Fokker bouwt bewapende F-27 Alleen de rechter kan Texaco van Getty Oil afhouden Dollarkoers stijgt verder door vraag uit Oost-Europa 7 Beurs van Amsterdam ECONOMIE EcidaeSowuvnt DINSDAG 10 JANUARI 1984 PAGINA ljQ] Unilever-topman voorzitter commissie voor het Noorden DEN HAAG De Unilevertopman dr. J. Goudswaard uit Wassenaar wordt voorzitter van de nog op te rich ten Noordelijke „commissie-Wagner", die zal moeten onderzoeken waar voor het Noorden kansen liggen bij het aantrekken van bedrijvigheid. De drie commissaris sen der Koningin in het Noorden, ir. A. Oele, H. Wiegel en H. Vonhoff hebben dr. Goudswaard, die tot nu toe lid was van de Raad van Bestuur van Unilever en bin nenkort met pensioen gaat, vorige week benaderd. Goudswaard heeft zich in principe bereid verklaard om het voorzitterschap van de commissie te bekleden. Bin nenkort zullen ook andere leden van de commissie worden benoemd. Aanvankelijk zou oud-premier Bies heuvel de noordelijke commissie-Wagner gaan leiden. Maar Biesheuvel, die zich wilde laten adviseren door ABN-topman en oud-minister Langman en de econoom prof. Van der Zwan, heeft zich teruggetrokken. Miljoenen schade door brand bij Scheepjeswol VEENENDAAL Bij een brand in het magazijn voor ruwe grondstoffen van de wolfabriek Scheepjeswol in Veenendaal (450 werknemers) is gistermorgen voor enkele miljoenen gulden schade aangericht. Bij de brand, die vermoedelijk ontstond door vonken uit las- werkzaamheden, kwam een niet te meten concentra tie van blauwzuur in de rook. De politie heeft daarom met geluidswagens in de wijken rond de fabriek de omwonenden gewaarschuwd de ramen en deuren te sluiten. Buiten klachten over misselijkheid en be nauwdheid deden zich geen persoonlijke ongevallen voor. Later in de ochtend werd duidelijk dat acrylstof- fen in brand stonden. Aanvankelijk dreven de rook wolken de voor Veenendaal gunstige kant op. Toen die rook echter begon neer te slaan ontstond er toch nog gevaar. Dat gevaar week in de loop van de och tend. De brand heeft geen invloed op de produktie. Unilever koopt margarinegroep Shedd in VS ROTTERDAM De Amerikaanse dochter van Unilever zal van Beatrice Foods te Chicago de margarinegroep Shedd overnemen, zo heeft Unilever gistermiddag bekendgemaakt. De omzet van Shedd bedreegt ruim 600 mil joen gulden en er werken ongeveer 900 mensen. De overnemingsprijs is niet bekendgemaakt, maar volgens Unilever is deze in verhouding tot het eigen vermogen van Unilever van geringe betekenis. Beatrice verwacht dat de transactie haar na aftrek van belastingen ongeveer 45 miljoen dollar zal op leveren. Shedd, met hoofdkantoor in Detroit, produceert margarine op zeven plaat sen in de Verenigde Staten. Zij levert ook de margarine die een dochter van Unilever in de VS op de markt brengt. Na de overneming zal Shedd haar activiteiten als een afzonderlijke eenheid onder de huidige leiding voortzet ten. Unilever ziet de transactie als een logische stap met betrekking tot haar plannen om de margarinezaken in de VS verder op te bouwen. De produk- tiekosten van Shedd behoren tot de laagste in de VS. Daarnaast heeft zij een nationale distributie, eveneens met lage kosten. Unilever beoogt haar activi teiten uit te breiden met nieuwe produkten gebaseerd op eigen specifieke technologie. Hiertoe kan zij beter beschikken over eigen produktiefacilitei- ten, wat thans niet het geval is. BUITENLANDSE INTERESSE DEN HAAG Fokker is be zig met het ontwikkelen van een versie van de F27 Friend ship, die kan worden uitgerust met wapens. Een bewapende versie van de F27 Maritime is inmiddels in produktie geno men. Volgens staatssecretaris Bolkestein (buitenlandse han del), heeft een aantal landen reeds belangstelling getoond voor de bewapende F27 serie. Bolkestein heeft dit gisteren mede namens staatssecretaris Van Houwelingen van defen sie geantwoord op schriftelijke vragen van het Tweede-ka merlid Van der Spek (PSP). De staatssecretaris wilde niet ingaan op vragen van Van der Spek of het Chili, Peru, De Fi lippijnen. Thailand en Nigeria zijn die belangstelling hebben getoond voor bewapende F27 toestellen. Hij zei dat het hem niet vrij staat inlichtingen te geven over orers die particu liere firma's in portefeuille hebben. Volgens Bolkestein is voor de uitvoer van dergelijke toestellen een exportvergun ning nodig en zal daarom tel kens nauwkeurig bekeken worden welk land bewapende F27-toestellen wil kopen. De mogelijkheid dat bestaande F27-vliegtuigen worden omge bouwd tot bewapende vliegtui gen, acht Bolkestein niet rea listisch, gezien de hoge kosten die daarmee gepaard gaan. De Koninklijke Luchtmacht en de Marine Luchtvaart dienst hebben geen belangstel ling voor het nieuwe produkt van Fokker, aldus de staatsse cretaris. Swissair Intussen onderhandelt Fokker onder meer met de Zwitserse luchtvaartmaatschappij Swis sair over de mogelijke aan schaf van Fokker F-100-vlieg- tuigen. Swissair wil op de mid dellange termijn, tussen de drie en vijf jaar, nieuwe vlieg tuigen met een capaciteit van 90 tot 100 zitplaatsen gaan in zetten op Europese routes met dunnere vervoerstromen. De directeur van Swissair in Ne derland, E. Keiser, wilde niet zeggen hoeveel vliegtuigen Swissair zou willen bestellen. Behalve met Fokker wordt onderhandeld met andere vliegtuigfabrikanten. Swissair is daarom voorzichtig om bij zonderheden over de gesprek ken met Fokker prijs te geven. De maatschappij heeft thans vijf vliegtuigen van het type DC-9-32 (92 zitplaatsen) en elf van het type DC-9-51 (108 zit plaatsen) in gebruik. Wel zei de Swissair-directeur dat het om een aanzienlijke order zou gaan voor een kleinere vlieg tuigfabrikant. Een woordvoerder van Fok ker wilde desgevraagd alleen zeggen dat er met verschillen de mogelijke afnemers ge sprekken worden gevoerd. Overigens maakt Swissair deel uit van het KSSU-verband, waarin vier maatschappijen samenwerken voornamelijk in vliegtuigonderhoud. SAS is een andere KSSU-maatschap- pij. Ook met deze maatschappij zijn er contacten, maar niet meer dan dat, aldus de Fok ker-woordvoerder. ZURICH/AMSTERDAM Aan de niet te stuiten opmars van het Amerikaanse geld op de Westeuropese wisselmark ten, wordt in belangrijke mate bijgedragen door een grote vraag naar dollars uit Oost- Europa. In kringen van de va- lutahandel in Zürich viel gis teren te vernemen dat de cen trale banken van de Sovjet- -Unie, Hongarije en Oost- -Duitsland vorige week meer dan een miljard dollar hebben gekocht voor de aankoop van graan en andere goederen in het Westen. Zonder duidelijk aanwijsbare redenen is de koers van de Amerikaanse dollar gisteren op de Europese valutamarkten opnieuw gestegen. Op de wis selmarkt in Amsterdam werd een officiële koers vastgesteld van ƒ3,18050 ruim drie cent meer dan de koers van 3,1500 adgelopen vrijdag. Bij aankoop van de Amerikaanse munt moet nu 3,24 worden betaald, terwijl de verkoopkoers ƒ3,12 bedraagt. In diverse financiële centra in West-Europa sneuvelden de records maandag opnieuw. Voor Parijs, Brussel en Milaan is dat de laatste tijd normaal maar gisterenzakte het pond sterling in Londen voor het eerst in de geschiedenis tot on der de 1,40 dollar en ook de koers van de Franse frank ten opzichte van de dollar bereikte een nieuw historisch diepte punt. De goudprijzen daalden giste ren zover, dat her edelmetaal nu goedkoper is dan in zeven tien maanden het geval is ge weest. Blijkbaar heeft de dol lar het vertrouwen van de be leggers nu volledig gewonnen en heeft het goud de strijd voorlopig verloren. Vrije val De valutahandel schrijft de aanhoudende vraag naar dol lars nog altijd toe aan het ren- teverschil tussen de Verenigde Staten en Europa en aan de toeneming van de politieke spanningen in het Midden- -Oosten. Noch in de VS noch in West-Europa geven de eco nomische graadmeters aanlei ding om op een verdere stij ging van de Amerikaanse munt te blijven speculeren, maar het gebeurt toch. Van de waarschuwing van veel deskundigen dat de koersverbetering bij het min ste of geringste gevaar voor de positie van de dollar wel eens in een vrije val zou kunnen omslaan, trekken weinigen zich iets aan. Ook de presiden ten van de centrale banken die gisteren op de Bank voor Internationale Betalingen (BIB) in Bazel vergaderden, maken zich ongerust over die mogelijkheid. Volgens zegslieden in Bazel geloven de centrale-ban kpresi- denten dat het nog maar een kwestie van tijd is voordat de „economische feiten" hun in vloed op het koersverloop te rug zullen winnen. Een van die „fundamentais" is het on gehoorde tekort van rond de zestig miljard dollar op de Amerikaanse handelsbalans. De zegslieden zeiden niet te geloven dat de presidenten van de Westeuropese centrale banken plannen hebben voor maatregelen tegen de koers stijging van de dollar. Verle den jaar hebben enige centrale banken onder meer de Bun desbank en de Zwitserse Na tionale Bank geprobeerd de koers te drukken door miljar den dollars aan te bieden, maar na een schrikreactie was het met het effect binnen een dag bekeken. In bankkringen in Zürich werd gisteren opgemerkt dat een interventie-actie alleen maar kans van slagen heeft als de Federal Reserve Board (het bestuur van het stelsel van centrale banken in de VS) er van harte aan mee zou doen. Dat zal waarschijnlijk nooit gebeuren, want het officiële standpunt van de „Fed" is dat er niet wordt ingegrepen zo lang er geen wanorde op de wisselmarkten ontstaat. Maar wat in de VS onder wanorde wordt verstaan, weet niemand. Grasso's Koninklijke Ma chinefabrieken NV (onder meer koeltechniek) heeft met een lokale partner in Singapo re een gezamenlijke onderne ming opgericht. De nieuwe on derneming, Grasso Pte Ltd, waarin Grasso voor twee der de deelneemt, gaat koeltechni- sche installaties ontwerpen en bouwen en onderdelen verko pen. Volgens Grasso is de lo kale partner, die reeds jaren lang agent van Grasso is in Singapore, goed ingevoerd op de markt in die regio. Grasso hoopt door de samenwerking in de nieuwe vennootschap ge leidelijk haar marktpositie te versterken. Smit Internationale (offsho re, zeesleepvaart, havens, transport) verwacht voor het lopende boekjaar, dat op 1 ok tober is begonnen, een verdere daling van de winst. De netto winst over het vorige boekjaar (1982/1983) is uitgekomen op f22,6 miljoen, tegen 44,1 mil joen in '82. Als oorzaken voor de verlaging die al werd voor speld bij de publikatie van de halfjaarcijfers, werden ge noemd het slapper worden van de zeesleepmarkt en een verslechtering van de gang van zaken in de offshore. De nettowinst over 1983 van het reuk-en smaakstoffencon- cern Naarden International komt ruim boven de veertien miljoen gulden uit tegen 11,5 miljoen in 1982. Aldus de voorzitter van de raad van be stuur op een nieuwjaarsbijeen komst. Naarden gaat 15 mil joen investeren in het buiten land en 15 in vervanging en uitbreiding van produktiefaci- liteiten in eigen land. Wessanen (voedings- en ge notsmiddelen) heeft een gun stig jaar achter de rug. De con- cernomzet over 1983 is uitge komen op ongeveer ƒ3,5 mil jard tegen 3 miljard in 1982, een stijging van ruim 15 pro cent. Het concern verwacht dan ook een grotere winststij ging over '83 dan aanvankelijk werd toegemoet gezien. De winst per aandeel zal een stij ging te zien geven, zo heeft de bestuursvoorzitter bekendge maakt. Het befaamde Londense wa renhuis Harrods zal ondanks de bomaanslag van vorige maand, een recordomzet over het boekjaar '83 halen. Aan het eind van de afgelopen week was er al een omzet van ruim 890 miljoen gulden. Horecava '84 Eten en drinken op de Hore cava: een jaarlijks terugke rend festijn voor velen die werkzaam zijn in horeca, be drijfskantines, ziekenhuizen en dergelijke. De 28ste inter nationale vakbeurs die we derom in de 'RAI in Amster dam wordt gehouden, heeft gisterochtend haar deuren voor het publiek geopend. De beurs duurt tot en met don derdag. Bij Amfas bijna 1000 banen weg ROTTERDAM Bij het ver zekeringsconcern Amfas moe ten 950 van de 3300 arbeids plaatsen verdwijnen, waarvan enkele honderden via ge dwongen ontslag. Dit heeft een woordvoerder van Amfas vandaag bevestigd. Het ver vallen van arbeidsplaatsen houdt verband met de voorge nomen samenwerking met Na tionale Nederlanden. De woordvoerder zei nog dat het personeel in de loop van de dag wordt ingelicht. Ook de vakbonden worden op de hoogte gesteld. Verdere mede delingen wilde hij niet ver strekken. NEW YORK De over neming van Getty Oil, zestiende op de ranglijst van Amerikaanse olie maatschappijen, door Texaco Incorporated, de op twee na grootste olie maatschappij in de VS, is zo goed als rond. Alleen Pennzoil Company, de maatschappij die de mil- jardendans om Getty Oil is begonnen 'en door Texa co is „afgetikt", kan de transactie nog verhinde ren via de rechter. Ze is vastbesloten dat te doen. Deskundigen geloven niet dat de autoriteiten de fusie zullen verbieden. Als de transactie eenmaal rond is, is er een gi gantische onderneming ont staan met activiteiten over de hele wereld en een omzet van ongeveer zestig miljard dollar. De nieuwe onderneming hoort dan tot de vijf grootste ter we reld en kan met Mobil Corpo ration strijden om de tweede plaats op de ranglijst van Amerikaanse oliemaatschap pijen. Emissie Texaco kan van Sara Getty Trust de 40,2 procent van de aandelen Getty Oil overnemen en ook het J. Paul Getty Mu seum met 11,8 procent van de aandelen is bereid te verko pen. Daarmee heeft Texaco dus de vaste toezegging dat zij 52 procent van de 79,1 miljoen aandelen Getty Oil mag ko pen. Getty Oil heeft beloofd dat als er een emissie van 9,4 miljoen aandelen plaatsheeft, Texaco die aandelen kan kopen voor 125 dollar per stuk. Dan is Texaco dus zeker van ruim 56 procent van het vergrote aandelenkapitaal van 88,5 mil joen aandelen. De nieuwe aan delen zullen echter pas wor den uitgegeven als er een ka per op de kust verschijnt voor de aandelen Getty Oil die vrij in omloop zijn. Getty Oil heeft twee miljard vaten (van 159 li ter) aan olie- en gasreserves en is een interessante partij om over te nemen. Vertrouwen De verkoop van de aandelen van Sara Getty Trust levert de diverse familieleden 3,98 mil jard dollar op. Het J. Paul Ge tty Museum kan rekenen op 1,16 miljard dollar. De snel heid waarmee de transactie zich afspeelt vloeit voort uit het feit dat de twee zoons van de legendarische Paul Getty, Gordon Getty en J. Paul Getty Jr. elkaar het licht in de ogen niet gunnen. De andere leden van de familie Getty hebben overigens ook niet het volste vertrouwen in elkaar. Andere houders van aandelen Getty Oil krijgen 125 gulden per aandeel. In de afgelopen twaalf maanden is de koers gestegen van 48 dollar tot 105 dollar vorige week vrijdag. De „vrije" aandeelhouders hebben tot 27 januari de tijd om te be slissen of zij verkopen of niet. Als het aandelenkapitaal niet wordt vergroot moet Texaco in totaal 9,89 miljard dollar neer tellen. Worden er wel nieuwe aandelen uitgegeven dan komt het bedrag op 11,06 miljard dollar. Tot nu toe staat het grootste bedrag voor een over neming op naam van het Amerikaanse chemische con cern Du Pont, dat in 1981 voor acht miljard dollar de olie maatschappij Conoco overnam. MARKTEN VEEMARKT LEIDEN (9-1) Prijzen (in gulden): extra kwal. dikbillen 9,75-13,50. stieren 1e kwal. 8,75-9,60, 2e kwal. 8,10-8,65, vaarzen 1e kwal. 7,85-8,90, 2e kwal. 6,50-7,75, koeien 1e kwal. 7,65-8,85, 2e kwal. 6,60-7,60, 3e kwal. 6,00-6,55, worstkoeien 5,40-6,50, schapen 210-270. per kg 6,50-8,50, lammeren 200-300, per kg 10,50-12,00. Aanvoer: slachtvee 1059 stuks, stie ren 120, slachtschapen en lammeren 500, totaal 1679 stuks. Overzicht (handel en prijzen): slacht vee redelijk - lager, stieren rustig - gelijk, slachtschapen en lammeren rustig gelijk. DE LIER Delft-Westerlee, dinsdag 10 januari: Andijvie 255-285. Bloem kool 170-300. Boerenkool 49-73. Paksoi 210-245. Pepers rood 570- 670. Peterselie 32-66. Prei 104-200. Radijs 94-124. Selderij 45-66. Sla 35- 98. Spinazie 320-355. Spruiten 45- 148. Witlof 110-280. goud en zilver De goud- en zilverprijzen van gistermiddag, tussen haakjes de vorige prijzen. Goud onbewerkt: 37.140-37.640; (37,670-38,170). Bewerkt verkoop: 39,530 laten; (40,080 laten). Zilver onbewerkt: 775-845; (815-885). Bewerkt ver koop: 890 laten; (930 laten). Rustig Damrak AMSTERDAM Het Damrak gedroeg zich aan het begin van de nieuwe beursweek rustiger dan in de voorgaande week, maar opnieuw was het meren deel van de aandelenkoersen gisteren hoger. Erg in trek bleek VNU, dat maar liefst twaalf gulden hoger sloot dan de vorige koers van 161. Col lega Elsevier NDU zakte van een gulden op 525. De beurs reageerde nauwelijks op Wall Street, die weer actief opende, maar waar de Dow Jones-index toch direct enkele punten beneden het slot van de voorgaande dag kwam. Daarmee bleef deze index wel dicht in de buurt van het re cord van 1287, dat eind no vember werd behaald. Hoewel sommige deelindices toch ho ger waren kwam door de ster ke invloed van de index inter nationale concerns de algeme ne ANP-CBS index tussentijds 0,4 punt lager uit op 165,7. Van de internationals moest wel Kon. Olie ongeveer 1,10 achteruit naar 146,90, maar Hoogovens werd snel een gul den duurder op 54. Philips was zes dubbeltjes beter op ƒ50, terwijl Akzo gelijk bleef, Unilever drie dubbeltjes won en KLM 2,30 op de koers mocht laten bijschrijven. In de financiële sector werd het voortouw genomen door Nationale Nederlanden, dat vijf gulden steeg naar ƒ221,50. NMB voegde een gulden toe aan de koers van 155. Ook ABN en de hypotheekbanken konden nog winsten van enige betekenis boeken. De bouwers lagen eveneens wat hoger in de markt. Van de scheepvaart- waarden raakte Nedlloyd ƒ2,40 kwijt op ƒ117,60, maar Van Ommeren ging f 0,60 om hoog naar ƒ31,80. Ahold werd nu ƒ3,50 goedkoper op 215, en ook Océ-van er Grinten raakte drie gulden kwijt op 255. Pakhoed won negentig cent op 56,50. De staatsfondsenmarkt ge droeg zich prijshoudend. Ook op de lokale markt gin gen de meeste koersen weer omhoog. Soms was het onmo gelijk om aan stukken te ko men. Zo werd voor Schuitema tevergeefs 156 geboden na een voorgaande biedkoers van 152 en een laatst gedane koers van 147, het fonds sloot op 160. Voor Holec wilde men 2,50 meer neertellen, maar ook hier was dit aanvan kelijk vergeefs, toch sloot het fonds op 160. Gero was vier gulden hoger niet te koop op 85. Batenburg ging tien gul den omhoog naar 373 en Nu- tricia vijf gulden naar 125. Wegener was beleggers twee gulden meer waard op 57 en VMF drie gulden op ƒ118 en ook voor Palthe was een der gelijke winst weggelegd op 70. Onder de grotere win naars schaarden zich ook De Telegraaf, Unikap en Furness. Er werd levendig gehandeld op de Europese optiebeurs. Na tionale Nederlanden en het edelmetaal goud lieten een flinke waardestijging zien. Anti-alcohol auto in China PEKING Een Chinese mili tair heeft een elektronisch sy steem uitgevonden dat een auto doet stilstaan wanneer de chauffeur te veel alcohol heeft gedronken. De engelstalige krant China Daily meldde gisteren dat in drie fabrieken in het noorden van China dit nieuwe type „anti-alcoholische" auto wordt vervaardigd. Er zouden orders zijn gekomen uit Japan, de Fi lippijnen, Hong Kong en Chi na zelf. Het blad gaf geen bij zonderheden over manier waarop „het elektronische en alcohol bespeurende apparaat" werkt, dat de motor doet af slaan wanneer de chauffeur te veel heeft gedronken. Geen krant ontvangen Bel tussen 18.00 en 19.00 uur, za terdags tussen 14.00 en 15.00 uur, telefoonnr. 071-122248 en uw krant wordt nog dezelfde avond nabezorgd. hoofdfondsen >skalis Westm 70.20 46.20 135,00 133,00 525,00 60,30 )7,00 Oce v Grir 523.00 Philips (div.84) 60,10 Robeco 167,00 Rolinco 137,00 Rorento 126,00 Unilever 48,70 349,50 130.10 220,30 117,60 155,00 31,90 62,20 56,60 49.40 54,10 206,00 147,00 268,70 159,00 39,00 129,00 overige aandelen Beek. van Begemann Caland Hold Calvè D eert id 6 pet eert Deli My Oouwe Egbert: 06-01 09-01 250,00 250.00 95,00 95,00 215,50 205,00e 1450,00 1445,00 90,00e 88.80 73,00 73.50 363,00 370,00 104,00 102,00 399,50 398,00 38,00 38,20 219,00 219,00 93,50 96,00 110,00 108.50 265,00 262,00 203,00 196,00 233,00 232,50 230,00 230,00 218,00 220,00 215,00 217.00 64,50 64.50 36,50 36.00 373,00 370,00 1950.00b 137,00 135,00 136,00 136,00 196,00 190,00 196,00 190,00 23,70 23.50 61,50 61,10 88,50 89,80 64,90 64,90 93.00 93,00 87,00 87,00 62,00 63,00 229.00 225,50 109,80 110.00 51,80 50,00 44,00e 45,00 79,20e 79.20 20,00b 20,10e 160.00e 167,00 81.00 85.00b 139,00 136.50 82,00 82.00 260,00 262.00 54,00 55,00 80,50 80,50 204,00 204,00 59,00 62.00 207.00 200,00 3,70 3.60 120,00 118,00 24,901 24,90 49,80 52,00 113,00 118,00b 282,00 284,00 35,00e 35.70 110,00b 111,00b 340.00 340,00 134,00 134.00 37,00 37,20 36,90 36,50 1740.00 1620,00 Ned. Crediet Ned. Scheep Ned. Springs!. Rijn-Schelde Telegraaf Textiel Tw. Tilb. Hyp.bk. 06-01 09-01 48.00 46,50 140,00 141.00b 31,50 33.50 109.00 109,30 112,00 118.00 166,00 169,00 137,50 137,50 780,00 790,00 71.00 415,00 425,00 3.85 3.95 160,00 160,00 108,00 107.50 152,00b 160,00e 300,00e 29,00 26.00 45.10 46.00a 235.50 240,00 151.00 148,00 2,30b 2.30b 160,00e 169.50 54.50 56,00 150,00 148,50 205.00 204,00 166,00 165.00 Beleggingsfondsen BOGAMIJ Chemical F Col Growth 239,00 161,00 130,80 250,00 143,00 157,00 34,20 1512.00 40,00 589,00 239,00 162,00 130,90 253,00 143,00 157,00 154,00 1280,00 127.30 10,55 65,00 45,90 126,50 19,80 18,90 47,00 127,00 20,00 19,40 154,00 154.00 obligaties 12.75 Ned. 81-91 12.50 ld 81-91 12.25 ld 81-88 12.00 id 81-91 12.00 ld 81-88 11.75 id 81-91 11.50 id 80-90 11.50 id 81-91 11.50 id 81-92 11.50 Id 82-92 11.25 id 82-92 11.25 id 81-96 11.00 Id 81-88 11.00 Id 82-92 10.75 Id 80-95 10.75 id 81-91 10.50 id 74-86 10.50 Id 80-00 10 50 Id 82-92 10.50 id 82-89 10.25 Id 80-90 10.25 Id 80-87 10.25 id 82-92 10.00 id 80-90 10 00 Id 82-92 10.00 Id 82-89-1 10.00 id 82-89-2 9.75 id 74-99 9.50 id 76-91 9 50 id 76-86 9.50 id 80-95 9.50 id 83-90 9.25 id 79-89 9.00 Id 75-00 9.00 id 79-94 9.00 id 83-93 8.75 id 75-90-1 8.75 Id 75-90-2 8.75 id 76-96 8.75 id 79-94 8.75 id 79-89 8.50 id 75-90 8.50 id 75-91 8.50 id 78-93 8.50 Id 78-89 8 50 id 79-89 8.50 id 83-94 8.25 id 76-96 8.25 id 77-92 8.25 Id 77-93 8.00 Id 70-95 8.00 id 70-85-1 8.00 id 70-85-2 8.00 id 70-85-3 8.00 Id 71-96 8.00 id 76-91 8.00 id 77-97 8.00 id 77-87 8 00 id 78-88 8.00 id 83-93 7.75 Id 71-96 7 75 Id 73-98 7.75 id 77-97 7.75 id 77-92 7.75 Id 82-93 113,60 113,60 113,80 113,80 112,70 112,70 117,80 117,80 105,40 105,40 105,30 105,00 103,30 103,30 7.50 id 71-96 7.50 id 72-97 7.50 id 78-93 7.50 Id 78-88-1 7 50 Id 78-88-2 7 50 id 83-90-1 7.50 id 83-90-2 7 20 id 72-97 7.00 id 66-91 7 00 id 66-92 7.00 Id 69-94 6.75 id 78-98 6.50 Id 68-93-1 - 6.50 id 68-93-2 6.50 id 68-94 6.25 id 66-91 6 25 id 67-92 6.00 id 67-92 5.75 id 65-90-1 5.75 id 65-90-2 5.25 id 64-89-1 5.25 id 64-89-2 5.00 id 64-94 4.50 id 59-89 4 50 id 60-85 4.50 id 60-90 4.50 id 63-93 4.25 id 59-84 4 25 id 60-90 4 25 id 61-91 4.25 id 63-93-1 4.25 id 63-93-2 4.00 id 61-86 4.00 id 62-92 3.75 id 53-93 3.50 id st.47 3.50 id 56-86 3.25 id 48-98 3.25 id 50-90 3.25 id 54-94 3 25 id 55-95 3.25 id 55-85 95,70 97,00 99,60 99,60 96,80 96.70 94.60 95,70 100,20 93,80 93.40 93.00 94.10 93,00 96,20 95,70 97,00 99,30 93,40 94,50 93,50 93,60 98,10 92,00 89,20 98,70 90.80 91.00 89,30 98,70 90,80 91,20 95,30 95,30 89,60 89,60 90,80 90,80 91,80 91,20 96,80 96,80 87.00 87.00 91.60 92.00 86,80 86.80 87.50 87.00 96,00 96,00 99,60 98.70 98,50 98,10 98.10 100,80 100,80 100.20 100.20 95,80 96,30 buitenlands geld Amerikaanse dollars Engelse pond Belgische fr (100) Duitse mark (100) Ital. lire (10.000) Port, escudo (100) Canadese dollar Fr. Irank (100) Zwits frank (100) Zweedse kroon (100) Noorse kroon (100) Deense kroon (100) Oostenr. sch. (100) Spaanse peseta (100) Gr. drachme (100) Finse mark (100) J.Slav. Dinar (100) Ierse pond (100) 35,50 38,50 139,00 143,50 37.00 40,00 38,50 41,50 29,25 32,25 15,78 16,28 1,84 2,09 2,50 3,30 3,33 3,63 beurs van New York Ford Motor General Electrk Gen Motors Goodyear 60 3/8 61 1/2 48 1/2 49 1/4 7 3/4 7 3/4 65 1/4 66 30 3/4 29 1/4 29 1/8 28 5/8 47 3/4 47 5/8 41 1/2 41 3/8 29 5/8 29 5/8 38 5/8 38 3/8 25 3/8 25 52 1/2 52 58 3/8 57 7/8 77 3/8 79 7/8 30 7/8 31 1/4 43 1/8 41 1/2 48 1/2 48 3/8 15 1/8 14 7/8 123 1/4 Int. Harvester Intl. TT KLM Airlines Mac Don Douglas Rep. Steel Royal Dutch US Steel United Technolog Westlnghouse 123 3/4 13 1/4 12 1/4 46 1/8 66 3/8 64 1/2 59 3/4 59 3/8 91 5/8 89 3/4 28 3/4 1 3/8 36 1/4 35 7/8 44 7/8 43 1/4 17 17 5/8 32 3/8 32 3/4 18 1/4 18 7/8 74 1/4 72 5/8

Leidse Courant | 1984 | | pagina 12