ehoordgezien Ik probeer zo eloofwaardig ogelijk te doen" .DIO/TELEVISIE Ceidóc Souoant DONDERDAG 29 DECEMBER 1983 PAGINA 13 en maand lang dianen bij VPRO VERSUM Te beginnen zondag 1 januari besteedt VPRO- een maand lang aandacht aan de Indianen, tart zondag op Hilversum 1 onder de titel „Op weg naar land", het verslag van een reis naar Arizona ter voorberei- van de derde radioreis, die deze keer in oktober 1983 naar en Navajo-reservaat ging. In juni 1983 verkenden reislei- Diek de Soeten en Dolf Went de route, op de voet gevolgd VPRO-medewerkers Fieneke Diamand en Walter Slosse. na op vrijdag 6 januari, Hilversum, volgt „In het spoor der ïaving". „Met Indianen (en Russen) moeten korte metten en gemaakt, want zo wil God de Almachtige het", zo zei de Indianen. Daarom de geschiedenis van de bezetters- :aliteit, te beginnen bij Nieuw-Nederland. Een coast-to- •verslag (New York-Vancouver) van Philippe Scheltema. en volgen tal van andere aspecten van de misjegening van Jmen. Dromen op VARA- radio HILVERSUM Maandagavond 2 januari is in het VARA-radio- programma op de zender Hilver sum 4 van 20.00-23.00 uur een programma te horen onder de ti tel „Dromen doen we allemaal". Zolang de mens zich bewust is mens te zijn, heeft hij gedroomd. Al in de verre oudheid hield men zich bezig met de betekenis van dromen. In allerlei culturen dui den wijze mannen en vrouwen de dromen die hen werden voor gelegd. In de laatste tientallen ja ren is de kennis rond het feno meen droom sterk toegenomen. Grote namen op dit terrein zijn die van Freud en Jung. „Adres onbekend" voor de 800e keer HILVERSUM Morgen viert één van KRO's radiopro gramma's feest. Het programma met misschien wel de meeste „medewerkers": zo'n 1.185.000. Dat programma is „Adres onbekend" en morgen (Hilversum 1, 9.03-10.03 uur) vindt de 800e uitzending plaats. Waarnaar ook weer onge veer 10.3 pet. van alle Nederlanders van 12 jaar en ouder zullen luisteren. Achthonderd uitzendingen in bijna dertien jaar. De eerste aflevering had plaats op 5 januari 1971 en daarin stond centraal een soort beurs; mensen zochten voorwerpen die ze verzamelden. Twee jaar later schakelde men over op: mensen zoeken mensen. Na verloop van tijd bleek dankzij de succesvolle formule wel 95 pet van de gezochten te wor den gevonden. Nogmaals, dankzij de hulp van de meer dan één miljoen luisteraars-medewerkers. Producente Ria van de Kuinder ziet dan ook geen pro bleem voor het komend jaar. Het accent zal dan wat meer worden gelegd op aanvragen uit het buitenland; met name vanuit Engeland krijgt het programma veel belangstel ling. Twee verdieners in extra uitzending HILVERSUM - NOS-tv be steedt in de parlementaire rubriek Den Haag Vandaag vanavond op Ned. II van 23.15 tot 23.30 uur een extra uitzending aan het debat in de Eerste Kamer over het wetsontwerp tweeverdie ners. ÏRENSTRAAT-ACTEUR FREDERIK DE GROOT: g in.J 1 oplVERSUM Heren- 10. Als het aan de siderpS ligt is dat binnen ïaal pnbare tijd het be- r malste adres in Neder- lamej. Enkele afleveringen *a^ben we inmiddels mo- vee&zien' troebelen rond Le familie van Laar. Het afwil duidelijk: dat gaat eedeit goed. en r| k in f»a Van Laar zat direct in 'ering 1 al in de malaise, iet a&eeft het ook moeilijk met eer<?hncl van een ander. Neef n Ch!n gore intrigant. De oud- de pon heeft net een ongeluk illendd en dochterlief gaat ook st we op het verkeerde pad e 43 de heroinespuit in de hol- wain haar arm. De enige die de ljusver weinig van de fami- iren.aalaise heeft te lijden is noteSte zoon Peter, goedwil- en lichtelijk naïef. Als bij de Amsterdamse nen oticabrigade heeft hij nog in de gaten dat zijn fami- langzamerhand zelf tot de oren in de verdovende ideniftel steekt. Frederik de n t\ t speelt de rol van Peter moe Laar. Een uiterst spraak- ymbs en vriendelijk mens. Hoe ntfg^het nou verder? iden wel „Ik weet niet of ik je dat wel kan vertellen. Nou ja, je hebt dat auto-ongeluk van Karei gehad hè? Dat is dus het einde van zijn tenniscarrière. Hij wordt met open armen door zijn oom ontvangen, die in de drughandel zit. Mijn zusje, Cristel Braak, gaat via vriend Mick dus ook aan de midde len. In één familie heb je dus de handel zelf, de poen, tegen over dat zusje, het meest weer loze slachtoffer dat je je kunt bedenken. Peter zit daar in die zin tussenin - een typische Dallas-constructie -dat hij wordt geacht daar wat aan te doen. Vanuit zijn instelling probeert hij wat voor de mens heid te betekenen". „Ik heb indertijd ook in De Fabriek gespeeld. De arrogan tie van die rol, de rokkenjager, dat is een deel van mijn ka rakter. Maar het uitgangspunt van Peter, de jongen die zinvol iets met zijn leven wil doen, is voor mij ook heel herken- Thuiswedstrijd „Ik denk dat dat voor de meeste acteurs en actrices in Herenstraat een thuiswedstrijd is. Bram van de Vlugt (neef Louis) is eigenlijk de enige die een uitwedstrijd speelt. Hij is een heel aardige man, in de rol van een rotzak. Het is in Nederland erg vaak zo dat je dingen moet spelen die vrij ver van je bed zijn: het kan geen kwaad dat de mensen het nu eens dichter bij huis zoe ken. Het is fijn om dat ook eens te doen". „Je moet mij niet vragen of de Herenstraat een zijstraat van Dallas is. Dat is meer iets voor de regisseur en de producer. Ik ben een acteur die probeert een rol in te vullen. Wat ik met typisch Dallas bedoel, is dat het verhaal - met alle res pect - erg rechtlijnig in elkaar zit. Terwijl het hoogste drama en de beste films een onvoor spelbaarheid hebben die echt aan het leven doet denken. In Herenstraat is het zo: als men sen rood zijn, zijn ze rood, als ze blauw zijn, zijn ze blauw. In het leven vertonen mensen toch alle kleuren van de re- „Die Peter verandert niet echt. Hij blijft toch een beetje het oog vanwaar uit de gemid delde toeschouwer het leven bekijkt. Ik vond dat zelfs een beetje te erg. Het leek er eerst op alsof Peter alleen maar de waarheid bleef roepen. Hij was bijna een soort waarzegger. Ik heb daar heel wat met John van de Rest over gepraat, en ik hoop dat het nu een beetje rechtgetrokken is. Hij wordt wel iets volwassener. Geluk kig maar, anders is er voor een acteur niks meer te spelen". Toch ben ik wel gelukkig met die rol. Ik heb de mogelijkheid gehad die rol zo waarheidsge trouw mogelijk te spelen. Niet alleen: dat moet je spelen en daar krijg je zoveel geld voor. Kijk, los van de acteerprestatie waren er in De Fabriek veel meer scènes waarin ik voor open doel speelde. Ik was ar rogant, de andere acteurs crëerden de situaties waarin ik arrogant kon zijn. Dat is in Herenstraat toch anders". „Toen ik 't script ging lezen, was mijn eerste indruk dat ik van haver tot gort moest we ten wat het drugprobleem in houdt. Wat voor soorten he roïne er zijn, hoe het verhan deld wordt, noem maar op. Ik heb de neiging een grondige research te doen naar zaken die een rol betreffen. Dat is er in dit geval toch niet van ge komen. In de eerste plaats had Frederik de Groot: ,,lk ben al 37 en moet onderhand eens wat anders gaan doen". ik er al eens wat over gelezen, en ten tweede: de jongen die ik speel loopt stage. Hij weet er niet zoveel van. Hij is jurist geloof ik hè? Ja, het is voor mij alweer een tijdje geleden. In ieder geval wordt hem uit gelegd wat het probleem is. Door een niet al te grote voor kennis heb ik toch een deel van mijn acteursspontaniteit kunnen bewaren. Ik kom bij de narcoticabrigade binnen en weet bij wijze van spreken niet eens de weg". Tegengesteld „Het probleem intrigeert me wel hoor. Ik heb zelf nooit ge bruikt, zelfs geen hash. Ooit op de toneelschool, rond 1966 zal dat geweest zijn, bood iemand me wat aan. Ik twijfelde. „Je durft zeker niet", zei die jon gen. Toen ging voor mij de klik de verkeerde kant op. Als 't daarom moetIk drink zelf heel weinig. Als mensen gaan roepen: je durft niet, dan heeft dat een tegengesteld ef fect. Dat heeft te maken met mijn karakter". „Ja, ik ben al 37. Ik moet weer sens wat anders doen. Ik merk wel dat ze me voor sommige rollen nu echt te oud vinden. Iemand van 22, 23, daar word ik niet meer voor gevraagd. Dat zou ik denk ik ook niet meer kunnen. Maar als in een Nederlandse film iemand voor een vaderrol gezocht wordt, denken ze ook niet aan me. Dan kom je toch meer bij Pe ter Faber terecht of zo. Ach, dat komt vanzelf als ik ouder wordt. Aan de andere kant: de rol in Herenstraat is niet re presentatief voor wat ik op het toneel of theater doe. Het is een successerie, prima. Maar ik sta nu ook zes avonden per week in het blijspel „Koppen Dicht". Dat is toch heel iets anders". BAS MARTENS WIM Op de late avond van van daag komt wijlen Wim Kan als grootmeester van het ca baret opnieuw aan het woofd. In 1968 gaf hij eens een les aan de leerlingen van de Amsterdamse acade mie voor kleinkunst en in 1982 verscheen hij op een vragenuurtje voor de leer lingen van een Velpse school. Die leerlingen vroe gen in beide gevallen hon derd-uit en Kan zat voor geen gat gevangen, maakte er complete voorstellingen van. Komende nacht van twee minuten na twaalf tot één uur worden fragmenten uit beide gebeurens in de ether gezonden door NCRV-radio op Hilversum 1. welke uitzending mor genmiddag om 17.02 uur zal worden herhaald in het programma „Rozegeur en prikkeldraad". Dit pro gramma wordt uitgezonden onder de titel „Kan als do cent". Hij klapt hierbij uit de school van zijn techniek om een zaal tot meezingen te krijgen, trucs om spelle tjes te doen met het publiek en het op temperatuur brengen van een zaal. Pro grammasamensteller Aart van Bergeijk laat weten, dat dit programma is doorspekt met anekdotes en terzijdes. RAY Ray Burns, die onder de be naming „Captain Sensible" door het popleven stapt, wierp intussen zijn tweede elpee in de wereld, die hij „The Power Of Love" noemde. Kortgeleden nog kwam hij met zijn mierzoe te single „Happy Talk", waarin hij zich liet kennen als een man met een geluk kige woordkeus dan wel een gezellige babbel, geheel in tegenstelling tot destijds zijn eerste elpee, die hij de keiharde titel meegaf „Vrouwen en de kapitein eerst" in afwijking van de SOS-regel, dat vrouwen en kinderen het eerste recht op redding genieten. Kapitein Ray meent het derhalve goed met zichzelf en met zijn persoonlijk lijfsbehoud. Terwijl hij toch gelooft in de kracht van de liefde, ge tuige de titel van zijn elpee, waarop ook een nummer als „Secrets" staat met een lich te verwijzing naar Doris Day, die ooit opzien baarde met „Once I had a secret love". Liefde waar een an der geen weet van heeft. KEES mogen zomaar niet op vi deo-avondjes worden ver toond. Hier en daar hadden filmhuizen avondjes-Koot en Bie aangekondigd. Die kregen echter een spaak in het wiel gestoken door Po lygram, welke firma stelt alle rechten op het werk van Koot en Bie te hebben. Aangekondigde Koot en Bie-avondjes gaan dus niet door. De rijen voor de film kunsthuizen worden ver zocht zichzelf op te heffen. maakt de VARA t. Ei begin met de herhaling nitial de Engelse jeugdserie ck, I donkere bos "Brendon de wie" uit 1981. Het avontu- sorvrhaal, gebaseerd op een een van B.B. (Denys Watkin- •ant thford), speelt in het and terende New Forest. De Ier ojbroertjes Robin, John en n. Dald, wier vader in India ver wintel brengen de vakantie bij \\-l§9trenge tante Ellen door. 35) w?t minste of geringste kat- ek vead krijgen ze flink op hun erDe toestand wordt lmexir absoluut onverdraaglijk vedst|e kleine Harold de maze- t vootijgt en de andere jongens ijn \ongen worden thuis te de gen. Ze besluiten uit hun niellgenis te vluchten naar eerqidon Chase" een woud in ublieïiurt van tantes huis. kwaii uur Nederland 1. en zij ;and (I edstr 'bare[rf/ vervolgd meisje Fran ka en haar t veirar en stripmaker Henk Ws is vanavond het S J$te 9e<^eelte van het pro- lagenfpa gewijd. Als tweede &jhooAgrijke item komen Cauvin „hof 3#mPil> de makers van de Ha pon,, De blauwbloezen", hun 2-2. Letjes uit de Amerikaanse \roorlog toelichten. Be hal- gebruikelijke rubrieken de redactie ook de uit- 'an het beste stripalbum 983. !luur Nederland 1. '!Cduobaan Ws dat de NOS niet tover een speciaal vrou- CJ/ogramma beschikt, J I er toch regelmatig zend- \tgetrokken voor vrouwen, ^programma's maken over \_)iaamde vrouwenonder- w. In dit kader verschijnt /fdramatiseerde documen- Y~y;,,De duobaan" van cine- Guusje Prent, over een 'wijzersechtpaar, dat sa- de baan van de man wil I Uit de film blijkt, dat ge- \echting nog veelal een >kte aètische kwestie is. In de 'ik is het met de positie le vrouw op de arbeids- treurig gesteld. In dit- i genre programma 's !t de NOS de volgende een documentaire over tut ie, „Gemeene vrou- van de feministe Hetty i^jL iur Nederland 2. Nederland NEDERLAND 1 NEDERLAND 2 VARA 16.00 Poldark, Engelse serie. Afl. 1 (2de serie): Ross en dokter Enys zijn opgeroe pen om tegen de Fransen te vechten. Ross had echter moeraskoorts opgelopen in Amerika, dat maakt hem ongeschikt voor de dienst. Hij keert huiswaarts naar Demelza. 16.50 Het donkere bos „Bren don Chase". Avonturense- rie voor de jeugd. Afl. 1: Ontsnapt. (Zie toelichting). AVRO 18.55 Doctor Snuggles. Te kenfilmserie (herh.). 19.20 Wordt vervolgd. Strip magazine. (Zie toelichting). AVRO 20.28 Paul van Vliet: TV-Show '83. Hoogtepunten van zijn laatste theatershow en- een aantal nieuwe nummers. 21.45 Televizier-magazine. 22.25 Shogun, serie naar het boek van James Clavell. Afl. 11: De volgelingen van Ishi- do openen een guerril la-aanval en Mariko, Black- thorne en vrouwelijke gijze laars zitten in de val in To- ranaga's geheime kamer. Er volgt een enorme explosie met rampza" NOS 23.20 Journaal. 23.25 Nieuws voor doven en slechthorenden. NOS 17.30 Studio Sport. Samen vatting NK Schaatsen in Groningen. 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.20 Paspoort voor Turken. 18.30 Sesamstraat. 18.45 Jeugdjournaal. 19.00 Journaal. NCRV 19.12 Wild-West op z'n best. Komische avonturen van een sheriff in het Wilde Westen. 19.35 Pistache. Een praat- en muziekprogramma. 20.40 Agatha Christie. „Het waterdichte alibi". De hulp van Tommy (James War wick) en Tuppence (Fran- cesca Annis) wordt ingeroe pen door een rijke jonge man, Monty Jones (Tim Me ats). NOS 21.30 De duobaan. Een gedra matiseerde documentaire waarin een echtpaar (Ba- bette Mulder en Theo de Groot) solliciteert naar een duobaan in het lager onder wijs. Regie: Guusje Prent. (Zie toelichting). 22.30 Journaal. 22.45 Studio Sport. Volleybal: Internationaal toernooi in Apeldoorn. Scène uitShogun" met Richard Chamberlain (I) als Blackthor- ne, Toshlro Mifune (r) als Toranaga en Yoko Shimada als Mariko. Ned. 1 om 22.25 uur. Duitsland DUITSLAND 1 17.50 Tagesschau. 18.00 Hier und Heute. 18.25 Drei Damen vom Grill, tv-serie. 19.00 Hart aber herzlich, tv-serle. 20.00 Tagesschau. 20.18 Kinder in Vietnam. Documen taire. Van de vroegere oorlogscorres pondent in Zuid-Vietnam, Peter Krebs, is deze ontroerend document over de jonge slachtoffertjes van de oorlog. Vele duizenden wezen trekken In jeugdbendes het land door en le ven in staatsinrichtingen. Voorts zijn er de kinderen van Amerikaanse sol daten, wier moeders nog steeds op de hereniging met hun man wachten, de gewonde, verbrande en kreupele kinderen, die zonder moderne thera- piën en hulpmiddelen moeten leven en de slachtoffers van de ontblade- ringsacties. 21.00 Scheibenwischer. Met Dieter Hildebrandt e.a. 21.45 Cafa in Takt, met Peter Hor ton. 22.30 Tagesthemen. 23.00 Das Doppelleben des Dr. Clit- terhouse. Amerikaanse speelfilm uit 1938. Met: Edward G. Robinson, Claire Trevor, Humphrey Bogart e.a. Regie: Anatole Litvak. 00.25 Journaal. DUITSLAND 2 18.57 Programma-overzicht. 19.00 Heute. 19.30 Diese Drombuschs (3). 20.30 „Zelleriesalat" (2). Met: Ro- traud Schindler en Kurt Schmidtchen. 21.00 Heuta-journal. 21.20 Bilder eines Jahres. Nieuwso verzicht 1983. 22.20 Orwell auf Jura. Gedram, do cumentaire over het onstaan van de roman „1984" Nu het einde van het jaar 1983 nadert, staat deze BBC- productie stil bij het scheppingspro ces van George Orwells beroemde boek „1984", waarin hij zijn visie geeft op een totalitair geregeerde sa menleving. In 1946 na het succesvolle „Animal Farm" trekt weduwnaar Or well zich op het Schotse eiland Jura terug om aan zijn roman te gaan wer ken. Door huishoudelijke ruzies tus sen zijn zuster Avril en het kinder meisje van zijn geadopteerd zoontje vordert het werk langzaam. Wanneer hij dan ziek wordt en naar Glasgow gebracht wordt, waar men tbc con stateert, komt het werk nagenoeg stil te liggen. Na zijn terugkeer weigert hij voldoende rust te nemen. Zijn dagen en nachten werken aan „1984" zijn plotseling een wedloop met de dood geworden. 23.40 Politbarometer. 00.00 Journaal. DUITSLAND 3 WDR 17.00 Rockpalast Spezial. 19.00 Aktuelle Stunde 18.00 Die Sendung mit der Maue. 18.30 Toernooi der schaakgroot meesters (9). 20.00 Tagesschau. 20.15 Drei Wochen Nordost. 21.45 Die Einheit leben. Documentai re over de pacifistische beweging Fo- 22.30 Crazy Music. Met Rolls Noise. 23.00 Literstur im Krei«nhoop (8). Vandaag: Johanna Walser. 23.59 Journaal. Pierre Richard in de Franse filmkomedie Le coup du para- pluie. RTBF1 om 20.25 uur. 17.50 Teletekst voor iedereen. 18.00 Tik Tak, tekenfilmserie. 18.05 Reddingsteam (12), jeugdserie. 18.50 Jukebox. 18.55 Programma Soc. Omroepver. 19.40 Mededeling en Vanavond. 19.45 Journaal. 20.10 Kunst-Zaken. 20.15 Hoger - Lager, spelprogramma. 20.50 Panorama, actualiteiten. 21.40 Dallas, Amerikaanse serie. 22.40 Journaal en Coda. August Bay- erns, cello en Jozef de Beenhouwer, piano spelen Andante van Golter- 19.00 VIP-Talk. De plaats in het ge zin. Welke invloed heeft het of je de longste of de oudste bent in een ge- 19.40 Mededelingen en programma- -overzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Kunst-Zaken. 20.15 Leven en dood van een Seve- rino. Braziliaans kerstspel van Joao Cabral de Melo Neto, op muziek ge zet door Chico Buarque de Holanda Nog regelmatig verlaten massa's zo genaamde „vagebonden" de arme grond in het kurkdroge binnenlanc om hun geluk in de kuststeden te be proeven, hetgeen meestal tot een bit tere ontgoocheling leidt. Dit is ook het geval met de arbeider Severino, die naar Recife trekt, waar hij gecon fronteerd wordt met stedelijke ar moede en de dood. 21.15 Basketbal. Reportage Kerst toernooi te Oostende. RTBF 1 17.30 Plein Jeu, kinderprogramma. 19.05 Ce soir. Regionaal magazine. 19.30 Journaal. 20.00 Autant-savoir. Geloven in Kerstmannen. 20.25 Le coup du parapluie. Franse filmkomedie uit 1980. Met: Pierre Ri chard, Gert Frobe, Valerie Malresse e.a. Regie: Gerard Oury. 22.00 Carrousel aux images en Monde du Cinema, filmrubrieken. 22.50 Journaal. Engeland BBC 1 16.30 The World of Stanley Hollo- 17.20 Laurel and Hardy. Afl.: Crash. 17.25 Jackanory, kinderprogramma. 17.40 Spiderman, kinderprogramma. 18.05 Blue Peter review of the year. 18.35 Ivor the engine, kinderserie. 18.40 Journaal. 18.50 Alias St. Nich, tekenfilm. 19.00 Question of sport special. 19.35 Tomorrow's World Christmas special. 20.00 Top of the Pops, overzicht 1983. 20.35 Rainbow safari. Wildlife in co lour for Christmas. 21.45 Journaal. 22.00 Coma. Amerikaanse speelfilm uit 1978. Met o.a. Michael Douglas en Elizabeth Ashley. Regie: Michael Chrichton. 23 50 Phil Silvers as. Sgt. Bilko, tv- 00.15 Men and women golf. BBC 2 16.25 Machines in Motion. 17.25 Suspicion. Amerikaanse speel film met o.a. Cary Grant en Joan Fon taine. Regie: Alfred Hitchcock. 19.00 Arena. George Orwell. 19.55 Nieuwsoverzicht. 20,00 The Gypsy Moths. Speelfilm met Burt Lancaster en Deborah Kerr. Regie; John Frankenhelmer. 21.45 Orphee aux enfers. Operette van Offenbach. 23.45 Journaal. 23.50 A night in Casablanbca. Speelfilm van de Marx Brothers. ITV 17.05 City story. 17.45 Sooty. 18.15 Peter the wolf. 19.00 About Anglia. 19.35 Crossroads. 20.00 Candid camera special. 21.00 Shelley. 21.30 Hotel. Amerikaanse tv-serie met Bette Davis. 22.30 Nieuws. 22.45 The dogs of war. Britse film (1980). 00.30 Ladies man. 01.00 In the cards. Genevieve Bujold in de Ameri kaanse thriller „Coma". BBC 1 om 22.00 uur. NEDERLAND 1 NOS: 13.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. AVRO: 16.00 Dag huis, dag tuin, dag opbergschuur. 16.15 Doctor Snuggles 16.30 Top- NEDERLAND 2 DUITSLAND 1 10.23 Die Welt der Vicki Baum. 12.10 Scheibenwischer. 12.55 Pers overzicht. 13.00 Tagesschau. 13.15 Videotext für alle. 14.20 Videotex! fiir alle. 14.40 Tagesschau. 14.45 Das spricht Baende. 16.15 Tages schau. 16.20 Brunei - Schlaraffen- land im Regenwald. 17.05 Teletech- DUITSLAND 2 10.00-13.15 Zie Duitsland 1. 13.20 Programma-overzicht. 13.30 Sport aktuell. 15.30 Journaal. 15.32 Mathi- as Sandorf. 17.00 Heute. 17.15 Te- le-lllustrierte. DUITSLAND 3 WDR: 16.00 Wildschweingeschich- ten 16.10 Bill Bo und seine Kumpa- ne 16.40 Geschichten von der Ruhr. 17.00 Internationaal Folkfestival Keulen. RTBF 1 BBC 1 07.30 Breakfast time. 10.00 The New Adventures of Flash Gordon. 10.25 Why don't you? kinderprogramma. 10.50 Wacky Races. 11.00 Play chess. 11.10 Jackenory. 11.25 Ped- dington. 11.30 Play school. 11.55 Play ideas. 12.05 Little misses and the mister men. 12.20 The Wonder ful World of Disney 13.05 Look Back with Noakes. 13.30 Journaal. 13.40 Weerbericht. 13.42 Financieel- en nieuwsoverzicht voor doven en slechthorenden. 13.45 Tom and Jer ry. 14 00 Bonanza. 14.45 Khar toum.16.50 Goodbye to the good old days. 17.20 Laurel and Hardy. 17.25 Jackanory. BBC 2 14.40 The Pirate. 16.20 Machines in Motion. 17.20 Rdmany. .17.50 Nolo- ITV 07.25 Good morning Britain. 11.25 Tekenfilm. 11.40 The invisible man. 13.00 We'll tell you a story. 13.10 Rainbow. 13.30 Hands. 14.00 News at One. 14.20 Anglia newe. 14.30 Well'e cathedral. 15.00 Mission Gal- latica. 17.00 Rainbow. 17.20 Sooty. 17.45 The Falkland». Doc. HILVERSUM 1 NCRV: 16.02 Gouden regen Ensemble o.l.v. Ferry Wienne- ke. 16.30 Kletsmajoor. 16.40 Van stad en land. 17.02 Rozegeur en prik keldraad. 17.55 Meded. (NOS). NCRV: 18.06 Hier en nu-magazine. 19.02 Muziek in vrije tijd. 20.03 Mengpaneel. 21.02 Op de vrije toer. burg. 22.02 NCRV-donderdag-sport. NOS: 23.02 Met het oog op morgen. KRO: 0.02 Oogluik. 1.02 Niemands land. 6.02 Ontbijtshow HILVERSUM 2 KRO: 16.00 De wereld op donderdag. (16.30 en 17.30 Nws.) KRO: 18.00 Nws. 18.10 Grenzeloos. P.P.: 18.20 Uitzending van de PvdA. IKON: 18.30 Kleur. KRO: 19.00 Tus sen de regels. 19.10 Sporen In het achterland. 19.30 Sensus. 20.00 Nws. 20.03 Radio Vitrine. 20.30 Da Capo 21.20 Ter Overweging. Teleac: 21.30 Latijn, (les 9B). 22.00 Programmeren met Pascal, les 4 A. KRO: 22.30 Nws. 22.40 Daar word ik nu stil van (4A). 23.00 Spektakel. 23.55 Nws. HILVERSUM 3 NOS: 18.04 De avond- spits. TROS: 19.02 Poster. 20.02 Fer-. ry Maat's Soul show. 22.02 Sesjun. 23.02 De L.P.-show HILVERSUM 4 EO: 16.00 Licht en uit zicht. 16.40 Theologische verkennin gen. NOS: 20.00 Donderdagavond muziekmagazine. (20.00 Europees Kamermuziek Podium: Kamermuz. van Schubert. 20.45 Onder de groene linde. 21.00 Ned. muz. 21.45 Muz. uit de Middeleeuwen en Renaissance). 22.15 Nieuw Macedonië. Morgen HILVERSUM 1 leder heel uur nieuws KRO: 7.02 Ontbijtshow, verv. 8.06 Echo. 8.16 Scheer je weg 8.53 Past. A.C. Raadschelders. 9.03 Adres on- bek. 10.03 Muz. op bestelling. 11.03 Ratel. 11.53 Past. A.C. Raadschel ders. 12.03 Spelen maarl 13.06 Echo. 13.16 NK schaatsen in Groningen. 14.06 The Complet. 15.03 Bijplaten. 17.02 NK 'schaatsen in Groningen. 17.05 Henk Elsink. NOS: 17.53 Marktber. i.s.m. KNBTB. 17.55 Me ded. HILVERSUM 2 VPRO: 7.00 Nws. 7.10 Radionieuwsdienst VPRO. (7.30, 8.00 en 8.30 Nws.) NOS: 9.05 NOS-spor- tief. 9.24 Waterstanden. 9.30 Nws. VPRO: 9.33 God. we geloven het wel. Overheldsvoorlicht.: 10.45 Een ultz. v.h. Ministerie van Financien. AVRO: 11.00 AVRO's denksportprogramma 11 10 Lichte gramm.muz. NOS: 11.30 Nws. 11.33 Homonos. 12.00 NOS- -Werkbank. 12.26 Meded. voor land en tuinbouw. 12.30 Nws. 12.36 Tus sen het nieuws. 13.00 Nws. 13.10 Meer over minder (13.30 Nws.) 14.20 Voor blinden en slechtzienden. 14.30 Nws. TELEAC: 14.33 Por Favor, cur sus Spaans, les 4b. VARA: 15.03 Ra dioweekblad. (15.30, 16.30, 17.30 Nws en 17.36 Dingen van de dag). (18.00 Nws.) HILVERSUM 3 leder heel uur nieuws. EO: 7.02 Ronduit op 3. 8.03 Tijdsein. 9.03 De muzikale fruitmand. NCRV: 10.30 Popstation, (ca 11.45 Weerman Hans de Jong). VOO: 12.03 Top 100 1983. HILVERSUM 4 VOO: 7.00 Nws. 7.02 Ochtendstemming. (8.00 Nws.) 9.00 Veronica's meesterwerken (op com- pact-dlsc). 10.30 Muz. voor miljoe nen. 11.58 Strauss en Co. 13.00 Nws. 13.05 Veronica klassiek: A. Wiener Philharmoniker met solist: Klass. muz. voor ork. en plana. B. Muz. voor hoorn en piano. VARA: 14.30 Operet te Das Land des Laechelns van Le- har. 16.00 Ruggespraak, hoorspel

Leidse Courant | 1983 | | pagina 13