leiderdorp zet plannen voor i^EeïdócSowümt Valkenburg wil discussie over voortbestaan van muziektent Stralende show van Dior in kasteel Oud- Wassenaar andtekeningenactie tegen gladde brug Stroom van raadsstukken ergert commissie Voorschoten Een beeld van de wervelende modeshow in sfeervolle entourage van Oud Wassenaar. POUR VOUS MADAME: HAUTE COUTURE EN NIEUWE PARFUMS flash-backs in het verleden: het Fordje met chauffeur uit 1920 en de bar uit de dertiger jaren, waaraan elegante vrouwen in avondtailleurs en met pailletten bestikte revers met hun partners flirtten en champagne dronken. Op de korte rok werden oranje, hardrose en fel gekleurde fluwelen blazers gedragen. Somber maar indrukwek kend was een tafereel van in zwarte draperieën gehulde „nonnen", die een tweede goudkleurig masker voor het al gemaskerde onaardse ge laat hielden, zoals men een toiletspiegel vasthoudt... Als een vlam in de nacht was er een strapless avondjurk van koperkleurig lamé in de vorm van een asymetrische, ruim uitgolvende tuniek op een knielange kokkerrok. Meer goudlamé in lange rui me golvende rokken, waarop Bohan gestreepte, lange che nille, pullovers liet dragen. Ook de in Parijs gesignaleer de sarong-rokken met goud doorschoten waren present; er onder kwam dan een zij den broek met nauwe pijpen, De mannequins werden be geleid door dressmen in oversized smoking of pak. De gasten bleven onder het ge not van a flot geschonken Moet et Chandon tot diep in de nacht bijeen. TINY FRANCIS WOENSDAG 7 DECEMBER 1983 PAGINA 7 WASSENAAR Het Kasteel Oud-Wassenaar liet gisteravond de lich ten stralen over een bij zondere Franse gebeur tenis onder auspiciën van „Pour Vous Madame". Zeventien mannequins en dressmen toonden de „Collection Christian Dior Boutique", met als slot de presentatie van twee nieuwe parfums, toegevoegd aan het reeds bestaande „Esprit de Parfum". Ze werden ten tonele ge voerd door als poppen bewe gende en in folie verpakte meisjes, die enorme flessen met het heerlijke geurtje toonden aan het publiek, on der wie minister van buiten landse zaken H. van den Broek en madame de Ka- moularia, de echtgenote van de Franse ambassadeur in ons land. De collectie kwam juist uit Australië en is de laatste schepping van de pret a por ter van Marc Bohan (opge volgd door Gerard Penroux), die zich volgend jaar over de couture gaat buigen. Gasthe ren waren Maurice Roger, president-directeur géneral de la Societé des Parfums Christian Dior en Theodore van Driessel, president-direc teur van „Pour Vous Mada me". De show met felle lichteffec ten bestond uit verschillende scènes, waarbij de manne quins - als in Parijs - uit op het toneel uitkomende deu ren kwamen. De opening be stond uit drie half zwart, half rode, korte jurken die op de millimeter precies de knie bereikten. Volgden lange ge drapeerde jassen over taille- korte tailleurs met fluwelen kraagjes. Veel imitatie tijger bont voor hoeden, opstaande kragen en accessoires. Veel glimmend leer, vooral bij el kaar met wapens dreigende paren, die onder het enorm geweld van de muziek uit de Westside Story een gang sterscène op het toneel zet ten. Er waren trouwens meerdere Mr. Geertsema in Noordwijk NOORDWIJK Mr. W.J. Geertsema, ex-minister van binnen landse zaken en ex-commissaris van de koningin in Gelderland, spreekt woensdag 14 december bij de VVD in Noordwijk. Het is een openbare, regionale bijeenkomst voor de gemeenten die sa menwerken in het Samenwerkings Orgaan Bollenstreek. De bij eenkomst in het Hof van Holland aan de Voorstraat begint om kwart over acht. De heer Geertsema was van 1959 tot 1971 lid van de Tweede Kamer en de twee jaar erna minister. Van 1973 tot 1983 was hij commissaris in Gelderland. Sindskort is hij lid van de Eerste Kamer voor de VVD. Hij was ook één van de mannen achter het Liberaal Manifest, waarin het sociaal-economisch beleid voor de jaren tachtig wordt uitgestippeld. Het thema aanstaande woensdag „Actuele politiek" is daaraan gerelateerd. DEN PAGU 3 energiebesparing bij tentelers mogelijk HAAG Tuinders die groenten ken telen kunnen door energiebe lg (gevelisolatie en energiescher- Itussen drie en zeven gulden per Inte meter verdienen. De ver- [ên zijn het hoogst in kleinere be- i die de kassen niet te veel hoe- 1 verwarmen. inergiebesparing en een aanpas- ^an hun verwarmingssysteem, kan It op deze bedrijven vroeger star- ie combinatie levert de grootste pingen op. Op grotere bedrijven en grotere verwarmingscapaciteit |e besparingen minder. Dit heeft »/7#rLandbouw Economisch Instituut O 'bekend gemaakt. Grote verkeers controle Noordwijkse scholieren NOORDWIJK De Noordwijkse poli- tie gaat de komende week een groot scheepse verkeerscontrole houden on der scholieren. Aanleiding is het grote aantal klachten dat de politie binnen krijgt over het slechte weggedrag van scholieren die onder meer 's morgens naar Leiden rijden. „Slechte verlich ting, het rijden door rood licht en der gelijke overtredingen komen op grote schaal voor", aldus een politiewoord voerder. De gerichte controles zullen 's morgens en 's avonds worden gehou- CcidócGouoaiit ,Het is niet zo'n pretje op straat' i i iu tl !IM vu 11 rir'iM „ii tEIDEN Een 34-ja- de Hagenaar zelf aldus een woordvoer- rige Hagenaar meldde maar naar het bureau, der van de politie, zich vannacht aan het Twee agenten gingen Vannacht werden nog politiebureau met de eens poolshoogte ne- twee dronken mannen mededeling dat hij men op de Korevaar- van de straat opge- een ruit van een slijte- straat en ontdekten pakt. Een Leidenaar rij aan de Korevaar- dat er inderdaad een liep naar huis en straat had ingegooid, ruit was ingegooid. De smeet op het Noord- De Hagenaar had dat Hagenaar had daar- einde alles om wat hij gedaan omdat hij voor een lege ginfles tegenkwam en een 18- door de politie inge- gebruikt. Daarop is de jarige Leidenaar liep sloten wilde worden, man ingesloten. „Als op de Beestenmarkt „Want 's nachts is het hij naar het bureau over geparkeerde au- niet zo'n pretje op was gekomen en om to's. Beide mannen straat." nachtverblijf had ge- werden voor ontnuch- Omdat de politie hem vraagd, dan hadden tering meegenomen niet kwam halen, liep we hem dat gegeven," naar het bureau. enen een reeks van protesten uit. Bezwaarschriften werden in gediend door de gemeentebe sturen van Leiden en Zoeter- woude, het Leids City Cen trum, het KNOV en de Kas- tenspecialist (Casba en Leski) uit Zoeterwoude, die al eerder, tevergeefs, tegen het bestem mingsplan hadden geoppo neerd. Zij waren eensluidend in hun oordeel dat er geen haast geboden was bij de uit voering van het bouwplan. Wanneer het college van Ge deputeerde Staten zou ingaan op de Leiderdorpse wensen zou een bezwarenpreocedure bij de Kroon een zinloze zaak worden. De commissie Beroep en Be zwaarschriften heeft het colle ge van B en W geadviseerd de bezwaren ongegrond te ver klaren. Volgens de commissie staan er grote belangen op het spel waardoor er wel degelijk redenen zijn een verkorte be stemmingsprocedure aan te spannen. De commissie baseert zich daarbij op de uitkomsten van het distributie-planologi sche onderzoek dat het CIMK heeft uitgevoerd in het kader van de bestemmingsplanproce dure. Het „gat in de markt" dat het CIMK heeft aange toond moet snel opgevuld wor den, uitstel, zo meent de com missie, betekent onnodig ren teverlies. Ook het werkgele genheidsaspect is volgens de commissie ook een belangrijke factor. De commissie conclu deert ook dt er aan een snelle sanering van de meubelbran che niet te ontkomen valt. De commissie gaat zelfs nog verder door te verklaren dat de gemeenteraad juist heeft gehandeld door de tegen het bestemmingsplan ingediende bezwaarschriften te verwer pen. De commissie heeft ge constateerd, dat de raad uit voerig op de ingediende be zwaren is ingegaan, terwijl in die zin de bij Gedeputeerde Staten ingediende bezwaar schriften geen nieuwe aspec ten hebben laten zien. De commissie vindt het daarom aannemelijk dat de provincie uiteindelijk ja tegen de Leider- dorpse plannen zal moeten zeggen. LKENBURG Ruim ^^handtekeningen zijn gis- hiddag op het Valken- gse gemeentehuis gedepo- fd met daarbij het ver- je toch snel iets te doen A het bruggetje in het ver- {de van de P. Oosterlee- ^üat. Deze houten brug is Valkenburgers al jaren doorn in het oog. De u'ine op- en afgang van houten bouwsel leveren j alleen slecht ter been Üen problemen op, ook ieren hebben moeite met de verbinding over het water als het geregend of gevroren heeft. Dan is de brug zo glad dat hij nauwelijks begaan baar is. De verbinding zou al vele botbreuken op haar con to hebben. Aanleiding voor de handte keningenactie vormde het feit dat er volgend jaar op de gemeentebegroting weer geen geld is uitgetrokken voor verbetering van de brug, die met name voor de bewoners van de Joghtwijk een obstakel vormt. Provin ciale Staten hebben inmid dels toestemming gegeven de brug te verlagen tot een me ter boven de waterspiegel omdat de Grote Watering waar hij overheen ligt, geen vaarweg meer is. Wethouder H. van der Nagel heeft gis teravond in antwoord op vragen van verschillende raadsfracties toegezegd tij dens de eerstvolgende verga dering van de raadscommis sie openbare werken de brug ter sprake te brengen. VIP heeft broertje VIP, de door de Leidse Courant geadopteerde gorilla in Die renpark Wasse naar, heeft sinds enkele dagen een vol bloed broertje. Zijn moeder Linda, die als eerste gorilla in Nederland een jong baarde (VIP dus), schonk enkele dagen geleden het leven aan Yaoendé. Overi gens zullen zo wel VIP als Yaoendé het gezelschap van hun vader moe ten ontberen. Die woont al ja ren in Artis in Amsterdam en voelt er weinig voor alleen van wege zijn nako melingen naar Wassenaar te verhuizen. Het jong, dat werd geboren toen gedeputeerde drs. J. Borgman de aanzet gaf tot renovatie van het park, is dagelijks te be zichtigen in het gorillahuis "in Dierenpark Wassenaar. VOORSCHOTEN De raadscommissie algemene zaken van Voorschoten heeft gisteren tijdens de begrotingsvergadering haar bezwaren kenbaar gemaakt tegen de stroom van raadsstukken die meestal vlak voor een vergadering in de bus rolt. Door een veelal niet juiste planning van de werkzaamheden en een te lang beraad binnen het college van burgemeester en wethouders, worden raadsleden vlak voor 'commissievergaderingen bedolven onder de stuk ken, waardóór een juiste voorbereiding en fractie- overleg niet mogelijk is. De commissie voor algemene zaken was eensgezind in deze kritiek op de werkverdeling. Zowel burgemeester Canne- gieter als gemeentesecretaris De Graaff betoogden dat vele externe factoren zorgen voor deze overlast. Ze beloofden in het vervolg nauwlettend toe te zien op een betere spreiding van de stukken voor de raads leden. Drs. Willemsen (VVD) ver zuchtte dat het gehele beleids plan vol staat met wensenlijs- tjes, maar het beleidsplan wordt ontkracht door een ge brek aan geld. Staan er be paalde wensen toch vermeld in het beleidsplan, dan moet er eerst dekking gezocht worden aan de financiële kant. Burge meester Cannegieter wees er echter op dat tal van zaken van niet-financiclc aard zijn. De commissie wil spoed zetten achter de huisvesting van het ambtelijk apparaat. Gedacht wordt aan de Parkschool naast het raadhuis, die gebruikt kan worden als uitbreiding van het gemeentehuis. In augustus vol gend jaar loopt het huurcon tract van de flat boven Albert Heijn af. De commissie wil ruim voor die tijd kunnen be slissen over eventuele vervan gende ruimten. De commissie haalde enige fi nanciële voordeeltjes uit het hoofdstuk personeelsbeleid Volgens de nieuwe regeling worden de uren dat dienst hoofden assistentie verlenen bij commissievergaderingen niet altijd meer gehonoreerd. In de begroting voor 1984 staat daar nog 80.000.- voor. Ook financiële ruimte werd gevon den onder het hoofdstuk „Voorlichting". Die post is minstens 15.000.- te hoog ge raamd. Met de toezegging van de burgemeester dat ec-n en. ander nader bekeken zal wor den omdat veel posten al maanden geleden geraamd zijn, was de gehele commissie tevreden. Dit jaar werd een traditie ge broken. De commissie repte met geen woord over de poli tie en bij de brandweer werd alleen opgemerkt dat de brandpreventie dringend uit gebreid moet worden. ""IfïERDORP Het' ee fi^ge van B en W van nietprdorp heeft defini- oe hebesloten bij Gedepu- ireveile Staten van Zuid- e "bnd een verklaring Den {geen bezwaar aan te en voor de bouw van meubelboulevard in tbethhof. Met dit be- dat in de gisteren ge ien collegevergade- werd genomen, heeft college een belangrij- et gedaan in de juridi- 1 strijd die is ontstaan 5 de plannen van Ibelhandelaar Stouten- t uit Beverwijk voor de bouw van een meubel concentratie van 22.000 m2 bekend werden. Het college weet zich hierbij gesteund door een positief advies van de gemeentelij ke commissie voor Be roep- en Bezwaarschrif ten. Onlangs maakte het Leider- dorpse college het voornemen bekend een zogenaamde arti kel 19-procedure te beginnen op grond van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. Tege lijk met de goedkeuring van het bestemmingsplan door GS zou dan een bouwvergunning kunnen worden afgegeven. Dit voornemen lokte wederom Dij regen en ijzel ■*v~. moeilijk begaanbare brug aan het eind van de P. Oosterleestraat. wordt C per maand (met automatische afschrijving) .J per kwartaal een luxe Parker balpen naar: Stuur deze bon in open envelop -geen postzegel plakken- naar: Leidse Courant, Antwoordnummer 232, "J |2500VG Den Haag der P.T. Mizee werden aange dragen. De opbrengst van deze belasting is relatief laag (onge veer 7500 gulden) voor al het werk dat ermee gemoeid is. Het oorspronkelijke doel, ver mindering van het aantal hon den, wordt er niet mee be reikt, de opbrengst is niet be stemd om de overlast door deze dieren te beperken, voor andere diersoorten geld een dergelijke belasting niet en „last but not least": de controle op het hebben van honden wordt als irritant ervaren. De kwijtschelding van andere gemeentelijke belastingen vcor de „echte minima" werd door de PvdA aangedragen» maar is volgens het college niet mogelijk voor wat betreft de onroerend-goedbelasting. Wethouder Vos verwees daar voor naar de inspecteur der rijksbelastingen in Utrecht. Wel zegde hij toe wat betreft de andere gemeentelijke belas tingen de "minima" erop at tent te maken dat er betalings regelingen te treffen zijn bij fi nanciële problemen. Het laatste punt waar college en raad zich uiteindelijk in konden vinden was het punt van de huren. Wethouder Vos stelde dat het college van plan is de contracten van de zoge naamde geharmoniseerde hu ren van woningen te beëindi gen en nieuwe, lagere, huren vast te stellen. Dit moet omdat de gemeente die geharmoni seerde huren niet mag verla gen. PLANNEN VOOR AFSCHAFFING HONDENBELASTING men, vormde net als verleden jaar weer een belangrijk punt. De meeste fracties willen dat de lift er komt. Met name me vrouw Spiering en mevrouw Van den Broek vinden dat ge handicapten ook in de raad zaal van het gemeentehuis moeten kunnen komen. Bur gemeester N. van 't Wout stel de daarop: „De lift is belang rijk, maar mag niet ten koste van alles gaan. De stichting Revalidatie Zuid-Holland heeft hier inmiddels advies over gegeven. Zo spoedig mo gelijk zal dat in commissiever band worden besproken". Wethouder M.J. Vos vond gis teren de hele raad behalve zijn eigen CDA-fractie achter zich in het streven om de honden belasting af te schaffen. Hij zal zich binnen de partij hiervoor sterk maken. Het college streeft naar afschaffing om verschillende redenen, waar van de meeste al verleden week door VVD-woordvoer- schrijve vragen wij slechts één nieuwe abonnee voor een luxe Parker balpen VALKENBURG De ge meenteraad heeft una niem besloten dat er eerst gediscussieerd moet wor den over het voortbestaan van de muziektent voor dat daarvoor geld be schikbaar wordt gesteld. Dat gebeurde gisteravond bij de vaststelling van de begroting voor 1984 waar in 6700 gulden is opgeno men voor het onderhoud van het vervallen bouw sel. A. de Vries (GPV) toonde zich voorstander van de sloop van de muziektent en na enige dis cussie werd op voorstel van mevrouw G. Spiering-Poot be sloten dat het bedrag op de be groting blijft staan, maar dat over het lot van het bouw werk eerst nog gediscussieerd gaat worden binnen de ge meenteraad. Verschillende fracties stelden verleden week al dat het uitgeven van 6700 gulden erg veel geld voor het vervallen gebouw is, dat in feite maar twee keer per jaar (paardenmarkt en de kermis) wordt gebruikt. De muziektent is jarenlang niet onderhouden en zou nu flink aangepakt moeten worden wil hij bruik- De speeltuin achter het Fran kenburg en de lift in het raad huis vormden gisteravond an dermaal punt van discussie. Op aandringen van mevrouw A. van den Broek-Westerink (PvdA) zegde het college toe dat het batig saldo van 1982 in het fonds „Dorpsverfraaiïng" gestort zal worden om ten be hoeve van de speeltuin te wor den gebruikt. De meeste frac ties hadden al gesteld 40.000 gulden voor de aanleg van de speeltuin te weinig te vinden. Het bedrag zou vrijwel op gaan aan grondwerken, waar door er geen geld voor speel- werktuigen over blijft. „De speeltuinvereniging heeft maar 60 leden die allemaal iets van een tientje aan contributie betalen. Daarvan kunnen ze nooit speelwerktuigen bekosti gen", aldus de PvdA-spreek- ster. De lift in het gemeentehuis, ook door vrijwel alle fracties in de beschouwingen opgeno- Noteer m.i.vals nieuwe abonnee van de Leidse Courant

Leidse Courant | 1983 | | pagina 7