Dan financiert u nergens goedkoper dan bij Renault. mededelingen gemeentebestuur 9 t/m 13 jan. '84 Utrecht neemt proef met aanpak vandalisme Lubbers: Shulz moet vrijlating S jaranski met Gromyko bespreker RENAULT 12 JANUARI: OPRUIMINGSPAGINA 'SIN DEZEKRANT 'n Nieuwe Renault 9 of 'n nieuwe Renault 11? Leiden; Elam B.V. Haarlemmerweg 2-4, Tel. 071-121210/143163/213341. Filiaal: Leidseweg 422, Voorschoten, Tel. 071-763854. I 3/4 kmr.woning W. i leiden PAGINA 6 LEIDSE COURANT VRIJDAG 6 JANUARI I UTRECHT Utrecht gaat dit jaar in de wijk Zuilen een ex periment houden met de aan pak van vandalisme om te zien of het mogelijk is het aan tal vernielingen terug te drin gen. Onder meer wil de ge meente (potentiële) vernielers ervan bewust maken dat zij hun eigen glazen ingooien. Vandalen moeten bij voorkeur alternatieve straffen krijgen, zoals het herstellen van de aangebrachte schade. Er zal meer onderhoud worden ge pleegd en buurtbewoners wor den sterker betrokken bij openbare voorzieningen. In de vandaag door het college van burgemeester en wethou ders gepresenteerde nota 'Utrecht, maak het nou!' staat dat geheel terugdringen van vandalisme uitgesloten moet worden geacht. Men onder kent dat de bestrijding van vandalisme in feite haaks staat op de huidige bezuinigingen op met name het club- en buurthuiswerk. Niettemin wil men door een half miljoen gul den ervoor uit te trekken het vandalisme een halt toeroe pen, aldus de nota. Centraal in de plannen staat het intensief betrekken van bewoners en gebruikers bij bouw en beheer van buurt voorzieningen als sporthallen, scholen, parken en buurthui zen. Daarmee hoopt de ge meente de bewoners meer ver antwoordelijkheidsgevoel bij te brengen, dat hen van ver nielingen zal weerhouden. Voorlichting en opvoeding op scholen en club- en buurthui zen moet zijn invloed hebben op jongeren en de verveling moet worden verdreven door activiteiten als het opzetten van een 'klussendienst' voor bejaarden en werkplaatsen om aan bromfiets of auto te sleute len. De politie zal meer aandacht moeten besteden aan vernie lingen in de wijk om de bur gers ervan te overtuigen dat het echt wel zinvol is om aan gifte te doen. De wijkagent zal strenger moeten gaan toezien op vernielingen. De toepassing van kunstglas in de scholen zal worden bestudeerd en chauf feurs in de bussen zullen als preventieve maatregel zelf de strippenkaart gaan afstempe len. DEN HAAG De Ameri kaanse minister van buiten landse zaken, George Shulz, moet met zijn Russische ambt genoot Gromyko, tijdens de opening van de Europese ont wapeningsconferentie, 17 ja nuari in de Zweedse hoofdstad Stockholm, praten over vrijla ting van de Russische dissident Anatoli Sjaranski. Premier Lubbers, heeft deze week in een gesprek met de echtgenote van Sjaranski toegezegd dat hij daar bij de regering van de VS op zal aandringen. Rabbijn Abraham Soetendorp, voorzitter van het solidariteits- comité Joden in de Sovjet- Unie, en PvdA-kamerlid Har ry van den Bergh, voorzitter van de stichting vrienden van Anatoli Sjaranski, dat zij mi nister van buitenlandse zaken, Hans van den Broek zullen vragen als demonstratie tij dens de opening van de ont wapeningsconferentie me vrouw Sjaranski in Stockholm te ontvangen. Soetendorp en Van den Bergh zijn van me ning dat de tijd voor „stille di plomatie" ten bate van de Rus sische joden voorbij is en dat openbaar aandacht moet wor den gevraagd voor hun positie. De actie moet resulteren in de monstraties in oktober in Ne derland en in andere landen tegen de politiek van de Sov jet-Unie ten opzichte van jo den. De Rotterdamse bisschop Bar, Pax Christi en het IKV hebben toegezegd dat zij brieven aan de Sovjet-autor teiten zullen aandringen o P? vrijlating van Sjaranski en o zijn minst toestemming tot ee medisch onderzoek door We terse cardiologen. Uit de laa al\c ste brief van de Russische dij sident aan zijn moeder, gedj_ teerd december 1983, blijkt d;fn zijn fysieke conditie bijzonde®. slecht is. Sjaranski heeft gisteie ren voor het eerst sinds jare 2 haar zoon tijdens een bezoefre mogen aanraken. JERUZALEM De Israëli sche rabbijn Kahane, leider van de éxtreem-rechtse Kach- -beweging, is gisteren ontsnapt uit een politiebureau waar hij werd vastgehouden voor ver hoor. Een woordvoerster van KACH verklaarde dat Kahane zich nu verborgen houdt. De rabbijn werd beschuldigd van opruiing, nadat hij tijdens een demonstratie pamfletten uitdeelde met de tekst „Ik sta achter TNT". De letters TNT staan voor de naam van de ge heimzinnige joodse extremisti sche organisatie „Terreur te gen terreur". Deze groepering, waarvan weinig bekend is, eis- Radicale rabbijn Kahane ontsnapt uit politiebureau te onlangs de verantwoorde lijkheid op voor een aantal aanslagen op christelijke en is lamitische heilige plaatsen in Jeruzalem. Vannacht is in een Anglicaanse kerk in Jeruza lem brand gesticht. Het ver moeden bestaat dat ook hier de TNT verantwoordelijk voor Informatie over de adverteermogelijkheden op deze speciale 'uitverkooppagina's' wordt graag verstrekt door Hans Peterse, bereikbaar onder nummer 070-190792. U wilt een nieuwe auto. Afgezien van hun toch al formidabele kwaliteiten maken wy het nu J nog aantrekkelijker om voor een Renault 9 of Renault 11 te kiezen. Want nog nooit financierde u zó goedkoop een auto! U ruilt uw huidige auto in of doet de wet telijke aanbetaling van 25%. Besluit u om het overgebleven bedrag te financieren over een periode van 24.36 of 48 maanden, dan betaalt u bij ons nóóit meer dan 8% rente*. En dat is maar liefst 3,5% minder dan bij de laagste financiering die wij konden vinden. O- f i)24.(i2 m.(i% f:W2.19 f235*4 f187.1") 13.ii% >0- f 8902:1 13.1% f472.47 f 333.92 f2ÜÖ.17 13.1% *).- f 1.238.711 11.8% f £13.80 f459.72 f 39325 1U% II».- f 583.33 0% f 315.7(1 f218.45 f 199.98 10.- f 833.33 0% f 451.- f312.07 f242.82 10.- f 1.199.97 0% f 931,40 f 439.91 f339.95 Uponx-nUw opjaarha: lelük verplichte aanl>et.ilini Renault 11 vj». f 17.995.-. Afleverintcskusten f388.-. 1: financieren met 0% rente. Kom vandaag nog naar onze showroom. Maak een proefrit met de Renault 9 of de Renault 11 van uw keuze. Neem dan de beslissing, ruil uw huidige auto in of betaal de wettelijk verplichte aanbetaling van 25%. De rest van het bedrag financiert u. Sluit u een financie- ring af voor 12 maanden, dan betaalt u over het geleende bedrag geen cent rente! Prijzen incl. BTW. Wijzigingen voorbehoud) „KLEINTJES"! 071-122244 LEIDSE COURANT Jongeman zoekt woonruimte in of nabijheid Leiden. Br. A. C. Nieuwland, J. Brandtstr. 12a, 3072 BG R'dam. Gepens. leraar zoekt voor zich, zijn huisgen. en hun beider om- bibl. passend buis in of bij Leiden. Rust gaat voor stand. Huur, later evt. koop. Br. via postb. 22242, 3003 DE Rot terdam. Tel. (na 19.00 u.): 010- 122914. 5-KMR.WONING met tuin op het zuiden in Sas van Gent, Zeeuws-Vlaanderen. Vr.pr. f 60.000.-. Evt. te huur n.o.t.k. met recht van koop. Tel. 01158-1897. T.k.a.: koffiehuis Tel. 070-854466 na 18.00 u. —MBBMB Commissie vergadering UW KLEINTJE WORDT GELEZEN Royale parterrewoning Calandslr. Den Haag Kamers en suite (4x6, 3.5x6 mtr.), 2 slaapkmrs., mod. keu ken. douche, toilet, ruime hal, grote achtertuin (80 m2) met nwe. schuur. Het geheel in zeer goede staat. Vr.pr. 62.500.- k.k. Inl. tel. 070-861604. Open Huis Beekln. 422, herenhuis, 10 kmrs., keuken, badkmr., c.v., voor- en achtertuin. Vr.pr. 250.000.- k.k. Geen mak.kos ten. Bez. zat. 7 jan. v. 13.00 tot 15.00 u. Tel. 070-601284. 1e etage, geheel in oud-Hol landse stijl. Vr.pr. 79.000,- k.k. v. Elburgstraat 23. Tel. 070- 971623. PLASTIC NAAM-EN NUMMER BORDEN in alle maten en kleuren. H. Janse Leiden B.V. Haarlemmerstraat 123, Leiden - tel. 121808 's Maandags gesloten. Commissie voor Onderwijs, Samenle vingsopbouw en Emancipatie Donderdag 12 januari a.s. om 19.30 uur in de raadzaal van het stadhuis. Aanslui tend aan de vergadering wordt vanaf 21.00 uur een hoorzitting gehóuden over de medezeggenschap in het onderwijs. Agenda: Vaststelling bedragen per leerling openba re scholen voor g.l.o. en b.u.o. voor het jaar 1984 Krediet stichting scholencomplex voor k.o./l.o. in de Stevenshof Deeladvies "Onderwijs aan buitenlandse leerlingen in het kader van een gemeente lijk Onderwijsvoorrangsbeleid" Voortgang procedure benoeming rektor Stedelijk Gymnasium. Bovenstaande commissievergade ring is openbaar. Wie meer wil weten over de te behandelen agendapun ten kan daarvoor terecht aan de in formatiebalie in de hal van het stad huis. Of bel even: 254103. Overige vergaderingen Maandag 9 januari a.s. om 10.15 uur in kamer 001 van het stadsbouwhuis. Agenda: Uitgangspunten bestemmingsplan De Waard Voor informatie kunt u bellen 254493 Werkgroep Transvaal Maandag 9 januari a.s. om 20.00 uur In buurthuis Het Mierennest, Morsweg 59. Agenda: Voortgang rioleringswerken Plannen m.b.t. de woningen in v.d. Tass- straat Stand van zaken Rijnzicht 2 Geluidsschermen langs Churchillbrug/ spoorbaan Inrichten terrein Rode Kruisgebouw Voor informatie kunt u bellen 254439 Projectgroep Stationsbuurt Dinsdag 10 januari a.s. om 20.00 uur In de school aan de Rijnsburgersingel 55. Agenda: Afronding uitgangspunten Invulling bestemmingen Voor informatie kunt u bellen 254490. Raad van advies voor verkeers- en ver- voersaangelegenheden Woensdag 11 januari a.s. om 15.00 uur in kamer 001 van het stadsbouwhuis. Agenda: Verkeersmaatregelen ingevolge de z.g. hoorprocedure. Voor informatie kunt u bellen 254502. Commissie voor de Beroep- en Bezwaar schriften Vrijdag 13 januari a.s. In kamer 263 (kof fiekamer) van het stadhuis. Vanaf 14.30 uur worden een vijftal bezwaar schriften behandeld, waarvan er vier betrek king hebben op afwijzing van verzoeken om registratie van woningzoekenden en één be- zwaarschnft tegen afwijzing van een ver zoek om woonruimtevergunning. Voor informatie kunt u bellen 254168. Voor informatie "Overige vergade ringen" zie telefoonnummer(s) con tactpersonen onderaan agenda's. Gedeelte Caeciliastraat gedu rende enkele dagen stand plaats voor circuswagens. Op zaterdag 14 en zondag 15 januari a.s. zijn er in de Leidse Schouwburg voorstellin gen van het Nationaal Wintercircus. Een aantal van de wagens waarin het circus is gehuisvest krijgt een tijdelijke standplaats in het gedeelte van de Caeciliastraat tussen Hazewindsteeg en de Lijsbethsteèg. Om voldoende plaats te maken zullén er zolang enkele paaltjes verwijderd worden. Het ver keer door de straat blijft, met enige beper king. op die manier mogelijk. Let op bij aankomst en vertrek De wagens zullen op donderdag 12 januari1 a.s. 's avonds na 21.00 uur arriveren en ze' zullen zondagavond 15 januari a.s. weer vertrekken. De politie zal de wagens bij aan komst en vertrek begeleiden en waar nodigi maatregelen treffen. Indien onjuist gepar keerde auto's problemen opleveren bestaat: het risico dat zij weggesleept moeten wor den. Voor het overige blijven alle bestaande-' verkeersmaatregelen gewoon van kracht. Onthulling straatnaambord Marinus van der Lubbe Op 10 januari 1934 werd Marinus van der Lubbe door de nazi's geëxecuteerd. Het Col lege van Burgemeester en Wethouders heeft gehoor gegeven aan verzoeken een straat naar deze bekende Leidenaar te noemen. Onlangs werd besloten het binnenterrein van het voormalige Sjardincomplex de naam "Van der Lubbehof" te geven. Dit hof ligt vlak achter het huis Uiterstegracht 56, waar Van der Lubbe enkele jaren woonde. Op dinsdag 10 januari a.s. om 13.30 uur zal Koos de Vink, vriend en huisgenoot van Marinus van der Lubbe het straatnaambord onthullen, ter hoogte van Uiterstegracht 48. Wij nodigen U uit hierbij aanwezig te zijn. Na afloop, om 14.00 uur, houdt het Leidse Herdenkingscomité Marinus van der Lub be een bijeenkomst in 't Parlement, Nieuwstraat 45. Hier zullen herinneringen worden opgehaald aan de crisisjaren in Leiden, de rol van Van der Lubbe als politiek activist in die periode en de mogelijke lessen voor de huidige lijd. Ook hierbij bent U uiter aard welkom. Gegadigden gezocht voor nieuwe woningen in Academiewijk Naar verwachting zal in de 2e helft van 1984 een begin worden gemaakt met de bouw van 54 woningwet woningen in de Acade miewijk. Rembrandtstraat. Noordeinde, Slik- steeg en Oude Varkenmarkt. Het betreft eengezinswoningen en woningen voor 1 en 2-persoons huishoudingen. De woningen zullen bij de Vereeniging tot bevordering van den Bouw van Werkmans woningen in beheer gegeven worden De huurprijzen voor deze woningen zullen gemiddeld 450,-/maand bedragen. Ten behoeve van de inspraakprocedure voor de toekomstige bewoners, worden er in dit stadium een beperkt aantal kandidaten voor deze woningen gezocht. Wie komen voor deze woningen in aanmer king7 1. Stadsvernieuwingsurgenten. 2. Woningzoekenden die een goedkope wo ning van een woningbouwvereniging achter laten, d.w z met een huur van minder dan 350,- per maand en die gezien gezinssa menstelling dan wel medische indicatie voor een dergelijke woning in dit complex in aan merking komen. 3. Langdurig geregistreerde woningzoeken- Uit het aantal reacties zal een selectie ge maakt worden, waarbij naast de stadsver nieuwingsurgenten, voorrang gegeven zal worden aan kandidaten die een voor de tota le verdeling van woonruimte aantrekkelijke woning achterlaten. Wanneer na de selectie een woning geac cepteerd wordt, dan komt de registratiekaart te vervallen en is een nieuwe registratie on mogelijk. Waar kan men zich aanmelden? Gegadigden kunnen zich tot en met 20 ja nuari 1984 schriftelijk opgeven bij de Directie Woonruimteverdeling. Langegracht 74, 2312 NH LEIDEN, onder vermelding van bo vengenoemd complex, gezinssamenstelling, bruto-maand inkomen, de woning die ach tergelaten wordt en het eventuele corres pondentienummer bij de Directie Woonruim teverdeling. Vanavond nieuwjaarsreceptie in stadhuis Om 20.00 uur begint de jaarlijkse nieuw jaarsreceptie voor de burgerij. Wederom zijn de Burgerzaal en aangrenzende ruimten voor publiek opengesteld waar het gezellig toeven is. Ook het Centrum Leidse Stadsfilm Is van avond weer vertegenwoordigd en pre senteert een uniek filmdokument over de bevrijding. Deze film, destijds gemaakt door een ama teurfilmer uit het Haagwegkwartier heeft als titel gekregen "NEDERLAND BEVRIJD". Flitsen uit en na de oorlog '40-'45 in Leiden en Leidenaars in een gaotisch maar feeste lijke bevrijdingssfeer. Nederland Bevrijd wordt gedraaid In de raadzaal. Er zijn twee voorstellingen. Om 20.45 en 21.45 uur. U komt toch ook? Grofvuil - ophaaldienst Volgende week zijn aan de beurt: Wijk 9 en 11 maandag 9 januari Wijk 10 en 12 woensdag 11 januari Wijk 13 en 15 donderdag 12 januari Wijk 14 en 16 vrijdag 13 januari Ruimtelijke ordening Herziening bestemmingsplan Leeuwenhoek Met ingang van 9 januari a.s. ligt gedurende één maand in het Stadsbouwhuis. kamer 241voor een ieder ter inzage de eerste her ziening van het bestemmingsplan Leeuwen- De herziening heeft betrekking op het ge bied dat wordt begrensd door (globaal) De Plesmanlaan, De Vondellaan tot nr. 47 en de spoorbaan Leiden-Den Haag. Gedurende de termijn van de terinzageleg- ging kan een ieder schriftelijk bij de Ge- meenteraad (Postbus 9100, 2300 PC Lei- K< den) bezwaren tegen het ontwerp indienen, IC ■1^;r 8» Wet geluidhinder Ontheffing Wet geluidhinder h. De eerste herziening van het bestemmings- plan Leeuwenhoek maakt het mogelijk om v een kantoorgebouw te realiseren in het ge- w bied dat wordt begrensd door (globaal) de vv Plesmanlaan, de Vondellaan tot nr. 47 en de H spoorbaan Leiden—Den Haag. Met name op ei de Vonóellaan en de Plesmanlaan rijden er s) nu en in de toekomst meer dan 2450 motor voertuigen per etmaal. Hierdoor zal de ge luidsbelasting op de gevels van dit kantoor- I gebouw hoger zijn dan de voorkeursgrens- waarde van de Wet geluidhinder voor deze situatie. jg Daarom moeten B W aan Gedeputeerde Staten verzoeken om ontheffing te verlenen van deze voorkeursgrenswaarde en een ho- V gere geluidsbelasting toe te staan. Dit verzoek ligt met de bijbehorende stuk- k ken waaronder het akoestisch rapport, g m.i.v. 9 januari 1984 één maand lang ter j inzage in kamer 241 van het Stadsbouw huis, Langegracht 72. leder die opmerkingen heeft over het ver- a zoek kan deze tot 9 februari a.s. schriftelijk e indienen bij B W van Leiden, Postbus f 9100, 2300 PC Leiden. Mondeling kunnen a opmerkingen worden gemaakt tijdens de op 1 vrijdag 13 januari a s. te houden openbare c zitting van 15.30 tot 16.00 uur in kamer 112 s van het Stadsbouwhuis. Wilt u over een en ander inlichtingen hebben dan kunt u met de directie Milieu bellen, tele foon 254355.

Leidse Courant | 1984 | | pagina 6