Meerderheid commissie wil ubsidie voor inloophuis CONTRIBUTIE BIBLIOTHEEK IETS OMHOOG £aicUc(EWta/Tit Saai van Jnenbergprijs tot Storingsdienst PTT staakt Bibliotheken vrijdag dicht Politie zoekt getuigen van schietpartij Zaailing Concert Ploef nu WOENSDAG 9 NOVEMBER 1983 PAGINA 3 "w De Dr. Saai van Zwa- pgprijs wordt morgenmiddag "*Droot Auditorium van de uni- it aan de Leidenaren prof. dr. 'jpeliger en drs. W.A. de Vries, te [Roos uit Den Haag en drs. eelTijssen uit Rotterdam uitge- itePe Pr'Js bestaat uit een pen- uit een totaal bedrag van Hij wordt toegekend Verzoekers, die zich verdien- latyiebben gemaakt voor de ont- it \ing van nieuwe geneesmidde- dhet bevorderen van de farma- ipie. Dr. S. van Zwanenberg oprichter van de farmaceuti- ntjbriek Organon in Oss. ta Subsidie voor Augustinus LEIDEN Jongeren vereniging Augustinus heeft 3.500 gulden sub sidie gekregen van het Comité voor de Zo- merpostzegels. De stichting heeft tot doel het doen van giften aan culturele instellin gen en verenigingen. Daartoe worden elk voorjaar postzegels verkocht. Augustinus wil het geld gebruiken voor de aanschaf van onder meer video-ap- paratuur. LEIDEN De dienst ka belstoringen en aansluitin gen van de PTT in Leiden en omstreken staakt vanaf morgen. Dit betekent dat er in een deel van Zuid-Hol land voor onbepaalde tijd geen storingen worden op geheven en geen nieuwe aansluitingen worden ver richt. De actievoerders maken, volgens de ambtenarenbond Abva/Kabo, een uitzonde ring voor noodgevallen in verband met gezondheid. Dit heeft de bond gisteren bekend gemaakt. LEIDEN De Leidse openbare bibliothe ken zijn vrijdag de gehele dag gesloten als protest tegen de bezuinigingen op de biblio theken. Vrijdag is er in Amsterdam een de monstratie tegen de bezuinigingen op de bi bliotheken. Als gevolg van het beleid van het ministerie van WVC zou de Leidse bi bliotheek volgend jaar 500.000 gulden moe ten inleveren. Dit zou grote gevolgen hebben voor het aantal openingsuren, de keuze van boeken en de personeelsformatie. De ge meente heeft inmiddels toegezegd de helft van de half miljoen te zullen compenseren, maar, aldus de directie van de bibliotheek, ,.we zijn ons ervan bewust dat de gemeente niet voor nog meer bezuinigingen van de mi nister kan blijven opdraaien". LEIDEN De politie is op zoek naar getuigen van een schietpartij die maandagavond om streeks acht uur plaats had aan de Gabriel Met- zustraat. Bij de schietpartij werd niemand ge wond. Onbekenden hebben maandagavond met een vuurwapen acht maal op een stalen rolluik ge schoten, dat was neergelaten voor een handel in automaterialen. Een paar kogels doorboorden het luik en richtten wat schade in de zaak aan. En kele kogels doorboorden spuitbussen, waarin verf zat. Omwonenden hebben wel een paar knallen gehoord, maar zij dachten dat het om vuuwerk ging. Het is de politie en de eigenaar van de zaak, een 52-iarige Leidenaar, een raadsel waarom er is geschoten. Het telefoonnummer van de Leidse politie is 149961. na: ïntj >pe: Kaï Ter gelegenheid van het vijfjarig bestaan van de win kel en het éénjarig bestaan van biologisch-dynamisch eethuis 'De Zaailing' (Hooigracht 41) worden diverse activiteiten georganiseerd. Op 14 november houdt tuin der Peter Compen een lezing over biologisch-dynami- sche tuinbouw. Op 21 november wijdt de antroposo fisch arts L. Mees een lezing met als onderwerp 'Voe ding-kanker, wat doe je er mee'. Op 28 november praat mevrouw T. Cleveringa-Smeding over de beïnvloeding door voedsel van lichaam en geest. Alle lezingen be ginnen om acht uur. Op 17, 19 en 26 november kan in de Zaailing gegeten worden met een achtergrondmu ziekje. De Nederlandse bariton en de pianiste Joke Boon voeren maandagavond 14 november Schuberts cyclus Die schone Miillerin" uit. Het concert vindt plaats in de Kapelzaal van K&O aan de Oude Vest 45 en begint om kwart over acht. Kaarten zijn verkrijgbaar bij K&O, telefoon 141141. Toneelvereniging Ploef treedt zaterdagmiddag 12 no vember op in buurthuis Op Eigen Wieken aan het Val kenpad. Gespeeld wordt het stuk „Het koffertje van Van Dalen". De uitvoering begint om twee uur en de toegangsprijs bedraagt twee gulden. Alle kinderen uit de Meren wijk zijn welkom. o orfA/ar»

Leidse Courant | 1983 | | pagina 3