TAFEL I Protest van kerken tegen beperking van inspraak Molukkers lïïïïTi Israël krijgt jaren oude rekening voor verspilling nu gepresenteerd £eidóc6omcmt kerk wereld lezers zeepost Amerikanen brengen Joël in stelling tegen profeet Jesaja KORTE METTEN ACHTERGROND CeicUeSomont WOENSDAG 4 JANUARI 1984 PAGINA 2 Het woord van de pro feet Jesaja over het om smeden van zwaarden tot ploegscharen heeft niet alleen de regering van de DDR in het ge weer gebracht onder meer tegen kerkelijke jongeren, die het tot mot to van hun vredesstreven maakten het houdt president Reagan en de Amerikaanse lobby voor eigen wapenbezit bezig. Reagan vertelde kortgeleden een groep van dragers van de Amerikaanse onderscheiding Medal of Honor" dat de „da gen van zwakte" voorbij zijn, sinds de Verenigde Staten niet langer ernaar streven de zwaarden tot ploegscharen om te smeden in de hoop dat anderen volgen. Kort daarna ontvingen alle leden van het Amerikaanse Congres (parlement) een kerstkaart, met een afbeel ding van de kerstman die een Russisch burgervliegtuig neerschiet. De kaart bevatte de tekst Joël 3:10 (het tegeno vergestelde van Jesaja 2:3): „Smeedt uw ploegscharen tot zwaarden en uw snoeimessen tot speren." Deze kerstgroet was verzonden door het Amerikaanse comité voor het recht van burgers om wapens te mogen dragen. Dit comité, dat zegt 130 Congresleden als lid te hebben, strijdt tegen beperking van het wapenbe zit in Amerika. De democratische afgevaar digde Robert Torricelli (New Jersey) noemde de kaart een schandelijke bespotting van de Kerstgedachte. In een re actie hierop verklaarde de directeur van het comité, John M. Snyder, dat de kaart geheel past in de sfeer van de feestdagen. „Wat kan de Kerstman of wie ook beter doen ter bevordering van de vrede dan de Sovjet-Unie of het atheïstische communisme te vernietigen," aldus Sny der. De versie van Joël is volgens hem voor deze tijd relevanter dan die van Jesaja. De bood schap van Jesaja, zo stelt hij, heeft betrekking op de eind tijd, terwijl Joël meer in de historische context staat. Ron .Sider, voorzitter van de radi cale evangelische beweging „Evangelicals for Social Ac tion", noemde dit technisch wel juist, maar de uitleg er van achterhaald. Volgens die opvatting zouden dan ook de woorden van Jezus over het Koninkrijk Gods geen gel digheid voor deze tijd heb ben, maar slechts slaan op de tijd na de wederkomst van Christus. De jongeren' in de DDR die enkele jaren geleden uit drukking wilden geven aan hun vredesverlangen, ge bruikten een sticker met een voorstelling van het beeld „zwaarden tot ploegscharen", dat de Sovjet-Unie aan de Verenigde Natieé heeft ge schonken. Het oorspronkelij ke, kleinere beeld staat voor de Tretjakov-galerie (het Russische „Rijksmuseum") te Moskou. Paus Johannes Paulus II zal vrijdag, tijdens een mid dagmis in de Sint-Pieter bij gelegenheid van het feest van Driekoningen, negen bisschoppen wijden, die in de afgelopen drie maanden door hem benoemd werden. Bij hen is de Belgische pater Jan Schotte (55), die onlangs is benoemd tot vice-president van de pauselijke commissie voor gerechtigheid en vrede (Justitia et Pax). Voorts de nieuwe nuntius in Haïti, de Italiaan Paolo Romeo (45), nog twee bisschoppen uit Ita lië, alsmede uit Korea, Inida, Tansania, Benin en Kongo elk een. Tien kerkgenootschappen en liefdadigheidsinstellingen in St.-Louis (Missouri) heb ben gedurende zeven jaar in alle argeloosheid inkomsten genoten die afkomstig waren uit de winst van de „Bioscoop der Schone Kunsten". Nu pas is bekend geworden, dat ach ter de gevel met de verheven naam ook pornofilms werden vertoond. De bioscoop was zeven jaar geleden met ander onroerend goed door een echtpaar vermaakt aan de kerken en instellingen, die het ook moesten lezen in een plaatselijke krant. Een woordvoerder van het aarts bisdom zei, dat er in elk ge val voor gezorgd zou worden, dat de porno uit de bioscoop zou worden geweerd en dat daarna misschien de huur van de bioscoop opgezegd zou worden. De geestelijken van Para guay mogen niet aan politie ke bijeenkomsten deelnemen. Het verbod op politieke acti viteiten voor bisschoppen en priesters moet streng worden nageleefd, zo schrijven de bisschoppen in een verkla ring. Kortgeleden heeft de regeringskrant „La Patria" enkele bisschoppen beschul digd van activiteiten die „niets met christendom" te maken hebben. Paraguay wordt sinds 1954 met ijzeren hand geregeerd door gene raal Alfredo Strössner, die volledige steun van de Ame rikaanse regering geniet. Ondanks de moeilijke eco nomische situatie hebben de Westduitse katholieken ruimschoots hun aandeel ge leverd in het werk van de vijf grote kerkelijke hulpor ganisaties. In totaal werd uit vrijwillige bijdragen 582,8 miljoen mark beschikbaar gesteld, ruim 641 miljoen gul den. Voegt men daarbij de bijdragen uit de kerkbelas ting voor deze doeleinden dan wordt een totaal bereikt van 1,2 miljard mark voor 1983. De bisschoppenconferentie van Azië, waaraan behalve zeventien bisschoppen, ook priesters, zusters en leken hebben deelgenomen, heeft tijdens haar vergadering in Varanasi in de Indiase deel staat Benares, nieuwe richt lijnen gegeven voor het sa menleven van christenen en moslims. De bisschoppen zeg gen, dat het gesprek tussen de r.-k. kerk en de islam niet alleen in het onderwijs en studiecentra moet worden gevoerd, maar onderdeel moet worden van de prakti sche zielzorg. Het slotdocu ment van de conferentie be pleit een nauwe samenwer king op zoveel mogelijk ter reinen, maar vooral in kwes ties betreffende de rechten van de mens. De landelijke commissie voor het contact tussen Molukse en Nederlandse kerken heeft „met ver ontwaardiging" kennis genomen van het voor nemen in de Minderhe- dennota, tot aanzienlijke vermindering te komen van de inspraakmogelijk heden voor Molukkers. De Tweede Kamer zal deze nota op 9 februari behande len. De commissie vindt, dat het inspraakorgaan goed func tioneert en dat het de sym pathie en het vertrouwen geniet van de Molukkers zelf. Afbraak daarvan zou de Molukkers bevestigen in hun wantrouwen jegens de Nederlandse overheid. De overheid wil inspraak organen voor minderheden samenvoegen tot een „Ad viesraad voor minderheids- groepen". Daarbij preva leert volgens de commissie het bestuurlijke element bo ven het emancipatorisch motief. De overheid laadt daarmee de verdenking op zich, het eigenbelang van bestuurlijke doelmatigheid na te jagen. „Het probleem van de diversiteit van de minderheidsgroepen wordt zo afgewenteld op de rug gen van de minderheden zelf", vindt de contactcom missie. Zij heeft grote bezwaren te gen het opleggen van een inspraakvorm waarom de minderheden niet hebben gevraagd en die ook geen onderwerp van beraad met de minderheden zelf is ge weest. Coördinatie van in spraak van minderheden moet volgens de contact commissie aan de basis groeien, waarbij de regering moet stimuleren in plaats van decreteren. De commissie heeft de vijf endertig plaatselijke kerke lijke contactgroepen voor Molukkers en Nederlanders gevraagd, eveneens bij de bijzondere commissie voor het minderhedenbeleid van de Tweede Kamer protest aan te tekenen tegen de plannen van de overheid. In de contactcommissie werken samen de Neder landse Hervormde Kerk, de Gereformeerde Kerken in Nederland, de Molukse Evangelische Kerk en de Noodgemeente Geredja Protestan Maluku. KÜNG: Feminisme vergelijkbaar met Reformatie of Verlichting De vrouwenbeweging is geen incident, maar onderdeel van een brede sociale en intellec tuele omwenteling, die te ver gelijken is met de Reformatie en de Verlichting. Dit zei tij dens een lezing in Claremont (Californië), de theoloog Hans Küng, die bezig is aan een on derzoeksproject over vrouwen en christendom. Sinds in 1979 het Vaticaan de kerkelijke leeropdracht van de Zwitserse dogmaticus in trok, is hij directeur van het onafhankelijke oecumenisch instituut te Tiibingen (West- -Duitsland), in welke plaats hij tot dan aan de r.-k. theolo gische faculteit doceerde. Zijn project over het feminisme wordt door de Volkswagenfa briek gefinancierd uit het fonds bestemd voor bijzonder onderzoek. De voorlopige resultaten over het vroege christendom wal betreft de plaats van de vrouw, echtscheiding en ho moseksualiteit zijn volgens Küng zo opzienbarend, dat het hem bij zijn oude werkge ver (de faculteit) niet zou zijn toegestaan het project voort te zetten. Christelijke wetenschapslie- den die afhankelijk zijn van kerkelijke toestemming schrikken er meestal voor te rug uit hun onderzoek conse quenties te trekken die in strijd met de kerkleer zijn. „Rooms-katholieke theologen zijn bang voor de waarheid; hun protestantse collega's zijn niet veel beter," aldus Küng. „Waar onderdrukt wordt komt de waarheid niet boven water." Sla vink met witlof - bietensalade en gebakken aardappelen rijstebrij Voor twee personen hebt u nodig? 2 slavinken, 15 g margarine; 100 g gekookte bieten van gisteren), 150 g witlof, 3 le pels yoghurt, 1 lepel azijn, zout, peper, suiker, uitje, 1 of 2 augurken; l/t 1 kg aardappelen, olie, 15 g margarine, zout Vt liter melk, 75 g (pa- p)rijst, bruine basterdsui ker of suiker met kaneel. Bak de slavinken in weinig (omdat er geen jus nodig is) magarine bruin en gaar in twintig minuten. Keer het vlees regelmatig zodat het rondom bruin wordt. Leg de slavinken op een warm scho teltje en doe het overgeble ven vet bij de aardappelen. (De overblijvende pittige, bruine aanbakseltjes kunnen ook tot hun recht komen door er de bietjes door te roe ren voor ze door de salade worden gemengd). Meng voor de salade eerst het sausje van yoghurt, azijn, zout, peper, suiker en fijnge sneden ui. Spoel kort voor de maaltijd het witlof af, snijd de groente in fijne ringen en was die alleen nog een keer als het nodig is. Meng het witlof en de bietjes luchtig door het sausje. Garneer met plakjes of waaiertjes augurk. Gebruik eventueel restjes ge kookte aardappelen of kook verse aardappelen in de schil gaar. Bak de aardappelen in stevige plakken gesneden bruin in olie met margarine. Strooi er na het bakken zout over. Strooi de afgespoelde rijst in de kokende melk, blijf roe ren tot de melk weer kookt en laat haar een half uur zacht doorkoken. Houd de rijstebrij warm tijdens het eten van de hoofdschotel op' een middenpit of sudderplaat en geef er de basterdsuiker of suiker met kaneel apart bij. JEANNE (Van onze correspondent Ad Bloemendal) TEL AVIV Het nieuwe jaar 1984 was nauwelijks drie dagen oud of de Israëlische kranten kwamen al met de eerste vonnissen voor de con sument: eerste levensbehoef ten 15 a 18 procent in prijs omhoog. 28 procent op de elektriciteitsrekening, 15 pro cent meer voor benzine. De Israëliërs zijn gewend aan prijsstijgingen. De salarissen gaan evenredig met de kos ten van levensonderhoud omhoog en mede daardoor heeft het publiek lange tijd weinig geloof gehecht aan verhalen over economische crisis. Dat is allemaal radicaal ver anderd sinds de „zwarte zes de oktober", toen de banken niet in staat bleken hun uit gegeven aandelen te verzil veren en de regering genood zaakt was de effectenbeurs in Tel Aviv te sluiten. Op die dag drong het pas goed tot het publiek door dat de rege ring-Begin met minister van financiën Alidor jarenlang voor Sinterklaas heeft ge speeld. Alidor's opvolger, Co- hen-Orgad, heeft het kabinet afgelopen zondag de reke ning voor deze verspilling gepresenteerd in de vorm van een ingrijpend bezuini gingsvoorstel. Op de uitgaven van alle ministeries wordt negen procent gekort. De de- f>artementen moeten vrijdag aten weten waar zij denken te snijden. Dergelijke plan nen zijn al eerder gestoten op fel verzet van de ministeries van defensie, opnderwijs, werkgelegenheid en sociale zaken. Meningsverschillen Indien het kabinet-Sjamir de huidige begrotingsperikelen niet overleeft, komt dat niet alleen door meningsverschil len op het gebied van de eco nomie. Ook politiek opportu nisme en persoonlijke tegen stellingen spelen een rol. De verhouding tussen Sjamir en vice-premier Levy is niet al te best, zeker niet na het recente openlijke conflict over het ministerschap van buitenlandse zaken dat de vice-premier voor zich opeis te. Op dat laatste departe ment aast ook al enige tijd de liberale minister van ener- Een joodse familie voor hun huis in een van de nieuwe nederzetteingen op de Westelijke Jordaanoever. Bijna driekwart van de Israëli's vindt dat de regering op de post nederzettin gen fors moet bezuinigen. giezaken, Modaï. De libera len willen hun positie in het kabinet versterken en als Sjamir hun wensen niet ho noreert zou dat zeker een rol spelen bij de bepaling van hun standpunt over de bezui nigingen. Veto schoolgeld De kleine fel-religieuze par tijen hebben in de afgelopen jaren al heel wat keren aan gekondigd het kabinet te la ten struikelen als zij hun zin niet kregen. Hun dreigemen ten hebben daardoor wat aan geloofwaardigheid ingeboet, maar niettemin hebben zij nu weer hun veto uitgesproken over de voorgenomen heffing van schoolgeld op middelba re scholen. Minister Cohen-Orgad had aanvankelijk ook een aan zienlijke beperking van de stichting van nieuwe neder zettingen in gedachten; maar premier Sjamir heeft al laten weten dat daar om politieke redenen geen sprake van kan zijn. Een gisteren in de voor aanstaande krant The Jeru salem Post gepubliceerd opi nieonderzoek laat overigens zien dat het Israëlische pu bliek wel degelijk bereid is op het nederzettingenbeleid te bezuinigen. Maar liefst 72 procent van de ondervraag den verklaarde dat wat hun betreft de begroting voor de nederzettingen de eerste post is waarin fiks gesneden zou moeten worden. Geen schijn van kans Het grote probleem voor de Israëlische regering is dat be zuinigingen die economisch gezien absoluut noodzakelijk zijn, door de politieke en be langentegenstellingen in het kabinet geen schijn van kans maken. Het al drastisch bij gestelde voorstel van Cohen- Orgad wordt in sommige commentaren omschreven als radicaal, maar in feite gaat het om de bekende druppel op de gloeiende Elaat. De totale omvang van et budget wordt nauwelijks aangetast, het gaat eerder om een verschuiving van gelden. Wat bezuinigd wordt op de begroting van de ministeries moet worden gebruikt om een deel van de buitenlandse schuldenlast af te lossen. Want die is zowel de belang rijkste oorzaak als het gevolg van de huidige problemen. Te veel uitgegeven In de afgelopen jaren hebben het Israëlische publiek en niet in de laatste plaats de Is raëlische overheid aanzien lijk meer uitgegeven dan te verteren was. Wat de werk nemers aan de inflatie verlo ren werd gecompenseerd in hun salarissen, hetgeen de inflatie nog eens extra aan wakkerde. De gaten in de be groting werden gestopt met geleend geld uit het buiten land en het bankpapier, dat in rijkelijke hoeveelheden van de persen van de Natio nale Bank rolde. Toen Israël eind vorig jaar uit zijn zoete droom ont waakte, was het inflatieper centage opgelopen tot een jaargemiddelde van meer dan 200 en bedroeg de bui tenlandse schuld ruim 66 miljard gulden. Met meer dan 16.000 gulden per hoofd van de bevolking is deze daarmee de hoogste ter we reld. Op dit moment al gaat een derde van de Israëlische staatsinkomsten naar buiten landse schuldeisers. Van wat overblijft wordt de helft be steed aan defensie en de rest is bestemd voor alle andere uitgaven. Geen steun vakbeweging Op steun van de vakbewe ging hoeft de regering, ge steld dat ze het eens wordt over de nadere invuling van de begrotingsvoorstellen van Orgad, niet te rekenen. De secretaris-generaal van de Histadroet, het verbond van vakverenigingen, heeft al la ten weten dat er geen sprake kan zijn van een soort sociaal contract met de Likoed-rege- ring, omdat hij geen reële loonsverlaging wil accepte ren. Hooguit is de vakbewe ging genegen met de rege ring in algemene termen te spreken over zaken als infla- tiebestrijding en het voorko men van massale ontslagen. De werkloosheid in Israël be draagt op dit moment 4,5 procent van de beroepsbevol king. Maar als er echt bezui nigd gaat worden, zullen er heel wat banen verdwijnen, ook bij de overheid. Bij het ministerie van buiten landse zaken, de posterijen en talrijke andere openbare diensten is de afgelopen we ken al gestaakt en de acties zullen worden opgevoerd als de regering met ingrijpende loonmaatregelen komt. Sja mir zal dan moeten bepalen of het verlies door de ar beidsonrust opweegt tegen de winst van de bezuinigingen. Kansen Arbeiderspartij De kansen voor de Arbei derspartij om het roer over te nemen lijken beter dan ooit. Maar toch laten de sociaal democratische voormannen zich voorzichtig uit .over de mogelijkheid van een kabi netscrisis en nieuwe verkie zingen. Het zou immers niet de eerste keer zijn dat er in het Likoed-kabinet dreige menten worden geuit zonder dat daaraan uiteindelijk con sequenties worden verbon den. Bovendien is het alter natief, dat van een regering van de Arbeiderspartij met de steun van kleine religieu ze partijen, niet bijster aan lokkelijk in een tijd van lou ter impopulaire maatregelen. Een combinatie met de libe ralen wordt door de linker Mapam-vleugel binnen de so ciaal-democratische alliantie van de hand gewezen. Eigenlijk zou alleen een breed samengesteld kabinet van Arbeiderspartij en Li- koed een poging kunnen wa gen de vrijwel onoplosbare economische problemen te lijf te gaan. Maar de kans is klein dat premier Sjamir en oppositieleider Simon Peres, die enkele maanden geleden in hun overleg geen enkel resultaat bereikten, nu wél tot overeenstemming kunnen komen. ll'lMB ïrieven graag kort en uidelijk geschreven De edactie behoud! zich et recht voor mgezon- en stukken te' bekorten Falende samenleving De samenleving heeft te weinig in de gaten, dat het stadsvernieuwingswijken behoorlijk mis is. Dat was gistei avond de slotconclusie van premier Lubbers in het VARA actualiteitenprogramma Achter het nieuws, dat geheel wa gewijd aan de Centrumpartij. Het betoog van Lubbers kwau er op neer, dat in de achtergebleven wijken in de grote ste den er niet alleen problemen zijn rond de gekleurde en hei kenbare minderheden, maar ook rond wat hij noemde d blanke minderheden in die wijken. DAARMEE sloeg Lubbers de spijker op zijn kop. Oppositie leider Den Uyl bleef in hetzelfde programma in zijn analysj a een maatschappelijk stadium eerder steken. Hij kwam nié veel verder dan de moeilijke positie van herkenbare minderj heden in de achtergebleven wijken. Lubbers onderstreept! ook de positie van de niet-herkenbare minderheden, name lijk de blank gekleurde mensen, die onder moeilijke omstani digheden in wijken wonen waar de meerderheid inmiddelj herkenbaar anders is. LUBBERS gaf terecht een aanmerkelijk gecompliceerde! beeld van de problematiek. De discriminatieproblematiel) doet zich immers niet slechts voor rond een herkenbare min' derheid, maar ontstaat rond de kennelijk moeilijk herkenba re problematiek van mensen die zich aan de onderkant var de samenleving bevinden: blank, zwart en alles daartussenin Dat die groepen zich onder elkaar agressief opstellen is hë gevolg van een falen van onze samenleving als geheel. DAAROM, en we hebben dat in deze kolom al vaker bei pleit, moet de minderhedenzorg in ons land niet voornameljl bestaan uit een beleid, dat herkenbare minderheden voor* trekt of meer mogelijkheden biedt. Het behoort voornamelijk te bestaan uit een sociaal beleid, waarin alle mensen die hel moeilijkst zitten in deze samenleving, zowel financieel all wat betreft de leefsituatie, met extra zorg worden omringd In slechte economische tijden is dat een uiterst moeilijke op} gave, maar het is goed dat de problematiek die er aan teil grondslag ligt in elk geval herkend en erkend wordt. Ongelukkig Bijna de helft van de getrouw de mensen voelt zich volgens een enquête niet gelukkig in hun relatie. Angstig te kort te zullen komen denken zij aan scheiden. Een ontstellende konstatering. Bewustmaking, carrière, feminisme, konflik- ten, een heilstaat waar ieder een vrij is. Wat een flop! Wie hebben de kortzichtige en euvele moed gehad deze nieu wigheden te gebruiken als breekijzers in zoveel gezins verbanden? Het is duidelijk dat door al die vage idealen, omdat ze modern heetten, de godsdienstige uitgangspunten van vroeger werden verdron gen. Andere tijden, andere moraal. Hier ligt de oorzaak dat de innerlijke ruimte van eensgezindheid binnen de ge zinnen werd bedorven. Omdat de overheid een neutrale poli tiek voert werd het gezin niet meer beschermd, noch door de staat, noch door een deel van de kerk, waaraan de heer Her man Bode op grove wijze uit leg gaf. Een uitleg, die in ieder geval veel duidelijker was als die welke de groep Marënburg officieel van zich zelf gaf in handig verpakte, fraaie woor den, waarin hun eigenlijke be doelingen bedekt bleven. Wie zijn er al de dupe van? Om al leen bij de kinderen te blijven: duizenden kinderen liepen vanwege de relatieproblemen in de gezinnen weg en zwer ven rond zonder geborgen heid, zonder moraal, van on derdak naar onderdak. Slacht offers van de kerken die be gonnen de gangbare leer te verlaten of onvoldoende macht hadden de problemen het hoofd te bieden. Wat een armzalige medemenselijkheid. Wat een slappe solidariteit, waarvan de heer Bode mond vol heeft. Daarom dient de bescherming van he gezin de allerhoogste voor rang. De zorg voor de opgroe van zowel oud als jong kar niet gemist worden. Zij word het beste gewaarborgd in di gezinnen, het best geïnspi reerd door een trouwe kerk Er zal nooit vrede in de we reld komen als zij niet begin bij de ouders in de gezinnen bij de geestelijkheid in de ker ken. Daarom moeten ook dit vage idealen eens ontmaskert worden. H. Rutges, DEN HAAd Met de volgende schepen kan zee post worden verzonden. De datum, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staat ach ter de naam van het schip vermeld. Argentinië ms „Alhena", 9 januari Australië ms „Lloydiana", 10 januari Brazilië ms ..Alhena", 9 januari; Ca nada wekelijkse afvaart; Indonesië n „Borussia", 9 januari; Israël ms „Na host Kurier", 9 januari; Ver. Stater van Amerika ms „Atlantic Song" januari; Zuid-Afrika (Rep.) ms „S. A Winterberg", 10 januari. Saskia Bos directeur Stichting De Appel AMSTERDAM Stichting D Appel in Amsterdam heef Saskia Bos (36) met ingan van 1 februari benoemd to nieuwe directeur. Saskia Bos was onder meer ze ven jaar hoofdredactrice bi Openbaar Kunstbezit, waar voor zij het tijdschrift en vel radio- en tv-programma's redi geerde. Sinds een half jaar i zij lid van de Programmacom missie van De Appel. De Appel is een centrum voo het signaleren van nieuw' ontwikkelingen op het gebiet van beeldende kunst, met spe ciale aandacht voor projectei met een procesmatig karakter Geen krant ontvangen Bel tussen 18.00 en 19.00 uur, zaterdags tussen 14.00 en 15.00 uur, telefoonnr.071- 122248 en uw krant wordt nog dezelf de avond nabezorgd. Enige tijd regen DE BILT (KNMI) Van avond en de komende nacht worden opklaringen verwacht. Daarbij kan de temperatuur wat verder dalen dan we de laatste tijd gewend waren. In het binnenland komt hij enke le graden onder het vriespunt, maar aan de kust blijft hij daar even boven. In de nanacht en donderdag overdag komen we onder invloed van een nieuwe oceaandepressie. Vooral in de ochtend en het begin van de middag moeten we dan reke ning houden met regen. De middagtemperatuur wordt daarbij weer rond 5 graden. De wind neemt weer toe, maar het ziet er voorlopig niet naar uit dat er weer storm komt. Wel wordt de wind aan de kust af en toe stormachtig, windkracht 8, in het binnen land neemt hij toe tot krachtig, uit zuidwest. Ook van vrijdag tot en met maandag kan er af en toe regen vallen, mogelijk ook natte sneeuw, maar er ko men dan ook enkele opklarin gen. In de nacht blijft er in het binnenland een kans bestaan op lichte vorst. Weerrapporlen v vanmorgen 07 Max Min Neer- tamp lamp aleg Amsterdam regen Deelen regenb. Eelde regen Eindhoven regen Den Helder regenb. Twente regen Vlisslngen geh.bew. Z.-Limburg regen onbew. 12 8 97 n 11 0n 1 0.4 n

Leidse Courant | 1984 | | pagina 2