Haaswijk blijft van scholen verstoken REGIOIJOURINAAL' CcidócSoiviatit dagpuzzel Katwijker rijdt opzettelijk auto in water BESTAANDE SCHOLEN BLIJVEN GEHANDHAAFD Kostelijk blijspel TEAM VAN DE ZON WINT ZAALVOETBALTOERNOOI Tentoonstelling „De Witkop zeer geslaagd IBIS HOTEL VANDAAG OPEN LEIDEN REGIO MAANDAG 9 JANUARI 1983PAGIN Voor een uitgebreide agenda, ook voor de ko mende dagen raadplege men „UIT", de gratis we kelijkse bijlage van deze krant. bioscopen LEIDEN LUXOR (Stationsweg 19. tel. 071-121239): De vier vuisten slaan op hol (al); 14.30, 19.00. 21.15. LIDO I (Steen straat 39. teL 124130): Never S8y never again (12); 14.30. .19.00. 21.15. LIDO II: Staying alive (12); 14.30, 19.00. 21.15. LIDO III: Breathless (al); 14.30. 19.00. 21.15. LIDO IV: The hunger (al); 19.00. 21.15. STUDIO (Steenstraat 39. tel. 133210): Trading places (al); 14.30. 19.00. 21.15. TRIANON (Breestraat 31. tel. 123875): Het spookhuis (12); 14.30. 19.00, 21.15. REX (Haarlemmerstraat 52. tel. 071-125414): De versier- ster (16); 14.30. 19.00. 21.15. KINDERVOORSTELLING: LIDO IV: Lekker lui genieten (al); 14.30. ALPHEN AAN DEN RIJN EU ROCINEMA I (Van Boetzelaer- straat 6. tel. 01720-20800): Ne ver say never again (12); (beh. ma.) 18.30, 21.15. «EUROCINE- MA II: Never say never again (12); ma. di. 18.30, 21.15. EU- ROCINEMA III: De vier vuisten 6laan op hoi (al); ma. di. 18.45, 21.15. EUROCINEMA IV: Jaws III (12); ma. di. 18.45, 21.00. wo. 13.45. 18.45, 21.00. KINDERVOORSTELLINGEN: EUROCINEMA I: Walt Dis ney's festival van bekroonde tekenfims (al); wo. 14.00. VOORSCHOTEN GREENWAY THEATER (Schoolstraat 23-b, tel. 01717-4354): De illusionist (12); 20.15. KINDERVOORSTELLING: Annie; 14.30. WASSENAAR* ASTRA (Lang straat 32. tel. 01751-13269). Su perman III (al); ma. wo. 14.00. Tootsie (al); 20.00. APOTHEKEN De avond- en nachtdiensten van de apotheken in de regio Leiden worden tot vrijdag 13 januari waargenomen door de Apotheek Aloë in Leiden en apotheek Beker in Oegst- ONGEVALLENDIENST ZIEKEN HUIZEN LEIDEN Ongevallen- dienst elke dag Academisch Zie kenhuis behalve van dinsdag 13.00 u. tot woensdag 13.00 u. (Diaconessenhuis) en van vrijdag 13.00 u. tot zaterdag 13.00 u. (Elisabeth-ziekenhuis). BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN Diaconessenhuis: Bezoekuur dagelijks van 16.00 tot 17.00 uur en van 18.30 tot 19.30 uur. Kin derafdeling dagelijks van 14.00 tot 20.00. Niet meer dan twee bezoekers per patiënt. Sint Elizabeth-ziekenhuis: Volwas senen dagelijks van 14.00-14.45 u. en van 18.30-19.30 u.; klasse afdelingen ook 11.15-12.00 u. Kraamafdeling: dag. van 11.15- 12.00 u. (alleen voor echtgeno ten) van 15.00-16.00 u. en van 18.30-19.30 u. Kinderafdeling dag. 15.00-18.30 u. CCU (hart- bewaking) dag. van 14.00-14.30 u. en van 19.00-19.30 u. Inten sieve verpleging: dag. van 14.00- 14.30 u. en van 18.30-19.00 u. Sport-Medisch Adviescentrum: Spreekuur ma. 19.30-20.30 u. in het St. Elisabeth-ziekenhuis. Endegeest: Di. en vr. 13.00- 14.30 u.; zo. 11.00-12.00 u. en 14.00-15.00 u.; eerste klasse: de gehele dag. Academisch Zie kenhuis: Voor alle patiënten (be halve kinderen) zijn de bezoeku ren als volgt: Dagelijks 14.15- 15.00 u. en 18.30-19.00 u. Avondbezoekuur afdeling verlos kunde: 18.00-19.00 u. De Prae- maturenafdeling dagelijks van 14.30-14.45 u. en 18.30-18.45 u. Bezoek aan ernstige patiënten: wanneer aan ernstige patiënten doorlopend bezoek wordt toege staan kan de hoofdverpleegkun dige hiervoor speciale kaarten verstrekken. De bezoektijden van de kinderkliniek zijn dage lijks 15.00-15.45 u. en 18.30- 19.00 u. De bezoektijden van de kinderafdeling (alleen voor ou ders van kinderen kan er een af wijkende tijd afgesproken wor den met de hoofdverpleegkundi ge) zijn dagelijks van 14.15- 15.00 u. en van 18.30-19.00. Rijnoordziekenhuis: Dagelijks 14.30-15.15 u. en 18.30-19.30 u. Extra bezoek hartbewaking: 11.00-11.30 u. Extra bezoek va ders kraamafdeling: 19.30-20.30 u. Kinderafdeling 15.00-15.30 u. alleen voor ouders 18.00-18.30 Horizontaal: 1 kledingstuk; 8 paarde- slee; 9 tuimeling; 10 per adres (afk.); 11 ampère (afk.); 13 voorzetsel; 14 faam. roem; 16 landsgewoonte; 17 muzlekteken; 18 opnieuw; 19 bier soort; 20 Arabisch opperhoofd; 22 voedsel; 25 tot brui gekookte vruch ten; 26 land in Afrika; 27 indien; 29 vochtig; 30 idem (afk.); 31 gaffelvor mige steunbalk; 33 regiment infante rie (afk.); 34 uit zuiver leem bestaan de aarde. Verticaal: 1 maatstaf van lichtsterkte; 2 tegenstelling van weelde; 3 meer voud (afk.); 4 lokspijs; 5 namelijk (afk 6 dichtvorm; 7 naderhand; 12 historisch kledingstuk; 13 verouderd illuminatiemiddel; 15 kleur; 16 huid- vocht; 20 brandverf; 21 stad In Noor wegen; 23 ontzag; 24 begrip; 28 pro jectieplaatje; -31 lengtemaat (afk.); 32 walkant. OPLOSSING ■en zz :wuj ie :c!p qz .egou fZ -'pjeBa zz :apioyv 12 ^lieiua 0z '»ea«z 91 :sjeed gi :uouaaj Et ;sa|||ad zl '*9\e\ Z 'apoda g |u g :see t> :AUI c 'bovjjb z :sjee>( i qeeoqje/i epjeeiuaaj t-e :th ee te "pi oe ueu ez :sie iz :o6oi 92 :saouj g2 :uaja 22 Uiiue 02 :je6ei 61 UaeM gt :a|as /i :epez 91 :deoj n f)0) ei diue u "a d ot I :|BA 6 Ue e :iaiueuide>j i qeejuozuon Harold van Offeren verslaat Van Velzen Schaatswedstrijden Stenenverzamelaars bijeen ZOETERWOUDE Het nieuwjaarstoernooi van tafeltennisver eniging Zoeterwoude is verrassend gewonnen door Harold van Offeren die titelfavoriet Gerard van Velzen klopte. Van Offe ren, meestal de mindere van Van Velzen, komt in toernooien altijd goed voor de dag en afgelopen zaterdag was hij niet te kloppen. In de B-groep ging de zege naar Wil du Prie vóór Henk Ver mond. Leo Ammerlaan won bij de recreanten met broer Wim als goede tweede. Bij de A-jeugd toonde Robert van Velzen zich de sterkste ge volgd door Karin Hulsbos, terwijl in de B-groep de hoofdprijs voor Jeroen de Haas was met als tweede Liesbeth van Egmond. Aan het toernooi namen 54 tafeltennissers deel. De „Pret-trofee" kwam in bezit van de heer Jan van der Helm omdat hij zich, naast de vele werkzaamheden die hij in vele jaren al heeft ver richt voor de tafeltennissport, ook nu weer zeer verdienstelijk heeft gemaakt. LEIDEN Maar liefst 430 jeugdige schaatsers deden af gelopen weekeinde mee aan de traditionele nieuwjaarswed strijden voor de jeugd uit het district Sassenheim in de Leid- se IJshal. Rijders van acht tot zestien jaar verschenen aan de start. Elke deelnemer kreeg een herinneringsvaantje. De wedstrijden leverden in de verschillende leeftijdsklassen de volgende overwinnaars op: meisjes: Marion Borst, Clau dia Wolvers, Moniwue Velzen- boer, Anja Borst, Simone Vel- zenboer; jongens: Eddy Aker boom, Pascal Vezeur, Andri Soomans, Ad Grimbergen, Hans v. Egmond. WOUBRUGGE In totaal 26 verzamelaars van mineralen, schelpen en fossielen (lapidaristen) kwamen vrijdagavond bijeen in de kantine van voetbalvereniging Woubrugge om zich te in formeren over mineralogie. Drie personen bezinnen zich over voortgang van de activiteiten voor deze groep verzamelaars. Belangstelling voor mineralen, schelpen en fossielen bleek uit Langeraar, Hoogmade, Nieuwkoop en Woubrugge zelf. Na het welkomswoord van initiatiefnemer Herman Wijsman, kreeg ge oloog De Ries uit Leiderdorp het woord. Hij gaf een inleiding over mineralogie en kristallogie. Tevens gaf hij aan hoe men als amateur ingang kan krijgen in de literatuur van de stenen, die als zij gevonden worden vragen oproepen als „hoe zijn zij ont staan?" en „hoe heten zij". De aanwezigen bezonnen zich erover: „Hoe deze informatie avond een verder vervolg zou krijgen". Een driemanschap be staande uit de dames Van Dam, Helmink en de heer Karlas zui den een volgende avond voorbereiden. De, volgende bijeenkomst vindt in februari of maart plaats. KATWIJK Een 26-jarige inwoner van Katwijk blijkt gisteren zelf zijn personenauto in het Prins Hendrikkanaal te hebben gereden. Eerder was hij met het voertuig doorgere den na een aanrijding. De man had vrijdag enige ma teriële schade veroorzaakt op de Haven. Hij was doorgere den. De auto werd zaterdag door de politie gevonden, maar de man stelde dat zijn wagen vrijdag gestolen was. Zondag middag viste men een auto op uit het Prins Hendrikkanaal. Het bleek de beschadigde wa gen van de Kastwijker te zijn. Nadat hij eerst opnieuw ver klaarde dat de wagen zaterdag gestolen was, viel hij door de mand. Hij had het voertuig zelf in het water gereden. Jeugd Noordwijkerhout genootvan Poerlepotje In totaal driehonderd kinde ren hebben zaterdag- en zondagmiddag genoten van de opvoering van het stuk Poerlepotje van de Noordwij- kerhoutse toneelvereniging ODI. Het speelt in een tijd dat een jas bij de kleermaker nog dertig gulden kostte en een flesje spierbalolie slechts 1,-. Dat bleek trouwens sterk spul want met die spierbalolie bleek de kleer maker in staat om de sterk ste man van het dorp, de smid Kees Knots, te verslaan. Maar die olie was dan ook gemaakt van krachtkruid en geleverd door een buitenlan der, een zekere Poerlepotje. Een deftige freule die geest driftig de strijd tussen de twee kemphanen volgde, maakte met haar huishoud ster het succes compleet. En kele keren moesten de spe lers zelfs met de krititische zaal in discussie. Met deze opvoering voor kinderen in de toneelzaal van Sint Bavo pakte ODI een oude traditie, die enige jaren geleden was afgebroken, weer op. Volgen de week zaterdag is een deri de opvoering in De Zilk. OEGSTGEEST Oegst- geest telt met ingang van 1 augustus 1985 negen ba sisscholen. Vier openbare basisscholen en vijf bij zondere basisscholen zul len na de wettelijke ver plichte samenvoeging van kleuter- en lagere scholen dan zeer waarschijnlijk bestaansrecht hebben. Dat betekent dat alle bestaan de scholen gehandhaafd kunnen worden. Het bete kent tevens dat de stich ting van een nieuwe school in de nieuwbouw wijk Haaswijk, iets waar de Vereniging Haaswijk voor pleit, uitgesloten is. Door het beperkte aantal leerlingen is toevoer van uit Haaswijk van levens belang voor de bestaande scholen. Bovendien is het onwaarschijnlijk dat de minister de stichting van een nieuwe school in Haaswijk zou toestaan. In de onlangs uitgebrachte deelnota „Instandhouding, Koppeling en Huisvestihg Kleuter- en Lagere Scholen" van de gemeente Oegstgeest wordt aangegeven hoe de ba sisscholen worden geformeerd. Deze week wordt de nota in de raadscommissies besproken. Volgens de prognoses zullen de leerlingenaantallen in de jaren tachtig redelijk constant blijven. Voor de lagere scholen wordt het dieptepunt in 1984/1985 bereikt, waarna een toename tot het peil van 1981/1982 valt te verwachten: in totaal 1525 leerlingen. Het aantal kleuters is al over het dieptepunt heen en zal zich stabiliseren op ongeveer 500. De integratie tussen kleuter en lagere scholen is soms heel eenvoudig, maar soms ook ta melijk gecompliceerd. Bij het openbaar onderwijs zijn de volgende koppels gevormd: Terweeschool/Gevers- Deutzkleuterschool, Flora- school/Montessori- kleuterschool, Oudenhof- school/De Bokkesprong, De Springplank/De Sprinkhaan. Bij het bijzonder onderwijs hebben de navolgende scholen elkaar gevonden: Willibrord- school/De Wigwam, Jenaplan school De Kring/'t Mierenest, Hofdijckschool/De Hazenwei, Joris de Witteschool/Joris de Wittekleuterschool en Dr. K. Schilderschool/Dr. K. Schil derkleuterschool. De Springplank De samenvoeging van de openbare lagere school de Springplank aan de Frans Halslaan en kleuterschool De Sprinkhaan aan de Wijtten- bachweg heeft absolute voor rang bij de gemeente. De Springplank is gebouwd als een voorziening voor Haaswijk en gezien de snelle ontwikke ling van de nieuwe wijk is een openbare school voor de kleu ters op korte termijn noodza kelijk. De Spingplank zal wor den uitgebreid met een kleu terschoolgedeelte. iets waar bij de bouw van deze vrijwel nieuwe school al rekening mee was gehouden. De samenvoeging van de openbare Terweeschool aan de Terweeweg en de Gevers- Deutzkleuterschool aan de Deutzstraat geeft meer proble men. De kleuterschool zit in een gebouw dat niet meer ge schikt is en staat te ver weg. Uitbreiding van de Terwee school is lastig; er is nauwe lijks ruimte voor. De laagste klassen zullen mogelijk in De vrijgekomen school De Sprinkhaan moeten worden ondergebracht, maar dat kan gezien de afstand tussen de scholen slechts een tijdelijke oplossing zijn. Oudenhof De openbare Oudenhofschool aan de Pieter de Hoochlaan en De Bokkensprong aan de Jan Vermeerlaan liggen vrij dicht bij elkaar. Door het maken van een rechtstreekse verbin ding langs het gymnastieklo kaal kan de afstand nog wor den verkleind. Voorlopig een basisschool in twee gebouwen lijkt aanvaardbaar, in de toe komst wellicht een uitbreiding van de Oudenhofschool om tot één gebouw te komen. De openbare Floraschool aan. de Lange Voort en de Montes- sori-kleuterschool aan de Aert van Neslaan liggen te ver van elkaar om van het prille Mon- tessori-onderwijs in Oegstgeest een harmonisch gebeuren te maken. Uitbreiding van de Floraschool is nodig en de ruimte is daarvoor aanwezig. De RK Willibrordschool en De Wigwam zijn al in één onlangs gerenoveerd gebouw aan de Rhijngeesterstraatweg onder gebracht. Integratie is hier geen probleem. De RK Jena planschool De Kring en 't Mie rennest liggen beiden aan de Rembrandt van Rijnlaan, op 175 meter afstand. Eventueel kan De Kring worden uitge bouwd. De christelijke Hof- dijckschool en De Hazenwei liggen beiden aan de Hazen- boslaan, op 250 meter van el kaar. De Hofdijckschool heeft voldoende ruimte om alle leer lingen van de bassischool te huisvesten. Door middel van een verbouwing zal een speel lokaal kunnen worden toege voegd. Joris de Witte De Joris de Witteschool en bij behorende kleuterschool aan de Kamperfoelielaan zijn door een gang met elkaar verbon den. De kleuterschool is echter ondergebracht in een houten noodgebouw dat op den duur wellicht voor onderwijs wordt afgekeurd. Aanbouwen van een speellokaal is dan een mo gelijkheid, gezien de gunstige ligging ten opzichte van Haas wijk worden dat eventueel uit gebreid met zelfs een paar klaslokalen. De Dr. K. Schil derschool en bijbehorende kleuterschool aan De Voscuyl zitten in een semi-permanent gebouw, dat te klein is voor het huidige aantal leerlingen. Uitbreiding is niet mogelijk. Een tijdelijke oplossing is het gebruik van lokalen van de Willibrordschool of de Joris de Witteschool. Op de langere termijn zou de vrijkomende Hazenwei geschikt kunnen zijn. Als de integratie volgens plan verloopt komen de Gevers- Deutzkleuterschool, de Mon- tessori-kleuterschool, De Bok kesprong, De Sprinkhaan, 't Mierenest en de Hazenwei vrij. De eerste twee scholen zijn gehuurd. De Gevers- Deutzschool wordt wellicht peuterspeelzaal. Van de overi ge vier gebouwen moet er één een gedeelte van de Dr. K. Schilderschool huisvesten. De overige drie worden mogelijk verbouwd tot woningen voor bejaarden, minder validen of één- en tweepersoonshuishou dens. Rijndijk heeft zich in de lange loop van haar bestaan, meer dan vijftig jaar, de faam opgebouwd het publiek te kunnen onderhouden. Vrijdagavond deed het gezelschap deze tjima- ge" weer gestand in het Groenendijks parochiehuis, alias Pleyn '68. Hier zette regisseur Thijs van Wijk met de zijnen het publiek, voor het overgrote deel familie en vrienden, een kostelijk blijspel voor. „Ik wil Mjoessof spreken!", dat werd geschreven door Valentin Katajef, boeide van begin tot ein de. Hoewel „Ik wil Mjoessof spreken" langzaam op gang komt, zoals dat in toneeltermen wel heet, slaagde Michael er zeer snel in om 's kijkers belangstelling te trekken. Dat heeft te maken met het ;;cgeven, dat de medespelenden, een elftal, allen stuk voor stuk voor hun rol geknipt waren. De gebeur tenissen in een rusthuis in het Russische land, waarbij per soonsverwisselingen aan de orde van de dag zijn, werden knap door Rijndijkers weergegeven. Heel opvallend bij de cast van Michael was ook nu weer de gedegen rolkennis van de vertolk(st)ers van hoofd- en kleiner werk. Zeker is dat Thijs van Wijk, de regisseur, met „zijn" gezelschap nog vele jaren vooruit kan. Het enthousiasme van de leden is enorm. HAZERWOUDE Het zaalvoetbaltoernooi voor familieteams uit Hazerswoude, dat in de Landvliethal werd gehouden, is ge ëindigd in een overwinning voor de formatie van Van de Zon. In de eindstrijd klopten de „Zonnen" de ploeg van De Roo met liefst 40. De equipe De Boer, de winnaar van vorig jaar en derhalve getipt als kanshebber op een nieuwe overwinning, zag de zege aan de neus voorbijgaan. Andere deelnemende teams werden geformeerd uit de families Van Wetten, Van de Haas, Heemskerk, De Groot en Meyer. Veertig zaken opgelost Politie houdt inbrekers aan NOORDWIJK Met de aan- houding van een 20-jarige Noordwijker en een 21-jarige Noordwijkerhouter dit week einde heeft de politie in Noordwijk veertig inbraken opgelost. De twee werden za terdagmorgen vroeg op heter daad betrapt bij het openbre ken van een auto in Noord- wijk-binnem De Noordwijker- houter slaagde er toen in te ontsnappen, maar meldde zich de volgende dag vrijwillig. Zij hebben bekend. Onder meer hebben zij ingebroken in be drijven en kantoren, maar ook de SJC-kantine werd een keer bezocht en er werd een maal een tasje geroofd. Met al deze zaken die het afgelopen half jaar zijn gepleegd, is naar schatting een bedrag van 15.000 gulden gemoeid. Opening squash- baan uitgesteld KOUDEKERK AAN DEN RIJN De squash-baan in Koudekerk kan nog niet wor den geopend. Door vertraging in de levering van de vloer, gaat de opening, vanavond in de Ridderhof, niet door. Deze wordt vermoedelijk een week uitgesteld. Vandalen aangehouden ALPHEN AAN DEN RIJN De Alphense politie heeft dit weekeinde vier jongens in de leeftijd van 10 tot 14 jaar aan gehouden die tijdens de afgelo pen kerstvakantie ruiten heb ben ingegooid. De ruiten van een school aan de Manden- vlechter en in aanbouw zijnde huizen moesten het ontgelden. De schade bedraagt 20.000 gul- Carnavalsplaatje „De Schuimkragen" LISSE Het plaatje dat door het duo „De Schuimkragen" is opgenomen, en dat alles vertelt uver het carnaval in Lisse, is deze week in de platenzaken te krijgen. Een deel van de op brengst van de plaat gaat naar de Lissese carnavalsvereniging „De Gaapstokken". Overigens zal het door Boni-records uit Katwijk geproduceerde plaatje wellicht nog hogere ogen gooien, want de song die over het carnaval in Lisse verhaalt is ook opgenomen op de langs peelplaat „Nederland-Piratenland". Op de achterkant van de single staat „Elk pondje gaat door het mondje", een stamper van jewelste. Vooruitlopend op het programma van de carnavalsvereniging is nu reeds bekend dat vrijdag 2 maart het traditionele gehuwden bal plaatsheeft. Uiteraard in de residentie 't Trefpunt aan de Schoolstraat. „De Gaapstokken" organiseert dan ook een play back festival en iedereen die daar aan mee wil doen kan dus nog even (voor de spiegel) oefenen. Men kan zich voor deelname aan deze wedstrijd opgeven bij Elly Turenhout, Nic. Damesstraat 46, Lisse (De Engel); Jac. ten Have, Ravelstraat 7 en C. Alders, Poe- lewaaidreef 27. Dinsdag 6 maart staat er een carnavalsmiddag voor de kinderen op het programma. Film oud-Koudekerk Oranjevereniging Koudekerk aan den Rijn houdt vaZ avond een filmavond in „Rhijndael" voor alle 65+'cL van Koudekerk en Hazerswoude Rijndijk. Er worL een film vertoond over het Vorstenhuis, gevolgd don een film over oud-Koudekerk. De voorstelling begiAl om acht uur en de toegang is gratis. De overige inwc ners van Koudekerk en Hazerswoude kunnen del film morgenavond bekijken in De Ridderhof vani acht uur. Postzegelbeurs n De Sassenheimse Postzegelvereniging houdt morgen hal maandelijke ruil/veilingavond in „Ontmoeting", aan q- Narcissenlaan. Er worden ongeveer 80 kavels ge vei li Aanvang voor de jeugd zeven uur, voor ouderen acht uufl Op zaterdag 14 januari organiseert de vereniging weer ee| I ruildag in Ontmoetingvoor postzegels en munten val twaalf tot vijf uur. Voor nadere inlichtingen kan men z/d| wenden tot M.C.J. Gozeling, tel. 02520-29175 en F.G. I Resteren, tel. 02522-13502. J Volksdansen De volksdans staat de komende dagen weer centraal jij de Muzenhof in Leiderdorp. Morgen kunnen oudereh van boven de 50 jaar terecht vanaf twee uur om onde leiding van Marijke Gelberg de voeten van de vloer t< laten gaan. De entree kost twee gulden. Vrijdag 20 ja nuari is de vloer van zeven tot acht uur gereserveen voor de jeugd van 7 tot 12 jaar en van kwart over ach tot kwart over elf voor beginners en gevorderden. Dt toegangsprijs is een gulden vijfentwintig voor diï jeugd en drie gulden vijftig voor anderen. ic u Creatief ;e Vanaf morgen staat elke dinsdagmiddag 't Meerpunt int Warmond weer open voor personen die creatief bezig w;P( len zijn, maar niet een hele cursus willen volgen. Op dins dagmiddag tussen half twee en half vijf kan iedereen oi zijn eigen manier bezig zijn met verschillende materialep en technieken. Vaak zijn er deskundigen aanwezig om des_ gewenst advies te geven en problemen op te lossen. D< kosten bedragen een gulden zeventig plus dertig cent vooD koffie of thee. Jeugdgymnastiek Gymnastieklessen voor de jeugd gaan morgen vat\ start bij sportschool Barends in Voorhout. Bij dezt echte gymlessen, die toegankelijk zijn voor jongens e/i meisjes vanaf 6 jaar, zal worden gebruik gemaakt vatP alle gymtoestellen en materialen. De lessen worden geC geven in de gymzaal aan de Linnaeuslaan. Morgen start de eerste les van kwart over vier tot vijf uur Voor inlichtingen over deze nieuwe sportgroep kam men terecht bij Jan Barends, tel. 071-174800. I Bloemschikken Bij voldoende deelname gaat deze maand in het Zoeterj woudse buurthuis „de Weipoort" èen bloemschikcursui voor beginners van start. De kosten bedragen zestien gul den vijftig per keer en voor zes avonden negenennegentigI gulden. Daarvoor krijgen de deelnemers iedere keer bloefc men en een vaas of bakje. Men kan zich opgeven bij mevr A. Berk (tel. 1278) of mevr. D. van Leeuwen (tel. 1277). Vrouwengilde Het Katholiek Vrouwengilde van Zoeterwoude-dorjf hout morgenavond de algemene vergadering in Dorf Bosco, vanaf acht uur. De bestuursleden mevrouw F' Droogh-Ham en Van der Maat-Finkenflügel zijn af tri dend en niet herkiesbaar. Voorts zal een nieuwe voort) zitter gekozen moeten worden. Het bestuur stelt mey vrouw G. Straathof-de Jong kandidaat. Na het formele gedeelte zal een spelletje bingo worden gespeeld. n ROELOFARENDSVEEN Postduivenvereniging „De Witkop" hield afgelopen weekeinde haar jaarlijkse clubtentoonstelling. Voor het eerst werd die gehouden in het nieuwe home aan de school- baan. Het voormalige onder komen van peuterspeelzaal „De Mammoet" is door de le den in een gezellige ruimte herschapen. Het biedt plaats aan een flink aantal belang stellenden. De duiven stonden opgesteld in dat deel van het gebouw dat normaal in gebruik is bij vo gelvereniging „De Diamant- vink". Vooral veel bewonde ring oogstten de duiven van de combinatie C.G. van Klink en P. Witteman. Hun drie viertal len werden beloond met een eerste, vierde en vijfde prijs. Th Ludlage legde beslag op de derde prijs. De duiven van combinatie Akerboom-Meyer kwamen ook uitstekend voor het voetlicht. Zij wonnen de tweede prijs bij de viertallen en mochten tevens de ereprijs in ontvangst nemen voor de schoonste duif van de tentoon stelling. Ter omlijsting van de tentoie stelling werden zaterdagavoA enkele rondjes bingo gespet li De door bekende liefhebbdi geschonken bonnen voor jor*< duiven werden gistermidep* bij opbod verkocht. Ze bra<t€ ten tezamen een leuk bedus op. Resumerend kan woreja gezegd dat de perfect georp niseerde tentoonstelling uitsoi kend geslaagd is. Ii LEIDERDORP Min of meer geruisloos is vandaag het Ibis Hotel in het Leiderdorpse Elisabethhof opengegaan. De officiële opening die met de nodige festiviteiten gepaard zal gaan, is gepland op 1 maart 1984. Leiderdorp is met de vijfde Ibis-vestiging in Neder land een voorziening rijker ge worden die het tot dusver moest ontberen. Het Ibis Hotel herbergt 70 kamers, een bar met een restaurant van 70 zit plaatsen, alsmede een zalenac- commodatie voor 120 perso nen. De prijs voor een over nachting in een 1-persoons ka mer bedraagt 85,-. Een twee persoons kamer kost 100,-. Tot 1 april wordt een ope ningskorting gegeven van 15 procent. Hoewel vlak aan rijksweg A4 gelegen is het Ibis Hotel voor wat de bedrijfsvoe ring betreft niet afhankelijk van de weg. „Wij brengen onze eigen klanten mee", zo licht Willem-Jan van den Di sel directeur van de Leidi dorpse vestiging de formi van Ibis toe. „Passanten zuil naar schatting 10 tot 15 pi cent van het bezoekersaan uitmaken. De tourmarkt minarmarkt (congressen re waar Ibis zich voornamelijk richt is niet per se plaats i bonden. Onze gasten kom bewust naar ons toe", aldus nieuwe directeur van Ibis-L derdorp.

Leidse Courant | 1984 | | pagina 4