Het filmsprookje van Cynthia Rhodes MEISJE UIT PROVINCIE KRIJGT UNIEK FILMCONTRACT KUNST Rol naast John Travolta: „Zo zoet dat je er kiespi jn van krijgt £eidóc6omcMit VRIJDAG 25 NOVEMBER 1983 P| AMSTERDAM „Je moet vooral zoet zijn, zei Sylvester Stallone tegen me. Zoet als stroop. De mensen moeten er kies pijn van krijgen, zo zoet". Een regie-aanwijzing van Hollywoods meest succes volle regisseur voor Cyn thia Rhodes, tegenspeel ster van John Travolta in „Staying alive". Cynthia Rhodes blond, blo zend, bruine ogen en een door dagelijke „work-outs" slank gehouden figuurtje zit in het Amsterdamse Cresthotel niet alleen zo zoet te zijn dat iedereen die er beroepshalve is loopt te juichen van „wat een schatje", ze is bovenal herken baar als de tot leven gekomen Amerikaanse droom. Het klas sieke meisje uit de Ameri kaanse provincie, opgegroeid in de schaduw van de Grand Old Opry van Nashville, Ten nessee, met de jengel van de country music binnen gehoor- safstand, dansend vanaf de tijd dat ze drie was, en dromend van showbiz en film. Ze zong bij een eigen bandje, danste bij ze gehad heeft met die éne nachtzwarte dag. Inderdaad, wat eén lieverdje, inpakken en meenemen. Deurmat „Dat meisje Jackie in „Staying alive" dat ben ik helemaal zelf. Alleen zou ik me nooit zo aan het lijntje laten houden door een jongen, zoals John Travolta met Jackie doet. Nooit van m'n leven. Dat kind laat compleet over zich lopen. Dat is geen vrouw meer, dat is een deurmat" zegt Cynthia Rhodes. Daarna houdt ze een pleidooi voor de waarheidsge trouwheid van het Broadway- sprookje van Sylvester Stallo ne waarin John Travolta van uit de „chorus line" een ambi tieuze en rake gooi doet naar het Sterrendom. „Zo gaat dat echt" zegt Cynthia. „Al die „cattle-calls", die oproepen voor audities. Je komt met z'n honderden en je weet dat ze nooit iedereen goed kunnen bekijken voor een rol. Je moet echt met je foto leuren, van het ene artiestenbureau naar het andere. Je moet smeken of ze je dan tenminste die paar gehoord en ook dat lukte. Ik had inmiddels een rockvideo- filmpje gemaakt met de groep „Toto" voor het nummer „Ro- sanna". Dat filmpje werd toe vallig gezien door Sylvester Stallone en die heeft me voor „Staying alive" gevaragd". Huilbuien Wie de Stallone-Travolta film al achteloos-denigrerend als het zoveelste Hollywood- sprookje vèr van de realiteit had gebrandmerkt, krijgt on- midellijk om de oren met Cyn thia Rhodes' korte levensver haal. Want zó zien sprookjes er pas uit. „Ja" zucht Cynthia met een blijheid die niet meer van deze aarde is. „Dat was het mooiste moment van z'n leven, toen Stallone me opbel de dat ik die rol had. Ik schijn zó in de telefoon geschreeuwd te hebben dat z'n trommelvlie zen ervan barstten. Hij heeft uit gezondheidsoverwegingen nog geroepen: „Ik hang nu maar op, ik bel later wel terug als je rustig bent". Nou, ik heb geen rust meer gehad. Achter elkaar huilbuien. Toen ze me belden van de filmmaatschap pij of ik Cyndy of Cynthia Cynthia Rhodes: schreeuwd" ,lk heb Sylvester Stallone z'n ore nou? „Toen ik uit die be- 's a's Je ^et goed bel schermde wereld van Nashvil- goed of slecht als le in Los Angeles kwam, was plek op de wereld, ik doodsbang. Ik ben eerst de Je er zelf van maak deur niet uit peweest. en ik Maar je kan je dan

Leidse Courant | 1983 | | pagina 6