Kunstschilder Charles Eyck een vitalist van jewelste SABINE EN MICHIEL OP ZOEK NAAR HOOI fl RADIO/TELEVISIE CckW Somant ZATERDAG 24 DECEMBER 1983 PAGI! HILVERSUM Over de bij zijn leven al legendari sche schilder Charles Eyck, in augustus overle den op 86-jarige leeftijd, doen wonderlijke verha len de ronde. Schepper van religieus werk, kruis wegstaties en muurschil deringen in kerken in half Europa, zou hij na het voltooien van een muur schildering in een kerk eens van de bouwpastoor te horen hebben gekre gen, dat hij een bepaald bijbels personage miste, uitgesproken een figuur waaraan die parochieher der hechtte. Geen pro bleem voor Eyck. Hij pak te palet en penseel weer op en conterfeitte in fer me streken en trekken die persoon er alsnog bij, zon der dat dit de compositie verstoorde of de afbeel ding uit het lood liep. Dit en dergelijke verhalen over zijn wonderlijke veelzij digheid en gave in het impro viseren missen we in het por tret, dat KRO-tv vanavond op Ned. II om 21.40 uur op de buis brengt. Als een tekort hoeft dit niet te worden aange- merkt. Materiaal te over om een uitzending van een half uur te vullen. Bovendien gaf de grote meester zelf gaarne zijn medewerking, totdat het op die dag in augustus inééns niet meer hoefde. Dit hele portret ontstond trou wens bij toeval. Documentai remakers Maurice Nijsten en Jo Erkens vertoefden al lange re tijd in Limburg om dat wel dadige land in beeld te bren gen, de bourgondische mens daar, de natuur, de cultuur. In overleg met producent René Sleven stapte men ook het ate lier van Charles Eyck binnen, gewoon volledigheidshalve. René Sleven: „Daar in dat ate lier in Schimmert groeide bin nen de kortste keren een band tussen de beide documentaris- ten en de alom geroemde schilder. Van het een kwam het ander en uiteindelijk be schikten we over zoveel beeld van deze schilder en zijn werk, dat we besloten er een aparte uitzending van te ma ken. We hadden nog verschil lende interviews en opnamen van zijn werk in ons hoofd, toen zijn dood ons verraste. De produktie van het Eyck-por- tret viel plotseling stil. Het is niet af, maar wat we wel heb ben' mag de moeite waard he ten, gewoon omdat die man de moeite waard is". Inderdaad komt hij er uit als de geweldige vitalist die hij was. Op zijn tiende jaar begon hij al te schilderen en te teke nen. Hij kende lange perioden waarin hij dagelijks een schil derij gereed kreeg. Alles bijeen een produktie van ettelijke tienduizenden werkstukken, waarvan het meeste terecht kwam in particulier bezit. Meestal zagen zijn dagen er zo uit, dat als zijn huisgenoten aan het ontbijt verschenen, hij al met een schilderij half op weg was. Met zijn scherpe oog voor compositie en in zijn be drevenheid om zijn figuren raak in houding te schilderen vond hij het niet nodig om de afbeelding vooraf in te schet sen. Doofheid Geboren in Meerssen trof hem op 11-jarige leeftijd het onge- Charles Eyck, bij zijn leven al een legende. O Muurschildering van Charles Eyck in de KRO-studio, voorstellende de strijdbaarheid, het leraarschap en de schone kunsten. luk doof te worden. Zijn con sternatie daarover bracht hem op de gelukkige gedachte, dat toen hij voor een deel afgeslo ten raakte van de buitenwe reld hij zich geheel en al kon toewijden aan het eigen ge dachte- en gevoelsleven. Zijn werkdrift heeft er iets mee te maken, dat hij niet gemakke lijk uit concentratie te brengen was. Hij hoefde trouwens ook niet naar school. Hij trok de natuur in met potlood en pa pier en tekende al wat hij zag. De ogen van anderen vielen op zijn talent en al spoedig werd hij meegetroond naar de Maastrichtse keramiekfabriek, waar hij na een paar weken al werd ingeschakeld bij de grote produktie. Wat jaren later ging hij toch weer aan het zwerven en een van zijn reizen voerde hem naar Italië, waar hij de Zweed se Karin Meyer, later zijn vrouw, ontmoette. Karin: „We zijn samen een le ven lang gelukkig geweest. Ik was direct al verpletterd door zijn schildertalent, maar bleef toch trouw aan mijn eigen werk. portretten vooral. Pra ten konden we niet met el kaar. We schreven alles op briefjes. Het was een heerlijke romantische reis en toen het papier op was converseerden we verder met gebarentaal, die boekdelen sprak tot in het hart toe. Een lichte vingerwij zing was daartoe al genoeg". Vertelt Karin ook. dat zij eerst in Frankrijk hebben gewoond, maar dat er steeds meer op drachten uit Nederland kwa men. Daarom verhuisden zij later naar Nederland, eerst Utrecht, maar later Schim mert, omdat hij vooral in het zuiden des lands veelgevraagd werd. Dit neemt allemaal niet weg, dat hij in zijn jonge jaren veel werk heeft moeten ver zetten om zonder een cent steun of subsidie zijn naam te maken. En als er geen schil- derswerk voorhanden was, de- koreerde hij, glazenierde of beeldhouwde. Het monumen tale bevrijdingsmonument in Maastricht kwam in brons on der zijn handen vandaan. Hij ontwierp een kerk voor zijn geboortedorp Meerssen en maakte er eigenhandig hon derd gebrandschilderde raampjes voor, allemaal bijbel se taferelen. In regeringsop dracht schilderde hij een staat sieportret van de koningin, voorzag hij openbare gebou wen van kleurrijke ramen. Ook in de hal van het KRO- gebouw in Hilversum maakte hij een fresco. Klakkeloosheden De kunstkenners Charles Vol ders en Paul Haimon werden erbij gehaald om de artistieke kanten van zijn werk in dit tv- portret uit te lichten. Charles Eyck schilderde met zo groot gemak en met zo grote gedre venheid dat hij zelf soms vond zich schuldig te maken aan klakkeloosheden. Hij legde dan de penselen neer en nam keramisch werk ter hand om zich van de schildersleur te ontdoen. Het leven vond hij het mooiste geschenk dat de mens kreeg. Het schilderen de mooiste gave. Altijd droeg hij in zijn handen schilder- en tekenge rei. Deze meester in de kerke lijke kunst met zijn dynami sche verbeeldingsdrift, deze vitalist van jewelste, ontving de Prix de Rome voor zijn „Lof der zotheid", een carna valsschilderij, waaruit de kleu ren als klanken opklinken, magie van een man die zijn lange leven geen fanfare heeft gehoord. TON OLIEMULLER HILVERSUM Onder de veelbelovende titel „Er is nog hoop" gaan de 17- jarige Sabine Truyen en de 16-jarige Michiel Mars man op zoek naar de bete kenis van de kerstbood schap. Hoewel het een hoopvol programma lijkt, kan volgens samensteller Ben Eikerbout die titel maar beter worden verge ten, want die wordt niet waargemaakt. Het bete kent echter niet dat deze Kerstuitzending van Ve ronica (Eerste Kerstdag Ned. II om 21.55 uur) niet interessant zou zijn, want dat is deze wel. Het oorspronkelijke idee is af komstig van Rob Out die zich afvroeg wat er terecht is geko men van de vrede, waarvoor Jezus Christus bijna tweedui zend jaar geleden op aarde kwam. Jan Terlouw ging met dit idee stoeien en bedacht een kerstspel waarin opnieuw de tocht van Maria en Jozef ge maakt zou worden waarbij met behulp van acteurs op zoek zou worden gegaan naar de reële situatie. Het was ech ter te kort dag om dit dramati sche spel uit te werken en dus werden twee jongeren gezocht, die maatschappijkritisch in het leven staan. Uit meer dan tweehonderd jongeren voor een auditie kwamen tenslotte Sabine en Michiel tevoor schijn. De twee scholieren, die beiden op een Montessorie-ly- ceum zitten, werden onder meer gekozen vanwege een opstel over het vredesvraag stuk. waarvan in de uitzending stukken worden voorgelezen. De samenstellers hadden na een maand filmen zoveel in formatie, dat de interviews met de econoom prof. Heertjes en dominee Bob de Haan niet meer in het programma pas ten. Ook werd er flink gesne den in de andere gesprekken. Er moest immers ook ruimte zijn voor het luchtige element. Dat werd een grote dosis (ge paste vrëdesjmuziek, die smaakvol werd verwerkt. Door middel van gesprekken met betrokkenen worden ver schillende meningen over het thema op een rijtje gezet, on derbroken door overpeinzin gen en conclusies van Sabine en Michiel. die overigens tot het einde toe hoopvol blijven gestemd. Zo krijgt de kijker een aardig beeld van de ver houdingen in Israël, waar de scholieren spraken met Pales- tijnen, Arabieren, Israëlieten en „onpartijdige" derden. Er werd in Nederland gefilmd in een schoolklas naar aanleiding van de Vredesdemonstratie van 29 oktober, waarbij een scholier opmerkt dat de Rus sen Europa waarschijnlijk niet zullen binnenvallen omdat de mensen te moeilijk onder de plak zijn te houden. Die me ning wordt even later gedeeld door polemoloog Hylke Tromp die zegt: „Het zou het einde zijn van het Sovjet-systeem, want het Westen is democra tisch. Je krijgt culturele bot singen die niet met wapens zijn te beslechten. Maar, we moeten waakzaam blijven want een derde wereldoorlog kan beginnen met een kleine oorlog, die door een reeks ver keerde beslissingen wordt ge volgd". Er werden ook opnamen ge maakt bij de Berlijnse Muur en in het Duitse Seefeld, waar Nederlandse militairen zijn ge legerd om te waken over de vrede. Ben Eikerbout zegt dat het moeilijk was om na de er varingen die de scholieren op deden conclusies van beiden los te krijgen. We hebben een poging gedaan door ze on- p ie der het genot van een 'Bart maaltijd met hun oudepfl I erover te laten verï" dt maar het komt niet helfan uit de verf. Het is ook np El tijd even gemakkelijk <r u, gevoelens in woorden an k zetten. Wat volgens Elkèrhó wel bleek, was dat ze eiilur der de indruk waren vs Berlijnse Muur en dat w>zi problemen in Israël als losbaar zien. \gi-l Pe Keihard werken J' ien Sabine en Michiel kregej^ s het programma te kunne/'® ken, vrij van school. Pn- bout: „Er moest echt l«j m worden gewerkt. We hi''® voor het programma eigr'l alleen de maand novel*®® want de twee jongeren wf- G pas een week voor de Vf 0 demonstratie gekozen. Wm acht dagen in Israël ge®® en vijf dagen in BerliP®S Seefeld. De NederlandseVwr views hebben we zoveel lijk na schooltijd geh<|/J maar ook dat kost tijd. Ity»#/ het een zwaar programnr te maken. In de auto e/n vliegveld probeerde ik h///< veel mogelijk informatie^/?/ spelen over de vraagsU mi waarmee ze maken kreQdei ondertussen moest ik oo\aai beren uit te vinden, wafen vragen ze hadden bedaqart, wilde ze niet voorzeggers/ dat de gesprekken een wf taan karakter moesten h^ k maar er moet toch ook iQS zo'n programma wordetnpj bracht". Ni Ongrijpbaar Wat het programma laat zien, is de tocht die de twee jonge ren maakten in verschillende delen van de wereld waar vre de een ongrijpbaar ideaal lijkt. Sabine Truyen en Michiel Marsman gaan op zoelwyjj hoop, maar vinden die alleen in hun eigen verwacj0 gen. Scrooge Aan de kerstvertelling van Charles Dickens ,.A Christ mas Carol" kan in deze da gen niet voorbijgegaan wor den. Vanmiddag brengt de KRO de musicalversie, die in 1970 werd gemaakt op mu ziek van Leslie Bricusse, die ook de teksten van de liedjes en het scenario schreef. Ge renommeerde Engelse ac teurs als Albert Finney. Sir Alec Guinnes en Kenneth More verleenden hun mede werking. ledereen kent onge twijfeld het verhaal van de gehate vrek Scrooge, die op kerstavond tot inkeer wordt gebracht door de geest van zijn overleden compagnon Marley en de geesten van het Verleden, het Heden en de Toekomst. 16.00 uur, Nederland 1. De Frank Kramer Show Negen jaar geleden kwamen in cafe Maats in Holten regel matig stamgasten bijeen, die het meestal bijna uitsluitend over eten hadden. Hieruit ontstond als vanzelf de culi naire club ,,Het Stoof lap je", die gemiddeld een keer in de maand bij Maats hun hobby komt uitleven. Deze leden nu zijn vanavond te gast bij Frank Kramer samen met vertegenwoordigers van de Jeu de Boute Vereniging Ja ger shoe f" uit Eindhoven en de Haarlemse Footballclub EDO. 19.12 uur, Nederland 2. De geboorte van Jezus In 1977 regisseerde de Ita liaan Franco Zeffirelli een speciaal voor de televisie be doelde produktie over het le ven van Jezus, waaruit „De geboorte van Jezus" een ge deelte is. Verzekerd van de medewerking van de Engelse schrijver Anthony Burgess en sterren als Claudia Cardinale, James Mason, Laurence Oli vier, Rod Steiger, Michael York en Anthony Quinn moest het verhaal van Jezus opnieuw een successtory worden. Met Pasen zal de hele serie worden uitgezon den, 20.30 uur, Nederland 2. Nederland NEDERLAND 1 NOS 13.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. 15.30 Feduco. De buren zeggen. Afl.: Alleenstaanden en de feestdagen. KRO 16.00 Scrooge. Musical geba seerd op „A Christmas Ca rol" van Charles Dickens. 17.50 KRO-schaaktweekamp Timman-Spassky. TELEAC 18.25 Werken met audio-appa- ratuur. Herh. les 3. TROS 18.55 Rosco. Tv-prentenboek. Afl.: Het is Kerstavond in het bos. 19.01 't Is Kerstfeest bij Walt Disney. Tekenfilms. 19.45 Het weer de komende dagen. Door Jan Pelleboer. NOS 20.00 Journaal. TROS 20.28 Herenstraat 10. Neder landse serie. Vanavond o.a.: Louis wordt door zijn zoon Peter betrapt met de prosi- tuee Sylvia. 21.30 Falcon Crest. Afl.: Angie probeert meer invloed te krij gen in het ziekenhuis om het onderzoek van Michael en Chase te stoppen. 22.20 TROS Aktua-TROS Sport. 22.55 Concert for the Ameri ca's. Openluchtconcert door Frank Sinatra in de Domini caanse Republiek. NOS 23.50 Journaal. 23.55 Nieuws voor doven en slechthorenden. NEDERLAND 2 NOS 13.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.20 Paspoort voor Marokka nen. 18.30 Sesamstraat. 18.45 Toeristische tips. 19.00 Journaal. KRO 19.12 De Frank Kramer Show. 20.30 De geboorte van Jezus. Film van Franco Zeffirelli uit de filmcyclus „Het leven van Jezus". Met o.a. Olivia Hus- sey, Yorgo Voyagis en Cyril Cusack. 21.40 Charles Eyck... een le gende. Portret van de beel dende kunstenaar. 22.10 De Nachtegalen van Poz- nan. Kerstliedjes door dit Pools jongens- en mannen koor. NOS 22.30 Journaal. IKON 22.45 Kerstnachtdienst vanuit de Evangelische Lutherse Gemeente te Arnhem. 23.42-23.45 De Wilde Ganzen. KRO 00.00 Kerstnachtviering. In de parochie van de H. Dyonisius ('t Heike) in Tilburg. Vanmiddag op Ned. I om 16-00 uur musical „Scrooge", geba seerd op Dickens Christmas Carol, waarvan hier een scène. Duitsland DUITSLAND 1 12.20 Kindergartenkonzert: Zirkus. Programma van Matthias Bamert. 12.55 Der Prinz vom Central Park. Amerikaanse speelfilm uit 1975. Met: T.J. Hargrave, Lisa Richards. Ruth Gor don e.a. Regie: Hatvey Hart. 14.10 Peter und der Wolf. Muzikaal sprookje van Prokofjew. 14.40 Wir warten aufs Christkind. Kin derprogramma. 16.30 Marco Polo (1). TV-serie over het leven van Marco Polo. Met: Ken Mars hall, Burt Lancaster, Anne Bancroft e.a. 18.00 Trotz allem: Die Freude. Vespe r-uitzending. 18.45 Das entschwundene Land. Her inneringen van Astrid Lindgren aan haar geboorteplaats (herh.). 19.30 Nun singet und seid froh. Kerst concert. 20.00 Journaal en lotto. 20.05 Deutschland - heute abend: 24 december 1983. Live- uitzending. 21.00 Frau Juliane Winkler. TV-spel van Peter M. Thouet. Met: Inge Meysel, Axel von Ambesser e.a. De angst voor eenzaamheid en de vrees op een dag ziek en hulpbehoe vend te worden doet Juliahe Winkler na de dood van haar man in een bejaar dentehuis vluchten. Ze ontdekt al gauw dat het tehuis geen plaats voor haar is. Spontaan verlaat ze het oord en neemt haar intrek in het gezellige pension „Coppelia". Met de eigenaar, een vroe gere balletdanser, kan ze het meteen goed vinden. Hij geeft haar zelfvertrou wen en helpt haar haar uiterlijk aan de nieuwe levensiust aan te passen. 22.40 Katholische Mittemachtsmesse. Nachtmis vanuit het Dominikanenkloos- ter in Berlijn-Moabit. Bachkoor van Mainz zingt kerstliederen. 16.30 Heute. 16.35 Puma, Luch9 und Co (Territory of others). Dierenfilm. 17.58 Programma-overzicht. 18.00 Reisebilder au3 der DDR. Das Spielzeugdorf im Erzgebirge, reportage. 18.30 Weihnacht in den Bergen. Liede ren en verhalen uit de kersttijd. Presen tatie: Carolin Rieber en Fritz Strassner. 20.00 Journaal. 20.05 Der Waldbauernbub. Kerstver haal van Peter Rosegger. Met o.a. Mar tin Loschberger, Harald Gauster, Flo- rentin Groll. Tijdens een Adventsviering ten huize van de voorname familie von Reining- haus krijgen de verbaasde gasten de nieuwste attractie van Graz gepresen teerd: de boerenzoon Peter Rosegger. Hij studeert in Graz en heeft zojuist zijn eerste gedichten gepubliceerd. Hij is net zo in de war gebracht door de up per class en de verfijnde omgeving als het elegante publiek door zijn naïeve gezicht. De enige, die echt belangstel ling voor hem heeft is Hans von Rei- ninghausen, een neef van de gastvrouw. Tussen de twee jongemannen groeit een vriendschap, die boven het stands verschil uitgaat. 21.35 „Heilige Nacht", van Ludwig Thoma voorgelezen door de toneel speelster Christa Berndl. 22.40 „Macht hoch die Tür, das Tor macht weit....". Kerstvesper. DUITSLAND 3 DUITSLAND 2 12.50 „Kein Platz in der Herberge...?". Kerst in een onbekend land. 14.05 Heute. 14.10 Die GroGen und die Kleinen. Max Schmeling en Thorsten Handschk. 14.35 Banjo, die kleine Katze. Teken film. 15.00 Taugenlchts - der tapfere Ritter. Een Tsjechisch volkssprookje. 16.20 „Zu Bethlehem geboren". Het 16.00 Der Scluckauf. Kinderfilm van Hansjorg Martin. 16.50 Was doet de Kertsman in juli? Tekenfilms. 17.00 Lieder - Rhythmen - Melodien. Kerst- en feestliederen uit o.a. Italië, Spanje. Rusland en Japan. 17.45 Programma met de muis. 18.15 Stille Nacht, heilige Nacht. Kertsliederen door de Wiener Sangerk- 19.00 Aktuelle Stunde. 20.00 Journaal. 20.05 Ludwig van Beethoven. Symfo nie no 9 door de Wiener Phllharmonlker en het Koor van de Weense Staats- opera o.l.v. Leonard Bernstein met het slotkoor op Schillers „Ode an die Freu- 21.20 Leonardi da Vinei, documented BRT 1 14.00 Technisch en wetenschappelijk Engels (4). 14.30 De geschiedenis van de kleine man (8) herh. 15.00 China Acrobats. Doc. 15.50 En dat te New York (On the Town). Amerikaanse musical uit 1949 van Gene Kelly en Stanley Donen. 17.30 Benji's kerstverhaal. Amerikaan se jeugdfilm over het hondje Benji. 18.00 Tik Tak. Tekenfilmserie. 18.05 Medina. 18 30 Groeien. Tekenfilm. 18.35 Drakendagen. Vlamwam vertelt over zijn opa. 18.50 Weet je nog... Kerstavond met Jan Theys en Anton Peters. 19.35 Mededelingen en Vanavond. 19.45 Kerstboodschap van de Koning. 19.50 Journaal. 20.05 Kunst-Zaken. 20.10 The Sound of Musical. ..Het meisje met de dansschoentjes", naar H.C. Andersen, 20.50 Terloops. Nieuws in de marge. 21 40 Sunshine Christmas. Am. tv-film (1977) van Glenn Jordan. 23.15 Hallelujah. Religieus muziekpro gramma van Dave Heather met de Can terbury Choral Society en de Bourne mouth Sinfonietta. 00.00-01.00 Middernachtmis uit de San Giorgiokerk in Morbio Inferiore. RTBF 1 12.05 Fitness Dance. Samenvatting. 12.30 Capital Nature. 13.00 Interwallonie: Ciao Amici. 14.00 Protestantse kerkdienst. 14.30 La pensee et les hommes. 15.00 Un regard s'arrete. Serie docu mentaires. 15.30 Rockline. Muziek non-stop. 16.00 Manage d'amour. Amerikaanse tv-film met Marie Osmond en Timothy Bottoms. 17.35 Holmes Yoyo. Politieserie. 18.00 Generation 80. 18.55 Mamemo. Kinderprogramma. 19.00 Teletourisme. 19.23 Lottogetallen. 19 30 Kersttoespraak. 19.40 Journaal. 20.00 Le jardin extraordinaire. Natuur filmserie. 20.40 Le Petit Lord Fauntleroy. Engel se speelfilm uit 1980. 22.25 Cineclip. Film- en video-magazi- Rob de Nijs speelt vanavond in „The Sound of Musical", waarvan hier een scène, een uitzending van de BRT om 20.10 uur. Engeland BBC 1 13.30 Bonanza. Westernserie. 14 20 Around the world with Dot. 15.30 The magic of Lassie. 17.10 The Dukes of Hazard. Serie. 18.00 Journaal. 1C.10 Some mothers do 'ave 'em. 18.55 Pop quiz Christmas special. 19.30 Little and Large. 20.10 Flash Gordon. Amerikaanse speelfilm uit 1980. 21.55 Val Doonican Christmas special. 22.40 Bergerac. Tv-serie. 23.35 Journaal. 23.45 Good Old Days Christmas spe cial. 00.45 Nachtmis vanuit de Blackburn Kathedraal. 01.45 Weerbericht. BBC 2 14.05 Christmas Eve Matinee: 15.30 Shakespeare in Perspective. Roy Mudd: The Comedy of Errors. 15.55 The Book Game. 16.25 That Touch of Mink. Amerikaan se speelfilm uit 1962. 18.00 The BBC Television Shakespea re: The Comedy of Errors. 19.55 Sky at Drury Lane Sounds of Christmas. 20.45 Journaal en weerbericht. 20.55 Cider with Rosie. 22.30 Private Lives compilatie. 23.00 Whistle Test presents. Paul Young and the Royal Family. 23.45 To catch a thief. Amerikaanse speelfilm van Alfred Hitchcock. ITV 10.25 Metal Mickey. 10.55 The Fraggles are coming. 11.00 The monster's X-mas. 12.00 The smurfs X-mas. 12.35 The Fraggles are coming. 14.40 The Terrahawks, X-mas miracle. 13.00 Filmfun at X-mas. 14.00 Adam Ant and prince Charming. 15.20 A X-mas cartoon. 15.30 Jason and the argonauts. 17.25 Nieuws. 17.30 The krankies at X-mas. 18.15 Knight rider. 19.10 Punchlines. 19.45 Three, two, one. 20.45 Cilia Black's X-mas eye. 21.45 Nieuws. 22.00 Hart to hart. 23.00 Murder is easy van Ag. Christie. 00.45 Midnight service. HILVERSUM 1 VARA: 12.03 Tusi*w rend en Van Dorp. 13.06 Opere cernt uit het Casino in Knokke0" Mixture. 15.03 Muziek uit StB I 16.02 Heuvellaan 33. (NOS: 17jfe ded. SOS- en politieberichten) De vereniging TROS: on -5ri kerstspoor van het Leg 2102 Een luistersnoer 22.02 Kerstconcert met werkt r, Handel en Bach. KRO: 00.02 El tieviering. 01.30 En zij bra* G 6.50-7.00 Het levende woord 7. I HILVERSUM 2 NOS: 12.26 feri voor land- en tuinbouw. 12.3C TROS: 12.36 Aktua. (12.50 4' 13.00 Nws. 13.10 De Kerst mei nO Dolstra. 13.30 Nws. 13.33 Jjd Koopmans kerstdiscotheek I4.^g 14.33 Kosmetische tegenover pl4.:_ chirurgie, doe. RVU: 15.10 Bangr'e sen. AVRO: 15.30 Nws. 15.32 Etffif/ (16.30 Nws.). 17.00 Toppers vai M 17.30 Nws. 17.36 AVRO's ratifa*. (18.00 Nws.). 18.10 AVRO'S rad®1' P.P.: 18 20 Uitzending van d? 2 Overheidsvoorlichting: 1830 IIUI schapsbeleid. AVRO: 18.40 R EO: 18.50 Zaterdagavond-ma 19.00 Kerstgroeten uit het Midde. ten. 20.00 Nws. 20.03 God majf/J naam bekend 21.26 EO-Mettf Teleac: 21.30 Latijn, herh. les 94*' Programmeren met Pascal, herh EO: 22 30 Nws. 22.40 EO-Mettie/1 23.00 Schoner dan de dagenhfl, Nws. IKON: 00.00 Kerstnach' 01.13 Wilde Ganzen. HILVERSUM 3 NCRV: 12.03 L& f kerstspecial. 14.03 TussenuW/V Wereldwijd. NOS: 18.04 De avoL' NCRV: 19.02 Koploper-kerst (err De kopkrant). 20.03 Kirsten op vond. 22.02 Kerstnachtwerk. |//e HILVERSUM 4 AVRO: 12.30 Ra. NOS: 13.00 Nws. 13.05 Dia' 15.00 Akkoord. KRO: 15.30 Zin, a ziek (A. Rubr. voor muziek hot®/", B. Podium voor jonge beroep» f KRO: 20.00 Pastorale. 22.50 TC.„ weging. HILVERSUM 5 (Via AM-Zendef©' sum 1) NOS: 19.02 Bulletin in pe, rokkaans- Arabisch. 19.10 BiW het Berbers. 19.20 Bulletin in ht 19.30 Bulletin In het Spaans. Jan Kok presenteert I gramme „Een luistersnoerj groen". Hilversum 1

Leidse Courant | 1983 | | pagina 14