Wasbeeklaan krijgt grondige opknapbeurt :den CeicbeSotrtcwit Abstracte landschappen in Leiderdorps gemeentehuis Gemeente Zoeterwoude heeft een „meevaller" van twee ton nies •li» alen IJWllllgerS draaan groen nics rzorgen 3IJNHOFWEG MOGELIJK ËDEELTELIJK DICHT (ito schept wielrijdster utomobilist afgetuigd Nieuw onderzoek naar economisch beleid geschrapt Meer aandacht voor voorlichting in Oegstgeest Vernielers aangehouden HAR! mo rso Bollenstreek j££tt naar Zweden i|^ E Het bloemencorso van de Bollenstreek gaat dit jaar laar Zweden. De rit door de stad Gotenburg komt voor het anics sinc,s zeven Jaar te vervallen. Corso-coördinator P. Goe- noemde dit gisteren jammerlijk. ineleniet doorgaan van het corso in Zweden komt door het ver- ndaarif" van de veerdienst Amsterdam-Gotenburg. Vorig jaar Ên meer dan 300.000 mensen langs de route van het corso Gotenburg. S. Henneman, marketing deskundige bij de K ibollenraad, onderstreept evenals Goemans het promotio- ïnirc Han8 van het bloemencorso voor de Zweedse markt. V1IC5 het bloembollenvak werden vorig jaar 170 miljoen bloem- jplpn 1 naai! Zweden geexporteerd, waarvan er in de winter- cc" den circa 120 miljoen in bloei werden getrokken en als s, kot>em op de markt gebracht. bij brso van de Bollenstreek rijdt dit jaar op zaterdag 28 april route tussen Haarlem en Noordwijk. Jeugdtheater in Zoeterwoude ZOETERWOUDE Het nieuwe jaar van de Zoeterwoudse stichting „Wouw", gaat zondagmiddag om half drie in „Ons Huis" van start met een voorstelling van de theatergroep „De Bruine Boon". De voorstelling is voor kinderen van 5 tot 9 jaar en de toegangsprijs is 2,50. Ook ouders zijn van harte welkom. Het stuk heeft de titel „Voor meer kleur" en gaat over een me vrouw Boon die zangeres is en meneer de Bruine die poppenspe ler is. Mevrouw Boon vindt dat meneer de Bruine zich beter aan de zangkunst kan gaan wijden, omdat het spelen met poppetjes toch wat al te kinderachtig is voor een man. Zonder dat meneer de Bruine het weet, regelt mevrouw Boon een voorstelling waar zij beiden zullen optreden. Dus dat wordt oefenen geblazen voor meneer de Bruine. De schilder, die voor meer kleur zou zorgen in de werkkamer van mevrouw Boon, belt af. Meer de Bruine besluit dan zelf in de overall van de schilder te stappen en zelf de kwast ter hand te nemen. Meneer de Bruine is dus zoek en kan niet optreden. Hoe mevrouw Boon dit oplost, is zondag mid- in „Ons Huis" te zien. Opperwachtmeester neemt afscheid OEGSTGEEST Opper- wachtmeester Fuijkkink heeft gisteravond in het bureau van de Rijkspolitie in Oegstgeest afscheid genomen van zijn col lega's. Vandaag doet hij er voor het laatst dienst om daar na te vertrekken naar een nieuwe standplaats, namelijk Berkel-Rodenrijs waar hij tot adjudant is benoemd. Burge meester mr. Sj. H. Scheenstra deelde dit gisteravond tijdens een commissievergadering mee. Tevens deelde de burge meester mee dat het aantal op perwachtmeesters in Oegst geest wordt uitgebreid tot twee. VRIJDAG 13 JANUARI 1984 PAGINA 7 De landschappen van Anneke van Kesteren zijn op het eerste gezicht niet als zodanig te herkennen. Bij een nadere beschouwing zijn in de in aanvang abstract lijkende werken echter details te herkennen van landschappen. Het landschap is uitgangspunt voor de kunstenares, niet het onderwerp. Wat haar vooral boeit, is de soberheid van een landschap en de zeer subtiele, maar toch zichtbare verschuivingen daarin. Die verschuivingen probeert zij door middel van kleur, lijn en vlakverdeling uit te beelden, meestal in olieverf. Het werk van Anne van Kesteren is tot en met 15 februari te zien in het gemeentehuis van Leiderdorp. Oegstgeest zoekt ontwikkelingsproject OEGSTGEEST Naar aan leiding van een PPR-voor- stel is destijds het raadsbe sluit genomen een bedrag van 50.000 gulden te storten in een fonds „ontwikkelings samenwerking" met de be doeling steun te verlenen aan projekten in ontwikke lingslanden. Aanvankelijk had men als doel het doen slaan van een waterput in Boven-Volta v gekozen. Na contact met de ambassade is evenwel gebleken dat dit project al door anderen is ge realiseerd. Tijdens een vergadering van de raadscommissie algemene bestuurlijke aangelegenhe den werd gisteravond ge sproken over de manier waarop het gereserveerde bedrag nu besteed moet wor den. Binnenkort zal de werkgroep die zich met deze kwestie bezighoudt contact op nemen met een van de medefinancieringsorganisa ties die Nederland kent op het gebied van ontwikke lingslanden, het Cebemo. 9* ZOETERWOUDE De ge meente Zoeterwoude heeft een financiële „meevaller" die is ontstaan doordat in de ge meentebegroting van 1983 een rentepercentage voor de aan wending van eigen financie ringsmiddelen was geraamd van 11%. In werkelijkheid blijkt dat dit percentage ca. 9 bedraagt. Dat betekent dat over 1983 2% minder hoeft te worden „betaald" voor de ei gen financieringsmiddelen. Aangezien het saldo per 1 ja nuari 1983 ruim 10 miljoen gulden bedroeg betekent de meevaller van 2% een geldbe drag van 200.000 gulden. Omdat het hier een inciden teel voordeel betreft, vindt het college dat dit voordeel ook in cidenteel moet worden aange wend. Daarbij wordt voorge steld extra af te schrijven op Ireeds gedane investeringen. *Men moet niet uit het oog ver liezen, aldus het college, dat de zaak ook naar de andere kant kan uitslaan. Wanneer name lijk een hoger gemiddeld ren tepercentage uit de bus komt, dan in de begroting was ge raamd, dan tikt de meter dui delijk in het nadeel. Om deze problemen op te vangen, is momenteel een ambtelijk ad vies in voorbereiding waarbij wordt voorgesteld om het per centage van de rentebijschrij ving vast te stellen op het per centage bij aanvang van het dienstjaar. erS TDORP/LEIDSCHEN- anten, De Werkgroep ibeheer Nootdorp en reken gaat zich vanaf ?n bezig houden met het rgen van de landschap- e beplanting in Noot- s|gfl Leidschendam en kwijk. Volgens de groep adrel dit soort groen slecht 9S> b(mouden, omdat de agra- jn deze streken keihard werken en geen tijd ;Oudt om deze voor hem IICS (nomische beplantingen narktderhouden. i9345iompwijk, Leidschendam ïootdorp liggen groene (gebieden met veel ka- -ristieke knotwilgen, en 1 hakhoutbosjes en erfbe- "eer ingen. Het noodzakelijk ■houd is om eerder ge- I de redenen echter al in .7.9, i niet uitgevoerd. Knot- 0098b scheuren door te zwa- ■akken uit of krijgen de lesde watermerkziekte. foutbosjes worden niet ge el en worden daardoor te waardoor ze van onder lat worden en ook gevoe- worden voor de wind. lie groene elementen in gebieden behouden moe- borden, moet er snel iets iren, aldus Ron Opstal, de tiefnemer voor dit soort illig groenonderhoud. 3 is er niet voor en wach- :an niet". verleg met grondeigena- s in het verleden al veel verzet. De werkgroep sehalve voor het onder- ook eventueel voor her- inting zorgen, terwijl ook weidevogel-bescherming lt gedacht. In overleg met jeren zouden in het voor- nestbeschermers worden iatst en in de zomer zou de vrijwilligers moeten tn dat jonge vogels uit het and worden gehaald, nat met het maaien wordt Innen. ïenbeheer" zet zich ook in het maken, ophangen en Drgen van nestkastjes. Wie het landschap en de die- petarin houdt en zich hier- regelmatig een paar da- beschikbaar wil stellen is e werkgroep welkom. Za- ig 14 januari wordt vanaf i uur in Nootdorp een aan- tnotwilgen onder handen men. Wie inlichtingen wil let de groep kennis wil en is welkom. Voor telefo- 1 kontakt kan men (na I uur) Ron Opstal bellen: >1731 - 9203. STGEEST De Rhijnhofweg verbindt de wijk „Buiten van de gemeente Oegstgeest met de Haagse Schouw. Het is Imalle weg die zomers veel gebruikt wordt door fietsers. Het ferkeer maakt voor genoemde categorie van weggebruikers tuatie niet veiliger. In het verleden gingen stemmen op de ïhofweg af te sluiten voor doorgaand verkeer. Onder meer halverwege de weg een afsluiting te maken voor auto's zo nen als bewoner van een huis grenzende aan deze weg zijn met de auto, kan blijven bereiken. leerstellingen hebben inmiddels uitgewezen dat op de druk- lagen 750 voertuigen de Rhijnhofweg in beide richtingen ïren. Uit kentekenonderzoek bleek 50 van de automobilis- le weg als sluipweg te gebruiken. Tijdens de B en W-verga lg in Oegstgeest besloot het college een voorstel ter afslui- van de weg voor doorgaand verkeer voor te leggen aan de nissie Verkeer en Vervoer en aan de Rijkspolitie. Voordat ïr het voorstel aan de gemeenteraad wordt voorgelegd zal overleg gepleegd worden met de betrokken bewoners of ze dergelijke maatregel op prijs stellen. DEN Een 38-jarige Leidse vrouw is gistermiddag om ilf uur gewond geraakt, toen zij op de fiets onvoorzichtig de Bing Willem de Zwijgerlaan - Sumatrastraat overstak. Zij 3 geschept door een 59-jarige automobiliste uit Alkemade. brouw zou bij het oversteken het rode licht hebben gene- d. De vrouw is met beenletsel en wonden aan het gelaat op- »men in het Academisch Ziekenhuis. DEN Een 28-jarige bestuurder van een bestelbus is gister- lid om kwart voor negen door drie Leidenaars afgetuigd op Boommarkt. Het drietal kon korte tijd later door de politie den aangehouden. automobilist zou op de Boommarkt een van de drie mannen ben geraakt. Daarop bestormden de drie de bestelbus en gen erop los. De auto bleef tijdens de vechtpartij zachtjes rrijden en belandde tegen een paal. De chauffeur raakte een loge kwijt en liep lichte verwondingen aan het gelaat op. De handeling was gepleegd door een 22-, een 28- en e^n 29-jari- Leidenaar. Zij werden aangehouden wegens openlijke ge- ppleging en mishandeling. Ikrant omvangen 7 Bel lussen 18.00 en 19.00 uur, zaterdags lussen 14 00 ^00 uur. lelefoonnr.071-122248 en uw krant wordt Raadscommissie middenstandszaken Voorschoten VOORSCHOTEN De leden van de raadscommissie middenstandszaken van Voorschoten hebben geen be hoefte aan een onderzoek naar het gemeentelijk econo misch beleid. Het Centraal Instituut voor het* Midden- en Kleinbedrijf (CIMK) heeft een dergelijk onderzoek aangeboden. Volgens de heer Schooneveldt, voorzitter van de Ondernemers Vereniging Voorschoten, is het onderzoek, dat in 1976 werd uit gevoerd, nog goed genoeg, te meer daar de gemeentelijke over heid en ook de plaatselijke middenstand totaal geen zeggenschap heeft over de bemanning en de branche van winkeleenheden. Wel vroeg hij zich af of het toch niet nuttig zou zijn om alsnog de conclusies van het uitgebrachte rapport uit 1976 even te toet sen aan de huidige stand van zaken. Wethouder J. van Leeuwen was het daarmee eens. Sluitingsdag Een onderzoek heeft uitgewezen dat 62% van de Voorschotense zaken de maandag als de ideale sluitingsdag ziet De overige winkeliers sluiten hun zaak op de woensdagmiddag. De commis sie moet het verzoek van Hoogvliet afwijzen om een sluitingsuur van 19.00 uur toe te staan. De huidige wetgeving geeft wel iede re winkel het recht om 's morgens om vijf uur de deur open te zetten, maar iedere winkeldeur moet uiterlijk 's avonds om 18 uur gesloten zijn met uitzondering van de koopavond en de za terdagmiddag, want dan is het uiterste sluitingsuur bepaald op 17.00 uur. De commissie wil tijdens een volgende vergadering een afge vaardigde van het grootwinkelbedrijf uitnodigen om de motie ven te horen voor een later sluitingsuur. Vele kleine zaken heb ben nu al moeite om de 52 uren per week vol te maken, te meer daar het winkelpersoneel maar maximaal 40 uur mag werken. Zorgen heeft de commissie over het winkelcentrum Noord-Hof land. In een week tijd zijn weer twee zaken opgeheven en de vrees is groot dat in de toekomst het winkelcentrum eenzijdig bemand gaat worden door banken en makelaarsbedrijven. Het moet mogelijk zijn om een goed bemand winkelcentrum te handhaven in een wijk van ongeveer zesduizend inwoners. Orang Oetans uit Dierenpark Wassenaar reizen naar Miami WASSENAAR De renova tie van het Dierenpark Wasse naar heeft ook een keerzijde. Zo is uit kostenoogpunt beslo ten dat het park zich wat de mensapen betreft geheel zal richten op de gorilla's en dwergchimpansees. De orang- oetans hebben inmiddels het apenhuis verlaten. Zij zijn overgedaan aan de ultra-mo derne dierentuin van de Ame rikaanse stad Miami, waar ze zich al snel een eigen plaatsje hebben verworven. De jongste spruit, Sinjo, was toen nog net iets te klein om deze verre vliegreis te maken en is daar om met moeder Coco nog een tijdje in het Dierenpark Was senaar gebleven. Gisteren werden zij op het vliegtuig naar Miami gezet om zich bij de rest van hun familie te voe gen. Dankzij de medewerking van de Amerikaanse lucht vaartmaatschappij Panam kon Sinjo de reis ondernemen op de schoot van dierenverzorg ster Ria Bakker. Moeder Coco moest wel in een transportkist. Het was vcor het eerst dat een aapje in de passagiers-accom modatie mocht meereizen. OEGSTGEEST „Wij hebben dezer dagen uit voerig gesproken over het onderwerp voorlichting" deelde burgemeester Scheenstra gisteravond de commissieleden van de commissie algemene be stuurlijke aangelegenhe den mee. Het resultaat is dat de gemeente méér aan voorlichting gaat doen. De verplichte mededelingen die wekelijks in het plaatse lijke nieuwsblad verschijnen zullen worden verzorgd door een publiciteitsbureau uit Hillegom. In de toekomst worden de mededelingen aangevuld door periodieke bijdragen over bepaalde be langrijke thema's zoals de nieuwe algemene politiever ordening (die binnenkort het daglicht zal zien), het onder wijs, de sportnota etc. Be langrijke besluiten van de gemeenteraad zullen voort aan vermeld worden en er zal wat nader worden inge gaan op punten uit de B en W vergaderingen. Haaswijk is een hoofdstuk apart. „De voorlichting hier over is misschien wat in de versukkeling geraakt" aldus burgemeester Scheenstra. „Het aantrekken van een voorlichter zit er, gezien de begroting, dit jaar niet in. Gedurende 1984 zal men ge bruik blijven maken van de diensten van een publiciteits bureau en in januari volgend jaar zal er een evaluatie plaats vinden om te zien of het voldaan heeft. Eventueel kan men dan alsnog overwe gen een voorlichter aan te trekken. WARMOND Als alles volgens plan verloopt, on dergaat de Wasbeeklaan binnen korte tijd een grondige opknapbeurt. Gisteren werd er in de raadscommissie openbare werken gesproken over riolering, verlichting en herstrating. Het aanslui ten van een aantal wonin gen aan de Wasbeeklaan op de gemeentelijke riole ring vonden alle commis sieleden een goede zaak. Voor twee woningen is die aansluiting nog niet in zicht omdat er dan onder de spoorlijn een riool aan gelegd zou moeten wor den en dat brengt bijzon der hoge kosten met zich mee. Onderzocht zal wor den of deze woningen eventueel een aansluiting op het Sassenheims riool net kunnen krijgen. Uitbreiding van de verlichting langs de Wasbeeklaan noem den de commissieleden nood zakelijk vooral met oog op de verkeersveiligheid. Over de aard van de verharding kon geen eensluidend advies wor den gegeven. De meerderheid van de commissie koos voor asfaltering omdat de onder houdskosten dan geringer zijn dan bij klinkerbestrating. De heer Van Kuijen (PW) vond wel dat klinkers beter pasten bij de smalle landweg die de Wasbeeklaan nog steeds is maar vond het kostenaspect toch zo belangrijk dat hij de vrijheid wenste te behouden om tijdens de raadsvergade ring eventueel op zijn uit spraak voor klinkers terug te komen. De mening van de bewoners van de Wasbeeklaan is even eens verdeeld. Enkele bewo ners vrezen dat er veel harder gereden wordt na asfaltering. Zij pleiten voor gedeeltelijke afsluiting van de laan. De postcommandant van de rijkspolitie, de heer Van Abs- woude stelde gisteravond in de vergadering van de raadscom- missie echter dat naleving van die verkeersmaatregel moei lijk te controleren is. Hii be loofde te onderzoeken of het plaatsen van borden om het verkeer tot matiging van snel heid te manen mogelijk is. Huisvuil De huisvuilnota werd met vreugde ontvangen in de com missie. Het zoveel mogelijk ge scheiden ophalen van huisvuil dient nagestreefd te worden, vindt men. Goede voorlichting aan het publiek is daarbij es sentieel. In de gemeente War mond is al enige tijd geleden een begin gemaakt met het ge scheiden ophalen van huisvuil in beperkte mate. Er wordt papier opgehaald, er staan glascontainers en bij verschil lende detaillisten kunnen af valstoffen zoals: kwikbatterij en, afgewerkte olie, verfresten en medicijnen teruggebracht worden. Een verder scheiden van het huisvuil is wel wense lijk maar zal volgens de heer Van Kuijen (PW) niet op zeer korte termijn verwezenlijkt kunnen worden. Dat betekent niet djcit er nu al niet zoveel mogelijk aan gewerkt zou moeten worden. Een klein ex periment met compostcontai- ners bij particulieren zou naar zijn mening best gestart kun nen worden. De heer Van Leeuwen ziet geen heil in composteren met het oog op eventuele onkruid zaden in de compost. De heer De Vos (VVD) stelde dat door het gescheiden ophalen van huisvuil de gemeentereiniging veel duurder wordt. Boven dien ontbreekt volgens hem bij veel inwoners de wil om mee te werken. De heer Van Kuijen noemde daarop de milieuaspecten en het verminderen van de aan te bieden hoeveelheid huisvuil aan de vuilverbranding waar voor in ieder geval de tonprijs niet betaald hoeft te worden. Hij pleitte er tevens voor meer ruchtbaarheid geven aan de mogelijkheid voor particulie ren om takken aan te bieden bij gemeentewerken voor de takkenkneuzer. Dat zou enke le tonnen per jaar kunnen schelen voor de vuilverbran ding. Volgens de commissieleden zou het aantal glasbakken uit gebreid kunnen worden tot drie. Bij de wijk Endepoel zou gezocht dienen te worden naar een goede plaats voor een glas bak. De heer De Vos (VVD) drong met klem aan op terug brengen van de huisvuilcon tainers in de Ganzenwei. Daar is een experiment afgesloten en zijn de containers onlangs verwijderd. De meerderheid van de com missie sprak zich uit voor voortzetting van de samen werking met Voorhout zoals die tot nu toe is geweest. De heer Vos (VVD) wilde zijn ad vies daaromtrent uitstellen tot na de studiedag over de bezui nigingsmogelijkheden. Burge meester Hendrickx was van mening dat Voorhout nu recht had op een uitspraak van de raad en dat dus uitstel tot na de studiebijeenkomst niet mo gelijk was. De heer Vreeken (CD) wenste eerst nog het een en ander nader te onderzoe ken alvorens een uitspraak te doen. De Wasbeeklaan. WARMOND Twee inwo ners van Oegstgeest hebben vannacht huisgehouden in een pension aan de Oranje Nassau- iaan in Warmond. Het tweetal belde omstreeks één uur aan en werd binnengelaten door een nietsvermoedende bewo ner, die dacht dat ze in het pension thuishoorden. Het duo begon vervolgens vernielingen aan te richten op de beneden verdieping, gooide met etens waren en trachtte met spiritus het huis in brand te steken. Voordat de bewoners konden ingrijpen verlieten zij het huis waarbij zij een telefoontoestel meenamen. De politie kon niet veel later aan de hand van het signalement de daders op de Kennedylaan in Oegstgeest aanhouden, waar zij op weg waren naar hun huis. Het ble ken een 18-jarige en een 22-ja- rige inwoner van Oegstgeest te zijn. De jongste was bovendien dienstplichtig militair. Het tweetal is ingesloten. De aanleiding tot de gebeurte nissen is niet duidelijk. De po litie zoekt de zaak uit in sa menwerking met de mare chaussee. Dierenverzorgster Rla Bakker met Sinjo op het vliegveld, voor de reis naar Miami.

Leidse Courant | 1984 | | pagina 7