Dames Foreholte verrassen koploopster Parrel en Correljé zwemmen limieten Fides Pacta ziet inhaalrace beloond Grasshoppers klopt topploeg Dunckers Onverwacht verlies LMHC fP SPQMI miBUME MAANDAG 9 JANUARI 19 Zuiderkwartier kansloos onderuit LEIDEN De Leidse korf- baltop is het nieuwe jaar rede lijk begonnen, afgaande op hun resultaten. Fides Pacta bemachtigde opnieuw een punt na een gelijkspel (77) tegen Blauw Wit, terwijl Per- nix tegen De Driehoek de vol le winst (97) behaalde. Eer steklasser TOP behaalde één punt, Zuiderkwartier verloor kansloos. Op lager niveau ver speelden Ons Eiland en Tem po kostbare punten, maar Fiks, De Danaïden en Fluks behielden aansluiting met de top. Gebrek aan schotvaardigheid speelde Pernix in het duel te gen De Driehoek danig parten. De formatie van Engel kon pas na rust (34) eindelijk op voorsprong komen (64), maar zelfs dat bracht geen rust in haar spel. Er werden name lijk teveel kansen gemist, waardoor de Friese tegenstan der eerst door spelbevriezen op de knieën kon worden ge bracht. Het werd uiteindelijk 97 en hierbij scoorden Kees Brokaar (3), Kees Hortensius (3). Janneke Mulder, Denise Smits en Geerten Breedveld voor de oranjekragen. Gezien het scoreverloop mocht TOP blij zijn met de punten- deling, die zij bij Tjoba via 8 8 bereikte. De Sassenheimers hadden te weinig vaart en schot in hun spel en stonden dan ook voortdurend achter (rust 53). Na 86 zorgden invaller Gerco Langelaan en topscorer Anne van der Zaag, goed voor drie doelpunten, er voor dat het evenwicht toch nog hersteld werd. Daarvoor hadden ook Karin Baak, José van der Berg, Egbert Dijkstra en Sjoerd van der Klauw hun steentje bijdragen. Het herstel van Zuiderkwar tier heeft zich tegen De Zwer vers niet voorgezet, want er werd met 1410 verloren. Reeds in de eerste helft werd de ploeg van Van Leeuwen op ferme achterstand gezet (83), nadat zij bij 52 een strafworp had laten liggen. In het ver volg slaagden de blauw-gelen er enkel in om de 136 tus senstand wat dragelijker aan zien te geven. Dat gebeurde via treffers van Erik van Lun- teren (4), Rens Henze (3), Ine ke de Hertog, Edith Hille- brand en Dick Derksen. Het lukte Ons Eiland geen moment om de topper tegen Excelsior naar haar hand te zetten: steeds moesten de vol gelingen van Van der Water tegen een achterstand aankij ken. Zij hielden de strijd wel tot 77 vol. maar in de laatste minuten viel de beslissing als nog negatief uit. Doelpunten van Rob Hasselbach (4), Pa trick Verra (2) en Olga Soudan konden dus de 79 nederlaag niet meer voorkomen. Beter verging het Fiks, dat met even veel goals kon vol staan om Oranje Nassau te kloppen. De Oegstgeester aan val draaide echter dermate stroef, dat zij in het laatste kwartier de 74 stand niet verder kon uitbouwen. Voor dien hadden Reinetta de Mooy (2), Herma Tobé (2), Sandra van Gelderen, Dirk-Jan El- zenga en Theo Vreeken raak geschoten. Na een korte inzinking her stelde De Danaïden zich knap bij DKV, dat met 912 werd teruggewezen. De Leidenaren moesten veel loopwerk ver richten, maar na 99 liepen zij ontstuitbaar weg mede door uitblinkers Cees Christiaanse en Erik Peters. Zij waren bei den goed voor vier treffers, maar ook de inbreng van An- nemarie van Dijk, Ingrid van Haren, Joyce van Leeuwen en Hnnie Devilee was onontbeer lijk voor deze nuttige zege. Kort na rust verloor De Alge mene de slag tegen Eureka, dat toen van 34 naar 37 weg liep. De Leidse aanval ontbeerde simpelweg de nodi ge stootkracht om dit gat later nog te dichten. Het logische gevolg was verlies met 610, waarbij Wim van Vliet (3), Martin Filippo (2) en Ruud Swaak scoorden, onder meer uit drie strafworpen. Na een voortvarend begin (1 4) raakte Velocitas het spoor tegen De Dijkvogels volledig kwijt. Zij kon deze voorsprong niet vergroten en evenmin verhinderen, dat de thuisclub in de slotfase naar 119 winst vloog. Alleen Jeroen van Driel (5), Leon Brouwers '3) en Lida Stegenga waren in staat de vij- I andelijke mand te doorboren. Pas in de laatste minuut slaag de Tempo erin tegen HSV haar ongeslagen status te be stendigen: 77. Het achttal van Roedoe tobde teveel met het harde Haagse verweer, de lankmoedige arbitrage èn haar eigen tweede aanval, die bij 5—6 een kostbare strafworp miste. De thuisclub kwam hierna op 76, maar dankzij Erica Hardam (2), Ton de Vries (2), Elisabeth van Urk, Aad Haagsman en Bert Jan van Weeren ging er slechts één punt verloren. Hierdoor kon Fluks haar ach terstand op de Alphenaren verkleinen, mede omdat zij met 118 v,an KNS won Aanvankelijk kon laatstge noemde club door haar enige schutter Peter Zitman hij scoorde vijfmaal lang bij blijven, geholpen door het matte spel van de Noordwij- kers. Voor en na rust (54) miste KNS echter twee straf worpen, terwijl Fluks ineens naar 8—4 doorstootte. Hiermee was deze streekderby direct beslist en de resterende minu ten brachten weinig hoogte punten meer. LEIDEN Tijdens het eerste zwemweekeinde van het jaar is Maaike Parrel (Zijl/LGB) er reeds in geslaagd zich te plaatsen voor de Nederlandse Zomerkampioenschappen. In tegenstelling tot hetgeen in andere jaren de regel was, kunnen zwemmers en zwem sters ook in 25-meterbaden li miettijden realiseren, deze tij den zijn echter wel scherper dan de overeenkomstige tijden die in het 50-meterbad gelden. Maaike Parrel profiteerde snel van deze nieuwe regeling en bleef tijdens de Vierkamp wedstrijden met een tijd van 1.15.1 op de 100 meter vrije slag voor meisjes onder de 10 jaar 0.9 seconden onder de vereiste tijd. Zij werd tevens winnares van dit programma onderdeel. Derde werd haar clubgenootje Amarentia Ver- kade in 1.21.5. René Correljé (Zijl/LGB) haal de ook een plaatsingsbewijs binnen door op de 100 m. vlin derslag voor j.o. 16 jaar een snelle 1.02.7 te noteren. Een groot aantal andere Zijl/LGB- ers gaf blijk van een goede vorm. Zo won Ingrid van Veen de 100 meter vrij voor m.o. 12 in 1.08.5, terwijl Robert Janssen bij de jongens in de zelfde leeftijdsgroep op de 100 meter vrij in 1.08.4 het goud greep. Ook op de 100 meter rug j.o. 12 leverde Janssen een sterke prestatie: hij werd in een tijd van 1.24.0 gedeeld eer ste. De laatste gouden medaille was weggelegd voor Reinier Haasnoot. Op de 200 meter schoolslag finishte hij in een redelijke 2.39.8. Ook op de 100 meter vrij viel hij in de prij zen. Zijn tijd van 57.5 leverde hem het brons op. Tijdens li mietwedstrijden in Alphen slaagden Leon Luyten en Jo- landa Laterveer erin goede tij den op de klokken te brengen. Luyten maakte op de 200 m. vrij j.o. 14 2.14.0 en plaatste zich hiermee voor de Adspi- ranten Winterkampioenschap pen. Jolanda Laterveer bracht het tot twee inschrijflimieten. De 400 meter vrij sloot zij af in 4.47.8, terwijl haar tussentijd op de 200 meter 2.19.1 was. Overige uitslagen van de Vier kampwedstrijden zijn: 100 me ter schoolslag m.o. 10: 3. Gwendolijn Roeberding 1.46.0; 200 m. school dames: 3. Mireil le Correljé 2.58.0; 200 m. rug j.o. 14: 2. Edo den Boef 2.44.6; 100 m. vlinder m.o. 16: 2. Mi reille Correljé 1.16.7, 3. Ingrid van Veen 1.16.8; 100 m. vrij j.o. 10: 3. Mike van Beukering 1.26.0; 100 m. vlinder m.o. 14: 2. Sandra Schotsman 1.19.5, 3. Pauli Venekamp 1.20.5; 100 m. vlinder j.o. 14: 2. Edo den Boef 1.18.6 LEIDEN De handbal- sters van Plantenhoek Fo reholte hebben ondanks het ontbreken van Nel Geerlings en Marjan de Groot voor een volle sporthal koploopster Ha- ka/E en O met 16-14 ver slagen. Door deze uitslag is de ploeg nu op een met drie concurentén gedeelde tweede plaats gekomen. Ook HVS begon het nieu we jaar met een zege. Puur op mentaliteit ver sloeg het team in de slot seconde Verburch met 12- 11. Evenals Foreholte be- kampte OASE de topper uit hun poule, ODIN, met succes. Betrekkelijk een voudig werd het zelfs 12- 6. Alleen MMO verloor, met 12-9 van Hollandiaan, maar coach Karei Caron voegde aan het wedstrijd- formulier een protest toe omdat de arbiters de rust stand, 4-5 in het voordeel van MMO omgekeerd hadden. De heren van Mercasol Saturnus die deze week hoorden dat trainer Frank Bonte op stapt, wonnen knap van het Utrechtse UD: 20-17. Daarmee liepen zij weer twee punten uit op con current Rijnstreek dat bij Animo op 20-16 bleef ste ken. Foreholte begon gehandicapt aan de moeilijke wedstrijd te gen E en O. Nel Geerlings zat een schorsing uit en Marjan de Groot was geblesseerd. De rol van spelbepaalster werd per fect overgenomen door Hannie Boskamp. Haar ploeg nam di rect een voorsprong via een aantal goed uitgevoerde com binaties. Beide partijen ope reerden van uit een 4-2 verde diging. De enkele keer dat Fo reholte terugging naar een ge sloten cirkeldefensie vielen er onmiddelijk gaten. De Voor- houtse voorsprong groeide via 7-4 tot 10-6 bij rust. In de eer ste helft was er zeer attractief, snel handbal gespeeld, maar daarna werd het spel steeds rommeliger. Ongetwijfeld droegen ook de vele tweemi- nutenstraffen daartoe bij. E en O profiteerde daarvan en kwam bij 13-13 op gelijke hoogte. Toen was Ellen van Dam al met een rode kaart naar de kant gestuurd. Doel- vrouwe Olga Almekinders moest op dat moment ook twee minuten het veld verla ten. Met vier man was het echter Foreholte dat scoorde en zelfs een strafworp miste. E en O probeerde daarna via een persoonlijke verdediging de overwinning te forceren, maar slaagde in deze opzet niet en een volle Gaasbak kon tevre den naar huis gaan toen Fore holte het slotdoelpunt aante kende: 16-14. Door deze uitslag is de stand in eerste divisie A interessant geworden. Aan de leiding staat VenK met 11 punten, daaronder vier ploe- Uitblinkster Hannie Boskamp scoort namens Foreholte in het verrassend van koploopster E en O gewonnen treffen. gen, waaronder Foreholte met 10 punten, Op een gedeelde zesde plaats drie ploegen met 8 punten, alle uit acht wedstrij den. HVS kwam in een moei zaam gespeelde eerste helft met 4-7 achter tegen Ver burch. Door de een aaantal tactische aanwijzingen van coach Wim Jansen kon de ploeg de zwakke plekken in de verdediging van de tegen standster daarna wel vinden. Niet alleen werd de defensie met korte combinaties door het centrum voornamelijk door Ank van der Bosch ont regeld, ook vanaf de hoek scoorde Ank van Wisse twee bloedmooie doelpunten. Mede doordat de aanval van Ver burch en met name de op- bouwspeelsters beter werden aangepakt, kwam Stompwijk in de slotfase op gelijke hoog te. 11-11. Dat dit geen voor sprong was kon het zichzelf verwijten, de ploeg had al vijf strafworpen gemist. In de laat ste twee seconden was die mo gelijkheid er weer. Ank van der Bosch was toen koel ge noeg om de boomlange doel- verdedigstger uit die zevenme- terworp met een lobje te passe ren en zo de zege met 12-11 in Stompwijk te houden. OASE heeft alleen in de eerste minu ten achter gestaan, maar na 0- 2 scoorde ODIN in de eerste helft niet meer, OASE deed dat zelf drie maal. In de twee de periode werd het spel ru wer, er vielen een aantal straf worpen en het was de ploeg uit Oud Ade die het spel naar zich toe trok. Keepster Moni que van der Meer had daarin een groot aandeel, zij stopte een aantal onmogelijke ballen. De gevaarlijke midopbouwster van ODIN werd via een zeer actieve 5-1 uitgeschakeld en na de uit een strafworp ge scoorde 7-6 kon ODIN de posi tie van koploper geen moment meer waarmaken. OASE liep uit en het was Lydia van der Poel die ook al uit een straf worp de 12-6 eindstand be paalde. Helma van der Geest was met drie doelpunten tops- coorster, de doelpunten waren evenwichtig verdeeld. De wedstrijd van MMO werd be paald door een merkwaardig incident aan het begin van de tweede helft. Tot die tijd ging het in de strijd tegen Hollandi aan gelijk op. Na met 3-5 voor gestaan te hebben, werd het door een vangfout 4-5, nog wel in het voordeel van MMO. Bij aanvang van de tweede helft gingen de arbiters Van Leeu wen en Schaap uit van een 5-4 stand in het voordeel van Hol landiaan. De fout werd erkend door zowel tijdwaarnemer als coach van de tegenpartij, maar de scheidsrechters bleven bij hun standpunt. Later vergaten zij ook nog een benutte straf worp te noteren. De ploeg van coach Caron was hierdoor aan geslagen en verloor, onder protest met 12-9. Saturnus startte tegen UD overdonderend. De nummer drie op de ranglijst keek bin nen zes minuten tegen een 5-0 achterstand aan. De Leidena ren leken geïnspireerd door het vertrek van trainer Frank Bonte en speelden een zeer ge concentreerde eerste helft. Dit was met name te zien aan de wijze waarop de gevaarlijke Utrechtse cirkelspelers uitge schakeld werden. Na 11-5 bij rust liep de ploeg zelfs uit naar 19-8 door een aantal mooie in tercepties en een aantal goerde acties van met name Anton van Noort. Het eindpunt kwam echter na een kwartier bij 19-8. Toen maakte Saturnus het zich nog nodeloos moeilijk door de Utrechtenaren negen doelpunten op rij toe te staan. Het was duidelijk dat de ploeg na het hoge begintempo condi tioneel op was. In de laatste minuut was het aanvoerder Ab Dieben die Saturnus en het verstilde publiek zekerheid gaf. Hij scoorde vrij vanaf de cirkel 20-17. De voorsprong die Saturnus in de beginfase nam was de achterstand waar Rijnstreek tegen Animo door dekkingsfouten en break-outs tegen aan keek. Bij rust had den de Alphenaren deze ach terstand teruggebracht tot 8-5, maar ondanks blessures bij de Rijswijkse ploeg nam het weer vijf punten voorsprong. Door goed spel met name vanaf de hoeken knokte Rijnstreek zich terug naar 16-14 en 17-15. De manverdediging die toen toe gepast werd werkte echter in het nadeel en de zonder Wim Rijn in het veld gekomen ploeg verloor met 20-16. Het gat met Saturnus bedraagt daardoor weer twee punten. Overige uitslagen, Dames: Olympia '72 - ONDO 17-9, Westlandia 2 - Mercasol Satur nus 8-14, VELO 3 - Rijnsoever 13-4, MSV - Fairplay 6-21. He ren: KwiekSport - HVV '70 15-12, Foreholte - ONDO 27- 15, Hermes 3 - MSV 20-16, Olympia '72 - EHC 2 19-14, MMO - KwiekSport 2 26-10, EDH2 - Rijnsoever 13-15, Westlandia 5 - Fairplay 24-15. AD VAN FESSEM LEIDEN Fides Pacta heeft het nieuwe jaar op uiterst sen sationele manier ingezet. De Leidse korfbalclub stond tegen Blauw Wit bij rust 16 achter, maar begon vervolgens aan een opvallende inhaalrace. Deze eindigde pas bij een (eind)stand van 77, waarmee de Bos-brigade haar derde wedstrijdpunt in de hoofdklas se inde. Aanvankelijk leek Fides Pacta geen schijn van kans te krij gen tegen Blauw Wit. De Leidse aanval kon enkel in de 13e minuut scoren, toen Hen- nie Piket uit een strafworp 1 1 liet aantekenen. Daarna bleek het schot totaal verdwe nen en dat houdt in zaalkorf bal weinig goeds in. Geen wonder dat de opponent uit Amsterdam in de eerste helft naar 16 kon weglopen, han dig de routine van ex-interna tionals Keereweer, Van Dijk en Leonhard uitbuitend en zonder dat de thuisclub er iets tegenin kon brengen. Na rust bracht trainer Bos Wilma Neuteboom in het veld, die de slecht lopende tweede aanvai nieuwe impulsen moest geven. „Het was de bedoeling om met haar erbij meer op de doorbraak te spelen. Er moest op dat moment gewoon ge scoord worden", lichtte Bos achteraf de wissel toe. Inder daad kwam Fides Pacta er be ter in, wat leidde tot treffers van Ronald van der Velden (strafworp) en Hennie Piket. Blauw Wit was duidelijk geïmponeerd en kwam in deze helft niet verder dan doorzich tige aanvallen, gespeend van enig gevaar of zuiverheid. Ook een tweede wissel van Bos, Dick Onderwater voor Ronald van der Velden, pakte goed uit. De invaller benutte twee strafworpen en bracht zo de spanning geheel terug (57). Vervolgens leverde Janneke Verlind haar bijdrage tot de wederopstanding van de thuis club. Eerst scoorde zij zelf 67 en even later forceerde zij een nieuwe strafworp, die Hennie Piket vlekkeloos benutte. Met deze 77 kreeg dit enerveren de duel met haar twee gezich ten ook een terechte uitslag mee. MICHEL VAN GENT ju ia i (do 71 ij, toiL ;t ArH rei oh -.ai Torf? LEIDEN De MSV vrouwen hervatten de basketbéAM competitie met een duidelijke 76-55 winst op AMi de A'dam. Het LUSV vrouwenteam kwam matig uit jnl?' winterpauze en verloor in Delft met 47-46 van DAS. *r J' Rijswijk was Blitz, na een evenwichtige partij, Lokomr-1 tief juist de baas; 84-89. BVO hield het Utrechtse 09geg ditmaal wèl achter zich en won met 66-60. Pas in ^rd slotfase nam Leiderdorp overtuigend afstand van TrQn ters en sloot af op 92-76. In Rotterdam overtuigde MSaar niet helemaal, maar zegevierde toch onbedreigd 77-95 over AMVJ. Grasshoppers ontving ranglijstaaPdf voerder Dunckers en boekte een fraaie 74-56 zege. Pmt Leiden vrouwen leden bij AMVJ R'dam een nieuwe, het minieme, nederlaag: 55-53. Ook al wordt nog steeds zonder Ria Bröring aangetreden haar blessure zal zij nog zo'n twee weken niet meespelen), draaide MSV met de smal geworden ploeg goed tegen het j sterdamse AMVJ. In de eerste helft had de veel gebruikte prei verdediging direct alle effect. Zo konden de Noordwijksen mf een enorme 47-21 voorsprong de rust ingaan. Door concentrate verlies liep het vervolgens niet meer zo'n vaart. Aan de toch c bedreigde winst (76-55) droegen met name Marjolein ter La, (15 rebounds) en Renate Sluys (23 punten) hun steentje bij. Torf" core MSV: Tineke Vos 26. Ondanks een respectabele verdek ging kon LUSV het uiteindelijk niet bolwerken bij DAS. aanval van de Leidse ploeg faalde door veel onnodig balverli en een zeer pover schotpercentage. Lang bleef de score in evei y1 wicht, totdat DAS in de tweede rondgang een kloof van 7 pui ten sloeg. Ondanks de prima wedstrijd van Irene Wouters punten) strandde de inhaalpoging, het werd 47-46. sy In een beiderzijds goed gespeelde partij leidde de steeds varfy rende verdediging van Blitz tot twee, uiteindelijk noodlotti) inzinkingen van thuisploeg Lokomotief. Voor de rust leidde d even tot het verhangen van de bordjes (van 33-25 werd het 3t. 36), na de pauze bleek een vergelijkbare ommezwaai (van 63-( r werd het 65-78) beslissend. Dat uitblinker Ton Kallenberg (j punten) met 5 p's het veld moest ruimen, deerde Blitz niet me^ de Voorschotenaren wonnen met 84-89. Met Wim van WanropO als vervanger voor de afwezige coach Ben Ponsioen, revalar cheerde BVO zich enigszins voor het armzalige verlies bij OSG. In eigen huis was daar in de eerste helft, tegen c Utrechtse ploeg, nog niet veel van te merken: ruststand 26-f Na rust waren 10 punten op rij van Arno Filippo de inleid ir van een opleving van BVO èn OSG, het duel werd veel attrale tiever In de slotminuten vertoefde BVO steeds net aan de poye: tieve zijde van de score. Een alles-of-niets press van OSG faaldpr resultaat 66-60. Ook met de weer volop inzetbare Peter Paulidj}a had Leiderdorp aanvankelijk meer moeite dan verwacht mi Trotters. Vooral verdedigend bleef de thuisploeg toen onder c maat. Rustscore 42-38. Laat in de wedstrijd kwam de definitief Leiderdorpse demarrage, van 76-68 spurtte het team naar 88-7?n Een duidelijk lichtpunt bij de Leiderdorpers was de verdelido van de score, de zes basisspelers (Lamping en Sommeling zijar nog enige tijd geblesseerd) schoten zich allen in de dubbele c^e fers. Eindscore 92-76. Na een desastreuze start (18-4 na zes mint ten) schakelde MSV bij AMVJ R'dam over op een zone, die nf zo faalde als de defensie tot dan toe. Omdat de aanval weer ge"e lied draaide, was die verandering goed voor de ommekeer. Mle^ als opvallend goede mannen Rick Driessen en de spelverdelen èn 21 punten aantekenende Will Moerer werd de MSV-winst, ij 44-47 bij rust, op 77-95 bepaald. Topscore MSV: Chris Jonker 7 In de laatste wedstrijden was het Katwijkse Grasshoppers w weggegleden uit de top van de tweede rayonsklasse. Tegen koj loper Dunckers uit Hilversum was de ploeg er dan ook op t brand zich Van de beste kant te laten zien. Aanvallend werd jln als collectief goed gespeeld, maar vooral verdedigend was i prestatie ijzersterk. Dunckers werd in feite opzij gezet. Na 40-fc bij rust werd het 74-56. Topscore Grasshoppers: Anton Nijgh 2Ne De enige winst van deze competitie behaalden de Leiden vro^e wen in eigen huis op AMVJ R'dam. In Rotterdam hing een hete haling van het kunststukje lang in de lucht. Bij rust was het sabli do licht positief: 28-31. Maar, mede door een fikse serie aabij vechtbare beslissingen (Dorien Rosdorff moest al spoedig metpo p's naar de kant), leidde AMVJ halverwege de tweede helft mtei 45-38. Coach Tirke Karim maakte zich vervolgens zo druk ovmi de zijns inziens beroerde arbitrage, dat hij uit de zaal werd gex stuurd. Leiden, nu slinks geleid door de toevallig aanwezige Whe Moerer, kwam toch nog terug. Verder dan tot 50-50 reikte dtei niet. Bij 55-53 was het trieste, ietwat onnodige verlies een feFc Topscore Leiden: Annemarie Meijer 13. vc be LEIDEN - De heren van LMHC leden in de zaal een onverwachte nederlaag tegen Victoria, hetgeen echter niet ten koste ging van de kopposi tie. Roomburg en Hisalis (he ren) wonnen beide tweemaal, terwijl er bij de dames slechts zes nederlagen te noteren wa ren. Leiden startte te makkelijk te gen Victoria hetgeen een 5-2 achterstand bij de rust ople verde. Na de rust bracht de Leidse ploeg de achterstand wel terug, maar teveel gemiste kansen en een slecht draaien de corner zorgde er voor dat zij niet meer langszij kwam, 6- 5 nederlaag. Tegen DSHC liet Leiden met direkter spel waar meer beweging in zat, zien dat het terecht kampioensaspira ties heeft. Na een 5-1 voor sprong bij rust werd het een 9- 5 zege. Johannus Boele van Hensbroek was topscorer met 4 treffers en Onno te Rijdt trof tweemaal doel. Deze ene ne-. derlaag kostte LMHC niet zijn positie aan de kop, maar maakte wel duidelijk dat de Leidenaren niet te gemak zuchtig over een terugkeer naar de overgangsklasse moe ten denken en dat er ook in de zaal trainingsarbeid verricht moet worden. Forescate had aan Rotterdam een gelijkwaar dige tegenstander, de doorzet tingskracht van de Voorscho tenaren werd uiteindelijk be loond met een 4-3 zege. Hudito was echter duidelijk te sterk voor Forescate, met 7-1 werd de ploeg uitgespeeld. Room burg startte overdonderend tegen Zoetermeer met een 5-0 voorsprong bij rust, met name door strafcorners van Kees Wendt. Na de pauze verslap ten de Leidenaren wat, het geen Zoetermeer de kans gl° de nederlaag met 6-3 wat drP( gelijker te maken. Van NoorJ^ wijk werd met 7-3 gewonn(V( door Roomburg, waarin de t^( ruggekeerde Paul Lampiibi weer tweemaal scoorde en Jdl han Biekart de mooiste treffb; op zijn naam schreef. Hisalm blijft ruime overwinningév boeken, Pijnacker versloegë" zij met 8-3 en Bleiswijk mVl 10-3, waarmee het kampioef* schap dichterbij komt. H01 leeuwendeel van de Lissen., treffers kwam weer op naa_ van de broers Hendrik-Jan t Mark Kaptein. 1 Dames I Alecto en Spirit kwamen hun onderlinge partij slecht t scoren, de Leiderdorpers mi ten zes grote kansen en <M Schiedammers zagen Heleev van Ham twee strafballet stoppen en er één naast kijkeN Vlak voor tijd benutte SpiBr eindelijk een strafcorner et pakten een 1-0 winst. Tege Hudito hield Alecto het é®i helft vol, Marion Verdel Karin Postma zorgden voh een 2-2 stand, maar na de ruje liep Hudito naar een 5-2 oveb winning. Leiden verloor m|r 3-1 van Klein Zwitserland Hanneke Kamsteeg zorg voor de pauze eenmaal voor gelijkmaker. Tegen Rotterda kwam Leiden er vervolge niet aan te pas, na een ruststand verloren zij met 10 Forescate dat door vakanti gehavend aan moest trede verspeelde zijn koppositie d tweemaal te verliezen, Carto che was hen met 4-1 de b en Zoetermeer bleek met te sterk.

Leidse Courant | 1984 | | pagina 14