De legendarische levenswandel van spion Sidney Reilly gekleurd gezien Een comedy-serie zonder één geslaagde grap lUAlj rPIO/TELEVISIE CcidócSourtont DINSDAG 10 JANUARI 1983 PAGINA 15 J)S bewerkt politici It bandjes VERBUM De politici en ambtenaren die |n Haag over het mediabeleid gaan, krij- lan de NOS een promotie-bandje. De actie A onderdeel van de extra promotie die de bedrijft voor de eigen radioprogramma's, lorden bedreigd door de medianota van ■ter Brinkman. Jdeze maand komt de medianota in de Ka- ban de orde. Op het cassettebandje is een Documentaire' van twintig minuten te ho- lestaande uit fragmenten van radiopro- na's van de NOS, gelardeerd met ge- Jjes met de makers van die programma's, pan ongeveer honderd bandjes de deur uit jtnensen die geacht worden een belangrijke me hebben in het mediabeleid. NOS voor afzonderlijk samenwerkingsorgaan van de omroepen HILVERSUM Om de belangen van de om roep in de toekomst goed te dienen zou er een afzonderlijk samenwerkingsorgaan van de om roep moeten komen. Het commissariaat voor de media (omroep) zou zich dan moeten beperken tot het toezicht op de omroep. Dit schrijft het dagelijks bestuur van de NOS in een concept-reactie van het hoofbestuur op de Medianota. Het bestuur vergadert vrijdag over deze reactie. Daarna gaat de dan definitieve re actie naar de Tweede Kamer, die de Medianota eind deze maand bespreekt. Minister Brinkman van WVC heeft in de Medi anota voorgesteld de huidige NOS-structuur te wijzigen in een drieledige organisatie: een pro grammastichting waarin de omroepen de meer derheid krijgen, een verzelfstandigd facilitair bedrijf (produktiebedrijf) en een commissariaat voor de media (in feite alleen voor de omroep), dat zowel de belangen van de omroep zou moe ten behartigen als toezicht houden. Het dagelijks bestuur vindt dat het commissari aat alleen een toezichthoudende rol zou moeten spelen. Voor het behartigen van de gemeen schappelijke belangen van de omroep acht de raad het van groot belang dat de publieke om roep als een eenheid kan (blijven) optreden. Daartoe zou een afzonderlijk samenwerkingsor gaan van de omroep in het leven moeten wor den geroepen, waarin de omroep, NOS-pro- grammastichting, Feduco, ROOS en wellicht STER en Wereldomroep zitting hebben. Dit or gaan, aldus de raad, zou een wettelijke basis moeten krijgen. Meerderheidsbeslissingen zou den voor alle omroepinstellingen bindend moe ten zijn. Orwell met „Boerderij der dieren" op NCRV -radio HILVERSUM „Wij wilden aandacht beste den aan George Orwell, maar nu eens niet aan '1984'; dat heeft iedereen al gedaan. Daarom hebben we gekozen voor 'Boerderij der dieren'. Dat heeft óók te maken met de politiestaat". Dit zegt Ab van Eyk, samensteller van een col lage van fragmenten uit 'Boerderij der dieren' ('Animal Farm') van George Orwell. NCRV's 'Literama' zal deze collage vanavond uitzenden via Hilversum 4 om 21.30 uur. Orwells satire op de totalitaire staat verscheen in 1945. Alhoewel hij nergens uitgesproken naar verwijst, is het duidelijk dat hij met deze moderne parabel de 'Stalinistische heilstaat' aan de kaak heeft wil len stellen. HILVERSUM Schrijver Ian Fleming liet ooit eens weten toen hij weer een Ja mes Bond-boek had afgeleverd: „007 is slechts fictieve figuur die turen beleeft, die ik p. Hij is geen Sidney ■■y. Die bestaat echt'". J11 Russische geheime ■aft noemde Reilly „een IT van staal" en toen de nog maar net was I Ir^1* wer"d de agen- IJI geadviseerd „zoals IMy te zijn". Maar wie gjdie Sidney Reilly? Open vijftig jaar na zijn tl] wordt een tipje van de van zijn levensverhaal [ild en in serievorm op i televisiescherm (van- d, Ned. 1 om 20.28 uur) [cht. Sidney Reilly was jpportunistische spion, die een tegen elkaar uitspeel- m er zelf schatrijk van te len. Hij was aantrekkelijk e zien en intelligent. Zijn zat vol mysteries en hij izelf rookgordijnen op om verleden en intriges te ergen. Niemand weet dan (precies wie Sidney Reilly .Ook Robert Bruce Lock- hart niet, de schrijver van het boek waarop de serie „Reilly - Ace Of Spies" is gebaseerd. Sidney Reilly was tijdens zijn leven al een legende. Met hem viel nauwelijks te wedijveren. Zo verkocht hij vóór de Eerste Wereldoorlog, in 1910, als ver tegenwoordiger van de scheepsbouwfirma Blohm Voss een Duitse vloot aan de Russische Tsaar, alleen maar om kopieën te kunnen maken van de bouwtekeningen en deze door te spelen aan de Britse regering. Hij kreeg hier door de bijnaam: roekeloze Reilly, maar werd door deze transactie wel miljonair. Sam Neill In de twaalfdelige serie wordt de rol van Reilly gespeeld door de 34-jarige Nieuwzee- landse acteur Sam Neill. Hij geeft de meesterspion, die in 1874 als Sigmund Rosenblum, de zoon van een aristocrati sche Russische familie in Odessa werd geboren, door zijn uiterlijk en manier van handelen op heel realistische wijze gestalte. De gebeurtenis sen smeedt hij door zijn acteer prestaties tot een boeiend ge heel. Door prachtig camera werk en een zorgvuldige aan kleding biedt de Engelse serie plezierig kijkspel, ook voor diegenen, die niet zo van spio- nage-verhalen houden. Opna men ervoor werden gemaakt in Frankrijk, Malta en Enge land Sam Neill begon zijn televisie- carrière achter de camera. Hij vervaardigde een aantal docu mentaires voor de Australi sche televisie. Later ging hij ook acteren. Hij speelt o.a. een rol in de film „My brilliant ca reer". Over zijn rol als Reilly zegt hjj: „Het was niet altiid even gemakkelijk om Reilly gestalte te geven. Onze karak ter staan lijnrecht tegenover elkaar". Behalve Sam Neill worden an dere belangrijke rollen ge speeld door Tom Bell als het hoofd van de Cheka (de Bols jewistische geheime politie) Feliks Dzherzhinsky, Ian Charleson als Bruce Lockhart en Leo McKern als Basil Za- harov. De samenstellers van de serie hebben net als de schrijver van het boek bepaalde delen van het leven van Reilly be wust vaag moeten houden, omdat zijn levensloop hiaten vertoont. Zelfs in het dikke dossier over Reilly dat ligt op geslagen bij de Britse Geheime Dienst ontbreken pagina's over zijn werk voor de rege ring. Zeker is dat hij leerde scher men en pistool schieten voor hij op 16-jarige leeftijd naar Wenen vertrok om er talen te gaan studeren (hij sprak zeven talen vloeiend). Nadat hij na de dood van zijn moeder hoor de dat hij een buitenechtelijk kind was vertrok hij naar Zuid-Amerika, terwijl hij het gerucht de wereld in hielp dat hij was gevonden onder het ijs in de haven van Odessa. In Brazilië maakte hij kennis met majoor Fothergill, een Britse spion. Deze haalde hem over voor de Britse Geheime Dienst te gaan werken. Sigmund Ro senblum veranderde zijn naam in Sidney Reilly (de meisjes naam van zijn eerste vrouw) en zijn afkomst in Ierland (omdat Ieren overal welkom waren) en ging aan de slag. Een van de eerste grote op drachten die de 21-jarige Reil ly kreeg was te achterhalen hoe ver de Russen waren met hun zoektocht naar olie in het Midden-Oosten. Hij behaalde eerst een graad in de chemie voor hij met zijn opdracht naar Baku vertrok. De serie begint op het moment dat Reilly tijdens deze missie met Margaret Thomas en haar man wordt gearresteerd in Kauka- sus. Sidney Reilly bleef zijn hele leven een warme belang stelling voor zijn geboorteland Rusland houden. Vooral na de revolutie van 1917 toen hij o.a. heeft geprobeerd Lenin van zijn troon te stoten. Bigamie Sidney Reilly (Sam Neill) ontmoet zijn eerste vrouw Mar garet (Jeananne Crowly) tijdens zijn missie naar het Midden-Oosten wanneer ze beiden gevangen worden genomen. getrouwd is geweest staat niet vast. Zeker is dat hij in 1898 met Margaret Thomas trouw de, nadat haar man was over leden. In 1906 gingen ze uit el kaar, maar van een officiële scheiding is nooit sprake ge weest. In 1910 trad hij voor de tweede keer in het huwelijk met de Russische Nadia Massi mo. Dit huwelijk duurde veer- Voor Caryll was het liefde op het eerste gezicht. Hoewel de relatie heel serieus was, bleef Reilly getrouwd met Pepita. Ze waren nog altijd in de echt verbonden, toen Reilly in 1925 voor zijn laatste missie naar Rusland vertrok. Wat er toen met de 53-jarige meesterspion is gebeurd, weet niemand. Hij verdween gewoon, al wordt die jaren niet, want er waren in die tijd minstens vijf vrou wen die dachten dat zij zijn waren. Hoeveel keer Reilly precies 18-jarige Caryll Houselander. tien jaar. Erg trouw was hij in aangenomen dat hij in een j 0pgezette val van Dzherzhinsky is gelopen. De serie heeft in elk geval een liefde waren. Zijn derde open einde. Het enige teken vrouw was de Engelse danse- van leven dat zijn Londense res Pepita Bobadilla. Ondanks vriendin Caryll Houselander bigamie trouwden ze in 1923. n0g van hem ontving was een In die tijd had hij echter ook briefkaart met daarop het af- een vriendin, de roodharige scheidswoord „Goodbye". Een paar seizoenen geleden probeerde Mies Bouwman samen met de AVRO een serieprogramma te maken over het functio neren van de televisie zelf. onder de titel „Netwerk". Een van de redenen waarom die show maar een heel kort bestaan was beschoren, was gelegen in de onwil van andere zendgemachtig den om materiaal af te staan dat in Netwerk zou moeten worden behandeld. Dat zal ook een van de redenen zijn waarom in ons land nooit een programma als „Bloopers" van de grond zal kunnen komen. Bloopers is een Amerikaanse show, waarin gastheer Dick Clark alsmaar onbedaarlijke pret heeft om mislukte opnamen, waarin acteurs zich verspreken of over hun eigen benen vallen. We kunnen dan ook niet rekenen op een herhaling van het baba- nasplit-effect: beginnen met het uitzenden van Amerikaansee grappen en geleidelijk over gaan naar een eigen produktie, zoals de TROS dat deed. Overigens heeft de VARA, die ons geregeld lastig valt met de Bloopers, genoeg materiaal in eigen huis om een geheel vader landse show te vullen met mislukte scènes. Om te beginnen is daar de integrale eerste aflevering van „Zoals u wenst, me vrouw". Dat is door de VARA als comedy-serie aangekondigde serie, waarmee voorzitter Albert van den Heuvel inhoud wil ge ven aan zijn nieuwe beleidslijn: televisie voor „de gewone man". Om dat kracht bij te zetten, speelde Van den Heuvel in de eerste aflevering óók een rolletje: een onduidelijke meneer met een ak- tentas, die centrale figuur André Hazes een boterham aanbiedt, en hem bovendien aankondigt dat hij later in het verhaal nog maals zal opduiken, maar dan gezeten in een dure Mercedes. Za terdag gebeurde dat nog niet; kennelijk houden we dat te goed. Over het meespelen van de VARA-voorzitter kunnen we alvast twee opmerkingen maken. De eerste is dat dit moet worden be schouwd als een verwerpelijke vorm van broodroof. Er lopen immers genoeg beroepsacteurs in ons land rond met weinig of geen werk. Het tweede is dat Van den Heuvel zo'n beetje de beste acteerprestatie leverde die in het hele programma te zien was. Hazes had vorige week in een interview in de VAR A-gids laten weten, dat het hier zou gaan om „perfecte" programma's, maar het enige perfecte dat er in te bespeuren viel, was de technische opnamekwaliteit van de ten gehore gebrachte liedjes. Voor de rest was het een show, waarnaar je met stijgende verbijstering zat te kijken. Worden we er met z'n allen tussengenomen? Is dit een soort op volger van de Sief van Oekel-toestanden uit een inmiddels al grijs televisieverleden? Wat is er leuk aan Willem van Hanegem die probeert leuk te zijn? Wie heeft er ooit gehoord van een high society-party waar de boerenrockers van Normaal voor de mu ziek zorgen? Wat is de socialistische waarde van een liedje over mevrouw Haverkamp? Waarom moet al die ongein in lang uitgesponnen scènes zonder één geslaagde grap maar liefst drie kwartier duren? Wie komt er op het onzalige idee om Carry Tefsen, die al een redelijk geslaagde rol speelt in „Zeg eens AAA", bij diezelfde omroep ook een rol te laten spelen in de tweede komisch bedoel de serie? Ik geef toe: ze begon wel als een bekakte freule, maar ontpopte zich aan het einde toch als Mien Dobbelsteen, zodat we wat dat betreft weer thuis waren. Bij al deze vragen rest de troostgevende gedachte, dat de serie maar zeven afleveringen telt en dat de VARA de gelukkige (maar vanuit VARA-optiek natuurlijk rampzalige) gedachte had, Hazes op het net te zetten op hetzelfde tijdstip dat de TROS op het andere net Herenstraat laat zien. De doelgroep zit dan rustig naar Herenstraat te kijken en de VARA kan de kijkcijfers wel vergeten. RENÉ DE COCQ Toelichting ibetrolten i van de drie onderwerpen Globetrotten" hebben di- met middelen van vervoer aken, het derde zijdelings, ieel is in 1860 door de se broers Pierre en Ernest aux de fiets uitgevonden, tel iemand twintig jaar voor al op hetzelfde idee gekomen. Destijds voel de mensen niet veel voor wankele tweewieler. Pre- tegenovergesteld hieraan 9 duurste auto ter wereld, Kolls Royce. Een filmpje ien hoe hij in de Engelse k in elkaar wordt gezet, 'inland komt een grappige rtage over het gedrag van •assenen, die op straat in kinderwagen kijken. II uur Nederland 1. toren van Babe! van de EO over macht Inmacht behandelt de zaak ënberg, de man die door ~%ler „de Jodenhond" 1 genoemd. In 1944 redde r. weed se diplomaat Wallen- I in Boedapest duizenden in uit handen van de Na- Nu, na 38 jaar, zit hij rschijnlijk nog steeds in iand gevangen. Na aanvan- ke ontkenningen dat Wal- erg ooit in de Sovjet-Unie zijn geweest, gaven de en in 1957 toe dat hij aan einde van de oorlog gear- serd was maar in 1947 in Russische gevangenis zou overleden. Merkwaardig is er dat ook na 1957 tiental mensen Wallenberg in ge lenschap hebben gehoord \ezien, tot zelf in 1980 toe. slve de Israëlische presi- Chaim Herzog werkt in de ïlische tv-studio o.a. Avra- Sjifrin mee aan het pro- nma. In de Nederlandse io zit o.a. Hans Knoop. Nederland 2. i de laatste foto's van Raoul In het programma „De i Babel" staat hij centraal, i 20.00 uur. Nederland Monique Rosier als „Jane", Hans Cornelissen als „Tarzan" en Laurent Knapper als „King Kong" in een scène uit „Zeg 'ns AAA". Ned. I om 19.20 uur. NEDERLAND 1 NCRV 16.00 James Herriot. Beleve nissen van een veearts. Afl.: Het wonder van de slaap. 16.50 Globetrotten. Jeugdma- gazine. (Zie toelichting). 17.10 Yakari. Tekenfilm. TELEAC 18.25 Follow-Me 1. les 12 (herh.). 18.40 Follow-Me 1. les 13. VARA 18.55 Nils Holgersson. Teken filmserie. Afl. 27: De oude kopermijn. 19.20 Zeg 'ns AAA. Tv-serie. Koos timmert boekenkas tjes. Gert Jan en Pien ver diepen zich in het fitness wezen. NOS 20.00 Journaal. VARA 20.28 Reilly, meesterspion. Twaalfdelige serie naar het gelijknamige boek van Ro bin Bruce Lockhart over de belevenissen van een mees terspion. Afl. 1: Een affaire met een getrouwde vrouw. (Zie elders op deze pagina). 21.46 Achter het nieuws. Ac tualiteiten. 22.41 Sonja op dinsdag. Een uurtje Sonja Barend met gasten. 23.41 Simon Carmiggelt, ver telt uit eigen werk. NOS 23.56 Journaal. NEDERLAND 2 NOS 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.20 Paspoort voor Joego- slaven. 18.25 Paspoort voor Italianen. 18.30 Sesamstraat. 18.45 Jeugdjournaal. 19.00 Journaal. EO 19.12 EO-kinderkrant. Kinder programma. 19.45 De valse schijn (2). Do cumentaire over politiek en godsdienstvrijheid in Oost- -Europa. 20.00 De toren van Babel. Een serie over macht en on macht en de grote spraak verwarring van deze tijd. (Zie toelichting). 21.35 Tenslotte. Slotwoord. NOS 21.40 Omnibus. Kunstrubriek. 22.30 Journaal. 22.45 Nieuws voor doven en slechthorenden. Duitsland DUITSLAND 1 18.00 Hier und Heute. 18.25 Sag dae noch mal Darling. 19.00 Falcon Creet. Tv-serie. 20.00 Tageeechau. 20.15 Bananae. Amusementspro gramma met o.a. Kim Carnes, Kiss en Tina Turner. 21.00 Report. Actualiteiten. 21.45 Dallas. Tv-serie. 22.30 Tageethemen. 23.00 Agent in eigener Sache. Por tret van de auteur John Ie Carré. Slechts zelden treedt bestseller-au teur John Ie Carre (o.a. The spy who came in from the cold) in de publici teit. Hij leeft teruggetrokken in Corn wall en geeft bijna nooit interviews. Na lang aarzelen was hij bereid voor de Duitse televisie te verschijnen. In een gesprek met Reiner E. Moritz vertelt hij In het Duits over zijn leven als diplomaat, zijn periode in de ge heime dienst en zijn werk, o.a. over zijn nieuwste boek „Little Drummer Girl". De uitzending omvat ook frag menten uit de bekendste speelfilms die naar zijn boeken werden vervaar digd. 23.45 Tagesschau. DUITSLAND 2 17.50 Waldheimat (2). Tv-serie. 18.20 Mein Name iat Haae. Tekenfilm met Bugs Bunny. 18.57 Programma-overzicht. 19.00 Heute. 19.30 Das schóne Ende dieaer Welt. Tv-fllm van Rainer Erler. Deze avon turenfilm heeft als thema de fabricage van gevaarlijke stoffen in landen waar de bepalingen minder streng zijn. Als werknemer van een Internationaal concern wordt de chemicus Michael Brandt (Robert Atzorn) naar Australië gestuurd om er een stuk land te ko pen, waar een filiaal opgericht moet worden. Daar wil men In de toekomst bestrijdingsmiddelen maken, die in Europa en Amerika verboden zijn, maar in de Derde Wereld een grote toepassing vinden. In Perth aangeko men wordt hij al meteen door drie mannen in elkaar geslagen en van al zijn papieren beroofd. Met de hulp van de Australische stewardess, Elai ne (Claire Oberman) tracht Brandt van zijn opdracht af te komen. Een serie spannende verwikkelingen is het gevolg. Aansl.: Tips voor bioscoopbe zoekers. 21.15 WISO. ec. en soc. magazine. 21.45 Heute-journal. 22.05 Die Oreetie des Alschylos (2). Choëphoren en deel 3: Eumeniden. 00.45 Heute. DUITSLAND 3 WDR 18.00 Tv-cursus wiskunde algebra. 18.30 Sesamstraat. 19.00 Aktuelle Stunde. 20.00 Tageeechau. 20.15 Auslandreporter. Hermann Feldhoff aus Eritrea. 20.45 Ruckblende. Vor 70 Jahren in: Detroit Autos laufen vom Band, re portage. 21.00 Formal Eins. De ARD-Hltpara- de. 21.45 Landesspiegel. Innenwelt einer Denkfabrik. Bijvoorbeeld de universtl- telt Bielefeld. 22.15 Thema daa Monats. BRT 1 17.00 Schoolradio. 17.55 Journaal. 18.00 Tik Tak, tekenfilmserie. 18.05 Klein, klein kleutertje, (herh.). 18.20 Er was een keer... De Rodde laarster (herh.). 18.30 De Smurfen. Tekenfilmserie. 18.55 Het ABC van de computer. In formatieve inleiding. 19.05 Kunsten maken. Afl. 1: Teke- 19.35 Kijk uitl. Verkeerstips. 19.40 Lotto-winnaars, mededelingen en programma-overzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Kunst-Zaken. 20.15 I.Q., kwis. 20.45 Zal ik es wat vragen? Kinder wens, discussieprogramma over de optimale voorwaarden om aan een kind te beginnen. 21.35 Programma van da Chr-Dem Omroep. 22.35 Toto-winnaars, Journaal en Coda. Allegro uit Sonate KV 301, Mo zart. BRT 2 18.50 Teletekst voor iedereen. 19.00 Webster (1). Engelse serie over een pasgetrouwd stel. Met o.a. Susan Clark, Alexis Kanas, Emmanuel Le- 19.25 Tijdrover-Doe het zelf: Snelle wandjes (1). 19.40 Mededelingen en Vanavond. 19.45 Journaal. 20.10 Kunst-Zaken. 20.15 Vrije Tijd Dinsdag: Vizier. Ma gazine voor smalfilm en video. 20.55 Wat een familie (Au bout du bout du banc). Franse speelfilm uit 1979 van Peter Kassavitz met o.a. Victor Lanoux, Georges Wilson en Henri Gremieux. Elk jaar komen de vier generaties van de familie Oppen- helm in Parijs bij elkaar om de ver jaardag te vieren van de pater famili- as, Isaac (Henri Cremieux), de over grootvader van Mathias (Mathieu Kassovitz). De 10-jarige, die de jong ste generatie vertegenwoordigd, is een verwend en onhandelbaar jonge tje. Zijn vader Ben (Victor Lannoux) schrijft scenario's en heeft nogal wat moeilijkheden, vooral met zijn Engel se vrouw Peggy. Elie. de vader van Ben is een stoere, orthodoxe jood. De 90-jarige Isaac zelf is verliefd gewor den op een bloemenverkoopstertje. Een kleurrijke familie dus met veel humor verfilmd door Peter Kassovitz. RTBF 1 16.55 Schooltelevisie. 17.30 Plein jeu. Kinderprogramma. 19.05 Ce eoir. Regionaal magazine. 19.25 Lotto en consumententipe. 19.30 Journaal en toto-uitslagen. 20.00 Contacts, verkeersinformatie. 20.05 Marco Polo (9). Tv-serie. 21.05 Videogam, videomagazine. 21.50 Ecritures. Literair magazine. 22.50 Introductie van de opera Ro meo et Juliette van Gounod. 23.05 Journaal. 23.15 Shema Israël. Serie over het Joodse geloof. Engeland BBC 1 16.30 Tekenfilms. 16.50 The amazing adventures of Morph. Kinderserie. 16.55 Play school: It's Tuesday. 17.20 Heathcliftfe and Marmaduke. Kinderprogramma. 17.25 Jackanory. Kinderprogramma. 17 40 Play house. Kinderserie 18.05 John Craven's newsround. 18.10 Grange Hill. Kinderserie. 18.40 Journaal. 18.53 Regionale magazines. 19.40 Harty. Amusementsprogram- 20.10 District Nurse (1). 20.40 No place like home. Tv-serie. 21.10 Dallas. Tv-serie. 22.00 Journaal. 22.25 Play for today: How Many Mi les to Babylon. 00.18 Nieuwsoverzicht. 00.20 EK Kunstrijden op de schaats te Budapest 00.50 Weerbericht. BBC 2 18.35 Journaal. 18.40 Animal behaviour (1). 19.35 Cartoon two. 19.40 Tucker's luck. Kinderserie. 20.05 Rock School. 20.30 Scene. 21.00 Brass Tacks. 22.00 Kick op the Eighties. 22.25 God in a box. 23.40 Newsnight. ITV 17.00 Cockleshell bay. 17.15 Batfink. 17.20 On safari. 17.45 CB-tv Channel 14. 18.15 Emmerdale Farm. 18.45 Nieuws 19.00 About Anglia 19.35 Crossroads. 20.05 Bygones. 20.35 Savage. Am. film (1972) van Steven Spielberg. Speurtocht van twee jornalisten naar het verleden van een kandidaat-opperrechter. 22.00 The jewell in the crown. 23.00 News at ten. 23.20 Anglia late news. 23.30 Intern, snooker. 01.15 Tuesday Topic. Sian Phillips is te zien in hat tv-spel „How many miles to Babylon". BBC 1 om 22.25 uur. TV-morgen NEDERLAND 1 NOS 09.30 Nieuws voor doven. 09.35 NOT „Ik zoek, ik zoek een kin derboek". Afl. 1. 13.00 Nieuws voor doven. 15.00 Feduco: Thema 9. Al leen op vakantie (herh.). NCRV 15.30 NCRV-jeugd-tv. Een afwisselend pro gramma met: Kinderen in de Bijbel. 15.40 Pieter Post. Serie met poppen. 15.55 Appelmoes met taartjee (9). 16.10 Bollo, Bries en bondgenoten (3). 16.35 Bokkesprongen. Jeugdma- gazine met Leontien Ceulemans en Louis Kockelmann. 17.05 Anna, Ciro en Co. Jeugdserie. DUITSLAND 1 09.25-09.55 Sesamstraat. 10.00 Ta gesschau en Tagesthemen. 10.23 Das schöne Ende dieser Welt (herh 12.10 Report. 12.55 Pereoverzicht. 13.00 Tageeechau. 13.15 Teletekst- overzicht. 16.00 Tagesschau. 16.10 Unter dem Hammer: Schicksale um ein Auktionshaus. Reportage. 16.55 Eine vollkommen erlogene Ge- schichte. Jeugdfilm. 17.50 Tagee- DUITSLAND 2 10.00-13.15 Zie Duitsland 1. 13.15 Teletekst-overzicht. 15.25 Enorm in Form (herh.). 15.40 Teletekst-over zicht. 15.57 Programma-overzicht. 16.00 Heute. 16.04 Rappelkiste. Kin derprogramma. 16.35 Die Baren eind los. Tv-serie. 17.00 Heute. 17.15 Te- le-lllustrierte. BRT 1 17.00 Grizzly Adams (2). Amerikaan se tv-serie met Dan Haggerty. 17.45 De leeuw. 17.55 Journaal. RTBF 1 12.00 Teletekst. 14.15-15.30 School televisie. 16 00 Graffiti. 17.30 Plein Jeu. Kinderprogramma. BBC 1 07.00 Teletekst-overzicht. 07.30 Breakfast time. 11.30 Plsy school. 11.55 Gharbar. Voor Aziatische vrou wen 13.30 Journaal. 13.55 Weerbe richt met overzicht landbouw. 13.57 Financieel- en nieuwsoverzicht voor doven. 14.00 Pebble Mill at One. Lunchprogramma. 14.45 Bod (2). 15.00 Pied Piper. 15.30 Thoee ende aring young charmes. Film. 16.50 The amazing adventures of Morph. Kinderserie. 16.55 Play school: It's Wednesday. 17.20 Heathcliffe en Marmaduke. Kinderserie. 17.25 Jackanory. 17.40 Grandad. ITV 07.25 Good morning Britain. 10.30 Schooltelevisie. 13.00 Button Moon. 13.10 Rainbow. 13.30 Playschool. 14.00 News at One. 14.20 Anglia News. 14.30 A plus. 15.00 Take the high road. 15.30 A country pratice. 16.30 Sons and daughters. 17.00 Button Moon. 17.15 Dangormouse. 17.20 Behind the bike sheds. 17.45 The squad. HILVERSUM 1 leder heel uur nieuws. AVRO: 16.30 Een grammofoonplaten- programma met Pim Jacobs. 17.52 Per saldo. 17.55 Mededelingen (NOS). AVRO: 18.06 AVRO's radio journaal. 18.25 Schaduwparlement. 19.02 Pim Jacobs' platenscala. 19 45 Hollywood Boulevard. 20.03 Vereint mit Musik 2. 21.02 De Coltmoorden. 21.32 Lichte grammofoonmuziek. 22.02 AVRO's sportpanorama eretri bune. NOS: 23.02 Met het oog op morgen. VARA: 0.02 Elpee-tuin. 2.02 Groot licht. 5.02 Truck. HILVERSUM 2 TROS: 16.00 TROS Nws.show. P.P.: 18.20 Uitzending van de CPN. Hum. Verb 18 30 Het voor deel van de twijfel. TROS: 19 00 TROS-klantenservice. 20.00 Nws. 20.03 Finale. 21.00 Om het boek. Te- leac: 21.30 Tekenen en schilderen, les 1. 22.00 Por Favor, herh. v. les 4C. TROS: 22.30 Nws 22.40 Een dode uit het Oosten (18). hoorsp 23.00 Proeflokaal. 23 55 Nws. HILVERSUM 3 leder heel uur nieuws. VARA: 16.03 De verrukkelijke 15 NOS: 18.04 De avondspits. VARA: 19.02 Hof van Heden. 20.02 Pop krant. 21.02 Moondogs HILVERSUM 4 17.00 Overname Hil versum 2. NCRV: 20.00 Concertante muz. van Saint-Saens (9). 20.50 Pia- nomuz. van Brahms. 21.30 Literama. 22.25 Kerkorgelconcert. HILVERSUM 5 (Via AM-zender Hilver sum 1) NOS: 19.02-19 40 Nws voor buitenlanders. 19.02 Bulletin in het Marokkaans-Arabisch. 19.10 Bulletin in het Berbers. 19.20 Bulletin in het Turks. 19.30 Bulletin in het Spaans. Morgen HILVERSUM 1 leder heel uur nieuws VOO: 7.02 Ook goeiemorgen. (7.30 en 8.30 Veronica nieuwsradio). 9.30 Muziek terwijl u werkt. (10.30 Veroni ca nieuwsradio.) 10.32 Kletskop. 12.03 Will wil wel. (12.30 Veronica nieuwsradio.) 14.03 De jukebox 15.03 Nederland muziekland. (16.30 Veronica nws.radio). EO: 17.02 EO-onderweg. 17.55 Meded. (NOS). HILVERSUM 2 VARA: 7 00 Nws. 7 10 De wekkerradio (7.30, 8.00 en 8.30 Nws.). NOS: 9.05 NOS-sportie». 9.24 Waterstanden. 9.30 Nws. Teleac: 9.33 Follow Me I. les 13. VARA 10.03 Schoolradio. 10.23 Hoor haart (10.30 Nws.) 11.30 Nws. 11.33 Leet-tijd-ge- noeg. Overh.voorl12.16 Tekst en uitleg. NOS: 12.26 Meded. voor land en tuinbouw. 12.30 Nws. VARA 12.36 Dingen van de dag. 13 00 Nws. 13.10 Leef- tijd-genoeg. (13.30 Nws.) 14 00 De Schuurpapier vanëit Diergaarde Blijdorp. NOS-RVU: 14.33 't Gif en ik. NOS: 15.03 Zo kan het ook. 15.30 Nws. 15.32 NOS-wereldwijzer. 16.00 Wat een taal. 16.30 Nws. HILVERSUM 3 leder heel uur nieuws. KRO: Het progr kan tussen 8.04- 16.58, na nieuws en reklame. onder broken worden voor aktual. van Echo. 7.02 Het leven begint na zeven, met Peter Koelewijn. 9 04 Formule 3 11.04 Radio „De Zwarte Roos". 12 04 Vraag en antwoord. 13.04 Seeburg en Wurlitzer 14.04 Don't stop the music. 15.04 Komt er nog wat van? 17.04 Weeshuis van de hits. HILVERSUM 4 NCRV 7 00 Nws 7.02 Het levende woord. 7.10 Preludium 8.00 Nws. 8.05 Platennieuws 8.45 Musica Sacra. 9.15 Onder de hoogte- zon. 10.00 Kamermuz. uit de Barok. 10.45 Orkestpalet: Moderne- en he dendaagse muz. 12 00 De symfonieën v. Mozart (35). 12-35 Promenade Or kest speelt klass. muz. 13.00 Nws. 13.05 Orgelconc. AVRO: 13.30 Daniel Barenboim: Klass. muz 14.30 Kamer muz. door het Juilliard String Quartet 16.10 Hedendaagse muz.

Leidse Courant | 1984 | | pagina 15