a Blind richt op de toekomst an der Louw: „Philips 4 laat met sponsoraanbod erste partij islov-Ribli gebroken iligheid boven alles Bayern-Tottenham Nico de Bree naar DS '79 China wil autoraces Omkoopschandaal in Rusland BASKETBALLERS DOOR COLLECTIEF NAAR WINST EGEN SPARTAK MOETEN WE OPPASSEN" Mogelijk boksverbod voor Van Raamsdonk en Kensmill Weer aanhouding rond voetbalrel Duel om Supercup slecht en saai HANDBALLERS VERLIEZEN VAN NOREN Sportwereld Kleine wieier- profs verenigen zich sportuitslagen QPQRT QtidóaQowuvnt WOENSDAG 23 NOVEMBER 1983 PAGINA 13 DHENDe politie van München houdt vanavond de sup 's van Bayern München en Tottenham Hotspur, die voor ^FA Cup tegen elkaar spelen, scherp in de gaten en zal |en, zodra iemand van beide kampen met elkaar in contact 22 te komen. Er worden ongeveer vijfhonderd agenten inge-, in wie er driehonderd buiten het stadion actief zullen zijn '700 nde de massa - de politie verwacht ten minste 30.000 toe- ïi!so jvers, Bayern-manager Uli Hoeness nog 20.000 meer - in 19*50 Pree^ te h°uc*en- Strenge controle - niet alleen bij het J2.20 pisch stadion - moet er voor zorgen, dat vechtersbazen, 53 00 schoppers en dronken fans de toegangen niet eens berei- I®'go iovendien wil de politie er al vroegtijdig de supporters uit- 22^50 k die vorig jaar in de confrontatie tussen dezelfde ploegen 10 00 toernooi voor bekerwinnaars (4-1) in negatieve zin opvie- )p 3 november 1982 werden de Spurs in München verge- loor 400 aanhangers. Toentertijd hadden slechts enkele incidenten plaats op het voorterrein. DORDRECHT DS '79 heeft de eigelijk al gestopte doelman Nico de Bree voor een aantal wedstrijden gecontracteerd. De Bree (39) werd nodig bij de Dordrechtse eredivisionist doordat de vaste doelman Jaap Bloem tegen Feyenoord zijn arm brak. Verder keert Cor Lems terug bij DS '79. De 22-jarige middenvelder is tot 1 december verhuurd aan Ips wich Town. De Engelse club wenst echter geen gebruik te maken van de optie tot aan koop. De voetballer moest ruim vier ton opbrengen. MACAO China is van plan binnen twee jaar autoraces in de formule 2 en 3 te houden op het circuit van Lou Shan, in de omgeving van Peking. Dat heeft Yuan Zaijun, de vice-voorzitter van de Chinese sportservice in Macao meegedeeld. Yuan was de leider van een vijf man tellende Chinese delegatie, die in het afgelopen weekeinde de autoraces in Macao, een vroegere Portugese enclave op Chinees grondgebied, bezocht. Yuan Zaijun verwacht hulp van Japan, Macao en Hongkong in de ontwikkeling van de Chinese autosport. Chinese cou reurs zullen naar het buitenland gaan om ervaring op te doen. Het nationale circuit van China, Lou Shan, bestaat sinds 1959, maar was tijdens het bewind van Mao niet in gebruik. MOSKOU Viktor Korolkov, voetbaltrainer van de Russische eerste-divisieclub Volgograd Rotor, is ontslagen, omdat hij het op een akkoordje had ge gooid met het laag geplaatste Rostov. Na de nederlaag van 6- 0, waarbij elke zwakke aanval van Rostov vrijwel een doel punt opleverde, werd de club leiding achterdochtig. Het bleek, dat Korolkov een opzetje had gemaakt. In ruil voor de weggegeven wedstrijd, die het in degradatienood verkerende Rostov goed kon gebruiken, zou Rotor volgend seizoen met de zelfde cijfers mogen winnen. ALABAMA Het Nederlands basketbalteam, dat op toernee is in de Verenigde Staten, heeft dins dagavond een uitstekende prestatie geleverd tegen de Universiteit van Alabama en met 79-72 gewon nen. Bij rust stond Nederland zelfs veertien pun ten voor: 50-36. Met Cock van de Lagemaat als ab solute uitblinker won Oranje vooral dankzij het sterke collectief zowel in de aanval als de verdedi ging. Het schotpercentage van Nederland was bo vendien duidelijk hoger. Er waren 7500 toeschou wers. Topscorers: Jos Kuipers 22, Cock van de La gemaat 16. Randy Wiel 12. Schotpercentage Ne derland: 56 Alabama: 48 24.90 mj 6.30 i w 00 I TERDAM Danny windt er geen doek- lm. De rechtsachter 00 bparta, dat vanavond derde ronde van het Cuptoernooi Spar- ïffi loskou ontmoet, acht ;3$aöe aanwezigheid van 3.00 bestuurslid van zijn i!» op gehoorsafstand 0 5 bezwaar om zijn club 7!50 cherp te typeren. „Ik 'hier bij Sparta om zo 'mogelijk weg te ko 10 bij een andere club innen gaan spelen", a-go ie 22-jarige Spartaan oiso een onduidelijkheid bestaan hoe hij ook iigen situatie bij de 1 rdamse cupfighter 500 "^at ik zeg komt ii2o voort uit een soort J;°o srigheid, maar is ge- 'de realiteit. Het pro- ji van Sparta is nu aal dat er niets t opgebouwd. Steeds moeten er goede worden verkocht Ie exploitatie een sluitend te krijgen, js er natuurlijk geen sprake van werken op enige termijn en daarom wil iedereen die hier nu, overigens met zeer veel genoegen, speelt weg zo gauw zich een mogelijk heid aandient". Danny Blind, tweeëneenhalf jaar geleden debuterend en nu twee seizoenen basisspeler na het afscheid van zijn voorgan ger Bert Jansen, betreurt de gang van zaken bij Sparta wel. „Als je het team van nu twee a Opstellingen Sparta: Van Noortwijk; Blind, Van Oosten, Ste vens, De Wolf; Van Gaal, Lengkeek, Olde Rieke- rink; Eijer, Holverda, Van de Berg. Spartak Moskou: Dassa- jev; Sosjnov, Basoeljev, Morozov, Boebnov; Sjeren- kov, Gladikin, Gess; Ar- goedjajev, Gavrilov en Rodjokov. drie jaar bij elkaar zou kunnen houden staat er wel een héle goeie ploeg. Maar ik vrees dat er voor die tijd wel weer een paar spelers zullen moeten worden verkocht. Zo gaat dat nu eenmaal bij Sparta". Voorlopig maakt Danny Blind, oorspronkelijk afkomstig uit het vlak bij Vlissingen liggen de Oost-Souburg en provincie- genoot van bijvoorbeeld Jan Poortvliet en Adri Koster, zich nog niet zo druk over die mo gelijke mutaties. Hij acht voor alsnog zijn eigen ontplooiing belangrijker. Blind heeft zich in twee seizoenen ontwikkeld tot een vooral offensief gretige verdediger, een speler die ge heel past in het van aanvallen de elementen overlopende Sparta van dit moment. Die rol is niet zo vreemd, want Danny Blind is van origine middenvelder. Hij belandde op de positie van rechtsachter, nadat er op die plek in het elf tal een gat- was gevallen. „En dan pak je zo'n kans natuurlijk met twee handen aan", zegt hij. „Ondanks het feit dat het in de praktijk een wat anonie me plaats is. Dat is met Bert Jansen wel gebleken. Die speelde daar bij Sparta jaren lang, maar heeft eigenlijk nooit echt erkenning afge dwongen". Enig respect Of dat Danny Blind wel zal lukken is nog de vraag. De jeugdigde krullebol heeft al wel een „verleden", waar met enig respect tegenaan kan worden gekeken. Hij doorliep alle vertegenwoordigende elf tallen en sloot onlangs zijn car rière bij Jong Oranje af, omdat hij te oud is geworden. „Ik mik nu maar op het Olym pisch team", zegt de ex-Zeeuw, die toch een doel voor ogen wil houden ondanks het feit dat het Olympisch elftal vrij wel is uitgeschakeld voor plaatsing voor de Spelen. „Maar dan ben je in elk geval internationaal nog bezig", vindt Blind, die van het Euro pa Cup-avontuur met Sparta net als zijn merendeels jeug digde collega's met volle teu- fen geniet. „Dit is toch een ele nieuwe ervaring voor ons. Dat reizen, dat spelen te gen die buitenlandse ploegen, die sfeer en die publiciteit. Dat is erg leuk". Ook Danny Blind, die zijn profcarrière bijna was begon nen bij NAC en toen ook con tacten had met FC VVV en - zij het oppervlakkiger - Feye noord, steekt het dat Sparta ondanks de telkens weer ver rassend goede prestaties zo weinig publiek trekt. „Maar dat is zo langzamerhand wel bekend. Wel hoop ik dat er nu Danny Blind (links) hoopt zijn opponenten van Spartak Moskou vanavond op dezelfde wijze van de bal te houden als hier tegen de Volendammer Klaas Tuyp. tegen Spartak eens een keer 25.000 man op de tribune zit. Dat hebben wel wel ver diend". Aan de weg En daarin heeft Blind gelijk, want het jeugdige Sparta tim mert dit seizoen met een half nieuw elftal goed aan de weg. Maar juist die jeugd is er te vens verantwoordelijk voor, dat er nog wel eens onnodig puntverlies wordt geleden. „We zijn bijna stuk voor stuk erg aanvallend ingesteld", ver telt Blind. „Maar soms geeft een situatie aanleiding tot een wat behoudender aanpak. En dan is er niemand die dat aan geeft. Ja, Van Gaal wel, maar we zouden er eigenlijk iemand bij moeten hebben. Zo'n Poort vliet zou een ideale aanvulling kunnen zijn voor ons team, ie mand die de beuk er wanneer nodig in gooit". Danny Blind, die kort na zijn debuut in 1981 bij Sparta weer moest wijken voor de routi niers Advocaat en Suurbier, die de Rotterdamse club uit de degradatie-problemen moesten halen, ziet nog wel enige te verbeteren onderdelen in zijn spel. „Mijn snelheid zou wat hoger moeten zijn", meent hij. „En koppen is niet mijn sterk ste punt. Maar dat laatste kun je aan de rechterkant wel een beetje camoufleren. Tegen Spartak zal ik wat voorzichti ger moeten spelen dan gebrui kelijk. Die Russen hebben een counterploeg en daarop moet je beducht zijn. Het is zo'n elf tal van vier keer voor het doel komen en twee keer de bal in het net schieten. We moeten oppassen thuis. Aan de hand van de uitslag van de eerste wedstrijd moeten we maar zien hoe het verder gaat". FRANK WERKMAN onze parlementaire re- daktie) HAAG Volgens van der Louw, itter sectie betaald al van de KNVB, Philips heeft zich emeld voor de spon- l van het Nederlands alelftal toen de on- indelingen met Sony een ver gevorderd im waren. Van der meldde ook, dat de B ten tijde van het sectiebestuur, dat )ril verdween, had- en reageren. Dat sec- »tuur had immers aak genoeg duidelijk akt op zoek te zijn sponsors. De Neder- bed rijven lieten echter niets van zich ho ren. De voorzitter van de sectie be taald voetbal van de KNVB zei dit gisteravond in een tv- uitzending van de VARA. „De onderhandelingen met Sony liepen al, toen Philips infor meel contact met ons opnam", aldus Van der Louw. „Er was geen vrije situatie. De KNVB kon niet kiezen. Bedrijven te gen elkaar uitspelen zou niet netjes zijn geweest". Van der Louw reageerde op aantijgingen van het PvdA- Kamerlid Worrell in dezelfde uitzending (Worrell is een par tijgenoot van Van der Louw), die meende, dat het een dwaze situatie is om het Nederlands elftal te laten spelen met de naam van een buitenlandse sponsor op de borst. Van der Louw verklaarde ook nog, dat Sony bereid is de hele KNVB te sponsoren, inclusief het amateurvoetbal, terwijl Philips dat niet was. „Ik moet als vice- voorzitter van de hele KNVB ook naar het totaal kijken. Het contract met Sony is beter voor het totale voetbal en het betaalde voetbal is er niet slechter mee af dan met Phi lips". Begroting In de Tweede Kamer kwam bij de behandeling van de be groting WVC de steun van de overheid aan het betaalde voetbal nauwelijks meer aan de orde. Het PPR-Kamerlid Lankhorst diende een amen dement in om de steun te stop pen en de vrijkomende gelden te besteden aan meer subsidie om de sportdeelname van ve len te vergroten. D'66 stelde voor bijna 1 miljoen van de 2,6 miljoen, die naar het be taalde voetbal gaan, af te ha len ten bate van subsidies aan landelijke sportorganisaties. Staatssecretaris Van der Reij- den (WVC) liet de Kamer André van der Louw: „Tegen elkaar uitspelen zou niet netjes zijn." schriftelijk weten nog dit jaar met de KNVB te willen gaan praten over de besteding van de gelden, die men van het rijk en de SNS krijgt. Het geld dat nu op de begroting van WVC staat voor het betaalde voetbal, 2,6 miljoen, is, aldus de bewindsman, bestemd voor de tweede helft van het nu lo pende voetbalseizoen, alsmede de eerste helft van het volgen de seizoen. KOPENHAGEN De kans is groot, dat de amateurboksers Pedro van Raamsdonk en Ro meo Kensmill niet kunnen deelnemen aan het sterk be zette toernooi in Kopenhagen, dat vandaag begint. Door een misverstand tussen de Neder landse Boksbond en de chef d'équipe van de Nederlandse ploeg moest de formatie plot seling gisteren naar de Deense hoofdstad vliegen. De staking bij de PTT was debet aan het feit, dat de ploeg te laat hoor de, dat het toernooi al vandaag zou beginnen. In eerste instan tie zouden de boksers pas mor gen naar Kopenhagen gaan. Het gevolg van deze communi catiestoornis is dat zowel Van Raamsdonk als Kensmill te veel kilogrammen op de weeg schaal brachten. De officiële weging was vanmorgen en volgens begeleider Ruud van der Linden is de kans groot, dat beide boksers te zwaar zul len zijn voor hun gewichts klassen. In dat geval nemen beide Olympische kandidaten niet deel aan het toernooi, dat door het NOC is aangewezen als selectiewedstrijd voor Los Angeles. Gilbert Hallie en Ra mon Voorn hadden geen pro blemen met hun gewicht. Om de extra kilo's alsnog snel kwijt te raken hebben Van Raamsdonk en Kensmill een langdurig bezoek aan de sauna gebracht. De nacht brengen zij door in extra pyama's en bo dywarmers om het overtollige gewicht uit te zweten. ROTTERDAM De Rotter- uit Rotterdam. Hij wordt er- damse politie heeft gisteren van verdacht dat hij in de een nieuwe arrestatie verricht Kuip gepoogd heeft iemand in verband met de rellen rond zwaar te mishandelen, de Europa-Cupwedstrijd Feye- noord-Tottenham. De arres- De aanhouding is, evenals eer- tant is de 25-jarige B. van D. dere arrestaties in deze zaak, verricht op basis van recher che-onderzoek. In beslag geno men foto's en filmmateriaal van de pers zullen volgens de politie het bewijsmateriaal aanvullen. !9]5o)EN De eerste partij van de tweekamp tussen Smislov i'80??i, evenals Kortsjnoj-Kasparov gaat over twaalf partij- 2,'60jin Londen wordt gehouden, is gisteravond afgebroken in io.soïelbelovende positie voor Smislov. De 62-jarige Russische 3;33!ieester, die met wit speelde, had niet slechts het initiatief, domineerde ook waar het aankwam op beheersing van ^Jf en de klok. De opening schudde hij er als het ware uit. 'intig zetten had Smislov zestien minuten bedenktijd ge- tegen Ribli één uur 47 minuten. kwam bij de eerste tijdcontrole in tijdnood. Smislov Üde af naar een toren eindspel met een sterk paard tegen 1/8 vakke loper. Elk heeft nog drie pionnen, maar door de in- 3/4 in één van de witte toren op de zevende lijn is de zwarte eerste matchpartij: islov (Sov) tibli (Hon) Pg8-£6; 2. Pgl-f3, e7-e6; 3. c2-c4, b7-b6; 4. e2-e3, Lc8-b7; 5. Lfl-d3, b2-b3, Lf8-e7; 7. 0-0, 0-0; 8. Lcl-b2, c7-c5; 9. Ddl-e2. c5xd4; 10. e3xd4; 11. Pbl-d2, Ta8-c8; 12. Tal-el, Tf8-e8; 13. Tfl-dl, Le7-(8; 14. h2-h3, 5. De2-e3, Lf8-g7; 16. Pf3-e5, d5xc4; 17. b3xc4, Pc6-e7, 18. Pd2-f3, 19. Ld3xf5, e6xf5; 20. De3-a3, Lg7-h6; 21. Tcl-al, a7-a5; 22. d4-d5, 23. d5-d6, Lh6-f8; 24. Da3-b3. a5-a4; 25. Db3xa4. Lf8xd6; 26. Da4-d7, 27. Dd7xc7, Tc8xc7; 28. Lb2-d4. Pe4-c5; 29. Tal-bl, £7-f6; 30. Ld4xc5, 31. Pe5-d7, Te8-e2; 32. Pf3-d4, Te2xa2; 33. Pd7xc5, b6xc5; 34. Pd4-e6. 35. Tbl-b6. Ta2-a8; 36. Pe6xc5, Lb7-e4; 37, Tb6xf6. Te7-c7; 38. Pc5-e6, 39. Tdl-d7, Tc4-c6, 40. f2-f3, Le4-c2; >4 afgebroken. Stand; wit Kgl, Td7 en f6, Pe6, pionnen f3, g2, h4; Cg7, Ta8 en c6. Pe6, pionnen f5, g6, h7. ij wordt vandaag voortgezet. Tegelijkertijd heeft de tweede partij van kamp Kasparov-Kortsjnoi plaats. HAMBURG Hamburger SV en Aberdeen hebben gister avond in het Volksparkstadion in Hamburg in de eerste wed strijd voor de Supercup een schamele vertoning gegeven voor slechts 12.000 toeschou wers. Het duel bleef zonder doelpunten en vrijwel zonder hoogtepunten. Het predikaat „superkon dan ook achter wege gelaten worden. De return wordt op 20 decem ber in Aberdeen gespeeld. Op 11 december speelt Hamburger SV in de Japanse hoofdstad Tokio tegen de Zuidameri- kaanse bekerwinnaar, het Bra ziliaanse Gremio, om de offi cieuze wereldbeker voor club- teams. Het duel staat onder leiding van de Fransman Vau- trot, die onlangs als scheids rechter fungeerde bij Neder- land-Spanje. Doelman Uli Stein van Ham burger SV plukt de bal uit de lucht, waardoor de Schot McGhee niet meer gevaarlijk kan wórden. DRAMMEN De Nederlandse zaalhandbalheren hebben de 'eerste wedstrijd in het toernooi om de Polar Cup in het Noorse Drammen verloren met 25-21 van het gastland. Bij de rust stond Oranje al met 14-8 achter. Noorwegen, dat evenals Nederland tot de zogenaamde C-landen behoort, begon het duel sterk en agressief. Na acht minuten was het al 5-1 in het voordeel van de Noren. Daarna kreeg Nederland wat meer grip op het spel en ontstond er een gelijk opgaande strijd waarin Oranje te veel kansen miste. Bij Nederland waren de debutanten Henk Groener (Swift Arn hem) en Paul Louwers (V. en L.) de topscorers met respeciteve- lijk vier en drie treffers. Laatstgenoemde kreeg als gevolg van zijn overmatige gretigheid de rode kaart, nadat hij al eerder twee gele kaarten had ontvangen. De overige treffers voor Ne derland werden gemaakt door Jan-Willem Hamers (3). Lambert Schurs (3), Fred Berendsen, Winy Schmeitz, Jan Majoor (allen 2), Martin Vlijm en Bert Bouwer. De Sovjet-Unie versloeg Frankrijk met 27-18 (12-8). LONDEN Het Olympisch zeilprogramma moet in 1988 in Seoel worden uitgebreid met een damesklasse. De interna tionale watersportfederatie (IYRU) heeft zich voor die uit breiding uitgesproken. De IYRU denkt bij de bootkeuze aan een zwaard jol, die door twee dames wordt gevaren. AMERSFOORT Hans de Jager en Jean Bessems nemen deel aan het toernooi om het Europees kampioenschap kunststoten, dat van 8 tot en met 11 december in Benndorf wordt gehouden. PUTTEN Het Roemeense voetbalelftal won gisteren met 6-0 van zaterdag-tweedeklas ser SDCP. De Roemenen, die zich voorbereiden op de beslis sende kwalificatiewedstrijd voor het EK in Frankrijk te gen Tsjechoslowakije op 30 no vember, scoorden via Guino, Coras (2) en Augustin (3). DONGEN Zestien kleinere Nederlandse wielerprofs heb ben in Dongen besloten om tot een derde ploeg te komen. De renners vrezen, meer dan vo rig jaar, versnippering nu er twee grote Nederlandse prof- ploegen zullen gaan rijden. De renners die samen willen werken zijn: Theo Smit, Fons van Katwijk, Wies van Don gen, Jan Jonkers, Mario van Vlimmeren. Ad van Peer. Co Moritz, Ad Tak, Ad Prinsen, Rene van den Broek, Leon Nevels en de nieuwe profs Ron Snijders en Martien Ver schuur. Johnny Broers, Frits van Bindsbergen en Henri Manders hebben in principe hun medewerking toegezegd. Het laatste tweetal onderhan delt echter nog met een Belgi sche sponsor. De belangen van de renners zijn ondergebracht in de stich ting Elro-Sport, die al het ma teriaal zal verzorgen. Als ploegleider zal Jos Ehlen op treden, het management is in handen van Hennie Libregts, die zal proberen de contacten met sponsors in definitieve af spraken om te zetten. Sportprijsvragen Mid-lotto 45 A: eerste prijs: geen winnaar; tweede prijs, 3 x f 100.000,-; derde prijs: 86 x f 1742,80; vierde prijs: "4262 x f 35,10; vijfde prijs: 63.305 x f 5,-. Lotto 46: eerste prijs: geen winnaar; tweede prijs: 2 x f 150.000,-; derde prijs: 108 x f 2811,-; vierde prijs: 5221 x f 58,10; vijfde prijs: 79.061 x f 5,-. Toto 46: eerste prijs: geen win naar, tweede prijs: 6 x f 7.603,80; derde prijs: 133 x f 686,-. Toto-gelijk 46: eerste prijs: 3 x f 1820,30; tweede prijs: 2 x f 347,50; derde prijs: 77 x f 45,10; vierde prijs: 1526 x f 3,60. PAARDESPORT Koersen van Hilversum: EERSTE KOERS. 2000 meter: 1. Warhorse B (H.W. Langeweg) 1.22,5; 2 Wilma Notice; 3. Worry Marco. TOTO: win nend f. 1.60, plaats f. 1.60 2,90 16,60, koppel f. 9,40. trio f. 523.20. TWEEDE KOERS. 2440 meter: 1. Vanfried A (J.H. Hennink) 1.26,0; 2. Way to Win; 3. Woensdag. Niet ge start: Wega. TOTO: winnend f. 35,00, plaats f. 6,60 1,40 1,90, koppel f. 63,60, trio f. 1.177,30. DERDE KOERS. 2000 meter: 1. Vic- kv Silvester (J. van Dooveweerdl 1.22.4; 2. Dead heat: Willie Shel (5) en Vivat Rodney (10). TOTO: winnend f. 2,00, plaats f. 1.70 1.80 2.30, koppel 1-5 f. 4.00. koppel 1-10 f. 4.40, trio 1-5-10 f. 27,90. trio 1-10-5 f. 32.70 VIERDE KOERS. 2020 Jeanet. TOTO: winnend f. 6,50. plaats f. 1,90 2,30 3,40, koppel f. 14,50, trio f. 284,20. VIJFDE KOERS, 2440 meter: 1. Trixv Lobell (WC. Strooper) 1.21.1; 2. Vékkel Swoll; 3. Vita Nova. TOTO winnend f. 12,70, plaats f. 3,40 2.40 7,10. koppel f 33,60. trio f. 4.963.50. ZESDE KOERS. 1600 meter: 1 Ypsi lon B (A. de Wrede) 1.20.8; 2 Yorks hire Cede; 3. Yashin Hanover. TOTO: winnend f. 3,20. plaats f 2.20 3.20 3,30, koppel f 35.60. trio f. 341.20 ZEVENDE KOERS. 2440 m: 1 Urn- buk du Bois (J vd Hoek) 1.21,7; 2. Sara du Bois; 3. Urbanus. Toto: win nend f. 2,90; plaats f. 1,30 f. 2,80 f. 2.40; koppel f. 20,70; trio f. 161,40. Niet gestart Telg van Myria. ACHTSTE KOERS. 1609 m: 1. Wan da Pluto (M. van Leeuwen) 1.19.1; 2. Tabasco du Bois; 3. Ukie V. Toto: winnend f. 1.60; plaats f. 1,40 f. 3,20 f. 3.50; koppel f. 7,70; trio f. 110,90 NEGENDE KOERS. 2000 m. 1. Rusty winnend f. 2.20; plaats f. 1.20 f. 1.80 f. Prise (T. Smeding) 1.21.4; 2. Urlow Pluto; 3. Tarzan H. Toto: winnend f. 1,80; plaats f. 1.60 f. 3.10 f. 1.90; kop pel f. 17,40; trio f. 120,60. Niet gestart Redwood du Bois. ELFDE KOERS. 2000 m: 1 Wilhelm S (C. Hetteling) 1.22,7; 2. Uno Prince- hof; 3. Weistane du Bois. Toto: win nend f. 4.70; plaats f 2.10 f. 6.70 f. 1.80; koppel f. 265.50; trio f. 1362,50. Niet gestart Wendy Compaen en Vip Belwin. TOTALISATOROMZET: f. 378.064,00. TENNIS Damestoemooi in Sydney (eerste ronde): Sharon Walsh (VSt)-Pascale Paradis (Fra) 4-6, 6-3. 6-4; Ann Kiyo- mura (VSt)-Lela Forood (VSt) 1-6, 6-3. 6-1; Claudia Kohde (WDl)-Clau- dia Monteiro (Bra) 6-3. 6-2; Ann Hen- ricksson (VSt)-Yvonne Vermaak (Zaf) 7-6. 4-6. 7-5; Anne Hobbs (GBr)-Sheliy Solomon (VSt) 4-6, 6-4, Eva Pfaff (WDl)-Etsuko Inoue (Jap) 6-3, 7-5; Jo Dune (GBr)-Betsy Nagej- sen (VSt) 6-4, 6-4; Elizabeth Savers (Aus)-Hana Mandlikova (Tsj) 6-3, 5-7, 6-4; Zina Garrison (VSt)-Jennifer Mundel (Zaf) 6-2. 6-4; Carling Bassett (Can)-Corinne Vanier (Fra) 6-4. 7-6; Sherry Acker (VSt)-Rafaella Reggi (Ita) 7-5. 6-4. Toernooi voor heren in Johannes burg (eerste ronde); Steve Meister (VSt)-Andres Gomez (Ecu) 7-5. 6-2; Brian Teacher (VSt)-Mario Martinez (Bol) 7-5. 6-3. Danie Visser (Zaf)-Mi- chael Myburg (Zaf) 3-6. 6-1, 6-2; Ke vin Moir (Zal)-Christo van Rensburg (Zaf) 4-6, 6-4, 6-4. Eddie Edwards (Zaf)-Shlomo Glickstein (Isr) 7-6 (7-3). 6-1.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 13