-olgens Miguel Munoz valt Éaanse hardheid wel mee 4 WVC en SNS in december om tafel met KNVB DEENSE COACH OPTIMISTISCH SNELLE TUDEN BUSCHAATSSTRUD Vette verliespremie voor Van Boeekel 1983^ QeidMQowvcvnt DINSDAG 15 NOVEMBER 1983PAGINA 13 e kiel epteerd De inmiddels beroemde Au- kiel, die is uitgerust met vleu- ■™^)ok officieel goed gekeurd door itionale zeilassociatie, die zich sio.it met de richtlijnen voor de 14"'h twaalf meter. Met deze revo- i36,3iiciel. die grotendeels in Neder- i78.oojvikkeld, won het schip Austra- i42!ooPmer strÜd om de Amerika- 204,o(jn de Liberty. De Amerikaanse 53ojMe in Londen steunde het 47jcn de kiel, waarvan de vleugels 8® e meter lang mogen zijn, offi- i29[<xfennen. Voor de finale van wat aoe^ement van de eeuw werd ge- o^den de Amerikanen nog alles i i6.-5<rk het nieuwe ontwerp afge- HEERENVEEN Jan Ykema en Yep Kramer hebben tijdens de selectiewedstrijden op de kunstijsbaan Thialf te Heerenveen een goede indruk gemaakt. Ykema won de 500 meter in 39,0 se conden. Kramer zegevierde op de 1500 meter vooral dank zij een sterke laatste ronde in 2 minuten en 01,0 seconde. Bij de dames won Alie Boorsma beide afstanden. De wedstrijden golden als selectie voor de gewestentrijd om de IJssel Cup, voorheen de traditionele opening van het schaatssei zoen. Op de sprint eindigde Lieuwe de Boer met een achterstand van 0,4 seconde op Ykema als tweede. Hilbert van der Duim werd met 39,7 derde. Op de 1500 meter bleef Kramer zijn trainingsmakker Van der Duim een halve seconde voor. Verrassende derde werd Sies Uil- kema, die 2.02,0 noteerde. De 500 meter had Uilkema in 39,8 af gelegd. De vierde plaats was voor Geert Kuiper in 2.04,7. DEN HAAG Staatssecretaris Van der Reijden (WVC) wil met de andere geldge ver aan het betaalde voetbal, de SNS, in december met de sectie betaald voetbal van de KNVB gaan praten over het beleid inzake steunverlening aan het betaalde, voetbal in de komende jaren. De bewindsman wil daarbij met name praten over zijn plan in het nu lopende seizoen en de drie daarop volgende seizoe nen de rijksbijdrage aan het voetbal en die van de SNS meer te gaan geven aan verbeteringen van de stadions dan aan het Hekken van exploitatieverliezen van de clubs. Dit met het oog op het stoppen van steun aan het betaalde voetbal na het sezi- oen 1986 - 1987. In het overleg in december wil de be windsman ook met de KNVB gaan praten over alternatieven voor het huidige trans- fersyteem voor spelers. Met die alternatie ven zou het huidige systeem moeten ver dwijnen. Voorts wil de bewindsman met de KNVB gaan praten over het overheve len van taken van het instituut dat nu na mens de overheid en SNS de boeken van de clubs controleert (het BBI) naar de KNVB. Deze wens heeft de KNVB al meerdere keren op tafel gelegd. 610.0A 101.80 85.00 203'oSDAM Eén van esioon die de Neder- ss.stfoetballiefhebber 62,5^ dagen het meest io3.5^>en brandt, is of anse elftal zijn imaê° van de 76ioben treiterploeg 4iaotfond ook in de losioo Rotterdamse 11900 bevestigen. De peanen hebben gjfe jaren immers 2os.ociiet uitgeblonken 2;3$tbal, waarin de 23o!oSd van het spel 151,'sovan vaak beang- 313,00. 79,5oaanslagen op le- sSliovan spelers van i|ijo>artij. Volgens de 2os.oan ons land neer- 'Sfl Spanjaarden, öLoqdscoach Miguel )orop, is die zorg en. De keuzeheer kwalijke naam ,4oje in Europa mis sen i5°!oo: Sezegd dat het lijk treffen tegen de Fransen aoitionale elftal onder in Parijs hielden de Zuideuro- 2i'oo?er 00£ beeft voor peanen de balans keurig in 20,'ooiijk voetbal dan evenwicht. Met name het op treden uit tegen Ierland was een getuigenis van de ziens wijze die Munoz voorstaat: 3-3. Een voortreffelijke staat van naar het typisch 151-50betbal, dat ons jaren veel succes heeft ge- achtiger en opener laatste tijd gewend '>aseerd op een flirt- 172.00 f)e voormalige oe- 635 60r van Madrid. i54]ooet desastreuze WK 'ii3 7o3aar de teugels over- ios!oo Jose Emilio Santa dienst, die echter tot op heden 52 00®°" meteen na z'Jn n'et voldoende bleek om plaat- 4o!sol met het verande- sing voor Frankrijk al te kun- iio,50|de vaak verfoeide nen veiligstelllen. De hoop dat M»nr»We moesten weer Ierland Spanje een handje zou helpen vervloog in die merk waardige tweede helft van Ierland-Nederland, toen Mu noz hoogstpersoonlijk de thril lerachtige ontknoping meebe leefde. Aanvankelijk liet hij snelheid, waardoor zich zelfs het woord „verraad" ^^in het spel kunnen ontvallen, maar bij nader in- zien leek het hem toch ver- siot- lende daarbij af met standiger die beschuldiging beurs jetten en verving ze maar niet al te vaak te herha- spelers, die hun len. moesten vestigen, 97I00 nte om eigen initia- 99!io plooien en schoof ze 97J0 weer aan de kant 97^40 iet eens wat minder 95,30 vertrouwen in de 95,40 rd tot op heden niet 94 50 ^an zeven in- 93;80 lie de Spanjaarden 9370 lie van Munoz af- 93 70 |erc' er no8 n>et' één 9370 Uit zes kwalificatie- 9330 !r het Peurde 9370 1 punten, waardoor 94,00 Nederland ook aan mjS 'Pel genoeg zal heb- - het vriendschappe- Toch zal hij de gebeurtenissen op de 12de oktober stellig nog even oprakelen om zijn spelers nog een extra brokje motivatie mee te geven in de Kuip. „Want hoe je het ook bekijkt, wat daar gebeurt is kun je moeilijk normaal noemen. Nee, ik wil geen kwaad woord horen over Nederland en zal de term omkopen ook niet in de mond nemen. Maar U zult het toch met me eens moeten zijn dat na rust die Ieren wel heel erg nadrukkelijk faal den". Minder nog dan „Dublin" staat de confrontatie tussen Malta en Nederland, die ijskoude 19e december van het vorige jaar, echter bij hem in het geheu gen gegrifd. Oranje kreeg het bij Malta, dat naar aanleiding van een straf van de UEFA niet in eigen land mocht acte ren, gedaan de uitwedstrijd enkele kilometers over de Ne derlandse grens (in Aken) te mogen afwerken. Nederland won afgetekend met 6-0 en dankt aan die triomf de voor sprong in doelsaldo die het ten opzichte van Spanje heeft en die vermoedelijk van doorslag gevende betekenis zal zijn als Nederland Spanje morgen in derdaad klopt. Munoz: „Daar is de eerlijkheid met voeten getreden, want Ne derland had in een echte uit wedstrijd natuurlijk nooit zes doelpunten gemaakt". Om er Spanje lopen wat dat betreft niet om alles en iedereen on dersteboven te schoppen. Spe len op een gelijkspel heeft geen zin, want iedereen weet dat er maar iets verkeerd hoeft te gaan om alles te be derven. En als je de botte bijl hanteert, kom je zelf ook niet aan voetballen toe en dat laat ste zijn we wel van plan". Scheidsrechter „Veel zal gewoon afhangen van de scheidsrechter. Een voetballer gaat namelijk net zo ver als zo'n man toelaat. In evenwel meteen aan toe te voegen, dat zowel de gebeurte nissen in Aken als die in Dub- hem geen aanleiding zullen zijn om zijn ploeg de niet de beste rond, dat klopt. Maar dat geeft nog niemand het recht om het Spaanse voet bal tot het gemeenste van Eu ropa te bestempelen. Net zo messen te laten slijpen. „We goed als het oneerlijk is om zijn hier niet gekomen om met Goicoechea nu maar uit te roe elf man te verdedigen en ook pen tot de grootste bruut die er OPSTELLING JONG ORANJE ZEIST Jong Oranje, dat vandaag in Malaga aan treedt voor het beslissende' plaatsingsduel tegen Jong Spanje voor de strijd om het Europees kampioen schap, is door bondscoach als volgt samengesteld: Van Ede; Maessen, Koe vermans, Rutten, Van Aerle; Suvrijn, Wouters, Roord; Van 't Schip, Eij- kelkamp. De Wit. Reserve: Menzo, Van de Boogaard, Blind. Snoei, Cooke. rondloopt. Hij is een harde voetballer, die toevallig twee keer een bekende speler ge raakt heeft. Maar overal ter wereld lopen voetballers rond die erger zijn dan hij". Miguel Munoz vertrok trou wens geen spier toen gister avond op Schiphol duidelijk werd dat de Nederlandse avondtemperatuur wat onder het vriespunt ligt. „Dat is voor ons geen handicap, wij voet ballen in Spanje ook wel eens bij lagere temperaturen", zei hij. Niettemin blijft het een grote overgang in temperatuur voor de Spaanse voetballers, die zondagavond in Madrid bij meer dan vijftien graden nog hadden geoefend tegen een jeugdige combinatie van Real en Castilla. De nationale selec tie won dat duel, voor 15.000 toeschouwers, met 5-1 door doelpunten van Santillana (twee), Carrasco, Goicoechea en Gordillo. Munoz wilde de samenstelling van het elftal voor morgen avond nog niet prijsgeven voor de training van gisteren in het stadion Feyenoord. Waar schijnlijk is, dat de opstelling niet zal afwijken van zondaga vond. Voor het eerst sinds Mu noz het bewind voert speelde Spanje in de formatie van vier verdedigers, vier middenvel ders en twee aanvallers. Dat team bestond uit: Arcona- da (Real Sociedad); Sanchez (Barcelona), Maceda (Gijon), Goicoechea (Bilbao) en Cama- cho (Real Madrid); Guerri en Senor (Zaragoza), Gallego (Real Madrid) en Gordillo (Be- tis); Santillana (Real Madrid) en Carrasco (Barcelona). Wis selspelers zijn: Buyo, Salvo, Quique, Marcos en Rincon. WILLEM PFEIFFER SPORTWERELD MANCHESTER De Engelse voetbalclub Manchester Uni ted heeft aanvaller Garth Crooks (25) op huurbasis over genomen van Tottenham Hot spur. KEULEN Voor de eerste keer sedert tien jaar heeft de Westduitse voetbalclub FC Köln een seizoen met verlies- moeten afsluiten van 148.000 marken. ADVERTENTIE Daar doet U ideeën op en vindt u de laatste nieuwtjes Grote keukenshow met inbouwapparatuur Energie Expresse, een totaalpresentatie over energiebesparing] Houtskeletbouw-huis op ware grootte Sanitair en -accessoires Woningverbetering en verfraaiing Onderhoud van huis, tuin en auto Doe-Het-Zelf materialen en -gereedschappen Tuinaanleg YJ Nationale postzegelmanifestatie met eigen postkantoor en Ahoy'stempel Zell-Maak-Mode-Shows -C Demonstraties aerobic dancing en jazzballet Hobby's en kreatieve vrijetijdsbesteding Kom gezellig kijken, keuren, kiezen, kopen en besparenmaar vooral nieuwe ideeën opdoen!!! is gt tt hoe dat gaat. Je iorme nadorst, 's op je kamer staat er water naast je bed.. b leeg. Er kwam nog v®ye in die Franse ploeg 4;«d het Tour-menu 5.%n daar mochten we ]7gGribaldy het meeste 1!$ niet eens van ne- 35 I was erg fanatiek op i i36j*ed van eten. Melk i 36.|zoorbeeld verboden, 2ffiet volgens mij het i is!?, dat er is. Voor die l'j was het misschien 5o!#iaar ik ben toevallig ir'- ^^ïner Steven Rooks in De Telegraaf) *^t je toegeven dat ik _r pas realiseerde: dit 413ÏOS. En dat is niet de 55 ïi waarvan de pro- 97 Js me erg aanspre- 29 54 ben blijkbaar zo ge- 34 Ijgeweest op het aan- 26 |jn en betrokken zijn jsjfcort, dat die overwe- 40 3(5 veel later een rol 421' Ik heb me later dus 4^ 7J zou ik dit commen- 35 74veren niet moeten z|&ndat het voor de 27 J? Ik ben voor mezelf gevoel dat ik me, doen, identificeer 'ere programma's van 27 IK 35 7flere -r- die omroep. Wat anderen daarvan vinden, is dan voor hun rekening. Als zij vinden, dat ik een echte TROS-man geworden ben, dan is dat pri ma. Ze moeten dan maar eens met me komen praten. Hun visie wordt dan beves tigd óf ze merken dat ik nog steeds dezelfde man ben als vóór mijn commentaarbaan tje. Ik heb er zelf in ieder ge val geen moeite mee". (Ex-international Paul Lit- jens in Hockey sport) „Wat moet een goede trainer nou eigenlijk allemaal heb ben? De geleerden in de voetballerij zijn het er niet over eens. Maar volgens mij staat één ding als een paal boven water: hij dient zich aan te passen aan zijn werk terrein. Kijk, ik zat vroeger op een eenvoudige Mulo. Al lemaal jongens met een boe renverstand zoals ik. Een briljante wiskundeleraar hadden we er. Alleen wij, met dat beperkte verstand, begrepen geen mallemoer van wat hij allemaal beweer de. Het kwam gewoon niet over. Later is die man naar het atheneum gegaan. Daar werd hij een kanjer, ik be doel maar...." (Voetbaltrainer Leo Been hakker in de Haagsche Courant) „In Canada komt het succes je beslist niet zo maar even aanwaaien. Elke stad, hoe klein ook, heeft een ijsbaan. Soms zelfs twee of drie. En elke ijsbaan heeft z'n eigen schaatsclub. Ik ben niet zo op de hoogte van de juiste getal len, maar ik denk dat er on geveer 150.000 kunstrijders ingeschreven staan bij de bond. Dat zegt iets over de geweldige concurrentie. Om daar bovenuit te kunnen ko men, moet je niet alleen over veel talent beschikken, maar bnovendien keihard willen werken. Dag in, dag uit. Dis cipline is een eerste vereiste". (Kunstrijder Brian Orser in het Algemeen Dagblad) „In de toekomst moeten ei genlijk de spelregels worden veranderd. Daarom ambieer ik ook eigenlijk best een be stuursfunctie in de bond. Ik zou best president van de we- relddambond willen zijn. Enerzijds om aan het gesjoe mel met de wereldtitel een einde te maken en voorts om een simpeler opzet van de tweekampen te bewerkstelli gen. Ik mis nu elke vorm van inspraak". (Dammer Jannes van der Wal in de Telegraaf) „Door de verloedering op en rond de voetbalvelden te be strijden, geef je, denk ik, blijk van een zekere affiniteit met die sport. Wanneer ie mand zou vragen: „Bekruipt je niet al lang het gevoel als een soort Don Quichotte be zig te zijn, zal het antwoord na enige aarzeling ja zijn. Sterker nog: Hoe puntiger de kritiek, hoe minder er ten goede veranderd. Het zal om die reden kunnen zijn, dat het vroeger vrij scherp ana lyserende weekblad Voetbal International de handdoek in de ring heeft gegooid en nu soms de indruk wekt het met de EO-filosofie te willen pro beren. Het kan ook een kwestie van gemakzucht zijn of van lijfsbehoud. De lezers van een voetbalblad zitten niet te wachten op verhalen ovér het faillissement van hun sport. Zij klampen zich vast aan een illusie en willen daarin gesterkt worden". (Chef-sport Ben de Graaf in de Volkskrant) „Ik ben helemaal gek van mensen, die tot het uiterste willen gaan. die er alles voor over hebben hun prestaties steeds maar weer te verbete ren. Zo'n Druppers, die wil sterven voor het lint, die spreekt mij erg aan. Veel meer bijvoorbeeld dan som mige profvoetballers, die zo vaak niet bereid zijn om alles te geven, maar wel beloond willen worden". En: „Te lang is er in ons land erg denigre rend gesproken over de top sport. Er werden tal van vraagtekens bij gezet, te ge makkelijk gezegd, dat wij als klein land niet moeten pro beren te meten met de grote mogendheden. Je hoort mij niet zeggen, dat we in alle sporten de top kunnen en dus moeten halen, maar we hoe ven ook niet per definitie in de achterbak te zitten. Ik vind het gezond, dat we er in ieder geval naar streven op het hoogste niveau mee te doen". (Staatssecretaris Joop van der Reijden van WVC in Atletiekwereld) „Als iemand mij een schop geeft, dan is dat zijn zaak. Ei genlijk lach ik er om. Hij is de mindere. Hij geeft je een schop omdat hij je met voet ballen niet de baas kan. Nee, ik kan me niet voorstellen dat ik ooit iemand hard on deruit zal schoppen. Dat is me nog nooit gebeurd. In noodgevallen haak ik of trek ik 'm aan z'n shirt. Voor die Spanjaarden ben ik niet bang. Ik laat me niet intimi deren. Nee, ook niet als ze spuwen of slaan of knijpen. Nee, ook niet als ze dat an derhalf uur blijven doen. Ja, ik geef wel eens een elleboog, maar schoppen of slaan? Dat zie ik me toch niet doen. Voordat het zover komt ben de Volkskrant) WBC hekelt WBA MEXICO STAD De World Boxing Council (WBC) heeft gedreigd de afspraken, die zijn ge maakt met de World Boxing Association (WBA), te vergeten, ten einde te protesteren tegen het aanwijzen van een Zuidafrikaanse scheids rechter voor het titelge vecht tussen Hagler en Duran. In Las Vegas bleef de zwarte Amerikaan Ha gler vorige week vrijdag wereldkampioen in het middengewicht. De WBC, die bekend staat om zijn afkeer van rassen discriminatie, deelde bij monde van de Mexicaanse voorzitter Jose Sulaiman mee onaangenaam getrof fen te zijn door de aanwe zigheid van Stan Cristo- doulos als arbiter. „We er varen het als een beledi ging en een vernedering, dat achter onze rug om een Zuidafrikaan als scheidsrechter is aangewe zen". De WBC beschuldigde de WBA en de commissie van sportzaken van de Staat Nevada ervan een regel van de Amerikaanse grondwet te hebben ge schonden. Die verbiedt alle sportieve contacten met Zuid-Afrika op grond van het daar gehuldigde apartheidsprincipe. ANTWERPEN Prestige zou ook in het professionele tennis zwaarder behoren te wegen dan geld, maar met een prij- zenpot van 2,5 miljoen gulden, waarmee de „sinjoren" de ve detten voor de tweede editie van hun kampioenschap van de Europese kampioenen naar het stokoude Antwerpse sport paleis hebben gelokt, is dat moeilijk vol te houden. Zo was het alleszins begrijpelijk dat de toevallig in het gezelschap van de grootverdieners verzeild geraakte Huub van Boeekel de teleurstelling over de neder laag in de openingswedstrijd tegen Sandy Mayer (36, 4 6) razendsnel inslikte in het besef dat deze zeventig minu ten matig tennis hem twaalf duizend gulden hadden opge leverd. Meer dan genoeg om de reis- en verblijfkosten te bestrijden van de vijfweekse trip door Australië, waar hij zaterdag aan begint. Van Boeekel meent dat het snelle gras zijn spel .ten goede zal komen. „In de vijf weken van het Nederlandse satelliet- toernooi speelde ik 33 partijen. Dat leverde me net 3000 gul den op", vergeleek de Hage naar. In het treffen Van Boee kelSandy Mayer gebeurde exact datgene wat verwacht mocht worden als men de nummer 256 van de ranglijst tegenover de nummer twintig zet. De met een perfecte tech niek toegeruste oudste van de Mayer-broers greep Van Boee kel aan zodra deze de bal in het spel bracht, maar maakte daarbij iets teveel fopten om werkelijk indruk te maken. Van Boeekel doorbrak zelfs een opslag voor een voor sprong van 31 in de tweede set. „Toch had ik er meer van ver wacht", gaf de Hagenaar giste ren na afloop te kennen. „Maar mijn eerste service liet me in de steek, het percentage dat in kwam, was veel te laag, maar ja, jongens van dit ni veau retourneren natuurlijk goed. Dat maakt het moeilijK. In het satelliettoernooi ging het allemaal wat soepeler". Toch dankt de 23-jarige Hage naar het douceurtje van Ant werpen juist aan dat slecht be taalde circuit. De KNLTB ver ordonneerde namelijk dat al leen wie daarin meespeelde in aanmerking kon komen voor de kwalificatie waar de ene Nederlandse deelnemer in Antwerpen uit tevoorschijn zou komen. Op die manier werd Michiel Schapers, die via „echte" toernooien omhoog probeert te komen, de kans op een leuke premie door de neus geboord. „Vorig jaar gebeurde dat met mij. Ik kwam zo laat uit militaire dienst dat ik het hele circuit niet kon meema ken. Prompt stond ik ernaast. Ik kan precies indenken wat Schapers voelt. De bond wikt, de bond beslist. Wij hebben er niets in te zeggen", aldus Van Boeekel. Marcelle Mesker heeft de tweede ronde bereikt van het internationale tennistoernooi in Brisbane. Mesker, 41e op de WTA-wereldranglijst, versloeg met gemak de Australische Carran Smith. Zij gunde haar opponente slechts één game: 6—1, 6—0. DEN HAAG Gastland Frankrijk, België (groep 1) en sinds zondag ook Portugal (groep 2) hebben zich geplaatst voor de eindronden van het toernooi om het Europees voetbalkampioenschap, dat van 12 tot 27 juni 1984 in Frankrijk wordt gehouden. Negen kwalificatiewedstrijden staan morgen op het program ma om de vijf overige plaatsen in te vullen, waarbij ook Ne- derland-Spanje beslissend kan zijn. In groep 3 zijn alle ogen ge richt op Athene, waar Dene marken moet winnen van Griekenland om de reis naar Frankrijk veilig te stellen. On danks de recente nederlaag te gen Hongarije (0-1) is de Deen se bondscoach Sepp Piontek optimistisch over de kansen van zijn ploeg tegen de Grie ken. De concurrent van Dene marken. Engeland. heeft slechts één punt achterstand en veel betere doelcijfers. Bo vendien is het niet aanneme lijk dat de Engelsen over „dwerg" Luxemburg zullen struikelen. In Praag vecht Tsjechoslowa- kije morgen tegen wereldkam pioen Italië voor zijn laatste kans in groep 5. De Italianen zijn reeds uitgeschakeld en Roemenië heeft in deze groep de beste papieren. Over twee weken moeten de Tsjechoslo- waken, de Europese kampioe nen van 1976, het opnemen te gen Roemenië. Indien Tsjecho- slowakije beide ontmoetingen in winst omzet, geldt het doel saldo, waarbij dan ook de Zweden moeten worden be trokken. Zweden is uitge speeld met elf punten uit acht wedstrijden. Het overzicht van de voorron den voor het Europees kampi oenschap ziet er zo uit: Stand: 1 België 6 4 1 1 9 12- 8 2. Zwitserland 6 2 2 2 6 7-9 3. Schotland 5 1 2 2 4 7-8 4 Oost-Duitsland 5 1 1 3 3 5-6 Groep 3: Morgen: Griekenland-Denemarken en Luxemburg-Engeland. Stand: 1. Denemarken 2. Engeland 3. Hongarije 4 Griekenland 5. Luxemburg 7 5 111115-5 7 4 2 1 10 19- 3 7 3 0 4 6 16-15 5 2 1 2 5 5-6 6 0 0 6 0 5-31 Resterende wedstrijden: 3 december Griekenland-Honganje. 14 december. Griekenland-Luxemburg Groep 4: Morgen: Bulgarije-Wales. Stand: 1 Wales 4 2 2 0 6 6-4 2. Joegoslavië 4 2 1 1 5 8-8 3. Noorwegen 6 1 2 3 4 7-8 4. Bulgarije 4 1 1 2 3 4-5 Resterende wedstrijden: 14 decem ber: Wales-Joegoslavië. 21 decem ber: Joegoslavië-Bulgarije. Groep 5: Morgen: Tsjechoslowaki|e-ltaliè. Stand: 1 Roemenië 2. Zweden 3. Tsjechoslo. 4. Italië 5. Cyprus 7 5 1111 8-2 8 5 1 2 11 14- 5 6 2 3 1 7 12- 6 6 0 3 3 3 3-9 7 0 2 5 2 3-18 Resterende wedstrijden: 30 novem ber Tsjechoslowakije-Roemenië, 22 december: Italië-Cyprus. Groep 6: Morgen West-Duitsland-Noord-Iëf- land en Turkije-Oostenrijk. Stand: 1. West-Duitsland 6 4 1 1 9 13- 3 2. Oostenrijk 7 4 1 2 9 14- 7 3. Noord-lerland 7 4 1 2 9 7-5 4. Turkije 7 2 1 4 4 5-15 5. Albanië 7 0 2 5 2 3-12 Resterende wedstrijd: 20 november: West-Duitsland-Albanië. Groep 7: Morgen: Nederland-Spanje en Ier- land-Malta. Stand: 1. Spanje 2. Nederland 3. Ierland 4. IJsland 5. Malta 6 5 1 O 11 11- 5 6 4 11 9 15- 5 7 3 1 3 7 12-10 8 1 1 6 3 3-13 5 1 0 4 2 4-12 Resterende wedstrijden: 17 decem ber: Nederland-Maita. 21 december: Spanje-Malta.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 13