gehoordgezien ^terk portret van de [Nederlandse componiste Henriëtte Bosmans "1ADIO/TELEVISIE CeidoeSoiruMti WOENSDAG 14 DECEMBER 1983 PAGINA 49 )pera van zoon van Bach op KRO-radio C v( TRECHT Pas kortgeleden werd een opera n Johann Christian Bach opnieuw ontdekt: madis des Gaules". Op zondagmiddag 18 de- iber wordt (na Parijs en Hamburg) en derde 'oering van deze opera gegeven, georgani- erd door de KRO en muziekcentrum Vreden- in Utrecht, waar dit concert ook plaats- t. Medewerking verlenen o.a. de beroemde iizo-sopraan Felicity Palmer, de veelvoudige tv (jswinnaar bariton Bruno Laplante, sopraan rnadette Degelin en tenor Martyn Hill; ver- r twee koórformaties van de Omroep en het idio Kamerorkest. Dirigent is Kenneth Mont- Itiery. KRO-radió zendt de opera uit op ireede Kerstdag, maandag 26 december van ,35-15.00 uur op Hilv. 4. .madis des Gaules" is een opera in drie be- ïjven die de jongste zoon van Johann Sebasti- n Bach in 1779 voltooide. Het Libretto is vart phonse de Vismes, naar Quinault. Het gege ven van de opera komt voort uit een Spaans- middeleeuwse ridderroman en verhaalt, met veel degen-gekletter, over de strijd tussen goed en kwaad, met de held Amadis in de hoofdrol. De Académie Royale de Musique in Parijs gaf de opdracht voor de opera en in deze Académie beleefde het werk in 1779 ook zijn eerste uit voering. De première werd geen succes: niet omdat het stuk niet deugde, maar omdat Bachs librettist was afgeweken van de „originele" versie uit 1684 waarin de Zonnekoning als een geliefde vorst was afgeschilderd. Bovendien raakte Bach jr. ér door verstrikt in een contro verse tussen aanhangers van de komponisten Gluck en Puccini. Toch was deze eerste Franse opera voor Bach zelf en voor de Académie geen mislukking. Er kwam een nieuwe opdracht voor Bach uit voort, maar die werd niet ver vuld vanwege zijn dood in 1782. Lokale tv-omroep Amsterdam opgericht AMSTERDAM In Amsterdam is de Stich ting Amsterdamse Lokale en Regionale Televi sie-Omroep (SALTO) opgericht. Deze stichting heeft tot doel televisieprogramma's te verzor gen hetzij via de ether, hetzij via de kabel, die in het bijzonder betrekking hebben op Amster dam en omgeving. Op een persconferentie in Amsterdam vertelde de voorzitter van het voorlopig bestuur van SALTO, oud-hoofdre dacteur van de Volkskrant Jan van der Pluijm, dat de initiatieven hiervoor al werden genomen tijdens de Firato vorig jaar, toen geëxperimen teerd werd met lokale televisie. De hieruit voortgekomen gespreksgroep, bestaande uit vertegenwoordigers van Stad Radio Amster dam, Kanaal 4 en enige Amsterdamse kranten en van de gemeente besloten SALTO op poten te zetten. Omdat Radio Stad in de hoofdstad de represen tatieve organisatie in de zin van de omroepwet is die in aanmerking komt voor een zendver gunning is de stichtingsraad van Stad ook voor SALTO ingezet. Die raad zal uiteindelijk het definitieve dagelijks bestuur van de tv-omroep kiezen. SALTO wil behalve professionele tele visieprogramma's maken ook een „open ka naal" beginnen, waarop in principe iedereen die iets wil laten zien terecht kan. De eerste ge legenheid voor de professionele programma's zal zich waarschijnlijk pas voordoen tijdens de Firato, die eind augustus in de Rai in Amster dam gehouden zal worden. Ook zal aan de mi nister van WVC toestemming gevraagd worden tijdens de Firato te experimenteren met een ka belkrant en abonnee-tv. m g LVERSUM Veel goede monponisten heeft Nederland afgelopen eeuwen voortge- acht, te weinig van hen zijn dusver bekend geworden, ïotoi ianks pogingen van onder deren Willem Noske en het Sl^identie Orkest daar wat te doen. De VPRO doet nu Sclèc wat, en hoe. De keus kan t W (al willekeurig worden ge- )md. maar het portret dat i de Nederlandse componis- Henriëtte Bosmans (1895- i2) is gemaakt en vanavond )alel rdt uitgezonden (Nëd. I, et t< 50 uur) zit heel sterk in el- npicar. Gedeeltelijk omdat Hen ri. tte Bosmans een krachtige iste rsoonlijkheid was en daar- een dankbaar onderwerp, ir ook omdat samenstellers iwert Verster en Ad 's- vooi avesande uiterst precies met jramn bandmateriaal wisten om DO a springen. mq pl filmmateriaal over de deel nponiste was er niet; wel s een groot aantal mensen ■eid voor de camera herin- dsudringen op te halen. Die hër- gaa leringen worden in dit por- ijn t knap met elkaar verwe lven r, zo haakt de ene geinter- kla wde in op hetgeen de voor- Dup^ande al beweerde, soms aan- llend, soms tegenstrijdig, fcïnterviewd zijn onder ande- ïi de celliste en dirigente leda Belinfante met Wie inriëtte zeven jaar samen- ;fde, Thea Vermeulen-Die- inJ5 nbrock (echtgenote van cri- Üis en componist Matthijs •rmeulen), de Frans/Itali aanse zangeres Noémie Peru gia, vriendin van Henriëtte, die veel van haar werk zong, violist Willem Noske, Magda Swart die de laatste tien jaar van Henriëtte's leven haar grote steun was, Marius Flot- huis en Lex van Delden. Humor Beelden, woordkeus en onder werpen van gesprek gaan vaak samen met flarden ge voel voor humor, waardoor een niet alleen boeiend, maar ook tintelend portret ontstond. Het duurt bijna een uur, maar het lijkt korter. Voor de bonte kat van Flothuis, aanvankelijk onbeweeglijk braaf op schoot, blijken de gesprekken uitein delijk te veel: hij verzakt op vermakelijke wijze. Maar ook de manier waarop Jacob Bo- gaart aan de piano werk van haar speelt en soms corrige rende klappen op het hoofd krijgt, de ziel, zal bepaald met humor worden bekeken. En ook de wijze waaróp geïnter viewden elkaar tegenspreken, hun mening over Bosmans prijsgeven, gaat vaak met een glimlach gepaard. En onderwijl klinkt, zij het fragmentarisch, de muziek die Henriëtte Bosmans compo neerde, waaronder het Con certino voor piano en orkest uit 1928. Vera Beths zal na af loop van dit filmportret om 22.45 uur aansluitend een uit voering geven van Bosmans Concertstuk voor viool en or kest uit 1934. Dit werk geeft een goede in druk van hetgeen Henriëtte Bosmans presteerde, al zal haar pianowerk hoger kunnen worden aangeslagen. Hoe af standelijk de componiste zich voor haar omgeving mag heb ben getoond,' haar gedachten- leven moet opvallend heftig zijn geweest, zoals de muziek aantoont. Flothuis spreekt over Henriëtte als van „het androgene type", mannelijk dus. of zoals hij nader aan duidt: streng vrouwelijk. Dat mag zo zijn en men kan ook vanalles denken van de vriendschappen die Henriëtte had, maar haar muziek is die van een mens die via het no tenschrift spreekt. En die is welluidend, knap doordacht, goed geïnstrumenteerd en soms van een Oosterse harts tocht. Henriëtte Bosmans schreef voor de Tweede Wereldoorlog vooral instrumentale muziek, na 1945 schreef zij, vooral door de vriendschap met Noémie Perugia, een groot aantal lie deren. Noémie zingt daar iets van „niet meer zo mooi als dertig jaar geleden", nee, dat zeker niet, haar stem heeft iets schreeuwerigs. Maar duidelijk wordt wel, dat Bosmans bij de uitvoering van haar liederen met name dacht aan Edith Piaf, die een paar liederen moet hebben ontvangen, maar daar niets mee deed. Uit een nabij verleden: Henriëtte Bosmans (midden), In herinnering gebracht door Ad 's-Gravesande (links) en Sieuwert Verster. Behalve componiste is Hen riëtte Bosmans ook pianiste geweest, een gevierde, die vooral in de jaren dertig op trad. Onder meer met het Concertgebouworkest onder leiding van Pierre Monteux en Willem Mengelberg. Door de Tweede Wereldoorlog kwam door de pro-Duitse houding van Mengelberg daaraan een einde. Na 1945 vormde Bosmans een hecht duo met Noémie Peru gia, door Bosmans „een lieve leeuw" genoemd; samen tra den zij regelmatig op in de kleine zaal van het Concertge bouw. Behalve enkele instru mentale werken, onder meer orkestwerken voor fluit, cello, piano en viool, zijn het vooral de laatste jaren voor haar dood geschreven liederen, die een herwaardering voor de muziek van Henriëtte Bosmans recht vaardigen, al zou haar orkest werk evenmin op de heden daagse programma's niet mis staan. Bosmans kreeg pianolessen van haar moeder Sarah Bene dicts, in haar tijd eveneens een gerenommeerde pianiste en ook heeft zij nog met Brahms samengespeeld. Haar vader was, tot hij op 40-jarige leeftijd overleed solo-cellist van het Concertgebouworkest. De mu zikale aanleg van Henriëtte is daarmee wel verklaard. Com positielessen kreeg zij van Cornelis Dopper en Willem Pijper. Plaat Op het label Attacca verschijnt naar aanleiding van deze tele visie-uitzending een dubbel-el- pee, met historische radio-op namen van Bosmans liederen, uitgevoerd door Noémie Peru gia, begeleid door Henriëtte zelf. Jacob Bogaart speelt met het Radio Filharmonisch Or kest onder leiding van Jan Stulen het Concertino voor piano en orkest en met het zelfde orkest speelt, onder lei ding van Lucas Vis, Vera Beths het Concertstuk voor viool en orkest, dat in de dub bele tv-uitzending voortreffe lijk wordt weergegeven. FRITS BROMBERG WIM Wijlen Wim Sonneveld had altijd nauwe contacten met de KRO en nu gaan er ge ruchten, dat KRO-tv iets met het leven van Sonne veld op de buis wil gaan doen. Nogal voorbarig, liet men bij de KRO weten. Hij staat op de lijst van onder werpen voor de naaste toe komst, maar hoe het gedaan zal worden en wie het doet, daarover is nog geen enkele beslissing genomen. Het laat zich overigens raden, dat Friso Wiegersma hierbij~be- trokken zal worden. Hij was de vaste vriend van Wim en kent hem als geen ander. Maar de uitzending kan nog wel even duren, alsmede de definitieve beantwoording van de vraag of het op een gespeelde docdmentaire zal uitdraaien of een terugblik archief over wat., Sonneveld voor de KRO. deed. ROGER Gedreven popzanger, vroe ger plaatwerker Roger Dal- trey van The Who, die met zijn zang en muziek nog steeds goed in de handel ligt, heeft zich in de armen laten sluiten van de platen maatschappij Warner Com munications; WEA Interna tional, die zijn solo-werk wereldwijd wil gaan verko pen. Met zijn oude maat schappij ging dat minder goed en daarom heeft hij zijn eewrste WEA-album de titel meegegeven: „Parting should be painless", het uit elkaar gaan zou zonder pijn moeten kunnen plaats heb ben. Die plaat is opgenomen op acht sporen, op elk spoor een instrument, zodat men elk geluid voor zich kan la ten spreken door die tijdens de opnamen ofwel te bena drukken dan wel weg te drukken. Er wordt wat af- gescharreld in opnamestu dio's. Dat hebben we laatst ook wèer kunnen zien in de.. Beatlesfilm „Let it be". Toch een hele carrière voor Daltrey, die destijds begoq^, als plaatwerker, dat moet aan zijn geluidsvolle muziek nog te horen zijn, maar toen Pete Townshend tegen het door gitaren omsnoerde lijf liep. Dit leidde tot een band, de latere Who. Van die groep lagen de platen goed in de commercie, maar dit bleef binnen zekere gren- zen. Die hoopt Roger weer eens te overschrijden met zijn solo-plaat. Grensover- schrijdende geluiden. Intus- sen loopt Roger ook nog met filmplannen rond, een i verhaal over een tweeling, die voor de onderwereld koos en een misdadig leven leidde. De politie wist nooit. of ze wel op de echte dader {'acht maakte. Die tweeling ïeette Dromio en samen met Roger heeft de BBC er ook al iets aan gedaan in verband met Shakespeare's „Comedy of Errors'spel der vergissingen. Roger maakt er geen echte gang sterfilm van, maar meer een kijkje in de levens van deze twee eeneiïgen, die als verknochte broers door het levep gingen en voor geen 1 kleintje vervaard bleken. enmerk actualiteitenrubriek van jo Schenk heeft nog wat Ui-materiaal liggen, over brieven van de serie repor- 'es, die de afgelopen zo- wS 'r over het Pinochet- regi- werden gemaakt. Hierbij een vraaggesprek met de iileense Lech Walesa, de ■jarige vakbondsleider Ro- ffo Seguel. Indertijd steun- hij als 20-jarige de militai- machtsgreep, maar drie K°i#r geledenveranderde hij mening. „Kenmerk" teft ook een interview met i Chileense moeder, die ids 1974 met haar drie kin- ren in ballingschap in de wz \R leeft. f 26 uur Nederland 1. Win rthy in gewest tot lewest n van de onderwerpen in 1. fn gewest tot gewest" om- een postuum portret van v Bruyn, de schrijver van Kof de strandjutter". In mei n dit jaar werd zijn hon- rdste geboortdag gevierd. f dochter Margreet heeft Kopi imanuscript „De man ach- Sil" geschreven, waar- 'ter z'ino9 Qeen uitgever 9ft kunnen vinden. Hierin 2,3fi schrijft zij haar vader, zijn f lfeën en de periode, waarin geleefd heeft. Als onder- narï zer was hij voorstander rsus,- 7 vrij en individueel onder- L! 0p de Humanitaire f. \Wpol in Laren kon hij even- Th ns zijn ideeën over anti-mi- irisme, geheelonthouding w vegetarisme kwijt. rÏó\.22 uur Nederland 2. Je dageraad van de iar aanleiding van de film toekomst van "36", die maakt werd door Linda Tulden en Willum Thijs- ïi5,! 9 hebben Bob Nahuisen en >rt Keijer voor de NOS een cu ment ai re samengesteld: •id dageraad van de hoop". film behandelt een stukje iïanse anarchistische ge- hiedenis na de milltair-fas- it-pftische staatsgreep in 1936, begin van de burgeroor- en de gevolgen daarna iï latere gebeurtenissen in i 5-jiropa. 'h0 uur Nederland Z Nederland Theo Loevendie componeerde het muzikale „televisie-sprook je" „De Nachtegaal", dat vanavond op Ned. II om 21.00 uur wordt herhaald. NEDERLAND 1 VARA 16.00 Zomaar een kind. Serie over kinderen in verre lan den. 16.10 Bob en Bobek (13). Kin derserie. 16.17 Bamse (8). Tekenfilm. 16.33 Teddy Hangoor. Poolse poppenserie. 16.40 Gil en Julie. Tekenfilm serie. 16.45 Bumme, de beer van de rommelmarkt (6). 16.50 De film van Ome Wil lem. Kinderprogramma. Vandaag: Pannekoeken bakken. TELEAC 18.25 Por Favor, les 4 (herh). IKON-KRO-RKK 18.55 Het verhaal. Bijbelvertel ling voor de jeugd. Afl. 11: Noach en de Ark. 19.00 De zondag van Zundert (2). Tweedelige documen taire van Boud Smit.De voorbereidingen voor het bloemencorso in volle gang. Wanneer de dahlia's ge plukt worden, begint de corsokoorts pas goed. 19.26 Kenmerk. (Zie toelich ting). NOS 20.00 Journaal. 20.28 Socutera. Filmpje van de Stichting Mensen in Nood. VPRO 20.33 Van Kooten en De Bie. 21.20 Herenleed. Een pro gramma van wanhoop en verlangen. Afl. 3: De zwa- nenkweker. 21.50 Uit een nabij verleden. Portret van de Nederlandse pianiste en componiste Henriëtte Bosmans (1895-1952). (Zie verhaal el ders op deze pagina). 22.45 Henriëtte Bosmans. Concertstuk voor viool en orkest door het Radio Phil- harmonisch Orkest o.l.v. Lucas Vis, m.m.v. Vera Beths, viool. TELEAC 23.03 Programmeren met Pascal, les 3. NOS 23.35 Journaal. 23.40 Nieuws voor doven en slechthorenden. NEDERLAND 2 NOS 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.25 Trekking Staatsloterij. 18.30 Sesamstraat. 19.45 Jeugdjournaal. 19.00 Journaal. 19.12 Politieke Parijen. Uit zending van de C.P.N. 19.22 Van gewest tot gewest. Informatie uit de regio. (Zie toelichting). 20.10 De dageraad van de hoop. Bewerking van de film „De toekomst van „36" over de beweegredenen voor de anarchistische re volutie en de opkomst en de tragische ondergang van die anarchistische maat schappij. (Zie toelichting). 21.00 De Nachtegaal. Televi siesprookje naar het ver haal van Hans Christian An dersen. Muzikale bewer king: Theo Loevendie. 21.40 Cinevisie. Filmrubriek. 22.30 Journaal. 22.45 Den Haag vandaag. 23.00 Studio Sport. 23.25 Nieuw voor doven en slechthorenden. DUITSLAND 1 17.50 Journaal. 18.00 Hier und Heule. 18.25 Oer Androjager. Tv-serie. 19.00 Meine drei Schwestern und 20.00 Journaal. 20.15 Wiedersehen mit Brideshead. Tv-serie van John Mortimer naar de roman van Evelyn Waugh. Afl. 3: Se- bastiaan tegen de wereld. 22.00 Globus - Die Welt von der wlr leben. Dit milieuprogramma vraagt aandacht voor de schade, die de Kerstviering het milieu toebrengt. Voor ons land is Sinterklaas een ana loog geval. Wat doen we met de ber gen afval, die na het uitpakken van de dikwijls nutteloze cadeaus over blijven. Vaak staat de verpakking in geen verhouding tot de waarde van het geschenk. Mogen we hiervoor zo veel bodemschatten opsouperen, om later weer weg te gooien? 22.30 Tagesthemen. DUITSLAND 2 17.15 Tele-lllustrierte. 17.50 Das geht Sie an. Vuurwerk voor Oudejaarsavond. Aansl.: Heute- Schlagzeilen. 18.00 Wildes weites Land (4), tv-se rie. 18.57 Programma-overzicht. 19.00 Heute. 19.30 Der Sport-Spiegel. Zwart wint, reportage over de mythe en de wer kelijkheid rond zwarte atleten in de V.S. 20.15 ZDF Magazin. 21.00 Heute-journal. 21.20 Mittwochslotto - 7 aus 38. 21.25 Der Denver-Clan (Dynasty). Tv-serie. 22.10 „Es war nicht der Nachti- gall...". Documentaire over de inzet van scholieren voor de luchtafweer tijdens WO II. 22.40 Und plötzlich bist du drauBen. Tv-spel van Eugen York, met Dagmar Biener, Wolfgang Bathke, Bernd Rie del e.a. Werkloosheid is het thema van dit tv-spel. Van vandaag op mor gen wordt vader Harry werkloos. Het treft hem bijzonder zwaar, omdat hij zich meende onmisbaar gemaakt te hebben. DUITSLAND 3 WDR 18.00 Telekolleg I: Engels. 18.30 Sesamstraat. 19.00 Aktuelle Stunde. 20.00 Journaal. 20.15 Mittwochs in— Informatie en amusement. 21.45 Auslandsreporter - Carl Weiss: Brusseler Ansichten. 22.15 (ZW) Chan 1st verschwunden. Amerikaanse speelfilm uit 1981. Met: Wood Moy, Mare Hayashi e.a. Regie: Wayne Wang. Deze eerste lange speelfilm met een louter Chinees- Amerikaanse cast is een amusante detective. In het verhaal spelen twee Chinese taxichauffeurs uit San Fran cisco, Jo en zijn neef Steve, een hoogst nonconformlstische jonge man. Op zoek naar Chang Hung, een mysterieuze Immigrant uit Taiwan, die de mannen voor 2000 dollar heeft op gelicht, voeren ze de kijker door een Chinatown, zoals de toerist nooit te zien krijgt.; 23.30 Journaal. BRT 1 18 20 Teletekst voor iedereen. 16.30 Leven met reuma. Afl. 4 (herh.). 17.00 Internationale Arbeidssolidari- teit, afl. 1 (herh.). 17.30 De Smurfen. Tekenfilmserie. 17.55 Chapl Chapo. Afl.: De Fontein. 18.00 Tik Tsk. Tekenfilmserie. 18.05 Merlina (19). Vlaamse jeugdse rie (herh.). 18.30 Waard om te weten. Nikl De- meyer vertelt over de komende tv- -programma's voor kinderen, theater voorstellingen, nieuwe boeken en pla ten, enz. 18.40 De jongens van Baker Street. Britse detectiveserie voor kinderen. Afl. 6: Het avontuur van de gevleugel de Scarabee (1). 19.10 Programma van de Kath. TV- en Radio Omroep. 19.40 Paardenkoersen, mededelin gen en programma- overzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Weerbericht. 20.15 Mini Micro Macro. 20.20 Pluk de dag. Komische serie over een alleenstaande vrouw met twee dochters. Afl. 1: Moeder is de baas. De rol van de 34-jarige Ann Ro mano met zeventien huwelijksjaren achter de rug wordt vertolkt door de actrice Bonnie Franklin, die al Shake speare speelde, toen ze vier was. Voor dochter Julie koos men Mac kenzie Phillips, ooit lid van „The Ma mas and the Papas" en de tweede dochter is Valerie Bertinelli uit de se rie „American Graffiti". 20.50 Rigoletto. Humoristisch maga- 2T35 Wie schrijft die blijft. Literair magazine. 22.25 Journaal. BRT 2 19.00 Tijdrover hengelen - forel. 19.15 Oude adel, nieuwe rijken (5). Engelse comedy-serle. 19.40 Mededelingen en programme- -overzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Weerbericht. 20.15 Bewaakte Zone. Korte Belgi sche film van Olivier Langlois. 20.40 Lolita. Engelse speelfilm uit 1962 van Stanley Kubrick. Met: Ja mes Mason, Shelley Winters. Peter Sellers e.a. RTBF 1 16.00 Graffiti. Jeugdprogramma. 17.30 Plein Jeu. Gevarieerd kinder programma. 19.05 Ce soir. Regionaal magazine. 19.25 Consumententips. 19.30 Journaal. 20.00 Risquons tout. Spelprogram- ma. De periode 1944-45 tot 1960. Afl.: 10. 21.00 Planete des hommes. Docu mentaire serie. 22.05 Le Christ s'est arrete a Eboli (2). Tv-serie naar de roman van Carlo Levi. Met: Gian Maria Volente, Paolo Bonacelli, Alain Cuny e.a. 22.45 Trekking van de lottogetallen. 22.50 Journaal. 23.05 Un autre regard. Katholieke uitzending. ingeland Gene Kelly speelt de hoofdrol in de befaamde musical „An American in Paris". BBC 2 om 19.40 uur. BBC 1 16.55 Play school. 17.20 Rocky and Friends. 17.25 Jackanory. Kinderprogramma. 17.40 Screen test. Scholieren-film- 18.05 John Craven's newsround. Jeugdjournaal. 18.10 Carrie's war. Kinderserie. 18.35 Willo the Wisp. 18.40 Sixty minutes. Magazine. 19.40 Russell Harty. Amusements programma. 20.10 Taxi. Tv-serie. 20.35 Last of the Summer Wine. Tv- 21.05 Spyshlp. Tv-serie. 22.00 Uitzending Conservative Par ty. 22.05 Journaal en weerbericht. 22.30 Q.E.D. 23.20 Sportsnight. 00.20 One night in Lincoln. Met Mike Harding. 00.50 Weerbericht. BBC 2 18.35 Nieuwsoverzicht. 18.40 Year of the French. The Iron Baron - December. 19.10 Grange Hill. Kinderserie. 19.35 Unbilled Christmas Promo- 19.40 An American in Paris. Ameri kaanse musical uit 1951. Met:Gene Kelly en Leslie Caron. Regie: Vincente Minelli. 21.39 Nature. Natuurserie. 22.00 Entertainment USA. Het Ame rikaanse amusementsaanbod van ra- 22.30 Karen Kay Show. Showpro gramma. 23.00 Arena. Cultureel programma. 23.50 Uitzending Conservative Par ty- 23.50 Newsnight. Actualiteiten. ITV 18.15 University challenge. 18.45 Nieuws. 19.00 About Anglia. 19,35 Crossroads. 20.00 Name a tune. 20.30 Coronation Street. 21.00 This is your life. Presentatie Eamond Andrews. 21.30 Up tho Elephant end round the castle. 22.00 Chess-game. 23.00 Conservatieve Partij. 23.10 News at ten. 23.40 Snooker. 01.15 As the actress said to the bis- TV-morgett NEDERLAND 1 NOS: 09.30 Nieuws voor doven. 10.00 NOS/NOT: Schooltelevisie. 13.00 Nieuws voor doven. VARA: 16.00 Poldark. Engelse serie. Afl. 15: Op de hielen gezeten door MacNeil, probeert Ross in Wheal Grace koper te vinden. Het faillissement dreigt op nieuw. 16.52 Scooby Doo en Scrap py Doo. Tekenfilmserie. DUITSLAND 1 09.25 Die Sendung mit der Maus. 10.00 Tagesschau en Tagesthemen. 10.03 (ZW) Ein Butler in Amerikan. Amerikaanse speelfilm (1934). Met: Charles Laughton en Mary Boland. Regie: Leo McCarey. 11.50 Umschau. 12.10 ZDF-Magazine. 12.55 Pers overzicht 13.00 Tagesschau. 13.15 Teletekst overzicht. 16.10 Tages schau. 16.15 FraUengeschiChten. Zangeres Veronika Fischer. 17.00 Matt und Jenny, kinderserie. 17.25 Drei Wochen Nordost (3). Duitse jeugdserie. 17.50 Journaal. DUITSLAND 2 10.00 Zie Duitsland 1. 13.15 Video- text für alle. 15.57 Programma-over zicht. 16.00 Heute. 16.04 Vorurteile (3). serie over vooroordelen (herh 16.35 Mandara (101. Tv-serie van Justus Pfaue. 17.00 Heute. 17.15 Te- le-lllustrierte. RTBF 1 12.00 Teletekst, nationaal magazine. 14.00-15.00 Schooltelevisie. 17.00 Schooltelevisie. 17.30 Plein Jeu. Ge varieerd kinderprogramma. BBC 1 07.30 Breakfast time. actueel pro gramma. 10.00 Mastermind, spelpro- gramma. 11.30-11.55 Play school, kinderprogramma. 13.30 Journaal. 13.55 Weerbericht. 13.57 Financieel- en nieuwsoverzicht voor doven en slechthorenden. 14.00 Pebble Mill at one. lunchprogramma. 14.45 Poet- man Pat. kinderserie 15.00 (ZW)Tender Comrade. Amerikaanse speelfilm uit 1943. Met: Ginger Ro gers. Robert Ryan en Ruth Hussey. Regie: Edward Dmytryk. 16.35 Te kenfilms. 16.55 Play School, kinder programma 17.20 Rocky and Friends, kinderprogramma. 17.25 Jackanory. kinderprogramma. 17.40 Spiderman. ITV 07.25 Good morning Britain. 10.30 Schooltelevisie. 13.00 Teatime and Claudia. 13.10 Get up and go. 13.30 The Sullivans. 14.00 News at One. 14.20 Anglia nieuws. 14 30 A. plus. 15.00 Look familiar. 15.30 Snooker. 16.30 Sons and daughters. 17.00 Te- atime and Claudia. 17.15 Danger- mouse. 17.20 First post. 17.35 Yose- mite Sam. 17 45 Making of Krull. HILVERSUM 1 EO: 17 02 EO-onden- weg. 17.55 Meded. (NOS). 18.06 Tijd sein. 18.30 Schipbreuk op Malta. 18.45 De Wolkenwagen. 19.02 Ron- duit-magazine. 19.20 Van U wil ik zin gen 19.40 De bijbel open. NOS: 20.03 Langs de lijn. sport en muziek. (21.50 NOS-Zeevispar. van nov. 1983 - deel 1). 23.02 Met het oog op mof- gen. NCRV: 0.02 Volgspot. 1.02 Me tropolis. 2.02 Nachtexpress. 6.02 In 't voorbijgaan. 6.09 Vandaag...donder dag. HILVERSUM 2 NCRV: 16.32 Studio 55. 17.30 Nws. 17.36 Hier en nu. (18.00 Nws.) P.P.: 18.20 Uitz. van de WD. Hum.Verb.: 18.30 Het voordeel van de twijfel. NCRV: 19.00 Steen in de vijver. (19.00 NCRV-Leerhuis. 19.15 Liederen van het begin. 19.30 Rondom het woord). 20.00 Nws. 20.03 Leger des Heilskwartier. 20.18 De wereld zingt Gods lof. 21.00 Bij de tijd. 21.25 Onder de kop. FEDUCO: 21.40 Waar blijft je geld?, afl. 8. 21.55 Nederlands: taal. tekens en regels, afl. 8. RVU: 22.10 Over mensenrech ten gesproken. VARA: 22.30 Nws. 22.40 Rondom de nachtegaal. 23.00 Vier verdichtsels, serie hoorspelen. 23.55 Nws. HILVERSUM 3 KRO: 17.04 Weeshuls van de hits. NOS: 18.04 De avond- spits. KRO: 19.02 Krachtvoer. 21.02 Demo. 22.02 Rocktempel. HILVERSUM 4 17.00 Overname Hilr versum 2.AVRO: 20.00 Concertge bouworkest speelt klass. muz. v. ork. en piano. 21.15 Romantische kamer- muz. 21.50 Kamermuz. van Schubert. HILVERSUM 5 (Via de AM-zender van Hilversum 1) NOS: 19.02 Bulletin In het Marokkaans-Arabisch 19.10 Bul letin in het Berbers. 19.20 Bulletin in het Turks. 19.30 Bulletin in het Spaans. Morgen HILVER9UM 1 leder heel uur nieuwe NCRV: 7.02 Vandaag... donderdag, vervolg. 8.06 Hier en Nu. 9.03 Wie weet waar Willem Wever woont? 10.03 Muziek bij de koffie. 11.30 Twaalf-uurtje. 12.40 Middagpauze- dienst. 13.06 Hier en nu. 13.20 NCRV-Globaal. 16.02 Goudenregen Ensemble o.l.v. Ferry Wlenneke. 16.30 Kletsmajoor. 16.40 Literama. HILVERSUM 2 AVRO: 7.00 Nws. 7 1Q De AVRO-klok In de morgen. (7.30, 8.00 en 8.30 Nws NOS: 9 05 NOS- -sportlet. 9.24 Waterstanden. 9 30 Nws. FEDUCO: 9.33 Leerwijzer, herh, afl. 8. AVRO 10.03 De AVRO-klok „Buiten" 11.00 AVRO's radiojour; naai. 11.03 Duimeland. 11.10 Stenni- s-extra 11.30 Nws 11.33 Kijk 00 kunst. 12.00 De AVRO-klok tussen de middag. 13.00 Nws. AVRO: 13.10 De Slag bij Nieuwspoort. (13.30 Nws) 13.57 Per saldo. RVU: 14.00 Nou en 1 14.30 Nws. 14.33 Allemans veren in de muziek. KRO: 15.00 Nws. 15.03 Op reis met Johannes. 15.20 Kruis punt. 15.30 Nws. 15.32 Misdaad, fan tasie en realiteit. 16.00 De wereld op donderdag. HILVERSUM 3 leder heel uur nws. TROS: 7.02 De havermoutshow. 9.03 De Hugo van Gelderenshow. 11.03 Qe Polderpopparade. 12.03 De Neder landstalige Top Tien. 13.03 50 Pop of een envelop. 15.03 TROS Top 50. HILVERSUM 4 VARA" 7 00 Nws 7.02 Morgenrood. (8 00 Nws.) 9.00 VARA's Matinee archief. 9.45 Muz van de Franse componist Ernest Chausson 10.40 Muz. rond het futurisme (l). 12.25 Operette. 13.00 Nws 13.05 Voor mensen met twee linkeroren (23). EO: 14.30 Klassieke klankjuwe- len. 15.30 Zeggen en schrijven. 16.00 Licht en uitzicht. 16.40 Theologische verkenningen.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 19