porthal is haalbaar in Leiderdorp schrijve. |Ja i jnsburg verlangt arkeerterrein voor ote vrachtwagens Champagne bij opening De Schuit" eugdgebouw Amstelwijk gaat weer open w Êcidóc SouAont NIEUWE VERDEELSLEUTEL OEGSTGEESTSE SUBSIDIES Veel aandacht voor zwembaden in sportnota V erenigingenr aad zit zonder voorzitter 4> EN CcidaeGouoont VRIJDAG 18 NOVEMBER 1983 PAGINA 7 rSlerden handdoeken voor Ghanees ziekenhuis aan n NI RWOUDE De handdoekenactie die het Zoeterwoudse buurt- 5 e Weipoort" heeft gehouden voor de in nood verkerende ver- t Martha van der Ham, werkzaam in een ziekenhuis in Ghana, is jrweldigend succes geworden. Niet minder dan 300 handdoeken. I Qslopen en washandjes zijn ingezameld. De eerste zending is in- fverstuurd. .meer bij toeval is het buurthuis bij de actie betrokken geraakt. 5gster Martha van der Ham had namelijk haar ouders, woonachtig "buurtschap Gelderswoude, gevraagd of zij bij buren, vrienden en en een aantal badhanddoeken zouden willen verzamelen omdat »t ziekenhuis zonder zat en de handdoeken niet te koop waren óf jbaar. Toen het bestuur van buurthuis „de Weipoort" daarvan Ais men direct tot actie overgegaan. Onder de leden van het buurt- r dmird een inzameling gehouden maar inmiddels was de „noodkreet" lim verspreid dat vanuit alle hoeken van Zoeterwoude (én zelfs )Ortten) handdoeken, lakens, slopen, washandjes enz. werden aange- itsei nkir hol lü* ien iT JRDORP Een y*cebl is in Leiderdorp )avoriar. Tot deze conclu- ^3de door de Leider- T7"J Sportraad ingestel- V/Vimissie die met een VlieSoek naar de haal- ig Weid was belast geko- 'öuwyolgens de commis- motf ^an we^ aan een voorwaarden moe- lorden voldaan. Zo er vanuit gegaan ït bebouwde opper- /an de sporthal, ca. m2, en aansluitende en tructurele voorzie- i als wegen en par- laatsen in erfpacht Ie gemeente wordt ïgen. De commissie EN zich hierbij geba- ïrs- op het door de ge- e in het verleden yn- Me beleid bij de uit- t - ran gronden ten be- van zowel de bin- m, ils buitensporten. HIJ VALKENBURG De Verenigingenraad kwam tijdens haar vergadering niet toe aan het kiezen van een nieuwe voorzitter. Dit agendapunt kwam aan de orde door het aftreden van voor zitter mevrouw A. C. de Vries-Grimminck. Niemand bleek be reid de functie van haar over te nemen. Uiteindelijk meldde P. van der Meij (voorzitter van de Harmonie in Valkenburg) zich als tijdelijke plaatsvervanger. Na de bestuursverkiezing, waarbij de heer A. Donar en mej. A. Bunk werden gekozen tot bestuurslid, werd gesproken over de vraag of er weer een verenigingenmarkt moet worden gehou den. Als voorlopige datum werd medio juni geprikt. Er zal begin 1984 een videocursus worden gegeven met het doel dat men de activiteiten van de verenigingen vast kan leggen om later (ouderavonden e.d.) te vertonen. Er bleek grote belangstel ling voor te zijn. Snelheids controle KATWIJK Bij een snelheidscon trole op de Valken- burgseweg zijn gis termiddag en gister avond 36 snelheid sovertreders gever baliseerd. In het to taal werden 438 au to's door de politie aangehouden. De hoogst gemeten snelheid bedroeg 81 km/u terwijl op die weg slechts 50 km/u is toegestaan. OEGSTGEEST De korting op'de subsidies aan instellingen hield gisteravond de leden van de raadscommissies onderwijs, welzijn en finan ciën bezig. De rijksoverheid kort volgend jaar 20% op het aan de gemeente uit te keren totaal bedrag dat dan weer door de gemeente als sub sidie over instellingen verdeeld moet worden. Daarvoor worden door Oegstgeest verdeelsleu tels gehanteerd waarin door de instellingen, op het sociaal-culturele vlak, ingediende begro tingscijfers een rol spelen. Onlangs werd de le den van commissie welzijnsplanning een „re kenmodel" betreffende de te verdelen gelden voorgelegd. De commissie was het hier in grote lijnen mee eens. Als voorbeeld wordt in dit verband de tennishal van de stichting „Tennishal De Mun- nik" genoemd. De stichtings- kosten van een sporthal wor den geraamd op 1.290.000,-. Hiervoor wordt een compleet ingerichte hal en kantine gele verd, waarin alle binnenspor ten kunnen worden beoefend. Als best beoordeelde offerte is die van het Bouwbedrijf Pelli- kaan, de bekende sporthalbou wer, uit de bus gekomen. Het onderzoek heeft volgens de commissie ook aangetoond dat een „onder architectuur" be bouwde sporthal niet exploita bel is. De totale stichtingskos- ten zouden daarvan boven de twee miljoen gulden uitgaan. De commissie is er in geslaagd het financieringsplaatje, al thans op papier, rond te krij gen. Gerekend wordt op een subsidie van de NSF van 100.000,-. Verwacht wordt dat de gezamenlijke Leider- dorpse sportverenigingen een zelfde bedrag zullen bijdragen. Het resterende bedrag van 1.090.000,- zal moeten wor den geleend met garanties van de Stichting Waarborgfonds Sport en de gemeente Leider dorp. Exploitatie De tennishal van „De Munnik", een voorbeeld voor de nieuwe sporthal. De exploitatiekosten van de sporthal is een heel ander ver haal. Voorlopig wordt uitge gaan van een jaarlijks tekort van 33.000,-. Het beheer van de sporthal moet dan wel in handen van het bestuur van de sporthal zijn. Professioneel beheer en toezicht zou de ex ploitatiekosten met een bedrag van 150.000.- doen stijgen. Wanneer echter de gemeente met een stimuleringssubsidie van minimaal een ton over de brug komt en een WIR-premie van 150.000,- kan worden ge ïncasseerd kan het tekort wor den teruggebracht tot het lut tele bedrag van 4.000,-. Hele maal rooskleurig ziet de ex ploitatie er uit als het onder wijs van de sporthal gebruik kan maken. In dat geval wordt gerekend op een batig saldo van 40.000,-. De commissie heeft ook be sprekingen gevoerd met het bestuur van het zwembad „De Does". Zoals bekend ziet het bestuur mogelijkheden voor de bouw van een sporthal in com binatie met een modernise ringsplan voor het zwembad. Zo wil men een integratie tus sen het binnen- en buitenbad tot stand brengen. De commis sie van de Leiderdorpse Sport raad ziet wel voordelen in een gezamenlijk gebruik van kan tine, algemene ruimtes en an dere algemene voorzieningen, maar is vooralsnog niet tot de conclusie gekomen dat het zwembadterrein tot de meest ideale plaats voor een sporthal zou zijn. De voorkeur gaat dui delijk uit naar een plaats in de nieuwe wijk Buitenhof. Dit vanwege het onderwijs waar bij wordt gedacht aan de nieuwbouw van de Leidse Scholengemeenschap Louise de Coligny en de uitbreiding van het RIO. Het rapport van de commissie komt ter sprake in een algemene ledenverga dering van de Leiderdorpse Sportraad die op 24 november in de kantine van de sportzaal „Op Dreef" wordt gehouden. Gisteravond diende echter een een nieuw re kenmodel waardoor er enkele verschuivingen hadden plaatsgevonden in de hoogte van het uit te keren subsidiebedrag per instelling. Me vrouw Hajonides (VVD) viel hierover en ver klaarde tevergeefs naar een beleidsijn in de gang van zaken gezocht te hebben. Zij verweet de wethouder Mevrouw Blom zelf ook de be leidslijn uit het oog verloren te hebben. Door onder meer met genoemd, nieuw rekenmodel te komen. Het bleek echter dat de commissie welzijnsplanning in een eerder stadium ak koord was gegaan met de voorgestelde verdeel sleutel en nog niet met de bedragen. Vandaar dat men nu met een andere „naberekening" kon komen. De commissieleden gingen gis teravond akkoord met de plannen voor 1984 maar von den dat er wel in dat jaar iets moet gaan gebeuren bij de be rekening van de tegemoetko mingen. De zaken dienen vooral meer inhoudelijk beke ken te worden m.a.w. aan wie is de subsidie het beste be steed. De liberalen verklaar den met gemengde gevoelens achter het voorstel van b. en w. te staan. Toekenning van een extra subsidie aan de SJJO (eenmalig) ten bedrage van 200.000 gulden kon de goedkeuring van de aanwezi gen wegdragen. De Stichting Jeugd- en Jongerenwerk zal echter het komende jaar haar tekorten zelf moeten opheffen. Omdat het een reëel bedrag betreft van 47.000 gulden noemde de liberaal Heilbron dit een enorm zware opgave. De christen-democraat P. van Veen bleek aan het rekenen geslagen te zijn en kwam tot de conclusie dat de Streekmu- ziekschool niet meer apart 'maar in het sociaal-cultureel plan ondergebracht diende te worden. Hij vroeg zich af of de korting die genoemde muziek school was opgelegd al dan niet van het totaal te korten bedragen van 42.300 gulden was afgetrokken. Het zal na der bekeken worden. ^^jBURG Een par- jrrein voor grote iwagens is de wens jvenaan het verlan- J van de gemeente |MLirg staat. Alle frac- Jparen het er gister bij de behandeling 3e begroting over dat hier dringend n gedaan moet wor- De bloemenwagens en van het welwil- veilingbestuur altijd it Floraterrein ge worden, maar dat iet weg dat dit geen :hting was zodat er enoeg vrachtwagens t dorp overbleven, concentratie van wagens in bepaalde l is vaak erg hoog /eel excessen met tneebrengt en in het Jen heeft dit al eens Ddelijk ongeluk ten a_ !e gehad, zo stelden dsleden. icties waren het erover eens dat dit vraagstuk als eer ste aangepakt dient te worden. De heer De Renooy (VVD) stelde voor de reconstructie van de. Valkenburgerweg een jaar uit te stellen. Iets anders was dat de raad dinsdag te ho ren kreeg dat de gemeente een meevaller van 50.000 gulden krijgt uit de pot onderwijs. Loco-burgemeester Noort kon digde echter aan dit geld te willen gebruiken om tussen tijds de gemeentelijke belastin gen niet te hoeven verhogen. Als het geld daarvoor niet no dig is zou het gebruikt kunnen worden voor de aanleg van een parkeerterrein voor vrachtwagens, het liefst in de buurt van de groentenveiling aan de Korte Voorhouterweg. Dit onderwep bracht verschei den raadleden weer op het feit dat de algemene politieveror dening aangepast zou moeten worden. Ruim zeven jaar gele den werd daarop voor het eerst al aangedrongen, doch er is niets aangedaan sinds die tijd. Loco-burgemeester Noort heeft nu toegezegd deze zaak aan te zullen pakken evenals het overleg met de politie en de brandweer. Voor het over leg met de politie is direct een datum vastgesteld. Wethouder der Mey was ove rigens niet te spreken over het feit dat raadslid W. de Mooij (RPF) zo negatief over het Waterbos sprak en opgemerkt had dat de vorig jaar gegeven cijfers van het bezoek waar schijnlijk wat geflatteerd zijn. Na wat excuses vroeg de heer De Mooy de wethouder wel een opgave te doen van wat de baten en lasten van het zwem men op zondag zijn. De wet houder zal dit uitzoeken. Volkspelen sleden zien -af van hogere vergoeding 3URG De Rijnsburgse gemeenteraad heeft gisteravond m besloten af te zien van de verhoging van het presentie- I- or raadsleden. „Uit solidariteit" stelde het PvdA-raadslid n iw De Haas tijdens de begrotingsbehandeling voor af te n de verhoging met vijf procent van het presentiegeld. ien moet inleveren en dus is het niet verantwoord met de n ondigde verhoging in te stemmen", luidde haar argu- ulevrouw De Haas kreeg daarin de steun van de heer W. mond (GPV) en in tweede instantie diende zij een motie tr in. Ook de beide wethouders waren het met dit stand- sns. Stemming wees uit dat alle fracties het met de motie 1 aren, zodat allen afzien van de verhoging. Die vijf pro- p kam overigens boven een extraatje van duizend gulden It feit dat Rijnsburg aan het begin van dit jaar de 12000ste - r mocht verwelkomen. De volksspelen waren gister avond lang onderwerp van discussie. Het CDA wil het paardenmarktcomite en de oranjevereniging beslist niet korten, omdat deze voor ver maak voor de gehele Rijns burgse bevolking zorgen; Ook de andere fracties, uitgezon derd de RPF, stemden hier mee in. De RPF meent echter dat de gemeente de staangel den van de kermis moet in nen. Wethouder Van der Mey wil hier niet eens aan denken. Wel wil hij een vergoeding vragen voor bepaalde diensten van gemeentewerken aan de kermismensen. Er zal in ieder geval met beide verenigingen over deze kwestie worden ge sproken. Tot slot de politie. Een even tuele huisvesting van de poli tie in de leegkomendse Iren- school wordt door de meeste fracties toegejuichd. Het enige is dat de Rijksgebouwendienst hiervoor nog toestemming moet geven. Het open jonge rencentrum 't Kraaienest kan een plaatsje krijgen in de door het vertrek naar de nieuw bouw in Frederiksoord leegko mende openbare school. KATWIJK Naar de beste scheepvaarttradities zal wet houder W. van der Plas van avond het nieuwe onderko men van „De Schuit" op pas sende wijze openen. Met het stukslaan van een fles cham pagne zal het in de afgelopen maanden volledig gerestau reerde pand Voorstraat 57-59 als jongerensociëteit worden ingeweid. Voor „De Schuit" betekent dit de afsluiting van een periode van acht jaar waarin de verhuizing uit de steeds bouwvalliger worden de zaal „Irene" aan de Bal juwstraat ter discussie heeft gestaan. Al vanaf 1975, toen „De Schuit" de oude behuizing min of meer was ontgroeid, is het bestuur van deze sociëteit geconfronteerd met voorstel len en tekeningen voor ver vangende ruimte. Geen van die plannen bracht het ver der dan de bestuurs- of te kentafel totdat wethouder J. Vink in de zomer van '82 kwam met de suggestie om het historische pand Voor straat 57-59 als sociëteit te be stemmen. Het gebouw, tot dan in gebruik als onderko- 99 men van een bejaardenbond, werd voor een bedrag van 450.000 gulden geschikt ge maakt voor het jongeren werk. Achter de historische gevel is een zeer functioneel sociëteitsgebouw ontstaan waar „De Schuit" activiteiten kan opzetten waarvan tot op heden slechts gedroomd kon worden. In het nieuwe ge bouw beschikt „De Schuit" over een gezellige ontmoe tingsruimte, - optimaal geïso leerd om geluidsoverlast te voorkomen - een vergader ruimte en een zaal voor sport en spel en creatieve activitei ten. Het gebouw, waarvan de inrichting geheel door de le den is verzorgd, is als een uitvloeisel van de contacten met bewoners van het Zee- hospitum uitstekend toegan kelijk voor rolstoelgebrui kers. „De Schuit" maakt in principe zeven avonden per week gebruik van het ge bouw terwijl men daarnaast voor drie verschillende da gen een onderverhuurder heeft gevonden. Op dinsdag, woensdag en donderdag zal het pand gebruikt worden door de invaliden ontspan ningsvereniging. Vrijwilligers leggen de laatste hand aan de inrichting van „De Schuit". 5CHENDAM Het jeugd- en jongerengebouw lwijk in Leidschendam gaat met uitzondering e vrijdagavond metsingang van zaterdag weer Burgemeester W. F. de Vreeze heeft aan de hero- l een achttal voorwaarden gesteld. Het gebouw primair een functie hebben voor de jeugd tot en sstien jaar uit de wijken in noord en daarnaast »or het jongerenwerk van „Cobra" voor de leef- aarboven. De vrijdagavondaktiviteiten moeten ig op de jeugd tot 16 jaar zijn afgestemd. Om sa- Jholing rond het gebouw en in de sporthal en het ij behorende restaurant te voorkomen moeten be- rs van buiten Leidschendam de laatste bus of moeten kunnen halen. Overdadig drankgebruik worden voorkomen en het aantal bezoekers mag niet overschrijden. Tenslotte moet bij (dreigen- rdeverstoring direct de politie worden gewaar- 'd. neester De Vreeze heeft het jeugdgebouw op 27 okto- egens geluidsoverlast, vernielingen en vechtpartijen voor drie weekeinden vanaf 18.00 uur gesloten. Wethouder G. J. Hendriks van jeugdzaken heeft vervolgens op 9 novem ber een gesprek gehad met het bestuur van de beheersstich ting, de Stichting Cobra, de projektgroep noord en de politie. Naar aanleiding van dit gesprek heeft de burgemeester 11 november zijn brief met voorwaarden gezonden. Het bestuur van de Stichting Jeugd- en Jongerengebouw te kent bij de brief aan dat veel van de genoemde voorwaarden ADVERTENTIE Frans... met 'n vleugje romantiek In de Wassenaarse duinen, richting strand. Doen! sfeervol a la carte restaurant representatieve zalen voor recepties, parties, vergaderingen, etc. (haal ol bel even voor map/e Menu-Suggesties) Hotel-Restaurant „DUINOORD" al vóór de sluiting in bespreking waren. Al bij de opening was besloten niet meer dan 'n normaal volle zaal (circa 300 personen) toe te laten. Zo werd ook begin oktober besloten op donderdag en zondag om 23.00 uur te sluiten, voorname lijk om de omgeving niet na middernacht met geluidsover last te confronteren. De maatregel van sluiting doorkruiste verder het overleg met de medewerkers over sluiting op de vrijdagavonden. De drukte op deze avonden was voor deze vrijwilligers die vier dagen achter elkaar werkten en na af loop ook nog alles moesten opruimen teveel geworden. De sluiting op vrijdagavond (voor de jeugd tot en met 16 jaar blijft de disco van Mirjam Haverman tot half elf gewoond doorgaan) was tegens bedoeld als een gebaar naar het ge meentebestuur. Over de zaterdagavond zou begin november bij een evaluatie van de gang van zaken in het dan enkele maanden draaiende jeugdgebouw worden besproken. Ook deze evaluatie is echter door de gebeurtenissen doorkruist, aldus het bestuur. De zaterdagavond was nog in discussie omdat „Cobra" een contract had met een band en sluiting contractbreuk betekende. Burgemeester De Vreeze heeft be paald dat het gebouw bij wijze van proef voor één maand op zaterdag en zondag om 01.00 uur moet zijn gesloten. OEGSTGEEST De nieuwe sportnota, die gisteren is versche nen, besteedt veel aandacht aan de sportverenigingen die in de gemeente actief zijn, aan de bestaande sportvoorzieningen, de planning voor de toekomstige recreatieve en sportvoorzienin gen, maar vooral aan de zwembaden. De gemeentelijke financiën vertonen door een verslechtering van de economische situatie een weinig rooskleurig beeld bo vendien heeft men in Oegstgeest op sportgebied nogal wat geïn vesteerd in de afgelopen jaren. Dit drukt nog zwaar op de ge meentebegroting. Daardoor komen de bezuinigingen van rijkso verheid, met name de aanzienlijke kortingen binnen het ge meentefonds, hard aan. Een ander gevolg van de slechte econo mische situatie is al of niet gedwongen toename van de vrije tijd. De gemeentelijke overheid rekent het zich tot een taak mee te werken^aan het scheppen van mogelijkheden tot een zinvolle in vulling van deze vrije tijd, ondermeer door voorzieningen te creëren en beschikbaar te stellen. Voor het gebruik hiervan is een belangrijke taak weggelegd voor de georganiseerde sport waarvan men vindt dat deze ook een belangrijke sociale functie heeft welke men van groot belang acht. De gemeentelijke verlanglijst vermeldt de realisering van een sportveldencomplex voor ASC. Hierop zal men met een afzon derlijke nota terugkomen. Verder is een renovatie van een acht tal tennisbanen bij O L.T.C. te verwachten. Andere wensen zijn de verbetering van het halfverharde oefenveld van het hockey- complex en idem van het voetbalcomplex aan de Voscuyl. In Haaswijk staat de aanleg van een speelveld op het programma en zo zijn er nog een aantal voorzieningen waar men waarde aan hecht. Ook is er veel behoefte aan een tweede sporthal maar er is de komende jaren van de zijde der gemeente op dit gebied geen initiatief te verwachten wegens het ontbreken van midde len. De bouw van een sporthal wordt geraamd op 2 miljoen gul den. Men hoopt op dit terrein op particulier initiatief. Verder staat in de sportnota dat de gemeente de whirpool bij het over dekte zwembad als een uniek bad ervaart en dit dan ook geo pend wil houden. Ten aanzien van het overdekte bad denkt men verder aan de inrichting van een „solarium zonneweide" en meer zaken om het zwemmen en het verblijf in het zwembad aantrekkelijker te maken. Verder wordt er gepleit voor een se lectieve openstelling van het openluchtzwembad. Zegge en schrijve vragen wij slechts één nieuwe abonnee voor een luxe Parker balpen Naam Adres van de Leidse Courant _als nieuwe abonnee I Postcode/Plaats. Betaald wordt per maand (met automatische afschrijving) C per kwartaal Stuur een luxe Parker balpen naar: Naam. Adres Postcode/Plaats_ Telefoon l I I Stuur deze bon in open envelop -geen po6tzegel I plakken- naar: Leidse Courant, Antwoordnummer 232, i ^2500 VG Den Haag

Leidse Courant | 1983 | | pagina 7