=p Perfectionist Chaplin bewaarde mislukte film DERDE NET" VOOR KUNST EN CULTUUR OP TV L 14! :ADIO/TELEVISIE CcidócSommit WOENSDAG4 JANUARI 1984PAGINA IS )mroep niet op ]CS-satelliet ILVERSUM Minister rinkman van WVC heeft la- n weten, dat de Nederlandse nroep geen gebruik zal ma- fi van het aan Nederland egewezen kanaal op de Eu- ipese communicatiesatelliet CS. De garantiestelling van miljoen gulden voor de jur van het ECS-kanaal door •i omroep komt wat Brink- an betreft ook te vervallen. 2 NOS zal om deze reden :oorlopig moeten afzien van iar plan om te experimente- n met een zogenaamd Euro- ies televisieprogramma. DEN HAAG Een gegaran deerd aanbod van drie avonden per week kunst en cultuur op de televisie, via de zender Neder land 3. Daarvoor werpt de Stich ting Het Derde Net zich op, een initiatief van mensen die onte vreden zijn over het aanbod op tv van kunst en cultuur en die zich zorgen maken over het toekom stig omroepbeleid. De stichting is opgericht in ver band met de komende behande ling in het parlement van de me dianota van minister Brinkman (WVC), zo maakte musicus Rein- bert de Leeuw, een van de initia tiefnemers, op een persconferen tie duidelijk. „Dat is een uitgele zen moment om in die wet een culturele paragraaf op te nemen, die toewijzing van zendtijd en middelen aan een stichting die het derde televisiekanaal be heert, mogelijk maakt". De initiatiefnemers zeggen be wust binnen het omroepbestel te zijn gebleven met hun voorstel, omdat het tot nu toe nog nie mand is gelukt dat bestel te door breken. De omroepverenigingen doen volgens de stichting veel te wei nig aan kunst en cultuur. Het idee van de minister om in de omroepwet op te nemen dat elke zendgemachtige tenminste twin tig procent van zijn tijd hieraan wijdt, garandeert volgens De Leeuw niets. „De normen zijn zo vaag dat de Bijbelquiz en Toppop ook als culturele programma's zouden kunnen worden opge voerd". Ook de NOS doet volgens Het Derde Net te weinig. De Leeuw wiist er op dat in juni de televisie geheel in het teken zal staan van de Olympische Spelen. „Voor het Holland Festival, dat dan ook draait, wordt nog geen minuut uitgetrokken". Vijftien uur cultuur per week op het Derde Net kost 32 miljoen gulden per jaar, te betalen door omroep en STER. Paul McCartney in de loopgraven Voor de promotie van zijn vredessong „Pipes of Peace" liet Paul McCartney een filmpje maken, waarin hij als In de Eerste Wereldoor log wegduikt in de loopgraven. Paul speelt de rol van zowel een Britse als een Duitse soldaat, die aan het front vriendschap voor elkaar opvatten. ILVERSUM Charlie haplin filmde heel wat ïeer dan uiteindelijk in e bioscoop terecht kwam. )ie ontdekking deed men ja zijn dood in 1977, toen e filmische geschiedvor- &rs Gill en Brownlow an zijn weduwe Oona l'Neill toestemming kre- ën de kelders te mogen lóorzoeken van haar jwitserse chalet. Tiental- in kilometers ongebruik- t film kwamen boven rater. Boeiend materiaal ovendien, omdat er op- amen bijzaten van scènes (it beroemde films, die Jet de goedkeuring van [haplin hadden gekregen h op de montagetafel [erden versneden, an al die interessante istanten werd intussen Sn nieuwe film met toe- chting samengesteld die onder de titel „De onbe kende Chaplin" in het buitenland al op tv werd vertoond en waarmee in drie delen VPRO-tv van avond begint op Ned. I om 20.33 uur. Zoals wij eerder schreven bij vertoning op de Britse ITV kon Chaplin dagen besteden aan een opname, zoals met het blinde bloemenmeisje, ge speeld door Virginia Cherill iri „Citylights". De in de grote stad in jacquet verloren lopen de zwerver Charlie vat een ontroerende liefde op voor dat meisje. Zij kan hem niet zien, maar houdt hem voor een Adonis door de manier waarop hij haar voorkomend tegemoet treedt. De zwerver meent ech ter haar niet aan zich te mo gen binden, omdat hij haar dan tekort zal doen in zijn ho peloze bestaan van de ene dag op de andere. Voor hem is lief hebben méér dan willen heb ben. Dit edele motief moest in deze toen nog stomme film duidelijk gemaakt worden. Met mimiek en stille wenken. Chaplin stelde daarom de hoogste eisen aan, de bewegin gen van toenadering en af stand nemen. Die scène van dat afscheid heeft hij tiental len malen over laten doen, zo vaak zelfs dat Virginia er kre gel van werd. Maar Chaplin zette door tot hij de ideale op name had bereikt. Dat krijgt men in herhaalde beelden te zien in „De onbekende Chap lin". Al die weggesneden opnamen kwamen te voorschijn uit de filmdozen van Chaplin. Men ziet hem bij herhaling dat meisje zijn bloemen aanbieden. Daar zitten ook beelden bij waarop hij Virginia aanwijzin gen geeft omtrent de wijze waarop zij moet reageren, wat voor gezicht zij daarbij moet trekken, iets tussen huilen en lachen in. Inspelen op het sen timent. Chaplin maakte het zichzelf tenauwernood gemak kelijker. Als Virginia uit de scène trad om uit te blazen en zich voor te bereiden op een nieuwe reeks, ging Chaplin met zichzelf aan de gang. Hij oefende zich dan in het maken van knievallen waaruit een melancholieke houding moest spreken. Deze opnamen ziet men overigens pas in het tweede deel van deze Chaplin- serie, die wordt uitgezonden op woensdag 18 januari. Sentiment In al zijn films mikte Chaplin tegelijk op humor en het senti ment. Met zijn held Charlie ging er ondanks goede bedoe lingen altijd iets mis. Daar heeft hij zijn grote publiek aan De jonge Chaplin bezig met het monteren van zijn films. te danken. De eeuwige under dog. Hij verloor dat er op de duur ook mee, toen hij zijn werk niet geheel vrij kon hou den van vals sentiment, zoals in ongeveer zijn afscheidsfilm „Limelight", waarin hij als po diumman terug trad uit het vak en voorgoed in zijn Zwit serse chalet verdween. Bij de VPRO zegt men over de uitzending van „De onbekende Chaplin", dat men niet om deze film heen kan, dat de filmvondsten van zijn werk te vergelijken zijn met de ont dekking van een onbekende Rembrandt. Men wijst er ook op, dat Chaplin ongetwijfeld veel stukken niet geslaagde film echt heeft weggegooid, maar dat hij reden had om ook veel afgekeurde stukken te be waren. Waarschijnlijk met de bedoeling van zijn eigen fou ten te leren dan wel op deze wijze vastgelegde invallen la ter nog eens te gebruiken bij nieuwe ensceneringen. In het eerste deel, vanavond, ziet men fragmenten uit de be ginperiode van Chaplins werk. Hij kreeg toen in Hollywood een contract om korte grap- films te maken, die dienden om hoofdfilms aan een voor programma te helpen. Die reeksen korte films gebruikte Chaplin als vingeroefeningen voor zijn latere grote werk. Hij werd hierin soms bijgestaan door zijn broer Sidney, die in Londen als theaterartiest werkte. Perfectionist Uit deze bloemlezing van stuk ken film, die Chaplin de moei te van het vertonen niet waard vond, komt hij behalve als een bevlogen filmer ook naar voren als een perfectio nist. In een film, waarin ie mand woedend een autodeur dicht moet slaan, liet hij deze scène meer dan driehonderd maal overdoen, omdat hij het telkens nog beter in beeld wil de. Hier kwam nog bij, dat Chap lin werkte zonder uitgeschre ven script. Hij maakte zijn films aan de hand van een aantal hoofdlijnen op papier. Ter plekke werkte hij de scè nes nader uit, maar liet zich daarbij veelal leiden door tel kens nieuwe invallen. Het af gekeurde werk slaat dan ook niet alleen op mislukt materi aal, maar duidt even zo helder op zijn persoonlijke instelling een scène steeds beter te wil len doen. En welk verhaal hij ook ver telde, alles moest passen in zijn opvatting, dat het grappig moest zijn. Zelf zei hij daar van, dat humor de enige ma nier is om mensen te bespelen, te boeien. Voor die gesteldheid mag een film als „Modern ti mes" karakteristiek heten. Die gaat over het inkapselen van de mens in moderne werksys- temen, de mens als slaaf van de machine. Hij hangt daar een triest beeld van op, maar de mensen kwamen er wel la chend van uit de bioscoop, tot zulke tragische verdwazingen als zijn hoofdfiguur in deze film verzeilt. Uit de kelders kwam vooral veel restmateriaal te voor schijn van films, die als klas siekers gelden, waartoe films zijn te rekenen als „Goldrush", „Little tramp", Citylights" en „The kid", waarin Jackey Coogan uitgroeide tot het be roemde jochie, van wie later nooit meer iemand hoorde, als acteur dan, want zijn naam was voorgoed gevestigd. Hij bleef gelden als voorbeeld hoe Chaplin wist te werken met menselijk materiaal, uitstra ling van een man die in ande ren oproept wat hij zelf in zich draagt. TON OLIEMULLER AD Enkele jaren heeft het ge duurd voor de nieuwe en laatste song „Nobody told me" van John Lennon van de elpee „Milk Honey", die dezer dagen verschijnt, de wereld in gezonden kon worden. Ad Visser had de wereldprimeur op Hilver sum 3 dezer dagen. Hij kon digde deze plaat bijna plechtig aan, want het blijft opzienbarend mede gezien de tragische omstandighe den waaronder aan dit mu zikantenleven een eind werd gemaakt. Samen met Yoko in de studio kwamen de opnamen tot stand, een zijde voor John en een zijde voor Yoko. Nadien ontstond het touwtrekken over de rechten. Notarissen er bij en zo. En Yoko Ono had het ook een beetje te kwaad met de nagedachtenis. De moord verwekte op die ma nier nogal wat nasleep. Hele verhalen om deze plaat heen derhalve, allemaal verteld door Ad. Tenslotte zette hij de song op, echt Lennon en zeker voor de liefhebbers een fraai bezit. Zou je denken, dat Ad tij dens het beluisteren van de song „Niemand vertelde mij" zijn mond dicht zou houden. Nee hoor, hij bleef doorpraten. Een hinderlijk mens, die Ad. Zou je den ken. Maar Ad verontschul digde zich. Hij mocht als eerste in de wereld die song in de ether brengen. Onder de strikte voorwaarde, dat hij ook tijdens het draaien nog een en ander zou zeg gen om copyright-techni sche redenen en om te voorkomen, dat piraten er eigen bandjes van zouden maken en met die song mooi weer zouden gaan spe len onder de toonbank door. Soms praten deejees al te veel, maar door toedoen van piraten zou dat in de naaste toekomst nog wel eens veel erger kunnen worden. Net als de naam- prints van de omroepen in films die zij uitzenden, maar daar hoef je tenminste niet naar te luisteren. SKIP In de nacht van zaterdag 7 op zondag 8 januri komt de NCRV met een jazz-mara- thon in de presentatie van Skip Voogd. Die nacht duurt tot 05.00 uur. Wie dat wil beluisteren moet wel achter de knoppen gaan zit ten, want op de zevende om twee minuten over elf moet men terecht op Hilversum 3 en twee minuten na de klokslag van 24.00 uur dient men over Je schakelen naar Hilversum 1. Je moet wel even de weg weten in Hil versum, maar dan verdwaal je zelden meer. Als opsteker voor die nacht werd geko zen de variant „Jazz, sir" op de titel van het beroemde jazz-liedje „Yes, Sir, that's my baby" - ja, mijnheer, dat is mijn liefje en daar blijft u dus verder met uw vingers vanaf. Dat heeft Skip alle maal zo bedacht. Hij wil in die nacht een scale van jazz- stijlen bieden vol grote na men van toen, zoals Paul Whiteman, Jelly Roll Mor ton, Joe Venuti, Fats Wal ler, Charlie Parker, Erroll Garner, Oscar Peterson, Stan Getz, John Coltrape, Nat King Cole en tal van andere instrumentalisten en vocalisten, die de wereld in een swingende beweging hebben gezet. Een beweging die die nacht voelbaar moet worden. Toelichting tnnifer als eiseres in is in de Canadese film, die IKON wordt uitgezon- m een meisje van veertien Wanneer ze van een va- \ntiekamp thuiskomt, vertelt iar moeder, dat zij en Jens \der besloten hebben te gaan ■heiden. Alles is al geregeld, in weet nergens van. Waar- moest dat gebeuren, terwijl er niet was? Een vriendin in Jen maakt haar duidelijk, t mensen niet zo maar gaan heiden en dat Jen welbewust vakantie is gestuurd. Als ze in hoort bij wie ze moet wo rn, gaat ze daar niet mee ak- >ord. 00 uur Nederland 1. jan gewest tot Iewest (ver Bronbeek in Arhnem, aar nog 37 oud-KNIL-militai- \n verblijven is in het verleden \eds veel te doen geweest. In 859 bepaalde koning Willem I, dat Bronbeek als wo'on- Iaats voor de oud-millitairen pest worden ingericht, maar Imiddels is hun aantal zo ge ld uceerd, dat de exploitatie- gj os ten niet meer opgebracht I linnen worden. beslissing over een sluiting •rd uitgesteld, maar de vestie dreigt weer actueel te orden. Wil de Jong maakte in reportage van de roerse- n rond Bronbeek. Andere on- irwerpen gaan over de man- mvlechter Tonny Raayma- irs uit het Brabantse Beek en bnk, die vijf werklozen ver- puwd maakt met zijn hand- irk en over het „Tanger- ann-Nieuwsblad", een fami- 'krant die over de gehele we id wordt verspreid. 122 uur Nederland 2. 'oos Postema in tesprek deze uitzending heeft Koos ostema o.a. een gesprek met s Brabantse arts drs. Cees in Tiggelen, die vijf jaar in ustralië heeft gewerkt als sycho-geriater. ij bestudeerde o.a. militairen, ie in Vietnam aan chemische estrijdingsmiddelen blootge- 'eld geweest waren. Zij ver- ionden verschijnselen die aan miele aftakeling deed den- in. Na een studie van demen- patiënten in ons land is hij it de conclusie gekomen, dat hiliteit in een vroeg stadium ihandeld kan worden. 10 uur Nederland 2. Nederland NEDERLAND 1 AVRO 16.30 Stuif es in. Presentatie: Ria Bremer. IKON-KRO-RKK 18.55 Het verhaal. Bijbelvertel ling. Afl. De toren van Ba- bel. 19.00 Jennifer als eiseres (1). Canadese tv-film in twee delen. Jen's ouders gaan scheiden. De situatie over valt haar. (Zie toelichting). 19.26 Kenmerk. Actualiteiten rubriek. NOS 20.00 Journaal. 20.28 Socutera: Filmpje SNV. „Een druppel op de goeie plaats". VPRO 20.33 The unknown Chaplin. Verzameling nooit vertoon de en ongemonteerde scè nes en proefopnames van Chaplin. (Zie elders op deze pagina). 21.27 Tijdverschijnselen. Aan dacht voor gebeurtenissen uit heden en verleden. Van avond: Faillissement. 22.22 Het Maarten Altena Oc tet. Muziekprogramma met jazz- en geïmproviseerde muziek, pop- en serieuze muziek. Koos Postema praat met prof. C van Tiggelen op Ned. II om 20.10 uur. NOS 23.08 Journaal. 23.13 Nieuws voor doven en slechthorenden. NEDERLAND 2 Olaf Wijnant8 vertelt over „De toren van Babel" in „Het ver haal". Ned. I om 18.55 uur. NOS 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.30 Sesamstraat. 19.00 Journaal. 19.12 PP: Uitzending van de P.v.d.A. 19.22 Van gewest tot gewest. Met o.a. de toekomst van Bronbeek. (Zie toelichting). 20.10 Koos Postema in ge sprek. Ontmoetingen in het Soeterijn. (Zie toelichting). 21.00 Een vrouw met karak ter. Nieuwzeelandse tv-film. De Engelse Lizzie (Sarah Peirse) gaat vol verwachting naar Nieuw-Zeeland om een toekomst op te bouwen. Al les is anders dan zij had verwacht. Regie: David Blyth. 22.15 „E". Tekenfilm over de letter E van Bretislav Pojar. 22.30 Journaal. 22.45 Studio sport. 23.10 Nieuws voor doven en slechthorenden. Ad '8 Gravesande (op de foto met de redactie-leden van het programma) praat in „Tijdverschijnselen" over faillissemen ten. Ned. I om 21.27 uur. Duitsland DUITSLAND 1 18.00 Hier un heute. 18.25 Der Androjdger. Tv-serle. 19.00 Brackreport. 20.00 Tagesschau. 20.15 Endstation Malibu. Tv-spel van Michael Christopher. Met: Joanne Woodward, Christopher Plummer, Valerie Harper e.a. Regie: Paul New man. Tot een van de meest preten tieuze stukken, die de Amerikaanse televisie de laatste jaren heeft gerea liseerd, behoort Paul Newmans de buutfilm „The Shadow Box". De film werd vervaardigd naar het toneelstuk van Michael Cristopher, dat op Broadway met de „Tony" werd be kroond en de Pulitzer-prijs kreeg. De tv-film ontving nog eens de Golden Globe Award. Het verhaal geeft een boodschap over het leven. Het doet er niet toe wanneer je doodgaat als je nooit echt geleefd hebt. Daarom moet je van het leven genieten. Elk ogenblik telt, voordat het te laat Is. 21.45 Brennpunkt. Actualiteiten. 22.30 Tagesthemen. 23.00 Nick Lewis, Chief Inspector. Politieserie. De komende weken wor den op dit net afleveringen herhaald van deze Engelse serie uit 1981. Chief Inspector Lewis, de centrale figuur, leidt het Prisoners Property Office in Londen, waar zowel de eigendommen van gevangenen worden bewaard, als ook bewijsmateriaal en dossiers over onopgeloste zaken. Die gevallen on derzoekt Lewis nog een keer samen met twee Intelligente medewerkers, de computer-deskundige Kate Burton en de wetenschapper Phil Strong. 23.45 Tagesschau. DUITSLAND 2 18.00 Wildes weites Land (6). 18.57 Programma-overzicht. 19.00 Heute. 19.30 Vorsicht Musikl. Amuse mentsprogramma met Frank Zander. Gasten o.a. UB40, Alice en Barclay James Harvest. 20.15 Kennzeichen D. 21.00 Der Denver-Clan (Dynasty). 21.45 Heute-journal. 22.05 Mittwoch9lotto - 7 aus 38. 22.10 Songs und Lieder mit Angelo Branduardi. 22.40 Variety. Tv-spel van Bette Gor don. Deze film over voyeurisme be schrijft de geschiedenis van de Jonge Amerikaanse Christine die een tijde lijk baantje aanneemt als caissière van een sex-shop In New York. Als feministe stuit het baantje haar tegen de borst, waardoor ze onder een vreemde geestelijke spanning komt te 00.15 Heute. DUITSLAND 3 WDR 18.30 Sesamstraat. 19.00 Aktuelle Stunde. 20.00 Tagesschau. 20.15 Mittwochs in... 21.45 Fokus. Wetenschappelijk pro gramma. 22.15 Spatvorstellung: Vergiss Ve- nedig. Italiaanse speelfilm uit 1979. Regie: Franco Brusati. Het centrale thema in deze film is de homosexuali- teit. 23.55 Journaal. Scène uit de nieuwe serie „Xenon" met Brit Alan al9 Els en Eugene Ber- voets als Tom. BRT 1 om 18.30 uur. BRT 1 18.00 Tik Tak. Tekenfilmserie. 18.05 Zeppelin. Informatief kinder programma. 18.30 Xenon (1). Jeugdserie met o.a. Johan Van Assche, Eugene Bervoets en Mirel Bonte. Regie: Jef Cassiers. 18.55 De jonge uitvinder. Poolse te kenfilm. 19.05 Het ABC van de computer. In leiding cursus. 19.10 Tussen Kabary en Satelliet. Documentaire over Madagascar. 19.40 Paardenkoersen, mededelin gen en programma-overzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Weerbericht. 20.15 Mini Micro Macro. 20.20 Juke Box Special. Optreden van de Braziliaanse zangeres Maria Bethanla. 20.50 De overwinnaars. Documentai re over insekten. 21.15 Pluk de dag. Komische serie over de belevenissen van een alleen staande vrouw met twee dochters. Afl. 3: Jaloezie. Barbara en Julie zijn het weekeinde bij hun vader geweest. Ze hebben allerlei enthousiaste ver halen over zijn nieuwe vriendin. Ann Is daar niet gelukkig mee. 21.45 Programma van de KTRO. 22.35 Journaal. BRT 2 13.00 Basé In eigen huis: Winter. Vrijetljdsmagazine. 19.40 Mededelingen en Vanavond. 19.45 Journaal. 20.10 Weerman. 20.15 Honger (Svalt). Deens-Zweed se speelfilm uit 1966 naar het werk van Knut Hamson. 22.05 1870-1910: De keerzijde van Kopenhagen, documentaire. 22.35 Sirene. Tekenfilm van Raoul Servals. RTBF 1 19.05 Ce soir. Regionaal magazine. 19.30 Journaal. 20.00 Risquons tout. 21.05 Le parrain (1) (The godfather). Tv-serle van Francis Ford Coppola. Met: Marlon Brando, Robert de Niro, Al Pacino e.a. De serie kwam tot stand door de speelfilm uit 1971 In negen stukken te verdelen. In het eer ste deel wordt een beeld geschetst van de familie Corleone. 22.00 Document artistique. Leonor flni ou le theatre de l'amblgu. 22.45 Journaal. 23.00 Actualitès lalques. Engeland BBC 1 16.50 Tekenfilm. 16.55 Play school. It's Wednesday. 17.20 Heathcliffe and Marmaduke. Kinderserie. 17.25 Jackanory. Kinderprogramma. 17.40 Grandad. Kinderprogramma. 18.05 John Craven's newsround. 18.10 Think of a number. Kinderpro gramma. 18.40 Sixty minutes. Actueel magazi- TV. 21.05 Cockles. 22.00 Journaal en weerbericht. 22.25 Whickers's World. 23.15 Compilatie Hot Shoe Show. 24.00 Sportnight. 00.50 Nieuwsoverzicht. 00.52 Weerbericht. BBC 2 16.05 The Greatest Show on Earth. Amerikaanse speelfilm uit 1952. Met Betty Hutton en Charlton Heston. Re gie: Cecil B. DeMllle. 18.35 Nieuwsoverzicht. 18.40 Machines in Motion. 19.40 The Slipper and the Rose. En gelse speelfilm uit 1976. Met Richard Chamberlain en Gemma Crave. 22.00 Pot Black 84. 22.25 Aunt Suzanne. Toneelstuk. 23.15 WK Darts. 24.00 Newsnlght. Actualiteiten. 16.30 Sons and daughters. 17.00 Flicks 17.15 Batfink. 17.20 Luna. 17.45 Razzmatazz. 18.15 Family tree. 18.45 Nieuws. 19.00 About Anglia. 19.35 Crossroads. 20.00 Name a tune. 20.30 Coronation Street. 21.00 This is your life. Presentatie Eamond Andrews. -21.30 Up the elephant and round the castle. 22.00 The war of the springing tiger. Doc. 23.00 News at ten. 23.30 Slap shot. Komische speelllm (1977) over hockeyspelers, die de re- gels aan hun laars lappen. 01.40 A9 the actress said to the bis hop. Paul Newman als de speler/coech van een derde-rangs ijshockeytoam In „Slap Shot". ITV om 22.30 uur. TV«morgen NEDERLAND 1 NOS 09.30 en 13.00 Nieuws voor do ven. VARA 16.00-17.00 Leer me ze kennen (2). Leoni Jansen praat met 4 buitenlandse jongeren uit Spanje en Suriname. DUITSLAND 1 09.25-09.55 Het programma met de Muis. 10.00 Heute. 10.03 Endstation Malibü, herh. 11.35 Songs und Lie der mit Angelo Branduardi, herh. 12.10 Kennzeichen D. 12.55 Pers overzicht. 13.00-13.15 Heute. 13.15 Teletekst-overzicht. 15.35 Tages schau. 15.45 Jahreskreis - mit Volksliedern durch ein Jahr (herh.). 16.30 Matt und Jenny, kinderserie. 16.55 um 100stel Sekunden (2), kinderfilm. 17.50-18.00 Tagesschau. DUITSLAND 2 13.15-13.30 Teletekst-overzicht. 15.57 Programma-overzicht. 16.00 Heute. 16.04 Aus meiner Aktenmap- pe, serie over bureaucratie - wereld wijd (herh.). 16.35 Kuschelbaren, poppenserie naar het boek van Mar- garete Thlele. 17 00 Heute. 17.15 Te- le-lllustrierte. 17.50 Flohmarkt, tv- -serie. RTBF 1 12.00 Teletekst. 15.00 Ecran des va- cances, vakantieprogramma voor de jeugd. 17.30 Plein Jeu, gevarieerd kinderprogramma. BBC 1 07.00 Teletekst-overzicht. 07.30 Breakfast time, actueel programma. 10.00 Flash Gordon. 10.25 Holiday programmes. 11.30 Play school. 11.55 Mickey and Donald. Tekenfilm. 12.15 Tekenfilm. 12.35 Country ga mes. 13.00 Go with Noakes. 13.30 Journaal. 13.55 Weerbericht. 13.57 Financieel- en nieuwsoverzicht voor doven. 14.00 Pebble Mill at one, lunchprogramma. 14.45 King Rollo, kinderserie. 14.50 Brio-a-brac. 15.00 WCT Tennis Dubbel (2e dag). 16.50 Ivor. 16.55 Play school: It's Thurs day. 17.20 Heathcliffe en Marmadu ke, kinderprogramma. 17.25 Jacka nory. 17.40 Fonz and the gang. BBC 2 15.10 Dear Brigitte. Amerikaanse speelfilm uit 1965 van Henry Koster. 16.45 WCT Tennis Dubbel. 07.25 Good morning Britain. 10.30 Schooltelevisie. 13.00 Teatime and Claudia. 13.10 Get up and go. 13.30 The Sullivans. 14.00 News at One. 14.20 Anglia nieuws. 14.30 A. plus. 15.00 Take the high road. 15.30 So mething in disguise. 16.30 Sons and daughters. 17.00 Teatime and Clau dia. 17.15 Dangermouse. 17.20 First Boat. 17.35 Road runner. 17.45 ome. HILVERSUM 1 leder heel uur nieuws. EO: 17.02 EO-onderweg. 17.55 Me- ded. (NOS). EO: 18.06 Tijdsein. 18.30 Het reisjournaal. 18.50 De Wolkenwa gen. 19.02 Ronduit-radiokrant. 19.20 Van U wil ik zingen. 19.40 De Bijbel open. NOS: 20.03 Langs de lijn. sport en muziek. 23.02 Met het oog op morgen. NCRV: 0.02 Volgspot. 1.02 Metropolls. 2.02 Nachtexpress. 6.02 In 't voorbijgaan. 6.09 Vandaag...don derdag. HILVERSUM 2 NCRV: 16.32 Studio 55. 17.30 Nws. 17.36 Hier en nu. (18.00 Nws.) P.P.: 18.20 Uitz. van de PPR. Hum.Verb.: 18.30 Het voordeel van de twijfel. NCRV: 19.00 Steen in de vijver. (19.00 NCRV-Leerhuis. 19.15 Liederen van het begin. 19.30 Rondom het woord). 20.00 Nws. 20.03 Leger des Heilskwartier. 20.18 De wereld zingt Gods lof. 21.00 Bij de tijd. 21.25 Onder de kop. NOS 21.40 Sombresa musical. RVU: 22.10 Co lours of English. NCRV: 22.30 nws. 22.40 Nederland en z'n buren. 23.00 Literama. 23.20 Muz. van eigen tijd. 23.55 Nws. HILVERSUM 3 leder heel uur nieuws. KRO: 17.04 Weeshuls van de hits. NOS: 18.04 De avondspits. KRO: 19.02 Krachtvoer. 21.02 Demo. 22.02 Rocktempel. HILVERSUM 4 17.00 Overname Hil versum 2. AVRO: 20.00 Concertge bouw Orkest: Klass. muz. 21.45 Vo cale werken van Brahms. HILVERSUM 5 (Vla de AM-zender van Hilversum 1) NOS: 19.02 Bulletin in het Marokkaans-Arabisch. 19.10 Bul- letin In het Berbers. 19.20 Bulletin in het Turks. 19.30 Bulletin in het Spaans. Morgen HILVERSUM 1 leder heel uur nieuws. NCRV: 7.02 Vandaag... donderdag (vervolg). 8.06 Hier en nu. 8.54 Hebt U dat ook wel eens? 9.03 Wie weet waar Willem Wever woont? 10.03 Mu ziek bij de koffie. 11.30 Twaalf-uurtje. 12.40 Middagpauzedlenst. 13.06 Hier en nu. 13.20 NCRV-globaal. 16.02 Goudenregen Ensemble o.l.v. Ferry Wienneke. HILVERSUM 2 7.00 Nws. 7.10 De AVRO-klok In de morgen. (7.30, 8.00 en 8.30 Nws.) NOS: 9.05 NOS-spor- tief. 9.24 Waterstanden. 9.30 Nws. AVRO: 9.33 De AVRO-klok „Bulten". (10.04 AVRO's radiojournaal. 10.30 Nws.) 11.00 AVRO's radiojournaal. 11.03 Duimeland. 11.10 Stennes-ext ra. 11.30 Nws. 11.33 Kijk op kunst. 12.00 De AVRO-klok tussen de mid dag. (overh.voorl.: 12.16 Uitz. voor de landbouw. NOS: 12.26 Meded. voor land- en tuinbouw. 12.30, 13.00 en 13.30 Nws). 13.57 Per saldo. RVU: 14.00 Nou en? 14.30 Nws. 14.33 Alle- mans veren In de huiskamer. KRO: 15.00 Nws. 15.03 Te rade gaan. 15.20 Kruispunt. 15.30 Nws. 15.32 Misdaad, fantasie en realiteit. 16.00 De wereld op donderdag. HILVERSUM 3 leder heel uur nws. TROS: 7.02 De havermoutshow. 9.03 De Hugo van Gelderen show. 1103 Hilversum III - Programma. 15.03 TROS Top 50. HILVERSUM 4 7.00 Nws. 7.02 Mor genrood. (8.00 Nws.) 9.00 Theo Bruins speelt pianovariaties van Beet hoven (5). 9.35 Orkestmuz. van Schu bert. 10.10 Venetie. 10.55 Het Am sterdams planotrio speelt kamermuz. van Engelse componisten. 12.25 Ope rette. 13.00 Nws. 13.05 Symfonie in drie delen van Stravinsky. 13.30 Jazz- -op-vier, Studio. EO: 14.30 Klassieke klankjuwelen. 15.30 Zeggen en schrij ven. 16.00 Licht en uitzicht. 16.40 -17.00 Theologische verkenningen.

Leidse Courant | 1984 | | pagina 15