Varkensvlees binnenkort goedkoper in de winkel Krachtig herstel Nederlandse export Terugdringen verlies Hoogovens gelukt Sovjet-Unie begint met loon naar werken Beurs van Amsterdam .ECONOMIE CiidaeSott/mnt WOENSDAG 4 JANUARI 1984 PAGINA 10 Zuivel moet meer samenwerken UTRECHT Voor de toekomst van de Nederlandse zuivel is het geboden dat de onderlinge samenwer king wordt versterkt. Het is bovendien belangrijk dat de kwaliteit van de produkten, „het hooghouden van de naam van het Nederlandse produkt", wordt gehandhaafd, zo mogelijk verbeterd. Dit heeft voor zitter drs H. Schelhaas van het Produktschap voor Zuivel vanmiddag gezegd tijdens zijn nieuwjaarsre de. Versterking van de onderlinge afzet is volgens hem vooral geboden bij de afzet. Beter dan de huidige, soms afbrekende prijsconcurrentie lijkt samenwer king bij het ontwikkelen van nieuwe markten en nieuwe produkten geboden, zo zei hij. Terugkijkend op '83 deelde Schelhaas mee dat de zuivelcrisis in de Europese Gemeenschap ongunstige gevopligen heeft gehad voor de export, vooral naar landen buiten de EG. Schelhaas ziet voorlopig geen herstel. De Nederlandse melkproduktie is vorig jaar gestegen van 12,7 naar 13,2 miljard kilogram. Nigeria lost deel miljardenschuld af LONDEN In bankkringen in Londen is verno men dat Nigeria gisteren de eerste termijn van vijf tig miljoen dollar op een krediet van buitenlandse banken van 1,9 miljard dollar op tijd heeft afgelost. Daardoor is het vertrouwen van de internationale geldwereld in het nieuwe militaire bewind enigs zins toegenomen. Er is nog stees geen contact met de nieuwe machtshebbers in Lagos. Nigeria heeft een buitenlandse schuld van 15 miljard dollar door de afgenomen vraag naar olie en de verminderde inkomsten. De nieuwe junta heeft gezegd dat Nige ria lid zal blijven van de OPEC, die de omvang van de olieproduktie en het peil van de olieprijzen vast stelt. Daardoor is de vrees van de internationale olie-industrie dat de junta de economische proble men wil oplossen door meer olie tegen lagere prij zen op de wereldmarkt aan te bieden, enigszins verminderd. KRANTENMAGNAAT MURDOCH AAST OP WARNER COMMUNICATIONS NEW YORK De Australische krantenmagnaat Rupert Murdoch probeert via zijn onderneming News American Publishing Inc. een belang van 49,9 procent te krijgen in het Amerikaanse amusements- en communicatieconcern Warner Communica tions. Murdoch is sinds oktober vorig jaar de grootste aandeelhouder toen hij voor ongeveer 100 miljoen dollar 7 procent van de aandelen kocht. Murdoch noemde de aankoop „slechts een investering", maar Warner vreesde voor een overval sloot het communicatieconcern vorige week een overeenkomst voor aandelenruil met Chris- -Craft Industries. Over de toekomst van Warner wordt de laatste tijd veel gespeculeerd omdat de on derneming diep in de rode cijfers zit door de slechte resultaten van haar dochter Atari, een fabrikant van computerspelletjes. Warner leed in de eerste negen maan den van het lopende boekjaar een verlies van 425 miljoen dollar bij een omzet van 2,4 miljard dollar. De Australische krantenmagnaat kocht onlangs voor 100 miljoen dollar de krant Chicago Sun Times. Hij bezit in de Verenigde Staten verder de San Antonio Expres s-News, de Boston Herald, de New York Post, New York Magazine en de Village Voice en heeft ook nog uitgeversbelangen in Groot-Brittannië en Australië. DEN HAAG Waarschijnlijk binnen enkele dagen al zullen zowel de grootslagers als de kleinere slagersbed rijven de prijzen van varkensvlees ver- lagen. Dat zal niet met guldens tegelijk gaan, zo laat een woordvoerder van het Pro- duktschap voor Vee en Vlees in Rijswijk weten, „maar de consument zal zeker van een prijsverlaging kunnen profite ren". Gisteren hebben tal van klei nere slagersbedrijven een prijsverlaging voor varkens vlees aangekondigd. Zij re- gaeerden daarmee op de me dedeling van de voorzitter van de vereniging van Grootsla- gersbedrijven, de heer Salo mons, dat de grootslagers het voortouw zouden nemen bij de prijsverlagingen. De voorzitter van de Rotter damse vereniging van am bachtelijke slagers, J. de Pater, zegt dat de kleine slagerbedrij- ven de te verwachten lagere inkoopprijzen voor varkens vlees zullen doorberekenen. De Pater: „Zodra de tussen handel op korte termijn de prijzen verlaagt, zal de consu ment daarvan kunnen profite ren." Volgens de woordvoerder van het Produktschap staan de prijzen onder druk doordat de Nederlandse varkenshouderij en te veel produceren. „Het gaat de bedrijven wat beter, er wordt dus weer geïnvesteerd. Terwijl het aantal bedrijven terugloopt, blijkt dat de effi ciënte bedrijfsvoering zorgt voor een verhoogde produk- tie". „Aan de andere kant is de druk op de prijzen een jaar lijks terugkerend verschijnsel. De handel weet dat de slagers in december naar de piek van de feestdagen toewerken en flink zullen inkopen. Als dan de feestdagen achter de rug zijn, loopt de vraag plots terug en moet de handel van het overschot af". Op de termijnmarkt zijn de prijzen voor levende varkens gisteren verder gedaald. Voor levering van varkens nog deze maand daalde de prijs van ƒ2,97 tot 2,93 per kilo. Voor levering in de maanden april, mei en juni handhaven de prijzen zich al enige tijd rond de 2,94. Prijzen van bestaande huizen gezakt AMSTERDAM De gemid delde verkoopprijs van be staande huizen is in de periode juli-oktober van dit jaar gezakt van 147.000 tot 139.400. Deze daling is zelfs nog ster ker dan in dezelfde periode van 1982. Dit valt te lezen in -de uitgave „Financieel Actu eel" van de Postgiro-RPS. Vooral de prijzen van eenge zinshuizen (woningen boven de 150.000 gulden) zijn in okto ber nogal fors gezakt. De goed koopste categorie woningen daarentegen, die van de appar tementen, is nauwelijks in -prijs gedaald. De Nederlandse Bond van Makelaars verklaart dat uit het grote aantal trans acties dat de afgelopen zomer is gesloten in de goedkopere prijsklasse. Dat zou de gemid delde prijs drukken. Een woordvoerder tekent hierbij aan dat de ontwikkeling over negen maanden in '83 inmid dels achterhaald kan zijn. De jaarcijfers over de woning markt en de vergelijking met - '82 worden door de NVM vol gende week bekendgemaakt. WORLD TRADE CENTER In Amsterdam wordt hard gebouwd aan de drie kantoor-to rens van het nieuwe World Trade Center. Men hoopt dat in het voorjaar van '85 de 50.000 vierkante meter kantoorruimte in gebruik kan worden genomen. Tot nu toe is ongeveer een kwart van de beschikbare ruimte al verhuurd. De totale kos ten van het World Trade Center zullen ongeveer 300 miljoen gulden bedragen. In het complex komt ook een restaurant en een club voor de leden van de WTC. DEN HAAG De Nederland se export beweegt zich duide lijk in opgaande lijn en ver toont zelfs een toenemende groei. De expansie was daarbij veel gunstiger dan van de ge raamde wereldhandel als to taal in 1983. Volgens het Cen traal Planbureau zou de we reldhandel in 1983 niet groei en. Onze internationale con currentiepositie is verder ver sterkt, het Nederlandse aan deel in het wereldhandelsver- keer neemt toe. Volgens voor lopige cijfers is de de exportomzet over de eerste ne gen maanden van 1983 uit op 137 miljard gulden. Vergele ken met dezelfde periode van 1982 betekent dit een vooruit gang van 5,1 miljard gulden of bijna 4 procent. Als blijkt dat in de laatste drie maanden van 1983 opnieuw een groei van ongeveer 8 procent wordt ge haald overeenkomstig het derde kwartaal dan kan het exportjaar 1983 worden afge sloten met een uitbreiding van 8,7 miljard gulden ofwel onge veer 5 procent. Dit komt neer op een totale goederenexport van bijna 186 miljard gulden. Deze ontwikkeling heett de Exportbevorderings- en Voor lichtingsdienst (EVD) van het ministerie van Economische Zaken gisteren bekendge maakt. Volgens de EVD sluiten de Nederlandse exportprodukten goed aan bij het herstel in ver scheidene landen. Bovendien zijn de Nederlandse produkten niet te hoog geprijsd dank zij de doorgevoerde kostenbe heersing in Nederland. Vooral de markten buiten Eu ropa hebben bijgedragen tot de exporttoeneming. De leveran ties aan Amerika waren in de eerste negen maanden van vo rig jaar 40 procent hoger. Aan dat percentage, wat gelijk staat aan 1.6 miljard gulden, hebben alle belangrijke exportsectoren bijgedragen. Andere groeiende exportmarkten waren Iran 88 procent), Israël 41 pro cent), Syrië 38 procent), China (+115 procent, voorna melijk door chemische pro dukten), Taiwan 32 pro cent), Zuid-Korea 49 pro cent), Maleisië 39 procent) Nigeria Onder de kleinere Westeuro- pese markten valt de relatief hoge groei op van de uitvoer naar Portugal. In Oost-Europa beperkte de uitbreiding zich tot twee markten: Rusland en Bulgarije. Naar Azië werd voor bijna 600 miljoen gulden meer verkocht. Met uitzonde ring van Thailand zijn de ex porten naar alle belangrijke landen van het Verre Oosten gestegen. Sectoren als chemL sche produkten, machines, voedingsmiddelen en vervoer- materieel droegen hiertoe bij. Opvallend is de verslechterde uitvoer naar Nigeria met een vermindering van 437 miljoen gulden, als gevolg van een te rughoudend invoerbeleid van het land. De uitvoer naar Ivoorkust verminderde met bijna 36 procent. Het hoge groeitempo van onze uitvoer naar Egypte heeft zich in het derde kwartaal niet voortge zet. Er trad toen zelfs een da ling op. Ook het groeitempo in het derde kwartaal naar Libië werd onderbroken. Het aandeel van het Westeu ropees marktgebied in de tota le Nederlandse uitvoertoene- ming van 5,1 miljard gulden bedraagt nu 58 procent ofwel 2,94 miljard gulden. In de samenstelling van het Nederlandse exportpakket is weinig verandering gekomen. Vier sectoren domineren: brandstoffen (23,6 procent), voedingsmiddelen (20 pro cent), chemische produkten (16 procent) en machines (12,2 procent). De exportgroei in de eerste negen maanden van 1983 komt dan ook hoofdzake lijk uit deze vier sectoren. TOCH GEEN WERK Twee arbeiders van Talbot-autofabriek in het Franse Poissy zitten hier wat verloren aan de produk- tieband. Gisteren zou het werk in deze fabriek na drie weken staking hervat worden, maar vecht partijen aan de poort tussen stakers en werkwilligen, hebben dat verhinderd. Een groep van 650 werknemers bezette de produktiehal uit protest tegen het feit dat de Franse regering akkoord is gegaan met het voorgenomen ontslag van 1900 werknemers. goud en zilver j De goud- en zilverprijzen van gistermiddag, tussen haakjes de vorige prijs. Goud onbewerkt: 37.950-38,450 ;(37.400-37.900). Bewerkt: 40.380 verkopers; (39.800 verkopers). Zilver onbe werkt: 860-930; (835-905). Be werkt: 980 verkopers; (960 ver kopers). IJMUIDEN De finan ciële resultaten van Hoog ovens over 1983 komen in grote lijnen overeen met de verwachtingen. De be doeling was het verlies verder terug te dringen en dat is zelfs nog iets be ter gelukt dan in de plan nen was voorzien. De voorzitter van de raad van bestuur van de Hoogovens Groep, drs. J. Hooglandt, die dit gisteren zei in zijn nieuwjaarstoespraak tot het personeel, ziet dan ook redelijke perspectie ven voor de toekomst waarbij positieve resulta ten weer binnen bereik liggen. EXPERIMENT IN ZWARE INDUSTRIE MOSKOU In sommige sec toren van het bedrijfsleven in de Sovjet-Unie is deze week begonnen met een systeem waarbij het loon wordt gekop peld aan de produktiviteit. Het gaat om een proefneming op beperkte schaal die vooruit loopt op meer omvattende eco nomische hervormingen. Voorlopig wordt het systeem alleen toegepast in een klein aantal regionale fabrieken in 'de bedrijfstakken machine- Tkjuw en elektrotechniek. De onderminister van zware industrie Boris Kulix, heeft in het dagblad Socialistische In dustrie enige bijzonderheden bekendgemaakt. Hij schrijft onder meer dat er zowel met boeten als met beloningen wordt gewerkt. De afzonderlij ke fabrieken krijgen een fi nanciële reserve die in over eenstemming is met de om vang van hun produktie. Als ze weten te bezuinigen, mogen deze bedrijven het geld ge bruiken voor verbetering van de lonen. Dat kan gebeuren door optrekking van de basis- lonen, door verhoging van de uurtarieven voor geschoold werk, of door de betaling van toeslagen aan hooggekwalifi ceerde werknemers. Anders om zullen de arbeiders minder betaald krijgen wanneer het vastgestelde produktieplan niet gehaald wordt. Een werk ploeg kan premies verdienen tot maximaal 10 procent van het normale uurloon, wanneer met minder mensen toch de doelstelling van het plan wordt vervuld. Omdat bedrijfsleiders vaak klagen dat zij de produktie- doelstelling niet halen doordat toeleveringsbedrtijven het la ten afweten, zullen tijdsche ma's worden opgesteld voor de leveranties. Het ministerie zal controleren of er aan wordt voldaan. Boete Beloning De maatregelen passen in het boete- en beloningsrecept, dat partijleider Andropov in juli vorig jaar voorschreef als re medie tegen de stagnatie in de Sovjet-economie. Als het sy steem slaagt, kan de zware machinebouw met 24.000 werknemers minder toe, zo zegt Kulix. De Sovjet-Unie kampt momenteel met een te kort aan werkkrachten als ge volg van het ingezakte geboor teaantal in de jaren zestig. Het systeem verschaft de be drijfsleiding een grotere mate van zelfstandigheid, aldus Ku lix. Het lijkt erop dat bedrijf sleiders meer zegenschap kun nen krijgen over de verdeling en het gebruik van financiële fondsen, zonder dat zij voor elke uit te geven roebel toe stemming moeten vragen aan Moskou. Volgens Westerse waarnemers in Moskou zijn veel bedrijfslei ders op lokaal niveau tegen de veranderingen die het Russi sche staatshoofd voorstaat, be vreesd als ze zijn voor een be dreiging van hun positie. Ove rigens heeft Andropov al eens opgemerkt dat er met de eco nomische hervormingen niet te hard van stapel mag wor den gelopen in de reusachtige Sovjet-economie. De heer Hooglandt zei dat er weliswaar sprake is van een „prille opleving van de con junctuur" maar dat de ontwik keling structureel gezien nog ernstige belemmeringen on dervindt. „Een eventuele opleving in 1984 zal dit beeld slechts schijnbaar en tijdelijk logen straffen. Voor een duurzaam herstel zal het economische sa neringsproces bij overheid en bedrijfsleven eerst uitgekris talliseerd moeten zij. Daardoor zullen dan geleidelijk de in vesteringen weer aantrek ken", aldus Hooglandt. De produktie en de afzet van staal zijn vrijwel volgens plan verlopen. Hoogovens IJmui- den produceerde verleden jaar ongeveer 4,3 miljoen ton ruw- staal, 150.000 ton of bijna 4 procent meer dan in 1982. De overige staalbedrijven in de Europese Gemeenschap pro duceerden gemiddeld juist 1,8 procent minder dan in 1982. Zwakke schakel waren echter de opbrengstprijzen die in de huidige van politiek doortrok ken markt niet goed te voor spellen zijn, aldus Hooglandt en zo'n 4 procent lager uit kwamen dan was verwacht. Deels werd compensatie ge vonden in lagere inkoopprij zen en vooral in het gunstige resultaat van de maatregelen die Hoogovens heeft genomen. Ondanks een lichte verbete ring in het tweede halfjaar, blijft staal over het gehele jaar toch nog met een aanzienlijk verlies zitten. De bestuurs voorzitter noemde het een schrale troost dat „onze colle ga's in het Europese buiten land ook de meest gere nommeerde veelal veel gro tere verliezen hebben gele den". Duidelijk positief is vooral een deel van de omvangrijke niet aan staal gebonden activiteiten geweest, zoals aluminium, ce ment en Hoogovens Delfstof fen. De verliezen van Alumi- ned Beheer van 1982 werd "omgezet in winst over 1983. Beurs start opnieuw in prima stemming AMSTERDAM Na de ui terst geestdriftige stemming gisterochtend begon de beurs in de middag in te binden. Sommige aandelenkoersen zakten zelfs licht onder de slotkoers van maandag. Daar toe behoorde Westland-U- trecht, die op 131 terecht kwam. Na het eerdere opmer kelijk herstel van Elsevier-N- DU moest dit fonds in de mid dag genoegen nemen met een koers van ƒ518, wat ƒ3 lager was dan maandag. Ahold raakte zijn winst bijna weer geheel kwijt. HBG moest ook iets terug en kwam op 108. Van de spectaculaire winst van ABN bleef 5 over, waar mee dit fonds op 389 terecht kwam. Niettemin bleven de meeste koersen toch boven het niveau van maandag. De aanvankelijke willige stemming weerspiegelde zich ook in de tussentijdse ANP-CBS index algemeen die van 158,5 naar een nieuw re cord van 162 sprong. De uit eindelijke index zal waar schijnlijk lager uitkomen. De effectenbeurs holde ook gisteren door naar fors hogere aandelenkoersen. De vraag overtrof rond het middaguur opnieuw verre het aanbod waardoor beleggers flink wat moesten neertellen om de be geerde aandelen te bemachti gen. De internationale fondsen kwamen zonder uitzondering flink hoger uit dan maandag. Zo schoot Akzo maar liefst ƒ1,80 omhoog naar ƒ105. Hoogovens kwam uit op ƒ51,50. Koninklijke Olie was 0,90 meer waard op 140,60 en Unilever ging ƒ3,690 duur der van de hand op ƒ260,50. Voor KLM telden beleggers 0,30 meer neer op 196 en Philips was hun 1,30 meer waard op 46,60. Bij de banken sprong ABN in het oog met een fikse winst van 5 op ƒ389. Amro en NMB deden er ook een schep op met winsten van respectie velijk 1,70 en 4,50 waarmee Amro op ƒ65,70 en NMB op 157,50 kwam. De hypotheek banken bleven niet achter. Zo won de FGH 1,10 op 57. Onder de verzekeraars was Nationale Nederlanden in trek met een winst van ƒ4 op ƒ205. Amev klom 6 naar 167. De uitgevers lagen weer zeer goed in de markt. VNU klom 4 naar 140 en Elsevier-N- DU, die maandag aanvanke lijk licht inzakte maar later te rugkwam, was dinsdag een tientje duurder op ƒ531, maar kwam tenslotte uit op ƒ518. De lokale markt toonde een overwegend vriendelijke aan blik met veelal hogere Koer sen. Hier sprong met name Nutricia in het oog dat na de veelbelovende uitlatingen van de president-directeur over een recordwinst in 1983 uit kwam op een winst van niet minder dan ƒ22. MARKTEN VEEMARKT LEIDEN (3-1) Week- aanvoer 4475 stuks, dagaanvoer 3194 waarvan 1285 slachtvee. 15 stieren, 131 gebruiksvee, 23 jongvee, 2157 nuchtere kalveren, 465 slacht schapen en lammeren, 148 varkens en 70 bokken en geiten. Prijzen per kg geslacht gewicht: extra kw. dikbil- len --; stieren 1e kw. 8,75-9,60, 2e kw. 8,10-8,65; vaarzen 1e kw. 7,95-9,00. 2e kw. 6,60-7,85; koeien 1e kw. 7,80-8,95, 2e kw. 6,85-7,80, 3e kw. 6,15-6,80; schapen 6,50-8,50; lammeren 10,50-12,00; prijzen per le vend gewicht: vette kalveren 1e kw. en 2e kw. niet genoteerd; evens als de varkens. Prijzen per stuk: schapen 210-270, lammeren 200-300, melk en kalfkoeien 1e srt 2200-3000; 2e srt 1750-2150, kalfvaarzen 1e srt 2250-2900. 2e srt 1800-2200, guste koeien 1650-2600, enterstieren 1600-2100, pinken 1300-1800, gras kalveren 650-1250, nuchtere kalveren voor de mest roodbont 320-545, zwartbont 175-375, nuchtere kalveren Amerikanen 125-250, weidelammeren 180-230, biggen 95-105, bokken en geiten 30-125. Overzicht: (resp. han del en prijzen) slachtvee, stieren, ge bruiksvee en jongvee redelijk - gelijk; nuchtere kalveren matig - lager; slachtschapen en lammeren vlot - ho ger; varkens en biggen lui - lager; bokken en geiten vlug - hoger. KAASMARKT BODEGRAVEN (3-1) Aanvoer 10 partijen. Bij kalme handel werd een prijs genoteerd van 7,70 tot 8,00 voor eerste soort. 's-GRAVENZANDE - Westland-Zuld, dinsdag 3 januari. Andijvie 225-265. bladsla 170-200, bleekselderij 85- 105, boerenkool 76-98, paksoi 185- 210, pepers rood 580-610, pepers groen 560, prei 105, raapstelen 16- 27, radijs 126-137, selderij 38, sla 13- 66. ijsbergsla 270-290 hoofdfondsen 8o3kalls Westm Dordtsche petr idem petr pref Helneken Hold. Holl.Beton.Gr. 105,00 389,00 167,00 65.70 44,50 131,30 130,50 518,00 58,00 171.50 168,00 134.50 125,20 v. Ommeren Pakhoed Holding 157,50 256.00 29.90 140,80 204,50 110,50 156,50 29,80 60.50 52,50 130.10 325.00 overige aandelen Asd Rubber Asd Rijt. Begemann Belindo Berkel P Blydenst C Buhrm. Teil. ld 6 pel eert CSM CSM ert Dell My Desseaux Van Dorp en C Douwe Egberts Gamma H ld 5 pet pr Gel. Delll c Goudsmit Hagemeijer HALL Trust. Holl. Sea Search Holl. Kloos Hunter D. HVA-Myen eert 02-01 03-01 202,00 203.00 1380,00b 1400,00 84,80 85,50 70,00b 71,00 360.00 378.00 110,00 115.00b 138.50 140,00 95,00e 100.00 398,50 396.50 37 80 38.80 217.00 220.30 95.00 95.50 108.50e 107.50 230 00 240.00e 177,00 192.00b 225)00 230.50 215.00 228.00e 204 00 207.00 197.00 201.50 62,00 63.00 36.00 37.00 356,20e 361.00 1940,00 1980,00 130.10 133.10 131,00 134,00 195,00 197,00 195.00 197.00 21,00b 23,00e 26,80 27,00 87,50 91,40 65,00 64,20 85,50 92.00e 87,00 86.50 60 00 62.00 219,00 224,00 97,50 99.00 19,10 19.30 153,00 155.00 77.80 76.00 133.00 130.00 78.00 82.00 262.00 265.00e 59]00 59.50 80.50b 85,00b 202,00 206.00 63,00b 63.00 206.00 207,00 3,55e 3.65 110,00 110.20 Porcel. Fles Proost Br Rademakers Rohte Jlsk Rommenholl. Rijn-Schelde Schuppen 02-01 03-01 505,00 510.00 39,00e 38,70 232,00b 240,00 3710,00b 3760.00 700,00 705,00 105,00 108,50 93)00e 115,00 155,00e 158.00e 215.00 220.00 61,00 63.00 67)00 70.70 127.00 127.00 265,00 275.00 785.00 825.00 760.00 795.00 65.00b 69.00 420,00b 430.00b 3.95 4.00 147,00 147,00 286.00 288.00 25,00 28.00 43.00 43.50 241.00b 240.00 123,50 125,00 2.30b 2.35b 305,00 305.00 32,50 34,50 151,00 152,00 352,00 367,00 113,00 111.00 47.90 50,00e 64,80 66,20 57,00 60,00 135!50 140.50 209,00 207.00 164)00 160.50 56.00e 60,00b 83.50 85.00e Beleggingsfondsen 272)50 275.00 36,00e 37.20 97,10 97.10 340,00 340,00 136,00 133,00 America Fnd Binn. Belt. VG 80GAMIJ^ Concentra Goldmines 158,00 32,40 29.00 22,50 1470,00 37,50 584,00 1260,00 122,10 100,00 1465.00 40,00 585,00 101,00 10,30 Meneba MHV Adam 193,00e 202.00b 339,00 344.00 62,00 15,30 63,50 15.50 555.00 575,00 7100)00 7490.00 1580.00 7400£ 725)00 750.0C obligaties 12.75 Ned 81-91 12.50 ld 81-91 12.25 id 81-88 12.00 ld 81-91 12.00 id 81-88 11.75 ld 81-91 11.50 ld 80-90 11.50 id 81-91 11.50 id 81-92 11.50 Id 82-92 11.25 Id 82-92 11.25 Id 81-96 11.00 id 81-88 10.75 id 81-91 10.50 Id 74-86 10.50 Id 80-00 10.50 id 82-92 10.50 Id 82-89 10.25 id 80-90 10 25 id 80-87 10.25 id 82-92 10.00 id 80-90 Slot- Slot- 02-01 03-01 110,20 110,80 110,50 Slot- Slot- 10.0" 10.00 id 82-89-1 10.00 id 82-89-2 9.75 Id 74-99 9.50 id 76-91 9.50 Id 76-86 9.50 id 80-95 9.50 id 83-90 9.25 Id 79-89 9.00 id 75-00 9.00 id 79-94 9.00 Id 83-93 8.75 Id 75-90-1 8 75 id 75-90-2 8.75 id 76-96 8.75 id 79-94 8.75 id 79-89 8.50 id 75-90 8.50 id 75-91 8.50 id 78-93 8.50 id 78-89 8.50 Id 79-89 8.50 id 83-94 8.25 id 76-96 8.25 id 77-92 8.25 id 77-93 8.25 id 79-89 8.25 id 83-93 8.00 id 69-94 8.00 id 70-95 8.00 Id 70-85-1 8.00 Id 70-85-2 8 00 id 70-85-3 8.00 id 71-96 8.00 id 76-91 6.00 id 77-97 8.00 id 77-87 8.00 id 78-88 8.00 Id 83-93 7.75 id 71-96 7.75 id 73-98 105,70 105.70 108.30 107.60 105)l0 105.10 7.50 id 71-96 7.50 id 72-97 7.50 id 78-93 7.50 id 78-88-1 7.50 id 78-88-2 7.50 id 83-90-1 7.50 Id 83-90-2 7.20 id 72-97 7,00 id 66-91 7 00 id 66-92 7.00 Id 69-94 6.75 id 78-98 6.50 Id 68-93-1 6.50 id 68-93-2 6.50 Id 68-94 6.25 Id 66-91 6.25 id 67-9J 6.00 K 5.75 id 65-90-1 5.75 id 65-90-2 5.25 id 64-89-1 5.25 id 64-89-2 5.00 id 64-94 4.50 id 59-89 4.50 i< 12*90 102.90 104.50 15 80 105.60 )3;40 103.20 4 50 id 60-90 4.50 id 63-93 4.25 id 59-84 4.25 id 60-90 4.25 id 61-91 4.25 id 63-93-1 4.25 id 63-93-2 4.00 id 61-86 4.00 id 62-92 3.75 id 53-93 3.25 id 50-90 3.25 id 54-94 3.25 id 55-95 3.25 id 55-85 99,50 96,80 97,10 94,80 93,50 93,80 93,30 92,80 94,40 95,40 95,10 94,80 94,10 92,50 93,00 94.40 93,40 93.90 93,30 91,10 93,30 98,10 91,20 89.00 98,50 90.80 95.20 90,40 90,60 96.20 87,00 91.70 buitenlands geld 10180 101.6C 97.70 97-6C 98.80 98-7C 97,80 97'55 Engelse pond Belgische Ir. (100) Duitse mark (100) llal. lire (10.000) Port escudo (100) Canadese dollar Fr. frank (100) Zwits frank (100) Zweedse kroon (100) Noorse kroon (100) Deense kroon (100) Oostenr. sch. (100) Spaanse peseta (100) Gr. drachme (100) Finse mark (100) J.Slav. Dinar (100) Ierse pond (100) 139,00 143,50 36,50 39.50 38,25 41.25 29,25 32.25 beurs van New York 49 1. 49 1 General Electric Gen. Motors Goodyear 55 3/4 55 5/8 59 1/4 59 1/2 46 3/4 46 3/8 61 1/4 62 3/8 29 3/4 30 1/4 28 27 7/8 40 1/2 40 5/8 27 1/8 27 7/8 36 7/8 36 1/2 24 5/8 24 7/8 52 1/4 51 1/4 76 1/4 77 37 3/8 36 5/8 42 7/8 42 3/8 58 3/8 57 1/2 74 1/4 74 1/4 30 1/8 30 3/4 42 1/4 42 1/4 48 1/4 47 7/8 14 5/8 14 5/8 123 121 3/4 113/4 11 3/4 5 1/8 1/2 Mac Don Douglas Merck Co. Mobil oil Nabisco Brands RCA Corp Rep Steel Royal Dutch Santa Fa Ind Sears Roebuck Shell Oil Co. So. Pacitlc St. Oil Ohio Un. Brands US Steel United Technolog 62 7/8 59 1/8 59 3/8 90 90 3/8 29 1/8 28 1/4 41 1/4 40 3/4 34 1/8 34 28 1/4 28 5/8 44 1/2 45 1/4 37 3/8 1/2

Leidse Courant | 1984 | | pagina 10