Voorlopig geen verkeerslichten op |miising Boekerslootlaan- Beeklaan Nieuw plan voor woningbouw in het Vinkenveld ogelijk geen boomroosters in Voorstraat Kwestie rond hulpverlening sleept zich voort Twijfels over omvang dagwinkels in Haaswijk Verhuizing Zilkse kleuters Geef prioriteit aan veldenruil Oude beuk geveld MALLINCKRODTSTRAAT IN VALKENBURG !119——— -EIDEN fieldócSoiumit DINSDAG 10 JANUARI 1983 PAGINA 7 atwijkse brandweer vraagt vergoedingen LtWIJK Voor een aantal taken die momenteel door de [ndweer worden uitgevoerd zal in het vervolg een vergoeding j-den gevraagd. Het gaat hierbij om taken die niet specifiek het werk van de brandweer behoren zoals het dichtspijkeren "ji vernielde ruiten, bewaking en controle bij commerciële eve- jnenten en het beschikbaar stellen van materieel. I raadscommissie voor algemeen bestuurlijke zaken ging aan begin van deze week akkoord met een experiment op basis, brlopig voor één jaar. Het verzoek om een tarievenlijst voor haalde taken komt van de brandweer zelf. Commandant P. Hartog zei in de commissievergadering wel eens het gevoel «lebben dat misbruik wordt gemaakt van de diensten van de jndweer vanwege het feit dat deze organisatie haar werk kos- t>os verricht. Hij noemde het voorbeeld van iemand bij wie pr achterstallig onderhoud de dakgoot is losgewaaid en de indweer wordt ingeschakeld om de zaak te verhelpen. Op het {•zoek om een retributie (vergoedings-) verordening, zoals de jndweer die had gewild, is de raadscommissie niet ingegaan, sloten werd om de reeds bestaande tarievenlijst verder uit te jiden. Premie-B-woningen eindelijk verkocht NOORDWIJKERHOUT De dertig premie-B-woningen in Noordwijkerhout zijn eindelijk verkocht. Twintig van de dertig woningen gaan nu naar niet-Noordwijkerhouters. Er waren wel meer gegadigden uit het dorp zelf, maar de vereniging „Eigen Woningbezit" vond het lang niet altijd verantwoord de huizen toe te wijzen vanwege de hoge lasten die eraan verbonden zijn als men geen eigen kapitaal heeft. Op vragen van de heer Van Duin (CDA) gisteravond in de raadscommissie financiën ant woordde wethouder Heemskerk: „Willen we geen spookwijken krijgen van premie-B-woningen, dan moet je buitenpoorters wel hetzelfde behandelen als Noordwijkerhouters". Vooral dat eigen startkapitaal vond hij in dit verband belangrijk. Later voegde hij er aan toe dat dat aanvangskapitaal er soms wel is, maar dat de Noordwijkerhouters geen zin hebben dat in hun huis te stoppen. „Dan wachten ze liever een half jaartje en hopen dan op een goedkopere woning", aldus de heer Heemskerk. Vacaturebank weg uit bibliotheek KATWIJK De vacaturebank van het gewestelijk arbeidsbu reau, waarvoor in de hoofdvestiging van de bibliotheek ruimte is vrijgemaakt, zal met ingang van 1 april verdwijnen. Hiertoe heeft de direktie van het arbeidsbureau besloten. Als voornaam ste redenen worden genoemd het tekort aan mankracht om de vacaturebank in stand te houden en de geringe respons van het publiek. Burgemeester C.A. Bos zei gistermiddag in de vergade ring van de raadscommissie voor algemeen bestuurlijke zaken (ABZ) deze beslissing te betreuren. Het opheffen van de vacaturebank is volgens de heer Bos min of meer het gevolg van de bezuinigingen waarmee de arbeidsbu reaus momenteel worden geconfronteerd. Hij noemde het vreemd dat een instantie die juist in deze tijd zo goed mogelijk moet kunnen functioneren gewoon meegenomen wordt in het bezuinigingsbeleid. In plaats van de mappen met vacatures zal nu in de bibliotheek een informatiepaneel worden geplaatst waaraan naast algemene informatie wekelijks een stencil zal worden aangebracht met va catures die enige tijd geldig blijven. JORDWIJK Er komt rlopig geen verkeers- tinstallatie op de krui- iglg Boekerslootlaan- Igeklaan. Men wil de te- a=iHnwoordige situatie en ggjt effect van de ver keersgeleider in de weg Pgjg even aanzien. Dit was [ill opinie van de meerder- B?id van de raadscommis- ïï/n voor verkeerszaken. ?/2|iarmede sloot men aan het ambtelijke advies. igpethouder Van Duijn deelde mee, dat bij het gemeentebe stuur een brief was binnenge komen, ondertekend door veel bewoners van het Vinkenveld, waarin zij attendeerden op het gevaar van de kruising voor schoolkinderen en ander lang zaam verkeer. De bewoners verzochten de oversteek met verkeerslichten te beveiligen. In de laatste raadsvergadering had mevrouw De Graaff- Schriek van de CDA-fractie reeds om betere voorzieningen op het kruispunt verzocht. Mevrouw Oudshoorn, bewoon ster van Beeklaan, maakte bij een tussentijdse interventie ge bruik van het spreekrecht om te wijzen op de enorme snelhe den waarmee op de Beeklaan wordt gereden. Nergens langs deze racebaan naar de bad plaats had zij borden kunnen vinden met het maximale aan tal kilometers voor de automo bilist. Ook werd er volgens haar veel te weinig gecontro- Bij de beoordeling van de noodzaak tot het plaatsen van een verkeerslichtinstallatie dient in de overwegingen meegenomen te worden, dat destijds zelf is overwogen de Beeklaan te verleggen naar de buitenrand van het woonge bied in het Vinkenveld. Ook is toen gedacht aan een tunnel voor het langzame verkeer van het Vinkenveld naar het centrum. De argumenten daarvoor zijn toen toch niet uit de duim gezogen, merkte het raadslid op. Naar zijn mening diende er zeker voetgangers lichten geplaatst te worden. Rubingh (VVD) voelde daar niet voor. Om de 250 meter verkeerslichten achtte hij overbodig. Naar zijn mening konden de kinderen uit het Vinkenveld gebruik maken van de wel door lichten bevei ligde oversteek bij de Heren weg. Willms (CDA) zei zich de gedachtengang van Bos en Van Rijnberk wel te kunnen voorstellen. De hekken op de verkeersgeleider vond Willms pietepeuterig van opzet. Niet temin zag hij vooralsnog geen reden om zich uit te spreken voor de plaatsing van ver keerslichten op het kruispunt. Wethouder Van Duijn sloot zich bij z'n CDA-collega aan. De gemeenteraad heeft niet gezegd, dat er nooit geen ver keerslichten zullen komen, be toogde de wethouder. In de discussie besprak men nog een aantal lapmiddelen, zoals het wit schilderen van de hekken, het gebruik van fluoresceren de palen, een witte markering van de stoepranden en derge lijke. Verkeerschef Baljeu van de Noordwijkse politie atten deerde op de slechte zichtbaar heid van het pijlbord ter plaat se. Deze deskundige vroeg zich echter wel af of een kind de wijsheid opbrengt om te wach ten tot het kan oversteken. Di recteur Sijens van gemeente werken ging in op de wens van een voetgangersoversteek. Volgens hem was een dergelij ke oversteek op de Van de Mortelstraat niet ideaal bevon den. NOORDWIJK Noordwijk heeft voor 1984 een con tingent toegewezen gekregen van 66 premie huurwo ningen en 30 koopwoningen. Wethouder Van Duijn deelde dit gisteravond mee in de raadscommissie voor ruimtelijke ordening. Men stond in de commissie bepaald niet te juichen over de vrij gevigheid van de provinciale autoriteiten. Van Rijnberk (B'66) noemde het een trieste mededeling. „In vergelijking met Voor hout, lijkt het nergens naar", merkte de Noordwijkse democraat op. Hij vond dat met de verantwoordelijke gedeputeerde maar eens een hartig woordje moest worden gesproken. Ook over de houding van de buurgemeente was men niet content. Noordwijk heeft zich destijds bereid verklaard om een gedeelte van het contingent woningen dat zij zou mogen bouwen, af te staan aan Voorhout. Hoeveel huizen Voorhout op die manier van Noord wijk heeft gekregen, is niet te achterhalen, zo bleek uit het ant woord van de wethouder. „Als je er in Voorhout naar infor meert, hebben ze nog nooit van eén donor-gemeente gehoord", aldus Smit (VVD). Deze vond dat de wethouder maar eens moest proberen het Noordwijkse deel weer terug te halen. Gisteravond presenteerde de wethouder een geheel nieuw plan met een maquette voor het plan Vinkenveld II. Volgens Van Duijn was dit plan een duidelijke verbetering. De hoofdroute in de wijk was anders, het volume hoogbouw veel minder, het stra tenplan zodanig dat een rondrijdende route mogelijk was, de groenvoorziening was veel beter verdeeld (er was zo'n 8000 vier kante meter buurtgroen bijgekomen) en er was meer aandacht geschonken aan bezonning van huis en tuin. Van Rijnberg (D'66) vroeg zich af hoe het eerste plan eigenlijk had kunnen ontstaan. Hij suggereerde te bekijken of het woon erf-regime dan wel het 30 km-regime diende te worden gevolgd. Dit laatste zou kostenbesparend kunnen werken. Rubingh (VVD) was bevreesd voor een Clusiusweg-effect door de lange rechte straten. De commissie ging akkoord. DORSCHOTEN Het nog niet duidelijk of de etijzeren boomroosters komen in de Voor baat. De Voorschotense (adscommissie verkeer i financiën bleek gister- fond niet bereid om érvoor een bedrag van 92.500,- beschikbaar te ellen uit het fonds bij- hdere doeleinden. )A-er Ten Have beet de (ts af door te verklaren dat ■t vreemd is zo kort na de (handeling van de begroting te horen dat er toch nog een financieel potje is. Hij wilde daarom eerst uitgemaakt zien welke zaken eventueel belang rijker zijn. PvdA en D'66 steunden hem. Wethouder J. van Dalen (VVD) zag het min der moeilijk. Er is weer grond verkocht en de bepaling is dat een bepaald bedrag daarvan gestort wordt in het bijzondere fonds. Bij de behandeling van de begroting in december was nog niet bekend hoe groot die pot zou zijn. Maar nu kunnen daarvan de boomroosters rondom de lindebomen wor den geplaatst. Hij kreeg de commissie niet mee; ook de VVD vond het verstandiger In die vergadering komen di verse kwesties aan bod, die geen uitstel kunnen hebben zoals het voorplein van het Cultureel Centrum in verband met de bouw van de nieuwe school. Scherpe kritiek was er op het voorstel om 40.000 gulden be schikbaar te stellen voor de eerste fase van het organisatie onderzoek gemeentelijk appa raat. Drs. Valkenburg (CDA) stelde dat in het beleidsplan hiervoor slechts 20.000,- uit getrokken is. Wethouder Van Dalen: „Dat was helaas natte vinger werk". J. Visser (PvdA) wilde eerst de discussie in de raadscommissie voor al gemene zaken afwachten. Het werd niet geheel duidelijk of de commissie tegen zal blijven indien de commissie algemene zaken de noodzaak van een onderzoek aan kan tonen. De reconstructie van het kruispunt Bernhardlaan-Mar- grietlaan-Marijkelaan gaat 150.000 gulden vergen. Dit kruispunt moet veiliger wor den gemaakt, omdat de nieu we Centrumschool bij het Cul tureel Centrum via dit kruis punt de meeste leerlingen krijgt. Het is de consequentie van een school die pal naast een kruispunt gebouwd moet worden, omdat dit de enige vrije plaats was. Het CDA vond de reconstructie erg duur, de VVD wil geen drem pel en ook geen zebra in de Marijkelaan. omdat deze de veiligheid niet bevorderen. De gehele commissie wil de re constructie wel zien als een noodakelijk gegeven. De door gaande route Bernhardlaan, een drukke wijkontsluitings- weg, kan op het kruispunt in twee gedeelten overgestoken worden, omdat er twee ver keersdrempels worden ge plaatst. I ^egen in ^angeveld och belijnd R^pORDWIJK De Wilgen- im, de Boender en Duin- Ihooten worden belijnd. De pJadscommissie voor verkeers teken is daarmee unaniem ak- ®°iord gegaan. Bovengenoem- wegen in het Langeveld prden onder meer gebruikt )or de fietsende schooljeugd, je om deze tijd van het jaar et donker van huis gaat en ms eerst tegen de avond ser huiswaarts keert. t gebruik van deze smalle eggetjes is voor de kinderen et zonder gevaar. Bij het itbreken van wegbelijning raken zij van de weg af of /alken van links naar rechts, ver deze kwestie had me- ouw De Graaff (CDA) al ins vragen gesteld en ook as dit punt al eerder in de irkeerscommissie besproken, en was toen niet verder ge- imen omdat van ambtelijke |de was aangevoerd, dat weg- ilijning op dergelijke smalle egen in strijd zou zijn met de chtlijnen van rijkswaterstaat i derhalve niet toegestaan u zijn. Voor Willms (CDA) as een en ander aanleiding iweest om zelf op informatie t te gaan. Hem was toen dui- elijk geworden, dat de voor- :hriften van rijkswaterstaat echts de wenselijkheid uit haken om smalle wegen niet belijnen, maar dat zij geen erbod inhielden om het wel doen. De richtlijnen van ijkswaterstaat zijn niet voor ergelijke wegen geschreven, A £lde Rubingh (VVD) vast. laarmee was iedereen het Vijfenzeventig Zilkse kleuters trokken gisteren met een lange stoet geïnteresseerde ouders in een feestelijk op tocht naar hun nieuwe onderkomen in de Egelantier. Daar was de ingang dichtgeplakt met een groot vel pa pier waarop een „Welkom-kleuter" stond afgebeeld en die door burgemeester Winkel werd kapot gemaakt om toegang te krijgen tot het gebouw van de lagere school. Het nieuwe, lage gebouw betekende een hele verande ring voor de „Duinrakkers". Ze kregen een grote sym bolische sleutel aangeboden die het laagbouwgedeelte van de school tot het hunne maakte. De Egelantier heeft twee lokalen verbouwd tot speelzaal en drie lokalen ver anderd in werklokalen voor de kleuters. Ook de wc-tjes zijn kleiner geworden. Het samengaan van de kleuter school met de basisschool die op 1 augustus 1985 vol tooid moet zijn, is hiermee in De Zilk onofficieel al bijna een feit. De vijf lokalen in de Egelantier konden vrij ge maakt worden omdat het aantal kinderen in De Zilk on rustbarend terugloopt. WARMOND De disc- teit van het maatschappelijk kussie die gisteren in de werk ten goede zal komen. raadscommissie maat schappelijk welzijn werd De heer Duijnhoven (PW) on derstreepte deze mening en noemde vooral de betere be- gevoerd rond de uitvoe- reikbaarheid belangrijk. Me ring van het algemeen maatschappelijk werk in Warmond kon niet wor den afgesloten met een besliste keuze. In een voorstel aan de raad delen b en w mee dat het alge meen maatschappelijk werk wellicht beter uitge voerd zou kunnen vanuit het gemeentehuis. Nu is de Stichting Maatschap pelijke Dienstverlening Bol lenstreek met deze taak belast en zijn er twee maatschappe lijk werkers voor Oegstgeest en Warmond samen. Dat bete kent dat Warmond de beschik king heeft over 0,4 maatschap pelijk werker en dat deze hulpverlener maar beperkt in Warmond bereikbaar is. B en w vinden dat een betere bereikbaarheid en een betere bekendheid met de lokale situ atie, bijvoorbeeld vanuit de af deling sociale- en welzijnsza ken en huisvesting, de kwali- vrouw Van Cleef was tegen het voorstel. De heer Vielvoye (VVD) vreesde dat cliënten die een beroep op MW doen m.b.t. sociale uitkeringsproblemen het idee zouden kunnen krij gen bij de duivel te biecht te gaan. Uiterste voorzichtigheid achtte hij dus geboden. De heer Van Ruiten, voorzit ter van de Stichting Maat schappelijke Dienstverlening Bollenstreek, betreurde het ge brek aan overleg tussen deel nemende gemeenten en de stichting waardoor wellicht betere mogelijkheden voor het maatschappelijk werk in War mond gevonden zouden kun nen worden. Maatschappelijk werkster me vrouw Teekens wees op de problemen die zouden kunnen ontstaan als er slechts met een maatschappelijk werker ge werkt zou kunnen worden. Groepstherapie zou uiterst moeilijk kunnen worden evenals het gescheiden opvan gen van mensen met relatie problemen bijvoorbeeld. VOORZITTER SPORTRAAD OEGSTGEEST: OEGSTGEEST De ruil van velden tussen ASC en twee korfbalverenigingen in Oegstgeest moet priori teit krijgen in de sportno- ta. Dit stelde de voorzitter van de sportraad, de heer Van Ingen Schenau gister avond tijdens een verga dering van de raadscom missie van openbare wer ken en sport. Ter sprake kwam de sportnota, die onlangs is verschenen. Wethouder Van Hazel stelde dat er iets gedaan dient te worden aan de toestand waarin een speelveldje aan Rozenlaan verkeert: Dit on verharde veldje kan beter geasfalteerd worden". In Oegstgeest verkeren de speelgelegenheden in een niet al te beste staat. „Ik trek me dat wel aan", aldus Van Hazel, „Misschien hebben wij de laatste jaren wel teveel bezuinigd. Wij moeten ruim te vinden om aan de ongeor ganiseerde sport wat meer geld te geven." Zwembad Met betrekking tot de trim baan in het Bos van Wijc- kerslooth merkte wethouder Van Hazel op dat hiervoor geen geld meer wordt uitge geven omdat de baan niet funtioneert. Er wordt uitge zien naar een andere plaats. Er werd door de commissie leden uitvoerig ingegaan op de exploitatie van het open en overdekte zwembad Poel meer. De commissie vindt dat in ieder geval met de ex ploitatie van beide baden dient te worden doorgegaan. Verder dat men inventief moet blijven om de inkom sten te verhogen. Er moet gestreefd worden naar het attractiever maken van het bad. De whirlpool, die toch wel veel electriciteit ge bruikt, blijft open omdat het een bijzondere attractie van het Oegstgeester overdekte zwembad vormt. Geen krant ontvangen Bel tussen 18.00 en 19.00 uur, zaterdags tussen 14.00 en 15.00 uur, telefoonnr. 071- 122248 en uw krant wordt nog dezelf de avond nabezorgd. Na ruim anderhalve eeuw de ingang van het Panbos In Katwijk te hebben gesierd werd gistermorgen een monumentale beukeboom met gebruikmaking van groot materiaal geveld. De beuk op leeftijd kampte met een aantal kwalen waardoor het noodzakelijk werd de boom te rooien. De wortels waren aangetast door zwammen en na het neerhalen van de beuk bleek ook dat de stam over grote lengte was doorgerot. In het verleden gedane pogingen om de boom te behouden hebben geen resultaat gehad. De vlak langs de provinciale weg staande beuk vormde door de toestand waarin hij verkeerde een gevaar voor het autoverkeer en een tegenovergelegen café. OEGSTGEEST Op vrij korte afstand van het Oegstgeester uitbreidings plan „Haaswijk" bevindt zich het winkelcentrum „Lange Voort", destijds in Oegstgeest mede ontwor pen om de nieuwe wijk „op te vangen". Toch. is het noodzakelijk dat in Haaswijk een aantal een voudige dagvoorzieningen komt. In het „ontwerpbe- stemmingsplan Haaswijk" denkt men de detailhan del zo'n 1100 m2 ruimte toe. De vestiging van de zogenaamde dagwinkels zou móeten geschieden in het deelplan VIII, een ge bied dat grenst aan de Oostzijde van de Haaswij- klaan. De firma Macrobouw presen teerde gisteravond tijdens een vooroverleg in de gemeentelij ke commissie voor economi sche zaken en middenstand saangelegenheden zelfs een schetsontwerp van een „mini- winkelcentrum" met 7 win kels van 100 m2 en een zelfs- bedieningswinkel van 445 m2. De aanwezigen, waaronder commissieleden uit het bestuur van het winkelcentrum „Lan ge Voort", bleken de mening toegedaan dat de voorgestelde winkelruimte té veel van het goede is. Men trok in twijfel of er wel een boterham voor de ondernemer in zit. Zoals het er thans uitziet heeft Oegstgeest geen behoefte meer aan nog meer winkels. Ook een rap port van het SIMC heeft dit uitgewezen. „Wil men de be staande winkels beschermen dan is in Haaswijk slechts een simpele voorziening voor de allereerste levensbehoefte no dig (groenteman, slager, melk handel en bakker). De wethouder, mevrouw Blom deelde de commissieleden mee dat binnenkort een rapport verschijnt naar aanleiding van een onderzoek dat wordt ge daan naar de winkelbehoefte in Haaswijk. VALKENBURG De nieuwe straat tussen de Commandeur straat en de Middenweg zal revalidatie Zuid-Holland, had een onderzoek ingesteld en stelde enige mogelijkheden worden genoemd naar majoor voor die bruikbaar zouden gisteravond postitief uit over wel erg kostbaar. Men vroeg dit voorstel van het college aan de gemeenteraad. De ma joor heeft zich in de oorlogsda gen van mei 1940 onderschei den door zijn moed, beleid en trouw tijdens de verdediging van het vliegkamp Valken burg. Een heet hangijzer vormden uitstel om zich nader in frac- tieverband te beraden. De politie heeft een aantal voorstellen aan het gemeente bestuur gedaan ten aanzien van een efficiënter parkeren in het Rijndorp. Een belangrij ke verandering voor het Cas- tellumplein zou zijn dat de kerkgangers en de bezoekers gisteren tijdens de vergadering van winkels in het centrum de plannen voor het aanbren gen van een liftinstallatie in het raadhuis. De provinciale van het dorp vrij mogen par keren. 's Avonds zou het plein vrij moeten zijn van voertui gen. De meningen van de commissieleden liepen nogal uiteen. Burgemeester N. van 't Wout (voorzitter) vond het een minder sterk plan. Mw. A. v.d. Broek (PvdA) was er sterk te gen. H. Dijkhuizen (CDA) had ook bedenkingen, P. Mizes (VVD), had geen principe be zwaren maar nog wel 'graag dat er op het plein meer aan dacht zal worden besteed aan de bloembakken en de verder groenaankleding. Met een stopverbod betreft voor de Duyfraklaan bij de sportvelden van „v.v. Valken '68", kon de raadscommissie bestuurszaken zich beter ver stond voor de beslissing om een keus te maken tussen een samengaan met de interge meentelijke samenwerking van de V. .N G. (Leiden en omgeving) of met de indeling samenwerkingsgebieden S. O. B. (Bollenstreek). Na breed en langdurig overleg kon de commissie toch niet tot een beslissing komen, ondanks de wens van burgemeester N. van 't Wout. De raadsleden vonden het termijn van over leg met hun fracties onvol doende en verlangden eerst, nog eens inzage van de uitvoe- ringe raporten. Volgende week zal men zich tijdens een ingelaste vergadering nog eens over deze materie buigen. I

Leidse Courant | 1984 | | pagina 7