mededelingen gemeentebestuur 3 I Gemeenteraad Raads- en commissie vergaderingen Hinderwet Maandag 28 november, woensdag 30 november en donderdag 1 december a.s. om 19.00 uur. Agenda: Begroting 1984. Morgen verschijnt in deze krant een advertentie waarin de begrotingsbehandeling uitvoerig wordt toegelicht. Commissie Personeelszaken en Organisatie 1C «V» i„ Het is de brandbeveiligingsverordening, die in de plaats komt van de oude Brandweerverordening. Wat houdt de nieuwe verordening in? Belangrijke bepaling is dat eigenaars en exploitanten van bepaalde gebouwen voortaan een "gebruikstoe- stemming" moeten hebben. Die verplichting geldt in principe voor allerlei soorten gebouwen (loodsen, theaters, winkels, warenhuizen etc.). In Leiden echter hebt u voorlopig alleen een gebruiks- toestemming nodig als u eigenaar of exploitant bent van een "verblijfsinrichting". Daaronder verstaat men: een inrichting, waarin ten minste 5 personen de nacht (kunnen) doorbrengen, bv. hotels, kamerverhuurbedrijven, pensions e.d. Ook bedrijven en inrichtingen, die al een vergunning hebben op grond van andere wetenschappelijke voorschriften moeten een gebruikstoestemming aan vragen. Aanvragen gebruikstoestemming Vóór 1 maart 1984 moeten eigenaren en exploitanten van verblijfsinrichtingen een gebruikstoestemming 1 X Volgende week meer Volgende week kunt u op deze plaats meer lezen over de werkzaamheden en de tijdelijke gevolgen ervan voor het verkeer. Op een plattegrond zal worden aangegeven hoe de omleidingsroutes zullen lopen. Huurders gezocht voor winkel- of bedrijfsruimten aan de Groenesteeg gekeurde maar nog niet onherroepelijk geworden be stemmingsplan Hogewoerd e.o., voor wat betreft de op de tekening 12 St 8956 met een arcering aangege ven gronden op de hoek Oranjeboomstraat/Gere- gracht, achter de woningen Catrijnestraat 3 t/m 6 en achter de woningen Oranjeboomstraat nrs. 2 t/m 12. Dit voorbereidingsbesluit (raadsvoorstel no. 289 van 1983) ligt met ingang van 1 december 1983 voor een ieder ter inzage in kamer 241 van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72 te Leiden. Breestraat 146 op Monumentenlijst Burgemeester en Wethouders van Leiden maken be kend bij hun besluit van 1 november 1983, no. 21764, te zijn overgegaan tot plaatsing van het pand Bree- straat 146 te Leiden op de Monumentenlijst. Genoemd besluit ligt met ingang van heden geduren de één maand voor een ieder ter inzage in kamer 214 van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72. Met nadruk wordt erop gewezen dat het ingevolge artikel 10 der Monumentenverordening verboden is een beschermd monument te beschadigen, te vernie len of af te breken. Voorts is het ook verboden om zonder vergunning van Burgemeester en Wethouders of in strijd met bij zodanige vergunningen gestelde voorschriften een beschermd monument gedeeltelijk af te breken, te verplaatsen of in enig opzicht te wijzigen dan wel een beschermd monument te herstellen of te gebruiken op een wijze waardoor het wordt ontsierd of in ge vaar gebracht. fSpHurfinde één maand na heden kunnen belangheb- Bovengenoemde bouwplannen liggen met van 28 november 1983 gedurende veertier voor een ieder ter inzage bij de directie Bouw- ningtoezicht, Stadsbouwhuis, Langegracht 7 mer 021 Gedurende de termijn van terinzagelegginc ieder bevoegd schriftelijk bezwaren in te di Burgemeester en Wethouders. Nieuw verzoek Een verzoek om vergunning ingevolge de H is ingediend voor: 1. Offsetdrukkerij in het pand Koppenhi 6. De aanvrage is afkomstig van Leidse Sti kerij coöp. ver. u.a., alhier, en betreft h< ten van diverse door elektromotoren gec stallaties ten behoeve van de offsetdrukk pand Koppenhinksteeg 6. Op woensdag 14 december 1983 zal om in kamer 112 van het Stadsbouwhuis gracht 72, 1e verdieping, een openbare ting worden gehouden. 2. Snackbar in het pand Morsstraat 11 De aanvrage is afkomstig van de heer en Ben Ali, alhier, en betreft een nieuwe, i inrichtina omvattende vergunning vooi

Leidse Courant | 1983 | | pagina 10