f Ad Langebeiït: KRO ziet -religieus reveil" SPRAAK r Wie een massamoord negeert opent de deur voor een volgende DIO/TELEVISIE £eidóeSou/uwt DINSDAG 27 DECEMBER 1983 PAGINA 15 door Ton Oliemuller de I or du tig. £r lijkt een religieus re- zeil in de lucht te zitten. Rauwelijks waarneem baar nog, maar onmis- tenbaar. Bij de KRO [lebben ze dat al her kend. Binnen afzienbare jijd zal dat uit de pro grammering moeten ;aan spreken. De nieuw- enoemde tv-directeur d Langebent: „Een ver- ;laring voor dat reveil is moeilijk te geven, laar ik denk, dat dit 'erschijnsel samenvalt iet het einde van de onomische boem, aarin we van alles twee ioesten hebben: auto, ïuis, vakantie. Ik denk jat die tijd voorlopig niet neer terugkomt. In die aren zijn vragen onder gesneeuwd, versluierd. Zijnsvragen, vragen naar Ie zin van het bestaan". Jij verwijst naar het gesprek lortgeleden met kardinaal Saeilfrink op de tv na het ver- Ojoek tot ontheffing uit het ïen lisschopsambt van mgr. a jluyssen. De kardinaal ver- haarde zich wars van het pe ipkloppen van tegenstellin- Jn ♦en. maar liever te zien naar ner irat ons bindt. Die uitspraak lOrg^iel min of meer samen met m jet nieuwe élan. dat binnens- __:Uamers in de KRO-mensen phijnt gevaren. !)m hieraan vorm te geven verd zojuist bij deze omroep da en mediadirectoraat samen- gel esteld met daarin mediadi- Anecteur R. Schoonhoven, Ad 1 °v .angebent als tv-hoofd, Ge- igte.ard Hulshof als radio-hoofd, on 'rits de Blauw van de Mik- n (41 o-gids en Gerard Groen van den tudio. de i A Ad Langebent: „In dat medi adirectoraat heb ik een plan op tafel gelegd, nl. het beste den van zendtijd aan het la ten zien en horen van wat het geloof de mensen te zeg gen heeft. In de rubriek „Tussen Keulen en Parijs", die moet blijven bestaan, hebben we van alles in dus- cussie gebracht, de conse quenties van het Vaticaanse concilie, het pastorale conci lie, de studentenecclesia, de bisschopsbenoemingen, ---.de Mariënburggroep. Allemaal zaken die met de rede, met het verstand werden bena derd. We moeten nu ook naar uitzendingen toe die ge richt zijn op het hart. We gaan het scherm teruggeven aan de lokale gemeenschap pen, aan die kringen waar nieuw geloof bezig is zich te vormen. Dit betekent niet een restauratie van de oude kerk. We moeten de klok niet terugzetten. In de plaat selijke gemeenschappen groeien nieuwe vormen van christen-zijn. Wat zich hier en daar ontwikkelt moet de kans krijgen zich te verme nigvuldigen, vruchtbaar in te werken op gemeenschappen elders. Kerkpolitieke pro gramma's, gericht op de ratio, hebben we voldoende en met overtuiging gebracht, discus sies op het scherm, maar we hebben geleerd, dat het elec- tronisch medium tv zich er veel beter toe leent te laten zien wat er aan geloof leeft, de emoties waarvan gelovi gen vervuld kunnen raken. We moeten minder naar in tellectuele programma's toe en meer naar uitzendingen die de mensen in het hart aanspreken. We zullen laten zien wat de mensen ten diep ste beroert. Als je dat doet, zullen de kijkers zich nog meer betrokken voelen dan ze al deden. Er is iets aan de Ad Langebent: „We hebben Willem Ruis verslagen. Dat we ten ze bij de VARA. Die druiven zijn zuur". hand. Wat precies weten we nog niet, maar de KRO wil daarin voorop lopen. Het heeft er ook mee te maken hoe je tegen de samenleving aankijkt. We moeten niet be rusten en denken, dat we naar de knoppen gaan, ge zien de kernwapens en hon ger in tweederde van de we reld. Vanuit een donkere tunnel moeten we naar het licht toe. Daar zijn we een christelijke omroep voor. Niet om zaken onder de mat te vegen, maar ook tonen hoe de mensen hun geloof bele ven. Als de KRO niet be stond, zou ze daarvoor alsnog moeten worden opgericht. Met 600.000 begunstigers ach ter ons. De tv is niet gemaakt voor discussie, maar voor het laten zien". GEZICHT Dit zou een nieuw gezicht kunnen heten, waarin de eenheid in de geloofsbeleving voorop staat, ware het niet, dat de KRO hoegenaamd nimmer leed aan gezichtsver lies, maar voortdurend een eigen kijk is blijven ontwik kelen. Warry van Kampen, die tijdelijk de functie van programmadirecteur tv ver vulde, liet aan het begin van dit seizoen nog weten, dat de KRO een omroep is op gees telijke grondslag en dat die zich daar gedurig mee bezig moet houden. Nogal wat mensen zijn in de huidige in gewikkelde maatschappij het spoor kwijt geraakt. Bij het vinden van een weg kan de televisie hen helpen. Zijn op vatting over het tv maken door de KRO kan men sa menvatten met de gedachte, dat een godsdienstige omroep in de eerste plaats tot taak heeft te dienen. Het thema: er is meer dat ons bindt dan ons scheidt zal ook als uitgangspunt gelden voor de viering van het 60-jarig bestaan van de KRO eind 1985. Men overweegt diep gaand te laten, onderzoeken waarom katholieken on danks alle verschillen van inzicht zich blijvend hechten aan hun geloof. Zij zijn meer dan een koppel patrijzen. Dit moet steunen op een soort in spiratie. Hier een soort kud degeest voor verantwoorde lijk te stellen slaat nergens op. Daar zitten veel diepere motieven achter. De KRO zou die boven water willen halen. Het is zelfs goed mo gelijk, dat de radio hierbij voor de tv uit zal lopen, om dat dit beweeglijker medium soepeler te hanteren valt. Natuurlijk zit er ook oud zeer bij de KRO, vooral in de vorm van kritiek, die van alle kanten op de KRO af komt. Neem vooreerst de co lumnisten in diverse bladen. Die gaan op hun manier nog al eens komisch te keer tegen de KRO. Verder komt er van de eigen kijkers nogal eens kritiek op Carrell en op „ge waagde" films. Carrell zou dubbelzinnigheden plegen, die er ijlings moeten worden uitgeknipt, en in genoemde films zou het KRO-vignet uitgerekend in bedscènes in- geprint worden. Waar of niet waar? Ad Langebent: „Die zoge naamde dubbelzinnigheden van Carrell slaan helemaal nergens op. Er wordt niet ge knipt in de 1-2-3-show. Dat we een keer over tijd begon nen kwam door Willem Ruis van de VARA. Met mijn col lega Maurice Koopman van de VARA gold de afspraak, dat Ruis tijdig zou stoppen. Dit gebeurde niet. En dat is jammer, want ideologisch sa menwerkende omroepen als NCRV. VARA en KRO zou den in die zaken elkaar tege moet moeten komen. Die 1-2- 3-show loopt verder voortref felijk met zeven miljoen kij kers en ruim een zeven als waardering. Het ziet er nu al naar uit, dat dat schip voor de zieken er komt. Carrell is een vakman. Dit houdt in, dat hij precies weet wat hij voor een bepaalde omroep wel of niet kan zeggen. En die columnisten, laat die maar schrijven. Het behoort tot de mode van deze dagen om af te geven op tv. De kri tiek van de satirische VARA- rubriek Pisa op deze show bewijst alleen maar, dat we met dit programma een goe de greep hebben gedaan. Er wordt naar gekeken. Wij hebben Ruis verslagen. Dat weten ze bij de VARA. En die druiven zijn zuur. De KRO-vignetten op films ver schijnen om piraten ervan te weerhouden video-opnamen als eigen produkten te verko pen. Als ze niet altijd op het juiste moment in beeld ko men, is dat geen opzet, hoog stens een onzorgvuldigheid, waar we toch eens op moeten letten". KIJKDICHTHEID De KRO ziet blijvend af van het mikken op de hoogste kijkcijfers. Dan zou zij „rijp en groen" uit moeten zenden. Er zijn teveel series, die niet in het KRO-profiel passen. In de programmering kan hier wel wat aan gedaan worden. Een uitzending als „Brandpunt in de markt", waarin lichtpunten worden gezocht in een tijd van eco nomische neergang, trekt dik vier miljoen kijkers, die met ruim zeven waarderen, zeker een gevolg van de plaatsing van dit programma achter de 1-2-3-show. Kritiek kwam ook los op de KRO, toen de progressieve katholieke Mariënburggroep eerder in de actualiteitenru briek van een andere omroep verscheen dan op het KRO- scherm. Had dit rapport van deze groep niet eerst in „Brandpunt" kunnen komen vóór de discussie erover in „Tussen Keulen en Parijs"? Ad Langebent: „Dat is altijd weer een kwestie van afwe ging. Over de uitslag daarvan kun je van mening verschil len, maar dan is er nog geen reden tot verwijt. Die groep kreeg royaal onze aandacht in een vorm waar anderen niet aan toekwamen". Meer zorg heeft de KRO over zendtijdverlies als ge volg van de groeiende VOO en VPRO. Dat gaat zendtijd kosten, zeker in het hart van de avond. Dat mag de bin ding met de achterban niet verstoren. Nog schoonheidsfouten? Muggezifterij past niet bij een religieus reveil. nelle> r eenJP HILVERSUM „De nazi's, die nu nog leven, willen in rust sterven. Misschien zijn zij niet zo gevaarlijk meer. maar ik wil hen niet rustig dood laten gaan. Belangrijker is echter dat de moordenaars van morgen, die misschien vandaag geboren zijn, weten dat het niet meer zo is als vroeger en beseffen dat zij als moordenaars zullen worden ontmaskerd en berecht". Dit is één van de vele typerende uitspraken die de Weense nazi- speurder, Simon Wiesenthal in de documentaire doet die de VARA op dinsdag 27 december om 22.35 op Nederland I uit zendt. Aanleiding voor de door Hans Jacobs samengestelde do cumentaire „De Opdracht" is de 75-ste verjaardag, die Simon Wiesenthal zaterdag 31 december hoopt te vieren. De documen taire is een vijftig minuten durende programma over het leven en werken van Wiesenthal, die als een van de weinige joden de verschrikkingen in het vernietigingskamp Mauthausen wist te overleven. „De Opdracht" is daarom zo aangrijpend en boeiend omdat door middel van flash-backs het huidige werk van Wie senthal wordt geschetst. In de documentaire komt Wiesenthal naar voren als een door het nazi-verleden getekende persoon lijkheid, die meer wil zijn dan een .jager" op nog in leven zijnde oorlogsmisdadigers. Wiesenthal is duidelijker op zoek naar wgt hij de wereld straks kan nalaten. Hij heeft zijn werkterrein de afgelopen jaren dan ook sterk uitgebreid. Wiesenthal wil een boodschapper zijn die zich in het bijzonder tot de jongeren richt opdat zij niet vergeten wat er is gebeurd. In een lezing voor Amerikaanse studenten zegt Wiesenthal: „Wie een massamoord negeert, opent de deur voor een volgende". Wiesenthal is de laatste tijd veel in de Verenigde Staten, waar mede als gevolg van de vaak nog grote onbekendheid met het Europese anti-semitisme uit de jaren dertig en veertig neo-fas- cistische ideeën sterk verbreid kunnen worden. De Amerikaanse jurist, Martin Mendelssohn, vertelt in „De Op dracht" dat hij zich met Wiesenthal tot de regering-Reagan heeft gericht met het verzoek op te treden tegen de ogenschijn lijk kleine neo-fascistische groeperingen in de VS. Hoewel het nazisme de vernietiging van joden tot doelstelling had, zijn ook vele niet-joden in de gaskamers terecht gekomen of op een an dere wijze vermoord. Tot op de dag van vandaag worden men sen, die al dan niet opkomen voor hun rechten, op brute wijze aan de kant gezet of gedood. Als getuige van één van de meest tragische momenten in de geschiedenis waarschuwt Wiesenthal daarom dan ook: „De vernietigingsmachinerie van de nazi's was niet alleen gericht tegen de joden, maar tegen alle volkeren van de wereld. Want het nazisme was niet de vijand van de joderi, maar van de gehele mensheid". RICK KERSJES Simon Wiesenthal (rechts) met mevrouw Mirjam Novitch (m). oelichting I Nederland Duitsland Engeland TV-morgen lip Marlowe heti d/s in de onderwereld ge nPW, dat contracten met beWoordenaars afgesloten de en door de zg. „Finger- al'. Zo heet ook het ver- „Yaipit de Raymond Chand- dat irie van vanavond. dewaardigerwijs wordt er aantal misdaden ge- 8oe(jp, die schijnbaar niets "d Elkaar te maken hebben, n* cian bat bet spoor "ris in de richting van pri- ^JAtective Philip Marlowe •baarln een geva' treedt dij t onettuige op' b'l het tweede nen een vr'end om be- t de r'n9 en verdwijnt e kijPoos- nadat hij geld in Bsino heeft gewonnen. ■erdefiuto wordt achterhaald en Per? taxi-chauffeur erin, ieen onsamenhangend (Bl ophangt. Als uitein- efe de vriend dood wordt voorgevonden, zit Marlowe r lanj/n de nesten, want zijn nomfyordt bij Marlowe in het kir gevonden. fï}\uur Nederland 1. Wi^ e Ari ;ofv og eelpland in het uiterste Dmenfen van Finland viert de rpen iche zanger Viktor Kli- na ruh het Kerstfeest te mid- welBr? de eerste sneeuw en >s rendieren. In een van Franz Arnold ver- over zijn verleden en MJ. hij kerstliederen, als hfJ Nacht, Heilige Nacht" en Jhat child is this". Als i°n9en vluchtte Viktor ÏMn ouders uit de Oek- Scpaar Finland. Op het *not fpunt van zijn carrière •er irufe showbusiness vaar- 4). Th stelde zijn talent in ;nd, I van het geloof. ?n d uur nederland 2. erhof ipscoii NS Herste vruchten Wonderdenvijftig jaar M3d\r trokken twee Ntora- bound broeders naar West- om daar de slaven het MeCab//e fe verkondigen. Ze 57%. biervoor bereid zelf u haf te worden. De EO pee ld: een documentaire aan Mansjg zendelingen. uur Nederland 2. Scène uit de VARA-tv-serie „Zeg 'ns AAA" met Sjoukje Hooy- maayer als Lydia van der Ploeg (I) en Carry Tefsen als Mien Dobbelsteen. Ned. I om 19.20 uur. NEDERLAND 1 NCRV 16.00 Weihnachtsoratorium (II). De laatste drie cantates van het kerstoratorium van Bach, uitgevoerd door de Concentus Musicus Wenen en het Tolzer Jongenskoor. TELEAC 18.45 Voorlichtingsprogram ma epilepsie. VARA 18.55 Popeye. Tekenfilmserie. 19.00 Nils Holgersson. 19.25 Zeg 'ns AAA. Comedy serie. Vandaag: Lydie en Hans krijgen ruzie over het vaststellen van hun trouw datum. Een weekendje bui ten moet rust en vrede brengen. NOS 20.00 Journaal. VARA 20.28 Philip Marlowe, privé- -detective. Engelse serie naar Raymond Chandler. Afl.: Een reeks uiteenlopen de misdaden heeft één overeenkomst: telkens wijst een spoor in de richting van Marlowe. (Zie toelichting). 21.20 Pisa. Programma van Henk Spaan en Harry Ver- megen. 21.35 Sonja op dinsdag. Van uit de Meervaart in Amster dam. 22.35 De onderste steen. „De opdracht van Simon Wie senthal", documentaire over het leven en werk van „de nazi-speurder" uit We nen. (Zie elders op deze pa gina). NOS 23.30 Journaal. 23.35 K.N.V.B.-zaalvoetbal- tournooi. NEDERLAND 2 NOS 18.15 Nieuws voor doven. 18.20 Paspoort voor Joego- slaven. 18.30 Sesamstraat. 19.00 Journaal. EO 19.12 EO-Kinderkrant. Kinder programma. 19.45 Kerst met Viktor Kli- menko. Portret van een ko zak. (Zie toelichting). 20.15 De eerste vruchten. Re portage over twee Moravi sche zendelingen. (Zie toe lichting). 21.20 Surely, Jesus is coming. Muzikale bewerking over Mattheus 24. 21.35 Tenslotte. Slotwoord. NOS 21.40 Omnibus. Kunstkroniek. 22.30 Journaal. 22.45 Het labyrinth van de macht. Een uitzending van „Poëzie Hardop", wearin gedichten van Lucebert worden voorgedragen met muziek van Marijke Neke- man en in een toneelbeeld van Lucebert zelf. 23.31 Nieuws voor doven. lip Gedichten van Lucebert staan centraal in „Het labyrinth van de macht". Ned. II om 22.45 uur. DUITSLAND 1 17.00 Tigerkralle schlagt zu. Repor tage voor de jeugd over Kung-Fu 17.50 Tagesschau. 18.00 Hier und Heute. 18.25 Sag das noch mal Darling. Tv- 19.00 Falcon Crest. 20.00 Tagesschau. 20.15 Wer dreimal lügt. Kwis met Wolfgang Spier. Anderhalf jaar gele den presenteerde „leugenbaron" Wolfgang Spier voor het laatst zijn ongeloofwaardige verhalen in het spelprogramma „Wer dreimal lügt". Vandaag keert hij terug met een serie fonkelnieuwe. In de studio neemt weer een damesploeg het op tegen een herenteam. 21.00 Report: Baden-Baden. 21.45 Dallas. Tv-serie. 22.30 Tagesthemen. 23.00 Terugblik op 1983. Voor de te rugblik op het jaar 1983 komt een aantal experts bij elkaar. Zij analyse ren onder meer Andropovs beleid en praten over de ontwapeningsconfe rentie in Geneve, de plaatsing van de kruisraketten en de gevolgen voor het politieke klimaat in Bonn. 00.00 Tagesschau. DUITSLAND 2 17.55 Nesthakchen (3), tv-serie. 18.57 Programma-overzicht. 19.00 Journaal. 19.30 Diese Drombuchs. Tv-serie. Afl. 2: Het appel. Met o.a. Hans-Peter Korff, Witta Pohl en Mlck Werup. Re gie: Claus Peter Witt. 20.30 „Zellerie8alat" (1). Komische serie over het leven van een zware jongen. Met Rotraud Schindler en Kurt Schmidtchen. Regie: Ralf Gre- gan. 21.00 Heute-journal. 21.20 So fing es an.... documentaire serie over de stichting van de Bonds republiek. Afl. 3: Adoptiekind van het Westen. 22.20 Das Erbe, studio-discussie n.a.v. de voorafgaande documentaire. 23.05 Der Spurhund (Shamus). Amerikaanse speelfilm uit 1973 van Buzz Kulik. Burt Reynolds, de held uit deze film „Shamus". krijgt als door gewinterde detective McCoy met een mysterieuze moord te maken. In op dracht van multi-miljonair Hume on derzoekt hij een diamantenroof, waarbij een moord Is gepleegd. Als hij ontdekt, dat Hume zelf niet brand schoon is. geeft hij de opdracht te rug. Bovendien misbruikt Hume de broer van McCoy's vriendin, Felix, en schuift hem de diamantenroof en de moord in de schoenen. 00.40 Journaal. DUITSLAND 3 WDR 18.00 Sesamstraat. 18.30 Toernooi der schaakgroot meesters (7). 19.00 Aktuelle Stunde. 20.00 Tagesschau. 20.15 Ordnung und Sauberkeitl Zwitsers gezien door de Zwitsers. 21.00 Musikszene. 21.45 Kino Werkstatt Extra, over films, festivals en filmmakers. 22.45 Vor vierzig Jahren, oude week- journaals. 23.20 Literatur lm Krelenhoop (7). Vandaag: Cecile Gall. 23.55 Journaal. 17.50 Teletekst voor iedereen. 18.00 Tik Tak, tekenfilmserie. 18.05 Klein, klein kleutertje. 18.20 Er was een keer... De edelden (herh.). 18.30 Internationale Arbeiderssoli- dariteit (3). 19.00 Tijdrover. Lieve plantjes. Afl.: Yucca. 19.10 Kijk uitl Afl.: Ontnuchterings middelen. 19.20 Juke Box. 19.30 Programma van de St. Synd. Omroepver. 19.40 Lotto-winnaars, Mededelingen en Vanavond. 19.45 Journaal. 20.10 Kunst-Zaken. 20.15 I.Q., kwis. 20.45 De Joden in de Nederlanden. Onder leiding van dr. Julien Kiener, taalgeleerde aan de universiteit van Gent en specialist in de joodse ge schiedenis heeft de BRT een onder zoek gedaan naar de joodse gemeen schap in de Nederlanden door de eeuwen heen. Al in de Romeinse tijd kwamen talrijke joodse diaspora langs de Rijn en de Moezel voor. Het historisch overzicht blijkt een ge schiedenis vol vervolgingen. 21.40 Herman Prey, portret van een zanger. 23.35 Journaal. 19.00 Ecologie van een wrak, docu mentaire. 19.25 Drakendagen, tekenfilmserie. 19.35 Kijk uitl Afl.: Ontnuchterings middelen. 19.40 Mededelingen en Vanavond. 19.45 Journaal. 20.10 Kunst-Zaken. 20.15 De Steek-er-wat-van-op-show. Met: De computer rukt op; Medische tatoeage; Kritiek op de media; Muzi kale intermezzi, La Esterella en Sofie. 21.15 De sprong in de leegte. Ita liaanse speelfilm uit 1980 van Marco Bellochio. Dit psychologisch drama beschrijft de relatie tussen een broer en een zus uit de gegoede klasse. De rechter Mauro Ponticelli (Michel Pic- coli) en zijn zus Maria (Anouk Aimee), beiden ongehuwd, bewonen samen een luxueuze flat in Rome. Ze hebben een oppervlakkige, geforceerde rela tie met elkaar, maar kunnen toch moeilijk buiten elkaar. Wanneer Maria de menopauze nadert en zich hyste risch begint te gedragen, wil Mauro zich liever van haar ontdoen. RTBF 1 17.30 Plein Jeu, gevarieerd kinder programma. 19.05 Ce soir, regionaal magazine. 19.25 Lotto. 19.30 Journaal. 20.00 Contacts, verkeersinformatie. 20.05 Marco Polo (7). tv-serie. Met: Ken Marshall. Tony Vogel. Mel Li Ag nes Chan e.a. Regie: Giuliano Montal- do. 21.05 Videogam special. Jaarover zicht. 21.50 Ecritures. Literair magazine. 22.40 Introductie tot de opera's „L'Heure Espagnole" en "L'Enfant et les sortileges" van Ravel. (Uitzen ding op 29 december, net 2). 22.50 Journaal. BBC 1 17.30 Disney Time. 18.20 Journaal. 18.25 Final Score, sportprogramma. 18.35 It's a Christmas knockout Aviemore, Scotland. 19.25 Hooper, Amerikaanse speelfilm uit 1978. Met o.a. Burt Reynolds en Sally Field. 21.00 Dallas, tv-serie. 21.50 The last of the summer wine Christmas, speelfilm. 23.00 Journaal. 23.30 A Wedding Party in Las Ve gas. BBC 2 16.25 Machines in Motion. 17.25 The Wiz, Amerikaanse speel film uit 1978. Met o.a. Diana Ross, Michael Jackson e.a. Regie: Siodney 19.35 Bus and Truck. 20.05 Nieuwsoverzicht. 20.10 Chronicle: China: Treasures of the Cultural Revolution. 21.00 The BBC Television Shake speare: The two gentlemen of Vero- 23.20 Oh, GodI, Amerikaanse speel film uit 1977. Met: George Burns, John Denver, Teri Carr e.a. Regie: Carl Reiner. 16.15 The sons of Katie Elder. Deze Amerikaanse speelfilm uit 1965 ver telt het verhaal van drie zoons die de dood van hun moeder wreken. 18.30 The wind in the willows. Jeugdverhaal. 20.00 This is your life. 20.45 Mike Yarwood. 21.45 Nieuws. 22.00 The China Syndrome. Am. film (1979). Bij een kernenergie-centrale vindt een aantal ongelukken plaats. De autoriteiten probeert ze in de doofpot te stoppen. 00.15 The best of Shirley Bassey. 01.25 Tuesday Topic. Jack Lemmon in de Amerikaanss speelfilm uit 1979 „The China Syn drome". ITV om 22.00 uur. NEDERLAND 1 NOS 09.30 en 13.00 Nieuws voor do ven. KRO 15.30 De poppenkraam (23). 16.00 De Mini Playback Show. DUITSLAND 1 10.00 Tagesschau en Tagesthemen. 10.23 Jakob und Adele (herh.). 11.10 So fing es and... (3), herh. 12.10 Re port. 12.55 Persoverzicht. 13.00 Ta gesschau. 13.15 Teletekst-overzicht. 14.35 Tagesschau. 14.40 Der Zerris- sene. Klucht. 16.10 Tagesschau. 16.15 Under dem Chapiteau. Circus in Moskou. 17.15 Die Spielbude. 17.50 Tagesschau. DUITSLAND 2 10.00-13.15 Zie Duitsland 1. 13.20 Programma-overzicht. 13.30 Wie der Grashüpfer zum Hofmusiker wurde. 13.50 Ben Hur (1). Amerikaanse speelfilm uit 1924-26. 15.05 Journaal. 15.07 Mathias Sandorf (2). 17.00 Heute. 17.15 Tele-lllustrierte. DUITSLAND 3 16.00 Wildschweingeschichten (7). 16.10 Bill Bo und seine Kumpane (2). 16.40 Geschichten von der Ruhr (7). 17.00 Dr. Mambos Musikjournal. Sounds en trends '83. 18.00 Der Re- genbogenprinz. RTBF 1 12.00 Teletekst. 14.30 Pauze. 15.00 Ecran des vacances. 16.00 Graffiti. 17.30 Plein Jeu. BBC 1 07.00 Teletekst-overzicht. 07.30 Breakfast time. 10.00 The New Adventures of Flash Gordon. 10.25 Why don't you. 10.50 Wacky Races. 11.10 Jackonary. 11.25 Paddington. 11.30 Play school. 11.55 Hokey Co key. 12.10 Tree tall Tales. Uit „Won derful World of Disney". 13.00 Look back with Noakes. 13.30 Journaal. 13.40 Weerbericht. 13.42 Financieel en nieuwsoverzicht voor doven. 13.45 Tom and Jerry. 14.00 Bonan za, western-serie 14.50 Dodge City. Amerikaanse speelfilm uit 1939. 16.30 The World of Stanley Holloway. Lon don's Pride. 17.20 Hey it's the king. The king for prize, kinderprogramma. 17.25 Jackanory. 17.45 Gulliver's travels. 14 40 Presenting Lily Mars. Ameri kaanse speelfilm. 16.20 Machines in Motion. 17.20 Waltons Special. 07 25 Good morning Britain. 10.30 Schooltelevisie. 13 00 Button Moon. 13.10 Rainbow. 13.30 Playschool. 14 00 News at One. 14.20 Anglia News. 14.30 A plus. 15.00 Take the high road. 15.30 A country pratice. 16.30 Sons and daughters. 17.00 Button Moon. 17.15 Dangermouse. 17.20 Behind the bike sheds. HILVERSUM 1 AVRO: 16.02 Hersen gymnastiek. 16.30 Kom 'ns langs in Des Indes. 17.52 Per saldo. 17.55 Mededelingen (NOS). 18.06 AVRO's radiojournaal. 18.25 Toppers van toen. 19.02 Pim Jacobs' platenscala. 19.45 Hollywood Boulevard. 20.03 Vereint mit Musik I. 21.02 De Colt moorden, hoorspelserie. 21.32 Lichte grammofoonmuziek. 22.02 AVRO's sportpanorama eretribune. NOS: 23.02 Met het oog op morgen. VARA: 0.02 Elpee-tuin. 2.02 Groot licht. 5.02 Truck. HILVERSUM 2 18.20 Uitzending van de CPN. Hum. Verb.: 18.30 Het voor deel van de twijfel. TROS: 19.00 TROS-klantenservice. 20.00 Nws. 20.03 Rudolf Hornbichlers gevecht met de engel, hoorsp. 21 00 Om het boek. TELEAC: 21.30 Tekenen en schilderen, voorl. progr. 22.00 Por Favor, herh. v. les 4a. TROS: 22.30 Nws. 22.40 Een dode uit het Oosten (16). hoorsp. 23.00 Proeflokaal. 23.55 Nws. HILVERSUM 3 VARA: 16.03 De ver rukkelijke 15. NOS: 18.04 De avond- spits. VARA: 19,02 Hof van Heden. 20.02 Popkrant. 21.02 Moondogs. HILVERSUM 4 17.00 Overname Hil versum 2. NCRV: 20.00 Muz. van Bach. 20.30 Concertante muz. v. Saint- Saens (8). 21.30 Uterama. 22.25 Kerkorgelconcert. HILVERSUM 5 (Via AM-zender Hilver sum 1) NOS: 19.02 Bulletin in het Ma rokkaans- Arabisch. 19.10 Bulletin in het Berbers. 19.20 Bulletin in het Turks. 19.30 Bulletin in het Spaans. Morgen HILVERSUM 1 leder heel uur nieuws. VOO: 7.02 Ook goeiemorgen. (7.30 en 8.30 Veronica nieuwsradio). 9.30 Muziek terwijl u werkt. (10.30 Veroni ca nieuwsradio.) 10.32 Kletskop. 12.03 Will wil wel. (12.30 Veronica nieuwsradio.) 14.03 De Jukebox. 15.03 Nederland Muziekland. HILVERSUM 2 VARA 7.00 Nws. 7.10 De wekkerradio (7.30, 8.00 en 8.30 Nws.). NOS: 9.05 NOS-sportief. 9.24 Waterstanden. 9.30 Nws. Teleac: 9.33 Follow Me I, les 12a. VARA: 10.03 Hoor haar! (10.30 Nws. 11.30 Nws.) 11.33 Leef-tijd-genoeg. Overh.voork: 12.16 Een uitzending v.h. ministerie van Verkeer en Waterstaat. NOS: 12.26 Meded. voor land- en tuin bouw. 12.30 Nws. VARA: 12.36 Din gen van de dag. 13.00 Nws. 13.10 Leef-tijd-genoeg. (13.30 Nws.) 14.00 De Schuurpapier vanuit Diergaarde Blijdorp. NOS-RVU: 14 33 't Gif en ik. NOS: 15.03 Zo kan het ook. 15.30 Nws. 15.32 NOS-Wereldwijzer 16.00 Wat een taal. 16.30 Nws. NCRV: 16.32 Studio 55. HILVERSUM 3 leder heel uur nieuws. KRO: Het progr. kan tussen 8,04 - 16.58, na nieuws en reklame. onder broken worden voor aktual. var) Echo 7.02 Het leven begint na zeven, met Peter Koelewijn. 9.04 Formule 3. 11.04 De wereld op woensdag 12 04 Vraag en antwoord. 13.04 Seeburg en Wurlitzer. 14 04 Don't stop the music. 15.04 Komt er nog wat van? 17.04 Weeshuis van de hits HILVERSUM 4 7 00 Nws 7 02 Het le vende Woord. 7.10 Preludium 8.00 Nws. 8.05 Platennieuws 8 45 Musica Sacra. 9.15 Onder de hoogtezon. 10.00 Kamermuz. uit de Barok. 10.30 Opnamen met het Radio Kamerork 11.55 De symf. v. Mozart (33). 12 35 Promenade Orkest speelt klass. muz. 13.00 Nws. 13.05 Internationaal Or gelfestival Haarlem 1983. AVRO. 13.30 Chicago Symphony Ork. speelt klass. muz. 14.35 Pianorecital door Regina Albrink. 15 50 Middagconc. door het Omroep Orkest

Leidse Courant | 1983 | | pagina 15