Ïpe-TV geeft eld van -kijken in toekomst Louis in de geest aan wezig op elpee van Davidsliedjes DIO/TELEVISIE CcidócSomoTit WOENSDAG 23 NOVEMBER 1983 PAGINA 15 üiedrama Herenstraat )n start egie van John v.d. Rest kwam met vertraging de nieuwe TROS-tv-se- erenstraat 10" gereed op tekst van (euls. Dit familiedrama in zeven de er een met de ondergang bedreig- nhandel van vader op zoon gaat de week zaterdag van start. In de Ijllen Luc Lutz en Ellen Vogel als ierpaar van Laar (derde en vierde ks) en verder v.l.n.r. Frederik de Guikje Roethof, Hetty Verhoogt, rijver Hans Keuls, John v.d. Rest, ,d. Vlugt, Derek de Lint en Willeke ïmelrooy. Rockconcerten per satelliet HILVERSUM Nog voor het eind van het jaar verzorgt Trilion Pictures in samenwerking met Satellite Television een serie van dertien rockconcerten, die per satelliet over de hele wereld worden uitgezonden. Hoewel nog niet bekend is om welke groepen het gaat, is de titel van de serie wel bekend: „Live at London". De optredens worden opge nomen in de Marquee Club in het hartje van de Engelse hoofdstad. De concerten, die vanaf half december worden uitgezonden, worden gepre senteerd door disc-jockey Nicky Horne. Als al les volgens plan verloopt is de serie in heel Eu ropa, Skandinavië, Amerika, Japan en Austra lië te zien. Daarbij zenden sommige landen de concerten rechtstreeks uit. Andere omroepen bewaren de opnamen voor latere uitzenddata. Wie de concerten in Nederland op de buis gaat brengen, is nog niet bekend. IE RSUM ,.Tape-TV" k ik, een VPRO-pro- i dat voor de Neder- Oeketelevisie ongekend is heel erg op het vi- CJ*jpect is gericht. De pro- p' die erin worden ge- taan geheel op zichzelf heel verschillend van Bovendien wordt er m ^achtergrondinformatie, [1 Vleg of commentaar bij Te^. De video's zijn ook __jeerd op hun sterke in- jdat de kijker ook nog Itie krijgt, al is het dan i de klassieke manier", I fceldend kunstenares fo- Gea Kalksma. Zij is de zeven leden van I Cpe-TV"-team. Het pro- L.V beleeft vanavond op om 22.10 uur bij de ^'jn première en zal dit Seizoen zes keer worden ■'•Hden. eerste programma kan x van alles verwachten r voor ieder wat wils 'e hebben bijvoorbeeld leo-band van de New- performance kunste- ichael Smith. Hij maakt ideobanden en levert .lief goed werk af. Zijn trogramma zit vol hu- in is een beetje satirisch, de Nederlandse filmer ferdult laten we „In de nachten" zien. Dit produkt be staat uit 60 scènes, die je op verschillende manieren kan rangschikken, waardoor je tel kens een ander verhaal krijgt. We laten vier van die scènes zien. De produkties in Tape- TV" zijn niet allemaal afkom stig uit 1983 er zit ook ouder werk bij". Volgens Gea Kalksma geeft het programma een beeld van de manier waarop in de toe komst naar de televisie zal worden gekeken. „De kijker die thuis afstandbediening heeft, kan vanuit zijn stoel heel snel van de ene naar de andere zender overschakelen. Nu heeft hij nog acht kanalen tot zijn beschikking, maar straks zijn dat er veel meer. Door steeds van het ene naar het ander net over te schake len stelt de kijker zijn eigen programma samen. Diè manier van kijken is in „Tape-TV" verwerkt". Om lijn in het programma te brengen en om de kijker de kans te geven alle onderwer pen in zich op te nemen wordt er in „Tape-TV" veel aandacht besteed aan de vormgeving en het geluid. „Tussen de ver schillende onderwerpen ma ken we gebruik van appetizers (zogenaamde smaakmakende korte video-fragmenten die de Fragment uit het eerste „Tape-TV"-programma van de VPRO. kijker moet helpen het zojuist bekeken produkt te vergeten om van het volgende te kun nen genieten). Verder hebben we een aantal verschillende logo's (beeldmerken) en ma ken we gebruik van computer- grafics (figuren gemaakt door middel van een computer)". Het eerste programma bestaat voor het grootste deel uit werk van buitenlanders. Alleen de bijdrage van Dick Verduit komt uit Nederland. „We ho pen dat daar na het eerste pro gramma verandering in komt. Dat mensen met eigen ge maakte, kwalitatief goede vi deobanden naar ons toe ko men". De bedoeling van de zes pro- dukten is dat ze door kijkers met thuis een video-recorder worden opgenomen. De afle veringen hebben dan ook geen klassiek begin en einde. „Het eindpunt sluit aan op het be ginpunt van de volgende afle vering, als je de aftiteling eraf laat. Op die manier krijg je een paar uur band met pro- dukten die de moeite waard zijn". „Tape-TV" wil in de komende programma's ook eigen popvi deo's laten zien. Gea zegt: „We werken op twee manieren. We gebruiken bestaand materiaal. Er zijn namelijk zoveel goede video's. Het is toch zonde als die niet worden vertoond. Daarnaast willen we mensen opdrachten ge^en onder meer voor het maken van popvide o's. In Londen, het centrum van de pop-clips, hebben we namelijk gemerkt dat de markt zich helemaal heeft ge richt op MTV (Music Televi sion). Een van de eisen van dit Amerikaanse televisie-station is dat de groep altijd in beeld moet komen. Wij vinden dat je in drie minuten een heel leuk verhaal kan vertellen waarin de groep of de leden niet di rect de hoofdrol hoeven te spelen. Je kan de plaat ook ge bruiken als geluidsverhaal bij de video die je maakt. We heb ben momenteel contact met Morris, een jongen van de Duitse groep Der Plan, die graag in Nederland een clip wil maken bij de nieuwe sing le van zijn groep". Wanneer de VPRO het pro gramma na de eerste afleve ring niet stopzet, is de volgen de in januari te zien. „De om roep had in december geen ruimte meer voor ons, van daar". HANS PIËT Schreven wij eerder over de plaat met unieke opna men van Louis Davids, het met moeite uit verge ten vindplaatsen en groe ven opgedolven stemge luid van de grote meester, nu verscheen een elpee met zang uit de aan hem gewijde musical ,,De zoon van Louis Davids", gevuld met vertolkers van het onvergetelijke* lied werk van Louis. Goed en met overgave gedaan allemaal, maar niets haalt het bij het origineel. De liedjes klinken als echo's uit een niet eens zo ver verleden. Het draait in dit werk niet alleen om de tekst, maar om de adem die door de oorspronkelijke vertolker werd ingeblazen met zijn ietwat hese astmatische stem. Regels gezongen alsof die in zijn huig bleven steken, met een brok in de keel kant en klaar bijgeleverd. Dat maakte dat werk onvergete lijk, met „De kleine man" voorop en de „Scheveningse zee" gedistingeerd daar achter. Dat is niet terug te halen en onherhaalbaar, hoort helemaal bij de eigenaar, zoals alleen Toon zijn „ballonnetje in de wind" kon laten dollen, Edith Piaf haar „Je ne regrette rien" over de tong liet gaan en Sina tra zijn „Strangers in the night, lovers on first sight". Hiermee vallen we de musi calspelers Johan Ooms, Jenny Arean, Gerrie v.d. Klei, Lex Goudsmit, Joost Prinsen, Ka rin Bloemen en de kersvers onderscheiden Jan Mesdag als de jonge Louis niet af. Zoals Davids het deed doet niemand het hem na. En daarmee zaten de nieuwe vertolkers gelijk voor problemen. De grote meester imiteren leidt tot een slap aftreksel. Te kiezen voor een eigen interpretatie lokt de reactie uit, dat dit niet op Louis lijkt. Dit diefstal van stijl te noemen gaat te ver, om dat er ook een grote mate van oprechtheid uit spreekt, de er kenning waaruit eerlijke pië teit opklinkt. Persoonsgebonden We komen dan al direct te recht bij Johan Ooms, de Louis Davids uit de musical. Hij speelde die rol eerder in de musical gewijd aan het leven Het ensemble van de musical ,,De zoon van Louis Da vids". van Louis' grote voorganger Pisuisse. Hij moet studieus diens zang honderden keren hebben beluisterd. Met als re sultaat, dat hij in „De kleine man" diens timbre benadert, dat lichte sarcasme in de into natie ook, maar juist daardoor meer aandacht vraagt voor de originele zang dan voor zijn ei gen vertolking van dit lied, dat voor altijd persoonsgebon den zal blijven. Dat geldt ook voor „De Sche veningse zee, zo distingué, en dat strand zo charmant", waar Mengelberg de branding diri geerde. Zoals Louis dat zong in zijn Kurhauscabaret komt het nooit meer boven water, ter wijl Gerrie v.d. Klei toch ko ket en kolderiek in afwisseling zowel stem geeft aan de bezoe kers in betere doen als aan het volk verzwolgen in strandver- tier. Bezat dit liedje niet een voorgeschiedenis, dan zou tot in lengte van jaren Gerrie v.d. Klei gegolden hebben als de onvergetelijke interprete van deze sfeerschets. Maar zij heeft nu eenmaal een grote voor ganger en die overstijgt zij niet. Jan Mesdag hikt niet minder tegen de nog rondwarende geest van Louis Davids aan. In het lied „Luchtkastelen" over twee gelieven zonder perspec tieven laat hij horen over een groot geluid te beschikken, ge paard aan een heldere zegging. Maar hij zou nog meer volume hebben als hij het geluid niet achter uit zijn keel zou laten komen, overigens op de ma nier waarop ook Ronnie Tober als kenner van de microfoon techniek dat doet, maar de klank meer voor in de mond zou vormen. En Jenny Arean, onbetwiste karakterzangeres met een mooi vol geluid in een dragen de stem. moet ervaren hoe het onderdrukken van de eigen krachtige volheid niet per se leidt tot het benepen berusten de van „Als je voor een dub beltje geboren bent, dan word je nooit een kwartje". In haar beleving krijgt het iets opstan digs, de sfeer van onze dagen, terwijl Davids er de melancho lie in liet horen van de destijd- se maatschappelijke onderlaag, die zich vol zelfmeelij schikte in zijn lot. Ondertoontje Dit licht tragische ondertoon tje hoort er toch wezenlijk bij. Dat begrepen goed de arran geurs van de bestaande melo dische verpakking van weleer, Martin van Dijk en Hans Ver meulen, die ook de plaat pro duceerde. Zij sloten in dit werk nauw aan bij de oor spronkelijke muziek wat be treft thema en schema, maar buiten de mogelijkheden van het moderne instrumentarium goed uit als zij lichtelijk zwe vend elektronische geluids flarden toevoegen dan wel de muziek inkleuren met een neuzelende, lichtklagende sax of schchtere klarinet. Het meer kleurrijke werk vindt men bij Lex Goudsmit, die de volksfiguur „Goocheme Sally" in zang neerzet, bij Ka rin Bloemen met haar „Kat op het plat" en bij Joost Prinsen, die de „Zesdaagse" van het le ven, de wekelijkse tredmolen over de noten uitsmeert in een pijnlijke opsomming van hui selijke beslommeringen. Bepaald allemaal geen Davids, maar wel een Louis, die regel matig om de hoek komt mee kijken, een man die in de geest en in de geestige teksten aanwezig blijft. TON OLIEMULLER gewest tot ist aartpionier Bob mfer gaat met pensioen. \Sar bouwde hij zijn be- *>ch reiner Airways, uit I van de grootste heli- riaatschappijen ter dit onderwerp bevat riek ,,Van gewest tot 1" nog de onderdelen: labiele straatorkest van j met de naam de Fan- fn de Eeuwigdurende alsook het einde Èrmun terzijl in Gronin- haven van de garna- ers. Iur Nederland 2. i Postema neegse cultuurpsycho- mdr. Louk Hagendoorn Tpues Janssen, van wie fezer dagen het boek ws-omkeer" verschijnt, vanavond bij Koos na in het programma. ur boek verzamelden zij Uitaten van een onder waar politieke voorkeu- ']af zij tussen februari maart '83 hebben ver- Inder de leerlingen uit bgste klassen van vijf- iVO en HAVO-scholen. ji met een aantal bij het Wpek betrokken jonge ren zij op de uitkomsten $iur Nederland 2. ident sn was het twintig jaar 'n, dat president John nnedy in Dallas werd ord. Na alle herdenkin- n thema-avonden over ierwerp presenteert de een documentaire, Bob Nahuisen en Gert een antwoord pro be vinden op de vraag wie Is de samenzweerders moordcomplot waren. -e hand van archiefma- wordt de aanslag ge- Urueerd, vertellen oog- en hun ervaringen en het rapport van de issie Warren kritisch en. uur Nederland 2. Nederland Heieen (Josée Ruiter) krijgt het in de achtste aflevering van „Sanne" zwaar te verduren". Ned. I om 19.00 uur. NEDERLAND 1 FEDUCO 16.00 Benji (For the love of Benji). Amerikaanse speel film uit 1977 voor de jeugd waarin de hond Benji span nende avonturen beleeft. TELEAC 18.25 Spaans voor beginners, les 1. IKON-KRO-RKK 18.55 Het verhaal, bijbelvertel ling voor de jeugd. Afl. 8: Een man en een vrouw. 19.00 Sanne, negendelige dra maserie. Afl. 8: Heieen krijgt meer aandacht dan goed voor haar is. Nu be kend is dat haar dochter bij de bloedgooi-aktie was be trokken. 19.25 Kenmerk, actualiteiten. NOS 20.00 Journaal. 20.28 SOCUTERA: Film van de Stichting Nederland Oke. VPRO 20.33 Herenleed, programma geschreven door Armando en Cherry Duyns. Afl. 2: Een bloemenveld. 21.15 Hier is... Adriaan van Dis. praatshow over cultuur, politiek, wetenschap en wat dies meer zij. 22.10 Tape-tv. Een nieuw pro gramma met film video en muziek. (Zie elders op deze pagina). TELEAC 23.03 Programmeren met Pascal, les 3. NOS 23.40 Journaal. 23.45 Nieuws voor doven en slechthorenden. NEDERLAND 2 NOS 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.30 Sesamstraat. 19.00 Journaal. 19.12 P.P;: Uitzending van de C.P. 19.22 Van gewest tot gewest. (Zie toelichting). 20.10 Koos Postema in ge sprek. Ontmoetingen met Nederlanders die een be langrijke rol in de samenle ving spelen. (Zie toelich ting). 21.00 De dood van een presi dent. Documentaire van Bob Nahuisen en Gert «\eij- er over de moord op presi dent John F. Kennedy. (Zie toelichting). 22.30 Journaal. 22.45 Den Haag Vandaag. 23.00 Studio Sport, met o.a. UEFA Cup-voetbal (3e ron de). 17.00 Die Spielbude. kinderprogram ma. 17.50 Journaal. 18.00 Hier und Heute. 18.25 Engel auf Radern. serie. 19.00 lm Schatten des Sieges, serie. 20.00 Journaal. 20.15 Rote Erde. Tv-film in 9 delen. All.8: Voor keizer en vaderland. 21.15 Bilder aus der Wissenschaft. Wetenschappelijk magazine. 22.00 Tagesthemen. 22.30 ARD-Sport extra. UEFA-Cup voetbal, returns 8e- finale. 00.00 Journaal. DUITSLAND 2 17.00 Journaal. Aansl.: Aus den Lan- lal magazine. -Illustrierte. magazine. Aansl.: Heute- Schlagzeilen. 18.00 Wildes weites Land. Australi sche serie, met o.a. Peter Colling- wood en Angela Punch McGregor. Het verhaal speelt in het jaar 1788, toen Australië eerst een Engelse strafkolonie was en later door emi granten werd bevolkt. Een groep En gelse gevangenen en soldaten landt aan de oostkust, waar een klein plaatsje is ontstaan. De Engelse vlag wordt gehesen en captain Arthur Phi lip tot gouverneur van Nieuw-Zuid- -Wales benoemd. Onder de vrouwelij ke gevangenen bevindt zich de jonge Ellen Prentice, wier zoontje Johnny al snel contact maakt met de oorspron kelijke bewoners, de aboriginals. 18.57 Programma-overzicht. 19.00 Journaal. 19.30 Direkt. Jongerenmagazine. 20.15 Bilanz. Informatief programma. 21.00 Heute-journal. 21.20 Mittwochslotto - 7 aus 38. 21.25 Der Denver-Clan (Dynasty). Tv-serie. 22.10 Zukunft ohne Traume? Filmre portage over jongeren in de Bondsre publiek. 22.55 5 nach 10: Jugend '83: Eine wehleidige Generation? Debat over de hedendaagse jeugd. Aansl. Jour- DUITSLAND 3 WDR 18.00 Tetekolleg I: 18.30 Sesamstraat. 19.00 Aktuelle Stunde. 20.00 Journaal. 20.15 Mittwochs in... informatie en amusement. 21.45 Auslandsreporter: Festung Narita. Reportage uit Tokio. 22.15 (ZW) Das Licht von 10.000 Fa- milien. Chinese speelfilm uit 1947. Regie: Shen Fu. In 1945 had het Chi nese volk na acht bittere jaren einde lijk de Japanse overheersing van zich afgeslagen. Het land verkeerde in bij zonder slechte economische en soci- a.e omstandigheden. Tegen deze achtergrond speelt de film van Shen Fu waarin de hoofdpersoon Hu voor grote problemen komt te staan. Noodgedwongen moet hij zijn hele fa milie opnemen, terwijl zijn woning veel te klein is. Spanningen en con flicten zijn het gevolg. Bovendien ver liest meneer Hu nog zijn baan, waar mee de rampspoed nog niet ten ein de is. 00.10 Journaal. 18 00 Tik Tak. Tekenfilmserie. 18.05 Denken en doen. 18.25 Waard om te weten. 18.40 Silas. Duitse jeugdserie, afl. 11. 19.00 Gezondheidsmagazine. 19.40 Mededelingen. 19.45 Journaal. 20.10 Weerbericht. 20.15 Mini Micro Macro. 20.20 Gered door de gong (11). Serie over de avonturen van een bokser. 20.50 10 jaar Urbanus: „In revisie". Tweede programma t.g.v. het tienjari ge jubileum van Urbanus. 21.40 Drie rare kwasten. Satirisch programma (Zilveren Roos) van de BBC. 22.05 IJsbreker. Rechtstreeks pro gramma. Vandaag: „Laat me (nog eens)lachen". 22.55 Journaal. Vooraf: Nationale Lo terij en Paardekoersen. BRT 2 19.00 Tijdrover: Mode (8). 19.15 Open ruimte, documentaire n.a.v. de tentoonstelling door de Ko ning Boudewijnstichting. 19.40 Mededelingen en Vanavond. 19.45 Journaal. 20.10 De dame met het hondje. Rus sische speelfilm uit 1959 van Yosif Cheifits naar Anton Tsjechov. De op het Filmfestival in Cannes bekroonde film „De dame met het hondje" van Yosif Cheifitz uit 1960 is een harts tochtelijke liefdesgeschiedenis van rond de eeuwwisseling, vervaardigd naar een verhaal van Anton Tsjechov. In de badplaats Jalta aan de Zwarte Zee ontmoet de Moskouse ambte naar Dimitri de elegante Anna Serge- jevna. Ze voelen zich tot elkaar aan getrokken, maar ze houden hun ge voelens in de hand omdat ze allebei getrouwd zijn. Terug in Moskou en in de sleur van zijn huwelijk blijft Dimitri aan Anna denken en besluit haar op te zoeken. (Onder voorbehoud i.p.v. de speelfilm de voetbalwedstrijd Len- s-Anderlecht). 21.40 laraelitiach-godadienatige uit zending. RTBF 1 19.05 Ce aoir. Regionaal magazine. 19.25 Consumententipa. 19.30 Journaal. 20.00 Riaquons tout. 21.00 Planete des hommea. Engelse documentaire serie. 21.55 Sang et Honneur - La jeunea- se sous Hitier (4). 22.50 Journaal. 23.05 Actualitea laiquea. De dame Anna Sergejevna uit de Russiache speelfilm: „De Dame met het hondje". BRT 2 om 20.10 uur. Charles Bronson speelt de hoofdrol in de Amerikaanse speelfilm „Brea kout". ITV om 23.30 uur. BBC 1 17.20 Mighty Mouse. Kinderserie. 17.25 Jackanory. Kinderprogramma. 17.40 Screen test. Scholleren-film quiz. 18.10 Carrie's war. Kinderserie. 18.40 Sixty minutes. Actueel magazi- 19.40 Gloria. Amerikaanse serie. 20.05 Harty. Amusementsprogramma door Russel Harty. 20.35 The Last of the Summer Wine. 21.05 Spyship. Tv-serie. 22.00 Journaal en weerbericht. 22.25 Q.E.D. Wetenschappelijke se- 22.55 Sportanight. 24.05 One Night in Lincoln with Mike Harding. 00.38 Nieuwsoverzicht. 00.40 What a Picturel Vandaag: Ri chard Todd. 01.10 Weerbericht. BBC 2 18.35 Nieuwsoverzicht en weerbe richt. 18.40 Kick Start. Motormagazine. 19.10 Tekenfilms. 19.15 Grange Hill. Kinderserie. 19.35 Onbekend. 19.40 By the light of the silvery moon. Amerikaanse musical met o.a. Doris Day. Gordon MacRae. Regie: David Butler. 21.20 The 20th Century Remembe red. Serie. 21.25 Nature. Natuurserie van Tony Soper. 22.00 Entertainment USA. Over de Amerikaanse amusementswereld met Jonathan King. 22.30 Karen Kay. Showprogramma. 23.00 Arena. Cultureel programma. 23.50 Newsnight. Actualiteiten. ITV 17.00 Button Moon. 17.15 Dangermouse. 17.20 Behind the bike sheds. 17.45 The squad. 18.15 University challenge. 18.45 Nieuws. 19.00 About Anglia. 19.35 Crossroads. 20.00 Name a tune. 20.30 Coronation Street. 21.00 This is your life. Presentatie Eamond Andrews. 21.30 Benny Hill. 22.00 Chess-game. 23.00 News at ten. 23.30 Breakout. Am. film (1975) met Charles Bronson 01.20 The big guestion. TV-morgen NEDERLAND 1 NOS: 09.30 Nieuws voor doven. 10.00 Schooltelevisie. 13.00 Nieuws voor doven. VARA: 16.00 Poldark, Engelse serie. Afl. 13: Ross en Prudie wachten bezorgd op Demelza die bij na in haar bootje bevalt en met de grootste moeite aan land komt (herh.). 10-52 Scooby Doo. DUITSLAND 1 08.10-09.05 Schooltelevisie. 09.25 Die Sendung mit der Maus. 10.00 Journaal. 10.23 Voetbal UEFA-Cup. 11.25 Bilder aus der Wissenschaft, herh. 12.10 Bilanz, economisch ma gazine. 12.55 Persoverzicht. 13.00 Journaal. 13.15 Videotex! für alle. 16.10 Journaal. 16.15 Wendepunkte, vrouwenprogramma. 17.00 Matt und Jenny, kinderserie. 17.25 Wie geht's?, kinderprogramma. 17.50 Journaal. DUITSLAND 2 10.00 Zie Duitsland 1. 13.15 Video- text für alle. 15.57 Programma-over zicht. 16.00 Journaal. 16.04 Kunstier verlassen den Elfenbeinturm. Re portage over de schilder Paul Blan kenburg (herh 16.35 Mandara (3), tv-serie van Justus Ptaue 17.00 Jour naal. 17.15 Tele-illustrierte. 17.50 Flohmarkt, tv-serie. RTBF 1 12.00 Teletekst. Nationaal magazine 14.00-15,00 Schooltelevisie. 16.45 ONEM-aankondigingen. 17.00 Schooltelevisie. 17.30 Plein Jeu. Ge varieerd kinderprogramma. BBC 1 07.00 Teletekst-overzicht. 07.30 Breakfast time, 10.00 Mastermind, spelprogramma. 11.30-11.55 Play school, kinderprogramma 13 30 Journaal. 13.55 Weerbericht. 13.57 Finan.- en nieuwsoverzicht voor do ven en slechthorenden. 14.00 Pebble Mill at one, lunchprogramma. 14.45 Postman Pat, kinderserie. 15.00 Ma gic Town. Amerikaanse speelfilm uit 1947. 16.35 Tekenfilms. 16.55 Play school, kinderprogramma 17.20 Mighty Mouse, tekenfilm. 17.25 Jac kanory, kinderprogramma. 17 40 Spi- derman, kinderserie. BBC 2 10.15-12.50 Schooltelevisie. 12.55 Informatieve series. 14.02-1600 Schooltelevisie. 15.00 You and me- kinderprogramma. 15.15-16.00 Schooltelevisie. ITV 07.25 Good morning Britain. 10.30 Schooltelevisie. 13.00 Teatime and Claudia. 13.10 Get up and go. 13.30 The Sullivans. 14.00 News at One. 14.20 Anglia nieuws. 14 30 A. plus. 15.00 Take the high road. 15.30 So mething in disguise. 16.30 Sons and daughters. 17.00 Teatime and Clau dia. 17.15 Dangermouse. 17 20 First post. 17.35 Tekenfilm. 17.45 Home. HILVERSUM 1 EO: 17.02 EO-Onder- weg. 17.55 Meded. (NOS). EO: 18.06 Ti|dsem. 18.30 Schipbreuk op Malta. 18.45 De wolkenwagen. 19.02 Ron- duit-magazine. 19.20 Van U wil ik zin gen. 19.40 De bijbel open. NOS: 20.03 Langs de lijn. sport en muziek. 23.02 Met het oog op morgen. NCRV: 0.02 Volgspot. 1.02 Metropolis. 2.02 Nachtexpress. 6.02 In 't voorbijgaan. 6.09 Vandaag, .donderdag. HILVERSUM 2 NCRV: 16.32 Studio 55. 17.30 Nws. 17.36 Hier en Nu. (18.00 Nws PP: 18.20 Ultz. van de PPR. Hum Verb.: 18.30 Het voordeel van de twijfel NCRV: 19 00 Sleen in de vijver. 20.00 Nws. 20.03 Leger des Heilskwartier 20.18 De wereld zingt Gods lof. 21.00 Bij de tijd. 21.25 On der de kop. FEDUCO: 21.40 Waar blijft je geld?, afl. 5. 21.55 Neder lands: Taal, tekens en regels, afl. 5. RVU: 22.10 Colours of English. NCRV: 22.30 Nws. 22.40 Nederland en z'n buren. 23.00 Literama- woens dag. 23.20 Muziek van eigen tijd. 23 55 Nws HILVERSUM 3 KRO: 17.04 Weeshuis van de hits. NOS: 18.04 De avond- spits. KRO: 19.02 Krachtvoer. 21.02 Demo. 22.02 Rocktempel. HILVERSUM 4 AVRO: 20.00 Frag menten uit Der Rosenkavalier. 20.15 Concertgebouw Orkest o.l.v. Wolf gang Sawallisch, met solist. 22.15 Kerkorgelconcert. HILVERSUM 5 (Via de AM-zender van Hilversum 1) NOS: 19.02 Bulletin in het Marokkaans- Arabisch. 19.10 Bul letin in het Berbers. 19.20 Bulletin in het Turks. 19.30 Bulletin In het Spaans. Morgen HILVERSUM 1 leder heel uur nieuws. NCRV: 7.02 Vandaag... donderdag, vervolg. 8.06 Hier en nu, 8.54 Hebt U dat ook wel eens? 9.03 Wie weet waar Willem Wever woont? 10.03 Mu ziek bij de koffie. 11.30 Twaalf-uurtje. 12.40 Middagpauzedienst. 13.06 Hier en nu. 13.20 NCRV-Globaal. 16.02 Goudenregen Ensemble o.l.v. Ferry Wienneke. HILVERSUM 2 AVRO: 7.00 Nws. 7 10 De AVRO-klok in de morgen. NOS: 9.05 NOS-sportief. 9.24 Waterstan den 9.30 Nws. FEDUCO: 9.33 Leer wijzer. afl. 5. AVRO: 10.03 De AVRO-klok „Buiten". 11.00 AVRO's radiojournaal. 11.03 Duimeland. 11.10 De Nederlandse schoolradio. 11.30 Nws. 11.33 Kijk op kunst. 12.00 De AVRO-klok tussen de middag. (Over ly voorl 12.16 Ultz. voor de land bouw. NOS: 12.26 Meded. voor land en tuinbouw 12.30 Nws). 13.00 Nws. AVRO: 13 10 De Slag bij Nieuws poort. (13.30 Nws) 13.57 Per saldo. RVU: 14 00 Nou en? 14.30 Nws. 14 33 Allemans veren KRO: 15.00 Nws. 15.03 Op reis met Johannes. 15.20 Kruispunt. 15.30 Nws. 15.32 Misdaad, fantasie en realiteit. 16.00 De wereld op donderdag. HILVERSUM 3 leder heel uur nws. TROS: 7 02 De havermoutshow. 9.03 De Hugo van Gelderen show. 11.03 De polderpopparade. 12.03 De Ne derlandstalige top tien 13.03 50 Pop of een envelop. 15.03 TROS Top 50. HILVERSUM 4 VARA: 7.00 Nws. 7.02 Morgenrood. (8.00 Nws.) 9.00 Theo Bruins speelt de komplete pianovaria ties van Beethoven (2). 9 40 Het Schonberg Ensemble o.l.v. Relnbert de Leeuw. 10.55 Klass moderne en hedendaagse muz. 12.25 Operette. 13.00 Nws 13.05 Muz. van Tsjaikof- sky. EO. 14 30 Klassieke klankjuwe len 15.30 Zeggen en schrijven. 16.00 Licht en uitzicht. 16.40 Theologische verkenningen.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 15