REQOUUTE KIJK PAGINA 6 Wasseriaarse dierentuin Druppel Al jaren worden de be woners van de Kerk straat in Hoogmade ge plaagd door de duizen den auto's, die dage lijks hun weg zoeken door het smalle cen trum van Hoogmade. Een „verkeersdruppel" op het grootste knel punt moest in okto ber de overlast in perken. Na protesten van omwonenden, die lange files van uitlaat gassen verspreidende auto's nog erger bleken te vinden dan voorbij rijdende auto's, haalde de gemeente de ver smalling weer weg. Oudhoornse Kerk Zwembad Hoe kan een zwembad met al dat water afbranden, zal men zich afvragen. En toch gebeurt zoiets nogal 'ns een keer. Half juli ging het binnenbad van het zwembad de Miereweide in Katwijk in vlammen op. Wat overbleef was niets meer dan een geblakerde puinhoop. De schade liep in de miljoenen guldens. Een verschuifbaar dak op het buitenbad moet de zwemliefhebbers, als het in de buitenlucht te fris is, uit de nood helpen. Koningin in Katwijk Een week vóór Koninginnedag bracht koningin Beatrix een werkbezoek aan diverse Bollen streekgemeenten. Voor het hoge bezoek kwamen tienduizenden mensen op de been. Bij de plaatsen die door het hoge gezelschap werden aangedaan, was ook Katwijk. Daar bewon derde de vorstin, die zich in haar schaarse vrije tijd ook aan beeldhouwen en boetseren wijdt, het beeld dat op de Taatedam staat. Even leek het erop dat de Wassenaarse dierentuin de poorten defini zou sluiten, maar gedeputeerde J. Borgman (midden) presenteerde b dit jaar een reddingsplan. Met behulp van een aantal gemeenten kreeg een deel van de benodigde financiële middelen in de loop van het jaar tafel en dat moet begin volgend jaar zijn slot krijgen in een actie onder publiek. De renovatie startte in november. Afscheid en Burgemeester J. ten Heuvelhof nam in november afscheid van „zijn" Ij- zerswoude. Als blijk van waardering werd hij tot ereburger van de Ff streekgemeente benoemd. Wethouder P. van der Werf speldde de (01 *e burgemeester tijdens de afscheidsbijeenkomst het bijhorend versielseljjj Bodengraafse Bom De Nederlandse bodem zit nog vol met explosieven uit de Tweede Wereldoorlog. In Bodegraven werd in februari een Engelse vliegtuigbom gevonden van maar liefst vijf honderd pond. Experts van de Explosieven Opruimings Dienst (EOD) slaagden erin het projectiel onschadelijk te maken. Uit voorzorg werd het verkeer op rijksweg 11 stilgelegd. „Beeldenstorm" in Voorschoten Slechts deze ruïne bleef over van het kunstwerk van Anne Hulleman, nadat vandalen het beeld in het Voorscho- tense park Adegeest begin juli in brand staken. Hoewel de meningen over het beeld, twee naakte torso's, in de buurt nogal uiteenliepen, was de verontwaardiging over het gebeurde in Voorschoten groot. De daders zijn nooit gepakt. Dat Prinses Juliana het sinds de troonwisseling wat aandoet, is nauwelijks te merken. Regelmatig is zij op culturele manifestaties en anderssoortige In maart kwam zij naar Alphen a/d Rijn voor de heropening van de Oudhoornse kerk. Voordat de door het onthullen van een wandkleed de kon verrichten, was drie jaar aan de restauratie van gewerkt. Gasprijs De voorgenomen verhoging van de gasprijs bleef de glastuinderswereld het hele jaar beroeren. Het begon al in januari, toen in de Bleiswijkse veiling zo'n vijftienhonderd glastuinders bijeenkwamen om te protesteren tegen het regeringsbeleid voor deze belangrijke sector van de Nederlandse economie. Tuindersvrouw Tiny van Baelen uit Hoek van Holland verwoordde het protest in een gloedvol betoog. Gasontploffing in Alphen Gas en elektriciteit eisen vaak door ondeskundigheid jaar lijks nog vele slachtoffers. Begin dit jaar onstond er in een flat aan de Briljantlaan in Alphen a/d Rijn grote ravage door grote ravage door een gasontploffing. De bejaarde bewoner van de flat overleed later in het ziekenhuiis aan zijn verwondingen. Verslagenheid in Stompwijk Diepe verslagenheid in alle geledingen van de Stompwijkse gemeenschap toen zondagmorgen 20 febrl ri bekend werd dat vier leden of supporters van de Handbal Vereniging Stompwijk bij een busongeluk! Hoevelaken om het leven waren gekomen. Drie van de vier slachtoffers kwamen uit dezelfde famj Achttien inzittenden raakten gewond, van wie twee ernstig. Bij de uitvaart was de Stompwijkse I stampvol.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 24