Leontine Ruiters uit „Briefgeheim? had wel zin een vakantiebaantje r inderen gastarbeiders openhartig met Leoni Ed Nederlanders haalden bloed onder de kruidnagels vandaan ^DIO/TELEVISIE CeidoeSouront WOENSDAG 7 DECEMBER 1983 PAGINA 15 VERSUM Om de gevoelens en belevingswereld van de de generatie buitenlanders beter te leren kennen, laat I lA-tv de komende zes maanden op speelse wijze de kinde- I van gastarbeiders aan het woord in „Leer me ze kennen". I [djournaal-presentatrice Leoni Jansen praat in de show tel- I i met vier buitenlandse kinderen, die niet in Nederland wer- I geboren, maar er sinds enkele jaren wonen. r de vriendelijke vraagstelling, waarbij ze ook een beetje zichzelf bloot geeft en door niet direct met een volgende jg klaar te zitten, waardoor de kinderen zelf gaan praten, is erste aflevering (morgenmiddag Ned. I om 16.00 uur) een openhartig gëbeuren geworden. Wat de show vooral duide- maakt, is dat deze opgroeiende kinderen tussen twee werel- zitten ingeklemd. Turkse meisje Ipek bijvoorbeeld dat zich overdag aanpast de Nederlandse cultuur en 's avonds aan de Turkse. Ze mag )orbeeld niet naar de disco en een vriendje hebben zonder juze trouwplannen is helemaal uit den boze en dat is niet als je regelmatig verliefd bent. Ze zegt: „Ik leid een dubbelleven". Er komt ook een stukje tra giek om de hoek kijken als de twee Vietnamese bootvluchtelin gen over hun verschrikkelijke tocht en angsten vertellen. Om dat de kinderen nog niet zo lang in Nederland wonen, wordt er af en toe nog flink met onze taal gestoeid en naar de juiste woor den en formuleringen gezocht voor het beantwoorden van de vragen, maar dit geeft charme aan het programma. Door middel van woordspelletjes met de computer, waarbij de vier kinderen: de Turken Ipek en Hamid en de Vietnamese Thu en Tan moe ten raden wat ze betekenen (Wat is Haagse bluf?) krijgt de (jeu- dige) kijker een goed beeld van de cultuur en de moeilijkheid een gastarbeiders' kind te zijn. Omdat het om het verhaal van die jeudigen gaat, zonder verder commentaar of aanvulling, is het beeld dat wordt geschapen af en toe wat vertekend, maar niet hinderlijk. Om het geheel luch tig te houden worden er in de show ook exotische gerechten be reid. En Bram Vermeulen zingt over een „Aardige man"... een Turk. HANS PIËT Leoni Jansen praat er met de buitenlandertjes luchtig op los. HILVERSUM Het lijkt wel de introductie tot de verfil ming van een spannend jon gensboek: „De scheepsjongen van Bontekoe", „De zeewolf" of „Jack Holborn". Strakblau we zee, van een kleur zoals je die in het naargeestige klimaat van „Hollands Glorie" nimmer zag; een zeventiende-eeuws galjoen met volle zeilen; de Nederlandsche Leeuw en het fiere rood-wit-blauw wappe rend hoog in top. Als de heli copter zich niet zo hoog boven AARDEN „Ik vind tentie waarin jongens en at jij zulke zielige oogjes meisjes gevraagd werden voor ebt. Kijk eens even A" f nest? Ja! Helemaal het va-type!". Leontine Rui- trs was een beetje ver- ist, toen regisseur Christ tuur dat tijdens de eerste uditie uitriep. Die audi- e vond plaats in Amster- am en was voor de jugdserie „Briefgeheim", en verfilming van het elijknamige boek van an Terlouw die zeven chtereenvolgende we en op het Veronica- Cherm te zien is. Ik wilde eigenlijk de rol van pckie spelen, daar vond ik jezelf geknipt voor. Een lek- ere brutale rol, want dat ben t zelf ook wel. Maar toen je !hrist zei dat ik helemaal het iva-type was, heb ik maar jeteen gezegd dat ik die rol bk best kan spelen", leontine Ruiters woont in en rijtjeshuis in de alweer rat oudere nieuwbouwwijk ii het Gooise Naarden. Vijf- en lentes jong en stevig lokkend voor haar eindexa- ïen Mavo. Tot deze zomer roomde zij nog van een car- ière als fotomodel annex ïhoonheidsspecialiste. Haar loeder voegt aan dat rijtje actrice" toe. Ik las de krant en toen viel (lijn oog op een kleine adver- de film. Meer stond er niet bij", vertelde haar moeder wanneer ze met de koffie de kamer binnenkomt. Leontine vult haar aan: „Ik had wel zin in een vakantiebaantje, dus heb ik maar geschreven. Een paar dagen later rinkelde de telefoon al. Of ik maar wilde komen". Twintig meisjes „Toen mijn moeder en ik daar kwamen zaten er nog twintig meisjes, waaronder een nicht je van me. Echt zenuwachtig was ik helemaal niet, want ik ging er toen al van uit dat ik die rol niet zou krijgen. Ach teraf viel het me wel op, dat Christ Stuur meer aan mij vroeg dan aan de andere meisjes. Op de auditie moest je ook met de fiets vallen en vond dat ik dat erg goed deed. Mijn nichtje zei meteen al dat ik die rol zou krijgen, maar dat geloofde ik niet. Het enige wat ik dacht was: „Leuk om dat ook eens mee gemaakt te hebben. Per slot van rekening waren er in to taal bijna 700 jongens en meis jes die aan de auditie deel na men", vertelt Leontine heel wat spontaner dan dat Eva dat gedaan zou hebben. Het werd allemaal nog leuker toen de telefoon enkele dagen later opnieuw rinkelde. „Ik was geselecteerd voor de tweede en wat langere audi tie. We moesten een stukje spelen en er werden proefop- namen met de video gemaakt en we leerden elkaar al wat beter kennen. Iedereen die meedeed aan de tweede ronde was verzekerd van een plaats je in de schoolklas". Nadat de definitieve keuze gevallen was, werd het kei hard werken. „De opname duurde 32 dagen en daarvan had ik er maar een stuk of vijf vrij. Ik werd 's ochtends om acht uur opgehaald en dan was het eerst opmaken en aankleden en daarna draaien. Alleen wanneer ik niet mee speelde had ik tijd om wat uit te rusten. Het was echt wel zwaar want ik was meestal pas rond een uur of zes of soms nog later thuis. De opna men vielen voor een groot ge deelte buiten de zomervakan tie en dus miste ik veel op school. In het begin ging ik op de schamele vrije dagen die ik had nog naar school, maar dat was niet vol te houden". Jaloezie Ruim een maand van het eindexamenjaar werd besteed aan „Briefgeheim" maar dat werd op school goed opgevan gen door de docenten van de Maria-mavo. „Ik krijg nog bij les en het gaat best wel rede lijk nu. Alleen mijn scheikun de is slecht". Op school krijgt Leontine ook veel reakties op haar optreden. „Iedereen zegt dat zij het heel erg goed en Leontine: „Er zijn mensen die zien liever 'Briefgeheim' dan 'Studio Sport'." leuk vinden, maar af en toe heim" een fiets en een radio- voel ik wel dat sommigen erg cassetterecorder verdiend, jaloers zijn. Dat vind ik wel Een „salaris" waar zij best te- vervelend". Haar moeder vult vreden mee is, net zoals zij te- aan: „Ik denk dat ik nog meer vreden is met het uiteindelij- reakties krijg dan zijzelf. Bij ke resultaat. „Het is precies de groenteboer, de super markt, noem maar op. Vrijwel overal krijg ik positieve op- zoals ik gedacht had. Het eni ge wat ik jammer vind is dat het elke keer zo kort is. Maar merkingen. De familie kijkt eigenlijk komt mij dat ook altijd naar de andere kant op wel goed uit, want ik moet op zondag, dat zijn echte sportfa- zondagavond rond die tijd al- naten. Maar voor „Briefge heim" missen ze „Studio Sport" graag". Die uitzendin gen vallen samen. Leontine heeft met haar tijd naar stijldansen. Maar ik kan het altijd nog terugzien op de video, want mijn tante neemt het op". Is Leontine een nieuwe ster spanningen voor „Briefge- aan het filmfirmanent of is het een eenmalige zaak? „Als het aan mij ligt zou ik morgen weer met iets nieuws begin nen. Mijn ouders willen alleen liever dat ik even wacht tot ik in ieder geval mijn mavo-di ploma heb. Ik heb wel het voornemen om naar de to neelschool in Amsterdam te gaan, maar daar heb je Havo voor nodig. Of ik dat ga doen wet ik nog niet, maar ik weet wel wat ik later ga doen, want ik vond het echt heel erg jammer dat de opnamen na 22 dagen al voorbij wa ren". EDWIN BAKKER het kraaienest, met een man in rood wambuis op de uitkijk naar wingewesten, bevond zou je wellicht het koor der sche pelingen het „Hollands vlag, je bent mijn glorie" kunnen ho ren zingen. Dat krijgen we op zondaga vond te zien in de VOO-serie „Nederlanders overzee", waar in ons koloniaal verleden uit de bloedige doeken wordt ge daan. De schepen van de Vereenigde Oost-Indische Compagnie gin gen telkens voor anker, waar rijke buit aan felbeerde pro- dukten wachtte: peper, zout, foelie, kruidnagelen, goud en zilver. Rijkdommen, die de hebzucht van de bemanning, aangewakkerd door de Haagse Heren Zeventien en de han delslieden in Amsterdam, prikkelden en hen niet weer hielden tot het bedrijven van wreedheden ten opzichte van de inboorlingen. Zo haalden we het bloed onder de kruid nagels vandaan. Zo ging dat in die tijd: de be ginperiode van de koloniale expansie, het uittrekken over vaak onbekende wereldzeeën om elders buitenposten van het handelsimperium Neder land te vestigen. Je bent jong, als Republiek van de Vrije Ze ven Provinciën, en je wilt wat. „Coen moet het doen" was het motto in die jaren en IJzeren Jan uit Hoorn fungeerde dan ook als hoogste Nederlander Overzee met harde en inhalige hand, als Gouverneur Gene raal. Als meest treffende beeld van die tijd en dat gedragspatroon: het shot van de camera, dat in zoomt op de loop van een oud kanon, tastbaar overblijfsel van dat verre, roemrijke, roem- en ook béruchte Neder landse verleden. Het eindigt in het duister, terwijl de com mentaarstem gewaagt van een „zwarte bladzijde" in onze na tionale geschiedenis. En zo was het ook. Jan Dor- resteijn heeft, als producer en regisseur van „Nederlanders Overzee", Veronica's 14-delige documentaire serie, de waar heid geen geweld willen aan doen. En juist willen illustre ren, hoe gewelddadig vaak toegang werd verschaft tot die verre wingewesten. Coen gaf het sein tot deportaties van complete eilandbevolkingen en tot het platbranden van kampongs, om vervolgens vanuit stenen forten de au tochtonen op schootsafstand van de „specerijperken" onder Nederlands beheer te houdèn. Inventarisatie Het zijn overigens verstilde beelden, die men daarvan te zien krijgt. Foto- en kaarten- materiaal uit historische ar chieven, voorzien van teksten die daarbij aansluiten. Het moest kloppen, zo wilden de „medesponsors" van het kost bare filmproject het: de stich ting Reaal, de Rijksuniversiteit Leiden en de Stichting Cul tuurgeschiedenis van de Ne derlanders Overzee, het Rijks museum te Amsterdam. Vero nica mocht aan het eindresul taat dan de „jus" toevoegen van een geheel ouderwets toe gerust piratenschip anno 1660 en voor de verlevendiging van de „actie" in de film vrienden en kennissen van de regisseur aan boord laten stoeien, de his torie op zich mocht geen ge weld worden aangedaan. En zo is de serie dan ook gewor den tot een waardevolle in ventarisatie van alles wat nog in verre landen aan herinne ringen aan die tijd rest. Dan is nog verrassend veel, al ver keert het meeste dan in zeer geruïneerde staat. Dat kon de regisseur zelf con stateren bij zijn bezoeken aan de betrokken locaties. Tussen de door de camera afgetaste documenten en historische „stomme" speelscènes door verschijnt hij zelf, in meest smetteloos tropen-wit, in beeld, om ons als een aardige gids in schoolmeester-jargon bij de les van het verleden te houden. De situatie op Ambon, Banda en Saparoea in de jaren tachtig: op het platteland is ei genlijk niet zoveel veranderd, in de woon- en werksituatie Zondag 11 december (Ned.II, 21.00 uur) zal het eerste 16de- eeuwse piratenschip naar In donesië (geboekstaafd als de Eerste Scheepvaert, van 1594) in deel 3 van „Nederlanders Overzee" over het scherm va ren. „Een peperduur avon tuur" is de titel ervan. Dat slaat dan op het verhaal van die aflevering: wat het kostte aan geld en bloed, voordat het Overzeese Rijk der Nederlan den profijt opleverde. Met deze aflevering konden onmisbare, tot verder kijken uitnodigende, bladzijden wor den toegevoegd aan dit histori sche tv-prentenboek. In tropi sche tinten gefilmd en met schaamrood op de kaken beke ken. JOHN POPPEN Toelichting i zondag van mdert de eerste zondag in sep- \ber staat Zundert ieder r in het teken van het bloe ncorso en dat al sinds 1936. f cineast Boud Smit het est aan dit niet-commercië- gebeuren opviel was. dat iral jongeren in de leeftijd I 15 tot 18 jaar al hun vrije aan de voorbereidingen I dit corso besteden, lijn tweedelige documentai- Een droom in Zundert" Smit getracht na te gaan die jongeren bezielt, uur, Nederland 1. grens IJzeren Gordijn, de grens ■en Oost- en West. die ot van het uiterste puntje II# Noorwegen naar het zui- n tot in de Balkan werd voor eerst door Churchill in '6 met die naam aangeduid. re grens tussen het commu- Jrjtische en kapitalistische ~^chtsblok is het onderwerp een drie uur durende do- \nentaire bij de VPRO. If het oog op de beslissing unt ^trent de plaatsing van de luwe kernraketten in West- \iropa hebben Harry Hos- in in. Theo Uittenbogaard en p deins Keiler de afgelopen ianden een reis langs de rdag'%e geografische grens ge- riaktBehalve met de ge- Ëtiisdenis van het IJzeren tJirdijn hebben zij zich vooral Uw P'Q 9ehouden met de bewo- UtJrs. wier dagelijks leven door Vf scheidslijn bein vloed wordt, uur, Nederland 1. oos Postema Chinese gemeenschap in •s land kennen we het best >or hun eten. De mensen zelf. in groep van ongeveer .000 Chinezen, vormen een \opvallende minderheid, die tegenstelling tot de overige utenlandse gemeenschappen *oit naar buiten treedt. De Itste tijd wordt deze geslo- b gemeenschap langzamer- Jnd opengebroken door de tpgeren. die zich meer aan de jderlandse cultuur aanpas- ?os Postema ontmoet van- )nd een aantal vertegen- >ordigers van de Chinese ge- renschapHet gesprek zal or namelijk gaan over de Jblemen in verband met het wijzigde economische kli- l '0 uur, Nederland 2. Nederland VPRO-tv begint vanavond met een serie over het ijzeren gor dijn, waarvan hier een beeld uit Berlijn, op Ned. I om 20.33 uur. NEDERLAND 1 NCRV 16.10 Bollo. Bries en bondge noten (2), kinderserie. 16.35 Bokkesprongen. Jeugd- magazine. 17.05 Anna. Ciro en Co (2). Ita liaanse kinderserie. TELEAC 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.25 Por Favor. Les 3. IKON-KRO-RKK 18.55 Het verhaal. Bijbelvertel ling voor de jeugd. Afl. 10: Kain en Abel. 19.00 De zondag van Zundert. Tweedelige documentaire over het bloemencorso van Zundert. 19.25 Kenmerk. NOS 20.00 Journaal. 20.28 Socutera: Het Neder lands Comité voor Kinder postzegels. VPRO 20.33 De grens. Documentaire over het IJzeren Gordijn, de geschiedenis en een reis door de landen. TELEAC 23.00 Programmeren met Pascal, les 2. NOS 23.35 Journaal. NEDERLAND 2 NOS 16.55 uur Cupvoetbal Spartak Moskou-Sparta met verslag van Theo Reitsma. In de pauze Sesamstraat. 19.45 Jeugdjournaal. 19.00 Journaal. 19.12 Politieke Partijen: Uit zending van het G.P.V. 19.22 Van gewest tot gewest. Informatie uit de regio. Van daag onderwerpen uit o.a. Drenthe en Arnhem. 20.10 Koos Postema in ge sprek. Vandaag: Chinezen in Nederland en de teruglo pende horeca-omzetten. 21.00 Een treinreis (Caught on a train). Engels tv-spel van Peter Duffell. Met: Peg gy Ashcroft. Michael Kit chen. Wendy Raebeck e.a. Peter ontmoet in de Oos- tende-Wenen Express een arrogante Weense Frau Messner. Het wordt een ontmoeting, die hij zich tot in lengte van jaren zal her- rinneren. 22.30 Journaal. 22.45 Den Haag vandaag. 23.00 Studio Sport: Voetbal. Returns derde ronde UEFA- -Cup. DUITSLAND 1 17.15 Konig Rollo. Tekenfilmserie. 17.20 ARD-Sport extra. 17.50 Journaal. 18.00 Hier und Heute. 18.25 Der Androjager. Tv-serie. 19.00 Meine drei Schwestern und ich. 20.00 Journaal. 20.15 Wiedersehen mit Brideshead. tv-serie van John Mortimer naar de roman van Evelyn Waugh. Afl. 1: Ar- cadie hervonden. Met: Jeremy Irons, Richard Hope, Anthony Andrews e.a. Zoals bekend begint het verhaal in 1944 wanneer Charles Ryder, een weinig succesvol kunstschilder, als kapitein van het Engelse leger met zijn garnizoen een nieuwe stelling be trekt: Brideshead. Het weerzien met dit romantische kasteel brengt in hem de herinneringen tot leven toen hij omstreeks 1922 in Oxford studeerde en bevriend was met de jonge lord Sebastian Flyte, een zoon van de Marchmains van Brideshead. 22.00 Titel, Thesen, Temperamente. Cultureel magazine. 22.30 Tagesthemen. 22.30 Journaal. DUITSLAND 2 17.00 Heute. Aansl.: Aus den Lan- dern. 17.15 Tele-lllu8trierte. Aansl.: Heu- te-Schlagzeilen. 18.00 Wildes weites Land (3). Tv-se- 18.57 Programmaoverzicht. 19.00 Heute. 19.30 Telemotor. Auto-magazine met o.a. de test van de Audi 80 Quattro 2 liter. 20.15 Bilanz. Economisch magazine. 21.00 Heute-journal. 21.20 Mittwochslotto 7 aus 38. 21.25 Der Denver-Clan (Dynasty). Tv-serie. 22.10 Mit dem Grundgesetz unterm Arm. Reportage over het Constitutio nele Hof. 22.55 Sport aktueJI. Voetbal UEFA- -Cup. derde ronde - returnwedstrij den. 00.00 Heute. DUITSLAND 3 WDR 17.00-17.30 Schooltelevisie. 18.00 Telekolleg I: economie. 18.30 Sesamstraat. 19.00 Aktuelle Stunde. 20.00 Journaal. 20.15 Mittwochs in... Informatie en amusement. 21.45 Auslandsreporter. Peter Bauer: Moskauer Skizzen. 22.15 (ZW) Nachtlicher Regen in den Bergen von Sichuan. Chinese speelfilm uit 1980. Met: o.a. Li Zhiyu, Zhang Yu. Qiang Ming e.a. Regie: Wu Yonggang. Aan het einde van de ze ventiger jaar waren de Chinese films bij voorkeur gewijd aan een kritische benadering van de Culturele Revolu tie (1966-1976) en de heerschappij van de „Bende van vier". „Nachtelij ke regen in de bergen van Sichuan" uit 1980 is zo'n film. Het verhaal is als volgt: In Chonqlng gaan passagiers aan boord van een schip om naar Wuhan te varen. In een hut verzame len zich de mensen, die het slachtof fer zijn van de Culturele Revolutie en de onderdrukking van de Rode Gar disten. leder vertelt zijn eigen verhaal. 23.35 Journaal. 16.30 Take it easy. Deel 3 - les 3 (herh.). 17.00 Rechten en vrijheden. Afl. 5: Recht op arbeid (herh.). 17.30 De Smurfen. Tekenfilmserie. 17.55 Chapi Chapo. Korte film. 18.00 Tik Tak. Tekenfilmserie. 18.05 Denken en doen. Sport- en spelprogramma voor kinderen. 18.30 Waard om te weten. Niki De- meyer vertelt over de komende tv- -programma's voor kinderen, theater voorstellingen, nieuwe boeken en pla- 18.40 De jongens van Baker Street. Britse detectiveserie voor kinderen. Afl. 4: De geest van Julian Midwinter (2). 19.10 Uitzending door derden: KTRO. 19.40 Paardenkoersen. Mededelin gen en programma-overzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Weerbericht. 20.15 Mini Micro Macro. Spelpro gramma. 20.20 Gered door de gong. Komi sche serie over een bokser. Afl. 13 Laatste ronde. 20.50 Urbanus. Serie rond Urbanus tienjarig artiestenjubileum. Laatste afl.: Beter 10 crises in de lucht dar een in ons land. 21.35 Het Gerucht. Kunstshow. Van daag met Phillip Glass en de Joego slavische pianist Ivor Pogorclich. 22.25 Nationale Loterij. Uitslagen er. paardenkoersen. Aansluitend: Jour- BRT 2 19.00 Tijdrover: hengelen - forel. 19.15 Oude adel. Nieuwe rijken. En gelse comedy-serie. 19.40 Mededelingen en programma- -overzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Weerbericht. 20.15 Gelukkige dwaasheid (Knock on Wood). Amerikaanse speelfilm uit 1954 van Norman Panama. Met: Dan ny Kaye. Mai Zetterling. David Burns en Leo Askln. Deze Amerikaanse ko medie dankt haar grootste charme aan het optreden van Danny Kaye. waarbij een parodie op het Russische klassieke ballet het hoogtepunt vormt. Buikspreker Jerry Morgan (Danny Kaye) werkt In Parijs, waar hij verliefd wordt op de danseres Audrey. Door een eigenaardige om standigheid projecteert Jerry een ge deelte van zijn persoonlijkheid op zijn pop Clarence. Als op een dag Claren ce Audrey beledigt, laat ze Jerry in de steek. En terwijl Jerry op zoek gaat naar een psychiater, stoppen spion nen geheime plannen in de twee re servepoppen van Jerry. RTBF 1 16.00 Graffiti. Jeugdprogramma. 17.30 Plein Jeu. Kinderprogramma. 19.05 Ce soir. Regionaal magazine. 19.25 Consumententips. 19.30 Journaal. 20.00 Risquons tout. Spelprogramma (moderne geschiedenis). 21.00 Planete des hommes. Engelse documentaire-serie. 22.05 Le Christ s'est arrete a Eboli (1). Tv-serie naar de roman van Carlo 23.00 Trekking van de lottogetallen. 23.05 Journaal. 23.20 Actualites laiquea. Engeland BBC 1 16.55 Play School. Kinderprogram- 17.20 The adventures of Bullwinkle and Rocky. 17.25 Jackanory. Kinderprogramma. 17.40 Screen Test. Scholieren-film- 18.05 John Craven's newsround. Jeugdjournaal. 18.10 Carrie's war. Kinderserie. 18.40 Journaal en weerbericht. 18.53 Regionaal magazine. 19.40 Russell Harty. Amusements programma. 20.10 Taxi. Tv-serie. 20.35 Last of the Summer Wine. Tv- 21.05 Spyship. Tv-serie. 22.00 Uitzending Liberal Party. 22.05 Journaal en weerbericht. 22.30 Q.E.D. 23.20 Sportsnight. 00.10 One night in Lincoln with Mike Harding. 00.40 Nieuwsoverzicht. 00.42 Weerbericht. TV-morgen BBC 2 18.35 Nieuwsoverzicht. 18.40 Kick Start. Motormagazine. 19.15 Grange Hill. Kinderserie. 19.40 Hollywood Muscial. Ameri kaanse musical met Stanley Donen. Tab Hunter. Gwen Verdon e.a. Regie: George Abbott. 21.25 Nature. Natuurserie. 22 00 Entertainment USA. 22.30 Karen Kay Show. 23.00 Arena. Cultureel programma. 23.50 Uitzending Labour Party. 23.55 Newsnight. Actualiteiten. ITV 16.30 Sons and daughters. 17.00 Button Moon. 17.15 Dangermouse. 17.20 Behind the bike sheds. 17.45 The squad. 18.15 University challenge. 18.45 Nieuw9. 19.00 About Anglia. 19.35 Crossroads. 20.00 Name a tune. 20.30 Coronation Street. 21.00 This is your life. Presentatie Eamond Andrews. 21.30 Up the Elephant and round the castle. 22.00 Chess-game. 23.00 News at ten. 23.35 Voetbal. UEFA-cup en boksen. 01.05 House calls. 01 35 As the actress said to the bis hop. 27 1\ Gene Kelly en Vera Ellen in de mu sical „On the town", representatief voor het werk van Stanley Donen, va ïavond met Hollywood Musical op BBC 2 om 19.45 uur. NEDERLAND 1 NOS 09.30 Nieuws voor doven. FE- DUCO 10.30 Buter, brea en griene tsiis. Afl. 11: Op herhelling 1. NOS- /NOT 11.00 Schooltelevisie. 13.00 Nieuws voor doven. VARA 16.00 Leer me ze kennen. Leoni Jansen in gesprek met buitenlandse jongeren. NEDERLAND 2 KRO-RKK: 11.00 Zetelwisseling Aartsbisdom Utrecht, reportage van de Eucharistieviering te Utrecht t.g.v. het afscheid van Kardinaal Wille- brands en de Installatie van Monseig neur dr. A.J. Simonis tot Aartsbis schop van Utrecht. NOS: 13.00 Nieuws voor doven. DUITSLAND 1 08.10-09.05 Schooltelevisie. 10.00 Journaal. 10.03 FuBball-UEFA-Pokal: 3. Ronde - Returns. 10.55 Titel, The sen, Temperamente. Herh. 11.25 Bit- te umblattern. Herh. 12.10 Bilanz. 12.55 Persoverzicht. 13.00 Journaal. 13.15 Videotex! für alle. 15.40 Jour naal. 15.45 „Das ist kein Traum". Von der Stadt aufs Land, reportage. 16.30 Matt und Jenny. 16.55 Drei Wochen Nordost (2). 17.20 ARD- •Sport extra. 17.50 Journaal. DUITSLAND 2 10.00 Zie Duitsland 1. 13.15 Video- text für alle. 15.57 Programma-over zicht. 16.00 Heute. 16.04 Vorurteile. Afl. 2: Werkeloos - moedeloos (herh.). 16.35 Mandara (8). 17.00 Heute. 17.15 Tele-illustrierte. RTBF 1 12.00 Teletekst. Nationaal magazine. 14.00-15.00 Schooltelevisie. 16.45 Vacatures van de ONEM. 17.00 Schooltelevisie. 17.30 Plein Jeu. Kin derprogramma. BBC 1 07.30 Breakfast time. Actueel pro gramma. 10.00 Mastermind. Spelpro gramma. 11.30-11.55 Play school. Kinderprogramma. 13.30 Journaal. 13.55 Weerbericht. 13.57 Financieel- en nieuwsoverzicht voor doven. 14.00 Pebble Mill at one. Lunchpro- gramma. 14.45 Postman Pat. Kinder serie 15 00 Film. 15.25 (ZW)Silvia Scarlett. Amerikaanse speelfilm uit 1935. Met: Katharine Hepburn. Cary Grant e.a. Regie: George Cukor. 16.55 Play school. 17.20 The Adven tures of Bullwinkle and Rocky. 17.25 Jackanory. 17.40 Spiderman. ITV HILVERSUM 1 EO: 17.02 EO-Onder- weg. 17.55 Meded. EO: 18.06 Tijd sein. 18.30 Schipbreuk op Malta. 18.45 De wolkenwagen. 19.02 Ron- duit-magazine. 19.20 Van U wil ik zin gen. 19.40 De bijbel open. NOS: 20.03 Langs de lijn. sport en muziek. 23.02 Met het oog op morgen. NCRV: 0.02 Volgspot. 1.02 Metropolis. 2.02 Nachtexpress. 6.02 In 't voorbijgaan. 6.09 Vandaag „donderdag. HILVERSUM 2 NCRV: 16.32 Studio 55. 17.30 Nws. 17.36 Hier en nu. (18.00 Nws.) PP: 18.20 Uitz. van de PPR. Hum.Verb.: 18.30 Het voordeel i de twijfel. NCRV: 19.00 Steen in de vijver. 20.00 Nws. 20.03 Leger des Heilskwartier. 20 18 De wereld zingt Gods lof. 21.00 Bij de tijd. 21.25 On der de kop. FEDUCO: 21 40 Waar blijft je geld?, afl. 7. 21.55 Neder lands: taal. tekens en regels, afl. 7 RVU: 22.10 Colours of English. VARA: 22.30 Nws. 22.40 Kamermuz. van Ra- vel. 23.00 Vier verdichtsels serie hoorsp. Vandaag: Dromen. 23.45 Ka mersonate opus 1 no. 6 in e kl.T. van Leclair. 23.55 Nws. HILVERSUM 3 KRO: 17 04 Weeshuis de hits. NOS: 18.04 De avond- spits. KRO: 19.02 Krachtvoer. 21.02 Demo. 22.02 Rocktempel. HILVERSUM 4 17.00 Overname Hil- um 2. AVRO: 20.00 Uitslag AVRO's Platen Publieks Prijs Klass. 1983. 21.30 Hedendaagse muz. van Philippe Boesmans. HILVERSUM 5 (Via de AM-zender van Hilversum 1) NOS: 19.02 Bulletin in het Marokkaans-Arabisch. 19.10 Bul letin in het Berbers. 19.20 Bulletin in het Turks. 19.30 Bulletin in het Spaans. Morgen 07.25 Good morning Britain. 10.30 Schooltelevisie. 13.00 Teatime and Claudia. 13.10 Get up and go. 13.30 The Sullivans. 14.00 News at One. 14.20 Anglia nieuws. 14.30 A. plus. 15.00 Take the high road. 15 30 Bro ther to the Ox. 16.30 Sons and daughters. 17.00 Teatime end Clau dia. 17.15 Dangermouae. 17.20 First post. 17.35 Porky Pig. 17.45 Garfield on the town. HILVERSUM 1 leder heel uur nieuws. NCRV: 7.02 Vandaag... donderdag, vervolg. 8.06 Hier en nu. 8.54 Hebt U dat ook wel eens? 9.03 Wie weet r Willem Wever"woont? 10.03 Mu ziek bij de koffie. 11.30 Twaalf-uurtje. 12.40 Middagpauzedienst. 13.06 Hier en nu. 13.20 NCRV-globaal. 16.02 Goudenregen Ensemble o.l.v. Ferry Wienneke. HILVERSUM 2 AVRO: 7.00 Nws. 7.10 De AVRO-klok in de morgen. NOS: 9.05 NOS-sportief. 9.24 Waterstan den. 9.30 Nws. FEDUCO: 9.33 Leer wijzer. herh. AVRO: 10.03 De AVRO-klok „Buiten". 11.00 AVROs radiojournaal. 11.03 Duimeland. 11.10 De Nederlandse schoolradio. 11.30 Nws. 11.33 Kijk op kunst 12.00 De AVRO-klok tussen de middag. 13.00 Nws. AVRO: 13.10 De Slag bij Nieuwspoort. (13.30 Nws) 13.57 Per saldo. RVU: 14.00 Nou en? 14.30 Nws. 14.33 Allemans veren in de mu ziek. KRO: 15 00 Nws. 15.03 Op reis met Johannes 15.20 Kruispunt 15.30 Nws. 15.32 Misdaad fantasie en rea liteit. 16.00 De wereld op donderdag HILVERSUM 3 leder heel uur nws TROS: 7.02 De havermoutshow. 9.03 De Hugo van Gelderen show. 11.03 De polderpopparade. 12.03 De Ne derlandstalige Top Tien. 13.03 50 Pop of een envelop. 15.03 TROS Top 50. HILVERSUM 4 VARA: 7.00 Nws. 7.02 Morgenrood. (8.00 Nws.) 9 00 Theo EJruins speelt de pianovariaties van Beethoven (3). 9.35 Klass. muz. van Duitse en Oostenrijkse componisten. 10 45 Strijkkwartetten v deze eeuw. 11.45 Edo de Waart dirigeert Stravin sky en Weill 12.25 Operette. 13.00 Nws. 13.05 Klass. muz voor cello en piano gespeeld door Nederlandse so listen. 13.30 Jazz-op-vier Studio. EO 14.30 Klassieke klankjuwelen. 15.30 Zeggen en schrijven. 16.00 Licht en u'tzicht. 16.40 Theologische verken-

Leidse Courant | 1983 | | pagina 15