart. In de eerste divisie zag alleen de RBC-er Voets voor de derde maal het geel. PARIJS De Nieuwzeelandse schermer Martin Brill is zaterdag aan de dood ontsnapt. In zijn eerste wed strijd in een degentoernooi in Parijs, dat telde voor de strijd om de wereldbeker, brak de kling van het wapen van Brills Italiaanse tegenstander Alessandro Ber- mond. Het wapen drong onder de rechter-oksel twaalf centimeter diep in de borstkas van de Nieuwzeelander. Brill had het geluk dat zijn long niet werd geraakt. Een dag na het ongeluk was de toestand van Brill, die onmiddellijk naar een ziekenhuis was vervoerd, bevredigend. Tijdens de wedstrijden in Parijs gebeurde een tweede ongeluk door het breken van een degen. De Italiaan Nasullo werd daarvan het slachtoffer. Hij liep alleen maar oppervlakkige verwondingen aan de buik op en kon het toernooi voortzetten. Enkele jaren geleden stierf de Russische florettist Vladimir Smirnov aan de verwondingen, die hij bij een ongeval bij wedstrijden, in Italië had opgelopen. 'WIJK Een be ste, doeltreffende in- ivan Rob Gillissen ^(wam zaterdag op het yijkse Nieuw Zuid dat streekderby tussen k Boys en Rijnsburg- oys louter verliezers rerde. Omdat Gillis- gtort na de pauze die ^el achter doelverde- Theo Guyt tikte k die treffer de eind- Igl op 0-1 vastleggend) de Rijnsburgers na afloop nog jijijjyden terugzien op het prmachtige gebeuren. .punten vergoeden im- iveel, zeker als je aan een ptitie bezig bent waarin g Jlerhoogste positie wordt treefd. Waar Rijnsburgse [derhalve opgewekt aan >rte) thuisreis kon begin- resteerde voor de andere ighebbenden" slechts droefenis. Zo bleef Boys bijvoorbeeld met kater achter. In «*ef opzicht, omdat de Kat- formatie na de neder- tot een middenmoter is •den, uit financieel oog- omdat de Quick Boys ngmeester minimaal oeschouwers minder dan worden verwacht de i zag passeren. Maar ook 1 opgekomen, al dan niet lige voetballiefhebber lag toch nog een kleine in getal) kan aan de derby maar weinig ple- ebben beleefd. Daarvoor letgeen wat op het veld gepresteerd te vaak te op voetbal: daarvoor e van doel tot doel stor- storm veel te nadruk- aanwezig. Westerstorm, racht tien en soms meer: irdt tijd dat de gezagheb- KNVB-heren dat, mét mist en „gewoon onhe il are" velden, als een ge- f reden tot het afgelas- ■■sn „voetbalwedstrijden" t (nog) niet zo is, dien- uick Boys en Rijnsburg- >ys zich zaterdag op Zuid dus zo goed als jk aan te passen aan de oetbal duidelijk niet ge- omstandigheden. En, oet worden gezegd, de ers uit Rijnsburg deden it beter dan de ontvan- blauwwitten. Voor rust egen storm in een uitge- spelletje gespeeld waar- 3uick Boys nauwelijks lijk werd, terwijl de .irgers na de pauze de ;gen- tot medestander len windkracht tien ilijk beter benutten. Dat tnap terugknokkende Boys naarmate datzelf- >ede part vorderde de Johan de Kroon (links) en Arie van Dijk vieren een klein Rijnsburgs feestje op Nieuw Zuid. De zege op Quick Boys is definitief binnen... gelijkmaker toch- nog in zicht kreeg, pleit voor het karakter van de op drie plaatsen gewij zigde Katwijkse formatie. Maar neemt niet weg dat Rijnsburgse' Boys uiteindelijk verdiend de volle winst opeis te. „We hebben", besefte ook Kat wijkse trainer Martin van Via- nen later, „de wind in de eer ste helft niet optimaal benut. Als je zo'n storm in je rug hebt, moet je het gewoon met schoten van afstand proberen. Nou, dat gebeurde dus niet". Een gegeven dat ook collega Arie Lagendijk was opgeval len. „Maar ik geloof niet dat dat alleen aan Quick Boys lgg. Onze speelwijze was er tegen de storm in op gebaseerd om de tegenstander ver van het doel te houden. En op een en kele uitzondering na is dat uit stekend geslaagd". Ook al om dat Katwijkse goalie Theo Guyt bleef volharden in te verre uittrappen (tot zesmaal toe stuurde Guyt de bal vrij wel rechtstreeks over de Rijnsburgse achterlijn) en de ploeg Rijnsburgse Boys niet echt onder druk kon zetten, kwam Quick Boys inderdaad vrijwel niet gevaarlijk door. Pas in het laatste kwartier van die eerste helft deden zich eni ge mogelijkheden voor. Een inswinger van Sis Thu Pan werd evenwel door betrouw bare Cees Star tot hoekschop verwerkt, Koos Schoonewille, met Leo van Delft en Arno Boers in de basis gekomen ten koste van Dick Vooys, Martin Heerikhuisen en Martin van der Plas, schoot voorlangs en een inzet van Boers werd door voorstopper Wim Driebergen op het laatste moment nog tot hoekschop omgebogen. Rijnsburgse Boys, dat Rob Gil lissen voor rust al een keer steenhard "tegen de lat had zien schieten, was al in de der de minuut na de hervatting wel succesvol. Nadat Marcel van der Blom de bal in het Katwijkse strafschopgebied had verspeeld, kreeg ook Pan het merkwaardig springende leer niet onder controle. Gillis sen kreeg het leder derhalve op een presenteerblad aange boden en stuurde de bal uiterst beheerst langs een kansloze Guyt in de verre hoek: 0-1. De gasten bleven na deze treffer in eerste instantie de gevaar lijkste ploeg. Een doeltreffen de kopbal van weer Gillissen werd echter terecht wegens buitenspel afgevlagd, terwijl een scherp inswingende hoek schop van Marcel van der Blom, afstandschoten van dit keer minder opvallende Huug Aandewiel en een enorme poeier van Driebergen door Guyt werden gepareerd of het doel nipt misten. Nadat inge vallen Ton Arroyo met enkele wel heel fanatieke charges en een op centimeters gemiste mogelijkheid op 0-2 het der bysfeertje definitief gestalte had gegeven, nam Quick Boys het initiatief over. Met Martin van der Plas en Arie van Duyn nu in de ploeg, werd de jacht op de gelijkmaker met volle kracht ingezet. Waar Rijnsburgse Boys later nog „slechts" kon wijzen op een te gen de staander afstuitende vrije trap van Aandewiel, kwamen aan de andere kant Martin van der Plas, Kees van Rooyen en uitblinker Floor van Duyn in dat laatste kwar tier nog gevaarlijk door. Om dat Star evenwel op zijn post bleek en sober spelende Jack Manuputty in de allerlaatste van de vijf minuten tellende blessuretijd vlak voor de eigen doellijn aanwezig was om Star assistentie te verlenen na knappe solo van Martin van der Plas, bleef de stand in de soms te harde derby 0-1. Een eindstand die, ook al ge zien de uitslag van de eerste ontmoeting (Quick Boys v in Rijnsburg niet helemaal verdiend eveneens met 0-1) als terecht kon worden ervaren. GERT-JAN ONVLEE Scoreverloop: 48 Rob Gillissen 0-1. Quick Boys: Guyt. Rienks. Teun van der Plas. Jonker, Van Delft, Schoon ewille, Pan (Arie van Duyn), Floor van Duyn, Boers (Martin van der Plas), Van Rooyen, Peter Hogewo- ning. Rijnsburgse Boys: Star. Manuputty. Toet. Driebergen. De Kroon, Jan Ho- gewoning, Aandewiel. Houtenkamer (Paul van der Blom), Van Dijk, Gil lissen, Marcel van der Blom (Ar- Waarschuwingen: Rienks en Floor van Duyn (Quick Boys); Driebergen en Jan Hogewoning (Rijnsburgse

Leidse Courant | 1984 | | pagina 11