asreserve kt immens Morgen geen treinen rond Den Haag öndsdag gaat akkoord et plaatsing raketten Positief Sovjet-Unie onderhandelt verder in Genève IaG De gemiddelde portie nasi Ipeciaal die bij „de Chinees" wordt en thuis genuttigd, weegt 1127 nasi speciaal die men in het res- jgebruikt, bereikt een gemiddeld van 805 gram. Dit heeft een on- van het Bedrijfsschap Horeca j marktpositie van Chinees-Indi- Itaurants in ons land uitgewezen. iaal-porties zijn bij de Chinese res- ir groter dan de ter plaatse gecon- |e. Met de nasi speciaal is de grote beste af. In de „gewone" versie ld weegt de gemiddelde nasi go- 5 gr, de nasi rames 820 gr, de babi 965 gr, de tjap tjoy vlees 1177 gr. Gouden tijd voor „de Chinees" Michael Conrad van Hill Street Blues overleden f AM ZOU BORINGEN GEHEIM WILLEN HOUDEN Zware bewaking i v - INFORMATIE AANTREINREIZIGERS Gans met pijl (Bowuvnt DAGBLAD VOOR ZUID-HOLLAND Uitgave Westerpers, behorende tot Sijtholl Pers. Apothekersdijk 34,2312 DD Leiden, Postbus 112300 AA, tel.071 122244. Giro 103003 Bank:Amro- bank N. V. Leiden. Directeur-hoofdredacteur: IJ.Hallewas, Chef-redacteur: Wim Buijteweg. Advertenties: (excl.BTW) f 0,58per mm, kleintjes f 0,40 per mm. Abonnementen: (incl.BTW) per maand f 20.41 (uitslaut.betaling),kwartaal f 61,25, )aar f 233,50. Klachten bezorging: maandag t/m vrijdag van 18.00 tot 19.00 uur, zaterdag van 14.00 tot 15.00 uur tel. 071-122248. 'Woensdag 23 november 1983,75e jaargang no. 22740 Bij Adriaan van Dis op Ned. I om 21.15 uur o.m. als gasten Andreas Burnier, de Russische dissident Alexander Zinocjev en Igor Cornelissen. Om 22.10 uur artistieke videobeelden in „Tape-tv". Op Ned. II om 20.10 uur Koos Postema over verrechtsing van jongeren. Om 21.00 uur documentaire over moord op Kennedy. HET WEER Af en toe zon en op de meeste plaatsen droog. Minimumtem peratuur om het vriespunt, middagtemperatuur 8 graden. Matige, aan de kust later krachtige wind. Zon op 08.14, onder 16.39. Schev. hoog water 6.13 en 18.28, laag water 1.57 en 14.23. daalafgehaald 1,1 kilo Voetbal op TV De Belgische televisie verzorgt vanavond (20.00 uur) via BRT 2 een rechtstreeks verslag van de voetbalwedstrijd RC Lens (Fra)-Anderlecht (Bel) in het kader van de strijd om de Eu ropa Cup 3. Duitsland 1 zendt vanaf 21.15 uur de volledig op genomen wedstrijd Bayern München (Wdl)-Tottenham Hotspur (Eng) uit. Op Neder land 2 beginnen om 23.00 sa menvattingen van het EC-ge- beuren, met onder andere beelden van Sparta (Ned)- Spartak Moskou (Sov). Radio luisteraars kunnen al om 20.03 ur terecht op Hilversum 1 bij het sportprogramma Langs de lijn. Kamer beslist vanavond over inkomensdebat DEN HAAG De Tweede Kamer beslist vanavond of zij morgen een debat houdt over het mislukken van het overleg in de Stichting van de Arbeid. Op voor stel van Kamer voorzitter Dolman is de regering ge vraagd vandaag nog een brief over het ambtenareno- verleg aan de Ka mer te zenden. In Los Angeles overleed gisteren op 58-jarige leef tijd de acteur Mi chael Conrad, die vooral bekendheid kreeg door de ook door NCRV-tv ver toonde politieserie „Hill Street Blues". Voor die rol won hij twee keer de Emmy-on- derscheiding. Hij liet al eens weten, dat hij dit als de rol van zijn leven beschouwde, waar hij eerder slechts voor kleine rollen in aanmerking kwam. De NCRV beschikt over een nog ruime voor raad afleveringen, zodat men met de vertoning nog wel even zal kunnen doorgaan. „Als het moet zelfs nog ja ren", aldus een NCRV- woordvoerder. (Van onze sociaal- economische redactie) de vier ambtenarenbonden elkaar giste- ren weer gevonden. Eensgezind zullen ZOETERMEER-DEN HAAG In een zij optrekken zoals kort na het mislukte door gierwagens belegerd en door vele overleg van 2 november en samen beslo- bommeldingen bedreigd hoofdkantoor ten zij gisteren al tot verheviging van de van de AbvaKabo in Zoetermeer hebben acties tegen de kabinetsplannen. CHTEREN De tierlandse gasreserve enkele duizenden Jjarden kubieke me- groter dan tot nu f is vermoed. ïder de gasbel van Sloch- [en zit namelijk een twee- veld, dat op ongeveer kluizend meter diepte ligt j in verbinding staat met t oorspronkelijke veld, jlt drieduizend meter ho- Mr ligt. Door de produktie 11 de gasbel zijn breuk-( vlakken in de tussenliggen de gesteenten ontstaan, waardoor het dieper gele gen gas naar boven kon ontsnappen. Daardoor is de druk in het Slochterenveld nauwelijks verminderd en is de inhoud ervan regelma tig opgewaardeerd. Minister Van Aardenne (Economische Zaken) maakte afgelopen maandag nog bekend, dat de reserve van Slochteren 250 miljard kubieke meter meer zou zijn. Die voorspelling is ech ter veel te voorzichtig. Dat blijkt uit een gesprek, dat de Winschoter Courant heeft gehad met een geo loog die jarenlang nauw be trokken is geweest bij de gaswinning in Nederland. Deze man, die anoniem wenst te blijven, zegt dat niet de verbeterde winme- thodes oorzaak van de bij stellingen zijn, maar enkel en alleen de aanwezigheid van een tweede veld. Volgens deze geoloog zijn er in Nederland ongeveer acht boringen gedaan op een diepte van zesduizend me ter. De Nederlandse Aardo lie Maatschappij (NAM) zegt op slechts één enkele plaats zo diep geboord te hebben. De NAM zegt ook, dat bij die boringen geen gas is aangetroffen. De geoloog bestrijdt dit: „Er is wel de gelijk gas aangetroffen. In informele kring laten NAM-employé's daarover ook wel eens iets los, maar zij mogen dat niet in het openbaar zeggen". Pag. 2: Jarenlange ge heimzinnigheid hze correspondent Ge- rard Kessels) f Na een vaak fel iotioneël tweedaags van in totaal 26 uur het Duitse parle- gisteravond inge- met de plaatsing jie nieuwe Ameri- i kernwapens op DEDELING rband met de proble- rond de postverwer- verdient het aanbeve- Idvertenties zo moge- if te geven aan ons K>r in Leiden, Apothe- lijk 34. Op dit adres en ook stukken voor idactie worden afge- Directie. Duits grondgebied. Vóór informeerde minister Manfred stemden de christen-de- Wörner van Defensie zijn mocraten en liberalen, die Amerikaanse collega Caspar Hp rp0pri normal it ip vnr- Wemberger. De Amerikanen de regeringscoalitie vor hebben immers haast. Zij wil- men. legen waren de so- jen vandaag al beginnen met ciaal-democraten en de de plaatsing. De eerste Pers- Groenen. De uitslag: 286 hing II-raketten in Duitsland voor, 226 tegen, één ont- moeten volgens het statione- houdinf? ringsprogramma van de Onmiddellijk na de stemming NAVO v^h^inde^n basis Mutlangen in zuid Duits- Sinds de aankomst van de eer ste kruisraketten op de Britse luchtmachtbasis Greenham Common en de daarop volgen de demonstraties is de bewa king rond de basis sterk opge voerd. Op de foto twee militai ren, die van achter een heg van prikkeldraad demonstran ten en voorbijgangers in de gaten houden. land werd gisteren een tweede prikkeldraadversperring aan gebracht om demonstranten op een afstand te houden. Mut langen is een van de stand plaatsen van de Pershing-II. Verbitterde woordvoerders van de Groenen en de vredes beweging lieten gisteravond weten dat ze het hoofd niet in de schoot leggen. ,,Nu begint het pas", verklaarde parle mentslid Otto Schily. Pag.7: „Computerfout kan geen kernoorlog veroorza ken" V YADVERTENTIES rn'iili'iihnniiliTr- ÖIOHet Motor huis Vondellaan 80. Leiden Tel 071-769313 Achttien miljoen smartegeld NEW YORK Een jury rechtbank in de Amerikaanse stad Columbus heeft 18 mil joen gulden toegekend als smartegeld aan een man wiens 81 jaar oude moeder was over leden, nadat zij een maand lang een medicijn tegen artri tis. gewrichtsontsteking, had gebruikt. Het medicijn Oraflex werd vorig jaar augustus in de Verenigde Staten uit de han del genomen. LONDEN Een vooraanstaande politieke commenta tor van de Russische televisie heeft in Londen gezegd dat de Sovjet-Unie niet uit de Geneefse wapenbespre kingen zal weglopen. De vrees hiervoor bestaat nu de Westduitse Bondsdag akkoord is gegaan met de plaatsing van de nieuwe raketten. Volgens Vladi mir Pozner zal de Sovjet-Unie blijven onderhandelen als de Amerikanen bereid zijn af te zien van verdere uitvoering van het plaatsingsschema. In Genève kwamen vanmorgen in ieder geval de Amerikaanse en Russische delegatie bijeen voor de af gesproken ontmoeting. Sovjet-leider Joeri Andropv had vorige maand gezegd dat de Sovjet-Unie het overleg zou afbreken, wanneer de raketten zouden worden geplaatst. OCCASION-SPECIALIST Een vol jaar garantie mogelijk IIIJSTS Keuze uit 125 stuks C©3It'ILryrfll^l Alkemadelaan 1 - RoelofarafKfeveen k=^SSS5S5SSS Telefoon 01713-2866-2073 Geen krant ontvangen Bel tussen 18.00 en 19.00 uur. zater dags tussen 14.00 en 15.00 uur, telefoonnr.071-122248 en uw krant wordt nog dezelfde avond nabezorgd. ADVERTENTIE Donderdag 24 november bestaat de kans op ontregelingen als gevolg van locale akties in Den Haag, Leiden en omgeving, inclusief de Schiphollijn. Voor nadere informatie zullen de telefonische infocentra op donderdag vanaf 06.00 uur 's-morgens bereikbaar zijn onder de nummers: 085-451457,040-448940,050-122755, 023-323551,043-14563,074-458585,080-222430, 020-141959,020-238383,070-824141,010-117100, en 030-315814. In het park van Darham in de Amerikaanse staat Ma ryland liep gisteren nog deze gans rond. Nadat een man de pijl, die de schou der van het dier was ge schoten, had weggehaald, kon de gans zich weer vrij bewegen. Morgenochtend willen de vervoersbonden FNV en FSV het treinverkeer in de regio Den Haag enkele uren platleg gen. Daarover wordt vannacht beslist. De FNV-leden van het Rot terdamse vervoersbedrijf RET hebben het werk voorlopig voor 48 uur neergelegd. Vrij dag wordt de staking overge nomen door het technisch per soneel, dat door blokkades van garages en remises het uitrij den van trams, bussen en me tro ook in het weekeinde wil voorkomen. Rond de Maasstad waren de wegen vanmorgen propvol. Verder zijn er plannen voor stakingen bij het NS-goede- renvervoer, met name bij het Rotterdamse knooppunt Kijf hoek. Naast verscherping van de stiptheidsacties bij de douane zullen er acties gaan komen bij verschillende gemeenten en bij de waterstaat (bruggen en sluizen). Mogelijkerwijs komt het alsnog tot acties in het Rot terdamse Havengebied. De schatkist begint snel le ger te worden. Door acties van belastingambtenaren komt cr nauwelijks geld binnen. Als de ontwikkelingen in dit tempo doorgaan is de schatkist met Sinterklaas leeg en moet er geld worden geleend. Volgens woordvoerder Van Dalen van de middelbare en hogere ambtenarencentrale CMHA zullen de mensen die het de laatste dagen wat kal mer aan hebben gedaan, wor den opgepord hun acties te verscherpen. „We zullen hen wat peper in hun achterste moeten steken. Er is geen en kele aanleiding om 't wat rus tiger aan te gaan doen", zo for muleerde Van Dalen het. Voorzitter De Jong van de christelijke ambtenarenorgani- satie CFO, die maandag even los kwam te staan van de Ab vaKabo. toonde zich gisteren weer voluit bereid om samen op te trekken met de collega's van Je FNV-bonden. De Jong meent dat het kabinet minister Rietkerk (Binnenlandse Za ken) nu meer financiële ruim te moet geven. „Van ons kan niet worden verwacht dat wij onze handtekening zetten on der het regeerakkoord," aldus De Jong. Pag 9: VVD wil snel wetjes laten aannemen; Lubbers voor de keuze: NOTU spant opnieuw kort geding aan. Vrouw overleeft val van zesde verdieping EINDHOVEN Een 21-jarige Eindhovense vrouw heeft een val vanaf een balkon op de zesde verdieping overleefd. Ze wilde haar flatwoning op de zesde verdieping ontvluchten, nadat ze door haar man was mishandeld. In die paniek viel ze naar bene den, maar ze had het geluk dat ze met haar been bleef haken achter een balkon op de vijfde verdieping. Daardoor kon de vrouw op die étage ongedeerd een flatwoning binnenklimmen. De echtgenoot is na het gebeuren spoorloos. Het gaat weer wat beter met de dagbladen. Goed niéuws dus voor wie een dagblad nu eenmaal „lezen en schrijven" hoort te zijn. Dus ook voor de abonnees, die er mede voor zorgen, dat er weer optimisme in de krantenwereld is voor het komende jaar. Aanleiding misschien dus ook om nu uw buurman, neef of goede kennis ervan te overtuigen, dat elke dag, waarop hij de Leidse Courant moet missen hem te veel van het toch ook vele positieve economische nieuws, volstrekt nodeloos, ontgaat.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 1