Henk Westbroek:Ik heb me altijd al dik vijf tig gevoeld Europees programma op tv van de baan gekleurd gezien Herenstraa 110": Niks nieuws onder de zon ADIO/TELEVISIE £«idócSotwcmt DINSDAG 13 DECEMBER 1983 PAGINA 15 Wij: PRO krijgt B-status jSWIJK De VPRO wordt op 1 oktober volgend jaar B-om- p. Uit tellingen van het ministerie van wvc is gebleken, dat ;e omroep meer dan de vereiste 300.000 leden heeft. Dit heeft i woordvoerder van het ministerie desgevraagd bevestigd, eveel zendtijd de VPRO er op radio en televisie precies bij ;t is nog niet bekend. Daarvoor zal de verdeling van de Jtijd over de zendgemachtigden opnieuw moeten worden be ten. De minister heeft nog geen beslissing genomen over de ivraag van de Evangelische Omroep voor de B-status. Het mi- terie moet het aantal leden van de EO nog gaan tellen, aldus woordvoerder. (Jn woordvoerder van de VPRO noemde het toekennen van de tatus een „fantastische afronding" van de groei van de om- pvereniging. „Dit bericht komt uiteraard niet als een verras- Vikjg; we hebben er al een jaar rotsvast op vertrouwd", aldus de ordvoerder. De VPRO heeft de plannen voor nieuwe pro- mma's al klaar. Het personeelsbestand zal met 30 tot 40 men - worden uitgebreid. De VPRO is al op zoek naar een ander id in Hilversum. Naar verluidt zal de VPRO als B-omroep de G>dag toegewezen krijgen. Korte Samenvatting Utrecht - Feyenoord HILVERSUM - VARA-tv onderhandelt momenteel met de betrokken clubs en de KNVB om op dinsdag. 20 december enige beelden op het scherm te kunnen bren gen van de dan te spelen in haalwedstrijd Utrecht-Feye- noord, die eerder wegens wateroverlast werd uitge steld. Mocht het ervan ko men, dan zal het gaan om een samenvatting van hoog uit een kwartier, die pas rond half twaalf op het scherm komt, direct na het programma „Kijk haar". HILVERSUM Het Europees programma, een gezamenlijk project van de Europese omroepor ganisaties, verenigd in de European Broadcas ting Union (EBU), is van de baan. De voorbereidingen voor het programma, dat via de ECS-satelliet L-SAT zou worden uitge zonden naar de bij de EBU aangesloten landen, zijn op het laatste moment spaak gelopen, aldus een NOS-woordvoerder maandagavond. Breekpunt bij de onderhandelingen was het ontbreken van zekerheid over de financiële dekking van het programma. Aan Nederlandse zijde had de minister van wvc zeven miljoen gulden toegezegd voor faciliteiten in Hilversum om het Europees programma uit te zenden. De verschillende buitenlandse omroeporganisaties konden echter geen zekerheid geven over hun bijdrage. De Raad van Beheer (dagelijks bestuur) van de NOS zal volgens de woordvoerder het aanbod aan de EBU intrekken om het Europees pro gramma vanuit Hilversum uit te zenden. Het kanaal op de ECS-satelliet komt nu in handen van het Nederlands bedrijfsleven, omdat de ter mijn die de PTT als beheerder van het kanaal aan de NOS had gesteld, is verlopen. Hiermee vervallen tevens de geruime tijd al in Hilversum levende ideeën, dat daar het hart zou kunnen worden gevormd van de Europese tv, zoals Brussel de hoofdstad van Europa heet vanwege de EEG-vestigingen daar. Was dit plan gerealiseerd, dan zou dit ook nieuwe ba nen hebben opgeleverd en zou de Hilversumse toekomst er op korte termijn weer wat roos kleuriger hebben uitgezien. t 11 spel 3,5 n ng. [LVERSUM „Ik ben radio-presentator, ii en disc-jockey. Ik heb v ijd in programma's ge- ijten waarin mensen wer- n geïnterviewd. Plaatjes nkondigen vind ik ont- ekattend vervelend. Het is /e™|el leuker om met men- te babbelen", zegt ink Westbroek, die niet a een elke dinsdag bij de zonpRA het radio-program- Popkrant" presen- fert (vanavond Hilver- digem 3 om 20.02 uur), maar k socioloog is en zanger in de zeer succesvolle n ex rechtse groep Het Goe- Doel. espak gaat verder: „Ook toen ik iaar geleden VARA's VIP- fetje deed, was de basis er- n C i om iemand te interviewen dat vond ik leuk. Ik heb voorrecht gehad om minis- president Lubbers direct in uitzending het vuur na aan schenen te mogen leggen, ook mensen als Marcel van ikovfm en André van Duin". ;eefl t voor drie maanden gele van H zat Henk Westbroek tot goedr over zijn oren in het werk. iel s aast de twee banen die ik al .grid, werkte ik drie dagen als jtenschapper op een Sexuo- isch Instituut. Maar mijn (witntract als socioloog liep af en werd niet verlengd... be- nigingen, je kent het wel. 7 alben wel bbj dat ik het nu Pd)t rustiger heb. Het betekent 1. Ddet direct" dat we nu meer Lgfelen, al is de groep mijn be- ^tgrijkste bron van inkom- 9 Tïn. Ik ben namelijk niet de xb2; iige die er iets naast doet. Er 2. T<j er een op het conservatori- Ixe7; j um, een ander is scheikundige en zo houden we ons allemaal met andere dingen bezig. Dat maakt het ook veel aardiger. Er is natuurlijk niets verve lender en afstompender dan beroepsmuzikant zijn en de hele dag in een wereld zitten waarin mensen over muziek praten. Je kunt er leuk over filosoferen, maar smaak is toch iets persoonlijks. Als ze zo nu en dan ook eens met iets anders bezig bent, blijf je alert en groei je niet dicht, tenmin ste dat gevoel heb ik. Toen ik een interview deed met Lou de Jong, heb ik mij daar goed op voorbereid. Ik ben geen historicus van huis uit en als je zo'n man toch een paar be hoorlijk vragen wilt stellen en de mensen toch een beetje dui delijk wilt maken waar het over gaat, moet je deeltjes van zijn boeken lezen en kritieken doornemen, zodat het tot een aardig gesprekje kan komen. Het is heel aardig als hij dan naderhand tegen je zegt: het was geen onzin. Dat vind ik bevredigend, maar bovendien ben je weer eens met iets an ders bezig dan met muziek". Pop-idool De 31-jarige Henk Westbroek zit op zijn praatstoel of mis schien vindt hij het gewoon gezellig. Hij kletst aan een stuk door en doet uitspraken, die hij direct daarna relati veert. Hij vindt zichzelf geen pop-idool „die hebben geen ga ten in hun sokken, zoals ik", en zegt niet in leeftijd te gelo ven „ik heb me mijn leven lang al dik vijftig gevoeld. Echt waar, daar schaam ik me niet voor. Ik geloof niet in de wijsheid van de jeugd. Jonge mensen zijn ook heel verve lend, die geloven nog in de zin van het bestaan". Henk noemt zichzelf een ket tingroker, die niets zo erg vindt als met tegenzin zijn brood te moeten verdienen: „Daar begin ik dus niet aan. Als Het Goede Doel mocht op houden te bestaan, dan ga ik gewoon wat meer voor de VARA doen, want dat wordt goed betaald. Of ik word weer een keurige wetenschapper. Ik heb een niet onaardige reputa tie in mijn vakgebied. Ik be doel, ik ben niet echt goed, maar ik ben ook niet slecht". Henk Westbroek vindt zich zelf een middenstander die goed rond kan komen „en dat is al heel wat in deze barre tij den. Aan de andere kant: het zal ook wel weer een keer op houden. Als het publiek onze nieuwe elpee „Tempo Doeloe" niet koopt omdat ze het geen goed plaatje vinden, dan ben ik over een half jaar weer werkloos in deze branche, zo gaat dat. Het is allemaal maar heel tijdelijk. Gaat het goed met het plaatje en wordt de eerste elpee, die we nu ook in het Duits hebben opgenomen, een succes bij de oosterburen, dan betekent dat, dat ik wat vaker in een goed restaurant kan gaan eten. Maar je moet wel reëel blijven in deze vorm van middenstand. Het lukt va ker niet dan wel". Mocht Het Goede Doel uit el kaar gaan, wat Henk niet ge looft, dan zou hij waarschijn lijk een duootje vormen met Henk Temming. „We maken de muziek en teksten nu ook met zijn tweeën. We zijn een soort artistieke Siamese twee ling. Voor een solo-carrière heb ik het talent niet. Dan zou ik alleen nummers moeten maken en dat kan ik niet. De nummertjes ontstaan nu ook door samenwerking. Ik heb een ideetje en dat geef ik aan andere Henk. Die gaat er mee Het Goede Doel met Henk Westbroek (I.): „ledereen kan een liedje schrijven. Het is een kwestie van je best doen en veel oefenen". naar huis, probeert er een me lodietje bij te maken en her schrijft de tekst voor de helft. Als ik het dan terugkrijg zeg ik bijvoorbeeld: nou Henk het is er niet beter op geworden en dan herschrijf ik het weer. Zo gaat dat (ook met de mu ziek) tot er uiteindelijk een compositie uitrolt waar we te vreden over zijn, waarin geen clichées zitten, waarin wat subtiele grapjes zijn verwerkt en waarin we geprobeerd heb ben de zwaarmoedige dingen wat te relativeren". „Ik heb zelf heel weinig ver stand van muziek, ik speel geen noot, maar ik bedenk wel eens een melodietje en dan be grijpen de anderen er niets van, maar andere Henk wel. Dat komt waarschijnlijk omdat we mekaar al vijftien jaar kennen. Maar componeren is gewoon werken, hoor. We zijn geen mensen die geniale be vliegingen krijgen, want we zijn allebei wel eens blijven zitten op de middelbare school. We moeten er echt voor wer ken en dat doen we naar beste kunnen en vermogen. Tjonge, moet je mij horen, naar beste kunnen en vermogen, zo'n zin zou onze minister-president niet misstaan. Maar goed op een gegeven moment word je wat gehaaider in die betekenis dat je een zeker vakmanschap ontwikkelt. Je krijgt gevoel voor ritme en muziek. De tweede elpee „Tempo Doeloe" is tekstueel dan ook een stuk beter dan de vorige. Het loopt allemaal vloeiender. Maar ie dereen die zijn best doet, kan het. Ik geloof niet dat het schrijven van een liedje zo bij zonder is. Het is een kwestie van je best doen en veel oefe nen". HANS PIËT De ingrediënten zijn bekend. Men neme: een familie, rijk geworden in het zakenleven. In de olie of in de wijn, daf doet er niet toe. Die familie wordt geteisterd door proble men: een dreigend faillissement, zoons die in eikaars vaar water zitten, geheimen tussen vader en moeder op sexueel gebied en over de afkomst van hun kinderen! drank en drugs, een boze genius in de familie. Kortom: of je nu naar Falcon Crest kijkt of naar Dynasty of naar Dallas of naar De Fabriek of naar Armoede of naar Herenstraat 10, in wezen kijk je nog steeds naar Peyton Place. Herenstraat 10 is de nieuwste editie in deze serie van familieleden en na de eerste afleveringen kan worden geconstateerd, dat er weliswaar niets nieuws onder de zon is, maar dat deze produktie het op z'n minst wint van De Fabriek (al zegt dat nog niet zoveel). Er wordt gemiddeld wat beter in gespeeld (zeker door Ellen Vogel als de moe der) en regie en montage onder aanvoering vart John van de Rest zien er behoorlijk uit. Wat blijft is natuurlijk het steeds terugkerende probleem dat men voor dit soort grote produkties Nederland eigenlijk een veel te klein acteursar senaal heeft. Bij Dallas of Dynasty ligt dat heel anders: daar accepteer je de acteurs en actrices in de figuren die ze uitbeelden, zonder te denken. Maar wij Nederlanders moe ten ons altijd weer moeizaam overschakelen naar de nieuwste creatie van alweer diezelfde spelers. De hoofdrol van Rudi Falkenhagen als gemankeerde di-^ rekteur in De Fabriek ligt nog vers in het geheugen en nu zien we hem alweer als kroegbaas in Herenstraat. Meneer Lutz als baas van een met faillissement bedreigde wijnhan del kennen we voornamelijk uit de STER-reclame. Dat soort rolwisselingen vergt nogal wat aanpassingsvermogen van ons als kijker; in eerste aanleg ben je toch geneigd deze nieuwe rol te vergelijken met de vorige. Vandaar natuurlijk dat producenten en regisseur voortdu rend naarstig op zoek blijven naar nieuwe gezichten. In Herenstraat 10 is in elk geval eentje te zien: de jongeman, die op niet onverdienstelijke wijze een vrijgevochten disc- iockey speelt, Luuk Pleysier met name, en in die rol het hart dreigt te veroveren van de aantrekkelijke dochter van de wijnkopersfamilie. De jongeman leek overigens sprekend op de toetsenman van de popgroep Het Goede Doel, die ik zondagavond in Count Down bezig zag. Dit bracht mij op de gedachte, dat popmuzikanten wel eens een aardige aanvulling zouden kunnen betekenen als nieuwe gezichten in het vaderlandse dramagebeuren. Zij kennen geen cameravrees. De solozan ger van de groep De Dijk was eerder al te zien in een van de grotere rollen in de speelfilm Brandende Liefde en zette daar bepaald niet de slechtste acteerprestatie neer, die in die film te zien was. Sommige amateurs doen het dus zeker niet minder dan de profs. Dat zou steun kunnen betekenen voor de mevrouw, die in de TV-show van Ivo Niehe pleitte voor meer ama teurtoneel op de beeldbuis. Niehe reageerde daarop met de tegenvraag, of er al niet genoeg amateurs bij het beroepsto neel te zien waren, maar zijn ironie was aan de vragenstel- ster niet besteed. Die zag echt een toekomst vol met onver valst amateurtoneel op de televisie. Met alle respect voor haar verlangen: het is niet te hopen dat ze haar zin krijgt. Het merendeel van de amateurtoneelverenigingen in ons land houdt zich sinds jaar en dag bezig met het naspelen van belegen kluchten, waarmee ze in de plaatselijke dorps- en buurthuizen terecht veel bijval krijgen. Maar voor net „grote toneel" zoals je de televisie misschien wel zou kun nen noemen, komt wel iets meer kijken dan een paar avonden repeteren, een laag schmink, een valse baard en de overuren van een goedwillende souffleur. Hoe moeilijk het is, bewijst de manier waarop zelfs be roepsspelers en beroepsregisseurs geregeld reddeloos de mist in gaan. RENÉ DE COCQ Toelichting I Nederland elW '"S AAA \s Dobbelsteen, die al da- b wordt geplaagd door n fdpijn, krijgt van dr. Lydie der Ploeg het advies ge- ten rtPn eens een straatJe om te Tan. Wanneer hij dit op een lpppïïeven moment midden in T nacht doet, krijgt hij de potste problemen. die zelf maakt zich ook rgen. Een inbreker heeft iar moeder op het hoofd diagen. Ze ligt nu in het \kenhuis. Lydie denkt ero- j een alarminstallatie in rografr huis te ,aten aanleggen, De etar daarvoor heeft ze Koos tips idig. .25 uur Nederland 1. fJ valse schijn team van de rubriek )-Metterdaad" heeft een delige documentaire ge- iakt over de godsdienst- eid in landen als Honga- Roemenië en Tsjecho- Iowakije. Vanavond wordt 1 eerste aflevering uitgezon- f team heeft kunnen con iferen, dat toeristen in die Iden een vals beeld van de Idsdlenstvrijheid krijgen. \zettelijk wordt door het re de indruk gewekt, dat bewoners vrij zijn in hun Isdienstbeleving. De kerk dt systematisch onder en. Bijbels en andere )stelljke lectuur moeten engesmokkeld worden. •20 uur Nederland 2. omo\ endii it OJ mnibus tsingi r ong er ji te Cl eZ\ fingk ur 3i ig O' ndant,; kunstkroniek van de <-televisie is op bezoek in museum Van Bommel de ~cpn Dam, waar een exposl- is van het werk van de iajeldend kunstenaar Michel lafismans. Theo Stokkink it met het echtpaar dat museum zijn naam heeft '2 leven. Verder aandacht an n or Josef van den Berg, die 'v Hdend theater maakt, de jjngaarse filmdagen, die zijn 'irganiseerd door 't Hoogt Utrecht en voor de schrij- Gerard Reve, die morgen jaar wordt. •40 uur Nederland 2. NEDERLAND 1 NCRV 16.00 James Herriot. Engelse serie. Afl.: Mond- en klauw zeer (herh.). 16.50 Globetrotten. Jeugd ma gazine met Superman in Ja pan. vuilnis in de wereldste den en olie in de Noordzee. 17.10 Yakari. Tekenfilmserie. 18.25 Follow-me I. Herh. les 10. 18.40 Follow me I. Les 11. VARA 18.55 Popeye. Tekenfilmserie. 19.00 Nils Holgersson. Teken filmserie.' 19.25 Zeg 'ns AAA. Serie van Alexander Pola en Chiem van Houweninge. Lydie wil een alarminstallatie in haar huis hebben. (Zie toelich ting). NOS 20.00 Journaal. VARA 20.28 Philip Marlowe, prive- -detective. Serie naar Ray mond Chandler. Afl. 2: „Een koning in 't geel". 21.20 Achter het nieuws. 22.00 Pisa. Programma van Henk Spaan en Harry Ver- meegen. 22.15 Sonja op dinsdag. 23.15 De zoon van Louis Da vids. Fragmenten uit de musical. 23.30 De Vrije Gedachte. NOS 23.45 Journaal. 23.50 Nieuws voor doven en slechthorenden. Sjoukje Hooymayer als dokter Lydie van der Ploeg in Zeg 'ns AAA Nederland 1 19.25 uur. NEDERLAND 2 NOS 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.20 Paspoort voor Joego- slaven. 18.25 Paspoort voor Italianen. 18.30 Sesamstraat. 18.45 Jeugdjournaal. 19.00 Journaal. EO 19.12 EO-Kinderkrant. 19.45 Spelregels (3). Spelpro- gramma. 20.20 De valse schijn. Docu mentaire-serie over gods dienstvrijheid in Roemenië, Hongarije en Tsjecho- Slo wakije. (Zie toelichting). 20.40 Het Evangelie naar Jo hannes. Antwoorden op le vens- en geloofsvragen van de kijkers. NOS 21.40 Omnibus. Kunstkroniek. (Zie toelichting). 22.30 Journaal. 22.45 Den Haag vandaag. 23.00 Socutera. Uitzending van de St. Ned. Vrijwilligers. 23.10 Nieuws voor doven en slechthorenden. ADVERTENTIE snel A/OG even m n LOTTOtcrmulier in- leveren En vergeet ook het Cijferspel niet. Duitsland DUITSLAND 1 17.00 Fortsetzung folgt.... uit „Denk- ste?!". 17.50 Journaal. 16.00 Hier und Heute. 18.25 Sag das noch mal Oarling. Tv- 19.00 Falcon Crest. Amerikaanse se rie. 20.00 Tagesschau. 20.15 Konzert frei Haus. Show met Margot Werner, die haar veelzijdig heid mag bewijzen. Haar repertoire reikt van de schlager tot het chanson en ook gaat zij de parodie niet uit de weg. Daarbij houdt Margot zich niet alleen met de groten uit de showbizz bezig, zoals Zarah Leander, maar te vens met disco-scenes en haar eigen ballet-verleden. 21.00 Report. Actualiteiten. 21.45 Dallas. Amerikaanse tv-serie. 22.30 Tagesthemen. 23.00 Kulturweltspiegel met o.m. een reportage over Arthur Miller, die als eerste westerse regisseur in Pe king zijn stuk „Dood van een han delsreiziger" regisseert. 23.45 Journaal. DUITSLAND 2 17.00 Haute. Aansl.: Aus den Lan- 17.15 Tele-lllustrierte. 17.50 Alles mit Musik. Spelprogram- ma met Hans Rosenthal. Aansl.: Heu- te-Schlagzellen. 18.20 Mein Name la Hase met Bugs Bunny. 18.57 Programma-overzicht. 19.00 Heute. 19.30 Der Mann von Suez (4). Tv-film over De Lesseps. 21.00 Heute-journal. 21.20 Belgrad im Jahre 3 nacht Tito. Portret van Belgrado. Deze Joegosla vische hoofdstad, die na de Tweede Wereldoorlog slechts driehonderddui zend Inwoners telde, is inmiddels uit gegroeid tot een wereldstad met 1.3 miljoen bewoners. Die bevolkingsex plosie Is een van de grootste proble men van de stad, vooral omdat de slechte economische omstandighe den blijven voortduren, waardoor het geld ontbreekt voor nieuwbouw, stra ten en stedelijke voorzieningen. 22.05 5 nach 10: Met 59 In de VUT. Aansl.: Heute. DUITSLAND 3 WDR 17.00-17.15 Schooltelevisla. 17.30 Lehrerprobleme-Schulerpro- bleme. Afl. 5 (herh). 18.00 Telekolleg I: math. Geometrie. 18.30 Sesamatraat. 19.00 Aktuelle Stunde. 20.00 Tagesschau. 20.15 Tier-Report: over Ijsberen op Spitsbergen. 21.00 Weltreisa (10). Wedstrijd-reis om de wereld. 21.45 Landesspiegal. Fllmportret van de uroloog dr. Reiner Speek. 22.15 Thema das Monats. 23.00 Ludwigshafen - sine Stadt und ihr Projekt. Reportage over de start van het eerste kabeltelevisiepro gramma op 1 januari 1984. 23.45 Journaal. BRT 1 17.50 Teletekst voor iedereen. 18.00 Tik Tak. Tekenfilmserie. 18.05 Klein. Klein kleutertje: Jacobus en Corneel (herh.). 18.20 Er was een keer...: Walviskin deren (herh.). 18.30 Open School: Internationale Arbeiderssolidariteit (1). 19.05 Tijdrover. Lieve plantjes: De Alternanthera. 19.15 Kijk uit! Afl.: Alcohol en rijden. 19.20 Programma van ACV-Informa- tïef. 19.40 Lotto-winnaars. Mededelingen en programma- overzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Kunst-Zaken. 20.15 I.Q. Quiz. 20.45 Een wereld: China (1) - Loon naar werken. Reportage over het be leid van de nieuwe Chinese leider Deng Xiaoping. 21.40 Prooivogel (3). Thriller van Mi chael Rolfe. Met Richard Griffiths. Carol Nimmons en Nigel Davenport. 22.30 Toto-winnaars en Journaal. Aansl.: Coda. Andante uit Kegelstadt- trio van Mozart. BRT 2 19.00 Het geheime levën der dieren. De goudarend. 19.25 Drakendagen. Tekenfilmserie. 19.35 Kijk uitl All.: Alcohol en rijden. 19.40 Mededelingen en Vanavond. 19.45 Journaal. 20.10 Kunst-Zaken. 20.15 Nick Carter in Praag. TJechl- sche speelfilm uit 1978. Met: Mlchal Docolomansky. Rudolf Hruslnsky. Mi- los Kopecky e.a. Regie: Oldrich Llp- sky. Na zijn film „Limonade Joe" (1964). waarin de Tsjechische regis seur Oldrich Lipsky de spot dreef met westernhelden, vervaardigde hij In 1977 een parodie op een andere Amerikaanse held: Nick Carter. In het begin van deze eeuw waren de avon turen van de detective, die als beeld verhaal in de kranten verschenen, erg populair. In „Nick Carter In Praag" wordt de beroemde detective door de Praagse hoofdcommissaris van politie uitgenodigd om de verdwijning van het hondje van gravin Thun op te los sen. Carters tegenstander is baron von Kratzmar, die zich toegelegd heeft op het kweken van vleesetende planten, die hem gehoorzamen als huisdieren. Wanneer Carter op het punt staat de bloeiende Adele Krat- zmarensis aan een nader onderzoek te onderwerpen valt hij bewusteloos neer. 21.55 De Steek-er-wst-van-op-show (3). RTBF 1 16.45 Vacatures van de ONEM. 17.00 Plein Jeu. Gevarieerd kinder programma. 19.05 Ce aoir. Regionaal magazine. 19.25 Con8umententips. 19.30 Journaal en toto-uitslagen. 20.00 Contacts. Verkeerstips. 20.05 Marco Polo (5). Tv-serie. 21.00 Videogam. Videomagazine. 21.45 Ecritures. Literair programma, 22.35 Inleiding tot La Boheme. Ope ra van Puccfnl. 22.50 Journaal. 23.05 Tribune economlque et socia- Engeland Demis Roussos treedt 25 minuten op in de Tv-show „The magic of Demis Roussos". ITV om 00.00 uur. BBC 1 16.55 Play school. Kleuterprogram ma. 17.20 Rocky and Friends. Klnder- sprogramma. 17.25 Jackanory. Kinderprogramma. 17.40 Wuffer. Kinderprogramma. 18.05 John Craven's newsround. Jeugdjournaal. 18.10 Record breakers. Kinderserie. 18.40 Journaal. 18.53 Regionaal magazine. 19.40 Angels. Tv-serie. 20.05 Harty. Amusementsprogram- 20.40 No place like home. 21.10 Dallas. Amerikaanse serie. 22.00 Journaal en weerbericht. 22.25 Aerodrome. Toneelstuk. 23.55 The Rocklord Files. 00.45 Nieuwsoverzicht en weerbe richt. BBC 2 18.35 Nieuwsoverzicht. 18.40 (ZW)Harold Lloyd. 19.05 Onbekend. 19.40 Rockschool. Bekende musici geven onderricht. 20.05 Mansfield Park. Tv-serie naar Jane Austen. 21.00 Cameo. Afl.: Cranboume Cha se. 21.10 USSR State Symphony Orche stra Concert. 22.55 Documentaire. 23.15 Out of Court Serie over recht. 23.45 Newsnight. 00.30 The greek language and ITV 16.30 Sons and daughters. 17.00 Portland Bill. 17.15 Dangermouse. 17.20 Razzmatazz. 17.45 CB-tv Channel 14. 18.15 Emmerdale Farm. 18.45 Nieuws 19.00 About Anglia 19.35 Crossroads. 20.00 Bygones. 20.30 Give us a clue. 21.00 Des O'Connor tonight 22.00 News at ten. 22.20 Anglia late news. 22.30 Schindler's people. Film over een Tsjechlsch-Dultse fabrikant die in de Tweede Wereldoorlog duizend Jo den uit de concentratiekampen wist te houden. 00.00 The magic of Demis Roussos. 00.25 Tuesday Topic. TV-morgen NEDERLAND 1 1850-1870 Sociale geschiedenis. 11.30 NOT: Puik TV 13.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. 15.00 Thema 8. VARA 15.30 De avonturen van muis op mars 15.35 Puppte. 16.00 Zomaar een kind. 16.10 Bob en Bobek. 16.17 Bamse 16.33 Teddy Hangoor, Poolse. 16.40 Gil en Julie. 16.45 Bumme, de beer van de rommelmarkt 16.50 De film van Ome Willem, kinderprogramma. DUITSLAND 1 09.25 Sesamstraat. 10.00 Journaal. 10.03 Der Mann von Suez 11.55 Um- schau. 12.10 Report 12.55 Persover zicht. 13.00 Journaal. 13.15 Teletek- st-overzicht 15.25 Teletekst-over- zicht 16.10 Journaal. 16.15 Unter dem Chapiteau. 17.00 Die Spielbu- DUITSLAND 2 10.00-13.15 Zie Duitsland 1. 13.15 Videotest fur alle. 15.25 Enorm in Form, tele-aerobic. 15.40 Videotest fur alle. 16.00 Heute. 16.04 Rappel- kiste, kinderserie. 16.35 Sieben Jah re spater. 17.00 Heute. 17.15 Tele-ll- lustrierte. BELGIE BRT 1 16.20 Teletekst voor iedereen. 16.30 Leven met reuma. 17.00 Internatio nale Arbeidssolidariteit. 17.30 De Smurfen. RTBF 1 BBC 1 0700 T«lstek«t-ov*rz(chL 07.30 Breakfast time. 10.00 Mastermind. 11.30 Play school. 11.55 Gharbar, voor Aziatische vrouwen. 13.30 Journaal. 13.55 Weerbericht met overzicht voor de landbouw. 13.57 Financieel- en nieuwsoverzicht voor doven en slechthorenden. 14.00 Pebble Mill at one, lunchprogram- ma. 14.45 Hokey-Cokey, kinderserie. 15 00 A day out. 15.25 (ZW)Tom, Dick and Harry. 6.55 Play schooi, kinderprogramma. ITV 07.25 Good morning Britain. 11.25 Europese volksverhalen. 11.45 Da vid Frost en bet Guineas Book of Records 12.35 Fim fun. 13.00 Button Moon. 13.10 Rainbow. 13.30 Look who is talking 14.00 News at One. 14.20 Anglia News. 14.30 A plus. 15.00 Take the high road. 15.30 A country pratice. 16.30 Sons and daughters. HILVERSUM 1 AVRO: 16.02 Herser»- gymnastiek. 16.30 Kom 'ns langs in Des Indes. 17.52 Per saldo. 17.55 Mededelingen (NOS). 18.06 AVRO's radiojournaal. 18.25 Schaduwparle- ment. 19.02 Pirn Jacobs' platenscala. 19.45 Hollywood Boulevard. 20.03 Herinneringen aan Jacob Hamei, re port. 21.02 De Coltmoorden, hoor spelserie. 21.32 Lichte grammofoor»- muziek. 22.02 AVRO's sportpanora- ma eretribune. NOS: 23.02 Met het oog op morgen. VARA: 0.02 Elpee- -tuin. 2.02 Groot licht. 5.02 Truck. HILVERSUM 2 TROS: 16.00 TROS Nws.show. (16.30. 17.30 en 18.00 Nws. 16.00. 16.35. 17.00 en 17.36 Afe tua). P.P.: 18.20 Uitzending van dè CPN. Hum. Verb.: 18.30 Het voordeel van de twijfel. TROS: 19.00 TROS- -klantenservice. 20.00 Nws. 20.03 Fi nale. 21.00 Om het boek. TELEAC; 21.30 Tekenen en schilderen, les 2. 22.00 Por Favor, herh. v. les 3. TROS: 22.30 Nws. 22.40 Een dode uit het Oosten (14). hoorsp. 23.00 Proeflo kaal. 23.55 Nws. HILVERSUM 3 VARA: 16.03 De ver rukkelijke 15. NOS: 18.04 De avond- spits. VARA: 19.02 Hof van Heden, 20.02 Popkrant. 21.02 Moondogs. HILVERSUM 4 NCRV: 16.00 Lltera- ma. of: Het Kunstbedrijf. 16.45 Woord In de middag. NCRV: 20.00' Componistenportret van Mendels sohn. 21.30 Uterama. 22.25 Kerkor gelconcert. Morgen HILVERSUM 1 leder heel uur nieuws. VOO: 7.02 Ook goeiemorgen. (7.30 en 8.30 Veronica nieuwsradio). 9.30 Muziek terwijl u werkt. (10.30 Veroni ca nieuwsradio.) 10.32 Kletskop. 12.03 Will wil wel. (12.30 Veronica nieuwsradio.) 14.03 De jukebox. 15.03 Nederland muziekland. (16.30 Veronica nws.radio). EO: 17.02 EO-onderweg. HILVERSUM 2 VARA: 7.00 Nws. 7.10' De wekkerradio (7.30, 8.00 en 8.30 Nws.). NOS: 9.05 NOS-sportief. 9.24. Waterstanden. 9.30 Nws. TELEAC: 9.33 Follow me l (les 11). VARA: 10.03 Hoor haarl (10.30 Nws. 11:30 Nws.) 11.33 Leef-tljd-genoeg. Over-- h.voorl.: 12.16 Over de grenzen. NOS: 12.26 Meded. voor land- en tuin bouw. 12.30 Nws. VARA: 12.36 Din gen van de dag. 13.00 Nws. 13.10' Leef-tijd-genoeg. (13.30 Nws.) 14.00- De Schuurpapier vanuit Diergaarde Blijdorp. NOS- RVU: 14.33 't Gif en ik. NOS: 15.03 Zo kan het ook. 15.30 Nws. 15.32 NOS-WereldwIjzer. 16.00 Wat een taal. 16.30 Nws. NCRV: 16.32 Studio 55. 17.30 Nws. 17.36 Hier en nu. HILVERSUM 3 leder heel uur nieuws. KRO: Het progr. kan tussen 8.04 - 16.58, na nieuws en reklame, onder broken worden voor aktual. van Echo. 7.02 Het leven begint na zeven, met Peter Koelewijn. 9.04 Formule 3. 11.04 De wereld op woensdag. 12.04' Vraag en antwoord. 13.04 Seeburg- en Wurlitzer. 14.04 Don't stop the, music. 15.04 Komt er nog wat van? 17.04 Weeshuls van de hits. HILVERSUM 4 NCRV: 7 00 Nws.7.02 Het levende Woord. 7.10 Preludium.' 8.00 Nws. 8.05 Platennieuws. 8.45, Musica sacra. 9.15 Onder de hoogte- zon. 10.00 Kamermuz. uit de Barok. 10.30 Orkestpalet: Klass. kamermu-' ziek. 11.55 De symf. v. Mozart (31). 12.25 Promenade Orkest speelt, klass. muz. 13.00 Nws. 13.05 Oude muz. voor orgel en ork. AVRO: 13.30 Cosi fan Tutte. 16.35 Kamermuz. v." Mozart.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 15