QeidóaOowumt La Bohèmevan Puccini direct op Belgische tv B-status VPRO kost radio-zendtijd Groeiende stroom cursisten voor Teleac ^.DIP/TELEVISIE DONDERDAG 15 DECEMBER 19B3 PAGINA 17 iaatsen in extra dio Sport ITERSUM - Het NOS- programma Studio Sport •edt het komende week in twee extra uitzendin- aandacht aan de schaats- Op zaterdag 17 decem- Pfrommer terug op de iag verreden schaatswed- len in de wedstrijd Neder- •Noorwegen-Zweden in Inveen. Op zondag, tijdens extra Studio Sport om op Ned. I eveneens itsen, Europees zwemmen ikara en een terugblik op voetbalwedstrijd Neder- •Malta. HILVERSUM De toekenning per 1 oktober 1984 van de B-status aan de VPRO zal de andere omroepen in totaal 23 uur radio-zendtijd gaan kosten. Alleen de C-omroep - voors hands alleen de Evangelische Om roep - houdt zijn vastgestelde aantal uren. De uitbreiding van de radio- -zendtijd van de VPRO van 13 naar 36 uur is financieel mogelijk door de vergoeding voor de ingeleverde uren (2.135 gulden per uur) aan de VPRO te verstrekken. Uitbreiding van de zendtijd op tele visie is in beginsel wel mogelijk. De huidige 2,5 uur van de VPRO wordt per 1 oktober uitgebreid tot 5,5 uur. De financiering van deze uitbrei ding (37.598 gulden per uur) komt ten laste van de omroepbegroting,, die wordt bekostigd uit de opbreng sten van de STER en de Omroepbij drage. Het NOS-bestuur buigt zich vrijdag over de zendtijdindeling TV voor het seizoen '84/'85. De VPRO staat ingedeeld op zondagmiddag (Ned. I, 16.30-17.30 uur) en zondagavond (19.05-23.37 uur). Onzekere factor bij de zendtijduit breiding is de besluitvorming in het parlement over de Medianota van minister Brinkman (WVC). Concreet vraagt de NOS aan de mi nister om in 1984 de zendtijd niet met zes uur (de toegezegde tien uur minus de VPRO-uren), maar met ruim negen uur uit te breiden. In 1985 zegt de NOS ruim tien uur meer nodig te hebben. De NOS heeft Brinkman met spoed om ant woord gevraagd vanwege de nood zakelijke voorbereidingen voor de programmaproduktie en het nieuwe Journaal-bulletin. Eerst zal echter het parlement zich over de Media nota moeten uitspreken. TROS werkt aan Europees muziekprogramma HILVERSUM - De TROS wil in juni 1984 rond de Euro pese verkiezingen een serie nachtelijke klassieke muziek programma's op de radio brengen. De tien EG-lidstaten zouden deze programma's van elk drie uur bij toerbeurt moeten verzorgen. Dit heeft de TROS meegedeeld. Deze omroep heeft bij de NOS-programmacommissaris radio een verzoek inge diend om stappen te ondernemen die tot de reeks radio programma's leiden. Het idee van de TROS komt voort uit klachten van liefhebbers van klassieke muziek, die 's nachts niets van hun gading op de Nederlandse radio kunnen vinden. De TROS zou het Europese muziekpro gramma via Hilversum 4 willen uitzenden, omdat de nachtelijke luisteraars van Hilversum 1 nu niet direct op klassieke muziek zitten te wachten. De kosten zouden volgens de TROS niet zo hoog hoeven te zijn. Het Neder landse aandeel - drie programma's - kan bestaan uit een keuze uit bijzondere programma's van de omroepen, al dus de TROS. Bestuursbenoemingen bij Ev. Omroep HILVERSUM Bij de Evangelische Omroep is ds. J.H. Velema (66) gekozen tot voorzitter van de stich- tingsraad van de EO en mr. dr. J. Meulink (66) tot voorzitter van zowel het algemeen als het dagelijks be stuur van deze omroep. Dit heeft de EO bekend ge maakt. Dominee Velema is sinds 1968 lid van de EO-stich- tingsraad, het hoogste beleidsorgaan met 42 leden „die tezamen de kerkelijke verscheidenheid in Nederland en zo ook de aanhang van de EO weerspiegelen". Vele ma trad sinds het overlijden van ds. W. Glashouwer in februari dit jaar al op als waarnemend voorzitter van de stichtingsraad. Hij zal voorlopig nog predikant van de Christelijk-gereformeerde kerk in Nunspeet blijven. Mr. dr. Meulink is eveneens sinds 1968 lid van de stichtingsraad. Sinds 1940 is hij advocaat en procureur. Meulink was van 1956 tot 1966 lid van de Tweede Ka mer voor de ARP en van 1965 tot 1981 lid van Gedepu teerde Staten van Overijssel. ÏSSEL Als Kerst- inadert, is er altijd wel |ns een operatheater „La Bohème" van iini op het repertoir «jt genomen. Dat ligt "J voor de hand, want I tweede bedrijf van opera moet een vro- I beeld geven van de jtavondviering in het jse Quatier Latin. In fantasie van Henri [ger, naar wiens schet- het libretto werd ver- rdigd, moet dat best spectaculair schouw- j zijn geweest. 2 wijdt er vandaag een avond aan, rechtstreeks Ie Brusselse Muntschouw- j, te beginnen om 19.45 isappels, dadels, gepofte ïjes, nougat, caramels, voor mooie vrouwen, mussen, slagroom, ^^ien en cocosmelk: ziedaar ^^pntrekkelijke zaken die de d varftventers in de buurt van fenefirtiestencafé Momus luid- Lei| aanprijzen. Het is een j gewirwar van kunste- AG^jsvolk, vrijende paartjes, ,^m1jnde kinderen, luidruchti- erw3udenten en ook van bur- die zich doorgaans netjes kRKfjde burgerlijkheid houden, n gik" nu eens letterlijk de gj^Jnetjes buiten willen zet- etta, de vroegere vriendin de schilder Marcello, kt haar entree met haar iwe vriend, de oude, schat- vene politicus Alcindoro. Op Mb'totel van de musicus gemjaunard is de dichter Rodol- iet Marcello en de filosoof Jl- line naar Momus getrok ken om daar op het terras te gaan eten. Als Musetta Marcel lo terugziet, laait de vlam van haar voorbije liefde ineens weer op. Verder neemt het le ven zijn normale loop. Schau- nard koopt van een straatven ter een oude jachthoorn, Colli- ne een oude grammatica en Rodolfo een schattig, roze mutsje voor zijn buurmeisje Mimi, op wie hij hals over kop verliefd is geworden. Ondanks haar gevaarlijke hoest heeft hij haar naar Momus meege troond. Libretto Het is de vraag of men de kerstavondviering geheel vol gens het hier weergegeven li bretto zal zien. Deze kerst avondviering namelijk volgt niet erg logisch op het eerste bedrijf, dat zich afspeelt op de zolderkamer die kunstschil ders Rodolfo en Marcello met elkaar delen. Zij hebben geen geld voor brandstof en beslui ten ten einde raad hun laatste stoel in de kachel op te stoken. Op het laatste moment brengt de musicus Schaunard red ding. Hij heeft de papagaai van een excentrieke Engelse lord zangles mogen geven en kwam daardoor goed bij kas te zitten. Hun huisbaas, die de huur van de zolderkamer komt ophalen, wordt buiten de deur gewerkt. Maar na een in termezzo met Mimi, die om vuur voor haar kaars komt vragen, trekt het hele gezel schap naar Momus om daar op kosten van Schaunard te gaan eten. Dat kan natuurlijk niet bij vorst en sneeuw op het ter ras gebeuren, zoals de librettis ten dat voorschrijven. Daarom zal Claus-Helmuth Drese, die de regie voert en de mise-en- scène verzorgt, de twee tafere len op een of andere manier wat geloofwaardiger tot elkaar moeten brengen. In de derde acte zien de schil der Marcello, die met zijn oude liefde Musetta een herbergje aan de buitenkant van Parijs exploiteert. Mimi klopt daar aan en vertelt dat haar Rodol fo zo verschrikkelijk jaloers is, dat er ruzie van is gekomen. Boos is hij 's nachts weggelo pen en inderdaad heeft hij zijn intrek genomen in de herberg van zijn vriend Marcello, waar hij rustig ligt te slapen. Wak ker geworden, ontdekt hij Mimi en zegt dat zij een flirt is. Al gauw echter komt de aap uit de mouw: Rodolfo heeft met opzet ruzie gemaakt om dat hij weet dat Mimi zwaar tuberculose heeft en hijzelf fi nancieel niet in staat is haar behoorlijk te voeden. Mimi be grijpt nu zijn beweegreden en scheidt als goede vriendin van Rodolfo onder de conditie dat de scheiding slechts zal duren tot de lente weer is gekomen. Marcello en Musetta raken op een heel andere manier met elkaar slaags: zij scheiden defi nitief. De laatste acte brengt ons te rug naar de zolderkamer van de vrienden uit het eerste be drijf. Hoewel hun financiële positie nog is verslechterd, ma ken ze allerlei grapjes. Dan komt plotseling Musetta bin nen met de boodschap dat Mimi boven aan de trap in el kaar is gezakt. Zij wordt in bed gelegd en de vrienden leg gen mudje bij mudje om een mof voor haar koude handen te kopen en laten haar in de waan dat deze mof een ge schenk is van Rodolfo. Als haar handen, waarover zij in de eerste acte al een aria heeft gezongen, eindelijk warm zijn geworden, blijkt Mimi te zijn gestorven. Rodolfo gooit zich met een kreet van wanhoop op haar doodsbed. „La Bohème" heeft niet dade lijk het grote succes gehad dat deze opera later beschoren zou zijn. Leoncavallo, de compo nist van „Paljas", zag namelijk al eerder een opera in de ver halen van Murger. Hij zei daar wat over in het bijzijn van Puccini, die de stof toen zelf tot een ander tekstboek liet verwerken en met zijn opera eerder klaar was dan de lang zaam componerende Leonca vallo. Mede daardoor zou de pers over de première van het werk van Puccini, dat op 1 fe bruari 1896 onder Toscanini in Turijn plaats had, erg afwij zend zijn geweest. Inderdaad is de opera van Leoncavallo over hetzelfde onderwerp drama tisch sterker en muzikaal ze ker evenzeer de moeite waard. Hoe dat zij, het onstuitbare succes voor Puccini kwam in de volgende jaren, vooral toen de grote Caruso de rol van Ro dolfo op zich had genomen. In de Brusselse tv-voorstelling wordt deze rol vertolkt door de tenor Alberto Cupido. De lyrische sopraan Larisse Chtchevtchenko is Mimi. Ver der is de partij van Schaunard voor de bariton Leandro Lo pez, die van Marcello voor de bariton John Rawnsley en die van Colline voor de bas Jan- Hendrik Rootering. De rol van Musetta wordt gespeeld en ge zongen door de mezzo-sopraan Britt-Marie Aruhn en die van Alcindoro door de bas-buffo Jacques Loreau. De decors zijn van Toni Businger, de kos tuums van Jan Sjalicky. Fred Brouwers verzorgt de presen tatie. J. KASANDER „MAAK VAN UW LEUNSTOEL EEN LEERSTOEL" HILVERSUM Deze maand is het 20 jaar geleden dat de Stich ting Teleac werd opgericht. De experimentele beginfase is allang achter de rug. Teleac heeft in de loop der jaren haar levensvat baarheid bewezen, zeker door de groeiende stroom cursisten. Dat de belangstelling voor de Teleac-cursussen nog steeds toe neemt is ook dit seizoen weer gebleken. Zo moest de oplage van het schriftelijk materiaal van drie cursussen worden verhoogd om aan de vraag te voldoen. Dat resulteerde voor de cursus „Tekenen en schilderen" in een totaal van 45.000, „Programmeren met Pascal" werd verhoogd tot 16.000 en „Por Favor, Spaans voor beginners tot 25.000 exem plaren. Maken we een vergelijking met tien jaar geleden dan bleek dat toen voor de cursussen in een soortgelijke categorie ook al veel belangstelling bestond. In 1968 scoorde de cursus „Noten en tonen" ruim 10.000 cursisten, in 1972 „Hoe word ik de computer de baas?" ruim 8.000 cursisten en de cursus „Vamos a ver", Spaans voor beginners 27.000 cursisten. Multimediaal In 1966 werd bij de eerste cursus al een aanzet gegeven naar de groei van Teleac als multimediaal instituut voor onderwijs en vorming, omdat de cursisten schriftelijk materiaal in de vorm van een syllabus konden bestellen. In 1967 kon echter voor het eerst worden gesproken van een echt multimediaal pakket, want bij de cursus „Russisch", waarvoor 14.390 cursisten in schreven, werd voor het eerst gebruik gemaakt van schriftelijk materiaal en een grammofoonplaat. Dat betekende de start van het in eigen beheer uitgeven van boeken, grammofoonplaten en geluidscassettes. Toch is er in de afgelopen twintig jaar wel het een en ander veranderd. Had Teleac in het eerste volledige cur susseizoen (1965/1966) nog 99 uur televisiezendtijd, thans in 1983 is dat uitgegroeid tot 232 uur per jaar, waarvan 52 uur ten be hoeve van Open School-uitzendingen en sinds oktober 1981 260 uur radiozendtijd per jaar. Grote vlucht Met de groei van het aantal beschikbare uren op radio en televi sie, nam ook het andere cursusmateriaal een grote vlucht. Er werden behalve cursusboeken, ook grammofoonplaten en ge luidscassettes geproduceerd. Daarnaast kwamen er groepsbijeen komsten en zomercursussen in het buitenland en werden er tests en huiswerkcorrecties ingevoerd. Tegelijk met de groei van Te leac veranderde ook het imago, dat Teleac zelf min of meer had opgebouwd met het schoolbord en het krijtje en de slogan „Maak van uw leunstoel een leerstoel". Zeven jaar geleden is dan ook terecht het begrip televisie academie uit het blazoen verwijderd en sindsdien is de officiële benaming: Stichting Teleac, met als ondertitel „Stichting voor multimediaal onderwijs en vorming aan volwassenen". irdt vervolgd ft rip figuur, die in „Wordt pIgd" voor een nadere be- luwing aan de beurt komt, lueberry, de soldaat in de vikaanse burgeroorlog, {tekenaar Charlier komt de I nader belichten. Van de tekenfilm van Walt Dis- I waarin Mickey Mouse en Hood spelen, zal al vast \aantal fragmenten worden wond, evenals trouwens gedeelte uit een tekenfilm Uhet stripfiguurtje Ziggy. uur nederland 1. de kijkers wat meer bij de ubriek „Uitkijk" te betrek- wordt hen gevraagd twee- I een Top 5 van de beste van 1983 samen te stel- - een van de beste Neder- se en een van de beste enlandse films. Voorat ia f een aantal fragmenten de belangrijkste films van afgelopen jaar op het rm. De uitslag van de in gingen zal in de januari-af- ing bekend worden ge- kt. Verder laat Ageeth irphuis iets zien van het anbod tijdens de komen- estdagen. Hierbij is de Ja- Bond-f Hm Never say ne ig ai n" en de nieuwe Ne- ndse film „Stille Oceaan" Digna Sinke met Josee j!;;; ir. Voorts in „Uitkijk" ook interview met de Zwitserse sj| seur Claude Goretta naar H lid ing van zijn film „La Jp de Mario Ricci". W? uur Nedetland 2. verbeelding gedeelte van de kunstru- „De verbeelding" is ge- aan de acteur Johnny lykamp. Na jaren „een apart" met Rijk de Gooy- hebben gevormd, speelt iïnds vijf jaar klassiek to- Zijn eerste grote rol was Ing Lear en het vorig sei- p speelde hij in „De koop- I» van Venetië". Op het 'blik vertolkt hij een dub- )l in „De weerstaanbare >mst van Arturo Ui" van lolt Brecht, met welk stuk Publiekstheater door het trekt. Dit was voor VA- kunstrubriek aanleiding portret van Kraaykamp te en. In het stuk van Brecht W'Pt de opkomst van Hitier bolisch weergegeven door angstermilieu In Chicago, uur Nederland 2. Nederland NEDERLAND 1 John Kraaykamp sr. is te zien in het kunstprogramma „De Verbeelding". Ned. II om 20.40 uur. NOS 20.00 Journaal. AVRO 20.28 How the West was won. Amerikaanse serie. Afl.: Luke ontmoet een vrouwe lijke rover die hem wil ver leiden. Maar Luke is druk bezig zijn naam te zuiveren. 21.55 Televizier-magazine. 22.35 Shogun. Amerikaanse serie. Afl. 9: Toranaga wil Blackthorne de „Erasmus" terug geven, dit is een grote bedreiging voor het „Zwar te Schip". NOS 23.35 Journaal. 23.40 Nieuws voor doven en slechthorenden. VARA 16.00 Poldark. Engelse serie. Afl. 15: Op de hielen geze ten door MacNeil, probeert Ross in Wheal Grace koper te vinden. Het faillissement dreigt opnieuw. 16.52 Scooby Doo en Scrappy Doo. Tekenfilmserie. TELEAC 18.25 Innovatie - kreatief on dernemen. les 6. AVRO 18.55 Wordt vervolgd, strip magazine. (Zie toelichting). 19.20 Babbelonië. Scènes uit de nieuwe Walt Disney-film, waarin ook Mic key Mouse is te zien, worden vertoond in „Wordt Ver volgd". Ned. I om 18.55 uur. NEDERLAND 2 NOS 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.20 Paspoort voor Turken. 18.30 Sesamstraat. 18.45 Jeugdjournaal. 19.00 Journaal. VARA 19.12 De Smurfen. Tekenfilm serie. 19.37 Vijf tegen vijf. Spelpro- gramma. 20.02 Uitkijk. Filmrubriek door Ageeth Scherphuis. (Zie toelichting). 20.40 De verbeelding. Kunst programma met portret van John Kraaykamp sr. (Zie toelichting). NOS 21.30 Lijn 6 (3). Documentaire serie. 22.30 Journaal. 22.45 Den Haag vandaag. 23.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. Duitsland DUITSLAND 1 17.50 Journaal. 16.00 Hier und Heute. 18.25 Drei Damen vom Grill. 19.00 Hart aber herzlich. Tv-serie. 20.00 Tagesschau. Aansl.: Der 7. Sinn, verkeersinformatie. 20.18 Patient geheilt - die Kasse zahtl nicht. Filmreportage over de problemen bij kostenvergoeding van alternatieve geneeswi|zen. Steeds meer patiënten klagen, dat voor de meeste behandelingen en medicijnen geen kosten te hoog gaan, maar wan neer het om alternatieve geneeswij zen gaat. dat zij met allerlei restricties te maken krijgen of dat hun vergoe ding zelfs wordt afgewezen 21.00 Musikladen. Met o.a. Musical Youth, Robert Plant en G'race. 21.45 Netter geht'a nicht show rond Jurgen von der Uppe. 22.30 Tageethemen. 23.00 Italieni8cher Opernabend. Met werken van Verdi en Rossini door het Omroeporkest Hannover m.m.v. Sona Ghazarian en Bernd Welkl. 00.00 Journaal. DUITSLAND 2 17.50 Flohmarkt. Tv-serie. 18.20 Mann, halt die Luft an! 18.57 Programma-overzicht 19.00 Heute. 19.30 Der groBe Preia. Spelprogram- ma van Wim Thölke in samenwerking met de Aktie Sorgenkind. 20.50 Die groBe Hilfe. Balans Aktie Sorgenkind. 21.00 Heute-journal. 21.20 Redaktionsbesuch. Hans-Die- trich Genscher op bezoek bij de Wel- twoche in Zürich. 22.35 Geistertanz. Engelse tv-film van Ken McMullen. In deze debuut film heeft de Engelse cineast gepro beerd het gegeven uit te werken hoe in tijden van sociale crises de geeste lijke nood en verwarring zo groot kan worden, dat de mensen vertwijfeld naar een houvast zoeken. In zulke cri ses gedijen mythen bijzonder goed. McKullen vergelijkt de situatie In zijn eens zo machtige vaderland met die in de voormalige kroonkoloniën, toen men hier plotseling geconfronteerd werd met de overmacht van de vreemde cultuur. 00.10 Heute. DUITSLAND 3 WDR 18.00 Telekolleg I: Natuurkunde. 18.30 Die Sendung mil der Maus. 19.00 Aktuelle Stunde. 20.00 Tagesschau. 20.15 (ZW) Liebelei. Duitse speelfilm uit 1933. Deze film draaide in Duits land met veel succes zonder dat ove rigens de naam van de regisseur ver meld werd. Ophuls was toen al voor de nazi's naar Frankrijk gevlucht. Het alom bekende verhaal speelt zich af in Wenen rond de eeuwwisseling. Lui tenant Fritz heeft in het geheim een verhouding met barones von Eggers- dorf. waar een eind aan komt als hij verliefd wordt op de jonge Christine. Daarna pas ontdekt de baron de ver houding van zijn vrouw en daagt Fritz tot een duel uit. 21.40 Erinnerungen an Max Ophuls. 21.45 Landesspiegel. 22.15 Nachtschalter Auf der Suche nach Baargeld. Portret van de Keulse dadaïst Johannes Theodor Baargeld. 23.30 Nieuws. BRT 1 17.50 Teletekst voor iedereen. 18.00 Tik Tak. Tekenfilmserie. 18.05 Reddingsteam. Jeugdserie. Afl. 10: Julia. 18.50 Juke Box. 19.00 Tijdrover. Bridge - stap voor stap. les 25. 19.10 Programma van de VNO. 19.40 Mededeling en Vanavond. 19.45 Journaal. 20.10 Kunst-Zaken. 20.15 Hoger - Lager. Spelprogram- 20.55 Panorama. Actualiteiten. 21.50 Dallas. Amerikaanse serie. 22.40 Journaal. 19.00 VIP-Strip. Science-fiction. 19.40 Mededelingen en programma- -overzicht. 19.45 La Bohème. Opera van Puccini uitgevoerd door het koor en orkest van de KNS mmv. sol. o.l.v. John Nel son. Rechtstreekse uitzending vanuit de Koninklijke Muntschouwburg in Brussel (Simultaan met BRT-3 Radio). (Zie elders op deze pagina). RTBF 1 17.00 Schooltelevisie. 17.30 Plein Jeu. Gevarieerd kinder programma. 19.05 Ce soir. Regionaal magazine. 19.25 Consumententipe. 19.30 Journaal. 20.00 Autant savoir. Informatief pro gramma. 20.35 Guerre et Passion (Hanover Street). Amerikaanse speelfilm ui 1979 met o.a. Harrison Ford, Lesley- -Anne Down en Christopher Plum- mer. Regie: Peter Hyams. 22.10 Carrousel aux images en Le monde du cinema. Filmnieuws. 23.00 Journaal. 23.15 Politieke uitzending. De grote vraag of Sue Ellen bij J.R. terugkeert wordt vanavond beant woord op BRT 1 om 21.50 uur. Engeland James Brolin speelt naast Bette Da- vis een belangrijke rol in „Hotel". ITV om 21.30 uur. BBC 1 16.55 Play School, kinderprogram- 17.20 Rocky and Friends, kinderpro gramma. 17.25 Jackanory, kinderprogramma. 17.40 Spiderman, kinderserie. 18.05 John Craven's newsround, jeugdjournaal. 18.10 Blue Peter, kinderprogramma. 18.40 Journaal. 18.53 Regionaal magazine. 19.40 Angels, tv-serie. 20.05 Tomorrow's World, weten schappelijk magazine. 20.30 Top of the Pops, muziekpro gramma. 21.05 Wildlife in one, natuurfilm. 21.30 Only Fools and Horses, komi sche serie. 22.00 Journaal en weerbericht. 22.25 Johnnie Jarvis, tv-serie van Ni- gel William. 23.20 Question Time. 00.18 Nieuwsoverzicht. 00.20 Olympia Showjumplng (1e dag). 01.10 Weerbericht. BBC 2 18.35 Nieuwsoverzicht. 18.40 (ZW) Tarzan finds a son. Ame rikaanse speelfilm (1930). Met: Johh- ny Weismuller. Maureen O'Sullivan en Ian Hunter 20.00 Open Space. Freedom Fighter. 20.30 100 Great Sporting Moments. 20.45 Spike Milligan. 21.30 Global Report, serie reporta ges. 22.00 Dear Ladies, tv-serie. 22.30 The Great Palace, doc. serie. 23.20 Ebony, informatieve serie. 23.50 Newsnight, actualiteiten. ITV 17.00 Teatime and Claudia. 17.15 Dangermouse. 17.20 First post. 17.35 Yosemite Sam. 17.45 The making of Krull. 18.15 Happy days. 18.45 Nieuws 19.00 About Anglia. 19.20 Arena. 19.35 Crossroads. 20.00 Benson. 20.30 Carry On Laughing. 21.00 Shelley. 21.30 Hotel. Amerikaanse tv-serle met Bette Davis. 22.30 Tv-eye. 23.00 News at tan. 23.30 Folio. 00.00 Snooker. 00.15 The big question. TV-morgen NEDERLAND 1 NOS: 09.30 Nieuws voor doven en slechthorenden. 10.00 NOT: Engels basisonderwijs, afl. 4. 10.30 NOT: Boek in beeld, afl. 3. 11.00-11.30 NOT: Schooltelevisie - weekjour- naai, afl. 13. 13.00 Nieuws voor do ven en slechthorenden. AVRO: 16.00 Dag huis, dag tuin, dag opberg- schuur. Informatief peuterprogram ma. Afl.: Jeroen. 16.15 Zoethout (2). Een programma voor kinderen van 8 tot 12 jaar. Vandaag: Kopen. 16.30 Toppop. De Nationale Hitparade. DUITSLAND 1 10.00 Tagesschau en Tagesthemen. 10.03 Der grosse Preis, herh. 11.45 Hundert Meisterwerke. 11.55 Italie- nischer Opernabend. 12.55 Pers overzicht. 13.00 Tagesschau. 13.15 Videotext für alle. 15.40 Videotex! für alle. 16.00 Tagesschau. 16.05 Auslander raus?. Reportage over de problemen van de gastarbeiders (herh.). 17.05 American Folk Blues Festival '83. Opnamen uit Bochum. 17.50 Journaal. DUITSLAND 2 10.00-13.15 Zie Duitsland 1. 13.15 Videotext für alle. 15.25 Enorm in Form, tele-aerobic (33. herh.). 15.40 Videotex! für alle. 15.57 Program ma-overzicht. 16.00 Heute. 16.04 De Smurfen, tekenfilmserie. 16.20 Schü- ler-Express, jeugdjournaal. 17.00 Heute. Aansl.: Aus den LSndern. 17.15 Tele-lllustrierte. 17.50 (ZW) Dick und Doof, slapstickfilm. RTBF 1 12.00 Teletekst, nationaal magazine 14.00-15.25 Schooltelevisie. 16.45 Vacatures van de ONEM. 17.30 Plein Jeu, gevarieerd kinderprogramma. BBC 1 07.00 Tsletekst-overzichL 07.30 Breakfast time, actueel magazine. 10.00 My music, spelprogramma. 11.30 Play school, kinderprogramma. 11.55 Play ideas, kinderserie. 13.30 Journaal. 13.55 Weerbericht. 13.57 Financieel- en nieuwsoverzicht voor doven en slechthorenden. 14.00 Pebble Mill at one, lunchprogramma. 14.45 Little misses en mister men, kinderserie. 15.00 The big time, kin derprogramma. 15.50 Horizon. 16.55 Play school, kinderprogramma. 17.20 Rocky and friends, kinderserie. 17.25 Jackanory, kinderprogramma. 17.40 Take hart, kinderprogramma. 07.25 Good morning Britain. 10.30 Schooltelevisie. 11.40 Blockhead. Am. film (1938) met Laurel Hardy. 13.00 We'll tell you a story. 13.10 Rainbow. 13.30 Hands. 14.00 News at One. 14.20 Anglia news. 14.30 About Britain. 15.00 Struggle bene ath the sea. Speelfilm. 16.30 Sons and daughters. 17.00 Rainbow. 17.20 Dangermouse. 17.25 Sooty. 17.50 Freetims. HILVERSUM 1 NCRV: 16.30 Kletsma joor. 16.40 Literama. 17.02 Rozegeur en prikkeldraad. 17.55 Meded. (NOS). NCRV: 18.06 Hier en nu-magazine. 19.02 Muziek in vrije tijd. 20.03 Mengpaneel. 21.02 Op de vrije toer. 22.02 NCRV-donderdag-sport. 22.55 In 't voorbijgaan. NOS: 23.02 Met het oog op morgen. KRO: 0.02 Oogluik. 1.02 Niemandsland. 6.02 Ontbijtshow (6.50 Het levende woord.) HILVERSUM 2 16.00 De wereld op donderdag. 18.00 Nws. 18.10 Grenze loos. P.P.: 18.20 Uitzending van de P.v.d.A. IKON: 18.30 Kleur. KRO: 19.00 Tussen de regels. 19.10 Sporen in het achterland. 19.30 Sensus. 20.00 Nws. 20.03 Radio Vitrine. 20.30 Da Capo. 21.10 Adventswake. TELE AC: 21.30 Latijn, (les 9). 22.00 Pro grammeren met Pascal, les 3. KRO: 22.30 Nws. 22.40 Daar word ik nu stil van (3). 23.00 Spektakel. 23.55 Nws. HILVERSUM 3 NOS. 18.04 De avond- spits. TROS: 19.02 Poster. 20.02 Fer ry Maat's soulshow. 22.02 Sesjun. 23.02 De L.P.-Show. HILVERSUM 4 17.00 Overname Hil versum 2. 20.00 Donderdagavond Muziekmagazine. (20.00 Europees Kamermuziek Podium: Muz. voor te nor en piano van Schubert. 20.45 On der de groene linde. 21.00 Ned. muz. 21.45 Muz. uit de Middeleeuwen en Renaissance). 22.15 Nieuw Macedo- HILVERSUM 5 (Via AM-zender Hilver sum 1) NOS: 19.02 Bulletin in het Ma rokkaans-Arabisch. 19.10 Bulletin In het Berbers. 19.20 Bulletin in het Turks. 19.30 Bulletin in het Spaans. Morgen HILVERSUM 1 leder heel uur nieuws. KRO: 7.02 Ontbijtshow. verv. 8.06 Echo. 8.16 Scheer je weg. 8.53 Past. A.C. Raadschelders. 9.03 Adres on- bek. 10.03 Muz. op bestelling. 11.03 Ratel. 11.53 Past. A.C. Raadschel ders. 12.03 Spelen maarl 13.06 Echo. 13.16 Muziek om op te schieten, een kwestie van aksent. 14.03 The Com plet. 15.03 Bijplaten. 15.50 Kiekeboe. 16.02 Aan de veilige kant. HILVERSUM 2 VPRO: 7.00 Nws. 7.10 Radionieuwsdienst VPRO. (7.30. 8.00 en 8.30 Nws.) NOS: 9.05 NOS-spor- tlef. 9.24 Waterstanden. 9.30 Nws. VPRO: 9.33 God. we geloven het wel. AVRO: 11 00 AVRO's denksporlpro- gramma. 11.10 Lichte gramm.muz. NOS: 1130 Nws. 11.33 Homonos. 12.00 NOS-werkbank. 12.26 Meded. voor land- en tuinbouw. 12.30 Nws. 12.36 Tussen het nieuws. 13.00 Nws. 13.10 Meer over minder (13.30 Nws.) 14.20 Voor blinden en slechtzienden. 14.30 Nws. TELEAC: 14.33 Por Favor, cursus Spaans, les 4. VARA: 15.03 Radioweekblad. (15.05 Het vonnis. 15.17 De brief. 15.32 In gesprek. 16.00 Radioweekblad wereldnws en andere berichten. 16.05 Bericht uit het Koninkrijk. 16.32 De Stem des volks. 17.05 Onder vuur. HILVERSUM 3 leder heel uur nieuws. EO: 7.02 Ronduit op 3. 8.03 Tijdsein. 9.03 De muzikale fruitmand. 1003 Muziek motief NCRV: 10.30 Popsta tion. (ca 11.45 Weerman Hans de Jong). VOO: 12.03 Mono 13.03 Tip- parade. 15.03 Top 40. (16.30 Pop- journ. 17.30 Concertagenda. HILVERSUM 4 VOO: 7.00 Nws. 7.02 Ochtendstemming. (8.00 Nws.) 9.00 Veronica's meesterwerken (op com pact-disc). 10.30 Muz. voor miljoe nen, lichte klass. muz. 12.00 Strauss en Co. 13.00 Nws. 13.05 Veronica klassiek: Wiener Philharmoniker speelt klass. werken. VPRO: 14.30 Muziek-op-vier: Een symfonie voor losse snaren. 16.00 Willem de Rid ders Radiola Improvisatie-salon.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 17