NOC houdt vast aan afspraken Wegnemen vooroordelen bevordert positie van vrouw in de sport sportuitslagen Kuypers bij favorieten voor WK jeugd in Assen Israëliërs vrezen terroristische activiteiten Jan de Rooy nog zonder straf punten in Parijs-Dakar SPORT C&tdoeQomcwt WOENSDAG 4 JANUARI 1984 PAGINA 11 Gerrie Knetemann ook in Rotterdamse zesdaagse ROTTERDAM Didi Thurau, Albert Fritz, Bert Oosterbosch, Martin Venix en de winnaars van de Zesdaagse van Keulen René Pijnen en Josef Kristen zijn de blikvangers in de Rotterdamse Zesdaagse, die van vrijdag 13 tot en met 18 januari in het sportpaleis Ahoy' zal worden gehouden. Vol belangstelling wordt ook uitgezien naar het optreden van „De Kneet", die in de Zesdaagse van Maastricht zijn rentree vierde na het on geluk, dat hem vorig jaar overkwam. Het door Peter Post samengestelde rennersveld ziet er als volgt uit: Danny Clarck (Aus)-Tony Doyle (Eng); Martin Venix (Ned)-René Kos (Ned); Gert Frank (WDl)-Hans 0rsted (Den); Leo van Vliet (Ned)-Josef Kristen (WD1); Gerrie Knetemann (Ned)-Robert Dill-Bundi (Zwi); Bert Oosterbosch (Ned)-Henry Rinklin (WD1); René Pijnen (Ned)-Ürs Freuler (Zwi); Gay Wiggens (Aus)-Horst Schütz (WD1); Martin Havik (Ned)-Ro- main Costermans (Bel); Etienne de Wilde (Bel)-Stan Tourne (Bel); Henk Lubberding (Ned)-Hans Nildelang (WD1); Willy de Bosscher (Bel)-Michel Vaarten (Bel); Didi Thurau (WDl)-Albert Fritz (WD1). EK jeugdschaak voor Salov GRONINGEN De negentienjarige Valeri Salov uit de Sovjet-Unie is giste ren in Groningen Europees junioren kampioen schaken geworden. In de dertiende en laatste ronde zegevierde Salov over de Fransman Gilles Miral- les, waardoor hij met 10,5 punten onbe reikbaar werd voor de concurrentie. De Noor Simen Agdestein, die eveneens tot winst kwam, eindigde als tweede met een half punt achterstand op Sa lov. De Engelsman James Howell be zette de derde plaats. Piet Peelen werd met de vijfde plaats de beste Nederlan der. Hij verzamelde acht punten en moest in de slotronde een puntdeling toestaan tegen de Italiaan Arlandi. Sportprijsvragen DEN HAAG De resultaten van de lotto en toto zijn: midlotto 51a: eerste prijs: 1 x f 265.927,40; tweede prijs: 2 x f 75.000; derde prijs: 117 x f 1.136,40; vierde prijs: 5.072 x f 26,20; vijf de prijs: 70.171 x f 5. midlotto cijferspel 51a: eerste prijs: 1 winnaar; tweede prijs: 2 winnaars; derde prijs: 21 winnaars; vierde prijs: 187 winnaars; vijfde prijs: 2.039 winnaars, lotto 52: eerste prijs: 1 x f 470.547,70; tweede prijs: 8 x f 18.750; derde prijs: 107 x f 1.725,80; vierde prijs: 5.177 x f 35,60; vijfde prijs: 76.553 x f 5. cijferspel 52: eerste prijs: 2 winnaars; tweede prijs: geen winnaar; derde prijs: 10 win naars; vierde prijs: 197 winnaars; vijfde prijs: 1839 winnaars. toto 52: eerste prijs: 15 x f 1,702,90; tweede prijs: 417'x f 40,80; derde prijs; 3836 x 11. toto gelijk 52: eerste prijs: geen win naar; tweede prijs: 2 x f 746,90; derde prijs: 24 f 148,60; vierde prijs: 659 x f 7,70. LOS ANGELES Jacob Even, de Israëlische consul-generaal in Los Angeles, heeft de vrees uitgesproken, dat terroristen de Olympische Spe len zullen aangrijpen als doel van nieuwe acties. Even baseert zijn woorden op zijn ervaring als oud-commandant van het Israëlische leger. ..Ik heb geen bewijs, maar het is zeker dat terroristen precies hun doelen uitkiezen. De Olympische Zo- merspelen is een evenement waar de ogen van de gehele wereld op gericht zijn. Het staat buiten kijf, dat zij zich voorbereiden om die situatie uit te buiten", aldus Even. Tijdens de Olympische Spelen van 1972 in Mün- chen werden dertien Israëlische atleten door Arabische terroristen gegijzeld en gedood. Vol gens Even, vijftig jaar en sinds oktober vorig jaar consul-generaal in Los Angeles, werkt de Israëli sche veiligheidsdienst volledig samen met het or ganisatiecomité van de Spelèn wat betreft de vei ligheidsmaatregelen voor de Spelen. Israel is ze ker van plan een ploeg naar de Olympische Spe len af te vaardigen. Zonder details prijs te geven, verklaarde Peter Ueberroth, de voorzitter van het organisatiecomité, onlangs dat het grootste ge deelte van het budget (ongeveer 1,5 miljard gul den) bestemd is voor veiligheidsmaatregelen. Er zullen 18.000 mensen voor die veiligheid worden ingezet. De modernste apparatuur op het gebied van de bescherming van de deelnemers, officials en overige betrokkenen zal worden gebruikt. DEN HAAG Het Ne derlands Olympisch Co mité (NOC) houdt vast aan de afspraken, die in september 1983 met de Koninklijke Nederlandse Schaatsbond (KNSB) zijn gemaakt over de selectie procedure voor de Olym pische Winterspelen in Sarajevo. Bram Leeuwen hoek, die namens het NOC deelnam aan het ge sprek met de waarne mend voorzitter van de KNSB Jan Klok en da- mescoach Tjaart Klooster boer, vérklaarde gisteren, dat in de selectieprocedu re ook het weekeinde van 21 en 22 januari in Davos wordt meegenomen. Geen van de kandidaten zal eerder dan 22 januari uit sluitsel krijgen over zijn of haar deelneming in Sara jevo. Leeuwenhoek stelde Klooster boer, die optrad namens de be leidsgroep training, wel in het gelijk wat betreft Ria Visser. Kloosterboer is van mening dat de Nederlandse kampioene zich niet hoeft te bewijzen tij dens het toernooi om het Eu ropees kampioenschap in Alma Ata. De damescoach wil haar de vermoeiende reis naar het verre oord in de Sovjet- -Unie besparen. Bram Leeuwenhoek: „Niemand krijgt zekerheid vóór 22 janua- Overigens liet Leeuwenhoek weten, dat voor 22 januari geen van de kandidaten voor Sarajevo zekerheid krijgt over deelneming. „Om het totaal beeld van het selectiebeleid te vervolmaken blijven de sprintwedstrijden tijdens het weekeinde van 21 en 22 janua ri in Davos deel uitmaken van het selectieprogramma. Dege nen met de beste conduitestaat komen uit op de Olympische Winterspelen. Voor 22 januari wordt echter niemand defini tief aangewezen", verduidelij- ke de keuzeheer van het NOC. De kansen op een Olympisch avontuur van marathonrijder Emiel Hopman, die tijdens de nationale titelstrijd in Gronin gen buiten mededinging op de. tien kilometer tot de uitste kende tijd van 15.16,33 kwam, zijn niet bijster groot. Leeu wenhoek verklaarde het een zaak van de KNSB te vinden of Hopman nog mogelijkheden krijgt voor een Olympische plaats. Kloosterboer zei namens de beleidsgroep training, dat er voor Hopman nauwelijks kan sen zijn zich onder dezelfde omstandigheden in het over volle programma te meten met de allrounders. „Het is een pri ma schaatser. Het programma zit echter boordevol. Ik zie nauwelijks mogelijkheden om tot een reele vergelijking te komen tussen Hopman en de allroundploeg. Bovendien zou dat een extra belasting beteke nen voor de allrounders, die al een zwaar programma heb ben", meende Kloosterboer. Daarmee gaat de beleidsgroep training lijnrecht in tegen het advies van waarnemend voor zitter Jan Klok. Deze ver klaarde onlangs dat Hopman ruimte moet worden geboden zich te kwalificeren voor de 10.000 meter in Sarajevo. Kloosterboer: „Klok is mo menteel voorzitter van de KNSB en dan moet hij boven de rest staan. Een voorzitter dient zich niet met het techni sche beleid te bemoeien. Daar zijn anderen voortdurend mee bezig. Ik heb de indruk, dat af en toe de emoties de overhand krijgen over het gezond ver stand". Grote belangstelling voor de tot dusver succesvolle Jan de Rooy en zijn truck in Sête bij het in schepen voor de overtocht naar Algiers. ALGIERS Het Nederlands rallyteam Jan de Rooy, dat in Pa rijs-Dakar als eerste in de Franse havenstad Sête aankwam, is ook de overtocht naar Algiers zonder kleerscheuren doorgeko men. Van de negentien deelnemers in de zwaarste klasse, de trucks boven de tien ton, is de équipe Gagnebien wegens het missen van controleposten in de etappe Parijs-Sête gediskwalifi ceerd, terwijl tien ploegen reeds tijdstraffen hebben opgelopen, waaronder twee van De Rooys rivalen van vorig jaar, de Frans man Avoyne die tien strafminuten kreeg en zijn landgenoot Martinez, die 41 minuten te laat in de Zuidfranse havenstad ar riveerde. De verscheping van Sête naar Algiers liep overigens wegens een bommelding drie uur vertraging op. Ijlings ontboden duikers vonden onder de vrachtschepenniets. Maandagmiddag laat ver trok de rallykaravaan voor het echte gebeuren in Parijs-Dakar. Van Algiers naar El Golea, een afstand van 800 kilometer, deels door de bergen deels door de woestijn. ASSEN Aan het jeugd wereldkampioenschap schaatsen, dat vrijdag, za terdag en zondag op de kunstijsbaan van Assen plaats heeft, nemen 42 jongens en 33 meisjes deel. Het is de tweede maal, dat Assen dit kampioenschap in de leeftijdsgroep 16 tot en met 18 jaar organiseert. De eerste maal was in 1980. Op fezag van de Internationale chaatsunie (ISU) is het pro gramma uitgesmeerd over drie dagen. De meisjes beginnen vrijdag met de 500 en 1500 me ter en rijden zaterdag de reste rende afstanden: 1000 en 3000 meter. De jongens beginnen zaterdag met de 500 en 3000 meter en rijden zondag de 1500 en 5000 meter. Jeugdtrainer Eddy Verheyen heeft naast Henri Kraayenbos twee noordelijke rijders gese lecteerd: Henk Groen en Frans Kuypers, van wie eerst genoemde tot de favorieten behoort. Igor Malkov, de acht tienjarige Sovjet-schaatser die onlangs op de Medeobaan de tien kilometer reed binnen de veertien minuten, is in Assen niet van de partij. Bij de meisjes wordt Neder land vertegenwoordigd door Jolanda Grimbergen en Griet je Mulder. De organisatie hoopt op een toeschouwersaantal van 3 a 4000, hetgeen nodig is om de organisatiekosten te dekken. AMSTERDAM Zijn de vooruitzichten op een sportwereld waarin man en vrouw als gelijkwaar dig worden beschouwd goed of plecht? Het gelijk schakelingsproces ver loopt traag. Binnen een jaar verschenen er twee boekwerkjes over de vrouw in de sport. „Vrou- wensport, een mannen zaak", geschreven door Marja van Gestel en Mie- ke Beuse verscheen vlak nadat het boekwerkje „Vrouw in de sport" het levenslicht had gezien. Beide boekjes moeten worden gezien als een discussiestuk op de vraag: vrouw in de sport, de eeuwige tweede? Beide dienen een aanzet tot denken te geven. Ver der bekommert zich bijna niemand om de positie van de vrouw in de sport. Ook van feministische zij de is er nauwelijks be langstelling. „Feministes houden zich niet bezig met sport. Omgekeerd houden sportende vrou wen zich niet of nauwe lijks bezig met feminis me", aldus Brenda van Keeken, mede-auteur van vrouw in de sport. Volgens Brenda van Keeken, wetenschappelijk medewer ker aan de universiteit van Amsterdam (inspanningsfy- siologe) en één van de auteurs van het boekwerkje „Vrouw in de sport", zal alleen via de weg van dé geleidelijkheid de positie van de sportvrouw kunnen veranderen. De maatregel die staatssecre taris Van der Reijden van WVC wil nemen om sportor ganisaties meer subsidie te verstrekken, als ze vrouwen in het bestuur opnemen, ziet de inspanningsfysiologe uit Amstelveen niet zitten. „Met geld alleen kom je er niet. Bo vendien moet je je afvragen, of in een dergelijk geval de man niet gediscrimineerd wordt". Meer heil Meer heil verwacht Van Kee ken van regionale thema avonden. Het gaat er volgens Van Keeken om mensen te bereiken, „die nooit eerder over deze zaak hebben nage dacht". Met haar medewer king aan „Vrouw in de sport", geschreven met Ton Schellen, Marie-José Thunnissen en Joke van Wieringen, wil de Amstelveense, ook tennislera- res en binnenkort voorzitter van de Amsterdamse club Po- peye/Gold Star, een aanzet tot denken geven. „We wil len, wat er bekend is, toegan kelijk maken voor een groot publiek en de vooroordelen die er bestaan over sportbeoe fening door vrouwen, aan de kaak stellen". In „Vrouw in de sport" zijn de vooroordelen jegens de sportbeoefening van de vrouw onder drie noemers ge rangschikt: „Top"-sport ver mannelijkt, „top"-sport is schadelijk voor de gezondheid van de vrouwen en vrouwen zijn fysiek en mentaal niet ge schikt voor „top"-sport. „Jarmila Kratochvilova, de Tsjechoslowaakse 400 en 800 meter loopster, houdt het vooroordeel in stand, dat sport vermannelijkt. Je weet werkelijk niet wat je ziet, dat geef ik toe. Maar een kijkje in de Tsjechoslowaakse keuken krijg je niet, dus je hebt geen idee hoe zo'n vrouw dergelij ke vormen kan aannemen". „Maar voor alles moetén vrouwen mooi zijn. Vrouwen moeten elegant, mooi en lief lijk blijven. Lariekoek na tuurlijk. Als ik twee worste lende mannen zie, denk ik misschien: bah, maar tegelij kertijd realiseer ik me, dat het niet relevant is. Wat de bui tenwereld er van vindt, is ir relevant voor je beslissing om een sport wel of niet te doen. Aan de andere kant, want daar streven we tenslotte, naar, is het fijn, als het de buitenwereld inderdaad Sibe risch laat, of je worstelt of aan kogelstoten doet". Media „Ook de media houden de vooroordelen in stand. Als een krant of radiobericht het heeft over „de fors gebouwde Kratochvilova" of „de blonde Noorse hinde", dan spreek je een vooroordeel uit. Beide uit latingen zijn negatief bedoeld. Fors gebouwd refereert aan het manwijf-type, en blonde hinde duidt op het vastgeroes te beeld, hoe een sportende vrouw er uit dient te zien. Draai het voor de aardigheid maar eens om. De spierbundel Eric Heiden of de krachtpat ser Falk-Larsen; Deze bena mingen staan voor iets posi tiefs. Anders kan ik ze niet uitleggen". Sport zou ook schadelijk zijn voor de vrouw. Ook dit voor oordeel ruimt Van Keeken snel uit de weg. „Je kunt er niet onderuit, dat sportbeoefe ning invloed heeft op de men- struatie-cyclus. Bij turnsters kan de menstruatie bijvoor beeld pas later optreden, maar dat dat gevaar oplevert voor de vruchtbaarheid, is al lang achterhaald". „Wat dat betreft: De man is in onderzoeken al van top tot teen doorgelicht, binnenste buiten gekeerd. Bij vrouwen is men nog niet veel verder dan beschrijvende onderzoe ken. Experimentele onderzoe ken zoals bij de mannen, zijn er nog niet geweest". Fysiek en mentaal niet ge schikt? „Er wordt beweerd dat vrouwen niet ambitieus zijn, te emotioneel, te passief. Als ik dan zie wat Billie Jean Kipg bij het vrouwentennis heeft bereikt. Op haar terrein is ze heel belangrijk geweest en dat is zij nog steeds. Ambi tie bij vrouwen is er, maar de ontplooiing van de mogelijk heden hangt af van de om standigheden. Een vrouw met negen kinderen is minder snel in staat een positie in de topsport te krijgen dan een vrouw die iedere dag vijf tot zes uur actief kan sporten. En dan komen uiteraard nog li chamelijke gesteldheid, geld en noem maar op om de hoek kijken". Verschillen „Tussen man en vrouw be staan anatomische en fysiolo gische verschillen. De bouw van vrouwen is anders, de spier- en vetverdeling zijn an ders. De grootte van het hart, de longinhoud en de hoeveel heid enzymen verschillen. Mannen kunnen meer kracht ontwikkelen. Op grond van de fysieke verschillen is een vrouw relatief gezien, dus niet absoluut, beter geschikt voor duursporten dan voor krachtsporten. In dat verbaAd is het leuk om te constateren dat het snelheidsrecord, waar mee het Kanaal bedwongen mannen zal geleidelijk moeten geschieden". is, zwemmend wel te ver staan, in handen is van een vrouw". „Maar dat mannen op alle on derdelen in de top beter of sneller zijn, is dat belangrijk? Ik denk het niet. Het is een vergelijking tussen appels en peren. Je vergelijkt de tijden of afstanden van gehandicap te sporters toch ook niet met valide sporters?". „Bij de Olympische Spelen in Los Angeles mogen ae vrou wen uitkomen op de mara thon. Geweldig, hè", smaalt Van Keken, „maar tot nu toe is het ze verboden om op de vijf en tien kilometer uit te komen. Dat is volkomen ir reëel. Geef ze toch in hemels naam de kans". „Welk vooroordeel komt er weer om de hoek kijken? Juist ja, de ranke, frêle hinde of antilope, die wulps met haar lieflijke kontje schud dend de finish bereikt, haar handen door het blonde, gol vende haar strijkt en snel een spiegeltje pakt om te kijken of haar oogschaduw niet doorge lopen is". Het (voor)oordeel, dat vrouwensport niet het aanzien waard is, berust op een drogredenering. Er wordt namelijk weer één lijn getrok ken tussen man en vrouw. Men is het beeld van de spor tende man gewend en daar aan worden vrouwelijke ver richtingen getoetst". JAN VAN KESSEL SPORTWERELD LONDEN De Zwitsers- Hongaarse tennisduo Heinz Günthardt en Balazs Taroczy krijgen het bij de verdediging van hun titel in het herendub- belspel niet gemakkelijk. Gis teravond moesten zij in de openingspartij van het wereld kampioenschap in Londen een set afstaan aan de Zuidafri kaans/Amerikaanse combina tie Kevin Curren/Steve Den ton. Günthardt en Taroczy trokken de tweede set via de tiebreak naar zich toe en won nen in vier sets: 3-6, 7-6, 6-4, 6-2. MEXICO STAD De Ita liaanse wielrenner Fransesco Moser doet op 20 januari in Mexico Stad een aanval op het werelduurrecord. Gisteren is hij zijn training op de wielero- vaal ter plaatse begonnen. Het record staat sinds 25 oktober 1972 op naam van de Belg Eddy Merckx met 49.408 km. BUENOS AIRES José Luis Clerc, de huidige nummer één van Argentinië, wil de tennis- bond van zijn land dwingen tot een keuze. Clerc heeft zich beschikbaar gesteld voor het Daviscupteam op voorwaarde dat zijn aartsrivaal Guillermo Vilas niet wordt opgesteld. STANDDAARBUITEN Johnny Broers en Mario van Vlimmeren hebben een eenja rig contract getekend voor de derde Nederlandse profwie- lerpploeg van Jacques de Goe de en zijn assistent-ploegleider Aad van den Hoek. De forma tie wordt aangevoerd door de Belg Freddy Maertens. ADELAIDE Mike Bauer heeft voor de tweede achter eenvolgende keer het tennis toernooi van Zuid-Australië gewonnen. De 24-jarige Ame rikaan versloeg in de finale van het eerste evenement voor het Grand-Prixklassement van 1984 de Tsjechoslowaak Miloslav Mecir in drie sets: 4-6. 6-4, 6-1. MUNCHEN Sören Lerby (Bayern München) moet bin nenkort een liesoperatie on dergaan. Een rusttherapie van drie weken had niet het ge wenste resultaat opgeleverd voor de oud-Ajacied. De 25-ja- rige Deen zal zeker acht we ken niet kunnen spelen. HEEMSKERK Het volley balteam van Jong Oranje heeft ook de tweede oefenwedstrijd tegen de Engelse senioren- ploeg gewonnen. Het werd 3-2 via de setstanden 8-15, 12-15. 16-14, 15-6 en 15-8. Het Neder landse jeugdteam B van de meisjes (14 tot 17 jaar) won in Zevenaar van België won met 3-1 (17-15, 15-7, 11-15, 15-7). MOSKOU De finale van het kandidatenschaaktoernooi tussen Gari Kasparov en Was- sili Smislov begint op 9 maart in Vilnius, de hoofdstad van de Sovjetrussische deelstaat Litouwen. De winnaar van de match in Vilnius mag wereld kampioen Anatoli Karpov uit dagen. NORRKOPING Het junio- renteam van de Sovjet-Unie is wereldkampioen ijshockey ge worden. In de laatste wedstrijd werd Zweden met 8-2 versla gen. Finland, dat met dezelfde cijfers won van West-Duits- land, eindigde als tweede. Tsjechoslowakije, dat Canada met 6-4 versloeg, werd derde. AMSTERDAM Bokser Ro meo Kensmill kan wegens ziekte niet deelnemen aan het toernooi om de Stockholmcup, dat vrijdag begint. De „zwarte parel van de Albert Cuyp", die in het weltergewicht uitkomt, mist zodoende een kwalifica tietoernooi voor de Olympi sche Spelen. CANNES Hamburger SV kan het juiste ritme niet vin den. De Europacup»-1-winnaar en Duits kampioen verloor gis teravond een oefenwedstrijd tegen een selectie, die bestond uit spelers van de clubs Nice en Cannes, met 3-1. PAARDESPORT Koeraen in Hilversum: EERSTE KOERS, 2440 meter: 1. Wor ry Marco (G.A. Kolman) 1.25,7; 2, Wi- chert; 3. Warszaw. Niet gestart: Won der Attack. TOTO: winnend f. 9,20, plaats f. 2,80 1,20 2,70. koppel f. 11,20, trio f. 411,30. TWEEDE KOERS. 2000 meter: 1. Wallant V (P.J. Zandt) 1.24,0; 2. Valco van Hulsel; 3. Wacky Woman. Niet gestart: Vivaldi of Horn. TOTO: win nend f. 11,10, plaats f. 3,60 16,80 9,10, koppel f. 286,20, trio f. 6.715,50. DERDE KOERS. 2440 meter: 1. Ullia- no Lelystad (J.P.C. Oorthuysen) 1.21,7; 2. Way Jewel Laren; 3. Urso Karinsky. TOTO: winnend f. 8.20, plaats f. 1.80 1,20 1,70, koppel f. 7.40, trio f. 125,60. VIERDE KOERS. 2000 meter: 1. Venit (W.A M. van Buytene) 1.23,9; 2. Waj- da Hazekamp; 3. Wzella. Niet gestart: Victor Expres, Urgence Hazelaar. TOTO: winnend f. 5,20, plaats f. 1,60 1,90 1.50. koppel f. 17,40, trio f. VIJFDE KOERS. 2000 meter: 1. Vorst van Walta (Mej. J.M. den Dubbelden) 1.22,4; 2. Ubiquit; 3. Velino Majo. TOTO: winnend f. 10,80, plaats f. 3,60 3,30 6,00, koppel f. 37,20, trio f. 736,50. ZESDE KOERS, 2440 meter: 1. Tava- res Bronstee (W.J.J. Swart) 1.23,6; 2. Us Geo Alve; 3. Ucly Duckly. TOTO: winnend f. 17,00, plaats f. 7,20 3,70 6,60, koppel f. 155,30, trio f. 5.608,60. ZEVENDE KOERS. 1609 meter: 1. Wishfull Fortuna (T. Smeding) 1.20.3; 2. Vicky Sypesteyn; 3. Ultimo. Niet gestart: Unicef Fortuna. TOTO: win nend f. 6,30, plaats f. 2.90 2.70 7.60. koppel f. 23,40. trio f. 401,70. ACHTSTE KOERS. 2000 meter: 1. Tol Toi (H.W. Schoonhoven) 1.21,5; 2. Sexy Girl; 3. Utopio Fortuna. Niet ge start: Ramon Sammer. TOTO: win nend f. 3,00, plaats f. 1,50 1.70, kop pel f. 4.00, trio f. 16,00. NEGENDE KOERS, 2900 meter: 1. Ulaan (L. Dooper) 1.22,3; 2. Tony Vi tesse; 3. Torro Ashton. TOTO: win nend f. 3,10, plaats f. 2,00 2,80, kop pel f. 10,10, trio f. 95,10. TIENDE KOERS, 2000 meter: 1. Vö- londil du Bois (J.J. Kramer) 1.21,4; 2. Utta Crackajack; 3. Sara du Bois. TOTO: winnend f. 11,20, plaats f. 2,60 4.10 2,40, koppel f. 42,40. trio f. 382.80. ELFDE KOERS. 2000 meter: 1. Wllde- rik M (R. Kromkamp) 1.24,2; 2. Van- zaa S; 3. Voodoo B. Niet gestart: Va- lid Volann, Vartan. TOTO: winnend f. 3,50. plaats f. 1,40 1.90 2,90. koppel f. 9.10. trio f. 71.10. TOTALISATOROMZET: f. 344,170.00. SCHAKEN EK jeugd in Groningen (dertiende en laatete ronde): Miralles (Fra)-Sa- lov (Sov) 0-1; Agdestein (Noo)-Ebe- ling (Fin) 1-0; Howell (Eng)-Miljanic (Joe) 1-0; Kofidis (Gri)-Stohl (Tsj) 0-1; Schandorff (Den)-Bator (Zwe) 0-1; Horvath (Hon)-Brouk (Isr) 1-0; Nijboer (Ned)-Landsman (Ned) 1/2-1/2; Lutz (WDI)-Wagner (Lux) 1-0; Lantsias (Cy- p)-Adler (Zwi) 0-1; Van der Waeren (Bel)-Magen (Spa) 0-1; Oliveira (Por- )-Jonsson (IJs) 0-1; Staniszewskl (Pol- )-Manniort (Sch) 1-0; Smith (Wal>-Tri- fonov (Bul) 0-1; Grant (ler)-Kllnger (Oos) 0-1; Arlandi (lta)-Peelen (Ned) 1/2-1/2. Eindstand: 1. Salov 10,5 punten; 2. Agdestein 10; 3. Howell 9,5; 4. Stohl 8,5; 5. Peelen 8; 6. Schandorff, Hor vath en Bator 7,5; 9. Lutz. Magen. Adler, Staniszewski en Jonsson en Arlandi 7; 15. o.a. Landsman en Nij boer 6,5. VOETBAL Schotae competitie: St. Mlrren-Mo- therwell 2-1, Celtic-Glasgow Rangers en Dundee FC-Dundee United afge last. IJSHOCKEY WK A-junioren in Nörrköplng: Sov jet-Unie - Zweden 8-2. Finland - West-Duitsland 8-2. Tsjechoslowa- klje-Canada 6-4. Verenigde Staten- Zwltserland 12-3. Eindstand: 1. Sovjet-Unie 7-13; 2. Finland 7-12; 3. Tsjechoslowakije 7- 10; 4. Canada 7-9; 5. Zweden 7-6; 6 Verenigde Staten 7-4; 7. West-Duits land 7-2; 8. Zwitserland 7-0.

Leidse Courant | 1984 | | pagina 11